- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- eBay-es kütyük kis pénzért
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- sziku69: Szólánc.
- urandom0: Kicsit most elfáradtam...
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Gurulunk, WAZE?!
- Geri Bátyó: Agglegénykonyha 6 – Néhány egyszerű tésztaétel
- ricshard444: Iphone 17 Pro Max - Kedves téglám
- Win 10 LTSC: hülye vagyok?
-
LOGOUT
Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2025. szeptember
Működéssel és/vagy beállítással kapcsolatos kérdéseknek nem itt van a helye! Erre a célra szolgáló topikok:
● Router gondok
● Otthoni hálózat és internet megosztás
● WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat
Új hozzászólás Aktív témák
-
Soma01
veterán
válasz
vadcoca #83075 üzenetére
Hagyd az USB-s megoldást. Ilyen környezetbe dedikált eszköz kell.
Valamelyik Ubiquiti Edge router jó lesz majd nektek. Kérdezz rá a saját fórum témájában, hogy melyiket ajánlják.
A 4G-t a Mikrotik eszközével oldd majd meg. De ne a legolcsóbbal.
Ha majd később AP-kat is szeretnél venni az Ubiquiti irányba menj majd, ha a router is az lesz.
El lehet gondolkodni azon is, hogy minden egy márka legyen. A Mikrotik vonallal olcsóbban jössz ki, de jobban kell hozzá érteni. Lehet hogy szakebert kell mjad hívni a beállításhoz.
Az Ubiquiti drágább lesz összességében, de valószínűleg te magad is be fogod tudni állítani.
Kérdezz rá az itteni Mikrotik fórumban a kültéri 4G modem+router+AP megoldásra az igényeket felvázolva. Biztos ajánlanak majd eszközöket.
Ugyan így a Ubiquiti fórum témába is írj. De ott már csak router+AP-ket kérdezz.
Aztán meglátod, az árakat.
Ettől vannak drágább, profibb eszközök is, de szerimtem ezek meg fognak felelni nektek. -
rekop
senior tag
válasz
vadcoca #83072 üzenetére
"Sőt, ez lenne most a fő feladat: olyan router ami mobilnetre váltás esetén automatikusan olyan profilra vált, ahol tiltva van minden "lényegtelen" forgalom (ha van egyáltalán ilyen router)."
EdgeRouterek tudnak dual wan-t különböző opciókkal(failover, custom routing table...). Van bennük úgynevezett Deep Packet Inspection Engine aminek segítségével elég jól szűrhetőek a különböző forgalmak mint például steraming media, social media, p2p, adult, stb.
Tűzfallal viszonylag egyszerűen beállítható ezeknek a forgalmaknak a tiltása az adott wan interfészen. Ezekben a routerekben nincsen wifi, tehát AP mindenképp kell hozzá.
Illetve kell egy 4G mondem is, abból én a Mikrotik házatáján nézelődnék(pl wAP LTE kit).
Egyébként én azt javasonám, ha "vállalati" eszközök irányba nézelődnél, bízz meg egy szakembert aki ezt összerakja neked. Nyilván plusz költséget jelent, de legalább úgy fog működni ahogyan szeretnétek. -
Soma01
veterán
válasz
vadcoca #83051 üzenetére
Komolyan, egy darab mobilnet előfizetésre szeretnél 80 db felhasználót rátenni?? Ez a technológia nem lesz megbízható. Ja, és YouTube-ozás is menne... Felejtős ennyi felhasználónak.
Keressetek megbízható kábeles vagy profi VLAN szolgáltatót.
Az a routet se nagyon örülne annyi kapcsolatnak. Az csak egy jobb, erősebb soho router. Nem bírná jól az ilyen nagy terhelést.
Ahogy fentebb is írták, oda kell 2db AP, a mostani switchek maradhatnak, de kell majd egy jobb, vállalati router, plusz valamilyen (szolgáltatói modem). A 2 AP már ~50.000 Ft, a router se lehet egy alap. -
válasz
vadcoca #83051 üzenetére
Az igényeidhez már nem ilyen kategóriás eszköz való, egy normális hálózatot kellene kiépíteni:
1; Egy vezetékes router amit rendesen be lehet állítani (QoS profilozás, dual WAN, stb) amit meg kell/szeretnél csinálni.
2; Egy 4G modem-router eszköz ami elvégzi a 4G-s kapcsolat felépítését és bridge módban tovább adja a vezetékes router-nek. Előny a kültérre helyezése vagy az antennájának kivezetése a jobb vétel okán.
3; Menedzselt switch ami elosztja a vezetéken a vezetékes router-ből jövő netet a kliensek felé. További switch-ek amik az esetleges helyi elosztást végzik.
4; Dedikált AP eszközök a wifi biztosítására, nem(!!!) sima wifi router-ek AP módban.
Nem olcsó, helyszíntől függően (mennyi AP és switch kell), 150-200k alap áron ez a rendszer de egy céges környezet megkívánja ezt a szintet.
Új hozzászólás Aktív témák
● Olvasd el az összefoglalót!
- Nagyakkus, mobilnetes - Dell Latitude 5330 i3-1215U 6mag! 16GB 1000GB 13.3" FHD 1 év gar
- Nagyakkus, mobilnetes - Dell Latitude 5330 i3-1215U 6mag! 16GB 512GB 13.3" FHD 1 év gar
- Lenovo ThinkPad P14s Gen 1 i7-10510U 32GB 1000GB Nvidia Quadro P520 14" FHD Gar.: 1 év
- iPhone 15 Pro 128GB Natural Titanium 100% Akku
- Lenovo ThinkPad T440 (Furbify-tól vásárolt, felújított laptop)
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 mini 128GB Midnight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3060, 94% Akkumulátor
- Honor 90 lite 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- DELL Precision 5540 Workstation i7-9850H Nvidia Quadro T1000 16GB 512GB 15.6 új akksi 1év garancia
- Azonnali készpénzes Sony Playstation 4 Slim / PS4 Pro felvásárlás személyesen/csomagküldéssel
- Bontott, vadiúj, MIDNIGHT MacBook Air 13.6" M4 10C/8G 16GB 256GB 13 Gar.: 1 év APPLE világgarancia
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest