Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)

Hozzászólások

(#2851) stargazer válasza ALI_G (#2846) üzenetére


stargazer
senior tag

egy máv-os nő nekijött egyszer a kocsimnak a kocsijával, én is paráztam de semmi gáz nem volt simán fizettek.

én az allianzra csak azért haragszok mert amikor ez az eset történt és kérdésessé vált hogy fizet-e a máv, akkor megtudtam hogy elvileg lehetne olyat is az allianznál hogy ők kifizetik nekem a káromat, és majd utána behajtják a máv-on. erre végül nem volt szükség, de csak azért nem működött volna a dolog, mert abban a nem szerény biztosítási összegben amit fizettem nekik havonta, nem volt benne egy 300 ft-os külön tétel, aminek a külön megfizetése ezt lehetővé tette volna... vicc basszus. szépen át is nyergeltem én is az óccsó biztosítókhoz.

bár apám is volt allianznál és tök hamar minden különösebb kérdés nélkül fizettek egy esetben. meg nagybátyám is náluk van és amikor a városi busz az 5-ös bmw-t megpuszilta hátulrol, ugyanígy volt.

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#2852) ALI_G válasza stargazer (#2851) üzenetére


ALI_G
veterán

:Y :C
lehet egyedi alkalom volt. De minden esetre szerencséd volt szerintem.
Mennyi idő után fizettek?

(#2853) Topiccsendőr válasza ALI_G (#2849) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Beszéltem egy ügyintézővel, akinek az a dolga, hogy intézze az ügyet. Ez a drága édes nő azt mondja, hogy inkább beszéljek a kárfelmérővel, mert ő jobban tudja, hogy áll az ügyem. A kárfelmérő azt mondja, hogy töltsem ki még ezt a négyoldalast, meg itt írjam alá, mert ilyenkor sajnos ezt kell tenni. Majd átnyújtom neki a jogerős rendőrségi határozatot, ahol elmarasztalták azt a jóembert, aki macisajt ellenére a kötelező haladási irányt semmibe véve kijött elém (egyáltalán nem egyértelmű, rendőrség kell ehhez is). Erre azt nyögi ki, hogy meg kell nézniük még az autót, mert ez a szabály. Hát ha meg akarják nézni, nézzék, de akkor kötbért fizetnek...

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#2854) stargazer válasza ALI_G (#2852) üzenetére


stargazer
senior tag

hát már nem nagyon emlékszek mert nekem konkrétan nem került pénzembe, minden a háttérben zajlott a javító és a máv között de asszem 1-2 hónap alatt megvolt a mani.

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#2855) stargazer válasza feca81 (#2820) üzenetére


stargazer
senior tag

gondolkoztal mar a GPZ-n? v ZZR

ezek régebbi tipusok? mert nem is nagyon hallottam róluk, meg úgy általában a kawák valahogy kiesnek a látószögemből. nemtudom miért.

Turaendurok, V-Strom pl?

túraenduro-k nem túl böszmék a mindennapi használatra? városi szlalomozásra? hosszú útra tuti hogy frankók nem azért. a V-strom volt az alpenmasters győztes asszem két egymás utáni évben is mostanáig ugyhogy az tuti hogy jó kis motor, bár kicsit zavar az első kereke túl nagy és virsli. kicsit talán sporttúrásabb fiatalosabb dögösebb kéne ami nem olyan kompakt. szóval legyen nagy, de ne túl nagy. ha van egyáltalán ilyen.

Vegyél egy afrikatwint Az megölhetetlen, és kurvajómotor. Főleg városba.

biztos úgy ven de nem mai gyerek azt látom. kicsit talán frissebb konstrukció?

Vagy egy olyan állat nagy KTM 990 Adventure-t... esetleg a BMW-k felé is nézelődhetnél, a kocsijukhoz hasonlóan motorban is szeret a cég 'nagyot' alkotni...
De van egy olyan gyanúm, hogy Iaycsi az 1200-es Banditot, avagy valamely 1,4-es óriást ajánlaná (GSX 1,4, Honda CB 1,3 stb). Elvégre ő maga sem egy pöttöm méret..
De akkor még ottvannak a nagy darab túra, idomos gépek, pl Yamaha FJR 1300, Honda CB 1100 XX, stb.

igen a bmw-k. lehet hogy arra felé fogom megtalálni álmaim motorját. az 1.2-es bandit meg ezek méretre is nagyobbak? nem csak a blokk? mmm idomos nem annyira. amennyire lehet kevés idom legyen rajta.

mekkora volt az előző motorod?

nem volt még motorom csak egy runnerem van.

te most komolyan ugy veszel motort, hogy hogy nezel ki rajta? en ugy neztem ki a drz-n mint majom a koszorukovon, de kinemszarjale

én nem szarom le. nem szeretek feleslegesen hülyét csinálni magambol. ha egyszer választhatok olyat is amin nem nézek ki hülyén, akkor miért ne?

sportmotorok nem annyira jönnének számításba mert nem fűlik a fogam a testtartáshoz.

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#2856) Tüzi válasza Topiccsendőr (#2848) üzenetére

Én is... Nekem sem fizettek (eleget) szal kaphák be :D

あなた の ビークー は どんな です か。

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#2857) [lAyCsI] válasza stargazer (#2855) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

ribirobi? :))
akkor a te barátod valami csupasz 600-as lesz sztem,
bár mindjárt azt fogják neked javallani hogy valami kissebbel kezdj.
Sztem egy CBF 600 jó alternatíva lenne mindenhova...

-= No way back from Here =-

(#2858) ALI_G válasza [lAyCsI] (#2857) üzenetére


ALI_G
veterán

egyetértek. Abba lehet kérni ABS-t is ha félősebb az illető.

(#2859) stargazer válasza [lAyCsI] (#2857) üzenetére


stargazer
senior tag

BMW R 1200 R: tökéletes, klasszikus formák, mégis modern, letisztult. és nem sokkal erősebb mint egy fz6n mndjuk. szóval nem gondolom hogy ha bevállalhatnék egy 600-ast akkor ne vállalhatnék be egy ilyet is akár. 2145mm hosszú ami nem tudom hogy jónak számít-e nekem, de mindjárt összehasonlítom egy CBF-600-zal.

CBF-600: itt meg tengelytáv van megadva 1480 mm
BMW R 1200 R: radstand 1.495 mm

nem is sokkal több...

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#2860) tildy válasza stargazer (#2855) üzenetére


tildy
nagyúr

túraenduro-k nem túl böszmék a mindennapi használatra? városi szlalomozásra?
Nem azok. Jól manőverezhetőek (ahogy én látom).
PErsze azért ajánlott a 180 cm feletti magasság, és megfelelő fizikum :DDD
A 650es vstrom azt mondják jó .

te most komolyan ugy veszel motort, hogy hogy nezel ki rajta? en ugy neztem ki a drz-n mint majom a koszorukovon, de kinemszarjale
én nem szarom le. nem szeretek feleslegesen hülyét csinálni magambol. ha egyszer választhatok olyat is amin nem nézek ki hülyén, akkor miért ne?

Jogos amit írsz. Magas ember pl,. hülyén néz ki kissámli motoron.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2861) Tüzi válasza tildy (#2860) üzenetére

van valahol egy képem, faszi zxr12-n, vagy 185 magas, ellenben nyom vagy 180kilót is xDDDD szerencsétlen motor hasal az aszfalton. Emberünk elég magas, mégis kicsinek hat a motor alatta :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :Y

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#2862) stargazer


stargazer
senior tag

aztamocskos! hát ezek nem szarral gurigáznak! tudjátok mennyibe fáj egy ilyen R 1200 R ujonnan? 3.250.000! hát ilyenem nem mostanában lesz.

viszont:

[link]

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#2863) [lAyCsI] válasza stargazer (#2859) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

tökéletes, klasszikus formák... és árak :)
bár nem akarom megsaccolni az anyagi helyzeted.

azért egy robi után én nem javallanám az 1.2-es vasat,
és sztem a többiek sem fogják.
Ne értsd félre nem azt mondom hogy nem boldogulnál el vele,
de kicsit nagy ugrás lenne a bő 220 kiló, 110 LE, és a 3.2M-ás áráról már ne is ejtsünk szót...
azért nem árt némi fokozatosság, és pl. egy CBF majd fele annyiba kerül, meg talán a szived sem sajogna annyira ha neaggy elfrakkolsz vele, mert az elején fokozottan fenáll az esély

-= No way back from Here =-

(#2864) [lAyCsI] válasza tildy (#2860) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

természetesen nem árt némi ergonómia, de azért sztem sem ez az elsődleges szempont, hanem az, hogy TE jól érezd magad a motoron és kényelmes legyen vele menni

-= No way back from Here =-

(#2865) [lAyCsI] válasza stargazer (#2862) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

tú máccs broda,
milla alatt már 2005-ös CBF-et kapsz...

-= No way back from Here =-

(#2866) tildy válasza [lAyCsI] (#2864) üzenetére


tildy
nagyúr

Egy nagy bengának egy kis motor nem fog kényelmes lenni;)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2867) Topiccsendőr válasza Tüzi (#2861) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

nem arról beszélsz, amikor talpig bőrben van és a combjai folynak le az ülésről, és azt lehet látni, maint szegény ZX 12-R azt monnya, hogy aaaaahahhhhhrrrggg, segítsetek rajtam :DDD

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#2868) [lAyCsI] válasza tildy (#2866) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

egy cbf méretű motor sztem egyáltalán nem kicsi,
én is simán elmotorozgatnék vele, sztem bandit sem sokkal nagyobb

-= No way back from Here =-

(#2869) Tüzi válasza Topiccsendőr (#2867) üzenetére

are wa, are wa :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#2870) tildy válasza [lAyCsI] (#2868) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem nagy, még éppen elmegy kategória : értsd nekem még oké, páromnak már kicsi . Próbáltuk.

A normál méretű motor az nála valahol a varadero körül kezdődik.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2871) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Tudnátok segíteni?

Múlt héten pénteken elütött egy autó, szerencsére olcsón megusztam a motr kevésbé (88-as CBR 600 F1) Elég sokat kellene ráköltesek, meg szerelgetni megint naphosszakat. Úgy gondoltam inkább veszek egy újat.
Megbízható viszonylag olcsón fenntartható motort szeretnék, Egy Szuzuki 650S melett döntöttem találtam egyet ami elég szimpatikus 2003-as 5800 Km van benne a tulaj ezért is adja el, mert nem használja. Holnap mennék megnézni, 20%-tól elhozható.

Ami érdekelne, hogy menniy kb a fogyasztása esetleg van e valakinek ilyen motorja. Dolgozni is ezzel járnék, városba mennyire jó használni? reggeli és esti csúcsban?....

Lécci segítsetek, esetleg valami irodalmat is szívesen vennék ha linkelnétek.

(#2872) SzalaiG válasza [lAyCsI] (#2865) üzenetére


SzalaiG
addikt

Ergo törött volt... :U
Kár érte. :(

(#2873) SzalaiG válasza qpakcovboy (#2871) üzenetére


SzalaiG
addikt

Suzuki SV650S? Fogyasztács 5L-8L-ig. Kicsit puposízálós, de nagyon jól megy és szép hangja van.

(#2874) feca81 válasza [lAyCsI] (#2824) üzenetére


feca81
aktív tag

egyik fele ebay, masik a szerelo, harmadik a szerelo altal kicsi penzert a yamaha szerelojetol:D

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#2875) feca81 válasza stargazer (#2855) üzenetére


feca81
aktív tag

ezek egebbi tipusok igen. teljes idomos turagepek. kenyelmes testtartas,es megis jol huz. assze mamcsiban a ZZr-t meg gyartjak.

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#2876) feca81 válasza tildy (#2860) üzenetére


feca81
aktív tag

naaaa;)

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#2877) qpakcovboy válasza SzalaiG (#2873) üzenetére


qpakcovboy
őstag

kb 190 magas és 100 kiló vagyok az asszony meg 160 cm és egy ötvenes. 250 Km--re lakik tőlem, néha itt, néha ott töltjük a hétvégét, egy ekkora útra már kényelmetlen? Kettőnknek lehet jobb lenne egy ezres? Neked volt ilyen motorod? végsebességre két személyel megy neki a 180?

Szeretnék majd rádobni egy oldalidomot meg a tankra bőr borítást, itthon ilyeneket be lehet szerezni? Ha igen akkor hol és kb milyen áron?

(#2878) [lAyCsI] válasza tildy (#2870) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

nem hiszem hogy nálam sokkal magasabb lenne,
a másik dolog meg az hogy minél kissebb alattad a szerkezet, annál könnyebben irányíthatóbb

-= No way back from Here =-

(#2879) [lAyCsI] válasza qpakcovboy (#2871) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

mér nem veszel egy újabb CBR-t?
nem jött be annyira?

-= No way back from Here =-

(#2880) [lAyCsI] válasza SzalaiG (#2872) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

sanszos,
de 1-2 százezer plusszba biztos kapsz olyat ami egybe van

-= No way back from Here =-

(#2881) [lAyCsI] válasza qpakcovboy (#2877) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

nem annyira túrás, de nem is az a vészesen csutka

én azért hosszabb távra jobban örülnék egy kellemesen egyenes túrakormánynak az tuti.
sztem nem lehet gond 2 személlyel sem vele a 180...
kiegészítőket tuti lehet hozzá venni, sztem x-bike, biker world forgalmazhat bőséggel cuccokat

-= No way back from Here =-

(#2882) qpakcovboy válasza [lAyCsI] (#2881) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Itt már találtam is hozzá oldalidomot, igaz nem a legolcsóbb.
Azért nem szeretnék venni CBR-t, mert olyan amiben 5-10 e Km van nem nagyon adnak egymilkóért :( Ha így lenne azt választanék. Egyébként ezekhez van közép konzol? Vagy csak oldalsztender van rárakva?

(#2883) tildy válasza [lAyCsI] (#2878) üzenetére


tildy
nagyúr

Az lehet, de te se 1 számmal ksiebb ruhát veszel fel:U Ha érted mire gondolok. Nem tudom te mennyi vagy, a kedvesem 185cm/105kg. Tényleg nevetségesen néz ki mikor kisméretű "nagymotorra" ül fel. Elveszik alatta a motor :DDD

Más: MEGSZŰNT a motoros autópályamatrica szept 30tól! Kísérleti jelleggel ment, és mióta téli árakra álltak, azóta nincs!

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2884) Levi123 válasza Tüzi (#2814) üzenetére


Levi123
senior tag

utángyártott zsír új

Levi

(#2885) Levi123 válasza feca81 (#2816) üzenetére


Levi123
senior tag

Bocs utána olvastam..

Levi

(#2886) Levi123 válasza stargazer (#2819) üzenetére


Levi123
senior tag

Én is ajánlanám a vfr-t bár enyém csupaszabb változat. link
elvagyok vele.. :)

Levi

(#2887) [lAyCsI] válasza qpakcovboy (#2882) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

van hozzá aggatnivaló bőséggel, csak győzd lével...
a sztenderes dolgot passzolom, de nekem úgy rémlik hogy csak oldal van...

-= No way back from Here =-

(#2888) Topiccsendőr


Topiccsendőr
addikt

Bocs srácok, de eeezezezzz ... eezzz
kell nekem.
[link]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#2889) Tüzi válasza qpakcovboy (#2871) üzenetére

Miért kellene neked sokat rákölteni? Ezt sose értettem. Oda kell tolni biztosító elé, és addig verni a fejüket vasrúddal, amig ki nem fizetnek rendesen.
Bele KELL számoltatni mindent, ami károd keletkezett.Motor, ruha, csizma, kesztyű, bukó, kórházi költségek, egyszóval mindent, ami a baleset miatt keletkezett. Teljesen kifizetni nem fognak, de ha TK-ra veszik a motort, akkor nyert ügy, mert ha ügyi vagy, akkor a motorról el lehet adni az alkatrészeket :))

SV-ről nem mondok semmit, szerintem abban az árkategóriában vannak jobb motorok. CBF, CBR-F, VFR (2000-2002esek szerintem ezerszer jobbak, mint egy SV, olcsóbbak is, és még marad pénzed a kötelező azonnal cserékre (szűrők, olaj, lánc, ezazamaz..) stb...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#2890) [lAyCsI] válasza tildy (#2883) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

195/85 :)
a motoros cuccokból meg eléggé kifogytam, a gatyámat már nem tudom annyira összehúzni hogy elég szoros legyen :U

de én továbbra is azt mondom hogy az a lényeg, hogy kellemesen ergonómikusnak
érezd a vasat, az tök mellékes hogy nézel ki rajta.

-= No way back from Here =-

(#2891) Levi123 válasza [lAyCsI] (#2890) üzenetére


Levi123
senior tag

szerintem is az a lényeg, hogy aki használja az jól érezze magát a motoron..
A többi mellékes.

Levi

(#2892) Tüzi válasza Topiccsendőr (#2888) üzenetére

hát én nem tudom... Még ha augusta lenne, akkor oké, de...

[link]
ez nekem szimpatikusabb ^^

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#2893) [lAyCsI] válasza Topiccsendőr (#2888) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

tyű, szép!
biztos nincs szar hangja a dupla pukkrapovicsnak :K

-= No way back from Here =-

(#2894) sowi válasza Topiccsendőr (#2888) üzenetére


sowi
őstag

jessz.....nekemisssss :)

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#2895) [lAyCsI] válasza Tüzi (#2892) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

áá haggyad,
kollega motorozás helyett inkább a szervízben szeretné majd tárolni a vasat ;]

-= No way back from Here =-

(#2896) Topiccsendőr válasza [lAyCsI] (#2895) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

nnnnnemérdekel, ezkellnekem, ezkellnekem, ezkellnekem, ezkellnekem!!!

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#2897) qpakcovboy válasza Tüzi (#2889) üzenetére


qpakcovboy
őstag

A patkény amelyik sávot váltott és elsodort nem ismerte el, azt állította, hogy én jobbról akartam kielőzni, szóval nem tudom mi lesz az ügy kiemenetele. Annyi biztos, hogy amióta megbvanez a motor csak szívok vele, nagyrészt a kora miatt, meg mert sok olyan gazdija lehetett akik nem igazán törődtek vele.

Így jött az 5 let, hogy betolok 200-at és elhozok részletre egy sv-t aztán fizetek rá havi 20-at (ha dohányoznék enyit simán elvernék rá) Találtam olyat 1 milkóért amiben van 5800 Km, szóval nem igazán kell rá költeni. a Nincsből nem is nagyon tudnék ezt azt cserélni rajta, max a legfontosabbakat.

Hondára talán majd később visszatérek, ha megtehetem, hogy vegyek magamnak egy 600F-et, de az még másfél milkó felett van. Addig meg marad a V2-es sv.

(#2898) Tüzi válasza [lAyCsI] (#2895) üzenetére

de gonosz :DDD :K

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#2899) Tüzi válasza qpakcovboy (#2897) üzenetére

Hallod...

www.hasznaltauto.hu rámész motorra, beírod, hogy VFR, és keresel egyet 2002-ig. Utána ne, mert onnantól láncos, nem fogaskerekes. 800-900ért már vannak, 800asok, és szarráalázzák az SV-t... és gyönyörű V4es hangjuk van egy nyitott dobbal... mellette meg sikít a blokk :))

arról nem beszélve, hogy eg szép VFR-t sokkal könnyebb lesz eladni, mint egy (bocs) "nevenincs" tucatSV-t... VFR az fogalom, SV az meg melléknév...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#2900) Topiccsendőr válasza qpakcovboy (#2897) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

esetleg tudok ócsóé törött SV-t, ami helyre van hozva.. :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.