Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • freeknight

    őstag

    válasz South Velen #61183 üzenetére

    Nézd nekem AUX van, ismerősök ajánlásra főleg. Brutál csendes, egyetlen japánt hallottam életemben, egy Mitsubishit, na annál pl halkabb. Gyönyörűen leszabályoz, tegnap csak egy 20 m2 területű hálót hűtött a 3,5 kw-os, mert brutál párás volt a kinti levegő, egyszer nem kapcsolt ki a klíma amíg ébren voltunk, végig tolta az egyenletes hideget. Ilyenkor a kompresszornak szinte semmi hangja. Maximális fokozatosan természetesen hangos a kültéri, de én nem igazán hallom kirívónak, és ha hangos is lenne, pont leszarom a szomszédokat a Vortex meg az Airfel szarjaikkal, ők se törődnek az én kényelmemmel.
    Wifi azonnal párosodott és azóta is hibátlan, lényegében csak az appot használjuk, a távirányító már azt sem tudom hol van.
    Télen mi még nem fűtöttünk vele, de ismerős tavaly már 2 ilyennel fűtötte ki a házat, mást nem használt mellé, csak az elektromos törülközőszárítót a mosdóban. Egyszer nem állt le. Jó, a fogyasztást még nem igazán figyelgette, az majd kiderül, bár én egyelőre csak kiegészítőnek használom majd.
    Szóval én eddig csak pozitívan tudok róla nyilatkozni, bár mivel nem japán, nem ajánlanám senkinek. De a kínaiak közül eddig jónak tűnik.

  • hzsolee

    őstag

    válasz South Velen #61183 üzenetére

    Üdv! A h tarifával kapcsolatban...
    Kicsit visszaolvastam, meg az összefoglalót is átfutottam, de...
    Nincs klímánk meg H mérőnk sem. Viszont van egy gazdaságtan gázkazánunk. Erősen gondolkodom egy 7kW-os klíma beszerzésén otthonfelújításival. Már ha nem vagyunk lekésve róla....
    A kérdés csak annyi, hogy ugyebár a h tarifa a rezsicsökkentett kvótát fogyassza. Villany tekintetében alatta vagyunk, így a kvóta határig és a "fűtési" kedvezményes időszakban ugyebár az igen kedvező árral számolnak. Ha túllépjük a kvótát, hogyan alakul ez a dolog? Mivel külön mérő van, gondolom tisztán látható, hogy a klíma miatt lett túllépve. Akkor hogyan alakul a h tarifa árszabása?
    A felvetésed alapján törekedni kell minél nagyobb SCOP értékre....már amit a buxa megenged... :D

    A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

Új hozzászólás Aktív témák