Hirdetés
- sziku69: Szólánc.
- GoodSpeed: Ma a Samsung Galaxy S24 FE-re is megérkezett az Android 15-ön alapuló One UI 7.0
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- vrob: Az utolsó DOS játékok 1996 - 1997-ben, egy korszak lezárul
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- GoodSpeed: Segway-Ninebot F3 E elektromos roller.
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- eBay-es kütyük kis pénzért
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
-
LOGOUT
TOPIK ÖSSZEFOGLALÓKérlek, KÉRDEZÉS ELŐTT olvasd el!
HA KÉRDEZEL, EZEKRE AZ ADATOKRA SZÜKSÉGÜNK LESZ:
Új hozzászólás Aktív témák
-
Dr. Akula
félisten
válasz
Czimby #103669 üzenetére
Ahogy előttem már mondták, mind az AM4, mind az LGA1700 kifújt. Jelenleg egyedül az AM5 aminek még van jövője, Intel oldalon majd a következő procival érkezik az új foglalat, még nem tudod megvenni. Tehát ha szimplán csak a jövőállóságot nézzük, akkor jelen pillanatban csak az AM5 marad. Gondolom alaplapod, memóriád még nincs, ha ennyire tág a választás lehetősége hogy még az Intel vagy AMD se biztos.
AM4-ből a csúcs játékra az 5800X3D. A 4264adam által ajánlott 7500F ennél némileg jobb, miközben csak 90k, míg az 5800X3D 130k. Az aprón is 120k, nem sokkal megúszósabb, és a 7500F-hez képest semmiben nem jobb. Itt az arányok az érdekesek, tehát ha AM4-ben lemész 60k-ig, valószínűleg teljesítményben is annyival lejjebb fogsz kikötni, AM5-ben szinte biztos jobb ár/értéket találsz.
Legalábbis prociban. RAM-ban még a DDR4 olcsóbb, 32 gigát kapsz kb. 30-ért, DDR5-ben ez inkább 45k. Mondjuk még mindig kevesebb a differencia mint a procik között, itt 15-tel fizetsz többet, de prociban meg 40-nel kevesebbet.
Deszkákban B650 (AM5): 78k, B550 (AM4): 48k. (Szintet a szinttel hasonlítottam össze, mindkettő Asus TUF Gaming, ami már ajánlott kategória.) Tehát deszkában 30-al drágább az AM5. Mindent összevetve tehát ugyanott vagy pénzben AM4-gyel is mint AM5-tel, de utóbbi mindenképp jövőállóbb, és mint a fenti videó mutatja, már ezen a szinten is jobb valamivel.
A procin kívül a többi alkatrészre nem írtál keretet, de ilyen árakkal számolhatsz. Mint látod, az hogy az egyik alkatrész olcsóbb, még nem jelenti hogy a végén olcsóbban is fogsz kijönni a körítéssel együtt. Ha meg már ugyanannyi árban, miért ne legyen az időtállóbb AM5? LGA1700-as Intellel se leszel olcsóbb, és már az is halott foglalat.
-
hokuszpk
nagyúr
válasz
Czimby #103669 üzenetére
a 14xxx -el a socket 1700 is elerte eletciklusa veget, legalabbis nememlexem ra, hogy igertek volna bele még frissitest.
Inkabb az a kerdes S1700 alapon mi fér bele a 60K keretbe ? Ha jollatom az arukeresot, akkor a 12400F.
AM4 oldalon sem tul fényes a választék, az 5600X már egy ezressel felfele kilóg ; marad 50K korul az 5600 ; de cserebe egy 30-40eft -s a320...b550 lap elviszi.
Új hozzászólás Aktív témák
KERÜLJÜK A "HIT-VITÁKAT"!
Ez egy szakmai fórum, ahol nincs helye elvakult fanatizmusnak.
Az ilyen hozzászólások törlésre kerülnek!
KÉRDEZÉS ELŐTT olvasd el az Összefoglalót!
- Teszt AMD Ryzen XT: extra teljesítmény?
- Teszt Mit tud a Zen 2 az olcsóbb szegmensben?
- Teszt Szép touché, AMD: bemutatkoznak a Zen 2-es processzorok
- Teszt AMD Ryzen – a második menet
- Teszt Coffee Lake processzorteszt: LGA1151 újratöltve
- Teszt Ryzen 3, i5, i3 és Pentium – körkép az alsóházban
- Elemzés Megateszt: Intel CPU-k Nehalemtől Skylake-ig
- Hír CES 2022: jócskán bővült lefelé az új Core sorozat
- Hír A régebbi DRM-ekkel gondjai lehetnek az Alder Lake CPU-knak
- Hír Keveri a Rocket és Comet Lake-et az Intel 11. Core generációja
- Hír Leleplezte az új generációs asztali processzorcsaládját az Intel
- Hír Töltelékfejlesztéssel fedi le a 7 nm csúszását az Intel
- Hír Kiengedte a tóból a régóta dédelgetett tigrisét az Intel
- Hír Hardveres szintre viszi a malware-ek elleni védekezést az Intel
- Automata kávégépek
- Autós topik
- Samsung Galaxy S22 és S22+ - a kis vagány meg a bátyja
- Sütés, főzés és konyhai praktikák
- Hobby elektronika
- Milyen TV-t vegyek?
- Diablo II: Classic és Resurrected
- Elfelejtettem a film címét
- Kínai és egyéb olcsó órák topikja
- S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl
- További aktív témák...
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ryzen 7 9700X 32/64GB RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- BANKMENTES KAMATMENTES ASUS Vivobook 15 X1504ZA-BQ856W
- REFURBISHED - HP USB-C Universal Dock G1 docking station (DisplayLink)
- Dell Latitude 5495 Full HD IPS Ryzen 5 pro 2500u Radeon Vega Mobile Gfx i5-8350u verő Bp MPL Foxpost
- Tuningold PC-det most! Szupergyors G.SKILL RAM AKCIÓ Kèszleten!
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest