Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8101) IG55 válasza pinnacle (#8098) üzenetére


IG55
senior tag

Úgy tudom korrekt.

(#8102) IG55 válasza Tomix24 (#8089) üzenetére


IG55
senior tag

Nekem a Sony is teljesen jó lenne, tudsz ajánlani SD90hez hasonló árú és minőségű kamerát?

(#8103) Tomix24 válasza Ágógreen (#8091) üzenetére


Tomix24
addikt

"sd90 meg v700 egy kacat képileg ehhez képest." - :)) Kinek a pap, kinek a paplan..
"1080 25p is rossz?" ...

Várom a sample-kat.

(#8104) Tomix24 válasza IG55 (#8102) üzenetére


Tomix24
addikt

Sony HDR-CX160
Sony HDR-CX260

Ez a kettő egyenértékű az SD90 és V700-al. De mintha kicsit jobb választás lenne sötétben.Én Sony-ból ezek ajánlom.

(#8105) medica válasza IG55 (#8102) üzenetére


medica
senior tag

cx260 már kapható 140k-ért is.

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#8106) pinnacle válasza IG55 (#8101) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Olyan kamera kell, aminek az érzékelője natív fullHD. Nem találom az adatait, de ha jól emlékszem a Sony CX250 ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#8107) IG55 válasza pinnacle (#8106) üzenetére


IG55
senior tag

Jól látom, hogy a CX250 és CX260 között csak a beépített memória a különbség?

(#8108) pinnacle válasza IG55 (#8107) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Igen úgy tudom, de azért jó lenne megtalálni az adatlapját, illetve mintafelvételeket. Tudod, olyan helyen vásárolj, ahol fel van tüntetve, az elállás joga, 4. §15 (1) A fogyasztó a szerződéstől nyolc munkanapon belül indokolás nélkül elállhat. Ha nincs feltüntetve akkor 3 hónapig illet meg ez a lehetőség, de jobb eleve tiszta helyzetbe belemenni. Valahol már eleve 14 napig van ez a lehetőség és nem apró betűs részen rejtegeti, hanem a főoldalon hozza.

[ Szerkesztve ]

(#8109) huppancs89


huppancs89
tag

Tudtok mondani olyan kamerát, amivel lehet szép szuper lassításokat csinálni?
Mekkora frame kell hozzá, vagy ez programtól is függ?
Nem muszáj ennyire profit:
[link]
:)

(#8110) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Itt van még pár felvétel. A Splash-ben ezt kapcsoljátok be, hogy ne kelljen egyesével kattintgatni. .mkv, .mts fájlokká, hogy is lehetne összefűzni?
Mese nincs, ebben a kategóriában sok fény kell, a jó felvételekhez. Az SD90 a zöldet erősíti, de színhelyes kamera csak drágán van. A közeli fényképek élesek, a távoliak nem annyira. Az LCD-n túl színesek, a valóságban szerencsére nem.
Nagyon jól kódol a kamera, sem a CPU-t, sem a VGA-t nem terheli, és az FPS érték is stabil.

[ Szerkesztve ]

(#8111) Ágógreen válasza pinnacle (#8110) üzenetére


Ágógreen
senior tag

köszi pinnacle ! nagyon sokat segítettél a végső döntésben a videóiddal.
meglágyult a szívem, mégis sd90-et rendeltem.
nem tudtam ellenállni a 100K-nak. barom jó ár.

Köszönöm Auchan Kecskemét !

Majd csinálok felvételeket a zoom h1-el és felrakom ide őket.

(#8112) pinnacle válasza Ágógreen (#8111) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Látod, nem olyan egyszerű ez a kameravásárlás. :) Kíváncsi vagyok már erre a Zoom H1-re.

(#8113) Ágógreen válasza pinnacle (#8112) üzenetére


Ágógreen
senior tag

...tudod spórol az ember ahol tud.
és itt lehet, különösebb minőségi deficit nélkül !
remélem jól döntöttem
kösz a segítséget mégegyszer.

[ Szerkesztve ]

(#8114) Tomix24 válasza pinnacle (#8110) üzenetére


Tomix24
addikt

Jó ez az Oron file megosztó.Gyors

(#8115) Ágógreen válasza Tomix24 (#8114) üzenetére


Ágógreen
senior tag

nekem mindig csomót várnom kell hogy letölthessem a következő file-t. miért ? valami óra visszaszámol. de nem a szokásos 1 perc hanem sokszor sokkal több. itt is be kell valahogy jelentkeznem ?

[ Szerkesztve ]

(#8116) Tomix24 válasza Ágógreen (#8115) üzenetére


Tomix24
addikt

Nekem is. napi 1-et enged kb 60 másodperces várakozással, a többinél 50 perc, vagy többet kell várni :D Sima regisztráció nem segít itt sem, csak ha fizetsz.

Ez a cél, hogy az ember fizessen elő, különben lassú és várhat mindenre.. Dehát ráérünk.. csórók vagyunk :)

(#8117) Ágógreen válasza Tomix24 (#8116) üzenetére


Ágógreen
senior tag

sd90-re érdemes valami uv szűrőt vagy polárszűrő lencsét venni ? tudom elég egzotikus a 41,5mm átmérőjű filter. lehet csak átalakítógyűrűvel lehetne megoldani. de elsősorban a védelem miatt kérdem, meh hogy mindig tiszta lenne a gyári lencse ezáltal. aktívszenes tisztító tollacskám már van és szeretem is nagyon. sdxc kártyát befogad az sd90 ? vagy csak sdhc-t ?

(#8118) Ágógreen


Ágógreen
senior tag

De király ár:

SanDisk 64GB Mobile Ultra MicroSDXC

kb. 16ezer ft :Y

[ Szerkesztve ]

(#8119) Tomix24 válasza Ágógreen (#8117) üzenetére


Tomix24
addikt

SDXC - [link] Fogadja.
[HDC-SD90]
SD/SDHC/SDXC Memory Card

A Védelem miatt lehet érdemes lenne, én már elkéstem ezzel. Belül lett koszos a lencse :DDD Még nem találtam élő embert aki tisztítaná..

(#8120) Tomix24 válasza Ágógreen (#8118) üzenetére


Tomix24
addikt

Csak teljes méretű SD kártyát vegyél, micro+átalakító sokszor kompatibilitási problémákkal küszködik, + ~15% a sebességből elveszik az átalakítók miatt. Ha lehet próbáld ki elötte.

(#8121) Ágógreen válasza Tomix24 (#8119) üzenetére


Ágógreen
senior tag

és 128GB-os SDXC-t is benyel ?

(#8122) pinnacle válasza pinnacle (#8110) üzenetére


pinnacle
nagyúr

.mts fájlokat, hogy is kell összefűzni? tsMuxeR azt jelezte, hogy minden rendben, a fájlméret a kettő összege, mégis csak az első fájlt játssza le. :(

Ágógreen szóljál ha találtál 41,5 mm-es UV szűrőt, én sehol sem látok. Képes volt a Panasonic olyan lencsét kiadni, amire nincs szűrő, még saját sem?
SDXC-nél a 48GB-64GB van csak jelezve. Nem túl nagy a 128GB? Gondolom nem akarsz 10 órát egybe felvenni.

(#8123) Ágógreen válasza pinnacle (#8122) üzenetére


Ágógreen
senior tag

...lehetetlenség 41,5mm-es filtert találni

először inkább szemezgess magadnak egy átalakítót

[ Szerkesztve ]

(#8124) Tomix24 válasza pinnacle (#8122) üzenetére


Tomix24
addikt

Tsmuxer. Az elsőt az ADD gombal tallózd be, az összes többit a JOIN gombal. Majd lent .M2ts-re állítsd, és Start muxing. A végtermék ne ugyanott legyen mint a többi.

Azt meg kell jegyezni hogy 10 percnél hosszabb összeillesztésnél, ezzel a progival csúszhat a hang a felvétel vége felé 300ms-et is akár.. Régi progi, és nincs is hasonló az egész neten, tudomásom szerint, ami így illesztene, és ne csúszna a hang... :(((

Viszont, trükk: nevezd át a file-okat .m2ts.re kézzel. Majd az összeillesztést az MKVtools[link] progival végezd. ADD az első file, majd Append a többi, és lent start muxing.Mást ne állítgass..
Volt nincs hangcsúszás, és 1 perc alatt egyben lesz az összes kisfile, minőségromlás nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#8125) Ágógreen válasza pinnacle (#8122) üzenetére


Ágógreen
senior tag

úgy néz ki hogy 41,5-46mm-re való adapter-gyűrű mégsem nyerő
LINK

sarkokban látszik a adaptergyűrű belső széle.
sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#8126) pinnacle válasza Ágógreen (#8123) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Úgy tudom, hogy az átalakítóval nem tökéletes, talán a zoomnál lehet probléma. Majd kiderül, ha vesz valaki. Látom, közben meg is találtad a hibát.

Tomix24 Köszi! .MTS-el is sikerült, lehet, hogy az új verzió már tudja. Az .mkv semmit sem változtat az .mts-en?
A miniDV-t sem nyers fájlként néztük, 1 óra=13GB, hanem DVD-n, semmi gond nem volt. Az .mts-re is feltalálhatnának valami tömörítést. Lehet, hogy a Blu ray az, nem tudom, hogy 10GB .mts mennyi Blu ray-en, legjobb minőségben. Persze még az 50p sincs megoldva.

[ Szerkesztve ]

(#8127) Tomix24 válasza pinnacle (#8126) üzenetére


Tomix24
addikt

Na, akkor az új verza már fogadja ahogy van :)

Ami változik az a kiterjesztés, és előfordulhat hogy egyes asztali lejátszók nem ismerik fel, mert mkv-nak nézi, de AVCHD2.0 . :D

De PC-n pl semmi gond, Splash player-nek is hót mindegy. Annyi hogy a Powerdirector kilép ha betallózom neki. :DDD Amúgy szuper, és minőségromlás nélküli. A családi filmjeim , a hosszabbak ebben vannak, hogy ne csússzon a hang.

(#8128) pinnacle válasza Tomix24 (#8127) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Nem tudom, hogy az AMD utána járt-e a panaszomnak, de már a gépet nem terheli a felvétel lejátszása, bekapcsolt hardveres gyorsításnál sem. A régebbi felvétel is tökéletes. A te felvételeidnél már nem terheli a VGA-t, de még mindig szaggat és nem stabil az FPS. A Panasonicnál azt mondták, hogy akkor is szaggathat a video, ha nem megfelelő a rögzítés sebessége. Meg tudnád nézni, hogy a kártyád milyen sebességgel dolgozik, illetve ki tudod más kártyával próbálni? Furcsa, hogy a te felvételeid még mindig nem futnak rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#8129) Ágógreen válasza pinnacle (#8128) üzenetére


Ágógreen
senior tag

nVidia vagy ATI kártyát érdemes beszerezni az SD90 mellé ?

(#8130) pinnacle válasza Ágógreen (#8129) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Idáig gond volt az Intel-AMD párosítással, bekapcsolt hardveres gyorsításnál. Írtam is az AMD-nek, de azok váltig állították, hogy a Panasonic kodekkel van gond. Most viszont, (mindig felraktam a legújabb AMD drivert) ahogy fentebb írtam, simán fut minden. Próbáld ki, hogy van-e valami probléma a lejátszással. A HD Writer az NVIDIA-nál támogatja a hardveres gyorsítást.

[ Szerkesztve ]

(#8131) Ágógreen válasza pinnacle (#8130) üzenetére


Ágógreen
senior tag

de akkor nVidia biztonságosabb ha Intel-em van ?

(#8132) Tomix24 válasza pinnacle (#8128) üzenetére


Tomix24
addikt

Valami gebasz lehet nálad. Főleg hogy láttam a feladatkezelődet. 68 folyamat megy? Lehetne mit csinálni a gépen.

Ezt nézd meg:[link]
Nálam a 28.000-es AVCHD2.0 60hz nem nagy szám. 150.000-es! :Y bitrátás Hubble úgy megy mint kés a vajban.

Ha újrarakod a Win-t, akkor lesz már jó szerintem, és akadás mentes. Csak az álltalam megadott driverek jöhetnek szóba és Codecs pakkok. És persze a Win7-et is be kell törni kicsit, hogy ne dolgoztassa a procidat feleslegesen a háttérben. Nálam épphogy 6%-on ment a gép a Hubble.mkv alatt. Mellette beindíthatok még 5 AVCHD filmet akadás nélkül szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#8133) Tomix24 válasza Tomix24 (#8132) üzenetére


Tomix24
addikt

pinnacle

TeamViewer -Ezzel a progival át tudnám venni az irányítást a géped felett, és beállítani pár dolgot, installálni,stb. Neked csak a Win7-et kell újrahúzni ;) Mit szólsz? Így olyan mintha átmentem volna hozzád.

Fontos! A win7 nem lehet N-es. És elég a Home Premium Sp1.

[ Szerkesztve ]

(#8134) Tomix24


Tomix24
addikt

Én az Amd Proci és Videókarira esküszöm, de biztos gond nélkül lehetne Nvidiával is videót nézni.

(#8135) Ágógreen válasza Tomix24 (#8134) üzenetére


Ágógreen
senior tag

Codecs pakkot milyet is ajánlasz ? :R

(#8136) Tomix24 válasza Ágógreen (#8135) üzenetére


Tomix24
addikt

Szűz gépre

Ezek kellenek hogy a filmek tutira menjenek. De ezek csak az alapok, ezen felül megvannak a lejátszó progik, és beállításaik is. Plussz a Win7 herélés, persze jó értelemben.

FFDShow MPEG-4 Video Decoder 2012-04-09
[link]
Download [ FFDShow MPEG-4 Video Decoder 2012-04-09 x64 - XhmikosR build ] (64bitesre is ezt!

X.264 - [link]
Download [ x264 Video Codec rev. 2184 CLI - Mirror ]

Directx web installer: [link]

Net.4 [link]

AMD videókarinál: [link]
Ez tartalmazza a HD kamera kódekeket is.

Cserébe így megy a gép: [link]

CCcleaner-t tilos használni, illetve más kódek pakk sem ajánlott, sőt..

Microsoft Visual C++ 2010 Redistributable Package x86 és x64

[ Szerkesztve ]

(#8137) Ágógreen válasza Tomix24 (#8136) üzenetére


Ágógreen
senior tag

durva lista. nem is gondoltam volna. köszkösz akkor nekiállok

beta catalystokat szoktad felpakolni ?

[ Szerkesztve ]

(#8138) pinnacle válasza Tomix24 (#8133) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi a segítséget! Majd lehet, hogy megkérlek rá. Egyelőre örülök, hogy nincs semmi gond az én felvételeimmel. Csak azért gondolom, hogy a fájllal lehet valami gond, mert régebben sem találtunk senki Intel-AMD-st, akinek gond nélkül ment volna.

A másik vinyómon van Win7, szerintem semmit sem tettem rá, az én felvételeim simán futnak, a tiéd viszont akad. Látszik milyen cikk-cakkos az FPS. A Hubble-nél 51 volt a minimum. Amit használok PC-n feleannyi a VGA terhelése, nem tudom, hogy csináltam. Nem tudnál csinálni egy másik SD kártyára felvételt? :)
Még arra is gondoltam, hogy régebben a VGA-n be lehetett állítani, hogy PAL vagy NTSC rendszer lesz, de ilyen már talán nincsen.

Ágógreen az eddigi felvételeket simán le tudtad játszani? Nézd meg az MSI Afterburner-el, hogy mennyire stabil az FPS és mennyire terheli a VGA-t.

[ Szerkesztve ]

(#8139) Ágógreen válasza pinnacle (#8138) üzenetére


Ágógreen
senior tag

egyenlőre HD3000-el nyomom (CPU-ba integrált szar)

(#8140) Tomix24 válasza pinnacle (#8138) üzenetére


Tomix24
addikt

A karihoz nem lehet köze, mert itt és máshol is szépen megy. Viszont érdekes hogy nálad pont a 60hz akad. Az asztalod milyen beállításon van? Felbontás/hz?

Elvben 60Hz a Native a PC-knél, és ha Pal terméket veszel, akkor kell hogy akadjon, és kézzel kell megváltoztatni az aszatal képfrissítését. Az kamerád felvételei nem akadnak, Huble is megy, úgyhogy kár bolygatni, ráér akkor ha véletlenül 60hz-es kamot vásárolsz :)

[ Szerkesztve ]

(#8141) Tomix24 válasza Ágógreen (#8135) üzenetére


Tomix24
addikt

Persze, amit kiadnak 99%-ban stabil, béta létére is. Van teljes mentésem a rendszerről, nem gond ha beáll egyszer akár ez miatt is. Inkább kísérletezgetek, mindig a legjobb beállítást keresem.

[ Szerkesztve ]

(#8142) Ágógreen


Ágógreen
senior tag

7870-es atiban gondolkozom. állítólag nagyon megközelíti a 7950 szintjét és csak 80 körül van az ára. azt hiszem ezt fogom megrendelni.

mi az a huble ? vagy hubble akart lenne ? mint a teleszkóp ?
ez valami fullHD-s screensaver a távcső képeiről ?

(#8143) Ágógreen


Ágógreen
senior tag

Gigabyte 7870 OC megrendelve :P
csak elég lesz egy ideig...

érdemes újraraknom nekem is a Win7-et a codec kavalkád miatt ?
de miért tette a mikrofon bemenetet a kihajható lcd alá a panasonic az sd90-en ?
én fixen szeretném használni a zoom h1-et. így most akkor sosem fogom majd tudni becsukni teljesen az lcd-t. széthúzogatni meg később újradugdosni nem akarom állandóan a mikrofon jack-et.

:))

[ Szerkesztve ]

(#8144) Tomix24 válasza Ágógreen (#8142) üzenetére


Tomix24
addikt

A Hubble egy Blu ray film részlet, kicsit feltuningolt bitrátával. Ha bírja a géped akadás, kockásodás nélkül, akkor mindent enni fog elvben.[link]
Ha a lentieket mind felrakod amit írtam, akkor nem kell úrjarakni a gépet.

(#8145) Tomix24 válasza Tomix24 (#8144) üzenetére


Tomix24
addikt

kivéve ha már van fent egy több kódek pack, vagy cccleaner-el gyalúltál már.

[ Szerkesztve ]

(#8146) Ágógreen válasza Tomix24 (#8144) üzenetére


Ágógreen
senior tag

meglessük. bár hd3000-al esélytelen szerintem :U

(#8147) Castell válasza Ágógreen (#8146) üzenetére


Castell
aktív tag

Az ide feltöltött SD90-es nyers videók nálam kifogástalanul mennek. (i3 2105-ös proci HD300-es cpu-ba integrált vezérlővel.) A szerkesztés is megy...

(#8148) Matula 007


Matula 007
tag

Felraktam a legújabb ATI drivert a hivatalos honlapról, és 50% ról 8-10 re esett vissza a cpu használatom videólejátszásakor. Pedig a régi driver sem volt régi mert az októberi volt.
Egy próbát érdemes tenni vele mert rosszabb nem lesz :)

Ha nem érdekel hol vagy, nem tévedhetsz el.

(#8149) pinnacle válasza Tomix24 (#8140) üzenetére


pinnacle
nagyúr

1920x1200, 60Hz, digitális jelnél más nem is lehet. 59Hz nem tudom, hogy mire jó. Nézzétek meg ezt a felvételt, nem tudom a kamerát úgy megrántani, hogy egy picit is megakadjon a lejátszás. Az a lényeg, hogy az enyém megy. :)

Matula 007 azért nem vettem idáig SD90-et, mert az 50Hz is akadt, bekapcsolt hardveres gyorsításnál. Kikapcsolva meg nagyon terhelte a CPU-t. Fentebb írtam, hogy az AMD állította, hogy ez nem az ő hibájuk.

(#8150) Tomix24 válasza pinnacle (#8149) üzenetére


Tomix24
addikt

Az Usa PanaSD.90 59.8Hz-es végülis, de felkerekítéssel 60Hz-nek írja. Próbáld meg az 59Hz-et is, a te esetetben lehet jobb, szaggatásmentes képet kapsz, kitudja :)

Így van, elég ha tiéd megy. Én is csak arra törekszem.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.