Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Johnnii válasza briian (#149) üzenetére


Johnnii
csendes tag

Hi,

Ha korábban nem Prometric, hanem VUE vizsgaközpontban vizsgáztál, vagy több Candidate ID-val rendelkezel, akkor pl. : az IQJB-nél az alábbi megoldást javasolják!

'' A két vizsgaközpont egymástól függetlenül vizsgáztat, azonban mivel a sikeres vizsgák nyilvántartása valójában a gyártónál (Microsoft, Oracle, Cisco, stb.) történik, ezért - némi utánjárással - összesíteni lehet a sikeresen letett vizsgákat. Mivel ez nem egyszerű procedúra, ezért javasoljuk, hogy - például egy hivatalos minősítés megszerzése esetén - nincs ideje ennek intézésére, tartson ki ugyanazon vizsgaközpont-hálózat mellett. Amennyiben mégis így alakult, írjon az alábbi e-mail címekre, küldje el Candidate ID-jait, a sikeresen letett vizsgák kódjait és időpontjait és írja meg kérését.
Microsoft vizsgák esetén: emeamcp@msdirectservices.com ''






[Szerkesztve]

(#152) Pópa


Pópa
senior tag

Remek.. :(

Trust is good, control is better!

(#153) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Aug 3-ig ingyen lehet menni MCSA, MCSE-knek Longhorn server upgrade-re.

[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#154) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Trans Code: 674726
Share Pass: WinTrainers

[link]

Ez elég kemény :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#155) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Ma megjött a hivatalos MCSE kecskebőr :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#156) kraftxld válasza kraftxld (#155) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Aug 29-én meg kezdem a Security track-et :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#157) briian válasza kraftxld (#156) üzenetére


briian
csendes tag

Állásokat pályáztál már, vagy tervezed a közeljövőben? :DD

(#158) kraftxld válasza briian (#157) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Most elvagyok itt a jelenlegi helyemen (bár nem konkrétan ilyen témában dolgozom) kb 1 év mulva lépek :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#159) briian válasza kraftxld (#158) üzenetére


briian
csendes tag

És mik vannak tervben? Külföld? :U

(#160) kraftxld válasza briian (#159) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Csak egy rövid linket szúrok :)
[link]

És te hogy haladsz a vizsgákkal?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#161) briian válasza kraftxld (#160) üzenetére


briian
csendes tag

Hát ez elég konkrét.. :)
Én most eléggé lelassultam vizsgák terén, eddig csak 290-291 van meg. Kicsit nehezen megy a tanulás munka mellett...

(#162) kraftxld válasza briian (#161) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Én is meló mellett nyomom, de hála az égnek érdekel a téma nagyon, meg van bőven lehetőségem gyakorolni, így elég gyorsan ragad rám, a havi 1 vizsga általában megvan :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#163) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Mostani állapot:
[link]
[kép]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#164) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Jelentem, ma szépen megszívtam a 70-299-et :D
Kicsit nehezebb volt mint számítottam, de sajna nem is sikerült sokat készülni rá, majd legközelebb....

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#165) Tyler Durden

Kérdésem volna. Amennyiben az ember hozzájut egy vizsga kuponhoz, azt be lehet váltani bármilyen vizsgára, avagy meg van határozva, hogy melyik kupon melyik vizsgához jó?/Vista trainingre íratott be a cég, de vizsgázni inkább 290ből mennék, ha lehet a kuponnal trükközni/

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#166) kraftxld válasza Tyler Durden (#165) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Sima %-os kupon, vagy mi van a kuponra írva?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#167) Tyler Durden válasza kraftxld (#166) üzenetére

Még nem kaptam kézhez, a céges emailben annyi áll, hogy A tanfolyam tartalmazza a tananyagot, oktatást, étkezést és vizsgakupont.

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#168) kraftxld válasza Tyler Durden (#167) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Akkor csak a vista vizsgára használható fel.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#169) sszever válasza kraftxld (#168) üzenetére


sszever
őstag

Anno nekünk olyan kupon volt melékelve, mely bármelyik vizsgára jó volt.

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#170) kraftxld válasza sszever (#169) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Akkor lehet nincs igazam :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#171) sszever válasza kraftxld (#170) üzenetére


sszever
őstag

De lehet, mégis!

Mi anno 5 kupont kaptunk az MCSE mellé. Ismerősömtől most kérdeztem, ő csak XP-re ment, és neki rá volt írva, hogy 70-270-re jogosít fel.

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#172) Tyler Durden

Köszönöm a válaszokat, reménykedek azért, a 270 és 284 mellé jobban jönne egy 290 vagy 291, mint a vista :(((

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#173) kraftxld válasza Tyler Durden (#172) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A vista se rossz, a későbbiekben több dologra tudod használni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#174) Tyler Durden válasza kraftxld (#173) üzenetére

Persze, meg ajándék lónak ne nézzem a fogát, de nem lett volna rossz, ha nem saját zsebből kell fizetni vmi komolyabb vizsgát :D /tanfolyamon sose voltam, könyv + VCEM eddig elég volt/
Tényleg arról tud vki vmi érdemi info-t, hogy változtattak e mostanában a 290-291-es vizsgákon? Hallottam olyat, hogy most már a könyv + testkinges examok nem elegek..

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#175) kraftxld válasza Tyler Durden (#174) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Majd' egy éve voltam a 290-291-en, akkor nekem elég volt a syngress könyvet bevágni, meg gyakorlás vmware-ban orrvérzésig, vizsga előtt meg átlapoztam egyszer a testking-et, hogy tudjam kb mire számíthatok. Így nem volt gond a vizsgával.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#176) Tyler Durden válasza kraftxld (#175) üzenetére

Lehet hülye kérdés, de ez a syngress könyv ez mi/hol kapható/tölthető le? Én VPC-n gyakorlok + testking, eddig bevált, de a 290-291 elég komolynak tűnik, kb 2 hete készülök rá, de még nem mertem bevállalni./290-el fogok kezdeni/

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#177) kraftxld válasza Tyler Durden (#176) üzenetére


kraftxld
nagyúr

emule -ban keress rá a syngress 290-re vagy syngress 291-re :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#178) Tyler Durden válasza kraftxld (#177) üzenetére

Köszi :R

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#179) kraftxld válasza Tyler Durden (#178) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha érdekel, akkor megvan mind a 4 (290,291,293,294) kinyomtatva, bekötve. Anyagáron eladóak.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#180) horvathcsaba válasza kraftxld (#179) üzenetére


horvathcsaba
csendes tag

Sziasztok!

Van még a fórum?
Csak most találtam meg, anyaggyűjtögetés közben.
A napokban sikerült még csak eljutni az MCSA címig.

Én szinte mindig csak az Actualtest-es kérdéseket néztem át, és a TestOut videókat nézegettem. És ott csinálgattam feladatokat, válaszolgattam kérdésekre.

Anyag meg bőven van. Én pl. Google-ben keresve találtam edcomp-os találati listát, ahol szinte minden megtalálható.
[link]

Nekem elég lassan ment a dolog. Most márciusban tettem az első vizsgát és szeptemberben az utolsó.
De ugye feleség, gyermek és egyéb elkötelezettség mellett...

Üdv
Csaba

(#181) kraftxld válasza horvathcsaba (#180) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Hello!

Igen, megyeget a fórum :) Csak mostanában nekem se volt időm elmenni vizsgára, majd jöjjön mindenki az Informatika Tisztán előadásra, meg az október 10-i technetre :)

Gratula az MCSA-hoz, és nem kerget a tatár, meg szerintem nem is lehet az anyagot pár nap alatt bevágni, sokkal jobb, ha az ember kicsit több időt szán rá, és akkor meg is marad amit tanult.

Én még mindig a securty-t próbálom csinálgatni, idén remélem végzek vele.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#182) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Holnap jön valaki a Technet előadásra a Lurdy-ba?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#183) Csedit


Csedit
aktív tag

Ma voltam az IT-n. Sajnos a tudásom nagyon hiányos volt hozzá, viszont mindenkinek csak ajánlani tudom.

(#184) kraftxld válasza Csedit (#183) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nekem épp jó volt az előadás, bár a Softgrid részt kicsit felületesnek tartottam, mert szép és jó, hogy az asztalra varázsoltuk az ikonokat meg a csomagokat, csak a háttér a konkrét megvalósítással hiányzott, de tény, hogy az időbe nem fért volna bele.
Amúgy nagyon profi és magas szinvonalú volt :R

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#185) Tyler Durden

Ma szerencsésen meglett a 290-es vizsga. Bár rendesen megizzasztott, azért sikeresen vettem az akadályt. Következőnek a 284-et célzom meg, vki tudna róla érdemben nyilatkozni? /mennyire nehéz, milyen laborokra lehet számítani stb../

Köszi: Tyler

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#186) kraftxld válasza Tyler Durden (#185) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Gratula :)

284-es elég húzós, labor nem lesz, nekem egy kérdésen múlt elsőre.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#187) Tyler Durden válasza kraftxld (#186) üzenetére

Köszi szépen :)
Hány kérdés van kb meg mennyi idő van rá? Remélem nem húzósabb mint a 290, ott vért izzadtam, bár a pontjaimon nem látszott meg ^^

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#188) kraftxld válasza Tyler Durden (#187) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Számomra nehezebb volt mint a 290-es. Mert hány pontos lettél?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#189) Tyler Durden válasza kraftxld (#188) üzenetére

928 lett, de 1általán nem voltam biztos magamban, ha vizsga után látatlanban kérdeznek 750-et mondtam volna max.
Nahh akkor rákészülök rendesen, azt hittem 290 után már csak a 291 lesz ami nehéz, de úgylátszik tévedtem.
Az MCSA-ról MCSE-re kellő 3 vizsga közt is van olyan ami húzós?

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#190) horvathcsaba válasza Tyler Durden (#189) üzenetére


horvathcsaba
csendes tag

Szia!

Én 1,5 hónapja tettem le a 284es vizsgát. Szerintem nem volt vészesen nehéz.
Emlékeim szerint 30 kérdés volt, de ilyen apróságokra nem figyelek. Meg azt sem tudnám megmondani, hogy milyen témakörökben.

Nekem eddig nagyon bevált a tesztoldogatás. Főleg ActualTest-et szeretem. A vizsgán szinte összes kérdése felbukkant a tesztek között.
Szerintem csak ezeket a kérdéseket tudva is át lehet menni. Nekem a 291 jóval nehezebbnek tűnt. /Meg kevesebb pontom is lett./

Persze ez attól függ, hogy az ember miben van benne. Nekem spec. hálózatos dolgokkal nem kell foglalkoznom, de levelezéssel is csak vizsgára készülve találkoztam először.

Üdv
Csaba

[ Szerkesztve ]

(#191) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Január 15-ig lehet jelentkezni, ha egyik vizsgán megbuksz akkor a pótlás ingyen van :)

[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#192) Tyler Durden válasza horvathcsaba (#190) üzenetére

Szia!

Bocsi nem nagyon jártam erre mostanság, készülgetek a vizsgára. Köszi szépen a választ, több helyről is azt hallottam, hogy nem olyan vészes, hát holnap kiderül (:
Amint túlvagyok rajta jelentkezem..

Üdv: Tyler

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#193) Takoca


Takoca
csendes tag

Sziasztok!

elvileg én is vizsgázgatok... illetve vizsgáznék ha nem lennék lusta+kishitü+pancser :)

most 70-290-re tanulok és parázok

Visual Cert Examot ismeritek? ez is vizsga program, van hozzá egy rakat vizsga anyag, szóval ezeket csinálom aztán ami nem megy azt átnézem, kipróbálom (nem braindumpolok, sokkal jobban "félek" a papír mcp/mcsa/mcse címtől mint a sikertelen vizsgától)
+ ms press könyvet olvasom + vpc

tanfolyamhoz adott könyv szerintem baromi kevés

(#194) Tyler Durden válasza Takoca (#193) üzenetére

Szia!

Jó a visual cert exam, legalábbis arra, hogy megtapasztald milyen környezetben fogsz vizsgázni. A kérdéseket én spec 1x nézem át, hogy kb mire számíthatok, amúgy inkább könyv + vpc.
290 szerintem húzós, én elég sokat készültem rá, szal csak akkor menj, ha tényleg felkészültnek érzed magad. 45 kérdés és van rá 4 és fél órád, én kb 4 óra alatt végeztem, de elég sokat időztem 1-1 kérdésnél, amiben nem voltam biztos /megmarkoltam és visszatértem rá/.

Fentebbi postokhoz kiegészítés:

Szerdán mentem 284-ből és jelentem sikeresen meglett. Nekem nem tűnt nehéznek a vizsga, meglepően jó eredménnyel sikerült teljesíteni (1000/940).
Amit hiányoltam belőle az a labor volt, én szerintem minden vizsgánál kellene 4-5 ilyen jellegű kérdés.
Köv vizsgám a 291 lesz, ezzel kapcsolatban kinek milyen tapasztalatai vannak?

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#195) Takoca válasza Tyler Durden (#194) üzenetére


Takoca
csendes tag

tapasztalatom már van a vizsgáról.

én arra használom, hogy felmérjem, hogy mi nem megy. Arra ráfekszem megint könyvből, meg vpc-n kipróbálom a mit lehet.

"290 szerintem húzós, én elég sokat készültem rá, szal csak akkor menj, ha tényleg felkészültnek érzed magad. "

hát pont ez a bajom....baromira nem érzem...
az a baj hogy olyan helyen dolgozom ahol nincs komoly IT, szóval vannak szervereink amiket én üzemeltetek, én telepítettem őket, de pl nincsennek telephelyeink, alap dns szolgáltatás van, stb
tehát az "éles" tapasztalat sok kérdésnél hiányzik még ha elméletben tudok is dolgokat

Asszem neki kezdek az MS könyvnek megint :)

gratula a 284-hez

(#196) Takoca


Takoca
csendes tag

csak egy kérdés:

egy kicsit összekavarodtam, hogy mi mindent kéne tudnom a 70-290-hez

http://www.microsoft.com/learning/exams/70-290.mspx alapján pl nincs DNS, group policy stb

emlékeim szerint a tanfolyamon se volt de ezt már lehet, hogy keverem, sőt MS press könyvben sincs csak 1-1 adott helyen említés és megoldás színtjén

Vizsgán meg úgy tudom igen.

Szóval nektek mi a tapasztalatotok?

(#197) szazo válasza Takoca (#196) üzenetére


szazo
csendes tag

Sziasztok,

Ma raktam le a 70-291 -s vizsgát egész jó eredménnyel (1000/960).
Amit ajánlok, és tényleg tuti az a Virtual CertExam. Rengeteg teszt kérdést lehet találni a neten - már itt is lett egy pár oldal megemlitve, pl: http://www.examcollection.com/microsoft.html

Probáljatok meg minél frissebb tesztet leszedni, és azt gyakoroljátok be ezerrel.
A vizsgán kb 2 kérdés volt, amivel még nem találkoztam egyáltalán. A legjobb, hogy egész korrekt magyarázatok is vannak a megoldásokhoz. Ha valamit tényleg nem értesz, akkor érdemes utánna olvasni, vpc begyakorolni.

Másfelől szimulációs kérdéseket is tartalmaz a legtöbb vce teszt, print screen-eken keresztül megy végig lépésről lépésre. A vizsgán 3 szimulációs kérdésem volt, mindegyikkel szóról-szóra találkoztam már felkészülés alatt.

Egyetértek azzal, hogy ez egy nehéz vizsga, 70-290-stől nehezebb biztosan, főleg úgy, ha valakinek nincs egyáltalán networking tapasztalata és/vagy nem dolgozik Win2003-s környezetben. De sok gyakorlással nem lehetetlen!

Sajnos az első vizsgám VUE -s volt, amit már nem támogat a Microsoft, most kénytelen voltam a Prometic (IQSoft) -nél vizsgázni. Már előre félek a sok adminisztrációs mizériától, hogy összehozzam egy MCPID alá a kettő vizsgát.

Sok sikert mindenkinek!

Frappáns idézet.... Lehet nevetni.

(#198) pzozi


pzozi
csendes tag

Haliho!

Örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra !
Eddig nekem csak a XP vizsga van meg igaz nagymellénnyel azon is 1 pont hijján sikerült elsőre megbukni.

Igaz, akkor még nem ismertem az olyan varázsszavakat, mint testking, examking, virtual certexam..etc..

Most ugrok egyet és a 70-291-nek megyek neki! Voltam tanfolyamon, de a NetAcadémiás oktatótól nem voltam elájulva. Sajnos nem a Fóti Marcell volt !

Az egyik ismerős ajánlotta a testout oktatóprogramot, ami nem is olyan rossz! Egy angol csóka online magyaráz, rajzol ... és a végén tesztelhetsz meg egy virtuális win 2003-on beállításokat nyomogathatsz!

A vizsgára 3 hét múlva megyek, de már most készülők!

Üdv
Zozi

MCSA, MCTS

(#199) Takoca válasza szazo (#197) üzenetére


Takoca
csendes tag

"Probáljatok meg minél frissebb tesztet leszedni, és azt gyakoroljátok be ezerrel."

na ez hívják úgy hogy "papír mcp"

sokra nem mész vele....
állás interjún nem lesz cert examos kérdés.....

cert exam, testking stb szerintem arra jó hogy felmérd hogy mik a hiányosságaid és arra tanulj, gyakorolj

(#200) pzozi válasza Takoca (#196) üzenetére


pzozi
csendes tag

Hi Takoca!

Nos, a DNS ahogy most nézegetem teljesen a 70-291-es vizsga része !
Már vagy 3 órája ezt hallgatom a TestOut-ban !

DE sajnos abban igazad van, hogy bizonyos DNS ismeretek szükségesek a 70-290-es vizsgához.

Modjuk ott valszeg nem kérdezik meg, hogy mik azok az AD integreted zones !! :))

GPO biztos van... mert anno a 70-270 (XP) vizsgán is találkoztam vele !
Igaz nem olyan mélységeiben, de volt 3-4 kérdés belőle.

Üdv

Zozi

MCSA, MCTS

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.