Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3551) Csaba_20_ válasza csigi (#3550) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Nem tudhatjuk, hogy ki mekkora felületre akar üveget használni. Jobbnak tartom felhívni a figyelmet a veszélyeire, mintsem elbagaterizálni a problémát. Főleg, amikor plexi alternatívájaként esik szó róla.

(#3552) fero02


fero02
veterán

Nekem 5mm-es biztonsági üveg van belülről felragasztva a ház oldalára (majdnem a teljes oldallapot fedi :DDD ).

Egy nagyon rázós napomon, amikor tönkrement a régi alaplapom, na akkor izomból téptem le az oldalt és az üveg nem tört el, csak jött festékkel együtt a ragasztás.

Tehát jól birja a kiképzést, mondjuk súlya is van rendesen ;)

(#3553) Mr Provolone


Mr Provolone
csendes tag

ti a plexi helyét mivel vágtátok ki????
én dekopír fűrészel gondoltam esetleg más?
vagy simán lemezvágó ollóval?

ne hívjatok főnöknek az tiszteletlenség...mától Provolone úr ASUS P5ne-SLI D935 3,2Ghz dual core asus silent kinght hűtővel 2X1024 DDR2 800as Kingmax ram 2X Galaxy 7600GT 256 Zalman sli- a Profi;; Codegen400W Asrock775Dual-vsta Intel D820 2,8Ghz 7300GT 128 DDR3 Zalman 2X512DDR400 kingmax

(#3554) csigi válasza Mr Provolone (#3553) üzenetére


csigi
addikt

Nekem acéllemez volt, sikító kellet hozzá azután még finomkodás köszörű, reszelő...
Húzós anyag volt az.

nofene

(#3555) Csaba_20_ válasza csigi (#3554) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Bocs, de mi az a ''sikító'' ?

(#3556) Chieftec válasza Csaba_20_ (#3555) üzenetére


Chieftec
őstag

Flex. :DDD

(#3557) u.d.


u.d.
tag

sziasztok !
mire vonatkozik a biosban a pcie clock

(#3558) #96302336 válasza u.d. (#3557) üzenetére


#96302336
törölt tag

A PCIexpress órajelére. Alapesetben 100MHz. Ha emeled, akkor elméletileg gyorsulhat a VGA, de gyakorlatban nem, sőt, a modernebb alaplapokon pl. leállhat a hálókártya, vagy bármelyik PCIE eszköz. Hagyd 100-on.

(#3559) u.d.


u.d.
tag

köszönöm szépen a sok választ !!!

(#3560) u.d. válasza #96302336 (#3558) üzenetére


u.d.
tag

kössz

(#3561) #96302336 válasza Chieftec (#3556) üzenetére


#96302336
törölt tag

Vagy egy sci-fi... Vagy az sikoltó?

(#3562) Chieftec válasza #96302336 (#3561) üzenetére


Chieftec
őstag

Aztat en nemtom. :DDD

(#3563) Mr Provolone


Mr Provolone
csendes tag

ha elkészülök a nyitható oldal lappal teszek fel képet...
van egy másik házam ami üres arra meg most kezdtem tervezni egy fa barítást előlap is fa lenne.
az a kérdésem h kapcsolót lehet kapni külön?
amivel a gépet bekapcsolom nem tom érthető - e amit írok..

ne hívjatok főnöknek az tiszteletlenség...mától Provolone úr ASUS P5ne-SLI D935 3,2Ghz dual core asus silent kinght hűtővel 2X1024 DDR2 800as Kingmax ram 2X Galaxy 7600GT 256 Zalman sli- a Profi;; Codegen400W Asrock775Dual-vsta Intel D820 2,8Ghz 7300GT 128 DDR3 Zalman 2X512DDR400 kingmax

(#3564) csigi válasza Mr Provolone (#3563) üzenetére


csigi
addikt

Egy egyszerű záróérintkezős nyomógombra lesz szükséged. Valamelyik alkatrészboltban keress kedvedre valót...

nofene

(#3565) éN79


éN79
addikt

Na modder urak: elektronikához végképp nem értek, úgyhogy ehhez mérten várom a válaszokat.
A kérdés: létezik-e olyan potenciométer, amit mondjuk ventik szabályzásához szeretnék használni. A lényeg, hogy a két házventim egy egységes vezetéken keresztül csatlakozik az alaplapi 3 tűs csatlakozóra. Amennyiben van ilyen szerkezet, akkor vagy ezen három tűn v. sima molexen keresztül szeretném az áramot adni nekik, de olyan opció is kellene, hogy végső esetben ne csak nagyon alacsony V-t kapjanak, hanem ki is kapcsoljanak, azaz az áramellátás is megszűnjön.
Szóval van valami hasonló megoldás, ill. ti már találkozatatok ilyennel ''boltban''?

(#3566) Mr Provolone


Mr Provolone
csendes tag

szereztem egy 14cmes ventit(kék UV).
nem kapok hozzá rácsot csak 12es van,
de mindegy mert azt találtam ki h van olyan alu méhsejt szerű rács...na annak mi a neve?
érthető amit írok?
ilyen hatszögletű rács alu, annak mi a neve h keressem? olyat akarok elé,
ajánlottak nekem ma egy 25cmes turbina lapát szerű Aerocool ventit újan de azt már túlzásnak érzem....., még a csavarokat is kifújná a gépből.....
na még félek h felszáll :Y
ja és még valami, amit lehet kapni revoltec ventiszabályzót, az bármien akár sima revoltec 8cmes rendszerűtőt is tud szabályozni??? :F :F :F
na mindent kösz...ciao

ne hívjatok főnöknek az tiszteletlenség...mától Provolone úr ASUS P5ne-SLI D935 3,2Ghz dual core asus silent kinght hűtővel 2X1024 DDR2 800as Kingmax ram 2X Galaxy 7600GT 256 Zalman sli- a Profi;; Codegen400W Asrock775Dual-vsta Intel D820 2,8Ghz 7300GT 128 DDR3 Zalman 2X512DDR400 kingmax

(#3567) #96302336 válasza éN79 (#3565) üzenetére


#96302336
törölt tag

Van szerintem, mert az én ventimen is egy sima poti van. Majd megnézem mekkora érték. Amúgy létezik kapcsolós poti is, amit a letekersz koppra kikapcsol egy kis kapcsolót, amivel a teljes áramellátást is ki tudod kapcsolni a ventiről.

(#3568) éN79 válasza #96302336 (#3567) üzenetére


éN79
addikt

És ilyen megoldással már találkoztál kiszerelt állapotban is, azaz az én elektronikus tehetségemnek megfelelően úgy, hogy csak csatlakoztatni kelljen?

Az aláírásodon meg majdnem besz.... :R :DDD

(#3569) #96302336 válasza éN79 (#3568) üzenetére


#96302336
törölt tag

Még nem sajna. Viszont említett egy ismerős kész, 5.25-ös helyre szerelhető 4 potit tartalmazó cuccost, ami állítólag ilyen. Hama márkájú a cucc. Csak össze kell dugni.

(#3570) lazydog válasza éN79 (#3568) üzenetére


lazydog
addikt

Egyszerű, olcsó megoldás: [link]
Ez pedig egyike a csúcskivitelű megoldásoknak: [link]
Tizenöt venti-szabályozó tesztje: [link]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#3571) éN79 válasza lazydog (#3570) üzenetére


éN79
addikt

Köszönöm mindkettőtöknek :R , majd megpróbálok akkor fellelni egy ilyet valamelyik magyar bolt polcán (talán Conrad?).

(#3572) beencee


beencee
senior tag

Urak, adjatok valami tippet :R

Hogyan lehetne legegyszerűbben elkészíteni egy olyan eszközt, amely 4db nyomógombbal átveszi a billenytűzet 4 gombjának (nevezetesen a fel-le-enter-backspace) vezérlését és valamilyen szabványos felületen csatlakozik a PC-hez (tehát soros, párhuzamos, USB, PS2, stb.), tehát ha megnyomom az adott gombok valamelyikét, akkor olyan, mintha a neki megfelelő billentyűt nyomtam volna le.

Szívesen fogadok bármely őrült ötletet is (kiherélt game-controller, egér, stb.)

(#3573) Mr Provolone


Mr Provolone
csendes tag

pl én írnék egy progit ami mondjuk a képernyő-billenytűzetet használja, utánna már akár egy joystickot is használhatsz bármi ami jelet ad a gépnek, de ez elég komplikált főleg ha nem is tudsz c++-t programozni....
ha nem add fel sztem túl bonyolult

ne hívjatok főnöknek az tiszteletlenség...mától Provolone úr ASUS P5ne-SLI D935 3,2Ghz dual core asus silent kinght hűtővel 2X1024 DDR2 800as Kingmax ram 2X Galaxy 7600GT 256 Zalman sli- a Profi;; Codegen400W Asrock775Dual-vsta Intel D820 2,8Ghz 7300GT 128 DDR3 Zalman 2X512DDR400 kingmax

(#3574) fero02 válasza beencee (#3572) üzenetére


fero02
veterán

Hy!

Anno én is csináltam magamnak ilyen eszközt játékhoz :DDD

Nem volt nehéz. Előkapartam 4 db régi A4tech soros portos egeret, szétszedtem, lepárhuzamosítottam a 2 gombját (h tökmind1 legyen melyiket nyomom le hamarabb), vettem egy leggagyibb usb-s billentyűzetet, szétszedtem és a fólián visszakerestem multiméter szakadásvizsgálóval, h pl az ''r'' gomb mit zár rövidre a lenyomáskor, az adott 2 ponthoz forrasztottam az egyik egér vezetékeit. Természetesen az egér kábeleiből csak 2 ért használtam fel.

Igy csináltam 4 ''plusz'' -segéd- gombot (melyeket a lábammal nyomkodtam). Az egereket megfelelő távolságban rácsavaroztam egy mdf lapra és kész is volt. Nekem a sprint, újratöltés, meg nem tom még mi volt beállítva azokra.

Még annyi, h mivel az egeret fordítva kellett felrakni a lapra, igy a hátuljára csináltam meg a vezeték kivezetését. Azaz nem a gombok felől (mint normál esetben) jött ki a kábel, hanem a tenyered felől.

Remélem érthető volt! :DDD

Ha nem, szólj.

Kép is akad, ha nagyon kell ;)

Üdv!

(#3575) didyman válasza beencee (#3572) üzenetére


didyman
őstag

A legegyszerűbb talán és semmiféle programozást nem igényel, ha egy kiherélt billentyűzetet használsz fel. Ehhez kelleni fog a vezérlő és a mátrixból azok a lábak, ahol az említett gombok helyezkednek el, a megfelelő lezáró ellenállásokkal és diódákkal. A dolog megértéséhez egy kis segítség: http://www.rainfall.com/kens_mame_project/images/matrix.jpg Minden egyes gombhoz, mely a mátrix két pontjának zárásakor egy pontot kijelöl a mátrixból, tartozni fog egy ún. scancode, amit a billentyűzet sorosan felpötyög a gépnek, amit az ismét karakterként dekódolva kiír például, vagy programnak tovább ad.
Egy kiherélt billentyűzetből vagy a vezérlő pdf adatlapját veszed alapul (a gombok kiosztása kötött).
Ha valami mást szeretnél, az Atmel AVR243 alkalmazása (ATMega 162-vel) egy integrált, UART-képes eszköz, az egyes gombokhoz olyan scancode-ot raksz be, amit szeretnél.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#3576) fero02 válasza didyman (#3575) üzenetére


fero02
veterán

Appám!

Ha fele ennyit tudnék, mint Te, már nem itt lennék...az tuti ;)

:R


Mondjuk amit én irtam, végeredményben ugyanez, csak ez nem a műszaki megközelítése a dolgoknak, hanem a jóöreg (esetenként bevált) gyalogos módszer és józan paraszti ész kombinációja :DD

[Szerkesztve]

(#3577) beencee válasza Mr Provolone (#3573) üzenetére


beencee
senior tag

Mr Provolone
Sajnos te teljesen félreértetted a problémát és persze nem adom fel :DDD (különösen, hogy egész jó vagyok C++-ban, de ez nem egy programozási probléma). Azzal kezdődött a postom, hogy adott a 4 nyomógomb...

fero02 és didyman
Ezek már jobb ötletek, valami ilyesmi motoszkál bennem is.
Tehát a probláma újra, lehet, hogy én voltam félreérthető: Adott egy olyan ''információs tájékoztató rendszer'', amelynek az alapja egy olyan egyszerű program, amely működtetéséhez mindössze négy - a már említett - gomb kell. Nem is jöhet szóba, hogy billentyű, vagy egér legyen kitéve a monitorhoz (ezekhez egy számítógépet nem ismerő, ''normál ember'' hozzá se mer nyúlni), számítógép pedig elzárva. Tehát egy beépített monitor és 4db gomb, megfelelő használati utasítással. Ezzel kell kezelni rendszert. Erre keresnék minél olcsóbb, egyszerűbb és többszörösen is reprodukálható megoldást.

(#3578) #96302336 válasza beencee (#3577) üzenetére


#96302336
törölt tag

Én egy USB-s ócsó billentyűből csinálnám meg a lejjebb említett módszerek valamelyikéből a 4 goms vezérlést. Azért, mert mellette működhet még egy hagyományos ps2-es bill, elzárva is akár.

(#3579) fero02 válasza beencee (#3577) üzenetére


fero02
veterán

Sztem amit én mondtam, az akármikor nehézségek nélkül kivitelezhető. Akár többször is!

Didyman módszere már kiván elektronikai ismereteket.

De ha elárulnád, h mibe kell, akkor talán többet tudnánk segíteni.

Zenegépbe kell talán?

(#3581) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Abban kérném a ti segígeteket, hogy miként tudnám ezt megvalósítani?:

Először a kép róla:

[kép]

Az én gondolat menetem:

1. lépés: Veszek 2 db 1.000 Ft-os fehér házat
2. lépés: Lefújom a házakat feketére, lelakkozom, szétszedem őket darabokra.
3. lépés: A két oldalsó lap (a ház jobb, és bal oldalán található) lesz a két fönt, és lent található lap.
4. lépés: Azt a két hajlított lapot még nem tudom, hogy hogyan oldjam meg.
5. lépés: Egy barkaszból kiszedem a hűtőrácsot, és az lesz az elölap leszedem róla a hosszanti bordákat, és átméretezem, úgyhogy keresztben helyezkedjenek el. Ennek az ára nem tudom mennyi.
6. lépés: Hagyok két 5,25''-os helyet, hogy beférjen a DVD-író. A többi, szellözöként fog szolgálni.
7. lépés: A két ház hátulja (az a fém lap ahol a kivezetések vannak) az össze lesz forrasztva, és erre fog rájönni az egész.

Hát ez kb. ennyi.

Nagyon várom a válaszotokat!
Erröl az egészről kérnék árakat!
Ha tudtok jobbat mondjátok!
Nagyon gyors válasz kéne!

(#3582) fero02 válasza Neil Watts (#3581) üzenetére


fero02
veterán

Sok sikert hozzá! :DDD

(#3583) #96302336 válasza Neil Watts (#3581) üzenetére


#96302336
törölt tag

A középső szűkebb részt, pl. csinálhatnád fából azzal viszonylag könnyű dolgozni. Aztán elibe glettelni a fát és festeni. senki sem mondja majd meg, hogy fa. Az íves részt lehet akár üvegszövet, és epoxigyanta egyvelegéből csinálni. az üvegszövetből szinte mindent meg lehet valósítani.

(#3584) Neil Watts válasza #96302336 (#3583) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia syn7h37ic!

Ez mind szép, és jó csak nekem ÁRAK is kellenének

Ház: 6e ft
barkaszról leszedtt dísz rács: ?ft
üvegszövet ?ft
faléc: 500 ft
glett: 200 ft

Amit idáig tudok az 6.700 ft
Ezt a egészet 1 vagy 2 házból kéne csinálni?
Ha jól emlékszem van itt a ph-n egy ember aki monitor festéssel foglalkozik. Ki ő?

Az alírásodon pedi be.......! :C

(#3585) beencee válasza fero02 (#3579) üzenetére


beencee
senior tag

Nem zenegépbe kell, hanem egy speciális vásárlói információs rendszerbe. Az elegáns rendszer a touch-screenes megoldás lenne (ehhez van tapasztalat is a Konyhai gépem kapcsán), csak ez drága lenne. Ezért merül fel a speciális, 4 gombos vezérlő alkalmazása.

Amúgy 4 dedikált gomb az 4 dedikált gomb bármely alkalmazásban, nem igazán értem, miért lényeges, hogy mibe kell, de végülis mindegy :P

core2
Szerintem biztosan sokan tudnak fillérre pontos árat mondani Barkas hűtőrácsra :DDD

(#3586) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Remélem még nincs elegetek belőlem, hogy ilyen sokat írok :)

Kéne nekem egy Labtec billhez vmi 5let, hogy hogyan tudom igazán játékos billentyzűetté varázsolni?

A szettben lévő egeret hogyan lehet olyan razer cooperhead-es stílusra megcsinálni?

köszi

(#3587) #96302336 válasza Neil Watts (#3584) üzenetére


#96302336
törölt tag

Árakról nem tudok érdemlegeset mondani, de az üvegszövet nem drága. A Barkasz díszrács 99% ingyen van, főleg, ha a MÉH telepen nézel körül.
Azt Neked kell kitalálnod, hogy miként valósitsd meg a házat, de sztem 2 db mini torony ház kellene. ;)

(#3588) greatchaos


greatchaos
addikt

valaki esetlegesen tudna indpirációkat adni:

1; hogy an lehet kivitelezni (akár csak elméletben) működő 1F-s (farád) kondenzátort?

2; hogyan oldják meg a katódsugárcsöves monitoroknál és tv-knél a sötét és fényes pontok létrehozását?


amennyiben nagyon láma kérdések, elnézéseteket kérem...

válaszokat várok!

(#3589) And válasza greatchaos (#3588) üzenetére


And
veterán

1.) Ilyen kondenzátor nem csak elméletben létezik, hanem a gyakorlatban is lehet kapni 0.1, 1 de akár 10F-os kapacitásokat is, lásd pl. a Goldcaps 5.5V-os példányait. Mire kell?
2.) Az elektronáram változtatásával, vagyis a katódból kilépő elektronok mennyiségének modulálásával.

[Szerkesztve]

(#3590) greatchaos válasza And (#3589) üzenetére


greatchaos
addikt

igazából bővebb nfó kellene pl 1 vagy nagyobb kapacitású kondi működéséről, felépítéséről

ugyanez a második kérdésemnél is, hogy esetlegesen valamivel bővebben, vagy link, akár privátba is, nagyon hálás lennék érte

(#3591) And válasza greatchaos (#3590) üzenetére


And
veterán

1.: [link], [link],
2.: [link], [link],
stb..

(#3592) greatchaos válasza And (#3591) üzenetére


greatchaos
addikt

nagyon köszi!

(#3593) Nikolettusz


Nikolettusz
csendes tag

Sziasztok!
Szeretném átalakítattni valakivel a gépem, de fogalmam sincs, hogy kihez forduljak! :F
Tudnátok ajánlani 1-2 megbízható személyt?

(#3594) Nikolettusz válasza Nikolettusz (#3593) üzenetére


Nikolettusz
csendes tag

Kihalt ez a topic?

(#3595) LukE válasza Nikolettusz (#3594) üzenetére


LukE
veterán

hát. én elég megbízhatóan és olcsón átalakítok dolgokat baltával :D
De ha az nem lenne megfelelő, akkor az aláírásomban lévő első linken van egy remek oldal. :)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#3596) Nikolettusz válasza LukE (#3595) üzenetére


Nikolettusz
csendes tag

Na jó, de azon az oldalon ki vállal ilyet és ki megbízható?

(#3597) ANT válasza Nikolettusz (#3596) üzenetére


ANT
őstag

Már bocsi, de milyet ki vállal? A ''gép átalakítása'' elég homályos megfogalmazás. Pontosan mit akarsz vele kezdeni? Házfestés, matricázás, gravírozás, üveg- plexi oldallap készítés, vagy a belsejét (is) akarod cicomázni? (Úgymint UV kábelspirálozás v. harisnyázás, csatlakozók cseréje stb. stb.) Ezek hiányában ne várj senkitől érdemi választ.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#3598) Nikolettusz válasza ANT (#3597) üzenetére


Nikolettusz
csendes tag

Mindent!
Azt szeretném ha szó szerint nem ismernék rá! :P
Persze pozitív értelemben!

(#3599) #96302336 válasza Nikolettusz (#3598) üzenetére


#96302336
törölt tag

A Radikalmod.hu-n kérdezd Krisy-t. Ő már több nagyon szép modot csinált.

(#3600) beencee válasza Nikolettusz (#3598) üzenetére


beencee
senior tag

Hát tudod, ilyen válaszokkal nehéz lesz :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.