Hirdetés
- sziku69: Szólánc.
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- sh4d0w: StarWars: Felismerés
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- Brogyi: CTEK akkumulátor töltő és másolatai
- Meggyi001: Kórházi ellátás: kuka vagy finom?
- sh4d0w: Kalózkodás. Kalózkodás?
- GoodSpeed: Kell-e manapság egérpad vagy sem?
-
LOGOUT
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Mattanyahu
tag
válasz
SQX_Barto
#9935
üzenetére
btw erről az afoxról még nem is hallottam, szerintem még a kontinensen se kapni
a low profile 6850 ellenben vicces
-
Pista0001
addikt
válasz
SQX_Barto
#9637
üzenetére
"Simán" belefér. Az alaplap rögzítő furatok stimmelnek, a hátlap macerásabb. Shuttle házat kétféle kialakításban láttam eddig.
Van az amelyiknek nincs szabványos I/O shield-je, az aljzatok helyei a hátlapon fixen vannak kivágva.

Ennél az I/O shield helyét ki kell vágnod. A Shuttle alaplapja keskenyebb mint az ITX, ezért a 2 bővítőhelyes háznál csak a szélsőt tudod használni (értelemszerűen csak egy slotos karival ha a burkolatot rá akarod tenni). A gyári táp nem maradhat, vagy csak további átalakítással. Az I/O shield sajnos abba is bele lóg, ha feljebb lehet helyezni akkor jó. Ha jól tudom a csatik szabványosak.
Van cserélhető I/O shieldes is, csak kérdés hogy szabvány méretű-e. Ezen a képen úgy tűnik hogy az, ezen meg úgy hogy nem az. Esélyes hogy volt ilyen is meg olyan is. A szabvány méretűnél nincs semmi barkácsmunka és valószínűleg a dupla slotos helyet is tudod használni, a másiknál viszont ugyanúgy vágni kell mint a shield nélkülinél, de legalább a táp maradhat a helyén. A Shuttle hűtés felejtős, speciális lefogatása van.
Egyet átalakítottam már, most egy barátom használja.
-
HookR
addikt
válasz
SQX_Barto
#9637
üzenetére
Egy kérdés, kettő lett belőle.

Shuttle XPC-t ITX kompatibilissé varázsolni nem egyszerű feladat, persze koránt sem példa nélküli. A dual slotos VGA-kat rögtön el is felejtheted, lévén ami a Shuttle házánál a processzortól távolabbi (azaz külső) bővítőkártya slot, az ITX-nél a belső. Ennek megfelelően más méretű az alaplap hátlapi kivezetéseinek fenntartott nyílás is. Akkor a CPU is fix méretű heatpipe-pal rendelkezik, amit a különféle ITX-es alaplapokhoz kell(ene) igazítanod (Akkor már egyszerűbb olyan alaplapokat választani, ahol a procifoglalat az x16-os PCIe sínhez közel esik és olyan léghűtőt berakni, ami elfér a Shuttle tápja és a VGA között). Hogy csak néhány említsek a felmerülő problémák közül. Persze nem akarom elvenni a kedved! Hajrá!

-
zodo
nagyúr
válasz
SQX_Barto
#1692
üzenetére
Igen, végül is ezeket tudtam. Csak amit nem említettem, hogy a 30k és fölötte kicsit húzós ár részemről.
Az ilyen jellegű házak, mint pl. a Lanbox(ok) vagy az M40 árai már jobban hangzanak, de ezek meg elfoglalják az egész asztalt, mélységben.
(#1693) urbanjozsi
Az jó lesz, kíváncsi vagyok!

Új hozzászólás Aktív témák
- Motorola Edge 70 - többért kevesebbet
- Apple asztali gépek
- Elon Musk billiomos lesz, ha kitör a gépek forradalma
- Philips LCD és LED TV-k
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- Automobilista 2
- Arch Linux
- A napi Windows-hiba? Teljes adatvesztés Bitlockerrel
- Mozilla Firefox
- További aktív témák...
- MikroTik CCR1009-7G-1C-1S+ Cloud Router
- GYÖNYÖRŰ iPhone 15 Plus E-SIM 128GB Black -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3355, 100% Akksi
- Fujitsu Lifebook A3510 Laptop
- Azonnali készpénzes Sony Playstation 4 Slim / PS4 Pro felvásárlás személyesen/csomagküldéssel
- AKCIÓ! Dell Latitude 5455 14 FHD+ üzleti notebook - Qualcomm X Plus X1 16GB DDR5 512GB SSD W11
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő







