Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)

Hozzászólások

(#2401) Kris91 válasza Levi123 (#2400) üzenetére


Kris91
csendes tag

Nekem bejön bár majd pénteken tesztelem rutin órán... (ez most nagyon komolyan hangzott :DDD )

(#2402) Stalker-2572


Stalker-2572
addikt

Valakinek van tapasztalata USA-ban vett motor behozatásával? Iszonyat mennyivel alacsonyabbak kint a használt motorok árai. Kb fele :Y

All Black...

(#2403) sowi válasza Stalker-2572 (#2402) üzenetére


sowi
őstag

igen, mar mi is gondoltunk ra, az a baj, hogy mire behozod dragabban jossz ki mintha megvetted volna itthon, sajna ez van, nemetektol erdemes behozni vagy az olaszoktol, de inkabb az elobbi hely

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#2404) SzalaiG válasza Stalker-2572 (#2402) üzenetére


SzalaiG
addikt

De az állam biztos elkér mégannyit, csakhogy ne érje meg behozni... :U

(#2405) Topiccsendőr válasza [lAyCsI] (#2385) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Vééééégre!
Nem húzták fel a seggébe a ZX 10-nek! Hurrá! Ez lesz a következő motorom (dehogyis)!
Végre valaki a széllel szemben is hugyozik :DDD
Ettől függetlenül, a 2005-ös modell még mindig veri az összeset a kis édes kipufogójával, bár ez sem csúnya.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#2406) Topiccsendőr válasza [lAyCsI] (#2386) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Megaztán kinek van kedve egy pelpiacossal szopni egyfolytában?
És nem azzal van baj, hogy hidegen üvegelik, hanem azzal, hogy rossz alkatrészeket raknak bele a szereléseknél, mert drága és utánajárásos az alkatrészpótlás.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#2407) [lAyCsI] válasza jasszer (#2393) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

lol,
na nekik még ilyenre sem fog telni

-= No way back from Here =-

(#2408) [lAyCsI] válasza DroneZ^ (#2394) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

egyszer próbáld ki a Csobánka-Dobogókő útvonalat is, klasszik...

-= No way back from Here =-

(#2409) [lAyCsI] válasza Topiccsendőr (#2405) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

jaja, nemcsúnya, de sztem én is mást választanék :D
sztem rámennék egy B-királyra...

-= No way back from Here =-

(#2410) [lAyCsI] válasza Topiccsendőr (#2406) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

az abaj ezzel a dologgal hogy sokak nem engedhetik meg maguknak az eggyel drágább kategóriát, és mivel kurvára szeretnének motorozni inkább beleugranak egy BP-s motorba,
lesz-ami-lesz alapon

-= No way back from Here =-

(#2411) Levi123 válasza [lAyCsI] (#2410) üzenetére


Levi123
senior tag

Na ja, nagyúr a pénz :) főleg ha nincs..

Levi

(#2412) Topiccsendőr válasza Levi123 (#2411) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Ugyanmár!
Pénz nem számít, az a legkevesebb :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#2413) stargazer


stargazer
senior tag

holnap vizsgázok! szorítsatok!

megrendeltem a visszapillantós bukósisakot! jövő hét elején megérkezik! nagyon kiváncsi vagyok! remélem tényleg olyan állat lesz mint amilyennek tűnik a cikk alapján!

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#2414) [lAyCsI] válasza stargazer (#2413) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

ZILplatónyival:)

visszapillantóóós?
má olyan is van?
link?

-= No way back from Here =-

(#2415) Levi123 válasza [lAyCsI] (#2414) üzenetére


Levi123
senior tag

Van bizony itt van bővebben a visszapillantós sisak
Huh de jo ez az új linekelés :))

Levi

(#2416) Levi123 válasza stargazer (#2413) üzenetére


Levi123
senior tag

Hajrá-Hajrá-Hajrá!!

Levi

(#2417) stargazer


stargazer
senior tag

köszi!

hát érdekes az egyes emberek szemlélete: sokan csak azért idegenkednek valamitől mert új és mert más mint a megszokott. beszéltem egy-két pécsi bolttal, volt aki azt mondta van a motoron két visszapillantó tükör, az sokkal jobb... hát ha az sokkal jobb lenne akkor valszeg senki nem gondolkodott volna el azon hogy egy ilyen sisakot összehozzon. különben a hivatalos oldalon azt mutatják hogy sokkal nagyobb teret belátni vele mint a két kis tükörrel. aztán persze hogy mi az igazság az más kérdés, de nagyon valószínűnek tartom hogy ténylegesen sokkal jobb látási viszonyokat eredményezhet ennek a sisakba épített tükörnek a használata a klasszikus tükrökkel szemben. de ha hazudnak is a gyártók akkor is legalább egy próbát megérne, addig semmiképp nem mondanám hogy értelmetlen. nahh mindegy. holnapra is szar időt igérnek, de azért remélem esni nem fog. nem baj ha borult minden meg szürke csak ne essen hogy ne nehezítse a dolgunkat még tovább. bakker elég szarul ment a vezetés mostanában :( remélem azért holnap menni fog...

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#2418) [lAyCsI] válasza Levi123 (#2415) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

jópofa!
és nem is néz kis rosszul...
mennyiért osztják?

-= No way back from Here =-

(#2419) [lAyCsI] válasza stargazer (#2417) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

arról nem is beszélve hogy nagyobb sebességnél amikor elkezd rezonálni a tükör, szinte sz@rt sem lehet látni benne.
na majd referálj hogy vált be a cucc

-= No way back from Here =-

(#2420) Topiccsendőr válasza [lAyCsI] (#2419) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Meg amikor behajol az ember a plexi mögé akkor az eget látja a tükrökben, bár ilyenkor valószínű senki nem jön mögötte :DDD

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#2421) Levi123 válasza [lAyCsI] (#2418) üzenetére


Levi123
senior tag

Árát nem tudom, de hát minek kérded hisz a pénz nem számít :D :D

Amugy meg milyen jó, ha viszel valakit akkor őt is látod benne :)

Levi

(#2422) Stalker-2572 válasza sowi (#2403) üzenetére


Stalker-2572
addikt

Hol lehetne utánajárni, hogy milyen vámokat, illetéket stb kell fizetni? Ha csak offroad használná az ember (papírok nélkül) akkor is sok lenne a vám? :F
Esetleg tudsz egy jó német oldalt, mert nem találtam?

All Black...

(#2423) [lAyCsI] válasza Levi123 (#2421) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

én nem vagyok újgazdag-gizda sportmotoros :D

-= No way back from Here =-

(#2424) [lAyCsI]


[lAyCsI]
addikt

http://totalbike.hu/magazin/hirek/?main:2007.09.27.&328597
újab részletek az új zx-10-ről

-= No way back from Here =-

(#2425) Levi123 válasza [lAyCsI] (#2423) üzenetére


Levi123
senior tag

sajna énsem :) de inkább ne is legyek

Levi

(#2426) Flashback


Flashback
addikt

Október 8.-ára kész lesz az új, mostmár A kategóriával bövülő jogsim. :)
Vettem egy üvegszállas kompzitból készült bukót, meg egy kényelmes (hipora anyagú) túrakesztyűt. Esőben már teszteltem is :) Szóval nagy dilemma előtt állok, kérlek segítsetek ti mint tapasztalt csapattársak :)
A helyzet az az hogy következő szezon elején szeretném megvenni ééletem első KOMOLY motorját és a 600-as és az 1000 között vacilálok. Leginkább CBR, de mindenre vevő vagyok ami jó :) Kategória: Sport-Túra, Sport. Beszéltem egy pár tapasztaltabb 1000-es kollégával ők azt javasolták hogy rögtön vegyek ezrest mert a hatszázassal az volt a bajuk hogy nincs olyan úttartása, hamar megunható, és miután meguntam csak bukni fogok kategória váltáskor. Ugyan az 1000-től még kicsit tartok, bár nemvagyok az a hűde.nagyon.mindíg.száguldozós típus amikor lehet akkor is csak észel megyek autóval is. Remélem 2 keréken is megmarad ez a jó szokásom :) Bár az ezres tulajok megynugtattak hogy súlyra a kettő kb ugyanaz az ezres 9 kilóval nehezebb (900rr, 600f4 -1999), az ezrest nem kell annyira pörgetni ugyanazért a teljesítményért, városban jobban érzi magát (gondolom éppen ezért), meg sok jó dolgot hoztak még fel.
Szóval ti mit gondoltok? Mit érdemes venni max 700-800K-ért? Jöhet bármilyen motortípus, évjárat, észérvek, ellenérvek.
Megmondom őszintén meg szeretném úszni a lehető legolcsóbban mert egyetemre járok és nekem a pénzért tényleg meg kell szenvednem a suli mellett, de mind a kettő egy árban van itthon, ezér a külföldi import kecsegtetőnek tűnik.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#2427) sowi válasza Stalker-2572 (#2422) üzenetére


sowi
őstag

pfff, azt most nem tudom, hol lehetne megnezni, de sztem amerikai cuccra mindenfelekeppen kell fizetni vamot, hiszen nem EU tagok:)

en ezt az oldalt szoktam nezegetni, neha nagyon jo kis cuccokba lehet belefutni

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#2428) stargazer válasza Topiccsendőr (#2420) üzenetére


stargazer
senior tag

igen ez a két hátránya van a dolognak, hogy nem állítható a tükör, tehát hogy sportmotoroknál nagyjábol értelmetlen, meg ha ketten utaznak akkor is. engem egyik veszély se fenyeget, hiszen sportmotor az amit a legkevésbbé szeretnék, és a páromat tuti hogy soha nem fogom tudni felimádkozni mögém.

mindenképp elmondom majd milyen, én is kegyetlenül kiváncsi vagyok, de remélem frankó lesz!

holnap szorítsatok! szétparázom az agyam! :DD

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#2429) Levi123 válasza sowi (#2427) üzenetére


Levi123
senior tag

(#2430) ALI_G válasza Flashback (#2426) üzenetére


ALI_G
veterán

Szia!
Milyen motorod volt/van eddig? Ez szerintem elsődlegesebb, mint hogy keveset bukj ha váltani kell, minthogy vki megrántja a gázt egy olyan motoron amihez még nincs meg a kellő tapasztalata (nem rád célzok).

Egyébként szerintem egy 600 RR és egy 1000-es RR között "csak" LE különbség van. Ha kis gépről ülsz át egy nagyobbra, akkor szerintem a 600-as elégségesen nagy lesz. 2 szezont az is kibír alattad.
Nekem egy 600-as hondám van, túra-sport, pontosabban naked bike, közel 100 LE és nem érzek késztetést, hogy bármi erősebb mocira ráüljek, sőt egyenesen elriaszt a gondolat hogy hogy gyorsul egy 130 LE-s gép, vagy még egy annál is erősebb.

8-ára pedig sok sikert!

(#2431) ngabor2 válasza sowi (#2427) üzenetére


ngabor2
nagyúr

utólagos engedelmeddel a linkelést kicsit javítottam, egyszerűbb így ;)

(#2432) #25954560 válasza Flashback (#2426) üzenetére


#25954560
törölt tag

rettenet keves a 7-800k :( _jot_ venni

(#2433) Tüzi válasza Flashback (#2426) üzenetére

Balesetmentes közlekedést a nagymotorhoz. Kelleni fog. Csak egyszer fogsz picit nagyobb gázt húzni. Márpedig fogsz. Főleg 1000esen. Akkor meg főleg, ha kismotorról ülsz át. Jó esélyed van a korai fekete szertartáshoz.
Jóbaráti körben 2 éve egy körre cserélt gazdát egy K5-ös ezres. Aki kapta, elég nagy motoros tapasztalattal bír, de ő is meglepődött, amikor városban pár száz méter után 268-at mutatott az óra, és nem vette észre, hogy ennyivel megy...

Btw, ennyi pénzért jó vétel lehet 750-es vagy 800as vfr-t vennék. Vagy valami idomsérült 600ast (cbr-f3-4), és akkor még talán marad pénzed az azonnali karbantartásra (olaj, lánc-lánckerék, víz, stb.)

Amúgy olcsó motorra fogsz nagyon sok pénz költeni, és keveset motorozni.

Én a helyedben vennék egy jó állapotú 400-500ast, és még ruhára is maradna pénzed. Meg benzinre. Meg kötelezőre. Meg átírásra...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#2434) ALI_G


ALI_G
veterán

egy 600-ast mikor lehet hamar megunni? Ha 1000-esről ül át az ember? :) :DDD

(#2435) degu válasza ferkoboy (#2250) üzenetére


degu
senior tag

Almaim motorosa... :DDD
Ilyen egyszeru normalis modon hasznalni a motort! :R

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#2436) Stalker-2572 válasza sowi (#2427) üzenetére


Stalker-2572
addikt

Hát igen, jobb árak mint itthon, de az amerikaitól eléggé elmarad. Lehet a végén mégis a hegy megy Mohamedhez :D ;)
Link mentve, thx :))

All Black...

(#2437) Levi123 válasza #25954560 (#2432) üzenetére


Levi123
senior tag

szerintem azért ha nagyon megerőlteti magát az ember, kap egy jó kis motort ennyi pénzért... :K

Levi

(#2438) Flashback válasza ALI_G (#2430) üzenetére


Flashback
addikt

Bevallom őszintén semmi komolyabb nagy motorom nem volt még, így teljesen a motoros képességaimet sem ismerem, csak 100km/h alatt. Egy 500-as CBvel töltöttem a fél nyaramat. (Ez a motorsulié volt, így nem tudtam kipróbálni 90nál többel) Egyébként teljesen mindegy milyen gépet vennék az első hónapba úgysem tépném a száját, mert láttam mire képes egy 600/1000-es motor ha alacsonyról húzol neki egy nagyobb gázt, vagy kerékre áll vagy a segge csúszik. Mint írtam az ezrestől én is tartok még, ugyan lehet hogy hamar megbarátkoznék vele, de bukni sem akarok. 8.-án csak átveszem a jogsit, bár lehet elkérem a szomszéd 1000-s gépét hogy mutassa már meg hogy is megy ez ekkora gépen :)
Neked milyen géped van?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#2439) Levi123


Levi123
senior tag

Én még egy darabig maradok az én kis VFR-400-asom mellett..
Tökéletesen megfelel igényeimnek, nyomatékos és viszonylag keveset fogyaszt.
Így, hogy kicsit másabb mint a többi vfr jobban megnézik az utakon :)

Levi

(#2440) Levi123 válasza Flashback (#2438) üzenetére


Levi123
senior tag

Miért nem veszel egy hayabusát vagy egy zx12R-t? :))
Mondjuk én ha legközelebb veszek motort az tuti VTR 1000 lesz, annak van csodaszép hangja. :)

Levi

(#2441) Flashback válasza Tüzi (#2433) üzenetére


Flashback
addikt

Sajnos én is láttam már motors balesetet, ezért is tartok az 1000-től még, de mint írtam lehet hogy gyorsan meg lehet vele barátkozni. Nekem meghalt már ismerősöm motoron de ő felelőtlen volt, nem a motor kezelése miatt járt úgy.

Amúgy olcsó motorra fogsz nagyon sok pénz költeni, és keveset motorozni.
Ezt sajnos nagyon jól ismerem már :) Ezért tájékozódom még most. A VFR-ek egyébként nagyon szimpatikus gépek csak most beleszerelmesedtem a gyorsaságikba, de ez tavaszig még változhat, igazából a pénz lesz majd a döntő. Az idomsérült motor az nem gond mivel hobbi szinten üvegszállal foglalkozom és kisebb elemeket jól tudom itthon fújni. (Van itthon egy jó 6-10 baros nagy kompresszor meg egy profi szórópisztoly)

400-ast azt nem szeretnék venni mert van itt a környéken egy srác aki már tavaly óta árulja a Banditját és csak szenved vele, valahogy ezek nem cserélnek olyan gyorsan gazdát :F

Ha van még valami moci típus (600ccm-től) ami ennyi pénzért jó vétel lehet csak bátran írjátok!

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#2442) Flashback válasza Levi123 (#2440) üzenetére


Flashback
addikt

Ha az ezrestől is kicsit tartok szerintem a Hayabusától és a zx12r-től egyenesen félnék :) Az már tényleg csak "örülteknek" való :)

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#2443) Levi123 válasza Flashback (#2441) üzenetére


Levi123
senior tag

Tényleg miért nem veszel enyhén sérültet?
Pl: ezt

Levi

(#2444) Flashback válasza Levi123 (#2443) üzenetére


Flashback
addikt

Nem azért veszek motort hogy szaladgáljak utánna és javítatsam :F

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#2445) Levi123 válasza Flashback (#2444) üzenetére


Levi123
senior tag

Persze te döntesz :) ez csak javaslat volt...

Levi

(#2446) tildy válasza #25954560 (#2432) üzenetére


tildy
nagyúr

Ha 600asat akar venni az ember, akkor valóban. Bár mondjuk 788ért már van vadiúj naked 650as hyo Vagyis szokott lenni msot mintha ki lennének fogyva belőle .Párom próbálgat is rábeszélni... De én maradok a 250esnél.

Ali_G: fél év alatt rá lehet unni. Páromnak is "néha" kevés már a 650es. Ő is ezresekkel szemezget már. De egyelőre érkezik a túrakormányhoz a motyó, szóval egy darabig nuku csere. Kivéve ha nyerek a lottón, mert akkor biza csillagrombolunk:D:D

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2447) Tüzi válasza Levi123 (#2440) üzenetére

meg nagy étvágya.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#2448) Tüzi válasza tildy (#2446) üzenetére

úgylegyen =)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#2449) tildy válasza Tüzi (#2448) üzenetére


tildy
nagyúr

Jó lenne, de azt beszéli "be" itt nekem, hogy kényelmetlen a csutkakormány, és nem fog tetszeni :( MEg be fog fájdulni a hátam.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2450) Levi123 válasza Tüzi (#2447) üzenetére


Levi123
senior tag

az nemgond, mellékhatásai lehetnek :)

Levi

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.