Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#57351) zedfanster válasza shouryuken (#57343) üzenetére


zedfanster
csendes tag

H87-es lap és lehet tuningolni? azt hogy a fenébe? O_o Nem csak a Z87 a tuningchipkészlet?

Egyszer volt, hol nem volt, volt egyszer egy aláírás...

(#57352) kisgyerek85 válasza Zsivaagoo (#57349) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Köszi.

(#57353) membrandj válasza kisgyerek85 (#57347) üzenetére


membrandj
nagyúr

Nincs ide csatlakozó már jó pár éve a lapokon.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#57354) membrandj válasza zedfanster (#57351) üzenetére


membrandj
nagyúr

Az asrock feloldotta a tuning lehetőségét a h87 lapoknál is. Volt is belőle " balhé",de ehhez ha jól tudom k-s proci és pl a kolléga álltal írt asrock h87 fatality kell(26k) + egy komoly hűtés .

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#57355) Met


Met
nagyúr

Sziasztok!

Tegnap már nem tudtam reagálni.
Ezt raktam össze:

ASUS S1150 H81M-C INTEL H81, mATX
INTEL S1150 Core i5-4570 3,2GHz 6MB Cache BOX
ASUS PCI-Ex16x ATI HD 7770 1GB DDR5
CHIEFTEC A80 series 500W, 12cm, 20+4 OEM
SEAGATE 3.5" HDD SATA-III 1TB 7200rpm 64MB Cache
KINGSTON HYPERX DDR3 8GB 1600MHz CL9 DIMM (Kit of 2) XMP Blu Series

A táp CTG, korábban azért raktam be a B85-ös chipes lapot mert lentebb egy olyan Asrock-ot ajánlottatok, de szeretnék az Asus vonalon maradni.

Amire kell a gép főleg irodai, de lesz rajta 2D-s grafika és néha videó vágás, itt ne ilyen komoly Adobe Premier vagy Sony Vegas-ra gondoljatok.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#57356) membrandj válasza Met (#57355) üzenetére


membrandj
nagyúr

Asus h81m-a, akkor már
Viszont ha videovgász és sbt. Akkor általában a cuda magokat jobban szeretik, az pedig nvidia.

650/ 650 TI.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#57357) F-ECT$ válasza F-ECT$ (#57198) üzenetére


F-ECT$
titán

Az igény egy játékra alkalmas PC monitorral ~300k-ból (oprendszer nélkül). Az eddigiek alapján ezt raktam össze:

Lap: ASUS B85 Vanguard - 25k
CPU: Intel Core i5-4570 processzor 36 hó gar. 48k
Ram: Kingston HyperX PnP 2x4GB DDR3 1600MHz KHX1600C9D3P1K2/8G memória 99 hó gar.22k
VGA: MSI R9 280X GAMING VGA 82k
TáP: FSP Raider 650W tápegység 36 hó gar. 20k
Ház: Fractal Design Core 3000 fekete 19k
SSD: Kingston 120GB SV300S37A/120G SSD meghajtó 36 hó gar. 21k (oprendszer + 4-5 játék)
HDD: Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX merevlemez 24 hó gar. 15k (tárolásra)
ODD: Samsung SH-224DB/BEBE fekete OEM DVD író 12 hó gar. 4k

Monitor: Dell u2312Hm 52k

Játékra akkor Win 8 a Win 7 helyett?
Ezek nem kellenek: Hangkártya, Procihűtő?

Ezzel kb benne vagyok a 300k-ban, és mivel úgyis karácsony után veszem, olyan 5% körüli csökkenést várok az árban. Egyéb ötlet / módosítás?

Dive ever, work never.

(#57358) Met válasza membrandj (#57356) üzenetére


Met
nagyúr

Köszi, akkor cseréltem -A-ra, most mondták hogy a videóvágás nem olyan fontos :W

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#57359) shouryuken válasza zedfanster (#57351) üzenetére


shouryuken
senior tag

A benchmark eredményeket elnézve kicsit lehúzásszagú amit művelnek ezzel a vegyél "Z"-s lapot 2x annyiért.
Igaz, ez a H-s alaplap még a Z-sek körében is jónak számító 8 fázisú tápellátással rendelkezik.

(#57360) csibukaaa válasza F-ECT$ (#57357) üzenetére


csibukaaa
csendes tag

Tápba talán egy Seasonic S12II 620w jobban jársz :)

[ Szerkesztve ]

(#57361) zedfanster válasza shouryuken (#57359) üzenetére


zedfanster
csendes tag

És úgy mennyire megbízható ez a lap? 3 év gari van rá a legtöbb helyen, jól látom?

Egyszer volt, hol nem volt, volt egyszer egy aláírás...

(#57362) #98593280 válasza zedfanster (#57329) üzenetére


#98593280
törölt tag

Elég sok játék is használ 8 szálat.
A windows lényegében elosztja a magok között (lehet az virtuális is, mind1) a feladatokat.
Battlefield 4 is 8 szálon megy, igaz, a terhelés %-a az változó épp melyik szálon mennyi.
A render-nél, legalábbis én videóvágás renderről beszélek most,
fullra mind a 8 mag menni fog, majdnem 100%-on.

Emellett játékot indítani, vagy mást, azt felejtsd el.

[ Szerkesztve ]

(#57363) micafighter válasza F-ECT$ (#57357) üzenetére


micafighter
nagyúr

Win 8on a játékok érezhetően gyorsabbak, olyan átlag 10 FPS-el. Sajnos tesztet nem tudok linkelni de biztos találsz ha keresel kicsit. A W8 játékon kívül is fürgén egy kicsit, úgyhogy én inkább azt ajánlom a W7 helyett.

Gyári proci hűtője jó az intelnek, nem szükséges pluszba venni.

(#57364) F-ECT$ válasza micafighter (#57363) üzenetére


F-ECT$
titán

Köszi! Hangkártyára érdemes szánni 10-20k körül?

csibukaaa: miért ajánlod, miben jobb / más?

Dive ever, work never.

(#57365) shouryuken válasza zedfanster (#57361) üzenetére


shouryuken
senior tag

Mindenhol nagyon jókat írnak róla, keress rá.
Sajnos nekem csak tegnap óta van meg, hosszútávú tapasztalattal nem szolgálhatok.
Remélhetőleg hétvégén lesz időm tesztelgetni, akkor leírom az eredményeket.

Ha az overclock tulajdonságot meg akarod tartani, tájékozódj a biosfrissítés előtt! (bár én úgy tudom, hogy a legfrissebb 1.6-os még tartalmazza az OC-t, és szerintem maradni is fog).

(#57366) patus4444


patus4444
csendes tag

Sziasztok!

Új konfigot szeretnék vásárolni, és összeállítottam egy véglegesnek tűnő listát, de gondoltam mielőtt rámegyek a vásárlás gombra megkérdezem tőletek, hogy jónak találjátok-e : ) Játékra használnám, fullHD felbontásban. Az elképzelés a következő:

Alaplap ASUS A55BM-A/USB3
Processzor AMD Athlon II X4 760K 3.80GHz FM2 BOX
CPU hűtő ARCTIC COOLING Alpine 64 PLUS
Memória KINGMAX 8GB DDR3 1600MHz KIT
Videókártya GIGABYTE GV-R927XOC-2GD-GA R9 270X 2GB GDDR5 BF4 Edition
Merevlemez WD 1TB Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX
Optikai egység SAMSUNG SH-118AB/BEBE
Ház SHARKOON Vaya
Ház hűtő ARCTIC COOLING F12 PWM CO (2db)
Táp CHIEFTEC CTG-500-80P 500W BOX
Összeszerelés 1.905 F
Összesen: 155.135 Ft

Mi a véleményetek róla? Itt-ott olvastam, meg én is úgy vélem, hogy az r9 270x-hez egy fx-6300 jobban illene, de picit szűkös a keret és mások azt mondták, hogy a x4 760k is jó lesz hozzá. Ti hogy látjátok? Egyébként a Vaya házba külön még az a +2 venti szükséges-e? A gyáriján kívül gondoltam még teszek egyet oldalra meg hátra, de tényleg szükséges? Válaszotokat előre is köszönöm szépen. További szép napot.

Üdv, Zsolt

(#57367) BReal válasza F-ECT$ (#57364) üzenetére


BReal
addikt

Hangkártyát akkor van értelme max belerakni a gépbe, ha van egy minőségi hangfalrendszered, vagy fejhallgatód. De szerintem bőven jó egy mai 7.1-es integrált hangkártya. De ha nagyon ki akarsz dobni 10-20e-et...

(#57368) otto14 válasza patus4444 (#57366) üzenetére


otto14
senior tag

Lap legyen Asrock a88x extreme4+, ez fm2+ foglalatú, ezt késobb tudod majd fejleszteni
Házba nem muszály hutot vegyél, de jó ha teszel
Procinak én x4 750k -t vennék, ha jól látom csak órajelben tér el a 760k -tól, amit 2 kattintással tudsz tuningolni.

fx 6300hoz minimum gigabye ga970a ud3(P) lap kell, ez valamivel drágább, ha belefér vedd azt, erosebb az athlon-nál

asd

(#57369) membrandj válasza F-ECT$ (#57364) üzenetére


membrandj
nagyúr

Hangkártya akkor "kell", ha van egy komoly hangcuccod és kényes vagy a hangzásra.

sesonic s12 se rossz, de akkor már m12-t vennék, mert az moduláris.

Azt pedig kizártnak tartom,hogy win8-on 10 fps-el gyorsabbak legyenek a játékok.
Talán 1, de szerintem annyi sincs.

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#57370) membrandj válasza #98593280 (#57362) üzenetére


membrandj
nagyúr

4 szálat se használ még minden játék, nem hogy 8-at. Lehet akad 1-2 darab, de ez nem az elterjedt még. Közel se.

Ha pedig kihasználja és 8 szálon ugyan azt tudja , mint az intel 4-en, akkor a 2 szálas játékoknál fele annyira gyors? Nem hiszem.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#57371) membrandj válasza patus4444 (#57366) üzenetére


membrandj
nagyúr

Lap : Asrock FM2A75M PRO4+, fm2+ lapot vegyél.

Monitor remélem full hd.

VGA viszont nem fér bele a vayába..

Coller master n300, ebbe már igen.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#57372) patus4444 válasza membrandj (#57371) üzenetére


patus4444
csendes tag

Köszi szépen : ) Most nézem, hogy elég nagy tényleg a gigabyte-os verzió, és ha egy ASUS r9 270x-et tennék bele? Az 272 x 133 x 40,1 mm. Egyébként fullHD-ba fogok játszani igen : ) Köszi még egyszer.

(#57373) membrandj válasza patus4444 (#57372) üzenetére


membrandj
nagyúr

Elvileg 27cm-es vga fér a vayába, szóva az se fog beleférni.
n300-ra cseréld a házat és probléma megoldva.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#57374) Rypejakten válasza membrandj (#57373) üzenetére


Rypejakten
addikt

belefér, csak ne legyen előtte HDD.

(#57375) BReal válasza membrandj (#57369) üzenetére


BReal
addikt

Megláttam ezt a "játékok alatt gyorsabb a win8 a 7-nél" beírást, gyors utána is néztem, nem túl alaposan még. Egyelőre Battlefield 4-nél jeleznek akár 50%-os gyorsulást is. De pl egy ilyen BF4 tesztnél úgy néztem, hogy az Intelnél elég jelentős gyorsulás volt, az AMD-nél meg ugyanilyen szép lassulás. Egy másik tesztben 1 db Stalkert teszteltek, nem hiszem hogy manapság már azzal kéne tesztelni, cserébe pl a 3dmark lassabb volt. Mindenesetre én Win7-et pakolok majd a gépemre.

(#57376) Rypejakten válasza BReal (#57375) üzenetére


Rypejakten
addikt

AMD-hez jobb a Win8/8.1, jobban ki lehet használni az energiatakarékos funkciókat, lényegében egy 125W-os FX8320 egy ~80W-os i5 szintjén eszik idle, és a játékokban is jelentkezik ~5-10% gyorsulás.

(#57377) F-ECT$ válasza membrandj (#57369) üzenetére


F-ECT$
titán

HD 555-ös fejhallgatóm van, ehhez már lehet nem ártana, de rákérdezek a spec topicban.

Dive ever, work never.

(#57378) zedfanster válasza #98593280 (#57362) üzenetére


zedfanster
csendes tag

Na és render benchmarkot esetleg nem tudnál mutatni? olyan oldalt ahol mondjuk összehasonlítják intel procikat amd-vel vagy esetleg vga gyorsítás is színre lép.

Egyszer volt, hol nem volt, volt egyszer egy aláírás...

(#57379) BReal válasza F-ECT$ (#57377) üzenetére


BReal
addikt

Gyakorlatban semmi különbséget nem fogsz hallani... de ha ennyire költeni akarsz.

(#57380) aszamóca


aszamóca
aktív tag

Üdv!
Segítséget kérnék.
Alább ajánlottak egy konfigot, amibe Asus VANGUARD B85 alaplap került volna, de a pécéixnél nincs már belőle, sem az i5 4570-ből. Ezek helyett az Asus H87M-PRO és az i5 4670K kerülne bele, SSD nem, de 500GB-os, RE WD (a gari miatt) az úgy jó lenne?
Netezés, tanulás filmnézés, és nem kemény hardcore játékra kellene.
És még egy kérdés. Win 7 64bit, vagy már inkább 64-es Win 8-at érdemes tenni rá? :R

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#57381) BReal válasza aszamóca (#57380) üzenetére


BReal
addikt

Nem hardcore játékra minek K proci? i5-4570 és ASROCK B85M PRO4 vagy Gigabyte B85M D3H.

(#57382) membrandj válasza aszamóca (#57380) üzenetére


membrandj
nagyúr

Igazából teljesen mindegy, mert kétlem,hogy karácsony előtt bármit is megkapnál a pcx-től már.

i5-4670 akkor és gigabyte b85m d3h is megteszi.

VGA? H a nem játszol, akkor i5 se kell.

WD red ssd nélkül életképtelen. Lassú. WD black akkor.
Táp?

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#57383) aszamóca válasza BReal (#57381) üzenetére


aszamóca
aktív tag

Mert már nincs 4570-ük, és a tuningolható K-s verzió alig drágább a simától.

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#57384) aszamóca válasza membrandj (#57382) üzenetére


aszamóca
aktív tag

Hát ez szomorú.
Játszanának rajta a srácok, de nem olyan keményen.
A WD nem Reed, hanem RE, 5évet csak erre adnak, és van olyan mint a black,(24hó gari) sőt van amiben jobb is tőle. FSP Raider 550W lenne a tápegység.
Az integráltal nem megy el egyelőre? Ha majd rákapnak, lehet bele venni VGA-t később, mert a kiépítés engedné. :F
Köszi a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#57385) membrandj válasza aszamóca (#57384) üzenetére


membrandj
nagyúr

Mi szomorú? szerda este van és kedden már nem dolgozik kb senki.

HDD-t linkeld be.

Integreált i5 vga? Nem túl sok mindenre elég.. Nem osztasz meg túl sok infót velünk, így nehéz lesz.

Táp?

Írd le,hogy mi van( PONTOS TÍPUST) és,hogy mi kell. Mire használnád és mennyit szánnál rá.

De amúgy már a lap+ procin fogunk annyit,hogy egy kis rádobással már egy 7790 kijön, azzal pedig már szépen lehet játszani. i5-4570+ asrock b85m d3h. + 4GB ram első körbe, 500 GB alap hdd + giga 7790+ ctg-500 táp + ház.

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#57386) Chriss76 válasza aszamóca (#57384) üzenetére


Chriss76
csendes tag

Ezt írják az oldalukon:

"Meddig rendelj számítógépet, ha karácsonyra szeretnéd?

Dec. 17. kedd éjfélig, ha szeretnéd, hogy biztosan működjön és összeszereljük!"

Mondjuk azt nem írják, hogy ki is szállítják addig, ipon-nál is hasonló árak vannak.

(#57387) Dyingsoul válasza Rypejakten (#57339) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Egy léghűtésért 20-23 ezreket kiadni??? Lehet, hogy én vagyok ilyen maradi de ez egy rahedli pénz és nem látom, hogy mi kerül némi megmunkált fém és ventilátor kombóban 20 ezer forintba.... Szerintem rablás, mindegy milyen hatásfokról beszélünk csak gondoljatok bele, hogy ennyiért nagyon frankó ssd-t vagy 2tb-os vinyót is lehetne venni. Nem annak a személynek célzom, aki írta, hogy van ssd-je, de ez az ár horribilisan sok egy LÉGhűtőért. Valahogy a kompakt vizek sokkal barátságosabbak ilyen szempontból, mert az azért mégis csak egy szinttel feljebb lévő technológia...

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#57388) SHnizlee


SHnizlee
csendes tag

Sziasztok!

Segítségetek szeretném kérni. Egy cpu+lap kombó kellen a keret max. 17 ezer forint. Ebből mit lehetne kihozni ? Jelenleg egy Amd sempron le-1100+ Gigabyte GA-M61SME-S2L kombó van ekkora összegből lehetne valami előrelépést produkálni a mostanihoz képest ? ramból van két modul 2x2 GB Kingmax 800 mhz DDR2. Ha esetleg ezeket eladnám és az így szerzett plusz összegből mit lehetne kihozni ? Ház, táp ( chieftic ctg 450-es, videokártya ( nvidia geforce gt 9600 ) HDD, van. A gépet inkább csak netezésre, filmnézésre használnám. A segítséget előre is köszönöm! Használt alkatrészek is szóba jöhetnek.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#57389) aszamóca válasza membrandj (#57385) üzenetére


aszamóca
aktív tag

NAS-ba ajánlott, de a sebessége megbízhatósága miatt jó rendszernek is.
Akkor összegzem, bár mindent leírtam meglátásom szerint.

1. Mire fogod használni a gépet?
Netezés, tanulás filmnézés, és nem kemény hardcore játékra kellene.
Ha majd esetleg rákapnak, lehet bele venni VGA-t később, mert a kiépítés engedné.
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel most?
Billentyűzet, egér, és egy CRT monitor, ez természetesen cserélve lesz záros időn belül.
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
Ezeken kívül mindenre.
4. Mennyi a kereted rá?
150- max.170 ezer.
5. Mekkora a monitorod natív felbontása? Milyen felbontáson játszol?
Ez, ha meglesz a pénz rá, egy 22colos IPS, HD felbontást tudó monitor lesz a későbbiekben.
Most 1024*768.

Táp
Memória
Proci
Ház
DVDRW
Az alaplap, és az OP rendszer az kérdéses.

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#57390) Rypejakten válasza Dyingsoul (#57387) üzenetére


Rypejakten
addikt

Valahogy a kompakt vizek sokkal barátságosabbak ilyen szempontból, mert az azért mégis csak egy szinttel feljebb lévő technológia...

:DDD :DDD :DDD ez tetszik.

egy Noctua D14 bármikor és bárhol lemossa teljesítményben pl. a H80i-t vagy bármely 20k-s szimplaradis játékvizet. az SB-E Extr. szintén. feljebblévő technológia? aha, ezt megindokolnád?
frissítsd fel az ismereteid, borda- borda, venti-venti között is órási eltérés lehet és van is.

[ Szerkesztve ]

(#57391) zedfanster válasza Zsivaagoo (#57346) üzenetére


zedfanster
csendes tag

Félreértettél: a Render és játék nem egy időpillanatban fog futni, az külön-külön. Nem akarnék én játszani render közben Isten ments! :DDD Sőt: semmi egyebet nem csinálnék render mellett, sokkal inkább arra vágyom, hogy ne 3 órára kelljen otthagynom a gépet renderelni egy fél órás videót... Szóval azzal nincs gond, ha mást nem tudok csinálni a gépen, csak fejezze be viszonylag gyorsan a rendert.
Nálam a gond ott van, hogy már szinte azért nincs kedvem videót készíteni, mert tudom, hogy órákra békén kell hagyni a gépet és addig meg vagyok lőve mert túl sokmindent nem tudok csinálni itthon mondjuk ha este 10-kor adok ki egy ilyen feladatot.

Már az is örömmel töltene, ha az SD filmeket (400*600) tudnám közben nézni. :DDD

Egyszer volt, hol nem volt, volt egyszer egy aláírás...

(#57392) membrandj válasza SHnizlee (#57388) üzenetére


membrandj
nagyúr

HDD satás? mert ha nem, akkor az is csere. de 17k-ból nem kapsz proci+ lap kombót. + ramból is ddr3 kellene.
Spórolj még.
Max használta jöhet valami szóba..,de ott is,ha azt akarjuk,hogy legyen értelme ( tovább tudd fejleszteni),
akkor ddr3-as ram is kellene.

Esetleg használt 775-ös fogalalat valami core2 duo procival, ott még ment ddr2,de az zsákutca már fejlesztés szempontjából.

Szóval megint csak ezt tudom mondani: spórolj még.

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#57393) SHnizlee válasza membrandj (#57392) üzenetére


SHnizlee
csendes tag

Igen sata 2-es, azt elfelejtettem írni. Én is C2D-ra gondoltam, nem nagyon akarnám már ezt tovább fejleszteni csupán egy átmeneti megoldás lenne, hogy mégse maradjak gép nélkül.

(#57394) zedfanster válasza shouryuken (#57365) üzenetére


zedfanster
csendes tag

Kell biost frissíteni egyből vásárlás után? O_O Ezek nem oylan friss lapok, hogy még nicns rájuk újabb bios VAGY másképpen fogalmazva: nem a legújabb Biossal szállítják őket?

Egyszer volt, hol nem volt, volt egyszer egy aláírás...

(#57395) membrandj válasza aszamóca (#57389) üzenetére


membrandj
nagyúr

Nem ismerem ezt a hdd-t, de ennyiért már black terrásat kapni.

Amúgy ez annak az esete,hogy pénzed bőven van egy jó gépre, szóval.. 8GB ram is sok ilyen feladatokra, vagyis azt ráér később bővíteni. Vga nélkül egy játék se fogja még a felét se megenni.
Táp is nagyon jó, de ha szűkös a keret van olcsóbb és szintén jó. Proci lap detto.
Parancsolj:
Asrock B85M alaplap 24 hó gar.
Intel Core i5-4440 processzor 36 hó gar.
Kingmax 4GB DDR3 1600Mhz memória 36 hó gar.
Western Digital WD5000AAKX 500GB 16MB SATA3 merevlemez 24 hó gar.
Gigabyte 7790 1GB DDR5 GV-R779OC-1GD videokártya 36 hó gar.
Cooler Master N300 NSE-300-KKN1 számítógép ház 36 hó gar.
Chieftec CTG-500-80PB OEM táp 24 hó gar.
Asus DRW-24F1ST fekete OEM DVD író 24 hó gar.

Eddig 141k

IPS full hd monitor:
LG 22EA63V-P
44k, dvi kábel még kell hozzá.

Van egy lapod ami fejleszthető i7-re akár.
i5 proci
4GB ram, ami kis játékra bőven elég
500 GB hdd, ha 19-20k-t akarsz költeni, akkor már wd black. Vagy wd red 17k és mellé egy 60 GB ssd ~ 13k
7790 full hd játékra alkalmas.
ctg-500 is nagyon jó táp, ház se rossz.
DVD-t hagytam a tiédet.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#57396) membrandj válasza SHnizlee (#57393) üzenetére


membrandj
nagyúr

Beszart a lap vagy a proci?

Akkor megértem,hogy sürgősen kell valami.

Használtan nézz olyan 775 lapot, amin még ddr2 foglalat van és egy alap core2duo-t. Mondanám,hogy e8400, de az önmagában annyi, kb, mint a kereted..

Keresgélj.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#57397) Dyingsoul válasza membrandj (#57385) üzenetére


Dyingsoul
veterán

"Mi szomorú? szerda este van és kedden már nem dolgozik kb senki."

MicsodaaaaAAAa??
Én még 24-én is fogok dolgozni meg 27-én is! Nehogy már csak nekem van ilyen szopatós munkahelyem. :Y :W

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#57398) aszamóca válasza membrandj (#57395) üzenetére


aszamóca
aktív tag

Kedves Uram! Köszönöm hogy foglalkozott a bajommal. megfogadom a tanácsait.:R
Op rendszert milyet érdemes erre feltenni jelenleg?

[ Szerkesztve ]

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#57399) membrandj válasza aszamóca (#57398) üzenetére


membrandj
nagyúr

Én win7-re szavazok még.

Azért is jó, mert most megveszed a gépet és alig kell spórolnod egy jó monitorra,mivel még maradt is a keretből.
Illetve ez egy fórum, nem kell magázódni. :)
Esetleg még annyi,hogyha a tanulás info irányba lesz, tehát videovágás, társai, akkor inkább gtx 650 Ti 1GB vga-t válassz. Ha nem erről van szó, akkor maradjon a 7790.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#57400) membrandj válasza Dyingsoul (#57397) üzenetére


membrandj
nagyúr

Jó.. akkor még kedden dolgoznak, de szerintem kb minden hamarabb zár be.

27 pedig már karácsony utána van, az már más tészta.

Ma leadja valaki a rendelést, azt JÓ esetbe holnap megnézik és megrendeli hozzájuk. Az jó esetbe péntekre ott van és ha akkor feladják, akkor TALÁN hétfő-kedd-re odaér. De most már nagyon "necc" karácsonyra rendelni.

2 éve nagyjából ilyenkor rendeltem én is a monitorom, bár nekem nem is volt fontos, hogy karácsonyra ideérje. dec 29-re meg is jött. Pont a szülinapomra:D

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.