Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)

Hozzászólások

(#2551) tildy válasza ALI_G (#2550) üzenetére


tildy
nagyúr

Brigéciol:) jó sok. Más ötletem nekem sincs. :(

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2552) ALI_G válasza tildy (#2551) üzenetére


ALI_G
veterán

de nem férek hozzá minden helyen, lényegében max az 1/5-ét tudom lefújni és a lefújás se 100, legjobb lenne az áztatásos módszer, mert akkor mindenhol érné...de hogy csináljam?

(#2553) tildy válasza ALI_G (#2552) üzenetére


tildy
nagyúr

Hogyhogy nem férsz hozzá?Le lehet szedni a láncvédőt is, meg a lánckeréknél lévő takaró műanyagot is.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2554) jasszer válasza ALI_G (#2550) üzenetére


jasszer
senior tag

Bicóhoz van ilyen, kétoldalról összeilleszthető, átlátszó kis teknő, amibe illesztés után, felülről lehet beönteni a folyadékot, majd tekered és hurrá. Motorhoz nem láttam még, de ha lenne tőkém lehet h gyártatnék vmi hasonlót, 1-3k-ért el lehetne adni sztem, különböző fogasokkal az eltérő lánctípusokhoz...

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#2555) [lAyCsI] válasza stargazer (#2544) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

koncentrálj... az erő legyen veled :D

-= No way back from Here =-

(#2556) [lAyCsI] válasza ALI_G (#2550) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

ha nagyon alapos szeretnél lenni, akkor le kellene szedned a láncot,
gázolajban jól megfürdetni, és kefével kicsutakolni...
gyakorlatilag meg elég ha rendszeresen fújod :)

-= No way back from Here =-

(#2557) Tüzi válasza ALI_G (#2550) üzenetére

Eccerű. Fogsz egy kis edényt, és egy közepes festősecsetet. Az ecsetre addig csurgatod a bigreciolt, amíg át nem itatja. Ezután a láncnak a belsejét meg tudod mosni alul (lengőkar alatt) amikor körbeértél, akkor ugyanezt eljátszod a hátsó fogaskeréknél (külseje)
Arra figyelj, hogy a narancs bigri szárítja a gumit. Ergó nagyon ne follyon rá a gumira, meg ha a belsejével a láncnak végeztél, akkor érdemes lefújni meleg-forró vízzel.
Az egész művelet kb 10 percig tart, cirka 1-1.5 deci bigrit igényel, tehát egy szezont kibír egy liter. Tisztítás után befújod, majd 5-600km után (ha mész esőben, utána azonnal) megint, és még egyszer. Utána puccen, mert a beleszáradó anyag miatt, az friss kenőanyag nem tud befolyni a gumitömítések közé.
Magyarán, tisztítás után 3szor fújhatsz láncot, és megint puccen.

Ja, és miután befújtad, érdemes várni vele fél-egy órát, hogy rászáradhasson, különben a korai lánccserénél majd megtalálod az anyagot az első lánckeréknél, szétkenődve a lánckerék előtt :)

Ha pedig már iylen messzire elértél, akkor érdemes megpucolni a hátsó felnit is. Miután leöblítetted vízzel, hogy a por ne karcolja össze... és ha mááár ilyen messzire elértél, akkor érdemes lekaparni a láncvédő aljáról is a taknyot.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#2558) #25954560 válasza Tüzi (#2557) üzenetére


#25954560
törölt tag

es altalaban erdemes gurulas utan/alatt fujkalni, mert a meleg lancon jobban terul/rajta marad

(#2559) zsoltee10 válasza tildy (#2542) üzenetére


zsoltee10
addikt

Hát elég ciki, hogy minden nagyobb gyártónál 6000km a szervíz intervallum, a Hyo meg nem volt képes rakni a blokkra egy külsö olajszüröt, hogy ne kelljen már 4000-ként olajat cserélni. Sokan szidták is emiatt öket, így 2008-tól tudtommal már a Hyo is 6000km-es lesz végre.

(#2560) ferkoboy válasza #25954560 (#2558) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

És főként turázásnál, ha megálltok ebédelni, akkor ebéd elött egy láncfújás majd kézmosás - kaja, majd már mehetsz is tova. :)

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#2561) #25954560 válasza ferkoboy (#2560) üzenetére


#25954560
törölt tag

pontosan, ahogy teccik mondani. nekem mondjuk tankolasonkent kellett (~200km).
annyit sosem pucoltam, mint Tuzi kollega ajanlja, csak amikor mar ugy lattam h a lanc nem annyira 'hajlekony' :D

(#2562) Topiccsendőr válasza Tüzi (#2549) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Az én könyvem is 10 000-et ír, vagy évenként.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#2563) Topiccsendőr válasza jasszer (#2554) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Louis-ban kapsz ugyanilyen szerkezetet motorhoz.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#2564) ferkoboy válasza #25954560 (#2561) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Én se km-re pucoltam anno. Látványra.
Kicsit kezdtem hallani a hangját a láncnak, akkor álltam neki.
Igy is elég jol birta.

Néha láncspray hijján hidraulikaolaj... nem hivatalos, de lényeg, hogy kenése legyen. Hamarabb szedte össze ugyan a port,de a pénz (illetve a hiánya) nagy ur.
Szükséghelyzetek...de a lényeg, hogy ne szárazon darálják a fogaskerekek és lánc egymást.

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#2565) jasszer válasza Topiccsendőr (#2563) üzenetére


jasszer
senior tag

Pedig de kitaláltam...

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#2566) rebel56 válasza ALI_G (#2550) üzenetére


rebel56
tag

brigéciol, víz? :F petróleum + fogkefe! ;)

(#2567) ALI_G


ALI_G
veterán

asszem festőecset lesz. Csak reménykedtem egy gyorsabb megoldásban, nem szeretek pepecselni, de a motorom azért becsülöm! Egyébként is kellene ecsettel mert pl a hátsó felni mindig dzsuvás akárhogy küzdök.

tildy: biztos le lehet szedni, de mivel én semmi ilyenhez nem értek így nem is merem. Csak azt merem amit megmutatnak, nem vagyok felfedező, főleg nem a kicsi hornetemen. :)

(#2568) Flashback


Flashback
addikt

Új CBR 1000
PRO: Az első lámpa jó lett van benne valami különleges. A tank eddig a valaha legszebb a CBR szériákon, Spoiler mint mindíg jól fest. Nagyon elltalálták ezt az elemenkénti fényezést. Magas plexi! (piros pont), szép íves ülés :)
KONTRA: Kipufogó... Ha a motor csúszik az lesz az első ami deformálódik vagy letörik... Nemtudom miért nem lehetett az ülés alatt hagyni az annyira bejött. De ez nagyon nem, egyetemben az első indexel együtt, hát az vmi... CSIGASZEM! A rendszámtartó és az ülés síkjának elválasztása! 199Kg

FRAME: Diamond :)

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#2569) Tüzi válasza Flashback (#2568) üzenetére

Azért nem lehetett, mert az ülés alatti kipuff elvisz pár lóerőt. Az oldalt kivezett régi oldaldobo eljárás meg a légellenállás miatt vitt el pár lovat. Sokmindent nem kellett csinálniuk, és elmondhatják, hogy "íme, milyenfaszagyerekek vagyunk" :F

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#2570) [lAyCsI] válasza Flashback (#2568) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

tömegközpontosítás az új trend testvér...
ha meg elfrakkolsz és lezúzod a kipuffot az a te bajod, vegyél újat jópézér :)

-= No way back from Here =-

(#2571) [lAyCsI] válasza Tüzi (#2569) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

miért vinne el pár lóéerőt :F

-= No way back from Here =-

(#2572) Tüzi válasza [lAyCsI] (#2571) üzenetére

Mert hosszabb a kipuffcső, több benne a kanyar. Amúgy nem tudom, de ezt mutatták ki az eredmények. Azért vitték fel ülés alá, mert az oldaldob keltette légellenállás miatti teljesítményveszteség nagyobb volt, mint az ülés alatti kipuff miatti veszteség.
Mondjuk itt most 0.1lóerőkről beszélünk kb :D

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#2573) Topiccsendőr válasza Tüzi (#2569) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Inkább a bazinagy katalizátor miatt rakják le, ami a szigorodó környezetvédelmi előírások miatt egyre nagyobb és nehezebb. Gondod el a 10 kilós katalizátort a segged alatt. Az aztán rossz hatással lenne a kezelhetőségre.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#2574) Topiccsendőr válasza Flashback (#2568) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Ezt inkább élőben kellene megtekinteni, mert nem mindegyik motor fotogén, pl szerintem ez sem :DDD
Az elfikázás meg olyan, hogy egy dob olcsóbb, mint egy lábtartó+oldalidom+deknik+kormánycsutka, abban biztos lehetsz.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#2575) ALI_G


ALI_G
veterán

használt motoros bőr dzsekit lehet vhol venni Szegeden?
női méret kellene ócsón barátnőmnek.

(#2576) Topiccsendőr válasza #25954560 (#2541) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Ejj, nem tudtad, hogy amire ráírják, hogy radiális, az jobb is lesz ezáltal? :DDD

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#2577) Topiccsendőr válasza feca81 (#2472) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

CBR... Cutorné Balogh Réka :DDD

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#2578) ALI_G


ALI_G
veterán

ez gagyi?

18900 Ft., de elvileg 10 % kedvezményt kapok és a kisebb női méretek olcsóbbak szoktak lenni (vagy csak a bőrre érvényes?)

jé, van itt olcsóbb is:
14500

11900

13100
ezt már nem linkelem, mert úgy néz ki mint az előző.

Akkor kitaláltam barátnőmnek a karácsonyi ajándékot, yeah! Szerintetek melyik a jobb ezek közül? Az árba mind belefér.

(#2579) #25954560 válasza ALI_G (#2578) üzenetére


#25954560
törölt tag

az. a bor nem gagyi. es most johetnek azok a hozzaszolasok h 'de nekem is corduramegaszuper dzsekim van es meg sosem volt baj vele'.
ha rovidet csuszol benne, kuka
ha hosszut csuszol benne, kuka + tobb negyzetkilometer sebtapasz

elonyei: konnyu, szellozik (a jobbak), hajlekony, olcso.

en egy agyonhasznalt bor dzsekit vettem Paromnak, mert az vigyaz ra, akkor is, ha en nem. pont.

mod: bocs, lehet egyedul vagyok a velemenyemmel :D

(#2580) F1DO válasza #25954560 (#2579) üzenetére


F1DO
senior tag

Nem vagy egyedül ezzel, én is minden körülmények közt a bőrre szavazok.
És inkább egy kopottabb bőr, mint egy új kordura!
Volt már pár csúszásom betonon, bőrkabátban meg sem éreztem a dolgot, de érdekes pl hogy a vastagabb farmernadrágok is egész jól bírják a pár 10 méteres csúszást.. (Mondjuk egy ilyen után nem igazán maradnak esztétikusak, dehát inkább egy nadrág menjen tönkre, minthogy a bőröd húzd le) Ja és mégegy jó tanács: Ha farmerban motoroztok, a zsebetekben ne sokminden legyen. (Pl kulcscsomó...) És kesztyű mindig, mindenkor legyen rajtatok! Elég akár egy kopottabb munkáskesztyű is, de legyen, mégha csak a sarokig próbáltok ki egy Simsont, akkor is!!!

(#2581) ALI_G válasza #25954560 (#2579) üzenetére


ALI_G
veterán

Én is szívem szerint bőrt vennék, én is talpig bőrben vagyok. De a pénz nagyúr.

de hol találok használt bőrt?

(#2582) #25954560 válasza ALI_G (#2581) üzenetére


#25954560
törölt tag

en mar tobb motoros boltban is lattam hasznalt cuccokat. dunaplaza, szentendrei ut (regi szentendrei elagazas utan jobbra), meg meg nemtom hol.

(#2583) ALI_G válasza #25954560 (#2582) üzenetére


ALI_G
veterán

pesten nem járok minden nap. inkább fél évente.

(#2584) #25954560 válasza ALI_G (#2583) üzenetére


#25954560
törölt tag

bocs, nem neztem meg hol lax

(#2585) ALI_G válasza #25954560 (#2584) üzenetére


ALI_G
veterán

remelem nem ironikusan írtad :)
de nagyjából én vagyok itt az egyetlen aki a legpangósabb, Békés megyében lakom (ebből a megyéből tuti én vagyok az egyetlen itt a topicban :D)
Azért kérdeztem Szegedet (itt tanulgatok), mert azért itt van egy-két bolt. Pestre nagyon ritkán járok, ha meg egy ruháért felmennék akkor kb a vonatjegy oda-vissza annyi lenne mint amennyit megspórolnék.
De olyan bolt szóba jöhet akik vállalnak házhoz szállítást.

(#2586) #25954560 válasza ALI_G (#2585) üzenetére


#25954560
törölt tag

semmi ironia. csak nem gondoltam ra.

(#2587) #25954560 válasza ALI_G (#2585) üzenetére


#25954560
törölt tag

2x

(#2588) ALI_G válasza #25954560 (#2587) üzenetére


ALI_G
veterán

hmm, még az új motor is tud 2x-es üzit küldeni? Én próbáltam, de nekem csak egy jött össze, aztem kiküszöbölték.

(#2589) ALI_G válasza #25954560 (#2582) üzenetére


ALI_G
veterán

apropó, linkeket adnál ilyen boltokról, hogy használt bőrdzseki árakkal képben legyek?

(#2590) [lAyCsI] válasza Tüzi (#2572) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

naezaz :)

-= No way back from Here =-

(#2591) [lAyCsI] válasza F1DO (#2580) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

csak a vastag farmernadrágban sincs semmi protektor, úgyhogy ha már motorra ülünk maradjunk a protektoros ruházatoknál

-= No way back from Here =-

(#2592) [lAyCsI] válasza ALI_G (#2589) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

PL:

-= No way back from Here =-

(#2593) tildy válasza [lAyCsI] (#2591) üzenetére


tildy
nagyúr

Az nincs, delehet alá venni:D ;)
Én is azt szoktam. Ilyenem van:

Cordurával az a baj, hogy rettenetesen beleizzad az ember, pl ha városban hajtja a mockányt .Párom emiatt nem is szereti, így városban nyáron főképp farmer+ térdproti + protektoringben mászkált. Autópályára vett csak fel cordurát.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2594) tildy válasza ALI_G (#2578) üzenetére


tildy
nagyúr

A narancs probiker iszonyat jól néz ki:C Proti is van benne?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2595) [lAyCsI] válasza tildy (#2593) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

ez alá uúgy berohad az ember térde nyáron,
plusz a gatyában(legalábbis az enyémben) 2 oldalt deréktól lefelé kb. combközépig is van puha protektor... kötözködés OFF :)

-= No way back from Here =-

(#2596) [lAyCsI] válasza tildy (#2594) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Varadero helyett inkább KTM lesz a köv. cajg?:)

-= No way back from Here =-

(#2597) tildy válasza [lAyCsI] (#2595) üzenetére


tildy
nagyúr

Hát nekem cordurában nemcsak a térdem rohadt be nyáron, khm... :D Szóval az még rosszabb. Párom is ha azt vette fel, rendszeresen úgy jött haza, hogy az alsógatyájából!!! csavarni lehetett az izzadtságot.
Nem lesz ktm. hyo lesz. piros -lehet pont ilyen probiker- kabáttal.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2598) sowi válasza [lAyCsI] (#2591) üzenetére


sowi
őstag

a spoolnak van protis farmerja egesz emberi aron

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#2599) [lAyCsI] válasza tildy (#2597) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

az nekem is rendszeresen, de legalább jólesik utána a hűsítő zuhany

-= No way back from Here =-

(#2600) [lAyCsI] válasza sowi (#2598) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

spyke-nál láttam én is, monggyuk az puha prottis volt, ami a semminél azért jobb, de nem az igazi...

-= No way back from Here =-

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.