Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8851) Fla$hly válasza Tomix24 (#8850) üzenetére


Fla$hly
aktív tag

Köszi

Eddig a V500as kistesójával szemeztem, ám úgy tűnik ez sokkal jobb.
De vajon megéri azt a + 40ezret? :U

[ Szerkesztve ]

Aláírás

(#8852) Tomix24 válasza Fla$hly (#8851) üzenetére


Tomix24
addikt

Nem éri meg, de nincs alternatíva. Ha 100k körül még találsz panasonic sd90-et, akkor azt vedd meg. Azzal vettem fel a felvételt, és annak utódja a V700.

(#8853) trikko


trikko
tag

Sziasztok!

Szeretném lecserélni a kameránkat egy modernebbre.
Igaz a mostani sem olyan öreg (JVC GZ-MS215)de nem voltam megelégedve pár funkcióval.

Ami fontos lenne nekem hogy gyors mozgásoknál ne essen szét a kép,ne legyen "csikos".
Autosportot szoktam kamerázni(rally) és fontos lenne a jó felvétel!

Éjszakai funkció nem fontos nem szoktam éjjel használni de nem árt ha nem kell mellé halogén lámpa :DDD

Árban olyan 80e-es határra gondoltam de max 100e.
Nézegettem a Sam Q10-est ami elég szép csak a kamera kialakitással nem vagyok kibékülve.:)

Tudnátok valami jót ajánlani?Márka nem kritérium.

(#8854) trikko válasza trikko (#8853) üzenetére


trikko
tag

Üdv!

Erröl valakinek vélemény?
Panasonic HC-V100.

Néztem videokat róla és nekem tetszik!

Azért várom a válaszokat!

Üdv

(#8855) hollozoli


hollozoli
tag

Raktam fel egy Samsung HMX-Q10 nyers (MP4) felvételt. 720p.

[link]

Mindenkinek jó szurkolást a meccsekhez!

(#8856) Glittest


Glittest
csendes tag

Aki Sony HDR-CX130E kamerát tervez vásárolni, annak itt van a saját tesztem:

http://www.dzsekk.hu/sony-hdr-cx130e-full-hd-videokamera-teszt.html

De ha nem ilyet akarsz vásárolni, akkor is elolvashatod és véleményezhetsz bátran. :)

[ Szerkesztve ]

(#8857) Tomix24 válasza Glittest (#8856) üzenetére


Tomix24
addikt

Szia! Köszi a tesztet, szerintem mindenki nevében. A legjobb minőségben, innen onnan felvéve 2-3 percet, ha teszel fel valamilyen file megosztóra, annak szerintem mindenki örülne. Nekem a teszt az ha látom ;) :R [link]

(#8858) ZCoyote


ZCoyote
őstag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy új videókamerát. FullHD-s kellene, olyan 70-80k körül szánnék rá. Tudom, hogy ez nem egy nagy összeg de hátha van egy-két jó ár/érték arányú ennyiért.
Ahogy nézegettem 1080i-s van ennyiért. Az 1080p-s felbontás mennyiben jobb ettől illetve miben jelentkezik a különbség?

Semmi speckó dologra nem kellene ez a kamera, csak otthoni felvételekre illetve utazáshoz.

Romani ite domum.

(#8859) Tomix24 válasza ZCoyote (#8858) üzenetére


Tomix24
addikt

1080i Vs 1080p [link] regular download jobb alul.

100K alatt Samsung HMX300 ajánlott, 1080p-ben hibrid fényképező gép van, ami tud filmet is felvenni, és nem is rosszúl. De ha 100K körül találsz még a kifutott Panasonic SD90-ből , akkor az lenne a legjobb ár/értékü. [link] így vesz fel.

(#8860) ZCoyote válasza Tomix24 (#8859) üzenetére


ZCoyote
őstag

Megnézem, köszi!

Romani ite domum.

(#8861) ZCoyote válasza Tomix24 (#8859) üzenetére


ZCoyote
őstag

Rábukkantam egy angol teszt oldalra ahol azt írják, hogy az optikai zoom kivételével a Samsung HMX-Q10 jobb mint a HMX-300 (árban is). Erről mi a véleményetek?

Romani ite domum.

(#8862) Chrystall válasza ZCoyote (#8861) üzenetére


Chrystall
senior tag

Jobb. Mivel a HMX-H200-ból csinálták, bizonyos szemptonból jobb. Pl. este a HMX200 jobban vesz, mint a H300. Bár nappal a 300-as a jobb. De összességében a H200-as nyújt egy standard jó szintet. A camcorderinfo.com ír erről:

http://www.camcorderinfo.com/content/Samsung-HMX-H300-Camcorder-Review/Samsung-HMX-H200-Comparison.htm

[ Szerkesztve ]

(#8863) Chrystall válasza Chrystall (#8862) üzenetére


Chrystall
senior tag

Most, hogy a grafikonokat nézem, úgy tűnik nappal is több szempontból jobb a H200. Pl szín, meg élesség. Hmm. Még jó hogy anno nem a 300-ast vettem :)

(#8864) Ottó58


Ottó58
senior tag

Sziasztok!
Általatok erősen ajánlott kamera a Samsung HMX-H300 ebben az árkategóriában és tudásban.
Nézegettem tesztvideókat és nekem úgy tűnik a Samsung sokszor keresi az élességet, nem pontosan áll be, élesedik-homályosodik.
Mi erről a véleményetek?

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#8865) Chrystall válasza Ottó58 (#8864) üzenetére


Chrystall
senior tag

Nem lényeg. Előfordul. Még 200.000 fölött is. De ha mégis zavar, vegyél Canon-t, az nem fogja csinálni, és jó éles a kép.

[ Szerkesztve ]

(#8866) trikko válasza Chrystall (#8865) üzenetére


trikko
tag

Üdv!

Canon-ból melyiekt ajánlanád ár/érték arányban és kb 80-100e között?

Üdv

(#8867) ZCoyote válasza Chrystall (#8862) üzenetére


ZCoyote
őstag

Köszi!

Romani ite domum.

(#8868) Fla$hly


Fla$hly
aktív tag

Sziasztok

Tudom hogy nem teljesen témába vágó a kérdésem. De nemtudom hova tegyem fel.
Szóval össze vissza kerestem, de nem tudom hol lehet venni steadicam-et. Steadicam Merlin kellene nekem, nem tudjátok hol lehet venni? Itthon vagy esetleg Ausztriában?

Aláírás

(#8869) pinnacle válasza Fla$hly (#8868) üzenetére


pinnacle
nagyúr

(#8870) Fla$hly válasza pinnacle (#8869) üzenetére


Fla$hly
aktív tag

áh, köszi :) :R

Aláírás

(#8871) edeleny


edeleny
őstag

Na, megjött a H300
Fél órája vagyunk ismerősök.
Nem vártam ennyit tőle. Viszonylag jól vesz fel sötétben is.A nappali meg csodálatos.
Az összes SD kártyámat elfogadta. Mondjuk az 1 gigástól nem volt boldog.

Az 1080/50i-t csont nélkül viszi a TV. (LW5590, és az LE5500 is)

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#8872) Fla$hly


Fla$hly
aktív tag

Egy utolsó kérdés :P

Szerintetek Panasonic HC-V700, vagy Sony HDR-PJ260VE?

Aláírás

(#8873) Tomix24 válasza Fla$hly (#8872) üzenetére


Tomix24
addikt

+1 Panasonic HC-V700 (De a Sony ezen kamerája is kb ennyire jó lehet). De a Pana bizonyított ;)

[ Szerkesztve ]

(#8874) Tomix24 válasza edeleny (#8871) üzenetére


Tomix24
addikt

Beltérben mód-ot válassz. A beltéri(gyertya jel asszem) mód-nál jobb lesz a kép(akadás mentesebb mint AI módban).

(#8875) edeleny válasza Tomix24 (#8874) üzenetére


edeleny
őstag

Van hozzá a Samsung oldalán 7 napos Firmware.
Érdemes feltenni?
Illetve hogyan, mert a dobozban, csak 1 CD-volt, azon 20 nyelven a használati útmutató van.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#8876) Tomix24 válasza edeleny (#8875) üzenetére


Tomix24
addikt

Miért is ne. Innen szedd le: [link] A leszedett zip file-ból szedd ki a bin kiterjesztésűt, azt másold egy üres SD kártyára. Tedd be a kamerába, és keresd meg a firmware frissítés menüpontot(vagy hasonló nevűt, ha nem ajánlja fel rögvest a frissítést).
Valamit biztos javít.. Pl én annó a HMx200-hoz feltettem, és utána már a zoom hangja nem hallatszott be.

(#8877) Chrystall válasza trikko (#8866) üzenetére


Chrystall
senior tag

Hűű, nem tudom. Én használtan vettem mikor vettem. Ráadásul régebbi, 2008-as szériát. A barátomnak volt belőle, kipróbálhattam, így tutira mehettem, más szériákat nem is néztem így Canon-ból. Ez a HF széria, meg a HG. Újonnan a HF M megy, meg HF R, ebben a kategóriában, amit írsz. Hogy most abból melyik a jó, nem tudom. De általában azt lehet olvasni Canon értékelésekben, hogy az élességgel meg vannak elégedve. Írták ezt HF M-nél meg R-nél is. De annyi van, nem emlékszem már melyik volt pontosan. Bár nyílván van ott is pár gyenge darab, de én amiket olvastam, abban mindig dícsérték az élességet.

Valaki árul a Hardverapón egy Canon HV30-as kamerát. 100E allatt, én azon elgondolkodnék. MiniDV-s, de Full HD, progresszívben is vesz, és a Canon MiniDV HDV szériája nagyon elismert. Ráadásul elég nagy a szenzora, így este is szépen fog venni. 100 alatt nem igen kapsz annál jobb masinát Canon-ból. Én HV40-et szeretnék már régóta, de elég nehéz ezeket jó árban kifogni. De a HV30 is elég jó. Már a HV20-at is nagyon dícsérték. Mozgásoknál a MiniDV már régebben is jobb volt, mint a memóriakártyás kamerák. Igaz, ezek szalagosak, de nagyon szép felvételeket csinálnak. Viszont rá kell kérdezni, hogy a vevő fej nincs-e kihajtva.

[ Szerkesztve ]

(#8878) pinnacle válasza Chrystall (#8877) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Nekem volt Canon HV40-m, gyorsan visszavittem. Össze sem lehet hasonlítani a Pana SD 90-el. Nem tud FullHD-ben rögzíteni.
A Canon HF100 volt talán még jó, csak nem találom a "kacsás" felvételét.

[ Szerkesztve ]

(#8879) Tomix24 válasza pinnacle (#8878) üzenetére


Tomix24
addikt

A kacsás sem progresszív: [link]
Lehet 200K körül már van nekik Fullos kamerájuk.

(#8880) djnice


djnice
veterán

Így van, a Canon HF100 utáni szériák már nem jók, kis szenzor, kis látószög (mondjuk ez mindegyik Canon-ra igaz), manapság nem szabad már Canon kamerát venni a belépő kategóriában.

(#8881) Chrystall válasza pinnacle (#8878) üzenetére


Chrystall
senior tag

Háát, nem tudom, de nekem sokkal jobban bejönnek a színei. A videohelp.com-on meg kifejezetten ez az ajánlott márka és típus: Canon HV40. Nálatok az SD90, ott a HV40.

Ez a Canon HF100 duma meg kissé sztereotíp, mert már anno se volt annyira szuper a zajmárséklés annál se, mikor az kijött. Egyébként meg nem is erről volt szó, hanem a képélességről és az autófókusz-ról. Az pedig általában jó a Canon-okban, főként ezért szokták felhúzni az értékelésűket, nameg a szín miatt.

100 alatt egyébként sok kamerának zajos a képe, tehát most emiatt nem kell a falnak menni.

Engem sem a Samsung HMX-H200-am, sem a JVC Gz-HM300-am autófókiusza nem zavart, néha kicsit kalandozott, de alapvetően intelligens volt. Ha valakit zavar az a némi kalandozás, akkor ott a Canon, az nem kalandozik, mert a Canon erre ad. Csak ott meg a zajszint nem jó. Dehát valamit valamiért. Egyébként a 100 alatti Panasonic-ok, de még a Samsung HMX-300 szenzora se nagyobb, mint a Canon szériáké.

[ Szerkesztve ]

(#8882) pinnacle válasza Chrystall (#8881) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Én is azért vettem, mert a camcorderinfo-n nagyon dicsértek, de élőben nem volt olyan jó. Tényleg úgy kell kamerát venni, hogy megnézel nyers videókat. Azt még nem is mondtam, hogy a motor zaja belehallatszott a felvételbe.

Tomix24 a 00221.MTS kellene. Nem tudnád feltölteni? Az is interlaced, de úgy emlékszem, hogy nagyon jó minőségű volt.

(#8883) Tomix24 válasza pinnacle (#8882) üzenetére


Tomix24
addikt

Nincs meg, legalábbis ilyen nevű nincs nekem.

(#8884) pinnacle válasza Tomix24 (#8883) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Sajnos én sem találom.

(#8885) Tutu7030 válasza Tomix24 (#8876) üzenetére


Tutu7030
veterán

Pontosítás:
A H300 esetén amikor már be lett helyezve az update bin fájlt tartalmazó kártya, kikapcsolt állapotban rá kell dugni a töltőt, majd kis várakozás után ki kell nyitni az lcd-t. Ekkor meg fog jelenni a firmware frissítésre vonatkozó párbeszéd ablak a kijelzőn.
(az intelli-studio programmal többszöri próbálkozásra sem sikerült a fw frissítése, csak ezzel a sd kártyás megoldással sikerült)

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#8886) Tomix24


Tomix24
addikt

Mivel tavaly is ugyanekkor voltunk Órfűn , módomban állt most érdekességképp a régi 720p-s felvételt, a mostani 1080p-sel összevetni. [link] Samsung HMX200 Vs Panasonic SD90

Ki is kért tőlem Panasonic kamerás Nádasos/tavas felvétel? :) Pont felvenni. Odatettem a Sanyo 1080i nádas felvételt is mellé: [link]

[ Szerkesztve ]

(#8887) rmmm


rmmm
tag

sziasztok!

kamerat szeretnek venni, minimum 720p, az sem baj ha magas fps (50p)

az egyik fo szempont az optikai stabilizator. kitolt max zoommal (ami nagy legyen, tehat profi kamerak 10x szoba sem johet) lehetoleg kezbol is stabilan tudjak felvenni

sony cx250-et neztem, illetve fenykepezot: hx100v. itt dicseritek a cx130-at is

mivel lehetoleg keves penzbol szeretnem kihozni, megkerdeznem hogy ebbol a szempontbol a sokak altal dicsert Samsung HMX-H300 milyen?

mas tipp?
ma mar nem gyartanak 60-70x zoom kamerakat? par eve a sony probalkozott az akkori VGA kamerainal. jol latom, hogy mar nem divat, es HD-ban ilyen nincs?

köszi

[ Szerkesztve ]

(#8888) maxika2004 válasza rmmm (#8887) üzenetére


maxika2004
őstag

a Panasonic v700-at neked találták kl :DD

(#8889) rmmm válasza maxika2004 (#8888) üzenetére


rmmm
tag

koszi a valaszt. kis indoklast kerhetek? :) ennek csak 21x zoomja van. vagy a digitalis zoom vmi extrat tud?
illetve tudtommal a sonynak is tobb fajta (szenzormozgatasos, optikai, elektronikus) stabilizatora van

(#8890) maxika2004 válasza rmmm (#8889) üzenetére


maxika2004
őstag

(#3012) hsz ben és több helyen is van eredeti felvétel...
nagy zoomnál is szuper a stabi......

[ Szerkesztve ]

(#8891) edeleny válasza Tutu7030 (#8885) üzenetére


edeleny
őstag

És hátha másoknak is tudok segíteni.
M?ég ez is kevés volt.
Miután feltette a firmware-t, és kikapcsolt, ki kell venni a kártyát, és kihúzni a töltőt, így újraindítani. Csak így alkalmazza.
Majd gyári visszaállítás.

Az intzelli-studi-nál az a baj, hoyg nem enged a PC-ről másolni a gépre.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#8892) Tutu7030 válasza edeleny (#8891) üzenetére


Tutu7030
veterán

:C Jól meg van keverve. :)

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#8893) fishman985


fishman985
tag

Sziasztok!

Kamera vásárlás előtt állok, Panasonic V700, Samsung H300, Q20 amin eddig gondolkoztam.
Van ebben a kategóriában más alternatíva is, ill. melyik mellett mi szól?

A Panasonicnál úgy hallom forgalmazási gondok vannak, kérdés a szerviz mennyire lesz így biztosítva a továbbiakban.

Milyen SD kártyát érdemes venni?

A hozzászólásokat előre is köszönöm.

(#8894) Tomix24 válasza fishman985 (#8893) üzenetére


Tomix24
addikt

Egész más kategóriák. [link] regular download jobb alul

(#8895) fishman985 válasza Tomix24 (#8894) üzenetére


fishman985
tag

Családi események megörökítésere keresnék, szülinap, nyaralás, stb. a keret max 150.
ezen belül keresném az elérhető legjobb alternatívát.
Nem vagyok márkafüggő, Sony, Samsung, Canon, Panasonic modellekből mindegy, csak jó legyen.
A régi 10 éves Samsung mini dv kameránk utódja lenne. :)

(#8896) Tomix24 válasza fishman985 (#8895) üzenetére


Tomix24
addikt

[link]Panasonic V700

(#8897) fishman985 válasza Tomix24 (#8896) üzenetére


fishman985
tag

Köszönöm, meggyőző.
Milyen kártyát ajánlasz bele?
Ez megfelelő lenne?
javascript:;

(#8898) fishman985 válasza Tomix24 (#8896) üzenetére


fishman985
tag

Köszönöm, meggyőző.
Milyen kártyát ajánlasz bele?
Ez megfelelő lenne?
SANDISK ULTRA SD HC SDHC CLASS 10 UHS-I 30MB/SEC 16GB

(#8899) Tomix24 válasza fishman985 (#8898) üzenetére


Tomix24
addikt

Jó bele, igen. Elég gyors is.

(#8900) csunyadisznó


csunyadisznó
csendes tag

Sziasztok. Segítség kéne kamera ügyben. 40ezer forintig mit tudtok ajánlani? Fél óránál több összefüggő felvételre nincs szükségem és monitoron nézném meg és pc-re menteném a felvételeket. Nem tudom ez számít e de remélem tudtok segíteni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.