Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) #79335424 válasza RufuszX (#549) üzenetére


#79335424
törölt tag

Hanyas vagy? 310 -es? Akkor mi értjük egymást. :DD

[ Szerkesztve ]

(#552) RufuszX válasza gerg0 (#548) üzenetére


RufuszX
senior tag

Ahogy olvasgatom Finless féle 1.5A-s rom jól teszi a dolgát és megfelelően gyorsan működik vele minden.

Ha letöltöd, akkor a readme-ben minden nagyon szájbarágósan le van írva. Én már tanulmányoztam, ha megérkezen hamar nekieshessek.

(véletlenül nem tudod letölteni szólj, feldobom majd dropboxra.)

(#553) RufuszX válasza horvathkrisz (#550) üzenetére


RufuszX
senior tag

Én is így voltam vele, ezért vettem annak idején 1043ND-t. De lassú volt. Ezért azóta úgy vagyok vele hogy célszerkezeteket veszek. Addig amíg nem megy fel rá Linux addig, nem hiszem hogy tökéletesen használható lenne erre, ráadásul a vinyó hűtését is meg kell oldani valahogyan, ami amúgy is mókolgatással járna, ha nem aktív hűtésű házban van.

Nem lebeszélni akarlak a dologról, én is gondolkoztam ezen de mégiscsak célhardver lett belőle. Ja és mellesleg amit ez enm fog tudni az a gigabites lan elérés. Sokat számít HD videók másolgatásánál. Vagy ha többen akarnak egyszerre filmet nézni.

Somatom: Igen. :) De egyszer válaszoltál is kérdésemre a topicjában. Nem bántam meg, ég és föld a routeres "nassoláshoz" képest, nem reccen nem döccen csak megy, hűsen és halkan.

[ Szerkesztve ]

(#554) doggie válasza RufuszX (#552) üzenetére


doggie
aktív tag

Ez jó ötlet 1 helyen összegyűjteni az arra érdekes dolgokat, kis megjegyzéssel és leírással, akár dropboxon, akár google site-on bárhol.

"Hát minden, minden e világon csak álomba ködlő furcsa álom..." EAP

(#555) gerg0 válasza RufuszX (#552) üzenetére


gerg0
aktív tag

Ezt sajnos nem tudom letölteni, pedig beregisztráltam. Ha tudod töltsd fel légyszives.

[ Szerkesztve ]

(#556) #79335424 válasza gerg0 (#548) üzenetére


#79335424
törölt tag

Kezdj azzal, hogy beregelsz az armtvtech -re ( ha még nem tetted meg ). Aztán az RK3066 - MK808 - Firmware menüpont alatt megtalálod a flashing firmware -nél a részletes leírást és a kiegészítőket. A Rooted and Play Store Fixed Roms! -nál pedig a jelenleg legfrisebb JB_beta_4.zip -et. Ez a gyári rom, annyi módosítással, hogy rootolt. Vagy a megfelelő topiknál próbálkozhatsz CM10 -zel is. A flashelés eccerű, mint a faék, de ha bármi kérdésed van, támadj bátran! Ez a flash metódus töröl mindent és utána az első boot sokáig tart.

(#557) horvathkrisz válasza RufuszX (#553) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Nem igazán értem hogy a vinyó hűtésénél mire gondolsz. Van egy 2 terrás USB-s külső WD, ezt pl nem lehet kiszedni a müanyag házból, mégsem melegszik.

(#558) gerg0 válasza #79335424 (#556) üzenetére


gerg0
aktív tag

Köszi! Megpróbálom ezt.

(#559) #79335424 válasza gerg0 (#558) üzenetére


#79335424
törölt tag

Még valami, bár sztem a leírásból egyértelmű. A tűvel nyomva kell tartani a lukban a kapcsolót, miközben csatlakoztatod az USB -t a PC -hez. Én szoktam várni kb. 10 másodpercet, mielőtt "elengedem" a tűt.

(#560) RufuszX válasza horvathkrisz (#557) üzenetére


RufuszX
senior tag

Alapvetően nem külső HDD-re gondoltam és nem 5400-asra. Abból indultam ki ami nekem volt adott otthon. De így tényleg nem kell a hűtésről gondoskodni. Viszont így a szűk keresztmetszet az USB 2-es csatlakozás lesz. De ha csak 1-2 gépet kel kiszolgálni akkor semmi baj nem lesz vele. Csak én meguntam anno hogy majdnem lassabban másolok NASról a gépre mintha leszedném a netről... :)
(noti vinyó volt külső házban az 1043ND-s routeren és hiába volt gigabites lan otthon, nem tudtam kihasználni.)

[ Szerkesztve ]

(#561) #79335424 válasza RufuszX (#553) üzenetére


#79335424
törölt tag

Azért én e kijelentés előtt kipróbálnám egy gigabites lan adapterrel. Persze a szűk keresztmetszet ott az USB -lesz, de sztem az már nem viselhetetlen sebesség. Persze kérdés, hogy mihez képest. Én szoktam videószerkesztéssel is foglalkozni, ezért már régóta csak olyan külső eszközt veszek, amin van e-sata.

[ Szerkesztve ]

(#562) gerg0 válasza #79335424 (#559) üzenetére


gerg0
aktív tag

Köszi! Így már menni fog, még várhatok fél órát, mert az ultramegabit szórakozik velem, elsőre azt írta hogy nem található az a fájl és 45percenként csak 1 letöltést enged az ingyenes reghez...

Még egy kérdés: nem lesz baja az mk808-nak ha úgy kapcsolom ki hogy csak kihúzom a tápját?

(#563) RufuszX válasza gerg0 (#555) üzenetére


RufuszX
senior tag

Akkor feldobtam ide a .zip-et.
(nem tudom miért, de nem engedi a dropboxra feltenni.)

Ebben minden szükséges fájl benne van és a readme is. Elég szájbarágósan van leírva, szóval még bolondbiztosnak is tűnik.
Hajrá!!!

Szerk.: létrehoztam egy mk808-as dropboxot, majd a legújabb romokat és fájlokat feldobálom és talán onnét könnyebb lesz elérni. Csak meg kell oldani, hogy fel is tudjam tölteni őket. Olyan mintha feltöltené, majd flash errort ír ki és pirosan jelenik meg. Ha valaki tudja miért csinálja és hogyan orvosolható jelezheti :)

[ Szerkesztve ]

(#564) gerg0 válasza gerg0 (#562) üzenetére


gerg0
aktív tag

Se a Finless 1.5 romot se az armtvtech-eset nem tudom leszedni.
Utóbbi azt mondja hogy 404 not found...

Köszi RufuszX! :R

[ Szerkesztve ]

(#565) #79335424 válasza RufuszX (#563) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszönjük! Én is feltolhattam volna, de az én netemmel kb. 1rom / nap lenne.
gerg0: Elvileg ez a normál kikapcsolása. De az általam jelzett új Rom már viseli, ha vmilyen kikapcsoló appot használsz. Vagy letöltöd az Android Terminal Emulator -t, és:
su enter
reboot -p enter

[ Szerkesztve ]

(#566) klai


klai
csendes tag

Feldobtam ide két kipróbált fw-t.

rooted_JB_beta_4.zip

update_mk808_411_300j1_121026(rooted).rar

[ Szerkesztve ]

(#567) Z_T


Z_T
aktív tag

Jó ötlet a magyar közösségnek egy helyen összegyűjtve tartani a legfrisebb cuccokat!
Ha valaki vizuális típus, akkor itt egy angol nyelvű videó a ROM frissítésről:

ITT

Felül van a gyorskereső: csodákra képes! Ha kérdésed van, használd bátran! | ZTE NUBIA Z17 mini, ZIDOO X8

(#568) RexpecT válasza #79335424 (#544) üzenetére


RexpecT
addikt

Yeee, armtv-n azt írják, hogy tudja a FULL HD-t :D :C , mármint a CM10.

(#569) horvathkrisz válasza RexpecT (#568) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Az melyik rom egész pontosan?

(#570) gerg0


gerg0
aktív tag

Föltettem a finless 1.5 romot. A menü akadozik, a Cmedia hangkártyát végre felismeri, de hang nem jön ki belőle.
A teszt xvid videó szaggat, viszont a 720p mov videót lejátssza.
Kipróbálom rooted_JB_beta_4.zip-et amit klai tett fel.

(#571) #79335424 válasza RexpecT (#568) üzenetére


#79335424
törölt tag

Hiába szedtem le. Nem tud adb parancs nélkül CWM -ből updatelni. Most egy-két órácska és lejön az img. Remélem, a válaszuk a kimeneti képre vonatkozott, nem pedig arra, hogy a mai firmben már van 1080p beállítás.

(#572) #79335424 válasza horvathkrisz (#569) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ez.

(#573) gerg0 válasza gerg0 (#570) üzenetére


gerg0
aktív tag

Kipróbáltam a JB_beta_4 FW-t is. Ugyanúgy felismeri a hangkártyát, de hang most se jön ki belőle és ha be van dugva a kártya akkor szaggatnak az xvid-es filmek és a menü is.
Este lesz időm tovább próbálkozni.

(#574) doggie válasza RufuszX (#563) üzenetére


doggie
aktív tag

Váltsd át nem flash alapú (hanem régebbi stílusú feltöltésre), ha jól emlékszem ilyenbe futottam én már bele.

"Hát minden, minden e világon csak álomba ködlő furcsa álom..." EAP

(#575) klai


klai
csendes tag

(#576) #79335424 válasza klai (#575) üzenetére


#79335424
törölt tag

Srácok, ne kavarjuk a neveket, mert sose bogozzuk ki, hogy mi, micsoda! Ez pl. mi? Sztem pl. a firm dátuma nagyon fontos infó, nem véletlenül szerepel az eredetiben. Ha valaki átrakja másik tárra, a linkbe írja bele a pontos verziót!

(#577) vrobi.nyh


vrobi.nyh
csendes tag

Sziasztok,

Kiss tapasztalatot megosztok én is, nekem egy SainSmart SS808 van már egy ideje 2012.10.27
amazon.uk.co vettem 23450ft mindennel együtt (dhl, áfa) 13-án rendeltem 19-én feladtál 27-én kézbenvolt.
(2 nap alatt Mon volt 4 nap vámkezelés 1 nap fuvar vidékre )

update_mk808_411_300j1_121026(rooted).rar ezt használom én is csak kitakarítottam a sok trash appot.

Sony 42" tv megy a 1080p Samsung 24" csak 720p
Usb hang tökéletes, táp csak sajnos 5v/1a aktiv hubbal nem érzékelek problémát nem fagy meg ilyesmi.
7k antutu teszt eredmény , wlan azonkívül hogy lassú (300-600kb/s) semmi gond vele.
wlanon max sd dvix élvezhető, 720p már akadozik, usbről az 1080p mkv is szakít.
Megvagyok vele elégedve, még egy usb lant rendeltem hozzá szerintem azzal már nekem tökéletes lesz.

Üdv Robi
Kép a kütyüről
[link]

(#578) horvathkrisz válasza vrobi.nyh (#577) üzenetére


horvathkrisz
addikt

ennek ugyan az a hardvere mint az mk808-nak? es 2 rongy volt?! :DDD

(#579) vrobi.nyh válasza horvathkrisz (#578) üzenetére


vrobi.nyh
csendes tag

Ugyanaz de nem két rongy hanem 23450ft :)

(#580) horvathkrisz válasza vrobi.nyh (#579) üzenetére


horvathkrisz
addikt

beneztem bocs, közben left4dead2-ztünk :D

(#581) #79335424


#79335424
törölt tag

Na, nekem elfogyott a türelmem. Ha valaki rájön, hogy lehet ezt a CM10 -et normálisan felrakni, az legyen oly kedves és írja meg! Ha a stock kernelre upgradelek, akkor nincs CWM. Ha komplett flash -t csinálok, akkor nincs mountolva az sdcard. A google apps -ról nem is szólva. Azt honnan? Így google play sincs. De hiába is lenne, CWM nélkül akkor sem tudnám recoweryből felrakni. Nincs fájlkezelő. Ezt még megkerültem, mert saját mentésből, NAS -ról visszatöltöttem TiBit, meg a Total commandert. De hiába, mert csomagtelepítő sincs, tehát nincs ami megnyissa a letöltött apk -t. Pedig jó lenne, ha működne, mert CM -mel van bluetooth. Vagy a bluetooth -t valahogy átvarázsolni a gyári romba.

(#582) horvathkrisz válasza #79335424 (#581) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Probald meg ugy hogy kicsomagolod a romot, bemasolgatot azokat az apk- kat amikre szükseged van, mejd visszacsomagolod es felteszed. Lehet müködne...

(#583) KIZS válasza #79335424 (#581) üzenetére


KIZS
aktív tag

Nem úgy megy mint a telefonokon?
1 - felrakod a CWM-et PC-ről
2 - CWM-ből felrakod a CM-ot (új telepítés vagy nagyobb verzióváltás előtt ajánlott formázni a partíciókat)
3 - nem indítod újra a telcsit, hanem rögtön utána felrakod az adott CM verzióhoz ajánlott gapps.zip-et is
4 - újraindítod a kütyüt
5 - végignyomkodod a szokásos varázslót az első elindulás után
ha nem teszed fel a gapps-ot, akkor nincs market, nincs gmail, nincs semmi.

A CM zip-ben ami a system/app könyvtárban van .apk fájl, az szépen fel fog települni a rendszerrel együtt. Illetve ami nem kell neked azt meg bátran ki kell onnan törölni, hogy ne fogja a helyet. A zip-ben levő manifest fájlt frissíteni kell ha hozzányúlsz a zip-hez, bár egyszerűbb kitörölni az egészet.

Mondjuk én még csak telcsire raktam Cyanogen-t, de oda már több félére is sokszor.

(#584) RexpecT válasza #79335424 (#576) üzenetére


RexpecT
addikt

Egyet értek, pontos neveket és realase neveket és dátumokat használjunk. :R

(#585) gerg0


gerg0
aktív tag

Most az a legnagyobb bajom, hogy a filmekre nem teszi rá a feliratot.
Amelyik FW-el megkaptam az még szépen rátette, de se a Finless 1.5, se a JB_Beta_4 (most ez van rajta) nem teszi rá, pedig a lejátszóprogramok látják a feliratokat. Csak a 3 alap lejátszót próbáltam, mert rohadt messze van a plazma a routertől, a wifi már nem ér el addig.

A fullhd vidiket is lejátsza szépen.

[ Szerkesztve ]

(#586) #79335424 válasza KIZS (#583) üzenetére


#79335424
törölt tag

Lehet, hogy így kéne, de akkor sorolom a nyűgjeimet.
1.: nem találtam CWM -felrakási leírást / linket JB kernelhez, csak ICS -hez. Ez sztem nem tuti. Csak rommal együtt. A probléma ezzel a CM rommal, hogy a külső sd -t tekinti alapértelmezettnek, a belső sd -n lévő kb. 6 giga számára nem is létezik.
2.: Sehol sem látok "ajánlott gapps.zip" -et.
Már TiBi csinált nekem egy update.zip -et saját magáról, meg egyet a kiválogatott rendszeralkalmazásokról. De ha a CM 10 -es CWM -es kernel rosszul kezeli ( pontosabban sehogy sem kezeli ) a belső sd -t, akkor hova fogja telepíteni? Van valami leírás az új firm update -jénél, hogy valami tools -al kellene csinálni, de azt nem igazán vágom, hogy az pontosan mit is csinál és hogyan. Az meg külön rejtély, hogy honnan lesznek google appok.

RexpecT: Úgy tűnik, sajnos, beigazolódik a tippem. Inog a talaj az 1080p alatt. Nézted?

(#587) #79335424


#79335424
törölt tag

Valamelyikőtök más nicken kérdezősködik az arm -en, vagy párhuzamosan más is ott akadt el, ahol én?

(#588) horvathkrisz válasza #79335424 (#586) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Miböl gondolod hogy inog a talaj az 1080p alatt? Hol erre lattal utalast?
Mindenesetre eleg veszjosloan cseng, amit irtal. :(

(#589) correctman


correctman
tag

Tegnap megérkezett. Vámkezelve, extra csekk nélkül. Gondolom ebbe az is belejátszott hogy 20$ értékben adták fel mint ajándék.
- ROM 9.26
- Adaptert cserélték
- Wifi 65Mbps eddig stabilan
Használok hozzá egy Logi K400-as billentyűt , Logi USB Hubbal és egy pendriveot.
Van még Ethernet átalakítóm is de amíg ilyen pöpec a wifi addig nem iktatok be +1 kábelt.
Routerem Linksys E3000 Tomato firmmel. Samsung TV-n van kép de a Full HD-t nem tudom kipróbálni mert csak sima HD.
MX playerel toltam alap divx-et gond nélkül. Holnap kipróbálok pár HD-s filmet wifin keresztül. Ha nem lesz gond akkor nem nyűglődöm a frissítéssel........

(#590) KIZS válasza #79335424 (#586) üzenetére


KIZS
aktív tag

1. A CWM tök független az Android kerneltől, én ugyanazzal a CWM-mel pakoltam fel a 2.3-4.0-4.1 Andoridokat legalább 10 különféle kernellel a telcsimre (hiszen a CWM-mel tpakolod fel a kernelt is).
2. Ajánlott Google Apps-ok

Mondjuk a belső memória vs külső SD kérdését kétségtelenül rosszul kezeli a "gyári" CWM. Pontosabban a belső memóriát sehogy. De léteznek elfajzások amik már a belső memóriát is tudják használni, de ez lehet típus specifikus - nem tudom. Galaxy S2 telefonon futottam bele ebbe, de ott sikerült találni egy többé-kevésbé jól működő CWM-et hozzá. Vagy kell egy SD kártya...

És szerintem a CWM hardver specifikus, tehát vélhetőleg az innen-onnan letöltött változatok nem fognak működni, csak direkt az MK808-ra készítettek.

(#591) #79335424 válasza horvathkrisz (#588) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ez csak arra vonatkozik, hogy a CM mai frissítése meghozta -e ezt a funkciót, vagy sem. Az új firmbe ugyanis belekerült a képernyőméret beállítása a menübe. Pont úgy, mint a gyári firmben. Csakhogy sztem ez csak a menü, valójában hiába állítod nagyobbra, akkor is csak 1280X672 marad. Erre kérdezett rá délelőtt RexpecT. Valaki azt válaszolta, hogy megy a full HD, de sztem elhamarkodott volt a válasz.

(#592) #79335424 válasza KIZS (#590) üzenetére


#79335424
törölt tag

Mi tartalmazza a CWM -et? Sztem a kernel. Márpedig az ICS -nek és a JB -nek más a kernele. Akkor mindkettőhöz külön kell egy CWM -et tartalmazó. Ha az egyikkel felrakod a másikat, akkor persze, hogy lesz CWM -ed. De az nem ugyanaz, max ugyanúgy néz ki. Vagyis a recowery betöltődik a memóriába és onnan futva telepíti az újat. Aztán system reboot, és az új kernel CWM -je töltődik be a memóriába. Szerintem.

(#593) KIZS válasza #79335424 (#592) üzenetére


KIZS
aktív tag

Gondolom ezen a kütyün is egy kaptafára megy a telcsikkel dolog, akkor pedig három működő "alkalmazásod" van, három önálló partíción:
1 - boot
2 - recovery
3 - system

Mind a három "alkalmazás" teljesen önálló. Saját kernel, saját kód, saját minden. Tehát amikor az "andorid" kernelt cserélsz, akkor annak semmi köze nincs a CWM alatt levő kernelhez.

Ami a kavarodást okozza, hogy sokszor szeretik egy pakkban odaadni a CWM-et és az System-et. De ezek között nincs közvetlen összefüggés. (Valamennyi persze van, mert a CWM is fejlődik, tehát elképzelhető, hogy egy adott rendszerképet már csak bizonyos CWM verzió felett lehet telepíteni.)

Amikor CWM-mel indulsz, akkor a rendszer partíciót file szinten látod. Írod, olvasod, formázod, akármi. A rendszer telepítése pedig nem más, mint egy zip file kicsomagolása a system partícióra és egy script lefuttatása. (Mármint a CWM-es telepítés, mert a másik amikor .img file-okat írsz direktben. Az meg inkább egy komplett partíció visszamásolása bitről-bitre.)

(#594) KIZS válasza KIZS (#593) üzenetére


KIZS
aktív tag

Szóval az a lényeg, hogy ha lesz az MK808-ra egy jól működő CWM, akkor ahhoz utána már valszeg nem kell többet hozzányúlni, elegendő csak a magát a rendszert cserélgetni.

A telefonon én CWM-mel szoktam backupot is csinálni, semmi mást nem használok mellé. Néha, lementem a komplett telcsit egy zip-be és ha gáz van, akkor egyszerűen visszatöltöm.

Kis szerencsével itt is meg fognak jelenni majd a partícionáló eszközök és akkor te is tudod állítgatni magadnak a boot, recovery, system és egyéb (pl. data, cache) partíciók méretét. (a data-n az Android alól általad feltelepített programok és azok adatai vannak). Így lehet még némi helyet nyerni ha szükséges.

(#595) RexpecT válasza #79335424 (#586) üzenetére


RexpecT
addikt

Igen láttam sajnos. Remélem holnap megkapom a cuccot én is, és akkor elkezdek vele szórakozni, bár az androidos telómat sem mókoltam sohasem, még rootolva sincs szóval kezdő vagyok a témában :).

(#596) #79335424 válasza KIZS (#594) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sztem kernel csak egy van, az Androidnak meg egy sincs, mert "csupán" egy linux kernelre épülő virtuális környezet. De én nem akarok ezen vitatkozni. Ha tudsz konkrét segítséget, akkor írd / linkeld légyszi!

(#597) #79335424 válasza RexpecT (#595) üzenetére


#79335424
törölt tag

Pedig a root nagy királyság, nem is tudom, mit kezdenék nélküle. Viszont telón kizárólag gyári romokat használtam, ezért ez a fajta "faragás" nekem is még ingoványos. Van egy Xperia Minim, amin kénytelen voltam lecserélni a gyári romot. CM van rajta, de arra is inkább megkértem valakit, mert nekem elég volt a Samut kitanulni, nem akartam a Sony -ba is belemélyedni. Viszont ha a linux ismerős neked, akkor az Android rendszerében is hamar otthon leszel.

[ Szerkesztve ]

(#598) KIZS válasza #79335424 (#596) üzenetére


KIZS
aktív tag

Igazad van, mert kernel csak egy van, mégpedig a boot partíción.
De mégsem kell feltétlenül a különféle Android verziókhoz különböző CWM, még akkor sem ha más kernelt használnak. Illetve egy új kernel felrakásával nem változik a CWM.

(#599) RexpecT


RexpecT
addikt

Meghozta a postás a cuccot, szerencsére van kép az adataimnál lévő tévén, WIFI jelerősség fél méterre a TV-től három a négyes skálán 65Mbps.
Finless Romot szerintem feldobom rá, mert ez az 1024*768 felbontás azért csúnya.
Progikat gyorsan updateli Youtube is megy hibátlanul.

[ Szerkesztve ]

(#600) Doosa


Doosa
aktív tag

Azt meg tudjátok mondani hogy az a 65Mbps gyakorlatban mit jelent pl egy hálózati másolásodkor?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.