Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

Tehát milyen betegséget vagy leépülést vagy akármit okozhat a túl kevés alvás?
Pl én esemben kelek reggel hatkor -> irány nyári gyakszi -> utána barátnő stb... alszok kb. 5 órát. Már ott tartok h ott alszok el ahol vagyok, reflex 0, meg egyre korábban jön el a pillanat mikor kidőlök és barátnőm félóráig cibál mire beülünk a kocsiba és hazaviszem. Már azt is értem miért van a sok baleset :) ellenállhatatlan vágyat érzek ilyenkor hogy a másik oldalon menjek :)

(#2) col válasza CounterBoci (#1) üzenetére


col
addikt

Félig-meddig komoly válasz :)

Híres keveset alvók:
A statisztikák szerint 1000 ember közül, mindössze egy elégszik meg napi 4,5 óra alvással. Ha a történészeknek hinni lehet, Napóleon számára elegendő volt a napi négy óra alvás. Nagy Frigyes sem aludt sokat, sőt sikertelen kísérletet tett arra, hogy az alvást teljesen kiküszöbölje. Ami Napóleont illeti, ő azért elégedhetett meg olyan rövid éjszakai alvással, mivel napközben is el-el szundikált: íróasztala mellett, sőt lóháton is. Összességében tehát nyílván végigaludta a szükséges hét órát.

Az alváshiány életveszélyes
Az ember életének egyharmadát végig alussza, vagy legalábbis végig kellene aludnia. Az alvás regenerálja a testet és a szellemet. Alvás nélkül az ember elveszti életerejét. A 80-100 órát tartó alváshiány életveszéllyel jár.

Aki keveset alszik, nagy teljesítményekre képes?
Aki keveset (például hat órát) alszik, az energikus, tettre kész, nyugodt ember, nehézségek nélkül ér el szakmájában sikereket. Aki sokat alszik (több, mint 9 órát), az félénk, gátlásos határozatlan, depresszióra hajlamos, gondokkal gyötri magát, gyakran agresszív is - és szexuális gondjai vannak.


Mástól vagy te ''kifáradva''.. :))

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#3) Monya78 válasza CounterBoci (#1) üzenetére


Monya78
veterán

Előbb utobb meg lehet szokni az alvás hiányt (nappal munkahely, este bulizás = rulez! :D ) csak vigyázz ne túl sokat mennj a másik oldalon....

Én már annyira hozzászoktam hogy 6 óránál tovább nemigen tudok aludni...

(#4) Esmein válasza col (#2) üzenetére


Esmein
nagyúr

hmm. abban a 9 órában lehet valami.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#5) twollah


twollah
nagyúr

Almossagot, szedulest, gyengeseget.

(#6) Vikthor válasza CounterBoci (#1) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Diablozol?

Mert akkor -60 to Dexterity... :D

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#7) hungeek


hungeek
senior tag

amikor keveset alszok (suli időben), olyan 6-7 órát akkor sokkal jobb a közérzetem, jobb a kedvem, mint pl ilyenkor, szünetben amikor előfordulnak a 10-14 órás alvások :) (igaz eddig nyáron csak 7-8 nap volt ilyen mikor megtudtam magamnak engedni a sok alvást)

(#8) borg315 válasza CounterBoci (#1) üzenetére


borg315
aktív tag

nagyban függ attól, hogy hány éves vagy ill. milyen állapotban van az idegrendszered. afaik az erősen csökkentett mennyiségű alvás csak elég hosszú távon okoz komolyabb idegrendszeri problémát - előbb fogsz közlekedési balesetet szenvedni (lelépsz vmi kegyelmet nem ismerő szörny elé, felcsavarodsz egy fára stb.). ha mégis megúszod, változatos tünetei lehetnek - epilepsziás görcs-jellegű roham, random elalvás stb. ha ezeken is túlvagy, és az alváshiány elér egy kritikus mennyiséget, akkor meghalsz. (igaz, ezt ''csak'' teljes nemalvással sikerült elérni.)

sz'al a helyzet nem túl rózsás. én a helyedben amíg ilyen hátrányban vagy, kineveznék 1 vagy 2 napot a héten alvónapnak, amikor hagyjanak téged békében, és úgy szervezed a programodat, h beleférjen egy kb. 10 órás alvás. a legjobb, ha 2 egymást követő napon van ez, akkor az idegrendszer tud egy kicsit regenerálódni.

persze igaz az az összefüggés, h aki hülye, haljon meg, de ha vezetsz is ilyen állapotban, akkor más, ártatlan emberek életét is veszélyezteted (pld. barátnődét). sz'al engedd pihenni az idegrendszeredet.

[Szerkesztve]

(#9) Notes


Notes
senior tag

Egyszer több mint 30 órát nem aludtam. Szörnyű volt. A végén már ilyen zombi effekt volt. Elindultam, de öt lépés után már nem emlékeztem, hogy miért, és hova megyek. Olvasni nem tudtam, beszélni is csak összefüggéstelenül. Brrr... rossz volt nagyon.

Romanes eunt domus!

(#10) hungeek válasza Notes (#9) üzenetére


hungeek
senior tag

nekem 35 óra nemalvás a ''rekordom''.... ez tavaly kb ilyenkor volt mikor jöttem haza Canada-ból és a Heatthrow-n 6 órát kellett várnom a London-Budapest járatra
igaz 1x 10 percre elaludtam ez alatt a 35 óra aladt, de ez inkább csak elbóbiskolás volt: mégpedig mikor szálltunk fel Londonban, a felszállás közben még a kifutópályán elaludtam :)

(#11) DaSilva válasza Notes (#9) üzenetére


DaSilva
senior tag

Möhhöhő én eddig kétszer csináltam meg azt, hogy két egymást követő éjszaka nem aludtam. Valami ötvenvalahány óra.

huss, fohászom száll feléd

(#12) Szőrös  válasza Notes (#9) üzenetére


Szőrös 
veterán

30 ? az még jó ! Én annó 52 órát voltam talpon ! Bevonulás elötti péteken felkeltem reggel fél 7kor , go meló este buli , délelött haza , jáccottam egész délután , este megint buli , délben hazaértem hami 2kor lefeküdtem ...aludtam kerek 1 órát felklés át haverhoz Amigán nyomultunk egész este aztán go haza 23 kor lefekvés és másnap hétfőn keltem reggel fél 7kor. Na ezt azóta sem bírtam megcsinállni.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#13) Cardinella válasza CounterBoci (#1) üzenetére


Cardinella
aktív tag

Egy konkrét betegséget nehéz lenne hozzákötni; de az állandó álmosság, koncentrációzavar, extra-kávé, teljesítménykényszer miatti stressz előbb-utóbb behozza a gyomorfekélyt, magasvérnyomást, stb. a képbe...
Aludj annyit, amennyire szükséged van; bár szerintem ezt senki nem tudja teljesíteni.
Nehéz manapság egészségesen élni, sajnos...

(Nekem 8 óra alvás lenne a tuti, saját tapasztalatok alapján; de jó ha 6-ra van időm...)

[Szerkesztve]

(#14) Lord Zero válasza CounterBoci (#1) üzenetére


Lord Zero
addikt

ez úgy hangzik, mint egy kezdődő narkolepszia :D
ha minden a forgatókönyv szerint alakul, hamarosan ott és akkor fogsz elaludni, ahol és amikor rádtör az alvásroham :D

meg aztán, mint tudjuk, az ember átlagos alvásigénye: csak még öt perc..

nem, mindegy

(#15) Dufresne válasza col (#2) üzenetére


Dufresne
addikt

Akkor énis beletartozom a kielemt 1000be:)
Már pár éve csak ilyen 5-6 órákat alszom, néha többet, néha kevesebbet, néha semmit, szóval ez az átlag és nem vettem magamon észre semmi különösebb életveszélyre utaló jelet és még vezeti is a jobb oldalon szoktam:)

(#16) lanyoo válasza Notes (#9) üzenetére


lanyoo
tag

30 óra? Ez vicces.
Én többször virrasztottam 70 órákat, és azalatt a gyakori zuhanyzások és ritka étkezések kivételével megállás nélkül munka volt. Sőt, ha szükség van rá, akkor egy hétig is kibirod alvás nélkül (láttam több ilyet is)
Ja, BME építész Kar hozta ezt ki belőlünk.
Hatása, hogy átmenetileg leépülsz szellemileg és fizikailag is, de ha rendesen pihensz, akkor hamar visszaáll a rendes bioritmusod (nálunk ez volt a vizsgaidőszak)

[Szerkesztve]

(#17) Dufresne


Dufresne
addikt

1 hét, azért az már furcsa... Max jókis pihenésekkel lehet azt kibírni.
Valahol olvastam, hogy olyan 70 óra után már halucinációk is jelentkezhetnek, ha meg nagyon sokáig nem alszik az ember, akkor akár agykárosodás is lehetséges asszem.

(#18) UHHH


UHHH
senior tag

En 55 orat voltam fent, csak ugy poenszinten... Szegeden voltunk osztalykirandulason.
Amikor a FAKLYA moziban neztuk a Pelikan Ugyiratot, mar olyanszintu ''brain-lag''-ban voltam, hogy azt hittem, hogy mar lattam a filmet, mert annyit kesett az agyam a felfogott muvibol... :D

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#19) clayman


clayman
aktív tag

Üdv!

azt is rekordozni lehetne hogy ki mennyit aludt legtöbbet...

kezdő licitnek legyen 34 óra... 1 hetes júliusi karate tábor után... összesen 2x keltem fel közben: inni+carni

(#20) Lord Zero válasza clayman (#19) üzenetére


Lord Zero
addikt

ez szép, grat
nekem 24 órát sikerült aludnom, 48 óra ébren- és ittaslét után

nem, mindegy

(#21) sequator


sequator
senior tag

hmm, itt senki sem volt gólyatáborban még?? ott általában egy hét alatt 10-12 órát alszik összesen az ember (aztán a tábor után két napot:)) )
70-72 órás ébrenlét az már igen megterhelő, én két-három alkalommal csináltam ilyet főiskolai napok és gólyatábor alkalmával:)) és mindezt kávé és más élénkítő szerek nélkül, csak akaraterőből:)) 60 óra után már minden perc ajándék volt
40-50 óra ébrenlét meg nem nagy dolog elég hozzá egy LAN party:DD

Sautia

sequator

(#22) Travelos válasza CounterBoci (#1) üzenetére


Travelos
őstag

Az alváshiány halálhoz vezet!

H97 / i5 / 16GB DDR3 / 3TB HDD / 120GB SSD / R9 280 / 24" IPS / 550W

(#23) UHHH válasza Travelos (#22) üzenetére


UHHH
senior tag

A dohanyzas is... :D

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#24) Cardinella válasza sequator (#21) üzenetére


Cardinella
aktív tag

:) Ismerős a helyzet; bicajjal mentem gólyatáborba-kb.150km (már az oldaltáskában benn volt 2 ü vodka, fiatalkori virtus gyanánt); utána vonattal jöttünk haza mindketten... Otthon kezembe vettem az újságot, és nem értettem a betűket, olyan pics@ negyednapos+kialvatlan voltam...:))

(#25) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Rengeteget éjszakáézom. Ma reggel 48 órás szolgálatból léptem le. Tünetek: betűket elírom, figyelmetlenség. Ami rosszabb: kocsit vezetve ilyenkor szoktam apró bakikat csinálni, kukának tolatni, stb. Ilyenkor ha nem muszály, nem ülök kocsiba. Le sem fekszem mert: Ha alszom 1-2 órát, akkor felkelés után alig élek, rosszabb mint így. Ha alszom 5-6 órát, akkor éjjel nem bírok aludni. Úgyhogy inkább gúvasztom a szemem a monitorra.

(#26) Nowhereman válasza lanyoo (#16) üzenetére


Nowhereman
őstag

Hja-

erröl szól a vicc:

-minek örül a BME-s minkuláskor?
-már csak egyet kell aludni karácsonyig!

Utánam a kondenzcsik!

(#27) Nowhereman válasza CounterBoci (#1) üzenetére


Nowhereman
őstag

Valamint a pszihés ellenállásod is leromlik. Nem véletlen, hogy ha valakikvel valami ''vallomást'' akartak alávakartatni, annl a legjobb módszere az alvás megvonása volt.

Utánam a kondenzcsik!

(#28) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Az alváshiány engem eltompít,tudomást se veszek a dolgokról.
Amikor suli van,olyan 3.5-4 órákat alszom,pont ezért.Ha nem aludnám végig az egész délelőttöt nyitott szemmel,előbb idegbeteggé válnék,aztán gyomorfekélyessé.
Ezt meg nem szeretném..

(#29) Cardinella válasza Nowhereman (#27) üzenetére


Cardinella
aktív tag

(A saját válaszomat az évekig tartó alváshiány következményeire élesítettem ki...)
Egyébként az egynapos ''alvásmegvonást'' pld. depressziósoknál alkalmazzák-ták; próbálja ki bárki, működik a dolog...
A többnapi alváshiány tényleg teljesen kikészíti az embert; a katonaorvosok éppen ezért keresik a megoldást rá elég régóta (ld. amfetamin, stb...)

(#30) Nowhereman válasza Cardinella (#29) üzenetére


Nowhereman
őstag

Én az amfetamin helyett egy kiadós csipázást javaslok...

Utánam a kondenzcsik!

(#31) Cardinella válasza Nowhereman (#30) üzenetére


Cardinella
aktív tag

Ja, akkor képzeld el azt az egyszerű szituációt, hogy Irakban vagy egy éve katonaként; és napi 4 órát alszol...közben némileg lőnek is rád...
Egyébként a II. Világháború kezdete óta kutatják azt a kérdést, hogy hogyan tud valaki minél tovább, minél kevesebb problémával ébren maradni...(többek között az amfetamin is listán volt...;))

(#32) erdoke válasza col (#2) üzenetére


erdoke
titán

A tudomány tegnapi állása szerint senkinek fogalma nincs, hogy pontosan mire kell az alvás. A mai állást nem tudom,mert egy ideje keveset tudományoskodok.:D

A legjobb aláírás a héten

(#33) Nowhereman válasza erdoke (#32) üzenetére


Nowhereman
őstag

Mondjuk a szervezet regenerálódása/sejtosztódás stb.../ az tanult dolgok hosszútávú rögzülése döntően alvás ideje alatt történik, ezen pedig nem segít az amfetamin./a rosszul alvó emberek emiatt tűnnek idősebbnek../ A hadsereg pedig a technika fejlődésével bonyolultabbá váló technikákat az egyre kissebb veszteség igénye mellett nehéz összeegyeztetni a hagyományos harci drogokkal/pálinka, rum/. Az alváshiány süketelős adalék...

Utánam a kondenzcsik!

(#34) vtechun


vtechun
veterán

én is fent voltam mostanában egyhuzamban vagy 31 órát, éjszakánként dolgoztam - fizikai munkát - aztán nappal nem nagyon tudtam/tudok aludni 3-4 órákat aludtam, erre bekötötték 1 munkaéjszakával a munka vége előtt az adsl-t hozzám:) akkor éjszaka még dolgoztam de másnap hajnal fél 3-ig fent voltam 2 nappal előtte est fél7 óta, hát már nagyon szédültem, meg még hányingerem is volt, ráadásul linuxot is telepítettem meg minden szóval kibuktam reggel 9-kor meg keltem magamtól... egyszer-kétszer már megszoptam a kevés alvás miatt, azóta, ha tudom, hogy másnap valami dolgom lesz, igyekszem korán (éjfél körül/előtt) lefeküdni (néha még belenézek a Private Gold-ba :)) ...

(#35) vtechun válasza Nowhereman (#26) üzenetére


vtechun
veterán

azért szerettem a vizsgaidőszakot a BME-n, mert akkor nem kellett gyak-ra meg laborba menni:))

(#36) vtechun


vtechun
veterán

még mindig fenn vagyok:)

(#37) Nowhereman válasza vtechun (#36) üzenetére


Nowhereman
őstag

Én meg azért rühheltem a bme-t, mert ugytűnik végleg hazavágta a bioritmusomat. Inkább csak alkalomszerűen alszok/mikor rámjön/ ami miatt még több konfliktusom van a környezetemmel.

Utánam a kondenzcsik!

(#38) Cardinella válasza Nowhereman (#33) üzenetére


Cardinella
aktív tag

''Az alváshiány süketelős adalék...''
(Profi haditengerészekkel végeztették el azt a gyakorlatot, hogy négy napig napi 1-2 órát hagyták őket aludni; közben fizikai terhelés, szimulátoros lőgyakorlat, szám.gépes döntési feladatok, stb. A negyedik napon annyit hibáztak, hogy még maguk is szégyellték... Ha autót vezetni nehéz kialvatlanul, akkor egy helikopter v. vadászgép esetén még szarabb a szituáció, le is hullott jónéhány helikopter már Irakban is, nem feltétlenül műszaki hiba miatt; és tűzharcban hiába van jobb kézifegyvered, ha a fáradtságtól remeg a kezed, ugrál a szemed, támolyogsz, és hibázol...Egyáltalán nem olyan bagatell probléma ez manapság sem...)

Egy rakás hormonnak (pld.ACTH, melatonin, stb.) van napi, ''diurnális'' ritmusa, amit az alváshiány összekavar; nem csak a regeneráció, az agy információfeldolgozása történik alvás alatt...
Végezetül: mindenki aludjon annyit, amennyire a szervezetének szüksége van; mert hosszabb távon megbosszulja magát az önsanyargatás...

(#39) erdoke válasza Nowhereman (#33) üzenetére


erdoke
titán

Ennek nagy része nem bizonyított feltevés, viszont az ellenkezőjének sok részletét sikerült már bebizonyítani.;)

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#40) Haok


Haok
tag

Csak reggel tudjak kimászni az ágyból...akkor már nincs gond. Suli időben, (pláne érettségi miatt) , napi 4-5 óra volt max. Uccsó héten még ennyi sem, de akkor már ment a napi 2 szem koffein tabletta.

MOst meg nyáron aludnék vagy 12 órát is , (mondom ha nemkelek ki az ágyból)

---===Győzelem a fontos, és ahhoz kell a részvét....Görbüljön a BOT===---

(#41) Nowhereman válasza Cardinella (#38) üzenetére


Nowhereman
őstag

Szóval szerinted a ''harcidrogok'' kizárólag az alváshiány miatt léteznek? Nos én nem tételezek fel ilyen úriemberséget egy hadseregről se.

Utánam a kondenzcsik!

(#42) Nowhereman válasza erdoke (#39) üzenetére


Nowhereman
őstag

Részletezd!

Utánam a kondenzcsik!

(#43) bbazsy


bbazsy
őstag

Énis leborultam tegnap az asztalra meló közben...
Zárás előtt lehet..

6körül kelés, 7-16 -ig munka, 19 -ig kressz, éjfélig haverok/barátnő/net

szarabb mint suliba :( de sokat kapok :C

..

(#44) vtechun


vtechun
veterán

én szinte sohasem bírok reggel 9-nél tovább aludni...kivévve ha akkor fexem le kábé..:)

(#45) erdoke válasza Nowhereman (#42) üzenetére


erdoke
titán

Az sok olvasgatással járna mindkettőnknek, és én már nehezebben tudnám magam rávenni. ;) Kb. 10 évvel ezelőtt az egyik kedvenc témám volt, akkoriban elég sok szakirodalmat átolvastam.
Kb. mire vagy kíváncsi? Közismert, hogy vannak emberek, akik teljesen jól elvannak alvás nélkül, vagy olyan mennyiségű szunyókálással, amivel más egy héten belül bedobná a törölközőt. Nem nagyon tudjuk, miben különböznek a normálistól.

A legjobb aláírás a héten

(#46) Zoty@


Zoty@
tag

:D

Texas HoldEm for ever!

(#47) Nowhereman válasza erdoke (#45) üzenetére


Nowhereman
őstag

Hát én is ismerek jónéhány olyan embert, akik ébrenlét közben is ki tudják aludni magukat.

Utánam a kondenzcsik!

(#48) Yaye


Yaye
őstag

Semmi bajt nem okoz az alváshiány, a legrosszabb ami történhet hogy meghalsz :DDD : Bővebben: link

De az sem biztos hogy a sok alvás feltétlenül jó (bár én szeretem :) ): Bővebben: link

[Szerkesztve]

(#49) Poppy


Poppy
csendes tag

Nekem kimarad egy alvás. A következő éjjel viszonylag jót aludtam, de az utánakövetkezőnél (tegnap éjjel) beutött a rémálom. Elkezdtem félni meg zokogni meg hisztizni és szorítottam Sick Boy-t, aki szegény teljesen megrémült, hogy mi lehet velem. Nálam ezt okozza az alváshiány.

(#50) Sick Boy


Sick Boy
őstag

Nekem, ha kimarad egy alvás, akkor csak vagyok, lézengek, kávézgatok, semmi extra...
Olyan vagyok, mint egy élőhalott, nem tudok figyelni, hosszas egyhelyben ülés (pl: vonat) közben hajlamos vagyok elaludni, vagy, ha nem történik körülöttem valami figyelemfelkeltő, egyszerően elbambulok és nyitott szemmel alszom...

Powered By Poppy... | Buksi, Apa kiszökött!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.