Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) mrmagus válasza Juniper (#2000) üzenetére


mrmagus
tag

A vizsgán jelzik :)

Érdemes végig olvasni, meg ha van időd azért a CBT nuggetsbe is érdemes belenézni, nagyon jó dolgokat meg trükköket szoktak elrejteni benne:)

VM -rearm ...

(#2002) Juniper válasza mrmagus (#2001) üzenetére


Juniper
tag

"A vizsgán jelzik :)"

Kedves tőlük, miután felkészültél a "régi" anyagból :D

Akkor este SP1 ugrade lesz a tanulókörnyezetben, alig várom :D

Köszi az infókat.

(#2003) mrmagus válasza Juniper (#2002) üzenetére


mrmagus
tag

Nincs mit, sok sikert :)

Ja, és rengeteg PowerShell ! Arra különösen figyelj :)

VM -rearm ...

(#2004) tiggi


tiggi
csendes tag

Sziasztok,

kellene egy kis segítség, szeretnék egy MCITP minősítést megszerezni, de nem igazán igazodok el a vizsgákon, hogy mi az amit feltétlenül le kellene tennem a minősítés megszerzéséhez.
Segítenék, hogy mik azok a vizsgák amiket le kellene tennem?
Van valami alatta lévő szint amit érdemes lenne elötte letennem, vagy egyből mehetek MCITP-re?

Az MS oldalán néztem, de ott az összes hozzá kapcsoldó vizsga ott volt és azt azért gyanítom, hogy nem kell 50 vizsgát letenni hozzá vagy legalábbis feletébb remélem :D

Egyébként cég által fizetett 5napos trainingen voltam már, de ott sok minden nem derült ki, csak átszaladtuk a tananyagon. Ezért érdekelne az is, hogy van-e valami ajánlott könyv ami jó a felkészüléshez, mert a tanfolyamot hanyagolnám, már csak azért is, mert mostmár saját zsebből kellene azt is kifizetnem.

Üdv,
Tiggi

[ Szerkesztve ]

(#2005) kraftxld válasza tiggi (#2004) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Már mindent tudunk, kivéve azt, hogy milyen téma érdekel/milyen képzésen voltál. Mert nem mindegy, hogy SQL/Win Server/Exchange/Virtualizáció/Fejlesztői... cucc kell.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2006) CsodaPOK válasza tiggi (#2004) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

http://www.microsoft.com/learning/en/us/certification/mcitp.aspx#tab2

Itt fel van sorolva, hogy az egyes MCITP minősítésekhez mely vizsgák szükségesek.

(#2007) tiggi válasza kraftxld (#2005) üzenetére


tiggi
csendes tag

Bocs, ez tényleg lemaradt, de leginkább azért, mert azt hittem, hogy van egy alap amit le kell tenni, hogy meglegyen a minősítés és utána lehet még bővítgetni különböző vizsgákkal.
Én úgy képzeltem, hogy van x db fix vizsga mit le kell tenni és van még y db amit hozzá választhatok, hogy megkapjam az MCITP minősítést.

Válaszolva a kérdésedre, eddig Win2008serv, Exchange, IIS, TS tanfolyamokon voltam, már több éve dolgozok win szerverekkel, de most szeretném ha lenne írásos nyoma is a tudásomnak, ami nem mellesleg jól mutat az önéletrajzomban is :)

(#2008) tiggi válasza CsodaPOK (#2006) üzenetére


tiggi
csendes tag

Ezt néztem már, de itt nem jöttem rá, hogy mi az amit letéve már megkapom ezt a minősítést és mi az ami már csak a desszert.

Azért vagyok megkavarodva, mert rémlik, hogy régebben pl.: MCSA-hoz megvolt kb 8 vizsga amit le kell tenni, most MCITP-nél nem így van?

[ Szerkesztve ]

(#2009) chepavel válasza tiggi (#2008) üzenetére


chepavel
aktív tag

Egy MCITP minősítéshez kell egy, vagy több TS vizsga, és egy Pro vizsga.
A táblázatban lehet látni, hogy az MCITP: Server Admin minősítéshez kell 3 vizsga:
Exam 70-640
Exam 70-642
Exam 70-646
A különböző TS vizsgák oldalán is leírják, hogy milyen MCITP minősítéshez lehet felhasználni.

Áj Láv Aggregáth 5.0! ||| Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! ||| https://500px.com/pavelandras

(#2010) tiggi válasza chepavel (#2009) üzenetére


tiggi
csendes tag

Köszi a segítséget, azt hiszem kezd eloszlani a homály.

Szóval már nincs az mint régen, hogy kellett aktuális kliensből , meg exchange-ből is vizsgázni, hanem teljesen részegységekre lett bontva?

Külön lesz MCITP minősítésem az adott területekhez vagy most is van egy nagy összefoglaló is, mint régen az MCSA-MCSE aminél több területből kellett vizsgázni, hogy meglegyen?

Mi a tapasztalat álláskeresésnél miket szeretnek látni?
Azt gondolom, hogy minél több annál jobb, de gondolom vannak favoritok amiket szívesen látnak.

(#2011) chepavel válasza tiggi (#2010) üzenetére


chepavel
aktív tag

Igen, adott területekre van külön szedve az egész.. :K
Hogy mit szeretnek látni, változó. Attól függ mire jelentkezik az ember. :)
Bár, szvsz, ha üzemeltetsz Te is, akkor a Server/Enterprise Admin irányában indulnék, majd mellé a többit (messaging, virtualization, etc).
De, ez szubjektív. ;)

Áj Láv Aggregáth 5.0! ||| Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! ||| https://500px.com/pavelandras

(#2012) Spa4aPaSWebr válasza tiggi (#2008) üzenetére


Spa4aPaSWebr
csendes tag

A táblázat bal oldalán vannak felsorolva a félkövér betűkkel az egyes területek. Alatta szerepelnek azok az MCITP címek amiket meg lehet szerezni az adott terülten belül. A táblázat jobb oldalán vannak az adott cím megszerzéséhez szükséges vizsgák.

Több címnél vannak kötelező és válaszható vizsgák. Egy konkrét példa:
MCITP MCITP: Enterprise Administrator

Kötelező vizsgák:
70-640
70-642
70-643
70-647

És az alábbi vizsgákból (legalább) egy:
70-620
70-680
70-681

Tehát ehhez a címhez 5 vizsgát kell letenni. A példa alapján szerintem már jobban ki fogsz igazodni a táblázaton.

Bármelyik (MCITP) címet kiválasztatod, nincs kötött sorrend. A címek között egyaránt megtalálhatóak a "gyengébb" és "erősebb" címek is. Pl. szerintem egy MCITP: Enterprise Administratornak teljesen felesleges megszereznie a MCITP: Server Administrator címet is.

Az egyes vizsgák számára kattintva a "Credit Toward Certification" résznél van leírva hogy az adott vizsgának van-e valamilyen (másik vizsga) előfeltétele, valamint hogy az adott vizsga letétele mely címek megszerzéséhez használható fel.

Az egyes vizsgákat tetszőleges sorrendben lehet lerakni. Általában igaz, hogy az alacsonyabb számútól érdemes haladni a magasabb számú felé. (Pl. a 70-647-es vizsgán sok jóra nem számíthatsz ha lövésed sincs az Active Directoryról, ami a 70-640-ben van.)

(#2013) tiggi válasza Spa4aPaSWebr (#2012) üzenetére


tiggi
csendes tag

Hálás köszönet mindenkinek a segítségért, megvilágosodtam végre teljesen :)

Az MCITP: Enterprise Administrator lesz a szerencsés választott.

Még egy legutolsó kérdés: ezek a könyvek jók a felkészüléshez?
Ha jól tudom van még próbateszt is bennük.

(#2014) visitor20


visitor20
csendes tag

Sziasztok.

A kérdésem az lenne hogy a 70-647-es könyv mennyire alkalmas a 70-646-os vizsgához ?
Vagy mindenképp célszerű a 70-646-ot is beszerezni ?

(#2015) mrmagus válasza tiggi (#2013) üzenetére


mrmagus
tag

Jók, csak ha van még időd a felkészülésre, akkor érdemes ilyeneket is végig nézni, hogy:
CBT nuggets, TestOUT, Trainsignal, sok vizsgához szükséges anyag is található benne.

De ha igazán jó könyvet keresel, akkor érdemes a Sybex book-okat is megnézni, nekem azok nagyon tetszenek.

VM -rearm ...

(#2016) mrmagus válasza visitor20 (#2014) üzenetére


mrmagus
tag

Szia,

Csak egy részben fedi sajnos, úgyhogy mindenképpen érdemes beszerezni, egy olyat ami a 70-646-os ra épül. Mert teljesen más témakörök, amikre kivan hegyezve.

VM -rearm ...

(#2017) DopeBob válasza mrmagus (#2016) üzenetére


DopeBob
addikt

nemide

[ Szerkesztve ]

MZ/X

(#2018) Realradical


Realradical
őstag

No bejelentkeztem péntekre 70-451-re. tessék drukkolni, mert elég elb***ott vizsga ahogy nézem... Ha jól látom elég már egy vizsga elég a Database Developerhez így ha ez meg lesz akkor lehet megnézem az SQL masteringet. Már nem kell Redmondba menni hozzá ami nagy előny.

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#2019) ftb01


ftb01
tag

Sziasztok!

Szerintetek melyik SQL képesítésből érdemes nekifeküdni?A sima database admin vagy a developer admin? Jövőhéten megyek 70-686-ra utána szeretnék ezekből valamelyikre készülni.
Köszi :)

I’ve got the chance I have to try

(#2020) mrmagus válasza ftb01 (#2019) üzenetére


mrmagus
tag

Szia,

Üzemeltetni vagy fejleszteni szeretnél ? :DD

VM -rearm ...

(#2021) ftb01 válasza mrmagus (#2020) üzenetére


ftb01
tag

Inkább üzemeltetnék, akkor gondolom a database admin lesz a nyerő:) 2 vizsga kell hozzá, ha jól táttam.

I’ve got the chance I have to try

(#2022) mrmagus válasza ftb01 (#2021) üzenetére


mrmagus
tag

Igen, ezek kellenek:

70-432, 70-450 : MCITP : DBA 2008 :)

70-432, üzemeltetési alapok, megvalósítások, backup technikák.
70-450, tervezés, PRO vizsga.

[ Szerkesztve ]

VM -rearm ...

(#2023) ftb01 válasza mrmagus (#2022) üzenetére


ftb01
tag

Igen, ezeket láttam énis:) Köszi szépen.

I’ve got the chance I have to try

(#2024) Realradical


Realradical
őstag

No megvolt a 70-451. 850 pont elég necc, nem is volt egyszerű sok helyen. A kérdések 30%-ánál kevés (vagy inkább elégtelen mennyiségű) infóból van 4 rosszabbnál-rosszabb választási lehetőség ami egyik sem jó megoldás. No de sebaj megvolt az a lényeg :)

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#2025) Realradical válasza mrmagus (#2022) üzenetére


Realradical
őstag

Én úgy látom, hogy elég már a 70-450 és a 70-451 a DBA/DBD vizsgákhoz és kivették a 70-432 és a 70-433 a követelmények közül:
link1

Önmagam cáfolása pedig:
[link2]

Ha jól gondolom akkor a 70-451-re nem mehettem volna ha a második az igaz mert a 70-433 nekem nincs meg, csak a 432/450.

Hamar kiderül amint beregelik az MCP oldalamra.

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#2026) ftb01 válasza Realradical (#2025) üzenetére


ftb01
tag

Ez engem is érdekelne, hogy most akkor hogyan van ez. Amikor kiderül írd meg légyszi :)
köszi.

I’ve got the chance I have to try

(#2027) CsodaPOK válasza Realradical (#2025) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

"Ha jól gondolom akkor a 70-451-re nem mehettem volna..."
MS vizsák között nincsen ilyen fajta egymásra épülés. Bármilyen sorrendben leteheted őket. Az, hogy elé van írva, hogy PRO, ne zavarjon meg.

(#2028) Mawyx


Mawyx
senior tag

Értetlenek órája következik, kapaszkodjatok :D :U
Ha valakinek nincs még semmilyen vizsgája, totál semmi, nincs pl programozó matematikus előképzettsége, akkor is kvázi az utca embere is bemehet és letehet egy ilyen vizsgát? MCITP: Database Administrator 2008- hoz kell neki egy 70- 450 névre hallgató vizsga meg egy 70- 432 vizsga, ez 2 db vagy ez a kettő több alvizsgát takar?

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#2029) Realradical válasza Mawyx (#2028) üzenetére


Realradical
őstag

Így van, ez a két vizsga és ha leteszed megvan a "cím".

@Csodapok Hja, nagy eséllyel igazad lesz. Az zavart meg, hogy a 2005-ösnél ott van a két vizsga és köztük egy and.

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#2030) mrmagus válasza Mawyx (#2028) üzenetére


mrmagus
tag

2 vizsga és nem kell kapaszkodni :D

70-432, 70-450 :D

VM -rearm ...

(#2031) CsodaPOK válasza Mawyx (#2028) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Igen, ezt a kettő vizsgát megcsinálod és megvan az MCITP: Database Administrator 2008

(#2032) kraftxld válasza Mawyx (#2028) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Bárki mehet, nincs semmiféle előfeltétel. Nem kell a prof 200 éve elavult dolgait bevágni, nem kérdeznek az Oracle-ről, nem kell vinni a kóstolót a vizsgahelyre, hogy beengedjenek. Jelenkezel a prometricen, fizetsz, tanulsz, vizsgázol.

Igen, ez a két vizsga elég az MCITP: SQL 2008 DBA-hoz.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2033) Spa4aPaSWebr válasza kraftxld (#2032) üzenetére


Spa4aPaSWebr
csendes tag

>Jelenkezel a prometricen, fizetsz, tanulsz, vizsgázol.

Helyes sorrendben:
tanulsz -> jelenkezel a prometricen -> fizetsz -> vizsgázol

:D

(#2034) Spa4aPaSWebr válasza Mawyx (#2028) üzenetére


Spa4aPaSWebr
csendes tag

>Értetlenek órája következik, kapaszkodjatok

Érdemes végigolvasnod ezt a fórumot. Többször is ki lett tárgyalva hogy miből érdemes tanulni, hogyan lehet jelentkezni vizsgára, mire kell számítani a vizsga helyszínén.

Még akkor is érdemes valamilyen tananyagot beszerezned, ha több éves tapasztalatod van az adott területen. Vizsgán simán belefuthatsz olyan kérdésekbe amik a gyakorlatban valamilyen ritkán használt területre, funkcióra vonatkoznak.

>akkor is kvázi az utca embere is bemehet és letehet egy ilyen vizsgát?

Ha sikerül letenned akkor valószínűleg ez lesz az első olyan végzettséged amit nemzetközileg is megbecsülnek az IT szakmán belül. :)

Ebből a szempontból szerintem jobban megéri mint egy magyar egyetem / főiskola.

(#2035) kraftxld válasza Spa4aPaSWebr (#2033) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nálam az én sorrendem szokott működni, akkor jön meg jobban a kedv, ha már tudom, hogy hoppá 18-án vizsga lesz. Ezért is szoktam legalább 1 hónappal előre foglalni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2036) Realradical válasza kraftxld (#2035) üzenetére


Realradical
őstag

Az se rossz, így nem esel abba a hibába, mint én, hogy készülök 2 hónapon át míg ráveszem magam egy időpont foglalásra két nap múlva.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#2037) Mawyx


Mawyx
senior tag

Én totál nulláról indulnék, még csak a gondolat bizsereg a fejemben. De ti eléggé vágjátok a dolgokat és mégis 1-2 hónapokat készültök, ez elég esélytelennek tűnik és full angolul, tapasztalatom az égvilágon semmi nincs. Csak épp melót keresek és elkeserít, hogy éjszakai teszkó pakolónak se hívnak vissza, ezért agyalok mit lehetne tenni...

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#2038) Realradical válasza Mawyx (#2037) üzenetére


Realradical
őstag

Ezekhez a vizsgákhoz azért nem árt némi tapasztalat az adott termékkel. A helyedben (nulláról indulás) rámennék egy nagyon alap rendszergazda vagy operátori állásra 1-2 évig aztán megpróbálkoznék az IBM vagy hasonló sűrűn/sok embert recruitoló társasággal. Utána jöhetnek a M$ vizsgák.
Az álláskeresés manapság egyébként papírokkal is gáz, párom 6 hónap után talált állást és állítólag az még egy jó idő.

Ha esetleg mégis megpróbálnád akkor: ezt tudom ajánlani.

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#2039) Mawyx válasza Realradical (#2038) üzenetére


Mawyx
senior tag

De tapasztalat nélkül hogy menjek el rendszergazdának? Akkor ez kilőve, úgyis öreg vagyok már a tanuláshoz, így kell boldogulnom, ami van.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#2040) Realradical válasza Mawyx (#2037) üzenetére


Realradical
őstag

Upsz kifutottam az időből ez a kit teszteléshez kiváló: kit

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#2041) Realradical válasza Mawyx (#2039) üzenetére


Realradical
őstag

Nekem az első IT állásom egy kórház volt ahol egyedül voltam mint rendszergazda. Az elődöm bevágta az ajtót a főnökre, se egy jelszó se szerződések, semmi nem volt a kezemben. Az infrastruktúra egyszerű volt szerencsére mint a faék (így utólag :) ) Teher alatt nő a pálma, ha értesz az alapokhoz akkor nem lehet baj, sok guglizás / tanulás segít. Megjegyzem mai napig visszavárnak és örülnek nekem intézmény szinten, sőt állítják, hogy akkor ment minden a legjobban. :)

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#2042) gaborbol


gaborbol
őstag

Kovetkezo szombat reggel ->VCp410, ha osszejon akkor rafekszem az EA-ra es elertem minden jelenlegi szakmai celom.(mar csak egy uj melo kerese, van a listan)

Ha nem jon ossze a vcp elsore akkor, ujrajatszhat :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2043) mrmagus válasza gaborbol (#2042) üzenetére


mrmagus
tag

Akkor egy nagy kalappal, menni fog az :D

VM -rearm ...

(#2044) bobsys válasza gaborbol (#2042) üzenetére


bobsys
addikt

Kez es labtorest

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#2045) ftb01


ftb01
tag

Ma voltam 70-686 vizsgán, sikerült :). Ezzel MCITP lettem :)

I’ve got the chance I have to try

(#2046) mrmagus válasza ftb01 (#2045) üzenetére


mrmagus
tag

Gratula! :D

VM -rearm ...

(#2047) ftb01 válasza mrmagus (#2046) üzenetére


ftb01
tag

Köszi :)

I’ve got the chance I have to try

(#2048) gaborbol


gaborbol
őstag

Kossz Sracok!

Az elso 7 kerdesig, azt hittem rossz vizsgan ulok, azt se tudtam, mit kerdeznek, rogton elbaszta a kedvemet !

300 volt a passing score es 331-el atcsusztam.

Hetfotol akkor ismet tanulas -> E.A.

Akkor veszek en is halakat, "Terdre kutyak" stb...... :DDD

ftb01: Grat!

[ Szerkesztve ]

(#2049) ftb01 válasza gaborbol (#2048) üzenetére


ftb01
tag

Gratula!
2008 Server E.A.-ra mész?

I’ve got the chance I have to try

(#2050) gaborbol válasza ftb01 (#2049) üzenetére


gaborbol
őstag

Koszi!
Igen arra, MCSE mar megvan egy ideje, csak a vmware most fonosabb volt, megprobalom aztan meglatjuk mi lesz.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.