Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32) Belba válasza pete_0001 (#29) üzenetére


Belba
őstag

Szia!

Bocsi, de nem volt időm azóta Fórumozni...

Csináltam már többször helyszíni felmérést épületekről és ezek alapján építészrajzot.
Ezt nálunk minden esetben egy munka részeként végeztük (épülettervezés)...
A tervezői díj részletesen tartalmazza az egyes munkafázisokat (nálunk legalábbis), ezért nem volt nehéz elhatárolni a teljes díjból a felmérést, épületrajzot, stb.
(De hogy ez mennyi volt? Fogalmam sincs, mert ilyet munkaidőben csináltam a havi fizetésemért.)

Egy elég nagy Tervező Intézetnél dolgoztam 20 évig (férjem még mindig ott dolgozik).

Nálunk komplett tervezés folyik, tervezői napidíjakkal és egyéb költségekkel számolva...

Mondjuk, ha magán-megbízást kapnék, hogy készítsek irodaházakról alaprajzot, akkor a munka nagysága szerint lehet kérni nm-díjat (pl.1-2 irodaház esetén), vagy irodaházankénti díjat (pl.10-20 irodaház esetén)... A megbízási díjnak tartalmaznia kell a felmérést, rajzolást, kiszállás költségeit, fénymásolást, stb.

Természetesen a felmérés magasabb díjazású, mint az építészrajz elkészítése!!!

Javaslom, hogy a munka elvégzése előtt pontosan mindent rögzítsetek a Megbízóddal egy írásos megbízói szerződésben (mit kér a Megbízó, mennyit fog fizetni a munkáért, mikor van a szállítási határidő, mikor köteles átadni a munkadíjat, milyen indokkal lehet felmondani a szerződést és milyen szankciókkal, stb., ami téged is véd és a Megbízódat is).

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.