Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, KÉRDEZÉS ELŐTT olvasd el!



HA KÉRDEZEL, EZEKRE AZ ADATOKRA SZÜKSÉGÜNK LESZ:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73151) solfilo válasza hugi0 (#73149) üzenetére


solfilo
veterán

Gondolom az SMT-t még nem tudja rendesen használni a szoftver, 1 hónapos a teszt. Egy két játék kapott már patch-et, gyorsult Ryzenen. Volt AGESA frissítés is azóta, az is javított valamennyit a teljesítményen. Hogy játékoknál is javított e, azt nem tudom, nekem Kaverim van. :)

Itt pl az i7-7700K elé ugrott a patch hatására a Ryzen 7 1800X. :)

(#73150) hobizoli: vicces, hogy ezt hozod fel, ugyan így az i7-7700K-t is zárójelbe teszi a G4560, hisz attól sem marad le igazán.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#73152) wsanyi válasza Raki (#73141) üzenetére


wsanyi
aktív tag

na, ez jó kérdés. Eddig csak Gaming3-ról olvastam, hogy jó. Gondolom, ez a Pro egy újabb lap, de nem tudom. Az biztos 50 alatt van, mert a Gaming 3 br 39 e a drágább helyeken.

Nézd csak ezt

[ Szerkesztve ]

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#73153) wsanyi válasza solfilo (#73148) üzenetére


wsanyi
aktív tag

60 FPS fölött nem mindegy? Látja azt valaki? ;-)

Igen, ezét érdemesebb 1600/1600 X-et venni, és inkább jobb lapot és videokártyát. Ráadásul mivel ott az 1 magra jutó L3 cache több, még jobb is lehet sokszor. ;-)

@hugi0:

Azért, mert nincsenek rendesen megírva a szoftverek. Már elhisszük, hogy az intelnek van ehhez némi köze? Miért van az, hogy intel CPU 100%-on megy, AMD meg csak 70 körül max? Nem feltűnő egy kicsit??? Mi lenne ha az is 100-on menne, legalábbis azok a szálak, amik használva vannak?

@hobizolo

18K-s processzor? Az ott egy i5 3570K Az mióta 18 K? Még használtan is sokkal több. (Bár újonnan már nincs is, talán még e-bay-en sem.)

@solfilo:

Erről van szó. AMD-re nincsenek rendesen optimalizálva a dolgok. Mi lenne, ha még lennének is??? Ráadásul jól látható, hogy DX12-ben és Vulkanban sokkal jobb eredmények jönnek, de még így sincsenek kihajtva rendesen a procik.

[ Szerkesztve ]

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#73154) hobizoli válasza solfilo (#73151) üzenetére


hobizoli
nagyúr

azt is, de az nem lenne 160k meg deszkaval egyutt se

több drón kell ;P

(#73155) hobizoli válasza wsanyi (#73153) üzenetére


hobizoli
nagyúr

hasznalt cucc hol szamit barmit is? :U

amugy ki beszelt 3570K-rol?

G4560 57.3fps
R7-1800X 64.3fps

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#73156) Raki


Raki
aktív tag

Hát srácok nem tudom ki hogy van vele, de az én személyes véleményem az, hogy minden tiszteletem az AMD-é, de egyszerűen nem tudom elhinni, hogy az intel megengedi valaha is azt, hogy úgy optimalizáljanak programokat, hogy AMD-n sokkal sokkal jobban fusson. Mondom ezt azért, mert anno pl vga fronton is nagyon sokáig bíztam az AMD-ben, sok karim volt, hiába voltak mindig is fejlettebbek, legalábbis ezt mondták, a játékokban az fps értékek ezt nem tükrözték, így váltottam GTX 1070-re végül.

Intel® Core™ i9-10900K @ 5,0 GHz | Asus ROG Strix GeForce RTX™ 3080 Gaming OC 10GB | MSI MPG Z490 GAMING CARBON WIFI | 32 GB G.Skill Trident Z RGB @ 3600 MHz | Seasonic Focus GX 850W | NZXT H710 | NZXT Kraken X73 | MSI Optix MAG322CQRV @ 144 Hz | WD Black SN750 M.2 SSD @ 1TB + HDD

(#73157) solfilo válasza hobizoli (#73154) üzenetére


solfilo
veterán

Sarkítasz, AMD-nél sem kell Ryzen 7 1800X-et venni, bőven elég egy 1600 is, 80k alatt megkapni, pár kattintás és megvan az 1800X órajele vagy több. Ha nem akar az ember tuningolni, +10k és 1600X és az még mindig nincs 90k. :)

solfilo

(#73158) hobizoli válasza solfilo (#73157) üzenetére


hobizoli
nagyúr

tokmind1, 18k az meg 18k
es van hozza 20k-ert deszka is
ez meg mindig a fele sincs arban egyutt se

:DDD

több drón kell ;P

(#73159) dugo_ válasza hobizoli (#73158) üzenetére


dugo_
veterán

14.900-ért is van már lap, az a kemény. :D

(#73160) solfilo válasza hobizoli (#73158) üzenetére


solfilo
veterán

De ezt miért írod nekem? Tényleg nem értem. Ez alapján mindenki hülye, aki i3-at, i5-öt vagy i7-et vesz. Ezt akarod mondani ezzel? Csak mert ezek mind drágábbak a G4560-nál, még a Kaby i3-is többszörösébe kerül. :D

(#73159) dugø: +3k-ért van AM4 deszka is már. :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#73161) Hannibhál válasza hobizoli (#73158) üzenetére


Hannibhál
őstag

g4560 jó kis proci, némely játékhoz elég is de azért erre már nem éőítkeznék mikor jön a többszálat igénylő játékok korszaka

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#73162) hobizoli válasza Hannibhál (#73161) üzenetére


hobizoli
nagyúr

10 eve jon... :DDD

több drón kell ;P

(#73163) hobizoli válasza dugo_ (#73159) üzenetére


hobizoli
nagyúr

2xx-st vettem alapul, DDR4-l, mert azert legyunk mar korszeruek is
oldschool kifutott dolgokkal nem erdemes szamolni

amúgy ja, H110-s deszka egy BIOS update utan is viszi :DDD

több drón kell ;P

(#73164) Weareus


Weareus
addikt

Üdv.
Eljött végre a procivásárlás ideje.
1150-es platform.
I7 4790k lesz, ezt fixáltuk már itt.
Kérdés: nekem tuningos darab kellene, ami delid nélkül viszi az 5 GHz-et.
Van ilyen példány, már volt is fent aprón, arról épp lecsúsztam.
Hogy lehetne ezt kivitelezni?
Hűtést megkapná rendesen, épített víz van, brutális paraméterekkel.
Tudom, hogy ritkaság, amit szeretnék, de nem lehetetlen.
Valaki esetleg? :R

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#73165) wsanyi


wsanyi
aktív tag

Szép napot mindenkinek! :)

Előre is elnézést kérek, de nem értem azokat az embereket, akik extrán túlhajtanak egy processzort, ami ettől úgy megpörgeti a villanyórát, hogy ha ránézek, akkor elszédülök, közben azt mondják, hogy az AMD sz@r, meg melegszik, meg sokat fogyaszt. Meg tudná nekem ezt valaki magyarázni, hogy ennek mi értelme van? A hűtésre költött pénzt nem értelmesebb dolog egy összességében többet tudó processzorba fektetni?

Videokártya terén kicsit más a helyzet. Az AMD kártyái inkább munkára és bányászatra jók, az nvidia pedig inkább játékra. ;)

Pentium G4560 ellen egy FM2+-os APU is lehet megoldás, mivel ha valakinek ennyire nincs pénze, az miből vesz értelmes videokártyát? Azért, még ha nem is biztos, hogy ki tudja hajtani a proci, de egy 1060 Ti nem árt... Tehát akinek arra nem telik, annak meg mind1. Én inkább vennék használtan vmit egyébként, de ez csak az én meglátásom. Pl. Egy FX 6350 nem rossz proci, és játékon kívül lényegesen erősebb annál a pentiumnál. De még egy 4320/4350 se rossz. Persze, drágábbak egy picit a lapok, viszont nagyon jó pl. a Gigabyte 970A-UD3P. Kb. Az intel Z77-es chippel szerelt lapjaihoz tudom hasonlítani. Annál viszont lényegesen olcsóbbak használtan. Sajnos annyiért csak értelmesebb i3-at lehet kapni, ami azért alulmarad vele szemben.

Az optimalizálásról pedig csak annyit, hogy Ahogy elkezdtek több szálra optimalizálni, érdekes módon az AMD CPU-i is erősödtek. Még az FX sorozat is. ... Ezek után mindenki azt gondol, amit akar. Ezek csak száraz tények. ;)

Amire alapozok:

Katt ide

Az FX-es procik tesztjét nem találom hirtelen. :(

Üdv. ;)

[ Szerkesztve ]

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#73166) Weareus válasza Weareus (#73164) üzenetére


Weareus
addikt

Senki semmit?
Akkor majd én.
Arra gondoltam, hogy adok fel apróra egy hirdetést, hogy milyen "extra" igényekkel keresek I7 4790k-s procit.
Gondoltam előbb-utóbb csak lesz valami értelmes.
Most is van fent egy nagyon jó, igaz delidelt, de meglepően kis feszkókkal jó órajeleket produkál, egy megfelelő hűtéssel az 5 ghz-et is viszi, extrém tesztek alatt is.
Persze, amilyen szerencsém van, jövő hó elején (mire meglesz a fizu) már nem lesz fent, de reménykedni mindig lehet.

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#73167) VirsLee válasza Weareus (#73166) üzenetére


VirsLee
Topikgazda

Ezzel inkabb faradj at a haswell topicba. Ott van tapasztalat ilyen teren.

(#73168) Weareus válasza VirsLee (#73167) üzenetére


Weareus
addikt

Köszönöm. :R

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#73169) palfitom válasza wsanyi (#73165) üzenetére


palfitom
félisten

"Pentium G4560 ... mivel ha valakinek ennyire nincs pénze, az miből vesz értelmes videokártyát?"

Tényleg ne akard már kitalálni más emberek gondolatát, pl. hogy milyen okból vesz valaki G4560-at!

Ismertetem az én példámat: maradt pár alkatrészem, meg vásároltam is néhányat, s lányomnak összeraktam egy gépet. Nem volt pénzhiány, elárulom. Z170 lap, 3000-es 16 giga ram, GTX980 VGA, s belepattintottam egy G4560-at. Hogy miért? Mert pillanatnyilag bőven elég azokra a játékokra, amikkel ő játszik, viszont később, ha kell bőven elegendőek az alapok egy i7 kiszolgálására is.
A G4560 pedig köszöni jól van, s remekül muzsikál, s ár-érték arányban best buy!

Nincs azzal gond, hogy Te AMD párti vagy, de ne akarj mindenkit meggyőzni, és lehengerelni!
Valóban ígéretes amit az AMD összehozott most a Ryzennel, elismerésem nekik, s remélhetőleg nem marad ez is olyan be nem vált ígéret, mint egyéb AMD-szériák...

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#73170) Imcaaj válasza palfitom (#73169) üzenetére


Imcaaj
csendes tag

Egyébként hasznos, hogy kis "vita" generálódott, mert figyelem folyamatosan a fórumot -ahogy gondolom többen is- és talán segít kicsit a döntésben, ha több érv / vélemény fogalmazódik meg. :D

(#73171) palfitom válasza Imcaaj (#73170) üzenetére


palfitom
félisten

Természetesen a többféle vélemény, érv és ellenérv hasznos tud lenni, de az elvakultság nem.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#73172) hugi0 válasza palfitom (#73171) üzenetére


hugi0
őstag

Az elvakultsaggal sincs problema - ha az aki informalodik, ezt kezelni tudja.

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#73173) wsanyi


wsanyi
aktív tag

Kérdés, ki kit tart elvakultnak, és milyen szempontok szerint. ;)

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#73174) hobizoli válasza wsanyi (#73165) üzenetére


hobizoli
nagyúr

FM2 lejart lemez, az AM4 meg siman dragabb

nemjo ez a jelenlegi AMD kinalt sehogy beugro gepek szintjere, mert feleslegesen dragabb
nagyon ken egy husz-huszonparezerert megveheto R3-s Ryzen is, nem is tudom azt miert nem adtak ki egybol

FM2-t meg AM3-s FX-t mar csak a hujek vesznek -mar bocs...-, az legolcsobb Ryzen tortenet, meg alaplappal kb 80k
es ez a 40k diffi megmarad az egesz gépnél is, ha vegulis ugyanazokat szorod bele melle, SSD, HDD, monitor haz, PSU...
sot, egy csak netezos youtube-zos, letoltos Ryzen-hez kell egy VGA is, mert CPU-ban nincs semmi, vmi gothedek VGA is 10-12k-nal kezdodik
az megint plusz, es normalis játékra ugyanugy lofutty, mint a intel IGP-je

+50k-bol meg elegge jobb VGA-t lehet beszurni az inteles gepbe, amivel game-k alatt biztos meggyorsabb lesz ugyanannyiert

lehet 1-2 ujabb címnél az Ryzen gyorsabb lenne a tobb core miatt, de csak ugyanazzal a VGA-val jonne ki ez, amikor az a konfig dragabb is
de a legtobb helyzetben az inteles nyerne

aztán lehet ez keosbb változik majd, de jelenleg ez a szituacio

több drón kell ;P

(#73175) SP4C3 válasza hobizoli (#73174) üzenetére


SP4C3
veterán

"nagyon ken egy husz-huszonparezerert megveheto R3-s Ryzen is, nem is tudom azt miert nem adtak ki egybol" - Gondolom mert várnak, hogy összegyűljön egy bizonyos mennyiségű defectes chip, amiből ryzen 3-at varázsolnak, R5 is gondolom ugyanezen system eredménye, ahogyan a konkurenciánál is. Ha meg nagyobb lesz a kereslet a hibás chipek iránt, akkor azt a nem annyira hibás chipekből alakítják majd ki magok tiltásával. :C

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#73176) SP4C3 válasza wsanyi (#73173) üzenetére


SP4C3
veterán

FM2 egy rossz vicc. Már akkor az volt, amikor kijött. Osztott FPU, köszi. Magyarán nem elavult, hanem alapból gyengusz.

"Pentium G4560 ellen egy FM2+-os APU is lehet megoldás" - Ez BS

Azzal egyetértek, hogy ipari hulladékot nem érdemes venni semmibe (gondolok itt a az új, kiselejtezett 1030-ra) - Persze ha tíz (10) centet kérnek érte, vagy ingyen adják akkor oké.

"Én inkább vennék használtan vmit egyébként, de ez csak az én meglátásom." - Jó meglátás, bár grafikusból minimum RX széria (márha szeretnél youtube-ot nézni úgy, hogy nem 110%-on pörög a belépőszintű CPU-d, hanem akadásmentesen megy az 1080p@60fps, igen youtube-hoz is újabb kártya kell)

"Pl. Egy FX 6350 nem rossz proci, és játékon kívül lényegesen erősebb annál a pentiumnál. De még egy 4320/4350 se rossz" - Na akkor menj szépen vissza és nézd csak meg a villanyórás megjegyzésedet. Persze télen ezek jól jönnek, ha a szobában hideg van...

"Persze, drágábbak egy picit a lapok, viszont nagyon jó pl. a Gigabyte 970A-UD3P" - És máris elbuktad a procin spórolt összeget, meg még vehetsz egy jó hűtőt is.

"Kb. Az intel Z77-es chippel szerelt lapjaihoz tudom hasonlítani." - Ne keverjük a szezont a f.azonnal.

Azt a bizonyos "optimalizálás"-t magyarázd el kérlek, mert mindenki emlegeti de senki nem mond konkrétuot.

Pl.: A health bar-t integerekkel számíttatod ki és nem floatpoint számítással ezáltal nem kerül hátrányba az osztott fpu-s tákolmány chip? Mert ha ez az optimalizálás, akkor hajrá.

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#73177) wsanyi válasza hobizoli (#73174) üzenetére


wsanyi
aktív tag

Erre vannak a 43xx FX-ek. Nehogymár azokat lenyomja a G4560!

Melegszik? Most raktunk össze egy gépet, és nem ment 49 fok fölé 4K-s youtube-ot nézve a proci hője...

[ Szerkesztve ]

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#73178) gyenesmartin válasza wsanyi (#73177) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Volt FX 6300-asom (alap órajelen). De játékban gyengébb, mint egy i3-as (i7 2600 letiltott 2 maggal, az kb egy kicsit gyengébb, mint egy g4560).
Ez azt jelenti, hogy:
GTA 5: FX 6300-as leesett 35fps-re is elég sűrűn, i3-al meg 45 fölött volt általában.
Battlefield 4: FX 6300-assal átlag 60-70 fps, i3-al 100.
Mass effect andromeda videókban egy fx 6300-as átlag 50fps, nálam csaták közben nagy mappokon ennyi i3-al.
Semmi esetre sem raknék én ma már össze fx-es gépet. A g4560 játékokban már az i5 2500-ast is beelőzi, ami sokkal jobb, mint egy fx 6300-as.

[ Szerkesztve ]

(#73179) solfilo válasza wsanyi (#73177) üzenetére


solfilo
veterán

Azokat lenyomja a G4560 (ez már nem az i3-2100 szint, gyorsabb annál). Nem teljes értékű 4 magos egy FX-4xxx sem. Szerintem is csipkedhetné magát AMD a Ryzen 3 kapcsán, de még nincs elég selejt. Ez is letiltással készül majd, mint a Ryzen 5, vmelyik topikban írta Abu.
Az is bosszantó, hogy a Raven Ridge csak jövőre jön desktopra, szóval APU-ja idén AMD-nek nem lesz asztali fronton, hacsak nem hozzák diy piacra a Bristol Ridge-t is. De az meg egy Kaveri (tudom, nem Steamroller, hanem Excavator, de a lényegen nem változtat), hatékonyabb turbóval, meg kicsit erősebb, okosabb IGP-vel, szóval kb 3 éve kapható ez a szint már AMD-nél is.

(#73178) gyenesmartin: FX-re csak akkor szabad építkezni most max, ha van normális lap és csak egy Phenom II vagy egy Athlon II van benne. :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#73180) hobizoli válasza wsanyi (#73177) üzenetére


hobizoli
nagyúr

pedig siman megkajalja :U

több drón kell ;P

(#73181) hobizoli válasza SP4C3 (#73175) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ne szopass mar :U
anno amikor kijot a SlotA K7 Athlon, siman vehettel 550 vagy 600MHz-snek eladott a huto alatt 750MHz-s feliratu procit
a csucs 750MHz rohadt draga volt, nem volt ra nagy kereslet, de 600MHz-sbol meg eladtak 5x annyit
igy abbol egybol volt sokkal tobb penz
legyartani meg nem tartott tobbol semmbol azt se, ugyanazon a gyartosoron keszult

szerinted mibol tartana letiltani egy-ket core-t a gyartas vegi ellenorzes kozben, hm?

több drón kell ;P

(#73182) hobizoli válasza wsanyi (#73165) üzenetére


hobizoli
nagyúr

FX ala 970-s deszkat alapbol nem vennek, csak 990FX vagy 990FXA-t
meg FX-hez kell egy rendesebb huto is, ami +8-12k...de lehet venni tobbert is akar
G4560-hoz meg jar egy olyan, ami teljesen eleg ra

eleve dragabb a deszka is hozza, mint egy 2xx-s mATX a Penyahoz, kb hasznaltan annyi egy 990FX, mint a penyahoz a vadi uj kiskerbruttoban garral

ugy szamold, hogy azonos orajelen kb 65-70%-a csak a sebessege az FX-nek
szoval 4.8-5GHz-n tud annyit szalankent, mint a G4560 az alap 3.5GHz-n
viszont 5GHz-n mar olyan isten hutes kell az FX-re, hogy ihaj, meg 970-s deszkaval hutoborda nelkuli VRM-l ezt meg sem kell probalni

es a legtobb sw nem hasznal meg ma se 2 szalnal tobbet, annyit meg tud a G4560 is a gyari hutovel 10+ fazisu VRM meg vizhutes nelkul is csendben 18k-ert 54W-t harapva uveghangon

forumozni, letolteni, facebook-zni, bongeszgetni, youtube-zni, meg HD sorozatokat nezni a TV-n siman eleg ez is az IGP-jevel, de akar meg játékra is jo(bb) egy rendesebb VGA-val kiegesztive

es nem kell hozza isten hutes, meg szuper szellozesu haz + ventik, meg vmi VGA, es vmi bika tap se, ami mind csak tovabb dragitja az FX-s vonalat

...szoval nem jo ez a FM2/FX dolog mar sehogy se :U

több drón kell ;P

(#73183) wsanyi válasza hobizoli (#73182) üzenetére


wsanyi
aktív tag

Itt egy érdekes video.

Döntsön mindenki saját belátása szerint, ;)

Érdekesség

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#73184) Devas válasza wsanyi (#73183) üzenetére


Devas
őstag

Mit kell nezni? 40 perc az tul sok...

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#73185) hobizoli válasza Devas (#73184) üzenetére


hobizoli
nagyúr

porgess bele :DDD

több drón kell ;P

(#73186) hobizoli válasza wsanyi (#73183) üzenetére


hobizoli
nagyúr

[link]

itt meg csak 4GB-s a RX480 es kisebb az GPU/RAM orajele is

több drón kell ;P

(#73187) Devas válasza hobizoli (#73186) üzenetére


Devas
őstag

Dehogy tekerek bele. :D
Ilyen fos beállításokkal köhécsel is szegény 2C/4T. Vért pisál.
i3-4170 minimum 50 FPS-el. Ennyit tud a proci a GTA V-el kezdeni még minimum grafikán is.

[ Szerkesztve ]

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#73188) Euromail válasza wsanyi (#73153) üzenetére


Euromail
aktív tag

Bár ilyen könnyű lenne de még 120fps-en se vagy biztonságban. Nagyon irritálóak a mikrolaggok becélzod és elvéted miatta😵

Intel i7-4770, MSI GTX 1060 GAMING X 3G, Chieftec A80 750w, Coolermaster Hyper 212+ 76.8 CFM! LG 24" 1920x1200

(#73189) Euromail válasza Devas (#73187) üzenetére


Euromail
aktív tag

Hát ne is egy i3 4xxx nézzél te hülye :DDD Lmfao

Intel i7-4770, MSI GTX 1060 GAMING X 3G, Chieftec A80 750w, Coolermaster Hyper 212+ 76.8 CFM! LG 24" 1920x1200

(#73190) palfitom válasza wsanyi (#73183) üzenetére


palfitom
félisten

Ne viccelj már! Egy RX480-al nem jön ki a proci különbség...

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#73191) 4264adam válasza hobizoli (#73150) üzenetére


4264adam
veterán

De kérdés az 1% 0.1% és a min FPS hol teljesít velük.

Kérek mindenkit az offolásnak legyen vége. Ez egy vásárlást elő segítő topik, minden mással kapcsolatos téma a megfelelő helyeken legyen diskurzus alá vetve!

[ Szerkesztve ]

(#73192) Peter.70


Peter.70
őstag

Sziasztok,

Melyik procit érdemesebb meg venni?
Intel Pentium 3,3 GHZ G3260
vagy AMD A8-7600

Netezésre, film nézésre, stb használom. Tehát mondhatni általános felhasználásra.

Illetve melyik proci időt állóbb?

Egy i3 2120-ast cserélne le. Alaplapi hiba miatt ( 1155-ös )

[ Szerkesztve ]

(#73193) DR|FTK|NG válasza Peter.70 (#73192) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Szia.

Az A8-ban gyengébb, de több mag van. IGP-je az A8-nak erősebb, de ha elég volt az i3-é, akkor a kis Pentium-é is elég lesz. A G3260-at később ki lehet cserélni akár egy i5-re vagy i7-re, míg FM2+-nál az Athlon X4 860K a csúcs, és eközött, meg az A8 között nincsen olyan nagy különbség, mint a G3260 és i5 között(de árban sem).

Én a szimpatikusabbat venném. Nekem az a szimpatikusabb, amihez jobb alaplapot tudok szerezni. :D

[ Szerkesztve ]

(#73194) solfilo válasza Peter.70 (#73192) üzenetére


solfilo
veterán

Nem értem. Tönkrement az i3 is?
Mert ha nem, akkor vegyél alá egy lapot és kész.

Amúgy a kettőből kb mindegy, egyik sem gyorsítja a youtube-ot, de filmet nézni mindkettő bőven elég, a Pentium talán pattogósabb a magasabb egy szálas teljesítmény miatt, az A8-7600-nak elvileg jobban fekszik a multitasking a több mag miatt, illetve az IGP-jével lehet játszogatni is, ha ez fontos.

Egyik sem időt állóbb, talán annyi, hogy a Pentium helyére lehet i7-et is tenni idővel, míg az A8 helyére nincs a kínálatban érezhetően erősebb proci. De kb mindkettő kifutóban már, Intelnél a 1151, AMD-nél az AM4 az aktuális foglalat.

(#73193) DR|FTK|NG: egyet értek, egy kis pontosítás, Athlon X4 880K vagy A10-7890K, de nem oszt nem szoroz, kb annyit mennek mint a 860K. :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#73195) Peter.70 válasza solfilo (#73194) üzenetére


Peter.70
őstag

Csak a lap ment tönkre, ( 5 sata 2 portból csak 1 működik ) az is hol igen hol nem.

Nem lehet már kapni olyan 1155-ös lapot, amin van usb 3 és dvi csati, és a lapra sata 3 port is kéne az ssd miatt

[ Szerkesztve ]

(#73196) solfilo válasza Peter.70 (#73195) üzenetére


solfilo
veterán

Ez esetben vedd a szimpibbet, ahogy DR|FTK|NG javasolta. :)

solfilo

(#73197) Peter.70


Peter.70
őstag

Köszönöm a segítséget mindenkinek :)

(#73198) hobizoli válasza 4264adam (#73191) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ha van is, leszarom, ez amúgyis min fps volt
57fps akinek az nem jatszhato, az járjon pszichiáterhez, vagy akassza fel magat vhova
vkinek a R7-1800X meg i7-7700K valo mindenhez, mert mikrolag mentes bármiben +100-150k-ert, akkor hajra, vegye
en el tudom kolteni azt masra is
nem pro gamer szinten kell gondolkodni, aki ebbol el

lassan kezdünk ott tartani, hogy +80-100k-val egy gépnél ugy dobaloznak itt paran, mintha 3 liter tej ara lenne csak a kozertben
mert csak a 8core, meg csak a 16+ GB RAM, meg csak a 70+ ezres alaplap, meg csak a 150-200ezres a VGA jo, mert 4K alatt mar nincs is elet, a 100+fps meg a minimum kovetelmeny lassan
ezeket osszeadod 600k alatt mar lassan gep sincs ehhez, de konnyen lehetne 7 szamjegy kozelebe is konfigolni
azert a foldon járunk meg? 6-800lepedo a gamer PC? he...?

first person shooter game-kben kulon nemtom minek a 4K mondjuk 60fps felett, amikor rohadtul nem a tajban gyonyorkodik senki

kb annyira valos elvaras, mint amikor azon ment a vitatkozas oldalakon keresztul a VGA forumban, hogy az x FPS game kinagyitott screenshot kepein a x meg az y 3D effektnel melyiken nez ki jobban az a par pixel
aha, mert egy game kozben gondolom mennyire rohadtul ezzel van elfoglalva vki, hogy ez alapjan vegyen videokártyát...

:U

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#73199) hobizoli válasza Peter.70 (#73192) üzenetére


hobizoli
nagyúr

egyiket se
uj 1151-s B250-s mATX deszka, letezik belole DDR3-s is, meg egy G4560-s processzor bele

sokkal gyorsabb is lesz
de mondjuk RAM-t is cserelnem mar DDR4-re, ha mar ugyis csere kb minden
8GB DDR4 3000 Corsair kb 23k a pcx.hu-nal
2400-s 1k-val olcsobb
(2-3 hete neztem, akkor ennyi volt)

kb kiskerbutto 63k-bol megall az egesz

több drón kell ;P

(#73200) 4264adam válasza hobizoli (#73198) üzenetére


4264adam
veterán

Elnézést! Nem tudtam hogy ennyire kellemetlenül érint hogy ki mire költi a saját pénzét és hogy a szakmai topikban ha megkapjuk azt a bizonyos keret összeget amivel a delikvens rendelkezik akkor a maximumot ajánljuk, vagy éppen kielégítő tájékoztatást adunk.

Kérlek figyelmedet más vizekre tereld ez nem a te folyód. :R

OFF vége! Nem kell tovább

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.