Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:24

LOGOUT.hu

Ati Crossfire: [link] Ha régebbi kártyád van, akkor érdemes elolvasni!
AMD Crossfire:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5201) StoneBridge


StoneBridge
senior tag

Sziasztok,

látom inkább ez lesz az én helyem infót gyűjteni.
Első kérdésem, hogy egy Asrock lapban felállított 6870 CF rendszert mennyire hátráltatja, ha a PCIe slotok az alábbiak alapján vannak kiosztva:
2 x PCI Express 2.0 x16 slots (PCIE2 @ x16 mode; PCIE4 @ x4 mode)

Hamarosan próbára megérkezik egy másik 6870 (ugyanaz a kártya, korábban egy másik lapban nem működött jól a CF), felépítem a CF-et és milyen lépésekre figyeljek, mikkel teszteljek, hogy biztosan tudjam megéri-e ezt a rendszert kiépíteni?

Thx,
SB

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#5202) Milka 78 válasza StoneBridge (#5201) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Tesztek szerint nem nagy különbség,de nálam nem volt jó a 16/4-es felosztás.Véletlen szerüen jöttek mikro akadások és hasonlók.A mostani 8/8-al makulátlanul működik szintén egy i5 mellett.
Tesztelni tudsz Heaven és 3 tré 2011-el(találsz itt pár eredményt is),de igazság szerint valós alkalmazásokkal tesztelj(játékok+fraps).A BF pl FH-ban ultrában kicsit mikro akadni fog,mert ugye 1gb vram már kevés oda,de a szűrőkkel ezt ki tudod játszani.

[ Szerkesztve ]

(#5203) StoneBridge válasza Milka 78 (#5202) üzenetére


StoneBridge
senior tag

Milyen lappal voltak gondok 16/4-ben?
Köszi, megfogadom a tanacsodat, majd tesztelgetek amennyit tudok, mielőtt beruháznék rá.

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#5204) Milka 78 válasza StoneBridge (#5203) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Még AMD-s koromban volt egy Asrock 880g Pro3-al.Azt cseréltem (870 Extreme3-ra ami tudta a 8/8-at(csak ott meg a proci volt kevés)és meg is javult a dolog.
Én azt mondom,hogy a 6870cf(főleg ha van már belőle egy) egy igen jó beruházás,mert nem egy nagy pénz,viszont van benne craft(7870-et bőven lealázza és valahol a 7950 körül kolbászol ideális körülmények közt).Sajnos az 1gb vram néhány extrém esetben kevéske,de ki lehet focizni a szürőkkel hogy ez ne legyen zavaró

[ Szerkesztve ]

(#5205) miresz válasza Milka 78 (#5204) üzenetére


miresz
veterán

Tesztelhetünk,hétvégén,mert érkezik a 7870-em.... :)

[ Szerkesztve ]

(#5206) EvilSymbol válasza miresz (#5205) üzenetére


EvilSymbol
csendes tag

Khm. A 7870"eink" erkeznek. :DDD Csak az a baj, hogy ez a kontar ASUS kartyat vesz a jo kis Sapphire helyett. :( Na mindegy, majd ha meglatja mit mutat a kis csodabogar, rogton cserel is. ;)

Beware! Személyeskedés detected.

(#5207) Milka 78 válasza miresz (#5205) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nem kell,mert már megvolt.Vegyes a kép,de a legrosszabb esetben is megvolt a 20%,de pl a heaven teszt(ami ugye nagyon fekszik a 7xxx-nek)alatt is kapott bőven.->[link]
Feljebb van egy azonos 4.5ghz I5-ös eredményem válaszul...

[ Szerkesztve ]

(#5208) deen04


deen04
tag

Sziasztok!

Új vagyok még a CF-ben. Egy A8 3870k- ban lévő 6550D-hez szeretnék egy jó kártyát. Tudtok valamit ajánlani? Plusz olyan kérdésem lenne, hogy a biosban (Asus F1A75-M LE) az NB Config az ehhez a CF-hez tartozik? Vagy semmi köze nincs hozzá? Konkrétan az IGFX Multi-Monitor, Primary Videó Device és az Integrated Graphics beállítások érdekelnének.
Előre is köszi!

(#5209) miresz válasza deen04 (#5208) üzenetére


miresz
veterán

6670-es kártya a legnagyobb amit mellé tudsz tenni. Pl. ezt: Asus 6670 1GB GDDR5 Amire figyelni kell,ha szeretnél 6670-et vásárolni,hogy mindenképp GDDR5-ös memóriával vedd,mert a GDDR+-as kártya jóval gyengébb.

(#5210) deen04 válasza miresz (#5209) üzenetére


deen04
tag

OK! Köszönöm! Ez árban is elfogadható. És ha meg van a kártya, akkor melyikre kell kötni a monitort?

Érdekes, hogy amit belinkeltél, ahhoz ez van írva: CrossFire támogatás: Nincs

[ Szerkesztve ]

(#5211) miresz válasza deen04 (#5210) üzenetére


miresz
veterán

Ez tényleg érdekes,mert az ASUS honlapján meg írja,hogy támogatott. De szerintem,csak azért írták,mert nincs rajt felül crossfire híd csatlakozó,a HybridCF-hez meg nem is kell. Én úgy tudom,hogy a kártyára kell kötni a monitort.

(#5212) deen04 válasza miresz (#5211) üzenetére


deen04
tag

Igen én is erre gondoltam, hogy csak azért "nem támogatott", mert nincs rajta felső csatlakozó. Amúgy a proci dobozán is fel van tüntetve ez a kártya. Jó lesz ez.. csak tudjam majd beállítani.

(#5213) miresz válasza deen04 (#5212) üzenetére


miresz
veterán

Itt biztos lesz aki tud segíteni.

(#5214) radi8tor válasza miresz (#5213) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Vagy a hibrid CF topicban ;)

⭐ Stella

(#5215) Ximo


Ximo
tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy az alaplapommal lenne-e értelme egy hd7870-es crossfire-nek? [link]
Illetve hogy az FSP aurum gold 700-as jó táp választás lenne-e hozzá?

(#5216) radi8tor válasza Ximo (#5215) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen van értelme. Bár nem 8x sebességgel megy a második kártya az alaplapon (Sandy Bridge tehet róla), de nem egy csúcs 7970-es kártyáról van szó, ott már látható lenne sebesség csökkenés.

Pl, neked nem 132 FPS-ed lesz ennél a tesztnél, hanem 110 FPS. Olyan 20%-osra mondanám maximum a sebesség veszteséget 4x PCIe miatt.

A táp bőven elég lesz alá, még sok is. :K

Azt még nem mondtad milyen proci van a gépben és hány MHz-en járatod. Esetleg ezek fényében is még lehet okunk gondolkodni a dolgon.

⭐ Stella

(#5217) miresz válasza radi8tor (#5216) üzenetére


miresz
veterán

Hát azért a 4x-es PCIe sín azért szerintem ennél azért jobban vissza fogná a 7870-est. Annó a 6870-emet is vissza fogta.

(#5218) radi8tor válasza miresz (#5217) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akkor nálad a CPU fogta vissza. Nézd meg ezt a tesztet (bár nem Sandy hanem Ivy): [link]

⭐ Stella

(#5219) miresz válasza radi8tor (#5218) üzenetére


miresz
veterán

Azt nem hiszem,mert utána bele került a két kártya egy 8x-8x lapba és ott már tökéletesen működött. (egyénként egy PH X4965-el,egy i5 2500K-val,és egy FX8120-al lett próbálva ahol 4x-es volt a második sín,és mindenhol ugyan azt produkálta)

[ Szerkesztve ]

(#5220) Ximo


Ximo
tag

Köszi, teljesen kezdtem letenni a dologról, a lap p67-es és nem egy gyengén felszerelt darab de hát crossfire-re nem a legalkalmasabb (csak hát még akkor vettem mikor új volt a sandy és drágák voltak az alaplapok) Amúgy az első 7870 egy Gigabyte oc-os verzió, és még egy ugyan ilyen kerülne be, (vagy egy ASUS) A procit azért is nem írtam, mert egy i5 2500K , 3,7 Ghz-en használom, de ment már 4,5-öt is tartósan :)

(#5221) Milka 78 válasza miresz (#5219) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Dettó :K Szépek ezek a 16/4-es tesztek csak egy ruppót nem érnek :N Nálam is olyan mikroakadás volt,hogy öröm volt nézni.Gondolkodtam ,hogy az akkori lapom volt tré,de a mostani lappal is tudtam reprodukálni a 16/4-es felosztást.Legjobban a vram hiányához tudnám hasonlítani amikor mikroakad a kép.

(#5222) Winne


Winne
nagyúr

4850-hez hol találok cap csomagot? Az egyik kártyát nem használja..

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#5223) hackeeeee válasza Milka 78 (#5221) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nálam is ugye 16/4 van. Őszintén szólva, rosszabbra számítottam amikor meglett a CFx. Mondjuk tudom, hogy 8/8-ban kicsivel jobb lenne. :)

Véleményem szubjektív...

(#5224) Winne válasza hackeeeee (#5223) üzenetére


Winne
nagyúr

Szia!

Írnál pár gondolatot a cf-edről? Mennyire vált be, mennyit hozott, mennyire jól működik általánosságban mindennel. :R

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#5225) hackeeeee válasza Winne (#5224) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Üdv!

Miután megérkeztek a kártyák, született egy ilyen kis szösszenet. :) Most épp hajtom a procit, kicsit jobban, lehet lefuttatok pár dx11-es tesztet, hogy vajon javulnak-e az eredmények.

Játékok alatt, Dirt Showdown alatt volt egy bug, hogy bizonyos verseny alatt fagyott, ha CFX volt használva, ha 1 kártya ment, akkor nem volt fagyás. Ez szerencsére megoldódott. Diablo 3-ban, a játék megkezdésekor van egy kis lag, de ez köztudott.. nem a CF sara. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#5226) Winne válasza hackeeeee (#5225) üzenetére


Winne
nagyúr

Végigfutottam, köszönöm. Én is valami hasonlóan áltam a dologhoz, kicsit szkeptikus voltam, de azt a 90% körüli pluszt tényleg hozza. Hosszú távban érdekes a dolog, amikor már valaki használja egy fél éve mondjuk aktívan és több játékkal is van tapasztalata, hogy nagy általánosságban mit teljesít. :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#5227) radi8tor válasza Winne (#5226) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Általánosságban elmondható, hogy azok jönnek ebbe a topicba akiknek bajuk van vele. Pár év alatt az az 5000 HSZ pedig elenyésző.

⭐ Stella

(#5228) Winne válasza radi8tor (#5227) üzenetére


Winne
nagyúr

Én is ezt vettem észre, ezért keresek aktív használókat. :)

Én abszolut hívő vagyok, amint elmegy a hangkártyám szerintem teszt vol. 2 és rendelés lesz a vége. :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#5229) radi8tor válasza Winne (#5228) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Másfél évig aktívan használtam 6970 CF és 7970 CF kártyákat.
Tökéletesen meg voltam elégedve vele.

⭐ Stella

(#5230) Winne válasza radi8tor (#5229) üzenetére


Winne
nagyúr

:R

Azóta meg alábbhagyott a lelkesedés?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#5231) radi8tor válasza Winne (#5230) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Másra kellett a pénz.
Év végén, jövő év elején ismét építek valamit. Lehet már HD8970-el.

⭐ Stella

(#5232) Winne válasza radi8tor (#5231) üzenetére


Winne
nagyúr

Ha abból is kettőt belepattintassz, akkor menj a p.. :P

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#5233) hackeeeee válasza Winne (#5226) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Újabb játékokban hozza azt, amit elvárok tőle. :) :K

Véleményem szubjektív...

(#5234) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Amúgy a CAP-ban van valami speciális beállítás minden alkalmazáshoz, ami benne szerepel?

Most jöttem rá, hogy eddig Nekem alapértelmezett üzemmódra volt állítva, most áttettem AMD előre definiált profilra a 3D alkalmazás beállításokban a CFX üzemmódot.

Véleményem szubjektív...

(#5235) radi8tor válasza hackeeeee (#5234) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen, abban van megadva, hogy hogyan működjön a CF a benne felsorolt programoknál.

⭐ Stella

(#5236) hackeeeee válasza radi8tor (#5235) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jaha, értem.. Úgy emlékeztem annak idején, hogy beállítottam, de ezek szerint mégsem volt.

Véleményem szubjektív...

(#5237) radi8tor válasza hackeeeee (#5236) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Személy szerint én sosem piszkáltam CCC-ben ezeket a beállításokat.
Ami jól megy azt ne rontsuk el alapon :D

⭐ Stella

(#5238) hackeeeee válasza radi8tor (#5237) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

CSak nézelődtem a játék->3D beállításoknál.. Kiválasztottam az AMD-set, megjelent egy rakat alkalmazás, mondom hoppá... Hát akkor valszeg ezért van a CAP. :D

Véleményem szubjektív...

(#5239) kovsol válasza radi8tor (#5231) üzenetére


kovsol
titán

jövő év elejére már esetleg várható az új széria ?

nekem amúgy csak hd3870 cfx volt, de én teljesen meg voltam elégedve vele, hozta az elvártakat és gond se volt vele soha a játékoknál

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#5240) radi8tor válasza kovsol (#5239) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Elvileg igen. Mivel (valószínű) nem kap új memóriákat, ezért csak nem csúszik át tavaszra.

⭐ Stella

(#5241) kovsol válasza radi8tor (#5240) üzenetére


kovsol
titán

8770 -re kíváncsi leszek majd, de még inkább a 8850 re :D addig már nem veszek új kártyát szerintem

May the Force be with you!

(#5242) Winne válasza hackeeeee (#5234) üzenetére


Winne
nagyúr

Ezzel kapcsolatban jutott eszembe, hogy manuálisan nem kell beadni neki a programokat, amiknél szeretném használni, ugye?

A másik kérdés visszatérve a régebbi vonalhoz. Haveromnak ugye van a 4850cf-e, ahhoz nem találok cap drivert és nem is használja neki a második kártyát. Erre mi a megoldás? :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#5243) hackeeeee válasza Winne (#5242) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nem kell. :N Alapból benne vannak, ezért is frissül minden driver megjelenésekor. Bővítik! :K

Öhm, aktuális driverekhez van minden CAP. Tehát, érdemes előtúrni annak a catalyst csomagnak a CAP csomagját valahonnan.

Véleményem szubjektív...

(#5244) Winne válasza hackeeeee (#5243) üzenetére


Winne
nagyúr

[link]

Csak hydra vision van hozzá. :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#5245) hackeeeee válasza Winne (#5244) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

És a "sima" CAP nem jó hozzá?

Véleményem szubjektív...

(#5246) Winne válasza hackeeeee (#5245) üzenetére


Winne
nagyúr

Ezt mondom, hogy nincs hozzá az amd oldalán. :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#5247) hackeeeee válasza Winne (#5246) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Max dobjátok fel a 12.8-ét hozzá... Reboot után kiderül, hogy jó lesz-e, vagy sem.

Úgy emlékeztem, hogy 12.6-nál tart a driver, de most koppant, hogy 12.8, bocs. :)

Véleményem szubjektív...

(#5248) Winne válasza hackeeeee (#5247) üzenetére


Winne
nagyúr

Tudnál egyet linkelni? Amd-s oldalon nem tudom lehet-e régebbit is tölteni.. :B

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#5249) hackeeeee válasza Winne (#5248) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Igaz külső oldal, de ez a 12.6-é.

A frisseket pedig innen tudod letölteni.

Az AMD oldalán szerintem nincs visszamenőleg, hacsak itt valahogy nem tudod kibogarászni.

Véleményem szubjektív...

(#5250) Winne válasza hackeeeee (#5249) üzenetére


Winne
nagyúr

Köszi, átküldöm ezt haveromnak aztán birkózhat vele. :R

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.