Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)

Hozzászólások

(#38351) yodamastah válasza TayRol (#38349) üzenetére


yodamastah
őstag

Nekem egy spidi esoruham van, akukas vilagito zold modell. Eszmeletlen jo. Nem volt olcso, de voltam mar olyan esoben vele ahol meg kellett allnom a motorral mert nem lattam 10 meter sem annyira esett, es semennyire nem azott be. Persze a csizma meg a kesztyu az sajnos ilyenkor is aldozat....

Ha eso van kilatasban, vagy hosszabb utra megyek (50km plusz) akkor mindig viszem magammal...

[ Szerkesztve ]

(#38352) .mf


.mf
veterán

Srácok, :DD
próbálom rendezni a gondolataimat, nem biztos, hogy sikerülni fog. Ha képeskönyv lenne belőle, előre elnézést kérek.

Ma voltam egy ZX6R-t (2001-eset, őt) megnézni, és tényleg nagyon szép és nagyon jó, és DO WANT :))
Idomok gyáriak (belső hő- és hangszigetelő szivacs is van még benne), idomok alatt benézve blokkon, dekliken nem láttam sérülést, a vázon is csak a gyári hegesztéseket láttam, karcokat sem. Egy álló helyzetben balra eldőlés minimális nyomai matricán/festésen; illetve egy "tescos-karc"; gumik kissé elkopva, főleg hátul kockás. A tulaj azt mondta, ha az ember hirtelen nagy gázzal pörgeti 6000 fölé kettesben, akkor kicsit rángatózik, tehát a kuplung lassan cserés, de normál tempóban nem jön elő, s nem is tapasztaltuk. Álló helyzetben és menet közben sem volt semmi furcsa zaj, csörgés-zörgés, egyéb. 37k km, főleg túrák, de volt kicsit hajtva is, pályán is.
Amikor mondtam, hogy még nem volt motorom, akkor abban maradtunk, hogy ülök hátra, s visz egy körre; végigváltás fel-le, túratempó, meghúzás - vissza motorfék, majd elengedett kormányt is néztük, nem szitált, nem himbált.
(Nem tudom mennyivel mentünk -- a fordulatszám és a fokozat alapján mehettünk rendesen --, de sem a sebesség, sem a gyorsulás nem okozott meglepetést, pedig számítottam rá; az viszont okozott meglepetést, hogy most már átérzem mekkora dolog ez a bukó-cibálás és a szélnyomás, meg érzem, hogy erre még rá kell gyúrnom -- illetve különben is nagyon rámfér :)) -- a fizikumom még kevés a szél ellen. De a hátsó ülésen úgy tűnt, hogy egész kezes, jól el lehet terelgetni, ha az ember nem pörgeti, pedig ezen egy kicsit izgultam még előtte.)

Hmm... valahol tudom magamban, hogy első motornak elég merész dolog hatszázas sportmotor. Lehet, hogy egy négyszázas vagy akár kétszázötvenes nakedet is ugyanígy élveznék (bár ott még jobban hiányozna az én fizikumommal a szélvédelem); meg egyáltalán minek nekem a motor, ebben a városban vezetési tapasztalat nélkül közlekedni életveszély, meg seperc alatt lába kelhet, ha meg túrázni akarok, akkor buszon-vonaton akár pihenhetek is, és töredékébe kerül; szóval ott a rengeteg racionális ellenérv, de valahogy nem tudom lebeszélni magam róla... bár gondolom nem jó helyen teszem fel a kérdést, mindannyian így vagyunk vele :DDD

Na most gyorsan szervezni kéne egy szerelőt vagy egy szervizátnézetést valahol a Jászság közelében. További gáz, hogy jövő héten egy kollégámat helyettesítem egy ügyfélnél, és minden nap meg kéne ott jelennem, ha meg hívnak, akkor azonnal... szóval így a hétköznapi megnézetés, meg főleg az eredetvizsga - biztosítás - átírás bürokrácia... na mindegy, ezt még valahogy csak megoldom, max részletekben. A szerelő / szerviz a fontos, arra kérek tanácsokat, előre is kösz :R

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#38353) TayRol válasza yodamastah (#38351) üzenetére


TayRol
veterán

ismerem, akartam en is olyant, csak anno nem volt ra penzem.:) valami 20ezer penz volt. ma is.

(#38354) yodamastah válasza TayRol (#38353) üzenetére


yodamastah
őstag

Ja ez az rohadt jo! Vilagit mint az allat keves fenynel is,es nagyon nem akar beazni :) Az enyem az 1 reszes...

[ Szerkesztve ]

(#38355) Integra válasza yodamastah (#38337) üzenetére


Integra
titán

igen, gyári mérettel megyek, pályán elől-hátul 2.2-vel.
majd eltűnik az a maradék is, de kezdésnek szerintem bőven túlteljesítettem a célt. :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#38356) Integra válasza Poll Tamás (#38335) üzenetére


Integra
titán

meghalni kevesebb pénzből is kijössz, nem kell blade hozzá. :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#38357) Integra válasza TayRol (#38341) üzenetére


Integra
titán

ááááá, a rune, szemem fénye:)
egyszer szeretnék egy ilyenen krúzolni pár napot, remélem egy nap összejön.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#38358) Integra válasza yodamastah (#38351) üzenetére


Integra
titán

tavaly mennyit mentem agyonázva... pfffffff, volt amikor úgy szálltam le a motorról mint a dumb és dumberben, mikor ráfagytak a robogóra..
a segglukamba is dőlt az esővíz, nagyon kemény volt..:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#38359) TayRol válasza yodamastah (#38354) üzenetére


TayRol
veterán

valamit kell vennem, mert a borruhamhoz nincs esoruham.:)

(#38360) TayRol válasza Integra (#38357) üzenetére


TayRol
veterán

elegge hatarozott fellepese van a motornak, es nem egy kis darab.:) de tenyleg csak kruzolni jo vele szerintem.:)

(#38361) .mf válasza .mf (#38352) üzenetére


.mf
veterán

Srácok, erre valaki (szerelő vagy szerviz Jászság közelében)? Sürgős lenne... Előre is kösz!

---

Ez a Rune félig elől - félig oldalról úgy néz ki, mint egy kétkerekű mozdony :)) Biztos olyan durva is, de nem az én világom.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#38362) Djuree válasza TayRol (#38341) üzenetére


Djuree
félisten

impregnáló spray meg ilyen bolti szarok semmit nem érnek hidd el, airsoftozok tudom miről beszélek. 100x szétáztam már játék közben, mindent próbáltam. egyedül a katonai impregnáló krémek érnek valamit, de azok is csak ideig-óráig....

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#38363) TayRol válasza Djuree (#38362) üzenetére


TayRol
veterán

lehet, sosem probaltam meg.

(#38364) Daniel Alves válasza .mf (#38352) üzenetére


Daniel Alves
őstag

Na örülök hogy megézted! Majd el is hívom Attilát beszélek még vele! Na és a rendszám? Jaj tudom!Mindjárt jön Djureee és megmondja hogy szét van az hajtva te nem értesz hozzá! ;]

De örülök hogy megnézted! mondtam hogy nem árul zsákbamacskát!

(#38361) .mf : Legközelebbi Kawa szalon!kérsz időpontot és kész! :K

[ Szerkesztve ]

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#38365) Daniel Alves


Daniel Alves
őstag

Tegnapi gyakorlás!
Keleti szárny - Nyugati szárny Stun Day! Debrecen

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#38366) TayRol válasza Daniel Alves (#38365) üzenetére


TayRol
veterán

melyik vagy te?

(#38367) Djuree válasza Daniel Alves (#38364) üzenetére


Djuree
félisten

hát ha tényleg zsír állapotú akkor nincs gond, de 90%-ban nem azok az ilyen motorok ;) de ugyebár itt is vannak kivételek mint mindenhol...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#38368) Djuree


Djuree
félisten

tegnap voltam repnapon kecskeméten, kint volt egy csomó motorversenyző, ott gyülekeztek a parkolóban. faintos kis gépeik voltak :K

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#38369) Daniel Alves válasza TayRol (#38366) üzenetére


Daniel Alves
őstag

Én csak sajna a végére értem oda! :( De Nálunk Márk és Gyuri a nagy stunterek! :K

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#38370) TayRol válasza Daniel Alves (#38369) üzenetére


TayRol
veterán

ja, ertem.:) azert jol nyomjak!

(#38371) Poll Tamás válasza Daniel Alves (#38365) üzenetére


Poll Tamás
csendes tag

Kérlek nézd el tudatlanságomat, de ez milyen fajta motor? :) :B

"A tenger szépsége nem csökken szemünkben attól, hogy tudjuk, olykor hajók süllyednek el."

(#38372) Djuree


Djuree
félisten

valakinek esetleg?:
yamaha kabát

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#38373) .mf válasza Daniel Alves (#38364) üzenetére


.mf
veterán

Kawa szalon -- uh, tényleg, hogy ez miért nem jutott eszembe :B
Az sincs viszont a közelben, Cegléd ill. Bp; márkaszervíz pedig Budaörs...
Most mindjárt indulok haza, megkérdezem Tomit (FastRide-ból), ha épp otthon van, hogy neki is van-e még tippje.
Kösz a választ!

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#38374) Daniel Alves válasza Poll Tamás (#38371) üzenetére


Daniel Alves
őstag

Melyikre gondolsz? :B

(#38373) .mf: Esetleg Freont! :P

[ Szerkesztve ]

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#38375) Poll Tamás válasza Daniel Alves (#38374) üzenetére


Poll Tamás
csendes tag

Ami a képen látható. :) :R

"A tenger szépsége nem csökken szemünkben attól, hogy tudjuk, olykor hajók süllyednek el."

(#38376) Daniel Alves válasza Poll Tamás (#38375) üzenetére


Daniel Alves
őstag

A fekete narancs honda cbr 954, a monster kawasaki er 6n

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#38377) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Nah megjöttünk SLO-ból. Elfáradtunk minden nagyon frankó volt és meg kellett állapítanom hogy a magyarok idegbetegek, és bárhol jobb motorozni mint magyarországon.
A horvát és szlovén utak minősége összehasonlíthatatlan a magyarral, az emberek közlekedési morálja pedig messze nyugodtabb. Egyszerűen élvezetesebb motorozni. Nem is kicsit.
Semmi kedvem nem volt hazajönni, megint meg kellett állapítanom hogy sz@r ez az ország.
El kell innen költözni. :(

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#38378) TayRol válasza Ferdzsoo (#38377) üzenetére


TayRol
veterán

udv. itthon.

(#38379) Daniel Alves válasza Ferdzsoo (#38377) üzenetére


Daniel Alves
őstag

Bővebb írást elfogadunk!Merre voltál,stb stb stb. :R

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#38380) Ferdzsoo válasza Daniel Alves (#38379) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Igazából nem motorozni mentünk hanem túrázni gyalog, hegyet mászni, (triglav 2864m), csak motorral mentünk a helyszínre meg vissza. Oda 450km kb. a bohinj-i tó, innen indultunk gyalog. Mikor már az útvonalat terveztem úgy döntöttem minél kevesebbet akarok mo-n motorozni a szar utak miatt és régebbről úgy emlékeztem hogy még a horvátoknál is jobb az út mint nálunk. Hát nagyon jól döntöttem, mert amint átléptük a déli határt (Barcs) klasszisokkal job út fogadott horváthonban. Különbségeket direkt megjegyeztem és összeszedtem:
Magyar út: Kopott néhol már szinte nem is látható útfestés (az útpadkán nem is volt soha), folyamatos nyomvájú, a nyomváúban a kátrány összeolvadva tükröződik, hepe-hupa, kátyúk és teljesen egyenetlen úttest.
A horvátoknál az alsóbbrend út olyan (inkább jobb) mint a magyar autópálya, tökéletesen kivehető útfestés, (padka felöli oldalon is!!) 2x akkora táblák, sokkal érthetőbb útbaigazítás, veszélyes helynél lámpa, tábla, és ÚTFESTÉS! figyelmeztet a veszély jellegére. Tükörsima úttest ami mellesleg jobban is tapad mint a magyar. És ami a legfontosabb higgadt autósok.
Ezek mind Szlovéniára is érvényesek, talán ott valamivel több az úthiba. (Nem kátyú!!)

Egyszóval: Nem kell egy kanyarban kigyorsításkor attól tartanod hogy a nyomvályú megdob, vagy kicsúszik alólad a kátrány, sokkal biztonságosabb minden, egy álom motorozni.

Elég keveset mentünk elég sok idő alatt mert végig elkerültük ugye az ótópályát, és emiatt HR-ben rengeteg falun mentünk át ahol seb. korl. volt. De pont ez volt a lényeg nézelődni akartunk.
Szlovénia azon része ami az alpok közelében van elég nagy motoros paradicsom, rengeteg kortárs van az utakon. Gyönyörű a táj, amihez társul a jó út így mindenkinek ajánlom ezt a környéket. (Gumikockásodás kizárt, 50m-nél hosszab egyenes útszakasz itt nincsen. :DDD ) Mi Bled - Bohinj - Tolmin, Trigláv nemzeti park részeit jártuk be, egy álom.

Nekem eddig a tenger volt a nyaralás, de ez most erőssen változik. Egy más világ 2-3 ezer méteres hegyek lábánál, hágóin motorozni, majd hegyetmászni. Akit kicsit vonz ez a dolog próbálja ki, én életemben most voltam először hegyet mászni (semmi extrára nem kell gondolni hogy sisak meg karabíner stb, csak amit gyalog-kapaszkodva. mászva meg lehet csinálni) de jövőre sem a tengerre fogok menni. Sokkal több élményt, kihívást szépséget nyújt egy ilyen kirándulás. Főleg hogy motorozással volt egybekötve.

Szóval már keresem a következő hegyet... ;]
És igen, oda is motorral fogunk menni... :DD

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#38381) yodamastah


yodamastah
őstag

En ma egesz nap egy 50es piaggioval motoroztam, uj elmeny minden km!!! 70el megy!!!! (GPS adat) HOlnap lenyomok vele 200km-t kivancsi leszek hogy birjuk :D

(#38382) Ygg


Ygg
senior tag

Sziasztok!

Ha valakit érdekelne, eladó a mocim: Honda XBR500

(#38383) .mf válasza Ferdzsoo (#38380) üzenetére


.mf
veterán

Marha jól hangzik, hirtelen nekem is annyira mehetnékem és motorozhatnékom támadt...
De én nem tekintem ezeket (mármint hegyet és tengert) egymást kizáró tényezőnek, főleg azért nem, mert útba is esnek, vagy legalább nincsenek nagyon távol egymástól. Pl. egyik nap / odafelé hegymászás (nálam inkább csak kilátásnézős kirándulgatás), majd tovább a jó hegyi utakon motorozás a tengerre, utána visszaúton megint fel a hegyre -- 3 in 1 :)) . Wáá ezt elképzelve de nem lesz kedvem holnap munkába menni ezután :DDD

yodamastah, csak durván :DDD
Erről az jut eszembe, amikor két bringás haver egyik kocsmázás során megmutatta, ők hogyan isznak töményet.. tömény ipari szörpöt :DDD :))

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#38384) Integra válasza yodamastah (#38381) üzenetére


Integra
titán

bemelegedtél?:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#38385) zsoltee10 válasza Ferdzsoo (#38377) üzenetére


zsoltee10
addikt

Mi ausztriában voltunk a 7végén, de az eső miatt nem sokat motoroztunk.. :( Hadd ne mondjam, hogy hasonló élmény volt, mint nektek.

szeptemberben megyünk a Grossglocknerre. :)

(#38386) yodamastah válasza Integra (#38384) üzenetére


yodamastah
őstag

Kicsit lezuztam a gixxert (elment az eleje a poron amit az olajra ontenek), es alkatreszekert rohangalok a robogoval. Pentekre kesz kell lennie :) Sajntaltam mert jo nap volt, es a koridok is egesz jok voltak :(

[ Szerkesztve ]

(#38387) Ferdzsoo válasza zsoltee10 (#38385) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Most nézem az majdnem egy ezressel magasabb, oda már simán téli felszerelés szükséges a legnagyobb nyárban is. Nah élménybeszámolót mindenképpen kérek! :K

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#38388) emre válasza Djuree (#38372) üzenetére


emre
veterán

Tetszik ez a kabát, de azok a mocskos anyagiak......

Esetleg dobj egy privit mennyiért válnál meg tőle. Aztán majd meglátom. :U
Amennyim most lenne rá azzal nem akarlak megsérteni :B

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#38389) Djuree válasza emre (#38388) üzenetére


Djuree
félisten

tegnap kelt el egy 20-asért :DD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#38390) Daniel Alves


Daniel Alves
őstag

Na ugy nez ki nekem itt a szezon vege :) A piszkos anyagiak kozbeszoltak. Eleg sok kell most masra es szinte minden penzem a kawara koltenem vagyis jobban es szebben fogalmazva benzinre. Ideiglenes vonatta mar ki valaki a forgalombol a motort? Ha igen mi a pontos eljarasa? Mellesleg a gumim sem a legjobb allapotban van es nem kisertem a szerencsemet hogy mikor adja meg magat es az is egy kisebb vagyont kell leperkalni egy PirelliDSC szettert ...akkor mar ha megvan olajcsere,fekbetet meg ehhez hasonlo finom dolgok...szoval nem fog most menni a motorozas :( Szoval a hetvegen nekiallok a fekek szedszedesenek illetve a teleszkop rugokat is kicsereljuk... Nalam mar elkezdotott a nagyszerviz :D

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#38391) Daniel Alves válasza Daniel Alves (#38390) üzenetére


Daniel Alves
őstag

lejart a mod ido. Valakinek tapasztalata vagy tanacsa van azzal kapcsolatban hogyha oktoberben vagy hamarabb lecserelem az olajat es majd marciusban eloveszem lesz valami gondja hogy csak allt 5-6 honapot a motorban :S Mert mint mondtam mar lassan cseres az olaj de ezzel tuti nem rakom el telire....

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#38392) emre válasza Daniel Alves (#38391) üzenetére


emre
veterán

Azért 1-2-szer csak beindítod a motort? Mert ha csak fel van töltve, az szvsz nem egészséges. Egyébként meg úgy hallottam hogy semmi gondja nem lehet ettől.

mod: de ha tavaszig leteszed, miért nem akkor teszel bele frisset mielött beindul a szezon?

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#38393) Daniel Alves válasza emre (#38392) üzenetére


Daniel Alves
őstag

Mert nem tudom mennyire tesz neki jot hogy olyan olaj van benne ami mar cseres es eleg trutyis lehet. Gondolom az is lerakodik vagy leulepszik.
Mondjuk ja van benne igazsag hogy ugyis eloveszem de ebben a honapban tuti nem tankolok bele sajna :(

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#38394) Poll Tamás válasza Daniel Alves (#38376) üzenetére


Poll Tamás
csendes tag

Kicsit drága nekem. :B

Azért köszönöm a segítséget, nekem kell kiválasztanom az igazit. :)

Szóval tudtok jó motor boltokat, akár használt akár új, úgy Mohács/Pécs körül?

Néztem a használtauto.hu-t, ott sem tudtam nagyon választani. :B :K

"A tenger szépsége nem csökken szemünkben attól, hogy tudjuk, olykor hajók süllyednek el."

(#38395) Djuree válasza Poll Tamás (#38394) üzenetére


Djuree
félisten

nézz ki egy tipust ami tetszik kinézetre meg a tesztek is jót írnak róla és csak olyat keress, így a legkönyebb megtalálni a legjobb ár/érték arányú mocit :K
hasznaltauto, hasznaltmotor, kepesmotor én itt nézegettem

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#38396) Integra válasza Daniel Alves (#38391) üzenetére


Integra
titán

semmi baja nem lesz ha idei olajjal rakod el.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#38397) ALI_G válasza yodamastah (#38386) üzenetére


ALI_G
veterán

Képek vannak?
hol volt por és olaj?

Daniel Alves: a trutyis olaj csak akkor okoz gondot ha használod is, ha csak ül az "edény" alján, akkor már nem tud több gondot okozni, elég tavasszal lecserélned.

[ Szerkesztve ]

(#38398) Daniel Alves


Daniel Alves
őstag

Koszi szepen az infokat az olajjal kapcsolatban sracok.. :R

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#38399) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Jah azt el is felejtettem hogy mikor indultunk nem égett a tompítottom, csak a helyzetjelző a motoron. Aztán kigyulladt, majd megint elaludt és csak a helyzetjelző világított. Ekkor hiába kapcsoltam a refit, az sem világított (visszajelző sem reagált semmi.) majd mentem egy 500m-ert és visszajött a tompított. (Ekkor fel tudtam kapcsolni a refit is.) És innentől jó volt végig az úton. Hazafele mikor ráadtam a gyújtást akkor megint csak a helyzetjelző világított, de amikor beindult a motor a tompított is világítani kezdett. És végig teljesen jó volt.

Tutti elektronikai hiba, szerintetek mi lehet? :U
Most így ha elviszem szervízbe ott meg működik folyamat akkor csak fizetek és nem csinálnak vele semmit. Várjam meg míg egyáltalán nem ég a tompítottom? :D

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#38400) Djuree válasza Ferdzsoo (#38399) üzenetére


Djuree
félisten

kontakthiba van valahol. kis kontaktspray segíthet :K

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.