Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8951) Tomix24 válasza DM101 (#8950) üzenetére


Tomix24
addikt

Lejött. Megnéztem. 50hz-en lehetett, és XBMC-vel tudtam ezt elérni. Mint fórumtárs írom, semmiképpen sem fikázás vagy ilyesmi: :B
Ha webshopban vetted elvben 3 napon belül vissza lehet vinni. Én a helyedben bármi mást vennék , szó szerint. :((( 6000-es bitráta átlagban(és ez a max minőségi beállítás), szétesik a zoom már az optikai résznél(tábla), és még dúrvábban nem tud kiélesíteni mint az átlag modellek.

Samsung q10 - [link] regular download jobb alul.
49 990 Ft-tól [link] - Ha esetleg váltanál , és ugyanennyid lenne rá, legalább látod hogy érdemes-e.

Samsung HMX-Q20 62 400 Ft-tól [link] Ez már frissebb mint a q10.
Sony HDR-CX190 68 750 Ft-tól
[link]

[ Szerkesztve ]

(#8952) DM101 válasza Tomix24 (#8951) üzenetére


DM101
csendes tag

Sajna nem a neten vettem, hanem az auchanban.Ráadásúl bejártam érte a fél várost, mert a media marktban mondta az eladó hogy viszonylag jó kamera, csak már ott sem volt csak a kiállított darab.Négy boltban voltam, és mindenhol már csak a kiállított darab volt.Aztán kiderült hogy ahol lakom ott az auchanban van, és megvettem.Ez van.
:O

(#8953) Tomix24 válasza DM101 (#8952) üzenetére


Tomix24
addikt

Ha neked tetszik, vagy kezdő kamerának szeretted volna, akkor nem gáz. Ha nőnek az igények, úgyis veszel drágábbat, jobbat idővel.

(#8954) djnice válasza DM101 (#8952) üzenetére


djnice
veterán

Kár, azért én megpróbálnám valahogy visszavinni, mert itt aztán van minden, cmos shutter lag, elmászó fókusz, kromatikus aberráció, nem is értem hogy adhatnak el egy ilyen szerkezetet kamerának ennyi pénzért. :(

(#8955) DM101 válasza djnice (#8954) üzenetére


DM101
csendes tag

Végigolvastam a használati útmutatót, úgyhogy ha lesz időm akkor beállítom a kamerát, és csinálok még 1 filmet.Valószinü hogy az a probléma, hogy nem állítottam be, mert találtam a youtubon videót és az tök szép volt.

(#8956) Tomix24 válasza DM101 (#8955) üzenetére


Tomix24
addikt

Belinkeled a videót a youtubról?

(#8957) pinnacle válasza DM101 (#8952) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Szerintem is vidd vissza. Ha akadékoskodnak, akkor kérd az áruház vezetőt, tapasztalatból tudom, hogy nem szeretnek ügyfelekkel veszekedni, inkább segítenek. A beosztott viszont attól fél, hogy rosszul csinál valamit, ezért inkább elhajtja az ügyfelet. Egyébként is minőségi problémád van, mert nem jól vesz fel a kamera.
Mindenkinek az internetes vásárlást ajánlom, ezért.
4. §15 (1) A fogyasztó a szerződéstől nyolc munkanapon belül indokolás nélkül elállhat.

(#8958) DM101 válasza pinnacle (#8957) üzenetére


DM101
csendes tag

Nincs pofám az ilyesmihez.Nem vagyok egy nagy szaki ebben a kamerás témában, úgyhogy balószinü hogy beállítom autómatára úgy mint a fényképezőmet aztán kész.Azért vettem kamerát, mert van egy Sony mini dv kamerám amit windows 7 alatt nem tudtam működésre bírni.Ezért tele lett a puttonyom és megvettem ezt.

(#8959) pinnacle válasza DM101 (#8958) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Csinálj még pár próbafelvételt, ha továbbra sem tettszik, akkor vegyél egy nagy levegőt is vidd vissza. :) Hidd el jobban jársz. Egyébként nekem volt már, már nem emlékszem, hogy milyen termékkel problémám. Ott is azt írták rá, hogy minőségi kifogás. Azt hiszem ez nálad simán megáll, azt mégsem várhatják el, hogy olyan videókat nézzél, ami nem tettszik. Egy ekkora cég, meg talán nem fog kötözködni.

(#8960) edeleny válasza DM101 (#8952) üzenetére


edeleny
őstag

Ezzel én is így voltam.
Bejártam egész Miskolcot. Tesco, Cora, Auchan, Euronics, MM.
Mindenhol 1-2 kamera kinn. Unott eladó: ez a világ legjobb kamerája.
Mondtam a fazonnak az Euronics-ba, hogy van nálam SD-kártya, mag olvasó, próbáljuk ki hogy vesz fel, és dugjuk rá az épp ott üzemelő LG TV-re, nézzük meg!
Ezt nem lehet, volt a válasz, meg egyébként se tudják hol az aksi.
Az egyik helyen, talán az MM-ben volt kiállítva a Q20 cirka 75-80 e.-ért.

Hazajöttem ,és megrendeltem neten.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#8961) tobias40


tobias40
veterán

Vettem egy Pana SD90-es kamerát! :C
Megvagyok vele elégedve de még keveset használtam.
Van rá vkinek "bevált" beállítás illetve jó tanács,amit érdemes ezeknél a kameráknál betartani?

Amit felvettem 1080p-ben a kártyára,hogyan és milyen programmal tudom lehetőleg veszteség mentesen kiírni dvd-re vagy dvd9-re?
Elég érdekes könyvtár szerkezetet hoz össze!

A lényeg hogy a poip A-210-el könnyedén le tudjam játszani,ha lehet menüt készíteni hozzá az sem lenne baj! :R

Bármilyen tapasztalatot szívesen várok erre a kamerára,ha van magyar nyelvű teszt az is jöhet! :R

Ja és ha jól tudom most mindent "automata" módban vettem fel!
Lehet ennél jobb finomításokat eszközölni?

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#8962) djnice válasza tobias40 (#8961) üzenetére


djnice
veterán

Erre a legjobb program a multiAVCHD.
Ez menüt is tud kapásból és veszteségmentes.
Annak nézz utána előtte, hogy az A210 letudja-e játszani az AVCHD Progressive formátumot, vagy írd ki először újraírható lemezre a végeredményt.

(#8963) tobias40 válasza djnice (#8962) üzenetére


tobias40
veterán

Köszi,meglesem! :R

(#8964) tobias40


tobias40
veterán

Meglestem a videókat úgy hogy felmásoltam a popi külső vinyójára az összes könyvtárat és betallóztam neki az .mts filokat.
A kép az tökéletes de a hang az csak 3-5 mp.-ig van utána néma csönd! :W

Mi lehet a gond?
Kicsi a keresztmetszet az usb-s külső vinyóról való lejátszáskor? :F

Még olyat vettem észre hogy az oldalra való mozgatásnál "remeg" a kép.
Ez a popi hibája vagy ilyen lett a felvétel és vmit nem jól állítottam be?

[ Szerkesztve ]

(#8965) pinnacle válasza tobias40 (#8964) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Próbáld ki az MkvToolnixet. Add majd append.

(#8966) tobias40


tobias40
veterán

Megnéztem a hozzáadott komponens kábellel és mind a kép mind a hang tökéletes! :C
Viszont ha így játszom le akkor a kamera kijelzője nem kapcsol le és mind a kép mind a hang hallatszik a kamerán is. :W
Nagyon zavaró főleg a hang visszhangzása miatt!
Nem lehet vhogy kikapcsolni ilyenkor a kamera képét és hangját?

Vmint hogyan tudnám elérni hogy a popin lejátszva is ilyen jó kép és hang legyen?
Csak jobb lenne távirányítóról kezelni a dolgokat...

(#8967) tobias40 válasza pinnacle (#8965) üzenetére


tobias40
veterán

Ezzel a progival szted uanazt a minőséget kapnám a popival való lejátszáskor?

Bocs hogy ennyi kérdést teszek fel de teljesen tanácstalan vagyok hogy merre induljak el a problémáim megoldásánál! :U

Kipróbáltam a tv-m usb-jére kötve lejátszani de az LG LD650 nem ismeri az .mts filéket.. :O

Sajnos hdmi kábelt nem kaptam hozzá a csomagban,ezzel még jobb lenne elvileg a kép a komponens-hez viszonyítva?
Érdemes ilyen kábelt beszerezni,ha igen hol találok és mi a neve?

Elég láma vagyok a kamerákhoz de gyorsan tanulok... :C

Van egy HD writer nevű cd a csomagban,ezzel is teljesen jól járok ha szerkeszteni és kiírni akarom a videókat?
Még nem hallottam erről a progiról!

[ Szerkesztve ]

(#8968) pinnacle válasza tobias40 (#8967) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Próbáld ki. Nekem 2 órás anyag 1GB-al lett kevesebb, tehát olyan nagyon nem tömörít. A végén sem csúszott a hang. Én is próbálkoztam DVD-re tömörítéssel, de rá kellett jönnöm, hogy ez nem megy minőségromlás nélkül. Blu-ray vagy média lejátszó a megoldás, illetve PC-TV, 50Hz-re állítva, XMBC-vel. Most veszek egy ilyet, remélem jó lesz.

Nézzétek meg ezt a felvételt. Ezt milyen programmal, beállítással konvertálták? Persze lehet, hogy a kamera minősége miatt ilyen szép a felvétel, de azért kíváncsi lennék, hogy az .mts fájlból mit lehetne kihozni.

[ Szerkesztve ]

(#8969) rmmm


rmmm
tag

Sony HX200v bridge fényképező videoja vs Sony CX250e?

Valaki tudna érvelni a videokamera mellett a masfajta fogas/meret/29 perces limiten kivul? én nem tudok, sőt... az objektivet jobbnak is tartom a fenykepezogépnél. ezért kérem az okosok segítségét, hogy tisztábban lássak, mert az a feltételezésem, hogy csak van érv

köszönöm! :R

(#8970) haarmaan válasza rmmm (#8969) üzenetére


haarmaan
tag

Kb anyi az érv a kamera mellet mint amit felsoroltál.

A Sony DSC-HX200v-t meg tudod venni kb. 120000 Ft-ért.
Ezért az árért nem igen van kamera, ami felveszi vele a versenyt videominöségben szerintem.
Azon kívül lesz egy csucs kompakt fényképezőgéped is remek funkciókkal:
HDR foto
Éjszakai fotózási móok
Sweep panoráma stb
Szerintem minden benne van amit egy hasonló árú kamera tud.
Ráadásul a kamerákhoz képest nagyobb induló látószöget kapsz (27 mm), és valószinüleg jobb szenzort is mint az emlitett kamerában van.
Szerintem az gyedüli hátrány, az hogy kell hozzá venned plusz aksikat mivel nem bír az aksija annyit mind egy kameráé.

(#8971) tobias40


tobias40
veterán

erre vki?

Meg még azt nem értem hogy a popin miért nincs hang csak pár másodpercig.. :(

[ Szerkesztve ]

(#8972) tmanjunior


tmanjunior
csendes tag

Mostanában mi a legolcsóbb HD kamera ami jó minőségű képe és videót is csinál?

(#8973) Wlac válasza tmanjunior (#8972) üzenetére


Wlac
Ármester

Samsung Q10 - 50 ezer körül vesztegetik, és megéri a pénzét. Alá nem érdemes adni.

“The wha-"

(#8974) op-ti válasza tobias40 (#8971) üzenetére


op-ti
csendes tag

Én is így jártam a V700--Popcorn c-200 párossal. Nekem a megoldást a Tomix24 által ajánlott "tsMuxer" program jelentette . Már nem emlékszem pontosan, de a kimenetnek a Blu-ray vagy az AVCHD formátumot választottam. A pár összefűzött jelenet megtartotta az eredeti méretét és még hang is volt. Nem értek hozzá , de talán a popik "nem szeretik" az AVCHD 2.0-ás formátumot.

(#8975) tobias40 válasza op-ti (#8974) üzenetére


tobias40
veterán

Köszi! :R

(#8976) edeleny


edeleny
őstag

Egy kicsit majdnem off.
A nejem mobiljához vettem egy 8 gigás microSd kártyát adapterrel.
Először kipróbáltam a kamerába (Samu H300), és tökéletesen működött. Mivel nekem volt már egy, ezért úgy döntöttem a gyorsabb marad a kamerába, a lassabb megy a telefonba.
Akkor ért a meglepetés. Ami nekem eredetileg volt az Class4-es (nem néztem, bele tettem, vitte), amit vettem Class6-os.
Korábban azt írtátok, hogy C10 alatt nem érdemes. Csak véletlenül kifogtam?

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#8977) Tomix24 válasza edeleny (#8976) üzenetére


Tomix24
addikt

Class 10-et azért érdemes venni, mert ha gyárilag lassabb netalántán(és szokott, főleg ha adapteres microSD) akkor sem lesz gond a rá írással.
Class6, ha tényleg annyi, és nem adapteres, akkor az még pont jó a H300-nak, de lényegében minden 1080i-s kamerának. Valamilyen PC-be, kártyaolvasóba téve lemérheted a kártya sebességét pl ezzel: [link]
Írd meg milyen értékeket kaptál.

(#8978) Tomix24 válasza tobias40 (#8971) üzenetére


Tomix24
addikt

A kamera amit vettél 50hz-en dolgozik. A TV-re kötve a kamera kapcsolta át a TV HZ számát, és ezért volt tökéletesen egyenletes a lejátszás. Ha HDMI kábelt használnál analóg komponens kábel helyett, az eredmény még jobb lenne.

A média lejátszós dologhoz is fűznék pár gondolatot. Sajnos igen kevés média lejátszó(TV-be épített meg főleg) nem bírnak el az AVCHD2.0-ás kódolással.
Amit tehetsz.

TV-nél csak teljes konvártálás lehetséges. Pl: Xilisoft HD Video Converter
nagy méretben a kép:[link]

Ilyen beállításokkal pl szép is marad, és bármilyen TV lejátszója megeszi. Pont a Balcsit konvertálom át nekik, hogy megnézhessék :)
(1080p megtartásánál, a képkockák számát felezni kell, 25-el bírnak csak el a TV-k 1080p-ben AVCHD2.0-nál.

Popcorn-nál legyen fent a legfrissebb firmware. Illetve a fenti kódolással fog csak menni a média lejátszók nagy hányadánál. :( Esetleg megpróbálhatod, hogy a felvételt átfuttatod az Mkvtool progin: [link] Add gombbal beadod az első file-t, és ha van több is azokat az Append gombbal, és lent Start muxing. Mkv kontínert kap így a teljesen veszteségmentes végeredmény, lehet jobb lesz. A Popit tedd 1080p/50hz-re a settings-be mindenképpen mielőtt lejátszod.

Esetleg próbáld meg még a TS muxert: [link]
Ugyanúgy ADD gomb, majd Join-al a többut, és Start muxing. (ez is veszteségmentes összeillesztő progi)

Az AVCHD file-stuktúra amit látsz, a kártyán nem érdekes, csak a .mts file-okkal dolgozz, azokat kell belinkelni a BDMV/Stream könyvtárból.

PC-n könnyen lejátszható a felvételed, csak ott is figyelj hogy 50hz-en játszd le, mert a PC-k alapesetben native 60Hz-en tolják ki a képet.

[ Szerkesztve ]

(#8979) Tomix24 válasza rmmm (#8969) üzenetére


Tomix24
addikt

Ha főleg fényképezel akkor fényképezőt vegyél, de ha minőségi kamerázást szeretnél, akkor 120K feletti kamerát, Panasonic V700/Sd90 a legolcsóbb belépő szint, így vesznek fel(strandos felvétel) [link] regular download jobb alul.

(#8980) Tomix24


Tomix24
addikt

Panasonicot SD40 így vesz fel, ha valakit érdekel. Nyers file. Samung ajánlott helyette szerintem.. [link] regular download jobb alul.

(#8981) tobias40 válasza Tomix24 (#8978) üzenetére


tobias40
veterán

Köszönöm a részletes segítséget! :R

A cél hogy a popi-ról tudjam lejátszani a felvételeket.
Tehát átkódolom az mkvtool-al és meglátom az eredményt.
Ez minden esetben összefűzi az mts. filéket és .mkv-t készít belőle?(Tsmuxer-nél is?)

Hdmi kábelt majd beszerzek hozzá de sok értelme nincs,mert a komponens-nél is az a bajom hogy nem kapcsolja le a kijelzőt a kamerán amikor lejátszok,és így a hang is visszhangzik a tv-n és a kamerán. :W Erre nincs megoldás hogy lekapcsolja a kijelzőt?

De mindenképpen a popi-n akarom lejátszani ,mert van vagy 4 TB. vinyóm és arra fér a cucc meg sokkal kényelmesebb a lejátszás mert a kamerához nincs távirányító. :F (egyébbként hiányolom és nem értem miért)

(#8982) Tomix24 válasza tobias40 (#8981) üzenetére


Tomix24
addikt

Még nem próbáltam összekötni a TV-t a kamerával, de a zoom gombbal lehet hangot levenni az biztos, tehát a hang probléma megszűnne. Távot nem adnak mostanság a kamerákhoz, főleg az érintős kijelző miatt gondolom. Ha mázlid van segít az Mkvtool. Némi változtatást eszközöl, és .mkv lesz a kiterjesztés(nem igazi mkv lesz). A TS muxer is csak egy ingyenes veszteségmentes összeillesztő(hangcsúszási hibákkal) De hátha.. Ha nem megy, akkor sajna a lejátszód kevés hozzá.

(#8983) TomCat85 válasza Tomix24 (#8982) üzenetére


TomCat85
tag

Bocs, hogy beleszólok, apróbb érdekesség. Nekem adtak távirányítót a Sony CX690e-hez, pedig érintős. :-S :-)

[ Szerkesztve ]

(#8984) Tomix24 válasza TomCat85 (#8983) üzenetére


Tomix24
addikt

:) Akkor szerencsés vagy. Eddig látott Pana és Samsung kamerákhoz nem láttam sajna tartozékként.

(#8985) tobias40 válasza Tomix24 (#8984) üzenetére


tobias40
veterán

Utólag sem látom hogy külön rendelhető lenne táv. az én gépemhez.. :F

(#8986) Tomix24 válasza tobias40 (#8985) üzenetére


Tomix24
addikt

VIERA Link - ez az egyik magyarázat. (A TV távval is lehet irányítani)

"Connect your HD camcorder to a VIERA or compatible Blu-ray Disc Player via an HDMI mini cable, and you can control both units in synchronized operation with a single remote control. This kind of simple, easy operation makes it enjoyable to view your recordings"

Költség csökkentés lehet a másik magyarázat, de akkor is vehetsz külön távot:
Azt írják, ez jó hozzá:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#8987) tobias40 válasza Tomix24 (#8986) üzenetére


tobias40
veterán

Nekem van egy Harmony 600-as univerzális távom,ezt meg lehet tanítani vajon hozzá??

Ha már bele van építve a "fogadó"rész akkor miért nem adnak hozzá gyárilag utólag is megvehető távot?? :U

(#8988) rmmm válasza Tomix24 (#8979) üzenetére


rmmm
tag

köszi a választ, ha tudnál konkrét indoklást adni, annak örulnek, hogy ne lógjon ennyire a levegőbe, szóval ne ilyen "nőies" indoklást, hogy "jobb és kész, mert csak" ;)
(ilyesmikre gondolok: a szenzort hardversen a mozgásokra hangolják így-és így, konkréten leírva, miben más, milen technologiai kulonbseg van)

köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#8989) Tomix24 válasza rmmm (#8988) üzenetére


Tomix24
addikt

Ha egy V700-at veszel, akkor kézi kamerát veszel, ami jobb lesz képileg, nem remeg úgy a felvett kép, hisz jobb a tartás, és jobb a kézremegés gátlója mint bármelyik hasonló árú fényképezőnek jelenleg a piacon.

Amire te vágysz az a hardveres különbség, és ki kell Google-ni. Nézz nyers felvételeket, és hasonlítsd össze. Akkor legalább eldöntheted te magad melyik a tetszetősebb.

Ami még eszembe jutott, gyengébb a hang felvétel , kisebb a zoom tartomány amit elvisel a néző rókázás nélkül, és még ott van az érzés is(a kamerás részéről a kamera hiánya - bár nem mindenkit zavar), és az eseményen résztvevő emberek részéről is, akik egyfolytában pózolnak, mert gőzük sincs hogy film készül, és nem egy pillanat kép. Hiába, nehezen szokható hogy mostmár fényképezővel is kameráznak egyesek.

A Sony féle hibrid megoldást nagyon jónak találtam képileg, nem tudom más márka tud-e olyat. Bár valami mikro remegést ott is észleltem, ami a szokásos kézremegésen felül volt jelen. Engem az is zavart.

Ez olyan mint az elektromos autó. Szép és megy úgy majdnem mint egy Dodge Viper. De 10 perc után igazi V8-as autót akarsz vezetni, mert az az igazi. :DDD

Ha családi kamerázás a cél, 150K alatt, akkor V700. Esetleg szedd le és nézd meg, ennél csak rosszabb sajna bármelyik fényképező. [link]
Viszont szebb képeket készíthetsz.

(#8990) rmmm válasza Tomix24 (#8989) üzenetére


rmmm
tag

köszi szépen. :R

azt hiszem puding probaja az eves, majd ki kell probalnom, es magamnak megnezni, erdemes-e kulon kamerat tartani az igenyeimhez

(#8991) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Vettem egy régi WD TV Live-ot. FullHD 50p fájlokat tökéletesen viszi, auto állásban is, gondolom a Match Frames On miatt.
Egy gond van vele nagyon melegszik. Szerintem legalább 50C°-os. Hálózatban lejátszott .mts fájl meg is akadt. Tettem alá egy rácsot, talán segít valamit. :) Nektek mennyire melegszik a készülék?

(#8992) Tomix24 válasza pinnacle (#8991) üzenetére


Tomix24
addikt

A melegedéssel ne foglalkozz. Ez normális, hisz venti híján a ház vezeti el a hőmérsékletet. Ezt hívják Passzív hűtésnek. Azért ne hagyd auto-n, nehogy tévesszen.. :)
Hálozaton keresztül, elvben kábelen nem szabadna akadnia(elbírja) , de sima 720p-s MKV volt eddig a max amit Win7-ről átküldtünk rá, és azt sem sűrün. Az nem akadt.

(#8993) pinnacle válasza Tomix24 (#8992) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Másnak is volt ilyen problémája, inkább visszarakta a régi firmwaret a 1.06.15 helyett. Még tesztelem, remélem nem akad meg külső vinyóról.

[ Szerkesztve ]

(#8994) Tomix24 válasza pinnacle (#8993) üzenetére


Tomix24
addikt

Külső vinyóról nem szabad neki, a világ leglassabb 4000-es fordulatú ATA vinyójával is vígan elmegy minden.

(#8995) edeleny válasza Tomix24 (#8977) üzenetére


edeleny
őstag

Pont a legérdekesebb kártyát nem sikerült még tesztelnem (benn pihen a nejem mobiljába)
Class 6- olvasás 15 000, írás 10 000
Class 10 olvasás 19 000, írás 13 000

Kipróbáltam három adaptert, ott nem volt különbség, mindhárom adapter ugyan ezt tudta.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#8996) nyomas1 válasza edeleny (#8995) üzenetére


nyomas1
csendes tag

Sziasztok!

V700-zal, SD90-nel kapcsolatban érdekelne 1-2 dolog:

-Ad-e élőképet (SD-t) felvétel közben?

-Van-e rajta AE shift (Exposure Compensation), tehát tudom-e úgy állítani a fényerőt, hogy automata maradjon? Ezt a panasonic fényképezők általában tudják 1/3 lépésenként, kameránál is van lehetőség? Sajnos az a tapasztalatom, hogy a nem profi kamerák gyári automata módban 1-2 helyzetben beégetik a képet – talán nem véletlenül.

-Mit takar az 5-6 tengelyes képstabilizátor? 3 tengelyt még értek, de mi az a plussz 2-3?

-Komárom, Tatabánya környékén van-e valaki, aki egy 10 perces tesztre „kölcsönadna” V700-ast, vagy SD90-est, természetesen úgy, hogy ő is jelen lenne és nem szívességből. Ha van, kérem írjon PÜ-t!

(#8997) Tomix24 válasza nyomas1 (#8996) üzenetére


Tomix24
addikt

Szerintem érdemes a Google-t is néha használnod.

V700 manual.. [link]

Képstabilizátor: [link]

AE shift - Valami hasonló állítási lehetőség van, max más néven. Manual módban lehet a +-3 at világosítani , sötétíteni a képen. Az AE shift végülis ezt jelenti, bár maximum vakító fehér hóban van értelme pl. (de inkább sehol) - Ez kamera nem fényképezőgép.

Felvételi formátumok:
1080/60p (28 Mbps / VBR), (1920 x 1080/60p)
HA (17 Mbps / VBR), (1920 x 1080/60i)
HG (13 Mbps / VBR), (1920 x 1080/60i)
HX (9 Mbps / VBR), (1920 x 1080/60i)
HE (5 Mbps / VBR), (1920 x 1080/60i)
iFrame (28 Mbps / VBR), (960 x 540/30p) - Ez nem egészen SD, de igen, az LCD-n ilyenkor is van kép, miért is ne lenne.:)

"valaki, aki egy 10 perces tesztre „kölcsönadna” V700-ast, vagy SD90-est, természetesen úgy, hogy ő is jelen lenne" Mit tudnál 10 perc alatt megnézni rajta? Csak kiváncsiságból, hisz a fentiekre a válasz 1 percbe került a googli segítségével. Sample file van fent nyers 1080p(temérdeket linkeltem én is)

[ Szerkesztve ]

(#8998) Tomix24 válasza edeleny (#8995) üzenetére


Tomix24
addikt

Jó értékek.

Class6-nál gyárilag 6MB-ot kell tudnia a kártyának (rá)írás tekintetében minimum.
1MB = 8Mbps Vagyis egy class6 6x8Mbps=48Mbps-es ráíást kibír. Egy Pana/Sony/stb kamera legjobb beállítás mellett is max 28Mbps-el ír az SDHC kártyákra. Tehát elég neki a class6 is, de jobb a class10, mert az olvasási sebesség is fontos(feldolgozáskor), ráadásúl olcsóak a class10-ek, és gyenge minőség esetén is max class6-os szintet adnak, ami elég. Az adapterek persze lassíthatnak(5-25%-ot is akár) iletve inkompatibilitás is felléphet, akár teljesen, akár a felvétel alatt egy pillanatra(és kiírja hogy lassú a kártya pl)

[ Szerkesztve ]

(#8999) Tomix24 válasza nyomas1 (#8996) üzenetére


Tomix24
addikt

[link] Sony HX9V - Megközelítően olyan minőségben vesz fel mint a Pana SD90, és tud mindent amit egy fényképezőgépnek tudnia kell, ezt is vedd számításba szerintem.

(#9000) bogarock


bogarock
csendes tag

Sziasztok!

A segítségetekre lenne szükségem: ellopták a Canon MD255 digitális videókameránkat, és szeretnénk ugyanezt a terméket megvásárolni. Sajnos eddig mindenhol azt mondták, h már nem forgalmazzák, stb. Ha tudtok valami lehetőséget, ismertek valakit, aki eladná a nem leharcolt állapotban lévő MD255-ét, a "bogarock kukac yahoo pont com" címre írjatok légyszi'!

Köszönöm!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.