- Parci: Milyen mosógépet vegyek?
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- sziku69: Szólánc.
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- bambano: Bambanő háza tája
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- vrob: Az IBM PC és a játékok a 80-as években
- Argos: Szeretem az ecetfát
-
LOGOUT
Mikrotik routerekkel foglalkozó téma. Mikrotik router típusok, hardverek, router beállítások, programozás (scriptek írása), frissítés, és minden Mikrotik routerrel kapcsolatos beszélgetés helye.
Új hozzászólás Aktív témák
-
jerry311
nagyúr
válasz
Tamarel #19275 üzenetére
Persze, mert ma egy RFC1918 belső hálózat olcsóbb. Nem olyan rég még több nagy cég is rendelkezett saját publikus /8 tartománnyal. (IBM-nek még mindig megvan a 9.0.0.0/8) Náluk nem volt szükség NAT-ra, mert minek. Alapvetően nem a NAT-tól biztonságosabb egy hálózat. Attól már igen, hogy az otthoni router dobja a kívülről érkező kéréseket.
Mondjuk, engem sajnos nem érint az IPv6, mert a szolgáltató semmi jelét nem mutatja ilyen irányú fejlesztéseknek.
-
E.Kaufmann
veterán
válasz
Tamarel #19275 üzenetére
Most volt egy kis gixer, de a prefix translation több napja működni látszik RouterOS-en. Pont az általad felvázolt gond miatt is LAN-on ULA-ban gondolkozom és úgy néz ki működik vegyesen is a NAT, fő LAN tartományból a prefixet módosítva, más LAN tarrtományokból meg masquerade.
Amúgy cégnél én is proxy-val csináltam még rég, de a fő szolgáltatások csak v4-en mentek.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- DELL G2724D / Samsung Odyssey G5 1440p 165hz árak leírásban.
- Asus RTX 4070 12GB DDR6X - DUAL-RTX4070-O12G-EVO-DLSS 3 Garancia
- Apple iPhone 14 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Apple iPhone 14 Pro Max 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Új Apple iPhone 16 Pro 128GB, Kártyafüggetlen, 3 Év Garanciával
- Csere-Beszámítás! Asus Rog Strix RTX 3070Ti 8GB GDDR6X Videokártya!
- LG 32SQ700S-W - 32" VA Smart - 3840x2160 4K UHD - 62Hz 5ms - WebOS - Wifi + BT - USB-C - Hangszórók
- Dell D6000 univerzális dokkoló USB-C/ USB-A, DisplayLink & Dell WD15 (K17A) USB-C + 130-180W töltő
- AKCIÓ! Dell Optiplex 5060 TWR számítógép - i5 8500 16GB DDR4 256GB SSD 500GB HDD UHD630 WIN10
- Xiaomi Redmi 10 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged