Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22) zaskar válasza GEPESZ66 (#21) üzenetére


zaskar
senior tag

Üdv! Nekem is van egy 20 éves Omron MX, működik is, de a hitelességére már nem vennék mérget. Az M2 minden szempontból megfelelő, de egy szűk rétegnek nem ajánlanám. Akinek alacsony a nyugalmi pulzusa (mondjuk kb.35-45 között mozog), annál hibára fut a mérés, ha éppen 40 alatt van a pulzusa. Ez előfordul olyanoknál, akik hosszú ideig versenyszerűen űztek olyan sportokat, mint pl. futás, kerékpár, úszás. Mivel a vérnyomásmérők specifikációjában általában szerepel, hogy 40-180 között tudnak pulzust mérni, nem is lenne ezzel semmi baj. A baj ott van, hogy az M2 előző generációja még képes volt a mérésre 40 alatti pulzus esetén is, tehát az új modell ilyen szempontból egy visszalépés számomra (én érintett vagyok). Ezért vettem egy Microlife-ot, ami szintén klinikailag validált eszköz, és fele annyiba került, mnt az M2. A pulzust ugyan ez sem tudja kijelezni 40 alatt, de a vérnyomást legalább megméri, nem dob hibát.
De ismétlem, az emberek 99%-ának nincs ilyen gondja, tehát nyugodtan megvehetik az M2-t.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.