Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#174151) forguet válasza undercover (#174149) üzenetére


forguet
senior tag

Házból deepcool ch510 mesh digital 36e
SSD-ből WD Blue SN570 1TB 23e
Alaplap Asrock b550m steel legend 47e
Táp EVGA supernova gm650w 43e

[ Szerkesztve ]

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#174152) lufiember


lufiember
csendes tag

Sziasztok!

Apukámnak építenék egy mindenes számítógépet, ehhez kérném a segítségeteket.

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
Internet, filmnézés, office, játék nem lesz.
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
3db WD SATA HDD régi gépéből megmaradna.
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
Minden.
4. Mennyi a kereted rá?
300K + monitor
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya és processzor választásnál is lényeges szempont)
FULL HD, 75Hz monitort is keresek mellé
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nagyobb értékű komponensekből mehet-e használt, vagy mindenből bolti új kell?
Nem.

Összeállítottam egy konfigot, de nem tudom mennyire megfelelő:
Ház: Sharkoon S25 V - 30k
Táp: Be quiet! 500W 80+ Gold Pure Power 11 BN293 - 30k
Alaplap: ASUS Prime B550M-A - 40k
CPU: Ryzen 5 4500 - 30k
RAM: G.SKILL Aegis DDR4 3200MHz CL16 16GB - 18k
GPU: MSI GeForce GTX 1660 SUPER Ventus XS OC 6GB GDDR6 192-bit grafikus kárty V375-279R - 105k
SSD: SSD M.2 SAMSUNG 970 Evo Plus 1TB MZ-V7S1T0BW - 35k
Optikai: LG GH24NSD5 SATA DVD író fekete OEM (GH24NSD5.ARAA10B) - 7k

Összesen: 295k (pcx árakat vettem alapul, felfele kerekítve).

Köszi a segítséget! :)

(#174153) MaddeNNNN válasza lufiember (#174152) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

Ha nem lesz rajta játék akkor fölösleges bele a dedikált vga. Egy 5600G vagy intel oldalon a megfelelője teljesen elég azokra a dolgokra amit írtál. Helyette esetleg 32GB ram, vagy 8mag 16 szálas proci ha nagyobb adatbázissal dolgozik.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#174154) lufiember válasza MaddeNNNN (#174153) üzenetére


lufiember
csendes tag

Szia!
Köszi a visszajelzést! Sajnos nagyon nem vagyok képben ezekkel a CPU+GPU procikkal. A jelenlegi gépében egy nagyon régi NVIDIA GTS450 van, ehhez hogyan viszonyul az 5600G? Ha esetleg a jövőben mégis kerülne bele egy dedikált GPU, az ugyanúgy működne ezzel a procival mint egy simával? Köszi! :R

(#174155) SyMbioTe válasza undercover (#174149) üzenetére


#174149 undercover
Szia!

Néhány alternatívát már kaptál, elsőként a házon érdemes fogni kicsit, én szerintem HDD-ből is elengedném a 2TB-ot, ha nincs rá kifejezetten szükséged, 1TBHDD + 1TB SSD sokmindenre elég azért.

Ház: Deepcool Matrexx 40 3FS / Kolink Citadel Mesh / Aerocool Aero One Mini Frost ~21-28k
SSD: WD SN570 / Crucial P3 ~23-24k, esetleg Alza oldaláról vedd a 980-at, ott 26k
HDD-ből ugyanez, csak 1TB-ba.

Lehet még lapon és tápon is fogni kicsit, de azokat hagynám utoljára. Mennyit kéne még csökkenteni?

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#174156) b.kov


b.kov
senior tag

Sziasztok, egy kedves ismerősömnek keresünk a megadott szempontok alapján konfigurációt, ebben kérném segítségeteket.

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?

Elsősorban játékra. Multiplayer és singleplayer egyaránt.

2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?

Semmilyen alkatrésszel nem rendelkezem.

3. Milyen alkatrészekre van szükséged?

Minden alkatrészre szükség van.

4. Mennyi a kereted rá?

Maximum 300-320k HUF.

5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya és processzor választásnál is lényeges szempont)

Képfrissítés 144Hz G-syncet támogat. Csatlakozók: 2 HDMI, 2 USB egy Display port.

+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nagyobb értékű komponensekből mehet-e használt, vagy mindenből bolti új kell?

Visszafogott megjelenés - abszolút nem hiányzik a fényözön. Videókártyának RTX 3060-at szeretnék. Ha a keret nem engedi az újat, akkor megelégszem a használt alkatrészekkel is.

Köszönjük. :R

[ Szerkesztve ]

(#174157) MaddeNNNN válasza lufiember (#174154) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

Az 5600G-ben egy Vega 7-es IGP van ami nagyjából egy Nvidia GT1030-as teljesítményét hozza. Egy GT1030 pedig jóval erősebb mint egy GTS 450. De ez nem is csoda, az a kártya lassan 13 éves.

Az 5600G-vel bár kompromisszumokkal, de egész szépen lehet játszani FHD-n.

Ha a jövőben szeretnél mellé egy dedikált vga-t annak semmi akadálya nincs, az egyedüli "hátrány" ennél a processzornál hogy csak PCIE 3.0-ra képes ami akkor jelenthet gondot ha egy nagyon gyors 4.0-s NVME SSD-t akarnál használni. De mindennapi használatra egy 3.0-s SSD gyorsasága is kimeríti a felhasználók igényeit.
Illetve VGA esetén a mai vga-k PCIE 4.0-s szabványúak. Viszont visszafelé kompatibilisek és ez minimális vagy mérhetetlen teljesítmény vesztéssel jár a kártyák többségénél. A nagyon belépő Radeon kártyáknál tud csak érezhető teljesítmény cskkenést hozni (RX6400,RX6500).

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#174158) NeO023


NeO023
csendes tag

Sziasztok!

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
Játékra. Multi és Singleplayer egyaránt. Újabb címek.
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
ASUS TUF RTX 4070 Ti

3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
Alaplap,cpu,hűtés,memória,ssd, (táp,ház). Egyedül a fenti VGA ami már megvan.
4. Mennyi a kereted rá?
Nagyságrendileg 350.000 br.
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya és processzor választásnál is lényeges szempont)

QHD jelenleg, de 4k később.

+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nagyobb értékű komponensekből mehet-e használt, vagy mindenből bolti új kell?
Csak új alkatrészek jöhetnek szóba. Ami fontos, hogy 5-6 évig nem akarok hozzányúlni, tehát az upgrade nem szempont, egy időtálló konfigot szeretnék. A ház és táp azért zárójeles, mert inkább abban kérnék segítséget, hogy a többi alkatrészből mi az ami megfelel a 4070-hez.

Köszönöm!

http://www.pokerstrategy.com/uQ0A1Z

(#174159) lufiember válasza MaddeNNNN (#174157) üzenetére


lufiember
csendes tag

Köszi szépen! Akkor az 5600G lesz. Közben nézegettem még az alaplapokat, jó lenne olyan amin nem kell BIOS-t frissíteni, hogy egyből működjön a konfig, ilyen lapot tudnál ajánlani? Most az ASUS ROG STRIX B550-F lapot néztem, mert ezen lehet CPU nélkül is BIOS-t frissíteni, ha szükséges lenne. Van jobb alternatíva, árban ennyi lenne a max (80k)? (Nekem egy ugyanilyen B450-F van 2600X-szel és nem volt vele problémám eddig.)

(#174160) MaddeNNNN válasza lufiember (#174159) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

Szvsz teljesen fölösleges ilyen drága lapot rakni alá, ha egy helyen rakatod össze a gépet tudsz kérni bios frissítést egy olcsóbb lapra is. Vagy ha külön helyről veszed a lapot akkor akár ott is kérhetsz hozzá.
Amiket itt szoktak ajánlani lapok:
Asrock A520M Phantom Gaming 4 / Asus TUF Gaming A520M-Plus II / Asus Prime B450M-A II / Gigabyte B450M DS3H v2 / Asrock B450M Pro4-F R2.0 / Asrock B550M Phantom Gaming 4 / Asrock B550M Pro4 / Gigabyte B550M DS3H / Asus TUF Gaming B550M-E

Illetve a RAM-nál még figyelj hogy 2x8GB legyen a dual channel miatt. És abból is mehet 3600mhz cl16 pl.:Fury 3600 / Fury R 3600

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#174161) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Ismerősöm keres gépet grafikus szoftverek használatához (Autodesk Maya, Adobe Substance Painter).
Kinézett három gépet is:
[Gép 1]
[Gép 2]
[Gép 3]

Az lenne a kérdésem, hogy ezek a konfigok vállalhatók-e a fenti felhasználási területre, ha igen, akkor melyiket érdemes választani közülük, vagy esetleg van-e ár/érték arányban jobb megoldás, ha a keret kb. 300k?
A megjelenítőről sajnos még nincs infóm, de szerintem 1440p-nél nagyobb felbontás nem jön szóba.
Ha esetleg más konfigot javasoltok, akkor az lenne a kérésem, hogy olyan beszerzési forrást ajánljatok, ahol a gépet össze is rakják normálisan/szépen.

Köszönöm a segítséget :R.

(#174162) Jim74 válasza Jim74 (#174161) üzenetére


Jim74
nagyúr

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
Grafikus szoftverek (Autodesk Maya, Adobe Substance Painter)
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?

Semmilyen.

3. Milyen alkatrészekre van szükséged?

Komplett gép:
Ház
Táp
Alaplap
CPU + halk hűtő
minimum 16 GB RAM
minimum 1 TB SSD (lehetőleg nvme)
VGA

4. Mennyi a kereted rá?

~ 300k

5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya és processzor választásnál is lényeges szempont)

Ismerős gépe lesz, megjelenítőről egyelőre nincs infóm, de szerintem max 1440p.
Szerk.: közben kiderült, hogy FullHD a megjelenítő.

+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nagyobb értékű komponensekből mehet-e használt, vagy mindenből bolti új kell?
Elsősorban Intel, de ha van valami best buy AMD vonalon, akkor lehet hogy meggyőzhető az ismerősöm.

Csak új gép jöhet szóba, lehetőleg olyan helyről, ahol szépen, megbízhatóan össze is építik.

Köszönöm a segítséget. :R

Elnézést az előbbi hozzászólásért, azt hittem, hogy úgy is megfelel az igényleírás, mert gyakorlatilag minden kérdésre benne van a válasz.

[ Szerkesztve ]

(#174163) TBone


TBone
tag

Sziasztok!

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
Single player: Assasins Creed, Cod, Fifa sorozat; de asszony is használná az alábbiakra: Photoshop, After Effects, Cinema 4D, Octane Render (egyelőre nem ezekkel keresi a kenyerét, de később ki tudja), jó lenne, ha ezektől nem feküdne meg teljesen.
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
2 db HDD, 1 sata3 SSD
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
CPU, alaplap, memória, tápegység, ház, M2-es ssd. A beírt keret erre vonatkozik, ezen felül kéne olyan VGA tipp is, amit a konfiguráció kihajt (akár használtan is)
4. Mennyi a kereted rá?
200k (nagyon max 220)
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya és processzor választásnál is lényeges szempont)
Full HD, nem is tervezünk egyelőre másik monitort. De akkor is nagyon max 1440p.
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nagyobb értékű komponensekből mehet-e használt, vagy mindenből bolti új kell?
Igazából nincs, a ház is lehet fehér/fekete, ha led-es, az sem baj (de nem kell karácsonyfa legyen).
AMD 5600-5600x vonalon gondolkoztam ekkora keretből. Gondolom, ha asszony durvulna a fent felsorolt programokkal, később a proci (és VGA) fronton van még potenciál az AM4 platformban.

Köszi!

(#174164) Shaza


Shaza
senior tag

Hello!

1440p-re szeretnék összerakni egy jó konfigot.

Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?

Vegyesen ,de próbálok ráállni a single gamekre.

Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?

Egyedül egy Phanteks Enthoo Pro házat tudok felhasználni.

Milyen alkatrészekre van szükséged?

GPU,CPU,cpu hűtő,alaplap,ram,táp,ssd,ventik a házba

Mennyi a kereted rá?

700k-800k ,de ha van valami kihagyhatatlan ajánlat kicsit tudok feljebb is menni.

Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat?

2560x1440,144Hz húzható 165 Hz-ig.DisplayPort + HDMI .Csak G-syncet támogat.

Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?

-Eddig Inteles voltam,de nem zárkózok el az Amd-től sem.
-Rtx 4070ti -ra gondoltam,esetleg rtx 4080, ha ár-érték arányba ér annyit (nyilván itt magasabb az összeg)
-esetleg DDR5
-moduláris táp
2TB m.2 ssd

Muszáj használt piac, máskülönben nem jövök ki a keretből :)

Előre is köszönöm!

(#174165) Jancsi11 válasza palfitom (#174130) üzenetére


Jancsi11
csendes tag

Szia!

Hosszabb távon szerintem jobban járok egy B550-es lappal.
A procit meg elpasszolom akkor.
Valószínűleg rossz tápot raktam a kosárba.De azt már javítottam.(Seasonic B12 550)
Az oprencert szeretném a 250-es SSD-re.Később jól jöhetne a másik NVMe M.2 hely.Bár ha tök hülyeség amit írok akkor azt is átvariálom.

[ Szerkesztve ]

(#174166) undercover


undercover
senior tag

Végül a tanácsok alapján ezt legoztam össze, remélem ez igy egy szép kombó. Házon, tápon nem spórolunk azt tanultam meg :)

Táp: Seasonic FOCUS GX-650W Gold
Ház: DeepCool CH510 MESH DIGITAL
Alaplap: Asus TUF Gaming B550M-PlUS
CPU:AMD Ryzen 5 5600 6-Core 3.5GHz
CPU hütő: ARCTIC Freezer 34 eSports DUO
Ram: Kingston FURY Renegade 16GB
SSD: Samsung 970 EVO Plus 1TB M.2 PCIe
VGA: SAPPHIRE PULSE Radeon RX 6700 XT

Szerintem így szép kerek lett. De érdekelne itt a profik véleménye.

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#174167) Misogi


Misogi
aktív tag

Sziasztok,
ismerősnek összedobtam egy budget build-et és ez lett a végeredmény:

CPU: i5-11400F
CPU Hűtő: Jonsbo CR-1300
ALAPLAP: GIGABYTE B560M DS3H V2
GPU: XFX Radeon RX 6600 8GB Speedster SWFT 210
RAM: 16GB 3200MHz DDR4 RAM G.Skill Aegis CL16
SSD: 1TB Crucial SSD M.2 P2
TÁP: Seasonic G12 GC-550 550W 80+ Gold
HÁZ: (nem tudom még)

Azon gondolkodtam hogy megérne-e +15-20 ezret egy RX 6650 XT a sima RX 6600 helyett ha 1080p/60fps a cél?

illetve kell egy monitor is és ez fér bele a keretbe ami ár érték arányt tekintve a legjobbnak tűnik:
24" Philips 243V7QDAB/00 monitor, 1080p, 75Hz, IPS

Ismerősöm nem játszik semmilyen competitive játékot, csak single player játékok, néha kis Apex Legends de ott sem érdekli a 144Hz, ezért találtam ezt a monitort ami 75Hz. Jó lehet?

Köszi!

(#174168) Misogi


Misogi
aktív tag

Nem tudom törölni sajnos már a kommentet, de módosítottam a build-et erre:

CPU: Ryzen 5 5600X
CPU cooler: Jonsbo CR-1300
MOBO: ASRock B450M PRO4 R2.0
GPU: XFX Radeon RX 6600 8GB Speedster SWFT 210
RAM: 16GB 3200MHz DDR4 RAM G.Skill Aegis CL16
SSD: 1TB Crucial SSD M.2 P2
PSU: Seasonic G12 GC-550 550W 80+ Gold
Monitor: 24" Philips 243V7QDAB/00, 1080p, 75Hz, IPS

(#174169) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Nem tudom jó helyen vagyok-e de hátha! :R :)

CPU: 10400f
CPU cooler: PureRock 2 FX
MOBO: TUF 460M-PLUS
GPU: Sapphire Pulse rx6700
RAM: 32GB 3200MHz DDR4 RAM Kingston Fury Beast (460-as chipset értelemszerűen korlát)
PSU: EVGA B5 550

Adott lenne ez a config egy ~3-4 évre** terveznék vele elsősorban 1080p gamingre (Ha medium - high közt elfutnak a cuccok minimum egy 40-50 fps közt én azzal is jól vagyok ezért az optimista 3-4 év.) a probléma ugye, hogy 1., az RX-ben marad ~10-12% 1080P-n ha jól láttam a 10400 miatt de ezt lehetne esetleg orvosolni esetleg egy 10700f-el ami a 2., problémát a 460-as okozta 2666mhz plafont is feljebb tolná (gyengén csak ugye) és talán hozna valamit a Unity + AndroidStudios hobbi projektjeim alatt is tippre.

Amiken még agyaltam, hogy lenne-e értelme:
B560-as lapra átugrani, vagy egy LGA1700-ast (12400+B660) alá tenni esetleg.
A kérdés, hogy érdemes-e? Vagy igazából ahogy van jó lesz ez a következő 3-4 évre és csak feleslegesen kiszórt összeg lenne? (**Utána már mindenképp full config csere a terv DDR5 + új gpu + cpu.)

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#174170) palfitom válasza MZoli93 (#174148) üzenetére


palfitom
Topikgazda


MZoli93

Szívesen.

Pl. ID-Cooling SE-225-XT V2 / ID-Cooling SE-207-XT Slim / Alpenföhn Brocken 3 / ID-Cooling SE-226-XT / SilentiumPC (Endorfy) Fortis 5 (Dual) / Cooltek (Jonsbo) HX6250 / Scythe Mugen 5 Rev. C (Black Edition) / BQ Shadow Rock 3.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#174171) Micsurin válasza Micsurin (#174169) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Esetleg egy TUF B550 és 5700X(X akart az lenni eredetileg is a PCIE miatt) kombó mehetne még alá ha nem a TUF560+11700 / jelenlegi 460+10700 alapötletet nézem.

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#174172) palfitom válasza b.kov (#174156) üzenetére


palfitom
Topikgazda


b.kov

Szia,

AMD:
Lap: pl. Asrock A520M Phantom Gaming 4 / Asus TUF Gaming A520M-Plus II / Asus Prime B450M-A II / Gigabyte B450M DS3H v2 / Asrock B450M Pro4-F R2.0 / Asrock B550M Phantom Gaming 4 / Asrock B550M Pro4 / Gigabyte B550M DS3H / Asus TUF Gaming B550M-E
CPU: R5 5500 / R5 5600
Hűtő (opcionális): pl. ID-Cooling SE-224 (XT / XT v2 / XTS) / Jonsbo (Cooltek) CR-1000 / Arctic Freezer A35

Intel:
Lap: pl. Asus Prime H610M-K D4 / Gigabyte H610M S2H DDR4 / Asrock B660M-HDV / Asus Prime H610M-A D4 (<- ezek csak i3 alá javasoltak) / Gigabyte B660M DS3H DDR4 / Gigabyte B660M Gaming DDR4 / Asrock B660M Pro RS
CPU: i3 12100(F) / i5 12400(F)
Hűtő (opcionális): pl. ID-Cooling DK-03 / ID-Cooling SE-224 (XT / XT v2 / XTS) / Arctic Freezer i35

A többi:
Ram: DDR4 16GB (2x8-as KIT!) 3200(+) MHz, pl. Fury 3600 / Fury R 3600
SSD: pl. WD SN570 / Samsung 980, olcsóbban Kingston NV1 / Kingston NV2
HDD: pl. WD10EZEX vagy HDWD110UZSVA
Ház: ízlés szerint, pl. Aerocool Hexform / Aerocool Trinity Mini / Deepcool Matrexx 40 3FS / Kolink Citadel Mesh RGB / Cooler Master MasterBox MB311L / Cooler Master MasterBox MB400L / Aerocool Aero One Mini Frost / Cooler Master MasterBox Q300L / Deepcool CH370 / SilverStone Fara H1M / Thermaltake Divider 170
Táp: pl. be Quiet System Power (CM) 500-550-600W / be Quiet Pure Power (CM) 500-550-600W / Corsair CX550M / FSP Hexa+ Pro 500-600W / FSP Hexa 85+ 550W / FSP Hydro Pro 500-600W / FSP Hydro M Pro 500-600W / Seasonic B12 550W / Seasonic G12 550W

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#174173) palfitom válasza NeO023 (#174158) üzenetére


palfitom
Topikgazda


NeO023

Szia,

"a többi alkatrészből mi az ami megfelel a 4070-hez" - A monitor pontos tudása nélkül nem lehet korrekt processzor ajánlást adni, nem véletlenül kérdezzük. Mindegy, írok többfélét, majd válogatsz.

AMD:
Lap: pl. Asus Prime B650-Plus / Asrock B650 PG Lightning / Gigabyte B650 Gaming X AX / Asus TUF Gaming B650-Plus / Asus Strix B650-A Gaming / Asus Strix B650E-F Gaming
CPU: R5 7600X / R7 7700 / 7700X
Hűtő: pl. ID-Cooling SE-225-XT / SilentiumPC (Endorfy) Fortis 5 / ID-Cooling SE-226-XT / ID-Cooling SE-207-XT / Arctic Liquid Freezer 240 / 280 / 360

Intel:
Lap: pl. Asrock Z790 PG Riptide / Asus Prime Z790-P / Gigabyte Z790 Gaming X AX / Asus Prime Z790-A WiFi / Asus TUF Gaming Z790-Plus / Asus Strix Z790-F Gaming
CPU: i5 13400F / 13500 / 13600K(F)
Hűtő: pl. ID-Cooling SE-225-XT / Alpenföhn Brocken 3 / ID-Cooling SE-226-XT / SilentiumPC (Endorfy) Fortis 5 (Dual) / ID-Cooling SE-207-XT / Cooltek (Jonsbo) HX6250 / BQ Dark Rock Pro 4 / Arctic Liquid Freezer II 240 / 280 / 360

A többi:
Ram: DDR5 32GB (2x16-os KIT), pl. Fury 6000 / Trident Z5 6000 / Renegade 6000 / Renegade 6400
SSD: pl. WD SN570 / Adata SX8200 Pro / Samsung 970 Evo Plus / Samsung 980 / Patriot Viper VPN100
Ház: ízlés szerint, pl. Endorfy Signum 300 Air / CM MasterBox MB511 / Fractal Design Focus 2 / Zalman Z10 / BQ Pure Base 500 / BQ Pure Base 500DX / Fractal Design Meshify 2 TG / NZXT H7 Flow
Táp: pl. Asus Strix 850W / be Quiet Pure Power 750-850W / Corsair RM750-RM850 / Corsair RM750x-RM850x / FSP Hydro Pro 800W / FSP Hydro M Pro 800W / FSP Hydro G Pro 750-850W / Fractal Design ION+ 860W / Phanteks Revolt Pro 850W / Seasonic B12 GC 750-850W / Seasonic G12 GC 750-850W / Seasonic Focus 750-850

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#174174) palfitom válasza Jim74 (#174162) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Jim74
+ #174161

Szia,

Egyik sem az "igazi", jó szívvel nem tudom őket ajánlani, mindegyikben van "gagyi" alkatrész.

300-320k körül valami ilyesmivel terveznék:

AMD:
Lap: pl. Asrock B550M Phantom Gaming 4 / Asrock B550M Pro4 / Gigabyte B550M DS3H / Asus TUF Gaming B550M-E / Asus Prime B550M-A / Asus TUF Gaming B550M-Plus / Gigabyte B550M Aorus Elite
CPU: R5 5600
Hűtő (opcionális, de ajánlott): pl. SilentiumPC Spartan 5 Max / ID-Cooling SE-224 (XT / XT v2 / XTS) / Arctic Freezer A35 CO

Intel:
Lap: pl. Gigabyte B660M DS3H DDR4 / Gigabyte B660M Gaming DDR4 / Asus TUF Gaming B660M-E D4 / Gigabyte B660M Gaming X DDR4 / Asus Prime B660M-Plus D4
CPU: i5 12400(F)
Hűtő (opcionális, de ajánlott): pl. SilentiumPC Spartan 5 Max / ID-Cooling SE-224 (XT / XT v2 / XTS) / Arctic Freezer i35

A többi:
Ram: DDR4 32GB (2x16-os KIT) 3200(+)MHz, pl. Goodram 3200 / Aegis 3200 / Ripjaws 3600 / Fury R 3600
SSD: pl. WD SN570 / Samsung 980
VGA: pl. VGA: Quadro T400 (49k) / T600 (93k) / GTX 1650 GDDR6 (69k, 71k) / 1660S (91k, 102k)
Ház: ízlés szerint, pl. Aerocool Trinity Mini / Kolink Citadel / Deepcool Matrexx 40 3FS / Kolink Citadel Mesh (RGB) / SilverStone PS15 Pro / MSI MAG Forge M100R / Sharkoon MS-Y1000 / Cooler Master MasterBox MB311L / Cooler Master MasterBox MB400L / Aerocool Aero One Mini (Frost) / Endorfy Ventum 200 Solid
Táp: pl. be Quiet System Power 500W / be Quiet Pure Power 500W / Corsair TX550M / Corsair RM550 / Corsair RM550x / EVGA SuperNOVA GT 550 / FSP Hydro Pro 500W / FSP Hydro M Pro 500W / FSP Hydro G Pro 550W / Seasonic B12 GC 550W / Seasonic G12 GC 550W / Seasonic Focus 550

Összerakathatod több bolttal is, pl. Alza, Aqua, Ipon, PCX, stb., érdemes ezekben összehasonlítani a kínálatot, az árakat!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#174175) palfitom válasza TBone (#174163) üzenetére


palfitom
Topikgazda


TBone

Szia,

Jól gondolkoztál!

Lap: pl. Asrock B550M Phantom Gaming 4 / Asrock B550M Pro4 / Gigabyte B550M DS3H / Asus TUF Gaming B550M-E / Gigabyte B550M Aorus Elite / Asus Prime B550M-A / Asus TUF Gaming B550M-Plus
CPU: R5 5600
Hűtő (opcionális, de ajánlott): pl. SilentiumPC Spartan 5 Max / ID-Cooling SE-224 (XT / XT v2 / XTS) / Arctic Freezer A35 CO
Ram: DDR4 16GB (2x8-as KIT!) 3200(+) MHz, pl. Fury 3600 / Fury R 3600
VAGY 32GB (2x16-os KIT) 3200(+)MHz, pl. Ripjaws 3600 / Fury R 3600
VGA: új RX 6700 (139k) / 6700XT / 6750XT, vagy használt RX 6700 / 6700XT / RTX 3060 / 3060Ti / 3070
Ház: ízlés szerint, pl. Aerocool Trinity Mini / Kolink Citadel / Deepcool Matrexx 40 3FS / Kolink Citadel Mesh (RGB) / SilverStone PS15 Pro / MSI MAG Forge M100R / Sharkoon MS-Y1000 / Cooler Master MasterBox MB311L / Cooler Master MasterBox MB400L / Aerocool Aero One Mini (Frost) / Endorfy Ventum 200 Solid
Táp: pl. be Quiet System Power (CM) 500-550-600W / be Quiet Pure Power (CM) 500-550-600W / Corsair CX550M-CX650M / FSP Hexa+ Pro 500-600W / FSP Hexa 85+ 550-650W / FSP Hydro Pro 500-600W / FSP Hydro M Pro 500-600W / Seasonic B12 550-650W / Seasonic G12 550-650W

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#174176) palfitom válasza Shaza (#174164) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Shaza

Szia,

AMD:
Lap: pl. Asus Prime B650-Plus / Asrock B650 PG Lightning / Gigabyte B650 Gaming X AX / Asus TUF Gaming B650-Plus / Asus Strix B650-A Gaming / Asus Strix B650E-F Gaming
CPU: R5 7600X / R7 7700 / 7700X
Hűtő: pl. ID-Cooling SE-225-XT / SilentiumPC (Endorfy) Fortis 5 / ID-Cooling SE-226-XT / ID-Cooling SE-207-XT / Arctic Liquid Freezer 240 / 280 / 360

Intel:
Lap: pl. Asrock Z790 PG Riptide / Asus Prime Z790-P / Gigabyte Z790 Gaming X AX / Asus Prime Z790-A WiFi / Asus TUF Gaming Z790-Plus / Asus Strix Z790-F Gaming
CPU: i7 12700K(F) / i5 13600K(F)
Hűtő: pl. ID-Cooling SE-225-XT / Alpenföhn Brocken 3 / ID-Cooling SE-226-XT / SilentiumPC (Endorfy) Fortis 5 (Dual) / ID-Cooling SE-207-XT / Cooltek (Jonsbo) HX6250 / BQ Dark Rock Pro 4 / Arctic Liquid Freezer II 240 / 280 / 360

A többi:
Ram: DDR5 32GB (2x16-os KIT), pl. Fury 6000 / Trident Z5 6000 / Renegade 6000 / Renegade 6400
SSD: pl. WD SN570 / Adata SX8200 Pro / Samsung 970 Evo Plus / Samsung 980 / Patriot Viper VPN100
Ház: ízlés szerint, pl. Endorfy Signum 300 Air / CM MasterBox MB511 / Fractal Design Focus 2 / Zalman Z10 / BQ Pure Base 500 / BQ Pure Base 500DX / Fractal Design Meshify 2 TG / NZXT H7 Flow
Táp: pl. Asus Strix 850W / be Quiet Pure Power 750-850W / Corsair RM750-RM850 / Corsair RM750x-RM850x / FSP Hydro Pro 800W / FSP Hydro M Pro 800W / FSP Hydro G Pro 750-850W / Fractal Design ION+ 860W / Phanteks Revolt Pro 850W / Seasonic B12 GC 750-850W / Seasonic G12 GC 750-850W / Seasonic Focus 750-850

VGA: ha fontos az ár-érték arány, akkor 4070Ti vagy 7900XT. Minél inkább közelíted a csúcs-kártyákat, annál rosszabb az ár-érték arány. Ez nem újdonság, mindig is így volt, egy bizonyos szint után kis teljesítmény-többletért is nagy árat kérnek.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#174177) Jim74 válasza palfitom (#174174) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm szépen a választ. :R
Gondolom, ha nem lesz játék, akkor VGA-ból kizárólag a quadrokat érdemes nézni.
Egy GTX1660 mennnyire hátrány a grafikus alkalmazásoknál?

(#174178) palfitom válasza undercover (#174166) üzenetére


palfitom
Topikgazda


undercover

Technikailag nincs benne hiba, akár mehet is!
A házban csak 1 db beépített venti van, ezért az elejébe ajánlott tenni legalább 1, de inkább 2 db ventit (120-as és 140-es is mehet)!

Hűtő: jó hűtő a 34 DUO, de olcsóbb is bőven elég lenne, pl. ID-Cooling SE-224 (XT / XT v2 / XTS) / Alpenföhn Ben Nevis Advanced Black / Alpenföhn Brocken ECO Advanced / be quiet! Pure Rock 2.
Engem mindig zavar, ha a ház és az alaplap mérete nem egyezik, ezért én más házat választanék (pl. Deepcool Matrexx 40 3FS / Kolink Citadel Mesh (RGB) / Cooler Master MasterBox MB311L / Cooler Master MasterBox MB400L / Aerocool Aero One Mini Frost).

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#174179) palfitom válasza Misogi (#174167) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Misogi
+ #174168

Szia,

Máskor az Összefoglaló kérdéssora szerint rendezd pontokba a hsz-ed!

CPU: sima 5600 legyen
hűtő: inkább ID-Cooling SE-214XT-t vagy CR-1000
Alaplap: inkább B550 legyen, pl. Asrock B550M Phantom Gaming 4 / Gigabyte B550M Aorus Elite
Ram: alig drágábban vannak gyorsabb KIT-ek is, pl. Fury 3600 / Fury R 3600

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#174180) palfitom válasza Jim74 (#174177) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Jim74

Szívesen.

NEM! A GTX-ek is mehetnek, azért ajánlottam. Sok grafikus használ már GTX / RTX kártyákat, s jó részüket a szoftverek leírásában is megtalálhatod.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#174181) Lalee88


Lalee88
csendes tag

1. Mire fogod használni a gépet?
4K játékra minél több, vagy hát 144FPS-sel, ami fut, de inkább pár éves játékokat tolok, meg majd most a Diablo 4-et.

2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel?
Monitorra leadva a rendelés.
Acer Nitro XV282KKVbmiipruzx 4k 144Hz FreeSync IPS

3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
Full gépre. Az ajánlásokból szemezgetve próbáltam összetenni egyet a szimpatikus dolgokból.

Lap: Asus TUF Gaming B650-Plus
CPU: Ryzen 7700X
Hűtő: ID-Cooling SE-207-XT
RAM: Kingston FURY Renegade 32GB DDR5 6400MHz
SSD: Samsung 980 Pro 1TB
HDD: Toshiba P300 3.5 2TB 7200rpm 64MB (HDWD320EZSTA)
VGA: ASRock RX 7900 XT 20G
Ház: Phanteks P400A
Táp: be Quiet Pure Power 850W

Talán tápból elég a 850-es, és nem kell az 1000-es.
Proci hűtőből elég hatalmasnak tűnik az a 207-es, lehet biztonságosabb lenne a 225-ös?
HDD-ből van esetleg konkrétan ajánlott sorozatszámú?
VGA-ból láttam ajánlottatok pár darabot, azok mellett még a Sapphire-t nézegettem, ami elég kedvező áron van most. Van valami komoly oka, hogy az nem ajánlott, mert mintha a XTX-ből ajánlottátok volna, de lehet már rosszul emlékszem?

4. Mennyi a kereted rá?
kb. 1 millió

5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat?
4k 144Hz FreeSync

+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt?
Monitor miatt ugye AMD az irány.

Köszi előre is a segítséget! :R

(#174182) Misogi válasza palfitom (#174179) üzenetére


Misogi
aktív tag

CPU: Ryzen 5 5600
CPU cooler: Jonsbo CR-1300
MOBO: GIGABYTE B550M DS3H
GPU: ASRock Radeon RX 6600 Challenger D 8GB
RAM: G.SKILL Aegis DDR4 3200MHz CL16 16GB Kit2 (2x8GB)
SSD: Kingston 500GB M.2 NVMe 2280 PCIe 4.0 NV2
PSU: Seasonic G12 GC-550 550W 80+ Gold

Akkor ez lesz szerintem, ez jobb így?

[ Szerkesztve ]

(#174183) Misogi válasza Misogi (#174182) üzenetére


Misogi
aktív tag

350-ből kihozható ennél jobb egyáltalán?

(#174184) Jim74 válasza palfitom (#174180) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi :R.

(#174185) Misogi


Misogi
aktív tag

PCX-en összeszereléssel együtt, mindennel együtt, ez 355k:

CPU: Ryzen 5 5600X
CPU cooler: Jonsbo CR-1400
MOBO: GIGABYTE B550M DS3H
GPU: ASRock Radeon RX 6600 Challenger D 8GB
RAM: G.SKILL Aegis DDR4 3200MHz CL16 16GB Kit2 (2x8GB)
SSD: M.2 SILICON POWER 512GB A60 NVMe 1.3
PSU: Seasonic G12 GC-550 550W 80+ Gold
CASE: Aerocool Aero One Mini

Szerintem akkor ez marad, nem nekem lesz hanem ismerősnek, ezért kell összerakva rendelni, sajnos nem ért hozzá meg nem is merné bevállalni.

Mit gondoltok erről a build-ről? Ha jó, akkor szerintem berendeltetem vele.

(#174186) palfitom válasza Lalee88 (#174181) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Lalee88

Nem rossz amiket összeraktál, akár mehet is!

Hűtő alternatívák: Jonsbo (Cooltek) HX 6250 / SilentiumPC (Endorfy) Fortis 5 / Fortis 5 Dual / Alpenföhn Brocken 3 / Brocken 3 Black Edition / BQ Dark Rock 4
SSD: a Pro verzió számodra totál felesleges pénzkidobás, az elméleti sebességét egyáltalán nem tudod kihasználni. Sima 980 is elég lenne.
HDD: ha 7200 rpm-es kell, akkor OK, ha 5400-as elég, akkor HDWD220UZSVA.
VGA: PG 396k, Taichi 422k, TUF 439k, de akkor már alig drágábban inkább XTX 461k-ért.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#174187) palfitom válasza Misogi (#174185) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Misogi

354k-ból jóval erősebb is kihozható:
1 x GIGABYTE B550M DS3H (rev. 1.0)37 790 Ft
1 x AMD Ryzen 5 5600X 3.70GHz AM4 BOX Wraith Stealth hűtő ventilátorral 100-100000065BOX71 490 Ft
1 x AEROCOOL Aero One Mini TG fehér17 590 Ft
1 x ASUS DUAL-RX6650XT-O8G Radeon RX 6650 XT 8GB GDDR6 OC PCIE (Basic garancia)137 890 Ft
1 x Kingston Fury 16GB Renegade DDR4 3600MHz CL16 KIT KF436C16RBK2/1622 490 Ft
1 x FSP Hydro M Pro 700W27 290 Ft
1 x WD 1TB Blue SN570 M.2 PCIe M.2 2280 WDS100T3B0C25 390 Ft
1 x ARCTIC COOLING Freezer A359 190 Ft
1 x Gépösszeszerelés4 990 Ft
Összesen: 354 110 Ft

De érdemes lenne az Aquát is megnézni, ott van sima 5600 is!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#174188) Misogi válasza palfitom (#174187) üzenetére


Misogi
aktív tag

Az a gond hogy az a konfig amit én összeraktam az úgy 355k hogy benne van a monitor is.

Ne haragudj, azt kifelejtettem. :)

Köszi egyébként!

[ Szerkesztve ]

(#174189) becenevem válasza becenevem (#163725) üzenetére


becenevem
aktív tag

Sziasztok!

Válaszoltam a saját üzenetemre. Korábban ezt a gépet raktam össze a segítségetekkel.
Ehhez kellene egy VIDEO-kártya. A Fortnite nem nagy gépigényű, de már szaggat, ezt nem bírja a proci. (Jött egy frissítés.)

Új kártya legyen, 100-150 körül.
Nem értek az alaplapokhoz és a táphoz.
Mi jó ehhez a kofighoz?

Köszönöm, András

Ne gyere be meg ne gyere erre, he...

(#174190) Shaza válasza palfitom (#174176) üzenetére


Shaza
senior tag

Köszönöm szépen!

(#174191) palfitom válasza Misogi (#174188) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Misogi

Hááát, az nagyon nem mindegy...

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#174192) palfitom válasza becenevem (#174189) üzenetére


palfitom
Topikgazda


becenevem

Szia,

Bár a Fortnite nem igényli, de ebben az ár kategóriában a legjobb vétel egy RX 6700 lenne: 139k. Ez alatt jelentősen rosszabb az ár-érték arány. Kicsit olcsóbban: 6650XT, jóval olcsóbban 6600.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#174193) Lalee88 válasza palfitom (#174186) üzenetére


Lalee88
csendes tag

Köszi szépen. :R

Ha XTX kártyát vennék akkor is elég lenne a 850-es táp?

(#174194) palfitom válasza Lalee88 (#174193) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Lalee88

Szívesen.

Igen, elég hozzá.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#174195) betonfelhő


betonfelhő
tag

Szervusztok, fateromnak raknék össze egy egyszerűbb, low-budget játékos gépet. Minden fajta lövöldözős fps, steam és netflix a fő használat az internetezés mellett.
Egy HD IPS monitorra lenne rákötve, a régi gépből átkerülne egy meghajtó, a dvd író és a perifériák. A jövőben majd bővülne talán egy értelmes, nem pofátlanul túlárazott videókártyával is.

CPU: AMD Ryzen 7 5700G 8-Core 3.8GHz AM4
Alaplap: GIGABYTE B550M DS3H
TÁP: be quiet! Pure Power 11 CM 500W Gold
Memória: G.SKILL Aegis 32GB (2x16) DDR4 3200MHz
M.2 SSD: Western Digital WD Blue SN570 1TB
Ház: COOLER MASTER N200

Ez jelenleg 220 ezer körül jön ki, ami egész jó. A játékok úgy futamának ahogy, ami régebbi az nyilván jobban, a friss címek pedig alacsony beállításokkal.
Amiket láttam és olvastam, teljesen elfogadható teljesítményre lehetne számítani ettől a konfigtól. És ha belepattanna valami jó videó kártya még inkább elviselhető grafikával pörögnének a dolgok.

Kérdezném a tájékozottabbaktól, hogy ez az alaplap már alapból támogatja az 5000-es ryzeneket, vagy kell majd ügyeskedni a bios frissítéssel?
Azt látom, hogy ez a CPU PCIe gen.3-at kezeli, szóval elég lesz ez az SSD, amit a gen.3-as m.2 slotba nyomkodnék bele.

Ez az összeállítás a plusz belekerülő dolgokkal együtt legfeljebb 220-230 wattot vinne el, úgy gondolom ehhez bőven elegendő a fentebbi táp, és egy videókártyát is elbírna.

Szívesen vennék minden fajta hozzászólást a konfiggal kapcsolatban, nagyon rég foglalkoztam már ezzel.

(#174196) Micsurin


Micsurin
nagyúr

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
Játék: AAA single és multi címek is, munka: VS (1-3 projekt függő) + VSCode + AndroidStudio.
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
CPU: 10400f
CPU cooler: PureRock 2 FX
MOBO: TUF 460M-PLUS
GPU: Sapphire Pulse rx6700
RAM: 32GB 3200MHz DDR4 RAM Kingston Fury Beast
PSU: EVGA B5 550W
Alapvetően a deszka és a procin kívül minden maradna de értelemszerűen a táp ha cserés akkor cserés lesz.
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
Alaplap(?) + CPU.
4. Mennyi a kereted rá?
Nem lőttem be de jó lenne ~120-130 körül megállni. (Csak új btw.)
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat?
1080p 60hz de várható 1440p 60hz.
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nagyobb értékű komponensekből mehet-e használt, vagy mindenből bolti új kell?
Nincs, VRM hűtés + 2 NVMe + ~4-6 SATA mobo mATX(ház miatt) esetén a szempont, ennyi.

És akkor röviden ugyan az: LG1700-re nem lépnék át mert DDR5-re nem akarok váltani még ($$$ okokból) így az 1200-esből facsarnám ki azt amit ki lehet, hogy a 6700 ne legyen bottleneckelve 1080p-n a CPU által és elbírjon egy esetlegesen nagyobb GPU-t is a rig.

Három opción agyaltam: jelenlegi B460 + 10700F / TUF B560 + 11700F mert a meló és a hobbi projektek miatt ha már csere akkor az i7-et preferálnám.

Ha jobb deal lenne valami Ryzen5/7 + AM4 nem zárkózom el, nagyon nem foglalkozom vele mi van a gépházban.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#174197) b.kov válasza palfitom (#174172) üzenetére


b.kov
senior tag

Köszönjük. :R

(#174198) undercover válasza palfitom (#174178) üzenetére


undercover
senior tag

Köszönöm szépen a tanácsokat, megfontolom.

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#174199) Jim74 válasza palfitom (#174174) üzenetére


Jim74
nagyúr

Szia!

Ajánlásodra az alábbi két konfigot pakoltam össze, 320-330k-ban áll meg mindkettő:

AMD:
Asrock B550M Pro4
Ryzen 5 5600
Arctic Freezer A35 CO
Kingston FURY Renegade 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz KF436C16RB1K2/32
Western Digital WD Blue SN570 1TB
Kolink Citadel
SEASONIC G12 GC 550W
ASUS GEFORCE GTX1660 SUPER 6GB VIDEOKÁRTYA (TUF-GTX1660S-O6G-GAMING)

Intel:
Gigabyte B660M DS3H DDR4
Intel i5-12400 6-Core 2.50GHz LGA1700 Box Processzor
Arctic Freezer i35
Kingston FURY Renegade 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz KF436C16RB1K2/32
Western Digital WD Blue SN570 1TB
Kolink Citadel
SEASONIC G12 GC 550W
ASUS GEFORCE GTX1660 SUPER 6GB VIDEOKÁRTYA (TUF-GTX1660S-O6G-GAMING)

Ezek így rendben vannak szerinted?

(#174200) palfitom válasza Micsurin (#174196) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Micsurin

LGA1700-on nem csak DDR5 lehetséges, tehát megfontolandó alternatíva lenne egy i5 12400F / 13400F + B660M / B760M kombó (pl. Gigabyte B660M DS3H DDR4 / Gigabyte B660M Gaming DDR4 / Asus TUF Gaming B660M-E D4 / Gigabyte B660M Gaming X DDR4 / Asus Prime B660M-Plus D4 / Gigabyte B760M Gaming DDR4 / Gigabyte B760M Gaming X DDR4).
A hűtődhöz kaptál 1700-as lefogatót?

AM4-en is érdemes gondolkodni: az R7 5700X eléggé "bestbuy" jelenleg + B550M (pl. Asrock B550M Phantom Gaming 4 / Asrock B550M Pro4 / Gigabyte B550M DS3H / Asus TUF Gaming B550M-E / Asus Prime B550M-A / Asus TUF Gaming B550M-Plus / Gigabyte B550M Aorus Elite).

10700F és 11700F nem igazán ér annyit, amennyibe kerülnek (a fenti alternatívák miatt), de mivel már van használható deszkád, ezért ezek belepattintása is életképes alternatíva lenne. (B460-ról B560-ra váltást nem érzem jó ötletnek)

A tápegységet nem muszáj cserélni.

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.