Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • And

    veterán

    válasz lorant80 #5996 üzenetére

    "akkor azt tanácsolod, h kapjam le az antennákat mindkét csatlakozóról és ne állítgassak semmit szoftveresen? Nincs sok jelentősége?"
    Szerintem nincs. Ez csak egy lehetőség, amelyet nagyon ritkán lehet kihasználni, pl. olyan külső erősítő alkalmazása esetén, amely nem támogatja az adás-vétel váltást (a gyári cuccok általában támogatják), és akkor eleve két antenna kell, külön egy-egy az adás/vétel irányokhoz. Aztán vannak olyan megszállottak, akik azt a pár tized dB csillapítást is szeretnék megspórolni, amely az egyik antennacsatlakozó belső kábelezéséből adódik (a másik a nyákon van vezetve, az közelebb van a rádiómodulhoz). Vagy egyszerűen szeretnék kikapcsolni a diversity-t, tesztcélból..
    "A fent említett megoldásnál hány gép felé tudja szétosztani ez a router drótnélkül az internetet? (az antennák segítségével)"
    A vezetéknélküli kliensek számának nem igazán van elvi korlátja, vagy az egy kellően magas szám. Gyakorlati annál inkább: a DHCP-szerver által kiosztható címtartomány, az egy alhálózatba kapcsolható gépek száma (alhálózati maszk szerint), a router kapcsolati táblájának memóriakorlátja, processzor sebessége, stb. De legfőképp a sebesség, amely az egyes wifi-kliensek között eloszlik, így túl sok kliens esetén a hálózat használhatatlanul lelassulhat.
    Mod: 802.11n-es routerekkel semmilyen közvetlen tapasztalatom nincs. Annyi mindenképp tudható, hogy a szabvány még nem végleges (bár ha nem lesz túl nagy változás, fw-frissítéssel megoldható a routerek aktualizálása), és még jó ideig nem is lesz az. A másik viszont érdekesebb lehet a számodra: az n-es routerek MIMO-s elven működnek, tehát nem véletlenül van rajtuk olyan sok antenna. Spatial diversity-nél, kültéren elhagyhatjuk az egyiket, mert nincs rá szükség. MIMO-nál azonban erre nincs lehetőség, hiszen a többutas átvitel a lényege, a több anélkül nincs meg a kihasználható sávszélesség.

Új hozzászólás Aktív témák