Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) #79335424 válasza Clavo (#699) üzenetére


#79335424
törölt tag

Na, azért ne a fűrészeléssel kezdjünk! Szóval, én ugyan az a kivétel vagyok, aki erősíti a szabályt, de itt többen megelégedéssel használják a Finless 1.5 -ös romot. Ezt RufuszX 638 -as posztjában találod, instrukciókkal együtt. Olvasgass bele, és ha bármi nem egyértelmű, kérdezz bátran. A művelet egyébként pofon egyszerű. Tűvel, lyukon át, kapcsoló benyom, majd így, nyomva tartva kell az OTG portba csatlakoztatott, gyári tápkábellel PC -hez csatlakoztatni. Pár másodperc múlva elengeded, és elindítod a Batch Tool -t. Betallózod a letöltött img -fájlt és a restore gombbal elindítod a műveletet. Ha végzett, akkor lecsatlakoztatod a gépről, elindítod, és türelmesen kivárod, amíg bebootol. Ennyi. A gyári romból pedig a Te linkedben szereplő , rooted _JB_beta4 az aktuális (illetve ez a gyári rom, rootolt változata).

(#702) #79335424 válasza Clavo (#699) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ja, a router. Én egy 741ND -vel úgy értem el a legjobb eredményt, hogy only N -re állítottam, a wifi channelt autoról fixre vettem és adtam az MK -nak fix IP -t. Az MK -ban pedig hagytam a gyári auto DHCP -t. Hardveres beavatkozást (forrasztás) csak akkor alkalmazz, ha az új rommal és ezekkel a beállításokkal sem stabilizálódik a kapcsolat.

(#703) horvathkrisz válasza #79335424 (#701) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Erre kivancsi leszek, hogy ilyen extrem modon szar wifi vajon javul-e szoftverre.

(#704) mz-r70


mz-r70
csendes tag

Hahó, némi usb-s tapasztalat (finless1.5 van a kütyün)
- BT stick (billionton): a terminálban látszik lsusb-vel, de a BT beállításoknál nem hagyja magát bekapcsolni
- LAN adapter (könig): miután megkapta a címét a routertől, a wifit mindjárt bontotta is
- 3G (huawei e220): ha nincs se LAN, se wifi, rögtön beindul a ppp, és máris megy a HSDPA
- webcam (microsoft és logitech): skype-on kép és hang is megy
- billentyű (logitech k400): hibátlan

(#705) #79335424 válasza horvathkrisz (#703) üzenetére


#79335424
törölt tag

A reményhal meg utóljára. Elsőre az enyém is ilyeneket produkált.

(#706) #79335424 válasza mz-r70 (#704) üzenetére


#79335424
törölt tag

De jó lenne, ha abba a Finlessbe még belevarázsolnák a bluetooth -t! Sikerült elérnem, hogy CM -en rendszerrel induljon. Így rögtön van bill, meg egér. De a többihez képest nagyon sorjás, meg fapados ez a CM. Most már le merem írni, mert ahogy az arm -en nézem, nem az én bénaságom miatt nem működnek a dolgok.

[ Szerkesztve ]

(#707) Clavo válasza #79335424 (#701) üzenetére


Clavo
csendes tag

Köszi a segítséget ;) Ha a Batch toolban nem restort nyomok hanem upgradet akkor mi történik? Mi a különbség? A wifit meg holnap kipróbálom majd. Kösz a tippet.

Clavo

(#708) Clavo válasza horvathkrisz (#700) üzenetére


Clavo
csendes tag

Ha forrasztani kell akkor mit és hol?

(#709) Clavo válasza mz-r70 (#704) üzenetére


Clavo
csendes tag

Mik a hátrányai? Az usb hangkártyát nem próbáltad esetleg?
Köszi

(#710) Clavo válasza #79335424 (#701) üzenetére


Clavo
csendes tag

Míg vártam a kütyümre és megtalálta a fórumot egy ültő helyemben végig olvastam az első hozászolástól az utolsóig (akkori 450.ig). És valahol olvastam olyat (szerintem nálad) csak most hirtelen nem találtam meg, hogy lesz (vagy valamelyik romban már van) olyan, hogy több felhasználós felület. Erről tudsz valamit?
Köszi
Clavo

(#711) #79335424 válasza Clavo (#710) üzenetére


#79335424
törölt tag

Például nekem, a CM -ben van profilmenü. De a többfelhasználós lehetőség minden JB -ben benne van. Csak nem rakták a kirakatba.
Ha restore -ral rakod fel, akkor mélyformáz, vagyis mindent töröl. Az Upgrade nem formázza a boot partíciót, csak "ráfésüli" a romot az előzőre. Azonos alapú romoknál lehet upgrade -elni. Pl. a CM10 -et így kell felrakni a gyárira. Pontosabban így okozza a legkevesebb problémát.

[ Szerkesztve ]

(#712) RufuszX válasza Clavo (#710) üzenetére


RufuszX
senior tag

Többfelhasználós felület 4.2-es Androidban lesz, de ahogy olvastam egyelőre csak Nexus 10 és 7 (?) táblákon elérhető maga a funkció (nem a 4.2 ).
Egyébként nem lenne hasztalan funkció, de tuti ha jön 4.2-es frissítés vagy rom RK3066-os táblákra (amik azért ma már igen szép számmal vannak), akkor erre is hegeszt olían romot Bob vagy deadhp1.

Közhasznú: Geekbuying szerint a napokban várható gyári rom update. (óvatossággal kezelném a hírt és az időpontot, de reméljük jön és hasznos is lesz.)
Ígéretek: - webcam támogatás (eddig is volt szerintem)
- lista a támogatott kamerákról.

(#713) mz-r70 válasza Clavo (#709) üzenetére


mz-r70
csendes tag

USB hang a #657-es hozzászólásban

(#714) RufuszX


RufuszX
senior tag

Megérkezett a kicsike! :)

Pár info a rendelésről, hogy a hezitálók és kíváncsiskodók tudjanak dönteni.
Ebből a boltból rendeltem, a szállítás a következőképpen ment:
2012.10.08 - Rendelés leadva
2012.10.18 - Küldemény felvéve / Item accepted
2012.10.25 - Célországba elküldve / Item sent abroad
2012.11.08 - Célországba megérkezett / Arrived in the destination country
2012.11.08 - Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs
2012.11.10 - Bejövő küldemény vámkezelve / Inbound item customs procedure
2012.11.14 - Postán kézbesítés regisztrálva / Delivery at post office registered
(nem kellett semmit sem fizetni ;] )

Igazából minden rendben ment. Valószínűleg nem lett volna ennyi idő, mert pont a kínai nemzeti ünnep után rendeltem, amikor ráadásul nagyon új is volt a kütyü így készlethiánnyal küzdöttek. Szóval szerintem, ha ez nem lett volna nagyjából 4 héten belül ideér gond nélkül.

Egy kis kedvcsinálónak pár kép a kicsomagolásról.

Tesztelésre csak délután és jövő héten kerül sor, mert sok a munka és a tennivaló, de tervezek egy alapos leírást és tesztet, hogy megkönnyítsem a döntést és a mókolást az elcsábulóknak. :)

[ Szerkesztve ]

(#715) horvathkrisz válasza RufuszX (#714) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Milyen hosszu a tapkabel?

(#716) RufuszX válasza horvathkrisz (#715) üzenetére


RufuszX
senior tag

kb 115 cm

(#717) #79335424 válasza RufuszX (#712) üzenetére


#79335424
törölt tag

Kár, hogy csak a 4.2 -ben lesz. Biztos benéztem valamit. Meg a sajátom menüjénél is káprázott a szemem. :Y

(#718) RufuszX válasza #79335424 (#717) üzenetére


RufuszX
senior tag

Elnézést kérek. :R
Ezt nem olvastam még. Akkor megoldható így is, én csak erre a mobilaréna cikkre hivatkoztam ("Az egyik legérdekesebb újítás az egyedi felhasználói fiókok létrehozási lehetősége") + a Nexus 4 topicjában olvastam, de akkor ezek szerint nem helytálló a dolog és megoldható korábbi verzióban is.

(#719) #79335424 válasza RufuszX (#718) üzenetére


#79335424
törölt tag

Tévedni emberi dolog..., csak le kell mosni azt a ragacsos izét a súrolókeféről. :D
Még az a cikk! "360 fokos gömbpanoráma" :C

(#720) mz-r70 válasza #79335424 (#717) üzenetére


mz-r70
csendes tag

melyik menüben?

(#721) o_tom válasza #79335424 (#702) üzenetére


o_tom
aktív tag

Megvan miért vergődött a HD videó a DLNA Stream-nél. Nekem a wifi, az egyik hálószobában van, lent, az íróasztal mögött a sarokban. A TV pedig 2 fallal odébb a nappaliban. Elég volt csak föltennem az asztalra a routert... :W

ÚÚÚAAAAÁÁÁHHHRRRRGGGGHHÚÚÚÚÚŰŰŰŰŰ /Chewbacca/

(#722) #79335424 válasza mz-r70 (#720) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nekem fontos ( lenne ) a bluetooth, ez pedig a dolgok jelenlegi állása szerint csak CM10 -ben van. Ezért én ilyen romot használok ( sztem itt egyedül ). De valószínűleg ma ez változik, mert feladom. Túl sok sebből vérzik ahhoz a néhány pluszhoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#723) duji666 válasza o_tom (#721) üzenetére


duji666
tag

:))

(#724) #79335424 válasza o_tom (#721) üzenetére


#79335424
törölt tag

Vergődött szegény, pedig Te mindent élkövettél, hogy egyáltalán ne működjön. :)

(#725) horvathkrisz válasza o_tom (#721) üzenetére


horvathkrisz
addikt

A wifit maxon mutatta? Vagy hogyhogy nem vetted eszre hogy keves neki a jel?

(#726) o_tom válasza horvathkrisz (#725) üzenetére


o_tom
aktív tag

A Wifi lent volt egy vonáson... úgy gondoltam ez nem a sebességet jelenti, hanem a "térerőt". A telefonjaimnál sosem volt ilyen gond.
Azokkal az udvaron is Wifiztem, úgy hogy ugyanott volt a router. Szóval az antennája tényleg baromi gyenge.

ÚÚÚAAAAÁÁÁHHHRRRRGGGGHHÚÚÚÚÚŰŰŰŰŰ /Chewbacca/

(#727) #79335424 válasza o_tom (#726) üzenetére


#79335424
törölt tag

Letöltöttem ezt a Fineless -t, de nem tudom, hogy fogjak bele a flashelésbe, hogy jó legyen a végeredmény. Akinek ilyen van, legyen kedves, nézze meg, hogy van -e CWM!
Titanium Backup menüben, legalul, telefon újraindítása, majd újraindítás helyreállító módban.
Vagy Android Terminal Emulator -ban:
su enter
reboot recovery enter

Ha újraindulásnál bejön egy szöveges menü ilyenekkel, hogy:
system reboot
backup/restore
install zip
Akkor csak nyomjon a system rebootra és újraindul normál módban
Ha nincs CWM, akkor a parancsra egyből normál módban indul újra.
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#728) RufuszX válasza #79335424 (#727) üzenetére


RufuszX
senior tag

Most állok neki. Ha készen vagyok rendben akkor írom mi a helyzet.
Próbáltam stock firmmel tesztelni, de esélytelen, a wifi katasztrofális, kb percenként dobál pedig a routerrel egy szobában van és alig 5 méterre...
Így most megy fel Bob félre rom és újra nekifutok.

(#729) vrobi.nyh válasza #79335424 (#727) üzenetére


vrobi.nyh
csendes tag

Hali

Az 1,5a próbáltam cwm elindítani a reboot app kilehet választani de csak az adnroid figura felkiáltójelel jött be. A megszokot cwm menü mint a telomnál szokott nem jelent meg. Bár lehet usb bill ráteszek és valami bill kombináció kellene? Telonál ugye a gombokkal megoldható de ezen hogy?

üdv

(#730) gerg0


gerg0
aktív tag

Én is boldogan használom a sajátomat, 3. napja nonstop megy, stabilan 54mbitre állított wifi-vel. Nekem is
WR741N-es rooterem van, kb. 60cm távolságra vannak egymástól.
Még mindig a gyári rootolt FW van fönt.

[ Szerkesztve ]

(#731) #79335424 válasza vrobi.nyh (#729) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ha megjelent a figura, de aztán semmi, akkor sztem recovery van, de CWM menü nincs. Kár. A terminálos módot leírtam, de azt nem tudom, "csak" billentyűzetről van -e rá parancs. Telón szted hogy van ez?

(#732) RexpecT


RexpecT
addikt

Nekem még szerencsére azóta sem volt gondom a wififel, egyszer sem szakadt meg. Kop-kopp. :C

(#733) vrobi.nyh válasza #79335424 (#731) üzenetére


vrobi.nyh
csendes tag

Sok féle képen van defy+ kékled megvilan akkor lehang gomb, gyári romnál le fel hang gomb egyszerre ha megjelenik a android icon, más teloknál power és lehang gomb, de itt ilyen nincs persze szerintem usb bill lehet csak a megoldás más nem hiszem.

(#734) #79335424 válasza vrobi.nyh (#733) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sztem nem ilyen egyértelmű a helyzet. Az sem törvényszerű, hogy egy Androidos eszközön legyen recovery mód. Olyanról meg egyáltalán nem hallottam, hogy gyári rom / kernel tartalmazna CWM -et. Bár manapság semmi sem lehetetlen. Ha jól emlékszem, valamelyik készülék gyártónak volt olyan típusa, amelyik gyárilag Miui rommal készült. Talán azokban lehetett CWM.

[ Szerkesztve ]

(#735) vrobi.nyh válasza #79335424 (#734) üzenetére


vrobi.nyh
csendes tag

Miden androidnak van gyári cwm bár annak lehet csak simán az a neve recovery menü de a lényeg ugyan az csak extrák nélkül 2 részből áll factory default reset és gyári rom firissítés ha jól emlékszem vagyis nekem eddig miden andridos telomon volt (tpulse,x8,blade,defy+) vagy 3 éve van a kezdetektöl andriodom.

(#736) RufuszX


RufuszX
senior tag

Lehet hogy volt, de nem találtam:
Használja valaki a kütyüt aktív usb hubbal? Mert az lenne a kérdésem, hogy mennyire helytálló az az ötletem, hogy vennék hozzá egy ilyen szerkezetet, amit az OTG-re csatlakoztatnék, de az áram ellátását is ebből oldanám meg, így kiváltva az adaptert és egy konnektor helyett + megoldva hdd és egyéb kütyük áramellátását.
Véleményem, tapasztalat?

(#737) Clavo válasza #79335424 (#657) üzenetére


Clavo
csendes tag

Hogy sikerült működésre bírnod az usb-s hangkártyát? Tegnap felraktam a romot és egyszer működött is majd kihúztam és utána mikor visszadugtam már nem is ment, zúgott láttam is a rendszerben de nem ment. :(
Web kamerával nem foglalkoztál ennél a romnál esetleg? Van egy kölcsön logitech kamerám amivel a hang ment, de kép nem. Nem ismerte fel a skype.
Viszont a wifi valamivel (de nem sokkal) jobb lett ezzel a rommal és a beállításokkal amit mondtál.
Köszi :)

(#738) RufuszX


RufuszX
senior tag

Nálam Finless féle 1.5A romon működő perifériák:
- Trust wireless Slimline Media Deskset (tutin műkdödik, de cserélve lesz RC11-re)
- Logitech C310 HD webcam (tökéletesen megy hang+kép, skype-n tesztelve. 50-es plazmán állat skypolni :DDD )

(736-ban feltett kérdésem még fenn áll)

[ Szerkesztve ]

(#739) duji666 válasza #79335424 (#734) üzenetére


duji666
tag

Szerintem ez teljesen hardware/fejlesztő specifikus, eddig ahány teló volt a kezembe annyi féle módon lehetett belépni a recovery-be. A másik meg, épp a tegnap volt a kezembe egy teljesen gyári galaxy i9000 és van benne recovery/cwm menü.

(#740) #79335424 válasza duji666 (#739) üzenetére


#79335424
törölt tag

Akkor tegyük tisztába ezt a kérdést. Az Androidban van egy recovery, azaz helyreállító mód. Nem törvényszerű, hogy ez egyszerű gombnyomogatással elérhető legyen. Ennek létezik egy kibővített funkciókkal bíró változata. Ez a ClockWorkMod, vagyis CWM. Ezt egy Koushik Dutta nevű fejlesztő készítette. Ezért nem tartom valószínűnek, hogy bármelyik telóban gyárilag benne legyen. Az I9000 -et meg elég jól ismerem, ezért bátran állítom, kizárt, hogy a koreaiak gyárilag belerakták volna.

(#741) duji666 válasza #79335424 (#740) üzenetére


duji666
tag

Nagyjából úgy van ahogy írtad. Ellenben én egy szóval sem mondtam, hogy törvényszerű lenne, hogy egy egyszerű gombnyomással bejuss, ami pedig a funkciókat illeti a gyárak ugyanúgy "lopnak" mint az egyéb fejlesztők ezért simán elképzelhető egy az android saját recovery-jének a bővülése. (a HTC a sense-t egy koreai fejlesztő gyerektől vette meg annak idején :) ). És még a CLK-ról nem is beszéltünk. Számomra azért mindegy melyik is, mert bármelyiket eléred már tudod mókolni az eszközt. (ja és sajnos tévedtem :W , nem gyári ROM volt az i9000on :Y )
Ellenben visszatérve Bob romjára, miért nem a hozzá adott tool-al telepíted. Most nem vagyok benne 100%ig biztos (nekem még nem jött meg :( , de azt is a tool al lehet flash-elni), or nOT?

(#742) #79335424 válasza RufuszX (#736) üzenetére


#79335424
törölt tag

Elméletileg lehetséges. De az 500mA -es szabványnak ezekre is kellene vonatkoznia. De láttam már olyan HUB -ot ( ne kérdezd, hogy hol ), amiben volt külön két port töltésre. Azt nem tudom, hogy ez azt jelenti, hogy nagyobb áram leadására képes, vagy csak vastagabb madzagot húztak hozzá.

Clavo: Az USB hangkártyát én a "gyári" JB_beta4 romon próbáltam. Sztem a router beállítás segített, mert nekem az a gyanúm, hogy a különböző romoknál vélt wifi javulás csak placebo. Az arm. CM10 topikjában van egy-két bejegyzés erről. Ha nem cserélik a "drivert" a kernelben, akkor nem nagyon lehet javítani rajta. Max. ki-be kapcsolási scriptekkel lehet trükközni. De bár ne legyen igazam.

(#743) RufuszX válasza #79335424 (#742) üzenetére


RufuszX
senior tag

Igazad van, a böngészés során akadtam egy olyan D-Link HUB-ra amelyiknek van 2 db 1,2A-s gyorstöltő csatlakozási pontja (viszont elborultul drága, akkor inkább mókolgatok, azt jobban szeretem és az elosztó is olcsóbb).
Amin filóztam, hogy van egy olyan vezetékem, ami külső HDD-hez volt és 2 USB csatija van 1 bemenethez, de így még mindig csak az 1A-nél járok ami elméletileg kevés, de egy próbát megér az ebayről.
Amit tegnap meg ma teszteltem, hogy 1,5A-s adapterrel gond nélkül elmegy a kütyü, de a kisebb gyári adaptert többen kifogásolták.
Na mindegy, valószínűleg nem fog rosszul jönni amúgy sem egy aktív HUB, ha sikerül megoldani, akkor örülök, ha nem akkor marad a T elosztó :D

[ Szerkesztve ]

(#744) #79335424 válasza duji666 (#741) üzenetére


#79335424
törölt tag

Valószínűleg az lesz. Azért szerettem volna másképp, mert a mostani CM10 -ben van CWM. Csináltam is a rendszerről egy Nand mentést. Ez egy "kép" a rendszerről, amivel később visszaállítható a jelenlegi állapot programokkal, beállításokkal, tok-vonó, minden. De csak CWM -mel. Ha kompletten felrakom a Fineless -t, akkor oda a CWM. Így arról már nem tudok Nand mentést csinálni. Ok, van TiBi. Csak unom a visszaállítgatást, meg a rom gyomlálgatását.

(#745) RufuszX válasza #79335424 (#744) üzenetére


RufuszX
senior tag

Laikusként (aki már csinált pár telefon flashelést):
Miért nem másolod le a NAND mentést a kütyüről és teszed fel a gépre és később amikor visszateszed a CWM-t akkor utána rá flasheled az elmentett verziót? (2 lépés, de gyorsabb mint a TiBi)

(#746) #79335424 válasza RufuszX (#745) üzenetére


#79335424
törölt tag

Persze, ez nem kérdés. De ha legyalulom a CWM -et, akkor hogy csinálok Nand mentést a Fineless -ről? Ezért lenne jó valahogy átörökíteni a CWM -et. De melyik img -t kéne ehhez restore -ral, és melyiket upgrade -del flashelni? Persze úgy, hogy a végeredmény működőképes legyen. Hú, mi mindent kéne még megtanulni!

[ Szerkesztve ]

(#747) Clavo


Clavo
csendes tag

Honnét lehet letölteni a Finless 1.5.?
Köszi :)

(#748) duji666 válasza #79335424 (#744) üzenetére


duji666
tag

óóóóó hát így már értem. :) , viszont ha bukik a CWM, akkor igaz, hogy az új finless-ről nem tudsz nand backup-ot készíteni, ellenben CWM vissza és utána vissza tudsz állni a mostani állapotra. Ráadásul, ha visszatérsz, akkor az nem lesz véletlen, ergo nem vesztes vele semmit.
Bár most már értem az egészet, ha másért nem már a kényelem szempontjából is megérné kitalálni a metódust: sima zip flash :R

szerk: látom azóta már kitárgyaltátok.
Más: TB+nova backup/restore Már tényleg gyors és működőképes visszaállítást eredményez (pl. 100% homescreen)

[ Szerkesztve ]

(#749) duji666 válasza #79335424 (#746) üzenetére


duji666
tag

jah néha már én is belefáradok az új dolgokba, de a vér kötelez :C

(#750) #79335424 válasza Clavo (#747) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nemááá! Ok, lehet, hogy hiányosság, hogy nincs vele update -elve az első hsz. Ha egyáltalán nem érdekel a téma, akkor nincs is igazán szükséged arra a romra. Ha érdekel, akkor meg nem hiszem el, hogy nem olvasgatsz bele a topikba. Már csak úgy kíváncsiságból. De ha nem, akkor még mindíg ott a gyorskereső ( balra fennnnn ).
Update: Vazzzeee, most nézem, hogy eccer már leírtam neked (701). :W

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.