Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:53:32

LOGOUT.hu

OLVASD VÉGIG ALAPOSAN MIELŐTT ÚJ HOZZÁSZÓLÁST ÍRNÁL!!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22301) arn válasza mobal (#22300) üzenetére


arn
félisten

gametesztek? nem tudom mire vartok... eddig is normalisabb felbontasban zero elteres volt a jobb procik kozott, most is epp ennyi lesz :)

[link]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#22302) DudeHUN válasza mobal (#22300) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Csak? Olcsóbb és ad még SMT-t. Úgy néz ki 28%-al gyorsabb több szálon, mint a 9700K. Kicsit húzod és egy 9900K lesz a gépedben kvázi. Alapból 65W-os TDP mellett hozza ezt a 3700X amúgy...
Szerintem ő és még az R5 3600 az, ami ár/érték bajnok lehet majd.

[ Szerkesztve ]

Gamer for Life

(#22303) Crytek válasza arn (#22301) üzenetére


Crytek
veterán

Igen a 4k alá valóban alig kell cpu ,de a 4K még nincs elterjedve korántsem. A legtöbb ember máig FHD-be nyomja vagy jó esetben WQHD-be..A 4K éra még VGA fronton sem jött el sok game alig köhögi ki a stabil 60fps-t a 350 ezret 2080tive is.. Szóval FHD a menő ott meg volt hogy az intel 20-30%-ot pakolt az amd-re.... Ezért mindenki kíváncsi a game tesztekre ahogy én is.

Next PC Upgrade: 2022

(#22304) carl18 válasza mobal (#22300) üzenetére


carl18
addikt

Szerintem egálba lehet az intelel, de nyilván itt nem lassít az intel sebezhetőség.....

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#22305) arn válasza Crytek (#22303) üzenetére


arn
félisten

aki fhdban nyomja, az nem egy 2080tin jatszik... szarabb kartyaval ugyanugy videolimites lesz.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#22306) Oliverda válasza joysefke (#22299) üzenetére


Oliverda
félisten

Telibe trafálta. :D Ráadásul ezt a sok marhaságot a média legalább fele dalolva átvette néhány ingyenreklámra pályázó webshoppal az élen.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#22307) arn


arn
félisten

ez meg kemenyebb... a magas fogyasztas elobb utobb visszanyal a skalazhatosagban. ezt szivja az amd a gpu oldalon is (szvsz az rx5000 is bukta lesz) .

[link]

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#22308) mobal válasza carl18 (#22304) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Ez alapján várom a játék teszteket. :))

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#22309) csatahajós válasza arn (#22296) üzenetére


csatahajós
senior tag

Azért Linus videójából eléggé sejteni lehet, hogy bizony ott van az a 16 magos startra készen ("word on the street in Taipei is" stb.), csak az alaplap kompatibilitási mizéria illetve az Intel várhatóan gyenge ellenlépése miatt egyelőre nincs miért siessenek vele.És Linus nem az Adored TV szint.

A Threadrippert is sokan leírták, hogy kész vége, de Lisa Su ma ezt is megerősítette, hogy nem így van (a keynote utáni külön interjúkban). Azt ugyen explicit nem mondta, hogy mikor, de jön (nyilván 2019-ről van szó).

Video link 5:50-től 6:10-ig

[ Szerkesztve ]

(#22310) carl18 válasza mobal (#22308) üzenetére


carl18
addikt

Nagy órajelen gyors rammokal biztos szép eredmények fognak születni. :)

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#22311) arn válasza csatahajós (#22309) üzenetére


arn
félisten

Nem kell hozza sok esz, hogy csak ket nyolcmagos chipletet kell belepakolni. A 12 magra sem lesz valasza az intelnek egyhamar, igy feleslegesen lottek volna el a fejlesztesi lepcsot - errol kb fel eve is irtunk a forumon.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#22312) csatahajós válasza arn (#22311) üzenetére


csatahajós
senior tag

Ok, akkor idézem Linust a fent linkelt videoból, hogy értsd a lényeget amire reagáltam :). "AMD's 3rd Gen Lineup will have 16 core products at some point".

Tehát nem a 4. generációban, hanem most. És feltehetően még a TR előtt.

Az hogy technikailag lehetséges a 16 mag AM4-en jó ideje világos volt.

Egyébként simán lehet h amikor az Adored TV-s infok jöttek még kicsit más volt a product stack (most nem a teljesítmény adatokra, hanem a courecount és a hozzájuk tartozó számozásokra gondolok), azóta pont az Intel gyengélkedése miatt felfelé tolták el felfelé.

[ Szerkesztve ]

(#22313) joysefke válasza csatahajós (#22309) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

A Threadrippert is sokan leírták, hogy kész vége,

Nem mindenki.

Az hogy a ZEN2 TR hiányzott a 2019-es roadmapról annak sok oka lehet, de hogy az AMD lelőjön egy jól jövedelmező termékkategóriát nagyon megalapozott indokok nélkül az nincsen a valószínű okok között.

-(1) A nem áll készen,

-(2) nem tartják még szükségesnek,

-(3) még nincsen elég chiplet mert egyéb termékek jelenleg felszívják a teljes TSMC gyártókapacitást,

-(4) nincsen elég humán kapacitásuk a RyZEN3, EPYC2, Navi, új APU mellett még egy szegmensnek a frissítését megfelelő módon levezényelni 2019-ben

-(5) Tényleg később jön mint 2019, de nem akarják reklámozni, hogy valamit hátracsúsztatnak, mert az tipikusan régi-AMD, ők pedig az új AMD image-t akarják erősíteni, ahol minden időben jön és semmi nem késik.

Ezek mind mind valószínűbb okok, mint hogy levágják az egyik aranytojást tojó tyúkot "mer csak" alapon...

Gondolj csak bele, a TR megkapta a ZEN1-> ZEN+ frissítést még úgy is, hogy az relatíve keveset hozott. Az AMD-nek még így is megérte frissíteni az első TR-t.

Most hogy a ZEN+-hoz képest is érdemi előrelépés lesz a ZEN2, pont most hagynák ki a TR további erősítésének lehetőségét?

[ Szerkesztve ]

(#22314) joysefke válasza csatahajós (#22312) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Egyébként simán lehet h amikor az Adored TV-s infok jöttek még kicsit más volt a product stack

Amikor az Adoredes "info" megjelent még semmilyen ZEN2 product stack meg számozás nem volt. Főleg árak nem voltak :U

[ Szerkesztve ]

(#22315) Oliverda válasza joysefke (#22299) üzenetére


Oliverda
félisten

"Ezen felül azt is mondtam, hogy nem lesz 16 magos RyZEN 3xxx indulásnál és szerintem még később sem nagyon."

A 12 magra sem számítottál, de ez már részletkérdés.:D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#22316) arn válasza csatahajós (#22312) üzenetére


arn
félisten

nem fog, amig nincs ra valasz. minek? vagy max ha olyan kihozataluk van mar, hogy mindenhova nyolcmagos chipleteket kell pakolni - akkor vmi brutal aron. de szerintem ezt megtartjak a ryzen4nek, mert akkor ott mit fognak eladni? a feltornaszott tdpbol a nyert par szazalekot? ezert nem cserel senki.

amugy ezzel az amd is gondban lesz - mert a zen kb itt kifulladt, innentol olyasmi lepcsoket latunk majd, mint az inteltol, ha a gyartastechnologia engedi megint ragyurnak a chipletre. de par evig en nem varnek olyan nagy lepcsot - es gond lesz a skalazodas is (32-64 mag desktopon). johet a heterogen era:) de tenyleg.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#22317) -KP- válasza Oliverda (#22315) üzenetére


-KP-
addikt

:DDD

A modellszámozást és az árakat leszámítva Adored elég jól eltalálta a dolgokat. Utóbbi ugye az Intel szenvedésének is a hozadéka. Illetve azért az AMD is profitot szeretne termelni, hülyék lennének bagóért adni a terméküket, főleg ha ők vannak a csúcson perpill.

[ Szerkesztve ]

(#22318) joysefke válasza Oliverda (#22315) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Igen, de az a legelején volt, utána finomítgattam (egészen piciket) az eredeti állításomon, és a hónap elejére már itt tartott a jóslat:

Az én tippjeim (ha minden unlocked marad és hozza a teljesítményt amit remélünk):
3950X => hely a számozásban
3900X - 12c24t (később) - 550-650$
3800X - 8c16t - 399-449$
3700 - 8c16t - 299$
2600X - 6c12t - 250$
2600 - 6c12t - 220$
egy esetleges 10-magos intel gyors megjelenése ezt nyilván felrughatja

Ez pedig nagyon jól bejött, sőt azt is eltaláltam, hogy nem lesz 16 magos, illetve az árakkal is közel voltam.

Ettől függetlenül már az első jóslatom is SOKKAL közelebb volt mint az Adored féle "leak".

Tehát ha én educated guess alapon sokkal közelebb kerültem az igazsághoz mint az Adored a megbízható kapcsolataival, akkor valami nagy baj van Adored háza táján.

A legnagyobb gáz szvsz az volt, hogy hónapokon keresztül a táblázatot akarta mindenki minden beszélgetés referenciapontjaként használni.

A 8c16t ZEN2 az nem "8c16t ZEN2" volt, hanem R5-3600X. Ha meg az ember ezt szóv tette, hogy még semmilyen termék és emiatt hivatalos számozás nincsen, akkor "kákán ics csomót keresek meg kötekedek"

[ Szerkesztve ]

(#22319) joysefke válasza -KP- (#22317) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Helyesbítek:

A modellszámozást és az árakat, megjelenő magszámokat, megjelenés sorrendiségét, frekvenciákat, megjelenési időpontot leszámítva Adored elég jól eltalálta a dolgokat.

Többek között például eltalálta, hogy továbbra is RyZEN -nek fogják hívni a családot és lesz R9 (az intel mintájára)

[ Szerkesztve ]

(#22320) Oliverda válasza -KP- (#22317) üzenetére


Oliverda
félisten

Ha ez valami irónia volt, akkor oké, ellenkező esetében kicsit frissítsd fel az emlékezetedet:

AMD Ryzen CPU Cores/Threads Base Clock Boost Clock TDP Price Debut
Ryzen 3 3300 6/12 3.2GHz 4.0GHz 50W $99 CES
Ryzen 3 3300X 6/12 3.5GHz 4.3GHz 65W $129 CES
Ryzen 3 3300G 6/12 3.0GHz 3.8GHz 65W $129 Q3 2019
Ryzen 5 3600 8/16 3.6GHz 4.4GHz 65W $178 CES
Ryzen 5 3600X 8/16 4.0GHz 4.8GHz 95W $229 CES
Ryzen 5 3600G 8/16 3.2GHz 4.0GHz 95W $199 Q3 2019
Ryzen 7 3700 12/24 3.8GHz 4.6GHz 95W $299 CES
Ryzen 7 3700X 12/24 4.2GHz 5.0GHz 105W $329 CES
Ryzen 9 3800X 16/32 3.9GHz 4.7GHz 125W $449 CES
Ryzen 9 3850X 16/32 4.3GHz 5.1GHz 135W $499 May 2019

[link]

Olyan sokban amúgy tényleg nem tévedett:

:D

[link]

Tehát konkrétan az égegyadta világon semmit sem sikerült eltalálni. Az pedig talán még ennél is szomorúbb, hogy ezt páran még most sem képesek belátni. :(

joysefke: Az tény, hogy józan ésszel gondolkozva pontosabb tippeket sikerült letenned az asztalra. Sajnos attól tartok, hogy ez sem lesz elég arra, hogy néhány ezer ember ne igya tovább zavartalanul annak a szerencsétlennek a szavait.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#22321) paprobert válasza Oliverda (#22320) üzenetére


paprobert
senior tag

How's it going guys?

I'll catch y'all later guys!

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#22322) csatahajós válasza joysefke (#22313) üzenetére


csatahajós
senior tag

Tudom, én ugyanezt mondom, arra reflektáltam, hogy pont ugyanez a helyzet a 16 magossal is, mint a TR-rel. Sok oka lehet a csúszásnak, de miért ne adnának ki egy jól jövedelmező csúcs terméket, amikor a konkurencia a kanyarban sincs és simán kérhetnek érte 800-900 vagy akár még 1k USD-t is, a TRnek még így is marad tér felfelé, a 2-es szériás csúcs TR is 2k USD (és nincs kőbe vésve, hogy nem lehet 16 magos TR, az első generációnál is volt 8 magos úgy hogy AM4be is az volt a csúcs)....

#22316: miért fulladna ki ne viccelj? Csak amikről pletyka szinten hallani, már abban is rengeteg lehetőség van (2 helyett 4 thread per core, L4 cache HBM-ből, stb stb) és nem zárható ki, hogy IPC-ben is tudnak még tovább erősödni, ha nem is ennyit egy lépésre mint most. Amenynire Lisa Su mondta, Zen 4-ig (nem Ryzen, hanem ZEN) megvannak a tervek és nagyjából tudják hozni ezt a generációs ugrást minden lépcsőnél. Eddig amióta Lisa van a kormánynál bejött amiket ígért, 95%-ban....

Jah és ami a gyártástechnológiát illeti, ott is pariban lehetnek. Szerintem amit Linus mond a videóban, hogy a jelenleg tudható infok alapján legalább 2021-ig biztosított az AMD fölénye nehéz elvitatni mostmár a tények ismeretében. És ez elsősorban a szerver fronton fog nagyon fájni az Intelnek, a desktop mint tudjuk azért másodlagos (vagy harmadlagos ha a laptop piacot is veszem).

Persze nem kell temetni az Intelt, sőt az agyelszívás amit mostanában csinálatak azért előrevetíti, hogy a birodalom keményen vissza fog vágni 2021-22 körül, de addig az ilyen i9-9900KFC-kel inkább csak égetik magukat.

Totál off topic: tudom nyelvészkedés stb, de itt a topikban is tök sokan használják a desktop gépekre a PC kifejezést és a laptop/notebook-ot a mobil gépekre. Szvsz a PC még mindig Personal Computert jelent, amibe beletartozik mindkét kategória, nemde?

[ Szerkesztve ]

(#22323) csatahajós válasza joysefke (#22314) üzenetére


csatahajós
senior tag

Internally értettem, egész biztos, hogy a marketing részleg azért addigra már tudta, hogy kb milyen performanszra lehet számítani a végleges terméktől (kb 4 hónappal ezelőttről beszélünk...) és nyilván belsőleg volt egy előzetesen felépített marketing stratégia már.

Persze ettől még hülyeség volt az Adored leak, de az akkori szitu alapján igaz is lehetett akár (még egyszer mondom csak a termék nevekre és pozícionálásra gondolok).

(#22324) -KP- válasza Oliverda (#22320) üzenetére


-KP-
addikt

A januári tweet után többször korrigált illetve kiegészítette még a jóslatait. Mindegy, lényegtelen. Nekem tetszik a felhozatal, és adored infóit is úgy kezeltem, hogy megvolt az egészséges szkepticizmusom, így nem is csalódtam. Lehet beficeg majd egy 3600 vagy egy 3700x.

Na de nézzük,

Adored jósolt egy 12/24-es 3.8/4.6 tdp 95W modellt, lett egy 12/24 3.8/4.6 tdp 105w tdp modell. Majdnem egy az egyben telibetalálta. A modell név más, meg az ár, tdp 95w helyett 105 lett. Nabumm. Viszont ez lett a csúcsmodell. Így ez lett az 500 dolláros, gondolom ez volt a képzeletbeli határ, amit meghúzott az AMD a csúcsmodellre.

Ugyanúgy eltalálta a 8 magos cpu-kat. Az egyiket teljesen, 3.6/4.4 tdp 65w és valóban annyi lett a végleges modell. A másik 4.0/4.8 helyett lett 3.9/4.5. Nabumm.

Hatmagosoknál tévedett nagyobbat, de az egyiket ott is majdnem teljesen eltalálta, de az általa jósoltnál kisebb a különbség a két modell között, így végül nem lett 50W tdp-s modell.

Ahelyett hogy pirossal mindent áthúztok, inkább nézzetek rá a táblázatra. Kapásból látszik, hogy a modellek közötti skálázódás lett más, mivel a 3.8/4.6-os 12 magos modell lett a csúcsmodell. Így ez lett az 500 dollár, és ehhez lőtték be a többi modellt is. A price oszlopot ha képzeletben felfelé tolod, hogy az 500 dollár a 12/24-es csúcsmodell mellett legyen majdnem egy az egyben megegyezik az így kapott módosított leak táblázat a véglegessel. Látszik, hogy nem vagytok valami vizuális típusok :DDD Ja, a modellszámozás más, az aztán kurvára fontos :D

Csak hogy lásd mire gondolok, el is készítettem neked. Szóval egyálalán nem volt ez rossz leak.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#22325) joysefke válasza csatahajós (#22323) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

nternally értettem, egész biztos, hogy a marketing részleg azért addigra már tudta, hogy kb milyen performanszra lehet számítani a végleges terméktől (kb 4 hónappal ezelőttről beszélünk...)

Fél évről beszélünk. December közepén indult a dolog.

Nyilván sejtették, hogy nem szar, hanem valami fényes van a kezükben, de a végleges termékpozicionáláshoz (mit adjunk mennyiért) tudni kell, hogy:

-MT-alkalmazásokban csak egálban leszünk-e, vagy egyértelműen megverjük-e az intelt mindenhol?

-Mindezt azonos magszámmal vagy rá kell dobnunk mindenhol pár magot?

-ST-alkalmazásokban éppen le vagyunk maradva, hozzuk egálra, vagy ne adj isten még előnyünk is lesz-e?

-Játékokban egyértelműen lassabbak leszünk-e mint 10 éve mindig vagy hozzuk hibahatáron belülre, ne adj isten adok-kapok lesz?

Ezek között az opciók között adott esetben csak pár száz Mhz max órajel a különbség, de a marketingértéke az egyértelmű veréseknek óriási. Egészen más lesz a sajtóban egy olyan proci megítélése ami játékokban egál, mindenhol máshol meg gyorsabb mint a konkurencia mint egy olyané, ami játékokban gyengébb applikációkban meg erősebb.

Termékstratégiát addig nem lehet értelmesen kialakítani amíg ezekre a kérdésekre nem tudod nagy biztonsággal a választ.

Nagyon nem mindegy, hogy a 9700K ellen elég-e a low clock 8c16t ZEN2 és a 9900K ellen elég-e a high clock 8c16t ZEN2 vagy ne adj isten már a 9700K ellen hozni kell a high clock 8c16t ZEN2-t és a 9900K-t biztonságosan megverni csak a 12c24t ZEN2-vel lehet.

Ez befolyásolja a számozást és befolyásolja az árképzést is. Ezekkel az információkkal pedig nem rendelkeztek fél éve az garantált.

[ Szerkesztve ]

(#22326) Oliverda válasza -KP- (#22324) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen, a Föld is laposnak látszik, ha nem megfelelő távolságban vagy tőle.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#22328) Oliverda válasza joysefke (#22327) üzenetére


Oliverda
félisten

:))

Egyébként most kaptam egy exkluzív belsős fülest a 4000-es sorozatról. Ezek biztosan benne lesznek:

Ryzen 5 4600
Ryzen 5 4600X
Ryzen 7 4700X
Ryzen 7 4800X
Ryzen 9 4900X

Légyszi ne osszátok tovább, mert bizalmas az info!

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#22329) -KP- válasza Oliverda (#22326) üzenetére


-KP-
addikt

Egy oszlop 2 cellával való mozgatása után helyre kerül az egész. Nagyjából egy másodperc után látszik. Nem tudom hogy jönnek ide a laposföld hívők, de őszintén szólva nem is érdekel. Egyébként csinálj egy yt csatornát és tegyél bele annyi munkát, akkor lehet majd az Oliverda meg vagy a joseyfke leak-ről fog beszélni a pc-s világ, nem az Adoredről.

[ Szerkesztve ]

(#22330) hokuszpk válasza Oliverda (#22326) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

a Föld lapos. ezen nincs vita.
a tér görbült. :DD

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#22331) csatahajós válasza joysefke (#22325) üzenetére


csatahajós
senior tag

"Ez befolyásolja a számozást és befolyásolja az árképzést is. Ezekkel az információkkal pedig nem rendelkeztek fél éve az garantált." - ezzel az infóval jó eséllyel már egy éve rendelkeztek ;), a többit adom amiket leírtál, de ebben nincs is vita.

Azt ne feledd, h egy ilyen CPU design évekre nyúlik vissza, nem hónapokra, itt maximum az órajel volt még kérdéses, de már a CES demónál látszott, hogy azzal sincs nagy gond.
Szimulátorokkal, kémkedéssel stb. azért elég jól tudják egymásról is, hogy kinek mi van a kezében adott időben, és ezt nem 1-2 hónapra előre látják (ezt Fiery-től tudom).

Itt ráadásul a versenytárs aktuális csúcs-terméke (9900K) is piacon volt már 2018Q4-ben, tehát még csak jósolni se nagyon kellett.

Na de so much about this, kicsitm ár OT ez.

(#22332) carl18 válasza csatahajós (#22322) üzenetére


carl18
addikt

+1 Ezzel egyetértek, az Intel 2021-22-re tervezi piacra dobni a Sapphire Rapidsot ami a nagy durranás lesz. 7 nanométeren dobja piacra, szóval az tuti erős lesz a kérdés állítólag a CoreI széria óta az első nagy fejlődés lesz megint.

2021-ig marad a 14+++++++ arra kíváncsi leszek hogy utána használják-e a 10 nanométert vagy egyből váltanak 7 nanora ha vészhelyzet áll fent.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#22333) Cathulhu válasza -KP- (#22329) üzenetére


Cathulhu
addikt

Tehát tudjuk utólag addig manipulálni az adatokat, amíg azok már majdnem olyannak tűnnek mint a valóság, tehát tulajdonképpen igaza volt? És ezek után kérded, hogy jönnek ide a laposföld hívők :F

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#22334) awexco válasza arn (#22316) üzenetére


awexco
őstag

Nem lehet tudni , hogy kifullad vagy sem . igazándiból a felépítésből való hátrányt kompenzálták illetve ahol gyenge volt ott erősítettek . Mindezt elviekben jól .

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#22335) awexco válasza carl18 (#22332) üzenetére


awexco
őstag

Kérdés ipc szinten mekkora előrelépés lesz az elődökhöz képest ? Ezt-azt dupláznak benne de a lelkéhez valósan menyire nyúlnak hozzá lásd buldozer vs zen .

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#22336) Simid


Simid
senior tag

Az is szánalmas az AdoredTV-vel kapcsolatban, ahogy az elmúlt napokban, hetekben próbálta menteni a menthetőt. Minden valamirevaló leakhez (APISAK, GamersNexus stb.) ment fontoskodni, hogy "igen ez egybevág az én infoimmal". Egyik nap 5Ghz-ről regélt, másik nap már új infoja volt, hogy ennél jóval alacsonyabb órajelek lesznek.

Ha valaki összevissza beszél mindenfélét, akkor szükségszerűen el fog találni egy-két dolgot. Az APU-k miatt mondjuk minden józan gondolkodású ember tudta már tavaly, hogy ordas nagy kamu az egész.

[ Szerkesztve ]

(#22337) awexco


awexco
őstag

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#22338) solfilo válasza awexco (#22337) üzenetére


solfilo
veterán

egy ideje már kint van a cikk is róla itt: [link]

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#22339) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

MSI Godlike 777EUR ajánlott fogy áron katt
Promó videót is készítettek hozzá, biztos ami biztos...

[ Szerkesztve ]

(#22340) Oliverda válasza -KP- (#22329) üzenetére


Oliverda
félisten

Csak ennyi? Ja, meg az árak. Persze, ha véletlenszerűen hozzáadunk itt 100, amott meg 150 dollárt a jóslatokhoz, akkor már az is rendben lesz. Ez nem lehet véletlen!!

Ilyen csatornát pedig már bármelyik kontár képes összetákolni, tele is van velük az egész YT. Szerencséjükre épp elég a földön az egy négyzetméterre eső féleszű, hogy vidáman megéljenek a kis trágyadombjuk tetején.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#22341) csatahajós


csatahajós
senior tag

Tessék, a 16 magosban kétkedőknek..Linus nem szokott zöldeket dumálni azért.

Szerintem max nyár vége felé picara dobják ezt is, ha már kijött a 10 magos Intel "Nyomor Lake" :DDD

Edit: és láss csodátr 800 USD-s price taget rebesgetnek és a Threadripper visszatértét.

[ Szerkesztve ]

(#22342) hokuszpk válasza csatahajós (#22341) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

joreggelt ! eddig is tudtuk, hogy lesz uj Threadripper, Lisa Su erositette meg a keynote utan.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#22343) csatahajós válasza hokuszpk (#22342) üzenetére


csatahajós
senior tag

Olvass vissza picit, nem neked szólt, de köszi...

(#22344) Oliverda válasza csatahajós (#22341) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem az a kérdés, hogy össze lehet-e rakni 16 magot, hanem, hogy van-e értelme. Jelen állás szerint nincs, semmi nem indokolja, hogy piacra kerüljön egy ilyen termék, egy magasabb órajelű 8-12 magos procinak sokkal nagyobb létjogosultsága lenne. ES ettől még simán lehet belőle, hisz elég hozzá két teljes értékű lapkát feltenni a tokozásra.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#22345) awexco válasza Oliverda (#22344) üzenetére


awexco
őstag

Inkább csinálnak 16 magos tr-t és drágábban eladják .

Mondjuk felteszem van egy érdekesebb kérdés . Amennyiben van valakinek egy erős 12 magos gépe otthon és nincs semmi exrémre használva hány év múlva fogja lecserélni . Ha elég sok ram van benne meg meg gyors ssd. Már nem ott tartunk , hogy erősebb gép kell hogy fusson rajta az internet .

Lehet az intel ezt is szem előtt tartotta , mikor leállt a fejlesztésekkel . A server az más kérdés mert oda semi sem elég :)

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#22346) csatahajós válasza Oliverda (#22344) üzenetére


csatahajós
senior tag

De Oli, már bocs, de miért ne lenne értelme? Mi szól ellene? A chip megvan (tul képpen a 12 magos is 16 csak nem tökéletes dieokkal valszeg), csak ki kell adni, annyit kérnek érte (800 USD minimum) amennyit akarnak és úgy néz ki veri a 2k USD-s 18 magos i9 9980-at. Már csak presztízsből is kiadják, hogy a mainstream AM4 legjobbja veri az Intel HEDT legjobbját.
Az hogy kivárnak kicsit meg érthető, hátha az Intel mégis bedob valami trükköt (árlevágás vagy akármi). Nekem az jön le az összes komolyabb YT csatornáról (nem nem Adoredre gondolok :D), hogy ez csak hergelés, és jún 10.-én ellövik a 16 magost is. Aztán persze lehet kivárnak vele augusztus-ig (tovább nem hiszem, mert utána már a TR-t kell nyomatni).

A TR-nek amúgy marad a 24-32-48-64 magos tartomány, simán lehet oda még felfelé tolni, ahogy Lisa is nyilatkozta a fent linkelt cikkben.

Az egyetlen komoly ellenérv a 16 magos mielőbbi kiadása ellen szvsz az, hogy ha kevés chiplet van akkor inkább az EPYC-re nyomják el, de onnantól hogy a kihozatal beáll egy elégséges szintre nincs igazán miért visszatartsák.

Nem értem ezt a magasabb órajelet mizériát itt mindnekitől amúgy. Az a 4.6 géza ilyen IPC-vel nem elég szép Uraim? Jelenleg ezzel single thread-ben (is) bajnok a cucc. Innentől felfelé már csak TDP trade-off kérdése amig bírja az architektúra, nyilván az AM4 socketnél a power limit alacsonyabban van, így én a nagy órajelet pont majd a TR chipektől várnám, ott elengedhetik akár 3-400W-ig is és addigra valszeg már lesznek cherry picked die-ok is elég mennyiségben.

Nekem az Intel jelenlegi desktop termék portfóliója alapján pont inkább az jön le, hogy adott CPU-knak állítanak konkurenciát:

- a 12 magos üti a 9900K-t meg eséllyel az új 10 magost,
- a 16 magos meg ahogy írtam a 9980X-et,
- a TR meg majd megy a UHEDT ellen (Socket 3647 és a 28 magos "csoda").

(#22347) joysefke válasza csatahajós (#22346) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Mi szól ellene? A chip megvan (tul képpen a 12 magos is 16 csak nem tökéletes dieokkal valszeg), csak ki kell adni, annyit kérnek érte (800 USD minimum) amennyit akarnak és úgy néz ki veri a 2k USD-s 18 magos i9 9980-at.

Technológiai szinten az szól ellene, hogy a 3700X-3800X-szel szemben ez nem lenne egy tiszta történet. Lesznek helyzetek amikor limitálná a 16c32t RyZEN 3K-t a 3200MHz-es RAM sévszél és nem fogja azt hozni amit elvárnál 16db ZEN2 magtól.

Másrészt tartalékolni kell a puskaport, miért lőnék most el a muníciót amikor még a 12c24t is simán veri a 8c16t intelt? Hasonló áron a 3900X helyett 9900K-t vennél, de ha lenne 16c32t ZEN2 drágábban akkor már azt vennéd? Ennek hol lenne értelme?

Harmadrészt ott van a 16c32t 2950x Threadripper. Annak az áránál többet nem tudnának elkérni, cserébe összezavarnák azt a pénzes enthusiast réteget aki ténylegesen kifizeti a 2950X+lap árát. Mindezt miért? A semmiért? A 2950X most is bőven jó ajánlat, miért vágna az AMD naki házon alul alá?

Negyedrészt mainstream desktop vonalon jelenleg nagyon kevesen tudnának bármit kezdeni 16db RAM sávszél limitált maggal. Értelmetlen ezzel összezavarni a népeket.
________________________

+1,
Az AMD elsősorban nem megalázni akarja az intelt, hanem eladani a portékáját, minél magasabb áron. A jelenleg bemutatott product stack olyan lesz, hogy nincsen olyan potenciális vásárló akit pont egy 16c32t RyZEN billentene intelről AMD felé. Akit a 12c24t ZEN2 nem győz meg a 9900K(S)(KW)-val szemben azt a 16c32t sem fogja meggyőzni.

Akinek jelenleg 16c kell az biztosan professzionális szoftverekkel dolgozik, tehát csak fizesse nyugodtan ki a quad channel és a komoly alaplap felárát és ne olcsójánoskodjon. Én az AMD helyében így állnék hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#22348) Fücsök007 válasza joysefke (#22347) üzenetére


Fücsök007
őstag

Én is így látom, akinek nem elég 12 mag, annak ott a TR platform. Igazából 8 mag fölött csak mutatóba van 1-2 játék ami képes rendesen leterhelni minden magot. Amíg nem jönnek az új konzolokra a játékok, addig a még 6 magos ZEN2 procik is elég erősek magas frekin, kivéve az RTX 2080Ti-hez. :))

[ Szerkesztve ]

(#22349) Chrys_ válasza awexco (#22345) üzenetére


Chrys_
addikt

Ez egy jó kérdés, most pont ebben a helyzetben vagyok.

Intel 3930K CPU van a gépemben 16GB RAM, SSD és nVidia 1080Ti mellett. Ez ugye már elég régi processzor, de a teljesítménye elégnek tűnik arra, amire használom.
Hogy érdemes-e cserélni, nem tudom. Néha megy virtuális gép, de nem ez a legjellemzőbb felhasználás, inkább multimédia és game. És éppen ez utóbbi miatt gondolkodom a fejlesztésen, Ryzen 3900X jónak tűnik a következő 5-7 évre (kb. ennyi ideje van meg a 3930K, nem tudom pontosan, mikor jelent meg).

(#22350) arn válasza joysefke (#22339) üzenetére


arn
félisten

az hagyjan, de a legolcsobb herelt lap is 220 eur... ez nemreg meg hedt ar volt, nem egy ketcsatornas eppenhogy elmegy vrmes alaplap. gyk egy chipletnyi elteres a lapon, es ettol +100 (200-300, stb) eur? hahaha, kenjek a hajukra.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.