Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#167901) dannyl válasza PCmadness (#167900) üzenetére


dannyl
addikt

Ha ez kell, akkor meg kell venni. De mivel sz@rtál az összefoglalóra, így fogalma sincs senkinek, hogy mire kell/milyen felbontásra stb... Ott van fent, ha gondolod... Passziánszra full fölsöleges. De játékra is mind a proci, mind a RAM. Mondhatnám, hogy így is el lehet k*rni a pénzt, ha muszáj :D

(#167902) PCmadness válasza dannyl (#167901) üzenetére


PCmadness
újonc

Valóban kihagytam ezeket, valamiért kifelejtettem. Köszönöm, hogy szóltál. 4K 60fps-re szeretném felkészíteni a gépet (amíg nem normalizálódnak a a videokártya árak), valamint zökkenőmentes 4K 60fps-es videók vágására használnám.

(#167903) dannyl válasza PCmadness (#167902) üzenetére


dannyl
addikt

Hát, ha csak megerősítésre van szükséged, akkor hajrá. Meg kell venni :) Kompatibilis minden mindennel. Egyedül arra figyelj, hogy a CPU hűtőhöz adnak-e 1700-as lefogatót, ezt mindenképp le kell tisztázni, különben nem tudod összerakni.

Ja, a VGA nyilván kevés lesz még ehhez a célhoz, de ezt írtad is.

[ Szerkesztve ]

(#167904) Perillustris válasza palfitom (#167890) üzenetére


Perillustris
senior tag

Köszönöm szépen. Az ASRock B560M Pro4 is megfelelő lehet a további költségcsökkentés érdekében vagy ezen nem érdemes spórolni? :R

Perillustris

(#167905) PCmadness válasza dannyl (#167903) üzenetére


PCmadness
újonc

Igen, valamilyen szinten megerősítésre, mert nem szeretném elk*rni a pénzt feleslegesen. :D

Processzorhűtő:
Utána olvastam a Fractal Design oldalán és azt írták, hogy a jövőben mellékelik a LGA 1700 kitet. Ha pedig mégsem lenne benne a dobozban, akkor lehet tőlük igényelni és ingyen elküldik. :D

Köszönöm a segítséget!

(#167906) dannyl válasza PCmadness (#167905) üzenetére


dannyl
addikt

Na ezért lett volna célszerű az összefoglaló kérdéssorát végigválaszolni, mert akkor sok dologra választ kaptunk volna. Így lehet tök feleslegesen veszel meg dolgokat, de ha belefér, akkor nincs kérdés :)

(#167907) Gabró válasza palfitom (#167880) üzenetére


Gabró
tag

Köszi szépen a tippeket, Tom!

(#167908) KROK640 válasza Perillustris (#167904) üzenetére


KROK640
veterán

Pont olyan lapot használok, erősen ajánlani tudom :)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#167909) kisoroszlány


kisoroszlány
csendes tag

Sziasztok!
Először is köszönet a topikban munkálkodóknak.
mITX konfig összeállításához kérném a szakértők segítségét. Háznak cm nr200-at néztem ki.
kifejezetten csendes, megbízható, viszonylag időtálló, stabil gépet tervezek összerakni dGPU nélkül, tuningot nem tervezek. stabilitás fontosabb mint a “max teljesítmény minél olcsóbban” szemlélet.

1. Mire fogod használni a gépet? irodai alkalmazások, photoshop, lightos full hd videoszerkesztés
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani? semmi
3. Milyen alkatrészekre van szükséged? alaplap, proc, táp, ram, ház, proc hűtő, ssd
4. Mennyi a kereted rá? 250k körül
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
2db 4k monitort szeretnék használni
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? cm nr200, rgb nélküli design

Köszönöm!

(#167910) palfitom válasza Vhaerun (#167894) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Vhaerun

Írj nekik, és kérdezd meg! Ha nincs válasz, vagy nemleges, akkor nézz más hűtőt, pl. Arctic Liquid Freezer II-t, amihez tuti van 1700-as lefogató.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#167911) palfitom válasza Perillustris (#167904) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Perillustris

Szívesen.
i5-ig igen, erősebb procit nem javaslunk bele, mert melegedős tud lenni a kicsike.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#167912) Vhaerun válasza palfitom (#167910) üzenetére


Vhaerun
tag

Köszönöm. Ezek szerint specifikus 1700-as lefogató kell hozzá, nincs olyan,hogy általános...Pedig annyira megálmodtam ezt a fehér designt....

(#167913) palfitom válasza kisoroszlány (#167909) üzenetére


palfitom
Topikgazda


kisoroszlány

Szia,

:)

Lap: pl. Asrock A520M-ITX/AC 39k
CPU: 5600G / 5700G 88-116k
Hűtő (opcionális): pl. ID-Cooling IS-50X V2 / ID-Cooling IS-50 Max RGB / Alpenföhn Brocken ECO Advanced / ID-Cooling IS-60 EVO ARGB 8-14k
Ram: 32GB (2x16-os KIT!) DDR4, 3200+ MHz, pl. Aegis 3200, Fury 3600, Ripjaws 4000 46-57k
(olcsóbban 2x8-as KIT, pl. Aegis 3200 / Fury 3600 / Fury Renegade 3600 / Ballistix 3600 22-30k)
SSD: Kingston A2000 / WD SN550 / SN570 / SN850 / Samsung 980 23-42k
Ház: MasterBox NR200 25k
Táp: pl. be quiet! SFX Power 3 300W / FSP SFX Pro 450W 22k

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#167914) palfitom válasza Vhaerun (#167912) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Vhaerun

Szívesen.
Igen, kell hozzá. Bár az Asus lapjain van olyan furat, mellyel 1200-as lefogatót is lehet használni, de a proci magasság nem egyezik a korábbiakéval, így kell egy kicsit mókolni, utána olvasni! :K

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#167915) Vhaerun válasza palfitom (#167914) üzenetére


Vhaerun
tag

Gondoltam akkor a házat is átváltom ugyanolyan feketére,de azt meg nem nagyon kapni vagy 1,5x annyiba kerül...Az i5 11600K/LGA 1200 irányvonal,amit javasoltál (azon kívül , hogy egy generációval korábbi) nagy visszalépés ?

(#167916) Ezekiell


Ezekiell
veterán

Sziasztok!

Egy "mini" otthoni szervert építek, és mivel nem akarok az enterprise cuccok felé menni (nem kell egyrészt, másrészt fontos az energiafelhasználás/zaj/garancia), így itt kérdezek.

Felhasználási terület: Proxmoxban fognak VMek futni rajta, 4-5 darab, illetve Docker containerek. Home Assistant, Blue Iris, hasonlók. Nem adattároló szerver lesz, inkább kicsit ilyen mindent is tudó - adattárolásra van NAS. Rack mountolt házat szeretnék (vagy fix polcra fekvő házat), a rackem 600mm mély. Mindenből újat szeretnék, kivéve a ház, ott használt is játszik ha sokkal olcsóbb. Kinézett build:

Számítógépház: kérdéses még, 2U vagy 3U méret. Rack mountolt ház ~40k újonnan, sima fekvő nyilván sokkal olcsóbb. Szerintetek??
Alaplap: GIGABYTE H410M S2H
Memória: G.SKILL Aegis 32GB (2x16GB) DDR4 3000MHz
Processzor: i5-10400 vagy i3-10100 - kérdés, hogy kell-e erre nekem az i5 vagy elég az i3
Processzorhűtő: stock (kell nekem ide nagyobb? a házban lesz még 2 Noctua AF8 vagy hasonló)
SSD: Samsung 980 512GB M. 2 PCIe
Merevlemez: Western Digital Purple 3.5 4TB 5400rpm
Tápegység: Corsair RMx Series RM550x

Későbbi bővítés: még max 3 darab 3.5-es merevlemez.

Ez így olyan 205k ház nélkül, és örülnék, ha 220k-ba házzal beleférne. Hol lehetne ezt optimalizálni, mit változtatnátok? Köszi! :R

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#167917) palfitom válasza Vhaerun (#167915) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Vhaerun

Nem lenne nagy különbség. IPC-ben bár erősebb a 12. gen, de a 11600K(F) magasabb órajeleivel ez kompenzálható.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#167918) ImI882 válasza palfitom (#167892) üzenetére


ImI882
tag

Köszönöm! :)

Mivel nem lesz tuning és nekem nem éri meg a különbözetet sem az alaplap sem a CPU+hűtő, ezért maradok a sima 12700-nál.
Kérdezném, hogy a DDR-4-es ramból nem lenne elég egy 3200-as?
Illetve SSD-ből egy PCIE 4.0-ás? Túl drága még vagy igazából nem is tudom kihasználni a sebességét?

Meghagylak abban a tudatban, hogy neked van mindenben igazad! Így álltathatod magad abban a hitben, hogy igazoltad minden hamis és feltételezett állításodat!

(#167919) palfitom válasza Ezekiell (#167916) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Ezekiell

Szia,

Lap: i3-hoz OK, 12 szálon dolgozó i5-höz már karcsú.
Hűtő: próbáld ki a gyárit, s ha nem leszel vele elégedett, akkor könnyedén cserélheted utólag is!
SSD: felesleges pénzkidobás. Egy WD SN550 is bőven elég lenne.
HDD: kicsit spórolhatsz a Toshibával (HDWD240UZSVA).
Táp: olcsóbb alternatíva: BitFenix Formula 550W Gold (igaz, nem moduláris)

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#167920) palfitom válasza ImI882 (#167918) üzenetére


palfitom
Topikgazda


ImI882

Szívesen.

OK.
Ram: nincs nagy sebességbeli különbség köztük, de a felár sem nagy...
SSD: sem játékkal, sem "általános felhasználással" nem tudod kihasználni még az előbb ajánlott ssd-ket sem!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#167921) Ezekiell válasza palfitom (#167919) üzenetére


Ezekiell
veterán

Köszi a választ, és a tippeket!

i5-höz milyen lapot ajánlasz?

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#167922) palfitom válasza Ezekiell (#167921) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Ezekiell

Szívesen.
Nagyon minimum az Asus Prime B560M-K, de még inkább Asrock B560M Pro4 / Gigabyte B560M D3H / Asus Prime B560M-A.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#167923) Vhaerun válasza palfitom (#167917) üzenetére


Vhaerun
tag

Még 1 kérdésem lenne:
ASUS TUF Gaming F17 FX706HM-HX005
(Gamer laptop - Intel Core i7 11800H Tiger Lake, 17,3", 1920 × 1080, tükröződésmentes 144Hz, IPS kijelző, 16 GB RAM, DDR4, NVIDIA GeForce RTX 3060, 6GB, 512 GB SSD, webkamera, USB 3.2 Gen 1, USB-C, WiFi 6, 90 Wh akkumulátor)
Ez mondjuk 540e HUF, amit összeraknék a javaslataid alapján még ha spórolósan számolom is ennyi,de inkább több ennél.
Tudom,hogy a laptop GPU teljesítmények az asztali alatt vannak, de összességében ez nem éri meg jobban?

(#167924) dannyl válasza Vhaerun (#167923) üzenetére


dannyl
addikt

Ez így értelmetlen kérdés. Noti kell, vagy PC? Egy noti sose lesz olyan jó teljesítményű, mint egy PC, cserében hordozható. Később fejlesztenél? Mert ha igen, akkor PC, ha nem, akkor mehet bármelyik.
A döntés a tiéd. Itt egy szakmailag átgondolt PC-re kaptál ajánlatot. A noti az másik topic.

(#167925) zsotty4


zsotty4
tag

Sziasztok!

Még mindig 2500k csere új platformra. Jelenlegi gépből egyelőre marad az RX 480, ameddig nem sikerül eladni. Giannit nézegettem prohardveren, valszeg tőle fogom megvásárolni. Magyar kiskerek amúgyis túl kérdésesek ahhoz hogy ilyen 5-6 év garanciára nagy súlyt adjak (tapasztalat).

Játékra szánva főleg a gép, néha kis frontend fejlesztés de semmi heavy lifting.

processzor: Intel Core i5-12400F BOX s1700: 67.880
alaplap: ASUS TUF GAMING B660M-PLUS WIFI D4: 54.880 (ez lehet hogy overkill, szeretném kikapcsolni a power limitet és félek a gagyi lapoktól, de ha van olcsóbban ami stabil, akkor szivesen cserélem olcsóbbra, de 4 slotos legyen)
RAM: Kingston FURY 16GB KIT DDR4 3600MHz CL17 Beast Black: 26.880 (ramokról semmit nem tudok, pls help)
táp: Seasonic Core GM 650W Gold: 27.500 (overkill?)
SSD: Kingston A2000 1TB NVMe PCIe Gen3: 30.880
cpu hütő : Fortis 5 ( megvéve)
HÁZ: kérlek ajánljatok valamit , 20e forint környékén?

Összesen: KB 230e. +-10%
Ha tudtok valami módosítást ajánlani, ami nagyobbat teljesít ennyiért, kérlek ne legyetek restek!

Köszi előre is.

(#167926) lockdown90 válasza Ezekiell (#167921) üzenetére


lockdown90
senior tag

SilverStone GD09 haz szerintem eleg jo erre a celra, nezz ra.

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#167927) Ezekiell válasza lockdown90 (#167926) üzenetére


Ezekiell
veterán

Igen, közben megtaláltam én is, de köszi! Most már csak azt kell kitalálni, hogy ez legyen, vagy egy ultraolcsó használt 2U rackház :)

Még egy kérdés: mekkora a minimum táp ami kellene ehhez a konfighoz? 350-400W elég lehet (80+ seasonic)?

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#167928) Perillustris válasza palfitom (#167911) üzenetére


Perillustris
senior tag

:R :R :R

Perillustris

(#167929) Vhaerun válasza dannyl (#167924) üzenetére


Vhaerun
tag

OK. Szakmailag átgondolt PC-re kapott ajánlatot kértem,kaptam, megköszöntem szépen és használni is fogom a tanácsokat. Az árak különbsége miatt tettem fel a kérdést, mert kitől kérdezzen az ember, ha nem azoktól akik értenek hozzá?
A hordozhatóság nem szempont, az ár/érték arány inkább, az árakat látom , a teljesítmény különbséget nem tudom, ezért kérdeztem. Egy gondolat a fejleszthetőségre : erről kellene szólnia a dolognak, de legyünk őszinték, hogy a gyártók azért okosan csinálják ezeket a foglalat változásokat... :)

(#167930) palfitom válasza zsotty4 (#167925) üzenetére


palfitom
Topikgazda


zsotty4

Szia,

Lap: OK
Ram: OK
Táp: nem tudjuk megítélni, a leendő VGA ismeretében lehetne. Alapvetően jó minőség, erős (sok VGA-t ki tud szolgálni), és nem is drága.
Ház: pl. Deepcool Matrexx 40 / Matrexx 40 3FS / Cooler Master MasterBox Q300L / Fractal Design Focus G Mini / Thermaltake Versa H17 / Kolink Citadel / Kolink Citadel Mesh / Zalman M3 Plus

"kérlek ne legyetek restek!" - De te lehetsz rest az Összefoglaló kérdéssorának megválaszolása nélkül kérdezni itt is, és máshol is. Ez fair? :U

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#167931) palfitom válasza Ezekiell (#167927) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Ezekiell

Persze, bőven elég.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#167932) palfitom válasza Vhaerun (#167929) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Vhaerun

Pedig igazából az van, amit dannyl kolléga leírt, ez alapján kell mérlegelni.
Fejleszthetőség a laptopnál gyakorlatilag nincs, míg az asztalit lehet faragni rendesen.
Ha nem cél a hordozhatóság és nem kell az extra kis méret, akkor PC-t érdemes venni.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#167933) Vhaerun válasza palfitom (#167932) üzenetére


Vhaerun
tag

Köszönöm szépen!

(#167934) zsotty4 válasza palfitom (#167930) üzenetére


zsotty4
tag

Szerintem a jelenlegi RX 480 teljesítménylimitjei körül maradok.

[link] Ezt néztem ki háznak mert kedvelt márkám és tetszik a szememnek. Ajánlott kategória?

(#167935) Ezekiell válasza palfitom (#167931) üzenetére


Ezekiell
veterán

Nagyon köszi :R

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#167936) Kasya


Kasya
nagyúr

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
Játék (pl. Lost Ark, God of War, LoL, Witcher), zene (flac), film (madVR beállítások).
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
monitor, perifáriák, USB DAC, 2 x 2TB HDD
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
mindenre
4. Mennyi a kereted rá?
1,25 millió
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat?
Monitor - U2715H (2560x1440@60 Hz), de idén várható a csere egy 120hz-es QHD valamire
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
Kinézet lényegtelen, de a ház színét feketében preferálnám. Három jelige: jó hűtés, halk idle és lehetőleg ne legyen Boeing szintű dB max terhelés alatt se.
Intel CPU-t preferálom, de gyerekes előítélet miatt (AMD = fogyasztás, melegedés), ugyhogy hallgatok az okosabbakra.
Geforce GPU-t preferálom, mert az ATI-val (7970 korban) mindig driver gondom volt.
2TB SSD-t szeretnék. Samsung eddig nagyon bevált.
+1 ha lenne WiFi az alaplapon (de nem szükséges, van stick).

Persze a fentiek CPU - GPU elképzelések mind mehetnek a kukába, ha az ár annyival jobb lenne mondjuk AMD - ATI alatt és máshogy nem jön ki. A cél az lenne, hogy ne kelljen a következő 6-8 évben cserélni.

(#167937) sapkakarcsi


sapkakarcsi
csendes tag

Sziasztok, a segítségeteket szeretném kérni :)

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?

Elsősorban Archicadben tervezésre, másodsorban 3ds maxban renderelésre szeretnék összerakni egy gépet (iponnál)

2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?

mindenből újat szeretnék

3. Milyen alkatrészekre van szükséged?

1TB ssd, hdd nem kell. Ezen kívül minden, ami nem periféria

4. Mennyi a kereted rá?

350k körül, de természetesen örülnék, ha olcsóbb

5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat?

jelenleg egy alsó kategóriás FHD, de később lehet cserélve lesz valami jobbra. Nem gamer setup, úgyhogy nem képfrissítés a legfontosabb

+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?

Videokarinak a 3050-et néztem ki, első sorban a 8 gb miatt. Archicadben a fájlon belüli navigálás és real time megjelenítés a legfontosabb, hogy akadásmentesen menjen miközben ott van sok sketchup modell sok polygonnal. Ha jól tudom ez a vramon múlik, de javítsatok ki, ha tévedek. Ipon gépösszerakóban 150-ért szerintem vállalható ez a kari, leharcolt bányászokat nem szeretnék. A render teljesítmény másodlagos.

(#167938) dannyl válasza Vhaerun (#167929) üzenetére


dannyl
addikt

Ja, nem bántásból írtam, ha esetleg úgy jött le. Csak a helyzetet közöltem, hogy igazából ezek olyan dolgok, amiket nem tud itt senki eldönteni rajtad kívül.
És igazad van a gyártók ügyeskedésével maximálisan. Mindig van valami, ami miatt nem elég 1 komponenst cserélni.

(#167939) ProEvoFan válasza ProEvoFan (#167657) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Megrendeltem a gépet. SSD kicserélve SN550re és a ház Be quiet Pure Base 500 lett
Köszönöm mindenkinek a segítséget :R
Még annyi, hogy az i5 12400f alá milyen cpu hűtőt ajánlotok?
Keret 5-15K. A Be quiet! Pure Rock Slim 2öt néztem ki, de nem irja hogy jó lenne 1700 foglalthoz.

[ Szerkesztve ]

(#167940) Vhaerun válasza dannyl (#167938) üzenetére


Vhaerun
tag

Nekem ez egy tortúra...jó lenne képben lenni.
Most pl. nem tudom , hogy a BITFENIX Nova Mesh TG házba egyáltalán befér e a kinézett ID-COOLING AURAFLOW X 360 hűtő...A pcpartpicker.com szerint igen (gondolom front) , de nem tudom...

(#167941) jokeph válasza Vhaerun (#167940) üzenetére


jokeph
nagyúr

Befér, de csak előre.
Minden cuccnál ajánlom a gyártó oldalát megtekinteni, még vásárlás előtt, itt is érdemes kérdezni illetve nagyon sok mindenről lehet videót is találni, pl. YT.-on. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#167942) Vhaerun válasza jokeph (#167941) üzenetére


Vhaerun
tag

Igen, köszönöm, közben kinyomoztam a pcpartpicker oldalon építettek között találtam más márkával, de 360-as előre, vagy 240 felülre szerelhető...

(#167943) Rebelf


Rebelf
aktív tag

Sziasztok. Nagyon rég voltam benne a pc témában, eléggé le vagyok maradva. Nem biztos hogy ez a legjobb topic kérdéseimre, de akkor légyszíves mutassatok irányt. Az első kérdésem az lenne hogy az rtx 3000-es széria tudja a natív HDMI 2.1-et jól láttam? Ez nagyon fontos ,mert egy philips 55oled806 tv-vel lesz használva az új gép,szóval 4k 120fps. Gép vásárlás előtt állok. Nem tudom hogy most 2022 ben jobban megéri alkatrészekbe venni és a boltal össze rakatni, vagy egy kész gépet venni?? Itt szeretnék ajánlásokat is kérni hogy hol a legkorektebbek, és legolcsóbbak, megbízhatóak,ahol össze szerelnek vagy ahol a legolcsóbban adják a kész gépeket,vagy ahol a legolcsóbbak az alkatrészek. Ugye sok kicsi sokra megy. Fogalmam sincs a jelenlegi állásról ezekkel kapcsolatban. De azt tudom hogy nagyon profi pc guruk vannak , akik nagyon naprakészek, és mindent is tudnak :) esetleg ha valaki privatban szeretne segíteni,tegye nyugodtan. 750k a keretem a gépre , ennyiből keresem/akarom megvenni a legjobbat. Ezt csak azért írtam le hogy a lehető legtöbb információt adjam, aminek a végén a legjobban járhatok. Pl lehet ez választó pont is hogy egybe gép vagy össze rakatni. Kérlek ha tehetitek linket is adjatok, de elég ha megnevezitek a dolgokat. jelenleg ez a legerősebb kombináció, [link] tudok venni jobbat nála?

(#167944) Kasya válasza Kasya (#167936) üzenetére


Kasya
nagyúr

Közben visszaolvastam és összeraktam a korábbi ajánlatok alapján. Ez a gép így OK lenne?

(#167945) palfitom válasza Kasya (#167936) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Kasya

+ #167944

Nagyjából jó.

HDD: inkább Toshiba P300
SSD: a PRO totál felesleges pénzkidobás, még a sima 980 sebességét sem tudod kihasználni
Ház: inkább az 500DX-et javaslom
VGA: "mert az ATI-val (7970 korban) mindig driver gondom volt" - Az már a rég múlt, el kell felejteni! RX 6900XT-vel jobban járnál, less rá (pl).

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#167946) palfitom válasza sapkakarcsi (#167937) üzenetére


palfitom
Topikgazda


sapkakarcsi

Szia,

Hát, a 350k kicsit karcsú, sajnos.
Példa konfig:
1 x ASROCK B660M Pro RS48 290 Ft
1 x INTEL Core i5-12400F 2.50GHz LGA-1700 BOX Intel hűtő ventilátorral71 590 Ft
1 x KOLINK Citadel Mesh18 990 Ft
1 x GAINWARD 3260-BLISS GeForce RTX 3050 8GB GDDR6 Pegasus PCIE (Csak gépösszerakóban elérhető)149 990 Ft
x Kingston Fury 16GB Beast DDR4 3600MHz CL17 KIT KF436C17BBK2/1629 690 Ft
x BITFENIX Formula 550W20 490 Ft
1 x KINGSTON 1TB A2000 M.2 PCIe M.2 2280 SA2000M8/1000G42 390 Ft
1 x Gépösszeszerelés3 990 Ft
Összesen: 385 420 Ft
(barom gépösszerakó 550-esnél kisebb tápot nem enged tenni a 3050 mellé...)

Olcsóbban:
1 x ASROCK B560M Pro437 790 Ft
1 x INTEL Core i5-11400F 2.60GHz LGA-1200 BOX Intel hűtő ventilátorral61 290 Ft1 x KOLINK Citadel15 591 Ft
x GAINWARD 3260-BLISS GeForce RTX 3050 8GB GDDR6 Pegasus PCIE (Csak gépösszerakóban elérhető)149 990 Ft
1 x G.SKILL 16GB Aegis DDR4 3200MHz CL16 KIT F4-3200C16D-16GIS23 291 Ft
x BITFENIX Formula 550W20 490 Ft
1 x KINGSTON 1TB A2000 M.2 PCIe M.2 2280 SA2000M8/1000G42 390 Ft
1 x Gépösszeszerelés3 990 Ft
Összesen: 354 822 Ft

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#167947) palfitom válasza ProEvoFan (#167939) üzenetére


palfitom
Topikgazda


ProEvoFan

Szupi! (láttam a vga-s topikban)
Pl. Arctic Freezer i35

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#167948) palfitom válasza Rebelf (#167943) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Rebelf

Nagyon csodás, hogy ezt a "szép", könnyen olvasható és értelmezhető írást bemásoltad ide is, holott már egy részére kaptál választ máshol, s ráadásul már túl is vagy a vásárláson, de azért hagynád, hogy tornázzunk vele...
Máskor: mielőtt beírsz egy topikba, azelőtt ajánlott/elvárt elolvasni és értelmezni az Összefoglalót, és ha van ott kérdéssor, akkor a szerint kérdezni!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#167949) Kasya válasza palfitom (#167945) üzenetére


Kasya
nagyúr

:R
A SeaSonic FOCUS GX 850 elegendő lesz a 6900XT-hez? Ipon szerint min. 900 Watt javasolt.

(#167950) palfitom válasza Kasya (#167949) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Kasya

Ha nem tuningolod, ellenben finomhangolod, akkor simán. Ha nincs a finomhangoláshoz affinitásod, illetve szeretnél rajta húzni is, akkor inkább 1000-est javaslok.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.