Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) Z_T válasza Goatman (#645) üzenetére


Z_T
aktív tag

Én is ezt a kombót rendeltem X.10-én (!!), de még nem ért ide!

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy a rendelés után 2 hétig senkinek nem tudtak szállítani. A Posta tracking ID szerint X.26-án vették fel a küldeményt és XI. 8-án adták fel Hong Kong Air Mail -lel a "Célországba elküldve".

Ugyan nincs még itt a cucc, de a távirányítóval kapcsolatban: kétfajta létezik, bár látszólag ugyanaz: lásd #11-es hozzászólásomat!

Felül van a gyorskereső: csodákra képes! Ha kérdésed van, használd bátran! | ZTE NUBIA Z17 mini, ZIDOO X8

(#652) Z_T válasza horvathkrisz (#650) üzenetére


Z_T
aktív tag

Az audio-out engem is érdekel, ha a HDMI-vel kötöm (majd) projektorra akkor ki kell majd varázsolni a hangot! Állítólag van olyan USB hangkártya amivel meg lehet szólaltatni!

Felül van a gyorskereső: csodákra képes! Ha kérdésed van, használd bátran! | ZTE NUBIA Z17 mini, ZIDOO X8

(#653) o_tom


o_tom
aktív tag

Ezekkel a hiper-szuper távirányítókkal van tapasztalat valakinek?
Érdekelne, hogy amelyik kütyün tapipad van, azok közül kezeli valamelyik a multi-touch-ot?

ÚÚÚAAAAÁÁÁHHHRRRRGGGGHHÚÚÚÚÚŰŰŰŰŰ /Chewbacca/

(#654) zdanee válasza horvathkrisz (#650) üzenetére


zdanee
őstag

Köszi, sajnos az audió kimenet nekem kell, a monitoromon nincs se hangfal se bemenet, az USB hangkártyát pedig inkább kerülném. Nekem úgy tűnik, belül azonosak (RK3066 1.6GHz, Mali400, 1GB). Mivel ROM-ot amennyire látom elég szabadon lehet cserélgetni, igazábol arra vagyok kíváncsi, működik-e valakinek bármelyik variáns 1680x1050-es felbontáson.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#655) RexpecT


RexpecT
addikt

Jelentem sikeresen megnéztem mindkét sorozatot(720p) DLNA-n keresztül, semmi probléma nem volt, a cucc sem melegszik, szóval nem bántam meg egyáltalán a vételt. :C

(#656) #79335424 válasza RexpecT (#655) üzenetére


#79335424
törölt tag

Örömatta bódottááá.... :D

(#657) #79335424 válasza Z_T (#652) üzenetére


#79335424
törölt tag

A többinél nem tudom, de a gyáriból rootolt JB_4beta -val nekem ment az USB hang, meg a mikrofon is.
Konkrétan egy ilyennel:

[ Szerkesztve ]

(#658) HeavyToys válasza pigster (#621) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Szomszéd országból 20K+ postárért meg lehet venni. Egyébként vannak vele gyakorlati tapasztalatok már?

(#659) HeavyToys válasza pigster (#621) üzenetére


HeavyToys
senior tag

-

[ Szerkesztve ]

(#660) HeavyToys válasza RexpecT (#655) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Logitech billentyűvel az egér görgője is működik?

(#661) Z_T válasza #79335424 (#657) üzenetére


Z_T
aktív tag

Köszi! És ez nem is a legegyszerűbb USB Sound, ahogy nézem!

Felül van a gyorskereső: csodákra képes! Ha kérdésed van, használd bátran! | ZTE NUBIA Z17 mini, ZIDOO X8

(#662) RexpecT válasza HeavyToys (#660) üzenetére


RexpecT
addikt

Igen, ráadásul most a Media Marktban akciós az MK220 5,5k egész pontosan.

HeavyToys:
Szerintem is működnie kell a többivel, csak azért írtam mert 5,5k-ért nagyon megéri a vezeték nélküli bill+egér.

[ Szerkesztve ]

(#663) HeavyToys válasza RexpecT (#662) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Nem akarok okos lenni, de ha egyik Logitech-el működik, akkor a többivel is kéne? Vagy hibás a logikám?

(#664) vlevi


vlevi
nagyúr

Kéne menni mindennel, mert ha belegondolok, akkor ezek a vezetéknélküli billentyűzetek számítógépen működnek a gép bekapcsolásától kezdve. Tehát a BIOS-ban is. Én Logi Mk250-t próbáltam egy Concorde 9.7 tableten. Más tészta a Bluetooth adapteres cucc.

(#665) #79335424 válasza vlevi (#664) üzenetére


#79335424
törölt tag

Elméletileg ez így van. Gyakorlatilag a PC kitolja a porton az USB 2 szabvány szerinti 500mA -t. Ezek a kütyük ennek csak a töredékére képesek. Ez a szűk keresztmetszet. Nem tudom, ezek a 2,4 -es adapterek milyen nagyságrendű áramot igényelnek. Sajnos, pl. az én bluetooth adapterem már nem működik, csak aktív hubbal.

(#666) RexpecT válasza #79335424 (#665) üzenetére


RexpecT
addikt

Az enyémre 55mA van írva :)

(#667) #79335424 válasza RexpecT (#666) üzenetére


#79335424
törölt tag

A 2,4 -en működő beviteli eszközöket általában ajánlják ezekhez a kütyükhöz. Ebből azt gondolom, hogy általánosságban az áramfelvételük még limiten belül van. Én nagyon kíváncsi lennék a részletes tapasztalatokra. Például ott van a multimédia. Az Android multimédiás gombjai másképp működnek. Ezért a te Logiteched biztos nem úgy fog működni, mint az Androidra dedikált gombokkal bíró távirányító. Az Apple billemet egyszer kipróbáltuk a haverom S4 -esén. Azonnal kezelte az összes funkciót (hangerő, fény, médialejátszó, stb. ). Nagy királyság. Egy baja van. Nem világítós. Ez a ficsőr már többször jól jött volna. Viszont az Androidra optimalizált billeknél a Magyar ékezetes karakterek bevitelére lennék kíváncsi.

[ Szerkesztve ]

(#668) correctman válasza #79335424 (#667) üzenetére


correctman
tag

Én egy magyar kiosztású Logi K400-as billt használok. Házikó gomb = főképernyő. Magyar kiosztáshoz pedig az External keyboard helper Pro-t ajánlom!

(#669) #79335424 válasza correctman (#668) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem ugyanarra gondolunk. Az Android kódja nem túl szerencsésen lett megírva abból a szempontból, hogy rosszul viseli a 8 bites karakterkészleten kívül eső betűket. Különös tekintettel azokra, amik a 7 bitesben sincsenek benne. Ilyen pl. az Ő, Ű. Ilyen "különleges" karakterek több nyelvben is előfordulnak. Ha a billentyűzet tartalmaz ilyet, akkor az External Keyboard Helper azt "lefordítja" Androidra. Én arra lennék kíváncsi, hogy miként oldódik meg a probléma fordítottja. Vagyis amikor olyan karaktert kell leírni, amit a billentyűzet nem tartalmaz. Ha ezt csak hosszú gombnyomásra, vagy dupla gombbal lehet megtenni, akkor az elég körülményessé teszi a gépelést. Tehát remappinggal dedikálni kell rá billentyűt. De melyiket lehet beáldozni úgy hogy ne legyen belőle galiba?

(#670) vlevi válasza #79335424 (#665) üzenetére


vlevi
nagyúr

A Logitech Mk250 szetet én használtam a Concorde tabon.
Pedig az is szűkmarkúan méri az áramot, mert egy külső 2.5"-s vinyó már nem megy el rajta.

Itt van mellettem egy drótos MS egér. Arra 100mA van írva...

(#671) o_tom


o_tom
aktív tag

Tudtok nekem tippet adni?
Van 3 Xperia telefonom. Ezekben van olyan funkcio, hogy Csatl. Eszköz. Gondolom, ez egyfajta DLNA szeruseg lehet. Az a gondom ezzel, hogy a telefon nem latja a TVSticket, vagyis latja, parositom is vele, de nem jelenik meg a megosztasi listaban.
Az MK808ra letoltottem tobb DLNA appot, amivel ossze tudtam hozni oket az egyedul a BubbleUpnp volt. Azzal parositom az Xperiat es igy latja a TVboxot. De valamiert borzaszto lassu az atvitel. Egy 30mps telefonnal keszitett 720p videot kb 3-4 percig tolt be teljesen. ez normalis?
Tudtok javasolni olyan appot amivel egyszeruen osszehozhatom az otthoni Wifis eszkozeimet?
A YouTubeos videok pedig akadas nelkul mennek, az uTorrent is 2,2M sebesseggel tolt a Sticken.

ÚÚÚAAAAÁÁÁHHHRRRRGGGGHHÚÚÚÚÚŰŰŰŰŰ /Chewbacca/

(#672) duji666 válasza o_tom (#671) üzenetére


duji666
tag

Nekem ezzel tökéletes ment a DLNA:

MediaHouse UPnP / DLNA Browser

Telepítsd fel a telóra, semmit sem kell párosítanod, ha egy wifi-n vannak, azzonnal tudja browse-olni...

[ Szerkesztve ]

(#673) duji666


duji666
tag

Sokan kérdezitek a mouse+keyboard párost.

Nekem is nagy talány volt, hogy mivel fogom vezérelni, mert szerintem a komfort érzet szempontjából nagyon nem mindegy. Én alapból egy fly/air egér+bill.-ben gondolkodtam, de azért elég nagy a választék. Első körben el kellett döntenem, hogy tapipados legyen-e vagy nem! Bevallom eleinte olyat akartam, ami mindkettőt tudja, de ilyet nem találtam. Nagy dilemmám volt hogy a sima fly/air milyen pontos és használható lesz-e, ellenben viszont a tapipadot nem igazán szeretem. Főleg, hogy ezeken a távokon nagyon pici is.
Ott van még az 1000 távirányító kérdése. Szerintem megint csak nagyon lerontja a komfort érzetet, ha két három vagy még több távirányítót kell kézbe venni mire leülhetsz végre egy filmet megnézni, itt jött képbe, hogy akkor már jó volna, hogy tudna IR kódot is tanulni.
Következő igény a jack kimenet, szerintem ez is nagyon hasznos, ha nem egyedül él a az ember. Pl asszony elalszik melletted, de Te még szeretnél TVzni, csak bedug a füles és már nem is zavarunk senkit.

Szóval a fentieket mérlegelve a jack kimenetről lemondva (mert ilyen kombót már végképp nem találtam), vettem egy nagy levegőt és megrendeltem ezt: [link]

Ja és reménykedtem, hogy használhatóbb lesz mint a tapipados.

Az mk808 még ugyan nem jött meg, de ez igen! Ergo nem a TV-n hanem a laptopon próbáltam ki. Hát nagyon kellemesen csalódtam benne!!! 15,6''-os kijelzőn 1600*900-as felbontásnál, kb 2 méterre, az átlagos windows-os dolgokat, már nem lehet elolvasni, de egy "OK" gombot gond nélkül 10 másodperces használat után simán el lehet "találni". Nekem tényleg nagyon bejött és nagyon nem bánom már, hogy nem tapipadosat vettem. Simán szaggatás, akadozás nélkül megy az egér, bármire rá tudsz kattintani.

A teljes igazsághoz az is hozzátartozik, hogy azért egy pár perces gyakorlás tapasztalat, azért kell, mert amikor az egér kattintást végzed és nagyon kicsi a célterület, akkor a kattintás miatt elmozdulhat az egér. De ezt megfelelő fogással/tartással rögtön ki lehet küszöbölni.
Betanítani az IR-t kb. 15 perc volt. Most, hogy már csináltam szerintem 5 perc alatt végeznék a 2x8 gombbal. Azért 2*8, mert minden gombnak 2 funkciót lehet állítani, azaz ha megnyomod az TV gombot, akkor minden gomb az "első" funkciót adja ki és a kis led kéken világít, ha pedig az AV-t, akkor a másod és sárgán világít a led. Ergo ha tudod csoportosítani a funkciókat gyakran, illetve kevésbé gyakran használatos kategoriába, akkor tökéletesen használható és szinte soha nem kell váltani a TV/AV funkciót.

A billentyűzetet még nem igazán teszteltem, azt majd akkor ha megjön a kütyű és interneten böngészek vele, de szerintem azzal nem lesz gond.

Talány az egyetlen hátránya számomra, hogy nagyon könnyű és nem tűnik túl strapabírónak, nálam van egy 1 és egy 2 éves gyerek, akik nem tudom mikor fogják beteljesíteni a végzetét. Remélem sokáig tudom dugdosni előlük. :))

Bocsánat, ha bő lére eresztettem, de sokan kérdeztetek róla...

[ Szerkesztve ]

(#674) #79335424 válasza duji666 (#673) üzenetére


#79335424
törölt tag

A bő lé miatt ne aggódj! Sztem mindannyian hálásak vagyunk az ilyen írásokért! Nekem legalábbis nagy dilemma ez a bevitel -kérdés és az ilyen tapasztalat nagy segítség!
Köszönjük! :R
Én is ebbe az IpazzPortba szerettem bele. Pontosabban a 18V -be (azt hiszem, V, mint voice ), a jack füles miatt. De lehet, hogy ezután átértékelem.

[ Szerkesztve ]

(#675) duji666 válasza #79335424 (#674) üzenetére


duji666
tag

:) nekem is az volt a második befutó, illetve még néztem gyro egereket is. A logitech mx air volt még amibe rögtön beleszerettem. Hiába logitechék tudják mitől döglik a légy, legalábbis ami a design-t illeti :D

(#676) o_tom válasza duji666 (#672) üzenetére


o_tom
aktív tag

Azt az appot is próbáltam többek között, meg valami Bubble akármit is. Mindnél az van, hogy baromi lassan tölti a filmet (telefonnal felvett 720p). Vagy ez a normális?
Akkor a torrent, meg a youtube miért megy max sávszéllal? Olyan 2-2,4M?

ÚÚÚAAAAÁÁÁHHHRRRRGGGGHHÚÚÚÚÚŰŰŰŰŰ /Chewbacca/

(#677) duji666 válasza o_tom (#676) üzenetére


duji666
tag

Ott más valami lesz a bibi pl. a dlna szervered. Nekem egy desire hd azzal amit írtam + bsplayer-el teljesen szaggatás mentesen játsza a 720p-s filmeket. De a lejátszókat is érdemes tesztelni, mert minden más lejátszóval viszont szaggatott. Ez lehet ROM/Android verzio stb függő, de ne add fel ;)

Ja még annyi, hogy asszem a bsplayer-hez nem is kell az említett progi, mert az alapból tud hálózatról lejátszani (de lehet, hogy az samba share volt már nem emléxem)

[ Szerkesztve ]

(#678) o_tom válasza duji666 (#677) üzenetére


o_tom
aktív tag

Kipróbáltam egy SE Xperia Mini Pro-val, egy Sony Xperia U-val és egy Sony Tipo-val is erőlködtem. Mindegyiken borzalmasan lassú volt.
0:30 és 2:00 hosszúságú (20-140MB méretű) filmek voltak.

Lehet a routeren kel valami babrálni? TP LINK 740

ÚÚÚAAAAÁÁÁHHHRRRRGGGGHHÚÚÚÚÚŰŰŰŰŰ /Chewbacca/

(#679) RexpecT válasza o_tom (#678) üzenetére


RexpecT
addikt

Nekem telefonon és az MK808-on is szépen működik az UPnPlay nevű program.

(#680) horvathkrisz válasza RexpecT (#679) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Mit tud ez a progi?

(#681) duji666 válasza o_tom (#678) üzenetére


duji666
tag

:-) nekem a teszt filmek 2-6GB azaz GIGABYTE-osak voltak :))

ui: tekerés/ugrás után nem egész 1mp lag, utána újra akadásmentes...

[ Szerkesztve ]

(#682) RexpecT válasza horvathkrisz (#680) üzenetére


RexpecT
addikt

A routerre kötött külső winyón lévő videó/audió/kép fájlokat látja és az MX Playerrel így már letudom játszani.

(#683) Mittu88


Mittu88
senior tag

sziasztok!

ez a cucc használható lenne netezésre, fullhd filmezésre meg 1-2x office szerkesztésre? magyarul egy erősebb netezős/gyengébb irodai gépet ki tud váltani?
Mert ha igen, akkor egy ilyet vennék fasza monitorral, nem htpc-t szar monitorral :D
A hang a HDMI-n megy át?
Kell aktív hub ehhez, ha rá akarok kötni egy külső 2,5"-es vinyót?
3,5"-os vinyónál nem okoz gondot, hogy külső adaptere van a HDD-nek? (gondolok itt arra, hogy esetleg plusz fesz-t kap a minipécé, ami gondokat okozhat)
A szar felbontás-szar wifi probléma megoldódott már?
Több alkalmazás kezelhető egyszerre? (pl. office, böngésző, videolejátszó)

Köszi szépen, ha esetleg tudtok segíteni :)

(#684) RexpecT válasza Mittu88 (#683) üzenetére


RexpecT
addikt

1. FULL HD jelenleg nem megy, ennek szoftveres akadálya van ami remélhetőleg javítva lesz.
2. Szerintem egy gyengébb gépet mindenképp kilehet vele váltani, egész gyors a böngésző is.
3. Hang HDMI-n megy át
4. Igen kell.
5. Wifi még mindig nem 100%-os, szóval van amikor a 65Mbps lecsökken, de megszakadni nekem egyszer sem szakadt meg, stremelés is megy hibátlanul.Full HD még mindig nem megy.

[ Szerkesztve ]

(#685) Mittu88 válasza RexpecT (#684) üzenetére


Mittu88
senior tag

köszi szépen! :R

(#686) vrobi.nyh


vrobi.nyh
csendes tag

Sziasztok

Csináltam pár képet működés közben az én minipcmről.
az usb lanom még nem jött meg:(((
Kicsit zavartak a marha nagy ikonok az lcd_destenytit 120-ra állítva már elfogadható.

[link]

(#687) #79335424 válasza Mittu88 (#683) üzenetére


#79335424
törölt tag

Azért ez egy Androidos cucc. Lehet, hogy teljesítményben eléri egy netbook szintjét. De amire te szeretnéd használni, arra korlátozottan alkalmas. Ha jól tudom, még csak a Samsung Tabokban oldották meg, hogy több, futó alkalmazás GUI -t láss egyszerre. Ahogy a teszteket olvastam még ott is gyerekcipőben jár ez a feature. PC -hez viszonyítva ez nagy hátrány. Persze ha csak egy dolgot csinálsz egyszerre, akkor fel sem tűnik. De pl. 10db rarba darabolt film letöltőlinkjeinek átemelése böngészőből egy külső vezérlőbe, PC -n, pár másodperc. Itt ez kínszenvedés.

(#688) RexpecT válasza vrobi.nyh (#686) üzenetére


RexpecT
addikt

Ezek a nagy ikonok engem is zavarnak egy csöppet, hogyan tudom én is kisebbre állítani őket? :R

(#689) Mittu88 válasza #79335424 (#687) üzenetére


Mittu88
senior tag

Nekem az már bőven elég lenne, ha nem csinálná azt, amit anno az Ainol tabletem az A10-es procival. Az 2hét-1 hónap közötti véletlenszerű időközönként lefagyott, aztán factory reset-tel állt csak helyre. Gyári és Custom rom-mal is, superuser szoftverrel.
Ez a multi-tasking amúgy annyira nem fontos, az már inkább, hogy az adott feladat röccenés-mentesen menjen, mert most ssd van az asztali gépemben és már elég ügyesen hozzászoktam ehhez a sebességhez :D

(#690) vlevi válasza RexpecT (#688) üzenetére


vlevi
nagyúr

Go Launcher HD felmegy? Mert én droidra eddig csak abban láttam ikonméret állítási lehetőséget.
Ahogy neked is, nekem is már a 10"-os táblagépen is nagynak tűnnek a gyári méretű ikonok.

(#691) #79335424 válasza Mittu88 (#689) üzenetére


#79335424
törölt tag

Azzal nincs gond. Nem végeztem terheléses vizsgálatot, de az általános dolgokat (youtube, böngészés, film, jegyzet, dokumentum ) akkor is tudja, ha az egyik magját a s@ggébe dugja. Viszont azon sok múlik, hogy milyen böngészőt használsz.

(#692) horvathkrisz válasza RexpecT (#688) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Szerintem igy. ;)

(#693) vrobi.nyh válasza RexpecT (#688) üzenetére


vrobi.nyh
csendes tag

Rootolt romod legyen kell egy fájl kezelő pl Es file manager ingyenes root jogot adsz neki megkeresed a /system/build.prop fájt ebben a lcd_density sort és az értékét lejjebb veszed és elmented, újraindítod
Nekem 120-ra van most állítva.

(#694) Mittu88 válasza #79335424 (#691) üzenetére


Mittu88
senior tag

zsír, köszi! :R

(#695) #79335424 válasza vlevi (#690) üzenetére


#79335424
törölt tag

S 2 -n ADW EX -et használok. Az is tudja méretezni. Az ikonokat az Elixír2 widgettel kalibrálom. Az is tud méretezni.

(#696) #79335424


#79335424
törölt tag

Valaki frissítette már az Exteral Keyboard Helpert? Vissza kellett tegyem az 5.0 -át, mert az 5.1 -nél megzavarodtak a karakterek.

(#697) horvathkrisz válasza #79335424 (#696) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Adatokat kitörölve probaltad? Lehet hogy csak a regi felülirasa miatt bolondult meg...

(#698) #79335424 válasza horvathkrisz (#697) üzenetére


#79335424
törölt tag

Lehet, de nincs kedvem még ezzel is kísérletezni. TiBi visszarakta a régit. Az működik, beérem ennyivel.

(#699) Clavo


Clavo
csendes tag

Helló!

Én új tag vagyok és egy kis segítséget szeretnék kérni. Tegnap nekem is megérkezett az eszközöm. Ki is próbáltam... wifije nagyon finoman szólva is egy kalap sz@ar. Nincs egy profi routerem (tp-link tl-wr740N), de 20cm az eszköztől elvesztette a jelet ha meg volt akkor is kb. 5Mbps néha kicsit feljebb ment. Főleg akkor mikor kikapcsoltam a wifit az eszközön majd vissza.

Abban kérném a segítséget, hogy melyik az a szoftver amivel működik rendesen a wifi és az usb-s web kamera. Ha működne még ezek mellett az usb hangkártya akkor teljesen elégetett lennék.

Megköszönném ha valaki belinkelné, hogy honnét tudom leszedni a szoftver meg hozzá a flasheléshez a programot. Találtam egy oldalt ahol a driver fent van de a flash programot nem lehet elérni.

Nem rootoltam még soha és nem is piszkáltam a telefonom sem ilyen szinten. Egy kis segítséget kérnék. Ezt találtam.. valahogy így kell?
[link]

Illetve találtam egy ilyet is. Ez hátha hasznos lehet valakinek.

[link]

Elöre is köszi a segítséget.
Clavo

(#700) horvathkrisz válasza Clavo (#699) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Ez sztem hardver lesz. Forrassz... ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.