Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:53:32

LOGOUT.hu

OLVASD VÉGIG ALAPOSAN MIELŐTT ÚJ HOZZÁSZÓLÁST ÍRNÁL!!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22451) Petykemano válasza joysefke (#22447) üzenetére


Petykemano
veterán

Raytracing a CPUn?

Bizonyos fázisai elvégezhetők a cpun, az ütköztetés. Denoisingra meg ott a rapid packed math.
Megmagyarázná miért lehet fontos a pcie4 és a ccix - a gpu és a cpu is közös címtérbe dolgozna, a vram csak cache.
Lenne helye az SMT4-nek is.

[ Szerkesztve ]

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#22452) Szeszkazán válasza Oliverda (#22446) üzenetére


Szeszkazán
senior tag

A 2 chiplet-el több a cache, gondolom azért kell ,így nem lassabb mint a zIntel.

(#22453) joysefke válasza Petykemano (#22451) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Te raytracingről beszélsz a CPU-n, én meg arról, hogy a következő iterációnál már nem lehet ellőni a 12 core->16 core váltást. A következő lépcsőnél amelyre az AMD is kisebb IPC növekedést ígér, és ahol a tovább gyorsuló memóriaszabvány miatt talán sávszélben sem lenne kifékezve a 16 mag.

Denoisingra meg ott a rapid packed math.

A még meglévő 2920x- 2950x-1950x készletekkel mit fognak csinálni? Ezeket már mind eladták?
A 2950X 850$ körül megy neweggen és bőven eladható volt, eddig.

Megmagyarázná miért lehet fontos a pcie4 és a ccix

Fontos lenne a TR-rel szemezgető potenciális ügyfeleknek elmagyarázni, hogy ők pontosan mikor és hogyan fognak belekerülni az összképbe. Mert amíg ez nem történik meg, nehéz lesz a TR vonal kívánatosságát fenntartani.

____

Én úgy látom, hogy ez a 3950X egy nem jól átgondolt és az AMD számára drága marketing stunt volt, aminek nem az intel fogja meginni a levét...

Az intel a 3700x-3800x-3900X levét fogja meginni...

[ Szerkesztve ]

(#22454) Oliverda válasza Szeszkazán (#22452) üzenetére


Oliverda
félisten

Meg lehet csinálni, hogy az ütemező nyolcszálas terhelésnél a két lapkára egyenlően ossza el a terhelést (4 szál/lapka), így ugyanis több L3 jut egy magra, viszont ezért cserébe lassabb lesz a magok közti adatcsere, illetve magasabb lesz a fogyasztás, ami alacsonyabb turbóban nyilvánulhat meg. A mérésekből kiderül, hogy melyik a jobb verzió, de ránézésre ami nyerhető a réven, az elveszik a vámon.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#22455) joysefke válasza Oliverda (#22446) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Könnyebb lenne összerakni egy nyolcmagos magasabb órajelű modellt, viszont az jelen állás szerint valamivel lassabb lenne a 9900K-nál.

Nyilván játékról beszélünk még.

Ahol játékban a magas órajelű 8c16t alul marad, ott a 12 meg 16 magos verzió sem lesz érezhetően jobb. (szvsz inkább kiegyensúlyozatlanabbak lesznek)

Az AMD-nek szerintem lenne annyi marketing fegyvere:

-Jóval alacsonyabb fogyasztás
-Nagyobb Spectre/Meltdown védettség
-Kiszámítható élettartam (jövőbeni Spectre patchek sem fogják lehúzni a teljesítményt)
-Több/jobb IO
-Magasabb mem órajelek.
-Jobb applikációs teljesítmény

hogy a 3800x-3900x-et hihetően ki tudják kiáltani smarter/better (NEM BUDGET) choice-nak a gamer szegmensben is.

Sokkal bölcsebb taktikának tűnne, mint fejjel menni a falnak egy 3950X-szel -ami játékban szintén nem fog megverni egy 5+GHZ all core 9900K-t-.

Ha a 9900K játékban csak egy picit gyorsabb mint egy 3900X és mindkettő mellett lenne egyéb pro és kontra, akkor érthető ha valaki játék fókusszal inkább a 9900K-t választja.

Viszont, ha a 9900K játékban ugyanúgy csak egy picit gyorsabb (2-3%) mint egy 3900X és minden más érv a 3900X mellett szól, akkor egy jó marketinggel még át lehet billenteni a vevőjelölteket 3900X-re, mert sokuknak a rengeteg kényelmetlenség ami a 9900K-val jön, nem fogja megérni azt a 2-3%-ot.

Itt lehetne elrettentő YT videókat produkálni, hogy a 9900K tulajnak tönkrement a tápja, leégett a lakása, nyári melegben a proci le-lefagy, meg amúgy is ellopták az összes pénzét a bankszámlájáról. Már ami még rajta volt miután megvette a 9900K-t... ;]

Ezzel szemben most odaraknak az 500$-os 9900K mellé egy 750$-os 16 magos RyZEN-t ami játékokban ugyancsak nem lesz gyorsabb mint a 9900K, cserébe még várhatóan összeszed néhány egyéb gyenge pontot (mem sávszél hiány, nagyobb melegedés mint a kicsi RyZEN-ek) és mellette a 9900K fog az okos választásnak tűnni...

[ Szerkesztve ]

(#22456) Oliverda válasza joysefke (#22455) üzenetére


Oliverda
félisten

Ezekkel nehéz lenne vitatkozni. A típusszámozás alapján nem tűnik egy túlságosan átgondolt, régóta fixált modellnek a 3950X. Vagy elgurult Santa Clarában valakinek a gyógyszere, vagy tudnak valamit, amit mi még nem, akár Intel oldalról, akár a TR jövőjéről.

Vagy azt képzelik, hogy mindenki így akar streamelni. :))

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#22457) Petykemano válasza joysefke (#22453) üzenetére


Petykemano
veterán

A következő iterációnál az SMT4 lesz a nagy dobás. (Esetleg SMT3 )
Amivel kapcsolatban felvetődhetett a kérdés, hogy jó, de annak asztali környezetben mi értelme? A cpun számított raytracing esetleg lehet válasz rá.
És megmagyarázná, miért akarna valaki 16/64(48) cput a most vásárolt 16/32 helyett.

Hogy mi.lesz a TR készletekkel? Hát nem tudom. A zen+ lapkák mentek 2700(X) néven $250-300-ért. Egy 16 magos TR $400-600-ért annak gyermekbetegségeivel együtt még mindig csalogató lehet valakinek, akinek 4ch kell.
Ahogy mondtam, én drágább 3950X-re számítottam. Az,.hogy."csak" ennyi két dologra utalhat: sok a kiszórandó szivárgó lapka, vagy az AMD nem csak a kirakatba szánta.

Két megjegyzés:
- Szerintem lehet zen2+ is. Ott ellőhetik az 5GHz-et, apróbb javításokkal, amik még nem nyilvánvalók - pont mint a zen+ esetén. Úgy, hogy ez a felhozatal kap egy áresést - mint a zen+ esetén.

- meglepődnék, ha előrántanák a kalapból a cpu raytracinget. Nyilván nem is nekik kéne ezt tenni, hanem szoftverfejlesztőknek.
Erre csupán az utalhat, hogy az eddigi konzoloknál az volt, hogy felesleges az erős cpu, mert majd mindent megoldanak gpun. Most meg 8-12 zen2* magos konzolokról beszélnek.

Az amdnek érdeke lehet hosszútávon nyomatni a lécet 12 mag fölé, az Intel ringbusa ugyanis 10 mag fölé nem jól skálázódik. A mesh bus meg nem volt olyan jó a hagyományos gémingben.

Ezzel együtt persze lehet, hogy igazad van és nem jól átgondolt lépés, csupán vérszemet kaptak.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#22458) Simid válasza Oliverda (#22456) üzenetére


Simid
senior tag

Nekem az jutott eszembe, hogy a TR-rel azt fogják csinálni, hogy csúsztatják egyet a számozást, ahogy korábban az intelnél volt (talán SB-E). Jövő év elején elindítják a 4000-s mobil szériát, legkésőbb tavasszal a ZEN2 alapú de 4000 számozású TR-t. Aztán nyáron meg jöhet a ZEN3 alapú desktop és asztali ZEN2 APU-k.

Ez egy logikus lépésnek tűnhet, ha valamiért kapacitás szűkében vannak és kellenek a lapkák (akár IO akár core) a Rome-hoz. Azt meg csak remélni merem, hogy nem a gyártási gondok hanem a megnövekedett
szerver igények miatt van kapacitás limit.

(#22459) joysefke válasza Petykemano (#22457) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Amivel kapcsolatban felvetődhetett a kérdés, hogy jó, de annak asztali környezetben mi értelme? A cpun számított raytracing esetleg lehet válasz rá.
És megmagyarázná, miért akarna valaki 16/64(48) cput a most vásárolt 16/32 helyett.

Egy egész asztali generáció nagy dobása a ray tracing lenne? Utána majd mindenki 500$-os 105W TDPs (kihajtva persze jóval magasabb fogyasztású) processzorokon számoltatná a ray tracinget?

Totál irreálisnak és a valóságtól elrugaszkodottnak tartom.

Ezen felül az SMT4 nem csak előnyökkel hanem hátrányokkal is fog járni. Többek között megnövekedett fogyasztással. Desktopon a megfoghatatlan előnyei szerintem nem fogják kompenzálni a nagyon is valós hátrányokat ezért én most nehezen tartom elképzelhetőnek, hogy desktopra is aktiválják az SMT4-et (már ha végül lesz SMT4).

Hogy mi.lesz a TR készletekkel? Hát nem tudom.

Én sem, azt viszont remélem, hogy Lisa tudja...

Egy 16 magos TR $400-600-ért annak gyermekbetegségeivel együtt még mindig csalogató lehet valakinek, akinek 4ch kell.

A 16 magos TR-nek semmilyen gyermekbetegsége nincsen a saját felhasználási területén. Ezt várhatóan nem fogjuk tudni elmondani a 3950X-ről...

Igen, 400-600$-ért csalogató lehet egy 2950X, de eddig 850$-ért is vitték...

Az amdnek érdeke lehet hosszútávon nyomatni a lécet 12 mag fölé, az Intel ringbusa ugyanis 10 mag fölé nem jól skálázódik. A mesh bus meg nem volt olyan jó a hagyományos gémingben.

Igen, erre volt a 3900X.

[ Szerkesztve ]

(#22460) paprobert válasza joysefke (#22447) üzenetére


paprobert
senior tag

+$250

Kell ennél több indok?

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#22461) Oliverda válasza paprobert (#22460) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem ártana, ha azt akarják, hogy szabad szemmel is jól látható mennyiség fogyjon belőle. Persze az is lehet, hogy ez most nem cél, akkor viszont megint ott tartunk, hogy minekvan.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#22462) DudeHUN válasza Oliverda (#22461) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Így az egész évben az AMD processzorairól lesz szó. Folymatosan. A Zen2 is kvázi 3 "show-t" kapott eddig. Aztán jönnek a tesztek, majd újra szept-okt-ben, amikor a 16 magos megjelenik. Jól csinálják ezt. És ugye a teljesítmény korona mindig jó marketing volt.

Gamer for Life

(#22463) Oliverda válasza DudeHUN (#22462) üzenetére


Oliverda
félisten

Ez világos, de ahogy joysefke is írta, ezzel ellőttek egy adag puskaport. Ha az Intel legfeljebb 10 magig jut jövőre, akkor talán nem olyan nagy baj, bár épp a konkurens példája mutatja, hogy fingreszeléssel nehéz rávenni a vásárlókat a cserére. A Zen 3 esetében a magszám emelése ezzel szinte biztosan elmarad, optimális esetben jöhet 5-10% IPC plusz 5-10% órajel és ennyi.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#22464) paprobert válasza Oliverda (#22461) üzenetére


paprobert
senior tag

Van az a 3%, aki mindig mindenből a legjobbat, legdrágábbat, legnagyobbat veszi. Tőlük raknak zsebre $250 extra profitot, most 2019-ben, egy szimpla leválogatásért.

Gyakorlati szempontból szinte semmi értelme a terméknek, de szerintem ez elég jó biznisz az AMD szemszögéből nézve.

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#22465) joysefke válasza paprobert (#22464) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Van az a 3%, aki mindig mindenből a legjobbat, legdrágábbat, legnagyobbat veszi. Tőlük raknak zsebre $250 extra profitot, most 2019-ben, egy szimpla leválogatásért.

Uhm..

A gémereknek ez a rétege most 9900K-t vesz, év végén pedig 9900KS-t fog venni, mert ezek egy reális tuning után még mindig mondjuk 2-3%-kal gyorsabbak lesznek játékokban mint a húzott 3800X-3900X-3950X.

de szerintem ez elég jó biznisz az AMD szemszögéből nézve.

Az szerinted mekkora biznisz, hogy az eddig 850$-ért jól fogyó Threadripper 2950X-helyett belengettek szeptemberre 750$-ért egy 16c RyZEN-t ami borítékolhatóan gyorsabb lesz az esetek kétharmadában.

Ha azok akik eddig 2950X-et akartak venni most hirtelen meggondolják magukat és R9 3950X-et vesznek akkor az 100$ mínusz a proci tekintetében az AMD-nek.

De ezek az emberek akiknek mostanában határozott vételi szándéka volt 2950X-re (meg hozzá deszkára) , jó eséllyel semmit nem vesznek pár hónapig, sem 3900X-et sem 3950X-et sem 2950X-et, hanem megvárják mi sül ki ebből a dologból. Nem látom, hogy ebben mi a nagy buli az AMD-nek. Most eladni egy 2950X-et utána egy évvel meg az upgradet mondjuk egy 24 vagy 32 magos ZEN2-re, na abban már láttam volna rációt.

[ Szerkesztve ]

(#22466) Samott válasza joysefke (#22465) üzenetére


Samott
addikt

"A gémereknek ez a rétege most 9900K-t vesz, év végén pedig 9900KS-t fog venni, mert ezek egy reális tuning után még mindig mondjuk 2-3%-kal gyorsabbak lesznek játékokban mint a húzott 3800X-3900X-3950X."

Ezt amugy honnet tudjuk? Volt mar valami kiszivargott teszt? Eleve a 3800X-3900X-3950X sorozatnak kulonbozo eredmenyt illene elernie, nem?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#22467) Szeszkazán válasza joysefke (#22465) üzenetére


Szeszkazán
senior tag

Ezt úgy állítod , hogy fogalmunk sincs a real gaming performace ról és a OC potenciálról a ryzen kapcsán.
És mi van ha tudni fogja a 5ghz-et ? Ahoz már elég kevés lesz a 9900KS 14nm++++++

(#22468) joysefke válasza Samott (#22466) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Ezt amugy honnet tudjuk?

Nem tudjuk biztosra, csupán én sejtem.

1,
A bemutatókon kihangsúlyozták hogy a ZEN2 alkalmazásokban elkalapálja a 9900K-t (meg úgy általában mindenféle intelt), játékokban viszont csak azt mutatták be, hogy kb egálban vannak az intelekkel a saját méréseikben, ott adok-kapok van, de még az AMD sem beszélt játékokban AMD győzelemről.

2,
A játékok futását közhiedelemmel, és mindenféle naív kocka várakozásokkal ellentétben bizonyos magszám fölött elsősorban az egyszálas teljesítmény és a memória-késleltetések határozzák meg.

Oka van annak, hogy a 8600K-8700K-9700K-9900K @ 5GHz a játékok zömében ugyanúgy teljesít.
És annak is oka van, hogy 8600K-8700K-9700K-9900K @5 GHz miért kalapálják el a nagyobb magszámú Skylake alapú Intel HEDT procikat játékban.

Ezek az okok nem fognak megváltozni azért, mert 3900X meg 3950X vagy Xbox meg Playstation. Legalábbis nem az AM4 élettartama alatt.

3,
Tegyük fel, hogy gyári(-tunning) órajelen az AMD méréseinek megfelelően játékokban kb egálban van a 3800X a K-s intel procikkal. =>

erős a gyanú, hogy az intel jobban fog az agyatlan tunningra reagálni (korlátlan zajszint, teljesítményfelvétel és melegedés árán kicsit többet lehet kicsavarni belőle, legalább a tesztek erejéig). Na ez lesz az a 2-3% gémer teljesítménytöbblet amiről írtam.

(#22469) paprobert válasza joysefke (#22465) üzenetére


paprobert
senior tag

"Amit ma megtehetsz, ne halaszd holnapra." - Tartja a mondás.

Ez az AMD esetében arra változik, hogy:

"Amit ma eladhatsz, ne halaszd a következő generációra."

Jobban megéri bezsákolni a 250 dolcsit most, mint megvárni mire az Intel -hasraütök- 12 magot hoz, amivel már versenyhelyzet is lenne, és kénytelen lenne az AMD a mostanihoz képest nyomot áron, pl. $500-ért szórni a 16 magot.

El fog jönni az az idő is, amikor az $500 helyiértékbe fog csúszni a 16 mag, amíg viszont nem, addig sápolnak rendesen. Ez így van rendjén.

TR-hez:
"Olcsón", sok maggal, memóriasávszél-igény mellett továbbra is marad a TR4 az előző gennel, mint választás. Valamennyi átcsoportosulás és átfedés lesz, mert mosódik el a határvonal, de nem számít ha anyagilag net pozitívban jön ki a változtatás.

Egyelőre úgy fest, a teljes termékportfólió duplázni fog magszámban. Mivel minden arányosan nő, nem igazán lesz fájó "felfalás". Megkockáztatom, hogy a duplázás utáni megnyújtott árpaletta átlag eladási ára (és a realizálható plusz profit) bőven kompenzálni fogja az éppen közel eső 1-1 termék mínuszát.

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#22470) Petykemano válasza Petykemano (#22457) üzenetére


Petykemano
veterán

2017 => 2021
zen => zen3

zen (2018) -> zen+ (2018) -> zen2 (2019) -> zen2+ (2020) -> zen3 (2021)
(via)

[ Szerkesztve ]

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#22471) joysefke válasza Szeszkazán (#22467) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

És mi van ha tudni fogja a 5ghz-et ? Ahoz már elég kevés lesz a 9900KS 14nm++++++

Nem fogja tudni. Ha tudná, akkor legalább 4.8-4.9 lenne a turbója.

Az AMD bolond lenne az X-es modellekben ekkora teljesítménytöbbletet bennhagyni.

A 2700X-nél is olyan jól működött a gyári boost, hogy out-of-the-box magasabbra tudott egy szálon tuning nélkül boostolni a proci, mint a tunningal várható all core freki volt egy átlagos, válogatatlan példány mellett.

Gondolod, hogy a ZEN2-nél valamiért kihagyták ezt az ultra hatékony boostot? Nem hiszem...

(#22472) Petykemano válasza joysefke (#22471) üzenetére


Petykemano
veterán

Én nem állítom, hogy ugyanaz a helyzet, csak kiváncsi vagyok: azt mivel magyarázod, hogy az intel az sandy, ivy idején bennehagyta a tuningpotenciált?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#22473) paprobert válasza Petykemano (#22472) üzenetére


paprobert
senior tag

Azért nem facsarták ki őket, mert egy Phenom 2-t, FX-et kellett verniük ezeknek... nem volt magasan a léc.

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#22474) Szeszkazán válasza joysefke (#22471) üzenetére


Szeszkazán
senior tag

Azt mondják az AMD tengnap demózta kint , levegővel 5,1-re OC-ztak Zen2-őt , aszem a pcworld hozta le hírnek.

(#22475) DraXoN válasza Petykemano (#22470) üzenetére


DraXoN
addikt

nem valószínű zen2+ chip ...
inkább az a valószínű szerintem, hogy megint csúszunk egy negyed évet a zen3-mal és az majd csak őszre jöhet jövőre. esetleg a teljes termékpaletta jön belőle 2021ben (mint eddig, nem sikerült az egy-egy évet tartani, pár hónapot mindig arrébb csúszik a megjelenés).
az ok az, hogy zen 2 és zen 3 között nincs akkora ugrás mint zen(+) és zen2 között, csak egy "finomítás" (leszámítva az SMT4et), illetve, hogy a gyártás kap EUV-ot egyes rétegeihez (ahol kritikus).. ezáltal nőhet az órajel vagy csökkenhet a fogyasztás ...
de nem lesz zen2+. a zen3 kvázi kész van már, csak a gyártástechnológia és azon való finomítás az ami még van vele (esetleg apróbb hibajavítások, de semmi komolyabb).

eleve, jelenleg a "következő nagy ugrást" a zen4-et 2022re ígérik (5nm-en)...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#22476) paprobert válasza Szeszkazán (#22474) üzenetére


paprobert
senior tag

5.35 GHz folyékony nitrogénnel. :(

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#22477) Ribi válasza Petykemano (#22472) üzenetére


Ribi
nagyúr

Szerintem akkor még nem volt ilyen kifinomultabb boost egyik oldalon sem. Akkor még egyik procit sem járatták ennyire max frekin.

(#22478) Oliverda válasza Petykemano (#22470) üzenetére


Oliverda
félisten

Hol írnak a Zen 2+-ról?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#22479) Szeszkazán válasza paprobert (#22476) üzenetére


Szeszkazán
senior tag

Igen , de volt sima Air cooling OC is nem csak az.
Szerintem a fal 5Ghz körül lesz , onnan már éhes lesz nagyon.

[ Szerkesztve ]

(#22480) joysefke válasza Petykemano (#22472) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Jól mondod: Nem ugyanaz a helyzet.

Ezen felül:

2500K-2600K:

1, Nem volt versenytárs, aki ellen kellett volna a gyárilag legmagasabb teljesítményű modell.

Az i7 2600 alapból lemosta a Phenom 2-t. A bulldozer is csak szépíteni tudott

2, Az intelnél már akkor drága Z-s laphoz volt kötve a tuning, tehát ha valakinek az intel kiaknázható tuningpotenciált "adományozott", vigaszágon akkor is visszajött némi pénz. AMD-nél egy 25E-es B350-B450-es lapban is működik a tuning.

3, A K-s modellektől eltekintve az összes intel proci lockos volt (bár akkoriban még volt a +4x100MHz-es tuning lehetőség) míg jelenleg az összes RyZEN lockmentes.

Ha a gyártó lockmentes procikkal operál, akkor érdeke kihozni gyárilag minél több órajelet a procikból (AMD). Míg szorzólock mellett lehet a jut is marad is taktikát folytatni (intel, generációnként +100MHz a lockos procik tekintetében)

4, Az intelnél marketing és termékpozicionálás területeken lényegesen okosabb emberek dolgoztak akkor mint anno az AMD-nél. Volt annyi sütnivalójuk, hogy nem lőtték el az összes puskaporukat egyszerre.

[ Szerkesztve ]

(#22481) Cathulhu válasza paprobert (#22476) üzenetére


Cathulhu
addikt

az 5.5 mar a legeslegelso ryzenekkel is megvolt nitrogennel (5.8 a csucs asszem), meglepodnek, ha a Zen2 meg annyit se tudna

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#22482) paprobert válasza Szeszkazán (#22474) üzenetére


paprobert
senior tag

Ha a forrásod ez, akkor jobban figyelj oda. Az 5.1GHz levegőn a memória frekvenciára vonatkozik.

https://www.gamersnexus.net/news-pc/3481-amd-navi-rx-5700-xt-specs-overclocking-architecture

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#22483) Szeszkazán válasza paprobert (#22482) üzenetére


Szeszkazán
senior tag

Igazad van :R

Ez volt az ,nem tiszta pontosan , vlszeg memoria.

(#22484) -vitya-


-vitya-
őstag

hja, ez se ment már levegővel:

-=Витя=-

(#22485) Petykemano válasza joysefke (#22480) üzenetére


Petykemano
veterán

Miből gondolod, hogy az AMD nem választotta azt a taktikát, hogy nem adnak ki 5GHz-es sku-t, mert kisebbrészt nem mutatna jól a TDP értéke, de főleg mert esetleg nem tudják vállalni, hogy érdemi mennyiségben válogassanak össze 4.8-4.9Ghz-es skut. Vannak ezek a cégek, akik az intel procik esetén a kupaktalanítással foglalkoznak, ott is megvan a statisztika, hogy a papíron 5GHz-es procik közül 1000-ből hány képes 5.1, 5.2, 5.3Ghz-re bizonyos feszültségek mellett. És az intel ezt mégse csapta le saját maga (eddig) azzal, hogy létrehozott saját maga 5.2Ghz-es sku-t mondjuk 10-szeres áron.

Félre ne érts, egyébként szerintem outofthebox kell jó terméket készíteni. És ha jobb minőségű gyártás majd csak fél év múlva gyártott chipeken teszi lehetővé az 5Ghz OC-t, az nekem nem megfelelő.

[ Szerkesztve ]

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#22486) joysefke válasza Petykemano (#22485) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Ha lenne erre lehetőség, nem lett volna egyszerűbb leválogatni 1000db 5GHz képes 8c16t procit, legyen a neve mondjuk 3800X(P) (Platinum :) ) aztán azt demózni a CES-en meg az E3-on a 9900K ellen amikor gaming teljesítményről van szó?

Nem lett volna az AMD-nek sokkal jobb, ha azt tudja mondani, hogy "And here is our eight core 3800X(P) processor, which clearly beats the 9900K in all games across the board..." ahelyett, hogy azt bizonygatná, hogy már ők is nagyjából egálba kerültek?

Az hogy nem mutatták be játékokban az egyértelmű 9900K verést kb azt jelenti, hogy jelenleg nem tudják a 9900K-t játékokban megverni, csak kb egy döntetlent hozni.

Jelenleg desktopon az intel egyetlen megkérdőjelezhetetlen fegyverténye, hogy játékokban gyorsabb mint a ZEN+. És az intel marketing nem is habozik ezt kihangsúlyozni.

Szerintem egy játékokban is 9900K verő ZEN2 modell sokkal nagyobb vásárlóbázist generálna az AMD részére, minthogy a 3900X fölé kihoznak egy 3950X-et úgy hogy még a 3900X-nek sincsen ellenfele.

Szerintem ezt tudják az AMD-nél is, csupán nincsen meg a játékokban is 9900K verő ZEN2 proci ezért kénytelenek a 16 magos "gamer" procit marketingelni.

[ Szerkesztve ]

(#22487) Petykemano válasza joysefke (#22486) üzenetére


Petykemano
veterán

Amit most elmondtál, teljesen egyetértek. Ezt mondtam én is korábban.
Csak azért feszegettem, mert eddig azt kérted számon, hogy miért lőnek el minden puskaport. (=> ez nem jelenti azt, hogy a 5Ghz-et megközelítő puskapor be lenne töltve, tehát természetesen nagyonis könnyen lehet, hogy már a 4.7Ghz is pont az az 1000db válogatott)

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#22488) joysefke válasza Petykemano (#22487) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

mert eddig azt kérted számon, hogy miért lőnek el minden puskaport

Amit van értelme ellőni, azt idejében el kell lőni. Amit nincs értelme ellőni azt ameddig van értelme, addig tartalékolni kell. A 3950X szerintem egy olyan dolog, aminek még nem jött el az ideje (bejelentés szintjén sem).

tehát természetesen nagyonis könnyen lehet, hogy már a 4.7Ghz is pont az az 1000db válogatott

Könnyen lehet, de "gamingben" ahová éppen pozicionálják (lol) ott ez nem sokat fog rajta segíteni.

Egyébként én simán elképzelhetőnek tartom, hogy megint órajelfal lesz mint a ZEN1/+-nál és kb mindegyik chip 100-200MHz szórással pont ugyanazt tudja órajelben picit más áramfelvétel mellett. Ilyen helyzetben elég korlátozott az amit válogatással el lehet érni... Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#22489) Oliverda válasza joysefke (#22488) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem véletlen, hogy desktopon egyelőre nem erőlteti a 10 nanométert az Intel. Órajelben per pillanat közelébe sem tudnának érni a 14++-nak , ami egyébként valószínűleg épp a Zen miatt született meg.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#22490) joysefke válasza Oliverda (#22489) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Nem sokat ér +18% IPC, ha hiányzik 20% a max órajelből. :)

(#22491) Petykemano válasza joysefke (#22488) üzenetére


Petykemano
veterán

Könnyen lehet, de "gamingben" ahová éppen pozicionálják (lol) ott ez nem sokat fog rajta segíteni.

Ezt a megjegyzésedet nem értem.
Azt mondtam, hogy lehet, hogy nincs 4.8-5Ghz OC, hanem már a 4.7Ghz is a legcsúcsabb válogatás. És nincs tovább.
Könnyen lehet, de nem fog rajta segíteni? mi? Az, hogy ez már a válogatott csúcs? Vagy hogy 4.6 helyett ez 4.7Ghz-et tud? Vagy mire gondoltál?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#22492) joysefke válasza Petykemano (#22491) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

A magszáma és az abszolút minimális mértékben emelt turbo órajele nem fog rajta segíteni. Ahol játékban egy válogatott, maxra húzott 3800X vagy 3900X alul marad ott ez sem fog szerintem érdemben többet produkálni.

Szerintem jobb lenne, ha az AMD a gaming processzor szegmenst nem terelné el egyfajta freak show irányba.

Az AMD nyilván sokkal jobban tisztában van a saját és a konkurencia lehetőségeivel mint én, de kívülállóként fél óra töprengés után sokkal több potenciált látok egy

"Optimal gaming processor" -ra kihegyezett marketingkampányban, ahol A RyZEN objektív előnyeit hangsúlyozzák a 9900K-ból értelmetlenül magas tuning árán kiszedhető RyZEN-hez képesti 2-3% várható gaming többlettel szemben. Az objektív előnyöket feljebb leírtam.

Ezen felül lehetne Gaming kiteket árusítgatni:
-Ultra magas órajelű RAM-kit (3700MHz vagy fölötti)
-Megfelelő deszka (minden partnertől legalább egy modell)
-Processzor (3700X - 3800X - 3900X)
-+1 játék

Már a 3700-as RAM szerintem rengeteget fog dobni a teljesítményen, nem eleget ahhoz, hogy egy 9900K+max tuningot egyértelműen megverjen, de eleget ahhoz, hogy ki lehessen nevezni optimal gaming processornak.

Mert ugye egy maxra járatott 9900K- lehet hogy 1-2 FPS-sel többet tud 1080p-ben, de az iszonyatos fogyasztásával és melegedésével meg minden egyéb nyügjével nem sok köze van az optimális választáshoz

[ Szerkesztve ]

(#22493) paprobert válasza joysefke (#22488) üzenetére


paprobert
senior tag

"Amit van értelme ellőni, azt idejében el kell lőni. Amit nincs értelme ellőni azt ameddig van értelme, addig tartalékolni kell. A 3950X szerintem egy olyan dolog, aminek még nem jött el az ideje (bejelentés szintjén sem)."

Még egyszer megkérdezem, mi hoz több pénzt az AMD-nek?

A; 2 évig árulni a 16 magosat úgy, hogy az Intelnek nincs érdemi válasza rá, felárral?
B; Éppen csak az Intel fölé ígérni 2-3 éven keresztül 12 maggal?

Mellékvágányon valami olyasmi prekoncepciót érzek a mondandódban, hogy ha megállnának 12 magnál, akkor valamelyest "könyörületesebb" lenne az Intel válaszlépése 2021-ben. Hogy akkor csak elő kellene húzni a kalapból a 16 magot, és nyerne az AMD újabb 1-2 évet az elsőség biztosításához.

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#22494) joysefke válasza paprobert (#22493) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Kérlek fog föl, hogy az AMD-nek már most is VAN jól fogyó 850$-os 16 magos processzora, nem nem majd valamikor szeptemberben lesz, hanem már most VAN.

Lehet, hogy Te és még sok másik user csak a mainstream vonalat látja, és csak annyit lát, hogy ott mi van, de biztosíthatlak arról, hogy aki ténylegesen ki akar ennyit adni egy processzorért ÉS hasznát is tudja venni na azoknak a jó része tisztában van vele, hogy HEDT vonalon miből lehet válogatni. Akkor is, ha végül mégsem HEDT procit vesz.

Az AMD most a saját HEDT vonalának vágott alá egy belengetett, még nem, de majd valamikor kapható RyZEN-nel. Ez az alávágás egyrészt nehezebben eladhatóvá tesz mindent ami 2970WX alatt van.

Másrészt aki eddig a TR4-gyel szemezett (ahol ugye sokkal magasabb az átlagos eladási ár mint AM4-en) az most ki fog várni legalább addig amíg az AMD nem tisztázza a TR4 helyzetét, tehát hogy mikor és mi jön TR4-be.

_______

Akikről te beszélsz mint 3950X vásárlók (akik majd hozzák a +250$-t), azok könnyen lehet, hogy eleve sokkal többet költöttek volna (TR4 deszka + 2950X/ 2970WX) vagy ha nem, akkor könnyen lehet, csak képzeletbeli vevők, izgatott nézelődők.

Játékra nincsen igazi haszna a 3950X-nek akár csak egy 3800X-hez képest, munkára pedig valószínűleg sokkal bölcsebb lesz ehelyett venni egy ZEN2 Threadrippert rendes QC-memóriával. A TR4 deszkák alig drágábbak mint egy rendes AM4-es deszka ami meg tud etetni 16 magot, és a QC memóriának sincsen felára a DC memóriához képest.

[ Szerkesztve ]

(#22495) DraXoN válasza joysefke (#22494) üzenetére


DraXoN
addikt

azért ... TRből volt/van 8 és 12 magos is, a 16 mellett ... de van bele 24 és 32 magos is a jelenlegi palettából.

egy minőségi TR4 lap jóval drágább mint egy minőségi AM4 lap, ne egy csúcs AM4et mérjünk egy "belépő" TR4hez ...
akinek létszükséglet a sok PCIE vagy több memória foglalat (és több csatorna) továbbra is veheti azt.. eredeti tervek szerint egyébként a TR4 platform is "lépne egyet" a duplázásban úgy mint az AM4is.. más kérdés, hogy mikor, mert a hírek szerint az epic a prioritás a chippeknek... (fene tudja, hogy az IO chip azonos lesz-e mint ami az Epicen van, vagy sajátot kap "vágott" memóriavezérlővel.. bár valószínű azonos, mert akkor nem kell újat tervezni).
amit ott nem tudni inkább és nagyobb izgalomra adhat okot, hogy a PCIE4 miatt lesznek-e új alaplapok, vagy foglalat, vagy bármi féle kompatibilitás.. bár lehet lesz kompatibilitás csak kiadnak egy TR4+ ami már PCIE4es felépítést garantál ... (de utóbbiról most csak spekulálok)..
de egy valamit kifelejtesz még..
ezen AM4chip jó eséllyel jóval olcsóbban is gyártható... így a kieső összeg egy része "megmarad".
plusz az olcsóbb platform miatt lehet több embert tudnak meggyőzni a vételről, ami megint "előny" és behozhatja a "hátrányt", hogy kisebb a haszonkulcs (ha kisebb ... ezt sose tudhatjuk pontosan meg).

egy biztos,
az AM4 nem a TR4 konkurens platformja ... akinél elég az AM4 az valószínű úgy se vett volna TR4 platformot, mert nincs szüksége azon platform szolgáltatásaira teljesen...

de amd mindenképp nyer ... valószínű ,kiszámolták "mennyivel" és megéri-e ...
hallottam olyan pletykát, hogy a 16magos AM4 cpu csak jövő január táján jött volna, de a TR csúszása miatt inkább előrehozták.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#22496) paprobert válasza joysefke (#22494) üzenetére


paprobert
senior tag

Sajnos elbeszélünk egymás mellett.

Peace.

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#22497) Petykemano válasza paprobert (#22493) üzenetére


Petykemano
veterán

"Még egyszer megkérdezem, mi hoz több pénzt az AMD-nek?

A; 2 évig árulni a 16 magosat úgy, hogy az Intelnek nincs érdemi válasza rá, felárral?
B; Éppen csak az Intel fölé ígérni 2-3 éven keresztül 12 maggal?"

Így tűnik, nem jól tetted fel a kérdést. Így kellett volna:

A; 2 évig árulni a 16 magosat úgy, hogy az Intelnek nincs érdemi válasza rá, felárral, DE megfelelő marketing nélkül, ami tájékoztatja a potenciális vevőket az éítékről/élményről, amit a felárért kapnak, s amelynek hiányában mindenhonnan az folyik, hogy hátennek semmi értelme, micsodabalfaszazamd?
B; Éppen csak az Intel fölé ígérni 2-3 éven keresztül 12 maggal?"

Mert úgy látszik, hogy a dejó, amit eddig akartam megvenni $850-ért, azt már $750-ért is megkapom jellegű fogyasztói örvendést túlharsogja a "cégért való aggódás". Egyébként persze amiket jozefeyke erről a relációról mond, abban Lehet igazság. De lehet, hogy aki eddig 16 magos TR-t vett volna $850-ért, az $749 helyett megvárja, nem kapja-e meg ugyanezt TR4-be $850-ért, vagy nem kap-e 24 magot $999-ért. Ha nem tud várni, egyiket vagy másikat úgyis megveszi.

De ne csak azt nézzük, az AMD Mit ronthat a saját üzletén, hanem azt is, Mit haraphat ki ezzel az intel HEDT piacából.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#22498) Petykemano válasza Petykemano (#22485) üzenetére


Petykemano
veterán

Precision Boost overdrive with +200Mhz automatic overclocking

XFR, is that you?

Robert Hallock:
"The new feature allows you to override the default boost clock by up to +200MHz, in addition to expanded TDC/EDC/PPT limits. The CPU will self-manage from there using its built-in boost and clock management programming."

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#22499) Komplikato


Komplikato
veterán

Ööö, EZT nem az első RyZen után pár héttel ígérték? És most tényleg sikerűlt megcsinálni?

[ Szerkesztve ]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#22500) Sofian válasza Komplikato (#22499) üzenetére


Sofian
őstag

Pont most akartam írni. Én azért kerestem rá neten mert észrevettem hogy a first gen 1500-am megtáltosodott a többszálú buildjeim alatt a 1903-ra frissítés után.

Reddit

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.