Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#148944) updog


updog
senior tag

Sziasztok!

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
Adobe LR/PS (munkára, így fontos lenne a hatékonyság és stabilitás), illetve elkezdtem Premiere-t tanulgatni, egyelőre fullHD, jövőben 4k videó elképzelhető, de alapvetően a sima képszerkesztés a fő irány, nem a videó. Játék nincs. Tuningra nincs igény és nem is szeretnék kísérletezni (1.gen Ryzennél 2933-on megy a RAM a natív 2666 MHz helyett, ennyi a max. amire képes/hajlandó vagyok :)).
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
Marad:
CoolerMaster HAF XB EVO ház
Kingston SKC1000/240G M.2 SSD + WD vinyó + Samsung 860 EVO 250GB + Intenso SSD 120GB
MSI GTX1060 ARMOR 6G OCV1
FSP Hyper M 500 (három éves, gondolom még bírni fogja egy darabig)
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
CPU, alaplap, memória.
4. Mennyi a kereted rá?
Azok alapján amiket kinéztem, reális hogy egy 200-250k közötti összeget év végéig el tudok erre különíteni.
- AMD Ryzen 7 3700X gyári hűtővel (~110k) (jól gondolom hogy az a +20k nem éri meg a 3800X-t hosszútávon se?)
- X570 vagy B450 alaplap (ismét: fontos a stabilitás/megbízhatóság, de nincs tuning) (~70k ha X570-nel is számolok). Formátum lehet mATX is, egyetlen feltétel hogy még egy M.2 SSD belemenjen a meglévőn felül, semmilyen más bővítésre nem pályázok ezután
- 2x16GB RAM kitben, pl. G.SKILL Aegis 32GB (2x16GB) DDR4 3000MHz F4-3000C16D-32GISB (~40k) (mi a jobb, gyűjteni egy 2x32 kitre, vagy nem jelentős a különbség ha mondjuk fél év múlva még egy ilyen 2x16 kitet bedobok és lesz 4 modul?)

5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
nem releváns
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
Maradnék AMD oldalon, ez alapján az engem érintő dolgokban már nagyjából pariban van az intellel (a mostani 1600X nagyon rossz választás volt anno, így arról már váltanék mihamarabb)

Köszönöm előre is! :R

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.