Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#169489) alpihun


alpihun
senior tag

Sziasztok!

Ez még csak egy gondolatkísérlet egyelőre, de kíváncsi vagyok, hogy van-e ilyen laptop, mennyiért, és hogy ajánlott-e:
- 13-14 inch közötti, érintős és 2-in-1 (körbeforgathatós vagy valami) kijelző
- Windows (mármint nem chromebook)
- viszonylag jó stylus support (nem rajzolás, csak jegyzetelés)
- spec szinten egy intel 11gen Iris Xe-s CPU lenne az elvárás, i5 is elég de i7 is jöhet (illetve 16 GB RAM, 500+GB SSD, de kivétel nélkül minden kapható ezekkel)

illetve a kimaradt kérdések:
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Kb 1 hónap.
(2) A gépre szánt összeg forintban?
600k-nál többet nem szívesen költenék rá, de annak örülnék a legjobban, ha létezne ilyesmi már 400k körül is.
(3) Felhasználás?
böngészés, programozás (nem hardverigényes fajta), stylusos jegyzetelés, film/youtube, irodai programok, havi 1x valami régi játék (ezért szeretnék Iris Xe-t) - sok minden van itt, tudom, de egyik sem hardverigényes
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Minden nap hordozva, utazás közben ritkán használnám.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények?
USB-C töltésnek nagyon örülnék! Egy thunderbolt is jó lenne (jobb dokkolók és esetleges eGPU miatt). Más portoknak is örülök, de egy dongle/dokkoló úgyis a setup része lesz.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
Új, de van kb mindenhova 10-15% diákkedvezményem.

Eddig ezekről tudok:
- dell: xps 13 túl drága, inspiron 7000 2-in-1 árban van, de nem tudom menyire minőség
- hp: spectre x360 épp határon van, envy x360 árban van, de nem tudom menyire minőség. Ja és olvastam ezekről (vagy csak az envyről?) hogy tablet módban elég bulkyk/kényelmetlenek.
- acer: spin 5 pro-ra talál a leírás
- lenovo: thinkpad l13 yoga g2

Namost egyikről sem igazán tudok semmit, a konkrét hardveres kikötéseket mind teljesítik (asszem), inkább abban kellene segítség, hogy melyik laptopok jók vagy rosszak a következő szempontokból: stylus jegyzetelés/tablet mód, képernyő minőség (nem várok el sokat, de ne 40% sRGB 250 nit legyen), meg úgy overall minőség/tartósság.

Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.