Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  N26 Bank

Hozzászólások

(#1) nimmrody


nimmrody
tag

A NUMBER 26 egy online, csak digitális és mobil alapú bankszámla, amely számlát és bankkártyát kínál. A vállalat a német Wirecard Bankkal partnerséget kötött az ügyfelek pénzeszközeinek fedezésére, míg a számlákat a Német Betétbiztosítási Alap biztosította. Ezenkívül a felhasználók költségeinek automatikus kategorizálását és az Euro övezetben díjmentes készpénzfelvételt és kifizetéseket nyújta szolgáltatásként.

A N26 teljes értékű bankszámlát ad európai betétvédelmi garanciákkal. A bankon belüli átutalások azonnal megtörténnek, a többi része pedig a szokott határidőkkel működik. A cég MasterCard bankkártyákat ad ügyfeleinek. A cég előnye, hogy a versenytársakkal szemben az Apple Pay és a Google Pay is kezeli az N26 kártyáit. A NUMBER26 nem számol fel számlavezetési díjat, a letétbe helyezett pénzeszközök után kamatot kap. A vállalat a MoneyBeam platformon keresztül peer-to-peer (P2P) lehetőséget is kínál.

Magyarországon hivatalosan jelenleg még nem elérhető, (2019 02.) viszont külföldi lakcimre postázva, oda nyitva, magyar állampolgárnak is lehetséges. Külön igéretet tettek, hogy elérhetőek lesznek nálunk is hamarosan.

A fórum célja összehozni azokat az embereket akiknek már van ilyen számla vagy szeretnének, és a témáról mindent kivesézni..

Hivatalos oldal: [link]

Számla nyitás leirása (angolul) [link]

[ Szerkesztve ]

(#2) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Kíváncsi leszek én arra a hamarosanra.
Egyébként nagyon jó lenne, már próbáltam többször is reggelni de sajnos tényleg külföldi cím kell hozzá

(#3) nimmrody válasza szabi__memo (#2) üzenetére


nimmrody
tag

Igen erre én is. Úgy tudom idén mindenképp nyitni akarnak.

(#4) nimmrody


nimmrody
tag

Számlanyitásnál: [link]

Egyszerű, gyors.

(#5) Oliverda válasza nimmrody (#4) üzenetére


Oliverda
félisten

Akkor adj egy olyan címet amivel tudok regisztrálni. :U

" Külön igéretet tettek, hogy elérhetőek lesznek nálunk is hamarosan."

A Revolut is ígérte már néhányszor a forintos feltöltést meg a számlát, még sincs belőle még semmi.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#6) Gomba válasza Oliverda (#5) üzenetére


Gomba
senior tag

mailboxde.com ?
Van olyan aki használta már rá?

Ép hardverben ép szoftver

(#7) Oliverda válasza Gomba (#6) üzenetére


Oliverda
félisten

Ez egy pénzügyi szolgáltatás (kvázi bank), ergo a saját állandó lakcímedet kell megadnod. Lehet trükközni, de amennyiben ez kiderül, akkor azzal minimum szerződést szegsz.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#8) Gomba válasza Oliverda (#7) üzenetére


Gomba
senior tag

A pénzügyi (és pénzügyi IT) szektorban dolgozom 15 éve nem fióki ügyintézőként (nem lebecsülve őket) csak úgy mellékesen, tehát tudom mi a pénzforgalmi szolgáltató és a bank... :D
A mailbox.de az egy címszolgáltatás. Tehát az alapján neked lesz ott egy levelezési/értesítési címed.
Az állandó cím érdekes téma, mert erre mindig mindenhol mások a szabályozások. Igazából mivel N26 nem elérhető hivatalosan itthonról, akkor egyáltalán miről beszélgetünk? :)
Amit eddig olvastam: van akinek sikerült mailbox.de-vel itthonról regelnie, van akinek pedig nem. Nem tudom, hogy idő közben a policy változott (és már nem fogadják el a külföldi passportot) vagy valami más.
Ezért kérdezem, hogy aki itthonról használ ilyet hogyan használja?

Ép hardverben ép szoftver

(#9) Oliverda válasza Gomba (#8) üzenetére


Oliverda
félisten

Akkor lehet rálátásod arra, hogy miért szigorúan tilos a címekkel trükközni.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#10) Gomba válasza Oliverda (#9) üzenetére


Gomba
senior tag

Ez nem feltétlen trükközés.
A mailboxde teljesen legálisan használható posta címszolgáltatást nyújt. (NEM p.o. box)

Ép hardverben ép szoftver

(#11) Oliverda válasza Gomba (#10) üzenetére


Oliverda
félisten

Ezekhez a szolgáltatásokhoz az állandó lakcímedet kell megadod.

Nem tudom, hogy az N26 regisztrációja hogyan megy, de amit eddig próbáltam, az kért lakcímkártyát vagy valamilyen, a lakcímedet igazoló dokumentumot is.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#12) Gomba válasza Oliverda (#11) üzenetére


Gomba
senior tag

Most ebbe ne menjünk bele, mert szerintem ez nem feltétlen igaz. Állandó lakcím / tartózkodási cím / levelezési cím... Ezek minden országban máshogy értelmezettek. Ugye azt szokták írni, hogy resident vagy akkor nyithatsz, de pl. diák is tud nyitni, aki ideiglenesen van ott (de van címe - nyilván nem állandó), vagy vendégmunkás stb.
N26-nál is úgy van if you live in Germany és if you live outside Germany
Ha német címet adsz meg akkor az IDNow alkalmazással elvileg csak a passportodat kell bemutatni:
ezen dokumentumok elfogadottak
Olvastam, hogy van akinél ez simán átment mailboxde címmel, van akinél pedig beleálltak, hogy Magyarország nem támogatott. Elvileg lakcímkártyát nem kérnek

De úgy látom elég offtopicba megyünk, N26 témában Magyarországról nem lehet jelenleg máshogy regisztrálni, mint valami szürkezónás megoldással (ami nem feltétlen kell, hogy illegális legyen). A kérdés pedig az, hogy hogyan.

[ Szerkesztve ]

Ép hardverben ép szoftver

(#13) Oliverda válasza Gomba (#12) üzenetére


Oliverda
félisten

Igaz, tehát hivatalos címet kell megadnod, ami lehet ideiglenes is, de semmiképpen sem egy csomagpont címe.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#14) istvanszucs válasza Oliverda (#13) üzenetére


istvanszucs
tag

Sziasztok!
Próbált már valaki c/o címet megadni N26 levelezési címként?
Működött?

Üdv
István

(#15) zagloba


zagloba
aktív tag

Gondolom azért kell a német cím, mert oda postázzák a kártyát!

(#16) kzs


kzs
tag

Masik topikban merült fel, de itt vannak a szakik:
N26 tud-e fogadni forintban érkezö atutalast, illetve milyen arfolyamon valtja at az érkezö pénzt? (az tiszta, hogy csak EUR-ban vezetik a szamlat)
A legtöbb neobanknal ugy latom, csak a szamla pénznemében (jellemzöen EUR) fogadjak a beérkezö pénzt - kivéve ugyebar Revolut, ahol ugyanaz a szamlaszam fogad mindenfélét

(#17) HoTDoG


HoTDoG
tag

UP!

Szigorodtak a regisztráció feltételei. Továbbra is lehet magyar állampolgárként, magyar adózóként regisztrálni, a lényeg, hogy az engedélyezett eurozona tagországok valamelyikében kell megadni a címet. Amivel nehezítették, hogy a validáció során használt mobilkészülék helymeghatározóját be kell kapcsolni. Amennyiben az nem a megadott országban van éppen, úgy a számlát nem nyitják meg. Tehát érdemes egy oszták túra alkalmára időzíteni :).
Még így is az egyik legjobb EUR bankszámla, 100e EUR német OBA biztosítással, nulla költséggel, alap virtuális kártyával. Viszont nagyobb összeg tárolására már ez sem ideális, mert 50e EUR felett már deposit fee-t számolnak fel.

(#18) Degeczi válasza HoTDoG (#17) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Csak most látom, h itt osztrák címet írsz: én némettel hoztam létre pár hete, így nem tudom, h tényleg azóta szigorodtak a feltételek, vagy arra ez nem vonatkozik (mert német cím esetén videóhívással zajlik az ellenőrzés)

(#19) HoTDoG válasza Degeczi (#18) üzenetére


HoTDoG
tag

Utána nekem is eszembe jutott, hogy lehet országspecifikus alkalmazáson belül is az ellenőrzés. A 2018-ban nyitott német számlámat még nekem is videohíváson keresztül kellett.

(#21) szabi__memo válasza HoTDoG (#17) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Az nem gond ha Magyarországra kéred a kártyát? :D Vagy a túra tartson pár hétig:F

Amúgy eleve el sem lehet indítani itthonról a folyamatot (max ha átírja az ember az országot természetesen)

[ Szerkesztve ]

(#22) HoTDoG válasza szabi__memo (#21) üzenetére


HoTDoG
tag

De, gond. Ezért adsz meg külföldi címet, olyan országban ahol jelen vannak. Ez 4 éve sem volt kérdés. Mint ahogy az sem, hogy a megadott cím csak a kártya postázásáig érdekes.
A standard (ingyenes) csomaghoz már virtuális kártyát adnak, amit ugyanúgy be tudsz tenni apple pay-be, stb. Szóval ez már nem gond.

(#23) szabi__memo válasza HoTDoG (#22) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ja értem. Akkor nem muszáj a fizikai.. Lehet rövid a túra :)
Köszi

Osztráknál is volt videó?

[ Szerkesztve ]

(#24) Degeczi válasza szabi__memo (#23) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Próbáld ki német címmel, hátha ott még mindig engedi!
(pár hete legalábbis nem volt gond vele)
2-3 perc az egész videóhívásos azonosítás, néhány egyszerű és jól érthető kérdéssel (ráadásul a német cím ellenére helyből, kérdés nélkül angolul. Nálam volt egy enyhe görög akcentusa a lánynak, de az utolsó szóig teljesen érthető volt), saját és személyi kártya fotózással.

Az egyetlen nyűg, h a BT headsetet nem engedi használni az alkalmazás, csak a telefon kihangosítóját, ezért vmi csöndes szoba kell hozzá.

(#25) HoTDoG válasza szabi__memo (#23) üzenetére


HoTDoG
tag

Ausztria esetében személyi/útlevél fotó, illetve helymeghatározás. Videó nem.

(#26) HoTDoG


HoTDoG
tag

Miután törölték a félbeszakadt osztrák regisztrációt, kipróbáltam, német címmel továbbra is csak videóhívás van, meg tudom erősíteni. Meg is történt a verifikáció, aztán az app megállt a folyamatban. Nem fogják megnyitni a számlámat, de ezt csak a support-tól tudtam meg. Indoklás nincs, csak hogy az automatikus process nem engedte.
Vagy közrejátszik az osztrák félbeszakadt regisztráció és fennakadtam a rostán, vagy a korábban linkelt cikk alapján korlátozták N26-nál a havonta nyitható számlákat és lehet ehhez van köze.
Szóval úgy néz ki elbúcsúzunk egymástól, pedig továbbra is a legjobb online banknak tartom (mert ez valóban bank, valódi biztosítással), különösen most, hogy ismét emelni fogják a bankolás költségét Magyarországon.

[ Szerkesztve ]

(#27) miku84


miku84
tag

Plusz Ausztriában kér adószámot, aminek az országa meg kell, hogy egyezzen a lakcím országával (tehát az is osztrák).

(#28) hoffaboy


hoffaboy
csendes tag

Nekem sem sikerült a regisztráció pedig van bejelentett nemet lakcímem, adószámom stb. A videós azonosításkor Magyarországon tartózkodtam, az operator azt mondta sikeres volt az azonosítás mégis 1 nappal később jött az e-mail hogy nem tudjak megnyitni a számlámat. Írtam a supportnak egy e-mailt, hogy akkor mondják meg mivel igazoljam a német tartózkodásom.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  N26 Bank
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.