Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) csizzah


csizzah
aktív tag

Sziasztok!

Mostanában megint ugrál felfele a vérnyomásom, és jó lenne itthon is rendszeresen mérni. Ugyan van két készülékem de mindegyik mást mér :F , gondoltam jó lenne valami pontos megbízható készülék, tudom hogy a higanyos a legpontosabb, de az a lényeg hogy magamnak tudjam mérni, valami motoros kellene.

Szóval ha valakinek van ötlete márkára, esetleg típusra is azt megköszönném.

Üdv

(#2) L.T. válasza csizzah (#1) üzenetére


L.T.
aktív tag

Csak OMRON-t vegyél. És olyat ami felkarodon mér nem a csuklódon.

[Szerkesztve]

(#3) csizzah válasza L.T. (#2) üzenetére


csizzah
aktív tag

Köszi a gyors választ, én is pont azokat nézegettem csak nem tudtam hogy érdemes e.

Akkor asszem holnap meg is rendelek egy ilyet[link]

Mégegyszer köszi!

(#4) hamyka


hamyka
senior tag

Sziasztok és szép jó estét mindenkinek :)

Milyen vérnyomás méröt érdemes venni??

Az Omront hallottam én is hogy milyen jó :D

az lenne a kérdésem hogy itt a prohardveren nincs véletlenül valaki aki elválalja a kalibráciot??

Na még nincs meg a készülék csak érdekelne hogy van-e itt valaki aki elválalja illetve hogy mennyibe kerül, ha jól olvastam a neten fizetni kell érte, ha fizetni kell érte kérdem én hogy miért kell érte fizetni mikor garanciás?? ezt nem értem...

Lehetöleg vidékit ajánjatok csongrádmegyeit, és aki Szentesi vagy környéki

Elöre is köszyke :)

Ui:Írjjon nekem egy privit aki elválalja :)

[ Szerkesztve ]

Comodó új távlatok...........

(#5) Lauda válasza hamyka (#4) üzenetére


Lauda
félisten

Miert kellene kalibralni egy vernyomasmerot? Amugy tavaly karacsonyra kapott tolem egyik rokonom egy omron M1/M2-t, nem emlekszem melyik pontosan, tokeletesen uzemel es nem is draga.

[ Szerkesztve ]

(#6) hamyka


hamyka
senior tag

Ismeri valaki itt a Boso Márkát?? Jobb lenne mint az Omron??

igaz csak 3 évet válalnak rá...

Úgy olvastam a Boso az Német, akkor Német mínőségü lenne?? Van itt valakinek Bosoja??

Na elég brutális ára van.... ( ami megtetszett az vagy 50 ezer ft)

Illetve halottam olyat hogy az Omronnak nem volt alkatrésze régebi géphez, akkor minek válalbe 10 évet a gépre ha nem tud alkatrészt cserélni?? Nem értem...

A pontosságot és a megbizhatoságot nagyon meg kell fizetni :(((

Comodó új távlatok...........

(#7) hamyka válasza hamyka (#6) üzenetére


hamyka
senior tag

És lusta vagyok jegyzetelni, olyan kell aminek van memoriája ill pc-re köthetö és ez picit drágitsa :(

Comodó új távlatok...........

(#8) hamyka


hamyka
senior tag

megfogtok ezért a kérdésért kövezni de meg kérdezem:

Próbálta már valaki a :

Microlife BP A200AFIB vérnyomás mérőt? úgy hallottam egész jó márka és többet is tud :D jó oké nyomtatot nem lehet hozzá kapni :D de kinek kell manapság nyomtato? :D

Comodó új távlatok...........

(#9) emitter


emitter
őstag

az ilyen kérdéseket itt ajánlom feltenni, úgy tűnik, elég készségesen és hozzértően válaszolgat az illető orvos-műszerész: [link]

(#10) ujtordai


ujtordai
tag

Üdv,

Szerintetek melyik vérnyomásmérőt érdemesebb megvenni?

Omron M6 vagy Tensoval Duo Control

Néztem még a Microlife BP A200 AFIB ot is néztem de azt sajnos nem lehet elszámolni EP.-ra

Omron vagy Tensoval?

Előre is köszi

☻♂♫

(#11) esperanza válasza csizzah (#1) üzenetére


esperanza
újonc

Szia én Az esperanza vérnyomásmérőket maximálisan tudom ajánlani, 2 év garanciával, csuklós és felkaros kivitelben is kaphatóak, nagyon pontosak és szuper áron kaphatók.
[Esperanza vérnyomásmérők]

(#12) Narxis


Narxis
nagyúr

Puha, könnyen felhelyezhető mandzsetta (13,5-21,5 cm)

Csuklós vérnyomásmérő. Ha 20 cm-es a csuklóm akkor ezt tudom használni vagy csak szenvedés lesz?

Thanos was right.

(#13) MadGame


MadGame
senior tag

MovoMed (pontosabban BP-M2) vérnyomás mérőről hallott valaki vagy próbálta már?
Omron még mindig nyerő?

(#14) vittgen


vittgen
aktív tag

Hahó!
Én GMed 201 mérőt használok!
Nagyon jó és pontos ketyere!
Itt a kórházban is többnyire ilyeneket használunk!

(#15) bringasisti válasza csizzah (#1) üzenetére


bringasisti
őstag

Nincs pontos vérnyomás mérő. Egyedül az Omron ad meg hitelesítési értéket. +- három egység ami ha két készüléket nézel és ellentétessen a türésen belüli diferencia az 6 érték. A Kuligunda utcában+- 5 értékre hitelesítik. Az már 10 egység, és akkor még jön, hogy a mandzsetta hogy van felrakva.

BENEFON DELTA--------N8

(#16) bringasisti válasza hamyka (#6) üzenetére


bringasisti
őstag

Megnéztem két készüléket. Leírják hogy milyen szépek és okosak. De nem írják hogy milyen tűréshatárra van kalibralva.

BENEFON DELTA--------N8

(#17) attamb válasza bringasisti (#15) üzenetére


attamb
junior tag

Nincs. karórában meg aztán méginkább nincs. de. mert mindig van egy de: nekem nen kéne pontos karórás. elég ha önmagához pontos. majd lehitelesítem az általa mutatott értéket egy omronhoz. aztán akkor jó az is. kár, hogy erről itt nem esik szó. pedig boztosan ezren és ezren vettek már ilyet. tárgyalás közben fel szokott menni a vérnyomásom. mi lenne, ha olyankor kitennék egy felkaros omront és méregetnék. nem. kell az a karóra. mondom mégegyszer, nem érdekel a pontossága. elég, hogy lássam, nincs e veszélyesen magas vérnyomásom. ott és akkor, amikor nekem kell. és titokban. tudtok segíteni, vagy továbbra is csak nagyképűsködtök?

(#18) johan.de


johan.de
újonc

Én is ajánlom az Omron termékeket. Személy szerint én magam is birtoklom ezt a készüléket - igazi élmény. Ez egy nagyon jó termék, kiváló minőségű. Az ára magas, de szerintem megéri megvenni.

(#19) xrvman válasza johan.de (#18) üzenetére


xrvman
őstag

Az Omron connect applikációt lehet helyettesíteni mással? Ami tudja a heti, havi nézetet is? Illetve ki lehet nyomtani PDF-be?

(#20) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Milyen vérnyomásmérőt érdemes most venni?
Kinek milyennel van jó vagy rossz tapasztalata?
Előre is köszönöm a válaszokat!

(#21) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Van egy 20 éves OMRON vérnyomásmérőm.
Gondolom, hogy ez már ne lehet elég pontos?
Az OMRON M2 Intellisense-t néztem ki.
Használtok ilyet?

(#22) zaskar válasza GEPESZ66 (#21) üzenetére


zaskar
senior tag

Üdv! Nekem is van egy 20 éves Omron MX, működik is, de a hitelességére már nem vennék mérget. Az M2 minden szempontból megfelelő, de egy szűk rétegnek nem ajánlanám. Akinek alacsony a nyugalmi pulzusa (mondjuk kb.35-45 között mozog), annál hibára fut a mérés, ha éppen 40 alatt van a pulzusa. Ez előfordul olyanoknál, akik hosszú ideig versenyszerűen űztek olyan sportokat, mint pl. futás, kerékpár, úszás. Mivel a vérnyomásmérők specifikációjában általában szerepel, hogy 40-180 között tudnak pulzust mérni, nem is lenne ezzel semmi baj. A baj ott van, hogy az M2 előző generációja még képes volt a mérésre 40 alatti pulzus esetén is, tehát az új modell ilyen szempontból egy visszalépés számomra (én érintett vagyok). Ezért vettem egy Microlife-ot, ami szintén klinikailag validált eszköz, és fele annyiba került, mnt az M2. A pulzust ugyan ez sem tudja kijelezni 40 alatt, de a vérnyomást legalább megméri, nem dob hibát.
De ismétlem, az emberek 99%-ának nincs ilyen gondja, tehát nyugodtan megvehetik az M2-t.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.