Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, KÉRDEZÉS ELŐTT olvasd el!



HA KÉRDEZEL, EZEKRE AZ ADATOKRA SZÜKSÉGÜNK LESZ:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16201) Khaal válasza Gyusz (#16199) üzenetére


Khaal
őstag

Igen-igen a nyers adatokkal tisztában vagyok. Elvileg ha felhúzzuk a 700E-t 2.8ghz-re akkor az csontra megegyezik teljesítményben a 720-assal ugye?

(#16202) adam320 válasza Khaal (#16201) üzenetére


adam320
senior tag

Csontra azér nem,ha ugyanannyi az l2,l3 cache akkor szinte ugyan az a teljesitményük.

(#16203) Gyusz válasza Khaal (#16201) üzenetére


Gyusz
őstag

A cache mérete is egyezik, szóval igen, egy 700e@2.8 ~ 720.

(#16200) dzso22

955 is csúcsproci volt, tuninggal meg ugyanott vagy ha kell. Sőt, még a 140w-os TDP-t is tudod szimulálni, csak meg kell kínálni egy kis plusz feszültséggel. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#16204) dzso22 válasza Gyusz (#16203) üzenetére


dzso22
senior tag

így van :)
utólag belegondolva arra következtettem hogy nincs értelme 965-ért +20ezret kiadni azért
mert a cég helyettünk tuningolta a 955-öt :DDD

A legfontosabb,hogy a kacsák előtt mindíg legyen víz!

(#16205) szakalistvan


szakalistvan
senior tag

Sziasztok,Lenne egy kérdésem,lehetőségem van elcserélni a pár hónapos E5200-et egy kb másfél éves E6550-re 1:1-be,szerintetek megéri?
Nem tuningolok de játszom sokat:)

(#16206) Gyusz válasza szakalistvan (#16205) üzenetére


Gyusz
őstag

G31-es lapba szerintem inkább E5200. E6550-nek 7-es a szorzója, P31-es lapok meg általában 340-es FSB körül kifulladnak. Alapórajelen mondjuk valószínű, hogy a 170 Mhz-es hátrányt kompenzálja a +2 MB cache. Bár írod, hogy nem tuningolsz, de E5200-at a magas szorzó miatt egyszerű 800-as memóriával és gyengébb lappal túlhajtani.

[ Szerkesztve ]

(#16207) szakalistvan válasza Gyusz (#16206) üzenetére


szakalistvan
senior tag

Köszönöm a választ,próbacsere lesz,aztán meglátjuk,néha szoktam filmeket is vágni,azt is kipróbálom:)
Már csak a videókártya kérdést kell megoldanom
:R :R

[ Szerkesztve ]

(#16208) vzsryl válasza szakalistvan (#16205) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Szia!

Nem, nem éri meg a csere. Azonos órajelen ugyanolyan erősek, de az E5200 fogyasztása kisebb és jobban húzható, bár a tiéd nem tudom milyen tuningos. A dupla cache nem teszi gyorsabbá az E6550-et, mivel a Conroe-khoz képest a Wolfdale-ken csiszoltak annyit, hogy az E5200 is felvegye a versenyt. Ráadásul egy G31-be sokkal jobban megy egy E5200 a magas szorzó miatt.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#16209) jozefgucci1 válasza Gyusz (#16191) üzenetére


jozefgucci1
addikt

Köszi szépen .Esetleg a tuningban az adott topikban tudnál majd segíteni ha oda kerül a sor ?

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#16210) Pítőr válasza Khaal (#16201) üzenetére


Pítőr
aktív tag

Szia, szerintem várd meg az energiatakarékos Athlon II X3 - X4 eket! Elvileg nyár végén érkeznek, és az Athlon II 250, Phenom II 550 -es tesztekből kiderül, hogy lassabb ugyan a kis Athlon, de nem sokkal árban viszont 30-35% különbség van. Szóval én úgy gondolom, hogy vagy vegyél négymagosítható hárommagost, vagy négymagos Athlont, és vagy energiatakarékosat, amiből kihozod a maxot, vagy simát, de akkor meg alulfeszeled (minden az ártól függ)!

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=P%EDt%F5r

(#16211) Gyusz válasza jozefgucci1 (#16209) üzenetére


Gyusz
őstag

Ha épp arra járok, akkor persze. De mindig akadnak segítőkész emberek, procis, népszerűbb alaplapos, tuningos topikokat elég sokan látogatják.

[ Szerkesztve ]

(#16212) BigG.(nnnnn)


BigG.(nnnnn)
tag

Üdv!

p35-ds4 - E5200 - hd4850 milyen összeállítás? az e5200 3ghz vagy a fölé húzva kihajtja a vga-t? vagy ehhez azért vmi erősebb proci kéne?

Alaplap: Gigabyte P35-DS4
CPU: Intel E5200 2,5Ghz
VGA: Gainward HD4850 musashi hűtővel
RAM: Kingmax 2Gb 800Mhz
Táp: FSP 350W PNF

ez a konfig, akkor proci elég ide?

[ Szerkesztve ]

(#16213) kriszbon válasza BigG.(nnnnn) (#16212) üzenetére


kriszbon
őstag

Igen megfelelő így a konfig, esetleg még 2GB ramot tegyél bele. A proci 3-on is elég, de ha tud 1 kicsit többet(márpedig tud) akkor mégjobb lenne 3.2-3.3 környéke és megy mint a szélvész :D

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#16214) fekeandras válasza rudeee (#16163) üzenetére


fekeandras
őstag

Továbbra is azt mondom maradj AMD vonalon.Egy ilyen proci ha nem játékgépbe lesz bőven elég bármire, alaplap + ddr2 ramból meg dunát lehetne rekeszteni akkora a választék és az áruk is nevetségesen alacsony.A procival annyi a szívás, hogy magyarországra kevés jött belőle.Én is 4-5 helyen hirdettem egy hónapig mire találtam egyet.De ki lehet fogni.És a 35w ellenére csak két magot kapsz egy helyett mint az intel Conroe-L Celeronjánál.

[ Szerkesztve ]

(#16215) szasanyi


szasanyi
félisten

A meglehetősen kedvező ár/teljesítmény (és foglalat) alapján erősen fontolom, hogy sok év után INTEL-ről váltanék AMD-re, ráadásul most kedvező áron el is vinnék a mobo+CPU párosomat is. Semmi bajom ezekkel, csak szeretnék erősebb procit, és az Intel vonalat sem az árak, sem a 3 féle foglalat miatt nem tartom most túl jónak. Gondolkodtam, hogy jó lenne egy használt Q9400/9450 a meglévő lapba, de mivel más körülmények is "közbeszóltak" így erre a célra nincs annyi, mint amibe kerülnek,.
Na, akkor a sok rizsa után a lényeget... az új AMD procik és alaplapok terén semmilyen tapasztalatom sincs, ezért az a kérésem: segítsetek már abban, hogy melyik X2 - esetleg X3 - CPU lenne ideális, valamint ahhoz melyik alaplap lenne jó választás? A fő felhasználási terület a játék, és a HD filmek, esetleg egy kis tömörítés.
Nem túl sok, olyan 45k a - mind2re - rendelkezésre álló keret. A RAM-jaimat és a VGA-t egyenlőre nem tervezem cserélni. CPU a kedvezőbb fogyasztású 45nm, teljesítményben legalább E7400 szintű legyen. Ha linkeltek a választást elősegítő, jó teszte(ke)t azt is megköszönöm!

(#16216) keke69


keke69
őstag

Sziasztok!

Gondoltam ide írok mert elég összetett a kérdés.
Tehát van egy AMD 6000+procim,most vettem egy Phenon X3 720.Hát igazából nem látok semilyen nagy külömbséget.Sőt az everest memória tesztnél kisebb értékeket mutat mint a 6000+-os.

Köszönöm a válaszokat :R

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#16217) lsc válasza keke69 (#16216) üzenetére


lsc
nagyúr

Mire kellene válaszolni, kérdést azt nem látok . Egyébként már rajta vagyok a dolgon, jövő héttől már lehet tudok gondolatolvasni is ;] .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#16218) keke69 válasza lsc (#16217) üzenetére


keke69
őstag

Hát csak az,hogy ez természetes,hogy nincs észrevehető külömbség,és az is természetes,hogy az everest jobb értékeket mutat a 6000+-on???
Köszönöm! :R

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#16219) lsc válasza keke69 (#16218) üzenetére


lsc
nagyúr

Látom megtaláltad az x3 topicot, ott biztosan segítenek .

Az élet kegyetlen .

(#16220) Travelos


Travelos
őstag

gondolom van itt pár nagyon tájékozott ember a témában, mert sajna nekem nem sok időm volt utánanézni, szóval gépet akarok venni, és a procit nem nagyon tudom eldönteni, ami ugye meghatározza az egész rendszert.

AMD AM3 lap egy Phenom II X4 955 -el DDR3 ramokkal

vagy jobban megérné egy

Intel LGA775 lap egy Q9550-el DDR2 ramokkal

vagy elég egy

Intel LGA775 lap egy E8500-el DDR2 ramokkal

???

Nekem inkább az ár/teljesítmény a lényeg, ezért nem veszek Intel DDR3-as rendszert i7-el, mert nem találok olcsó lapot hozzá.
Ami biztos pont, az egy ATI4890 :D

H97 / i5 / 16GB DDR3 / 3TB HDD / 120GB SSD / R9 280 / 24" IPS / 550W

(#16221) vzsryl válasza Travelos (#16220) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Ha az ár/érték arány a lényeg, akkor az E8500 szóba se jöhet.
A Phenom II 955 nagyjából egy szinten van a Q9550-el, de a Phenom II DDR3-as Ram-okkal párosítva és emiatt jobb vétel, mivel jobban fejleszthető lesz 2-3 év múlva. Viszont a Q9550-et már nem tudod jobb procira cserélni, és a memóriabővítés is valószínűleg drágább lesz néhány év múlva.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#16222) elfelejtette válasza vzsryl (#16221) üzenetére


elfelejtette
veterán

A Q9550 alá is lehet tenni olyan lapot, amibe DDR3 ram megy...
(Nem kötözködésképpen írom, csak a pontosság kedvéért.)
Söt olyan lap is van, amin 2x DDR2, és 4x DDR3 foglalat van. Tehát most bele lehet tenni 2x2GB DDR2-t, késöbb pedig majd akár 4x4GB DDR3-at is.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#16223) Travelos válasza elfelejtette (#16222) üzenetére


Travelos
őstag

ha figyelembe vesszük, hogy nem szokásom alkatrészekként fejlesztgetni, tehát ez marad legalább 2-3 évig, akkor ha jól értem az első kettő közül mindegy?

továbbá mennyi különbség van a ddr2 és ddr3 között? úgy tudom sem árban, sem teljesítményben nincs sok :F

[ Szerkesztve ]

H97 / i5 / 16GB DDR3 / 3TB HDD / 120GB SSD / R9 280 / 24" IPS / 550W

(#16224) keke69 válasza vzsryl (#16221) üzenetére


keke69
őstag

Szia!
Válaszolnál a kérdésemre ha megkérnélek,mert te voltál az mikor videokarit vettem aki javasolta,hogy cseréljem le a 6000+ egy phenom II-re!
Köszönöm! :R :R :R

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#16225) vzsryl válasza elfelejtette (#16222) üzenetére


vzsryl
nagyúr

És a Q9550-et van értelme összeereszteni a DDR3-as memóriákkal? Mert tudtommal semmi előnye nincs a DDR2-höz képest. Viszont a Phenom II 955-nek lehet előnye.

(#16223) Travelos: Hát nem teljesen mindegy. A Q9550-nél erősebb procit már nem tudsz LGA775-ös lapba tenni, viszont az 1-2 év múlva megjelenő AMD Bulldozer-ek elméletileg menni fognak a mostani AM3-as lapokban.

(#16224) keke69: A szintetikus teszt eredményre nem adnék sokat. Játékokban és konvertálásban a Phenom II 720 ronggyá veri a 6000+-t. Továbbá a 720 jobban húzható és a sokkal nagyobb teljesítménye ellenére se fogyaszt többet.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#16226) keke69 válasza vzsryl (#16225) üzenetére


keke69
őstag

Köszönöm,mint mindig,sokat segítesz nekem és másoknak is köszönöm az ő nevükben is a segítőkészségedet! :R :R :R

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#16227) elfelejtette válasza vzsryl (#16225) üzenetére


elfelejtette
veterán

Arról volt szó, hogy mennyibe fog kerülni a jövöben a memória bövítés. Ezért írtam azt, hogy van olyan lap, amibe a mostani olcsó DDR2 is belemegy, és majd a jövöben az olcsó DDR3 is bele fog menni...
A Q9550-nek meg az a lényege, hogy ha elég jól megcibálod (magas FSB amire szüksége van, ha mázlid van, akkor 7x500MHz-en már jól muzsikál), akkor elég jól bírja tartani a lépést a PhenomII-vel.

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#16228) vzsryl válasza elfelejtette (#16227) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Értem én, de memóriakezelésben a nagy FSB segítségével tudja tartani a lépést? Mert anno olyanokat olvastam, hogy teljesen felesleges LGA775-ös lapba DDR3-as foglalatot rakni.
Kicsit most meg vagyok kavarva. :))

Szerk.: Ok! :)

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#16229) elfelejtette válasza vzsryl (#16228) üzenetére


elfelejtette
veterán

500MHz-es FSB mellé teszel egy 4x memória szorzót, és máris 2GHz-en mennek a ramok. Ott pedig már van sávszél, még akkor is ha nem AMD-s beépített memória vezérlö...

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#16230) Travelos válasza vzsryl (#16228) üzenetére


Travelos
őstag

szerinted 2-3 éven belül kiadásra kerülő játékokban lesz már jelentősége a ddr3-nak a ddr2-vel szemben? mert ha igen, akkor az AMD rendszert veszem meg!

H97 / i5 / 16GB DDR3 / 3TB HDD / 120GB SSD / R9 280 / 24" IPS / 550W

(#16231) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata az Athlon X2 240 gyári coolerrel?

(#16232) elfelejtette válasza Chosen (#16231) üzenetére


elfelejtette
veterán

X2 245-ös procival raktam össze gépet CM ELITE 335-ös házba (elöl-hátul 12cm@1300rpm).
A proci a gyári hütövel alapfeszen 2x Orthos progival 9-es prioritással terhelve az Everest 5.0 a CPU-ra 21 fokos szobában 62 fokot, a magokra 37 fokot írt. Az viszont érdekes volt, hogy az alapórajelet (2.9GHz) nem csak alapfeszen (1.35V), hanem 1.12V-on is vitte. Igaz, hogy amikor ezt kiteszteltem, már a TX3 csücsült a procin.
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#16233) vzsryl válasza Travelos (#16230) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Játékoknak 3 dolog fontos: erős proci, erős VGA és sok memória. A DDR3-as memóriáknak nem lesz sok előnye 2-3 év múlva sem, de az erősebb procinak viszont lesz, és egy AM3-as lapba még tudsz erősebb procit is dobni a Phenom II 955 helyére, de egy LGA775-ös lapba nem tudsz a Q9550-nél erősebbet tenni. Sőt az Intel-nél most semmilyen foglalatba se éri meg túlzottan befektetni, mert az LGA775 kifut, az LGA1156 az LGA1155 érkezésével lehet szintén kifut, és az LGA1366 elméletileg marad a felső-csúcs kategóriának.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#16234) Chosen válasza elfelejtette (#16232) üzenetére


Chosen
addikt

Hangra vagyok inkább kíváncsi :) Hangosabb volt mint a gyári CM venti?

(#16235) Travelos válasza vzsryl (#16233) üzenetére


Travelos
őstag

mint mondtam, nem fogok procit fejleszteni, mindig csak komplett gépet szoktam venni, de az alkatrészeket bele jól megfontolom.
ebben az esetben ugye a ddr2-es 775-ös chipset kiforrottabb az AM3-nál, és a Q9550 kevesebbet fogyaszt illetve kevésbé melegszik, árban és teljesítményben nagyjából egálban vannak az X4 955-el.
ezt figyelembe véve is AMD legyen, vagy Intel esetleg? :D

H97 / i5 / 16GB DDR3 / 3TB HDD / 120GB SSD / R9 280 / 24" IPS / 550W

(#16236) elfelejtette válasza Chosen (#16234) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hangban eléggé közelített a porszívóhoz a 3300-as fordulatszámával...

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#16237) vzsryl válasza Travelos (#16235) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Egy AM3-as rendszert valszeg jobb pénzért tudsz majd eladni pár év múlva, mint egy LGA775-öset, tehát így is van mellette érv. Gondolom úgy szoktál teljesen új gépet venni, hogy a régebbieket nem a sufniban tárolod, hanem inkább eladód. Vagy tévedek?

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#16238) Travelos válasza vzsryl (#16237) üzenetére


Travelos
őstag

minimális érv, de nem elhanyagolható, még meggondolom, de valszeg egyik választás sem lesz sokkal jobb a másiknál, hálás vagyok neked ezért az eszmecseréért :R

H97 / i5 / 16GB DDR3 / 3TB HDD / 120GB SSD / R9 280 / 24" IPS / 550W

(#16239) zazahoho


zazahoho
őstag

sziaszok!
egy láma kérdést tennék fel amikor egy e8400 proci E0-ás vagy C0-ás az milyen különbséget jelent
ill mit is takar a betű ill , 0 jelzés?
:R

[ Szerkesztve ]

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#16240) joe2005 válasza zazahoho (#16239) üzenetére


joe2005
senior tag

E0:
These parts have Deep Sleep State (C3E) enabled.
These parts have Deeper Sleep State (C4E) enabled.

Link:
C0
E0

Stepping
Esetleg itt

[ Szerkesztve ]

"Have you tried turning it off and on again?"

(#16241) zazahoho válasza joe2005 (#16240) üzenetére


zazahoho
őstag

köszi az infót
de mint láthatod láma vagyok e témában :O
melyik a jobb ? a tuning szempontjából van különbség?
sorry a tudatlanságomért :R

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#16242) joe2005 válasza zazahoho (#16241) üzenetére


joe2005
senior tag

Sajna azt nem tudom.

"Have you tried turning it off and on again?"

(#16243) zazahoho válasza joe2005 (#16242) üzenetére


zazahoho
őstag

ha esetleg valaki segítene megköszönném :R

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#16244) sanzi89


sanzi89
addikt

Üdv.

Egy olyan procit keresnék aminek a fogyasztása a lehető legalacsonyabb lenne, de teljesítményben is kicsit többet kellene hozzon, mint egy Atom. A legjobb az lenne, ha valami űber-giga-mega energiagazdálkodása lenne - ha nincs mit csinálnia mag kikapcsolás, szorzó/FSB visszavétel, stb - . Desktop vonalon kb 3 éve nem mozgok így a kor elhaladt mellettem. :)

Ezek mellett az ár is fontos szereplő lenne. Még annyit, hogy ugye a kis fogyasztással együtt lényeges lenne, hogy le lehessen hűteni passzívan egy közepes hűtővel.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#16245) Khaal válasza sanzi89 (#16244) üzenetére


Khaal
őstag

Én nagyon pozitív tapasztalatokat szereztem egy 45W TDP-s Athlon X2 4850E-vel, Ninja2-vel nevetve megy passzívban, valószínűleg egy Mini Ninja is simán elvinné. Mondjuk te szerintem kisebb teljesítményre és fogyasztásra gondoltál.

(#16246) Max0607


Max0607
csendes tag

Sziasztok.MicroAtx "játékos" laphoz milyen procit ajánlanátok(lapot is keresek csak microatx legyen).
Köszi

Minden rosszat el tudok képzelni magamról, de hiába.

(#16247) lsc válasza Max0607 (#16246) üzenetére


lsc
nagyúr

Amd vonalon akár ez, bele egy két vagy 3 magos proci aztán mehet . Nem ártana tudni milyen videokártya lesz, ill mekkora a felbontás .

Az élet kegyetlen .

(#16248) Pítőr válasza sanzi89 (#16244) üzenetére


Pítőr
aktív tag

Szerintem, ha nem sürgős, akkor várd meg az Intel E3x00-es szériáját, hamarosan kapható lesz. E processzorcsalád megjelenésével duplán jól járhatsz, hisz emiatt valószínű az AMD Athlon II család is olcsóbb lesz, amelyek szintén jól fogyasztanak, és elég jó teljesítményük van (fogyasztásban jobb az intel, de teljesítményben, meg az AMD, de alulfeszelve, kb ugy az a kettő)! Vagy vegyél egy AMD Sempron 140-et.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=P%EDt%F5r

(#16249) sanzi89 válasza Pítőr (#16248) üzenetére


sanzi89
addikt

A 65W-os TDP-t kicsit soknak tartom. Az ezer éves P4-emnek van 60W-os TDP-je.

Mivel kettő noti is van a családba az egyik P8600-as procival a másik T5900-assal, valami ilyenekben gondolkodnék. Úgy kellene összerakni a dolgot, hogy egy ilyen kategóriás proci egy hasonló fogyasztású alaplappal. A gépek közepes terhelés alatt fogyasztanak 20W-ot. Arra is gondoltam, hogy veszek egy hibás notit, de a legjobb az lenne, ha egy notebook T-s proci egy ehhez illő desktop alaplappal. Ez csak álom vagy létezik ilyen?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#16250) Pítőr válasza sanzi89 (#16249) üzenetére


Pítőr
aktív tag

Szerintem ilyen megoldás nincs, mert azoknak más a foglalatuk. A másik, hogy 20W terhelése még az atomnak sincs, mert ha jól tudom, akkor 5W-ot fogyaszt a proci, és 22W-ot 945-s alaplap. Azt meg nem érdemes nézni, hogy mennyi a TDP, persze, ha 125W-ot fogyaszt valami, akkor oké, de 45W-nál nem tudod, hogy mennyit fogyaszt. Oliverda linkelte még ezt anno. Nem azt mondom, hogy ez szentírás, de ha kb jó az adat, akkor az már nem rossz!
Aztán még próbálkozhatsz az alulfeszeléssel, azzal még kevesebbet fogyasztanának. De 20W-t azt sehogy nem érik el.
Vagy vegyél Atom 330-at ionnal.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=P%EDt%F5r

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.