Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) PonPon


PonPon
senior tag

Ilyen TechNet, Informatika Tisztán előadáson voltatok már?
én most jelentkeztem a következőre, kíváncsi vagyok

kraftxld: köszi a Trainsignal tippet, tényleg jónak néz ki :R

(#852) kraftxld válasza PonPon (#851) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A Techneten voltam jópárszor amíg elérhető távolságban volt, teljesen jó előadások, nagyon jó előadókkal, nekem eddig tetszett mind. Általában látványos demókkal, meg a felszínt karcoló előadásokkal, bár néha szokott lenni pár mélyebb, de ne számíts egy termék nagyon mély kitárgyalására, az új funkciók / termékek megismeréséhez tökéletes.

Az informatika tisztán pedig inkább meglévő, régebben piacon lévő MS termékek konfigurációja, bemutatása. Ezen is voltam egyen, nem volt rossz, csak nekem ugyebár kevés volt :) De attól függetlenül ez is nagyon jó előadás volt.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#853) Bonzo válasza PonPon (#850) üzenetére


Bonzo
tag

á értem, én is még az elején vagyok. De most ráhajtok, mindenképp szeretnék 1-2 hét múlva vizsgázni, hátha. :U

Állásinterjús teszt hogy ment?

(#854) Bonzo válasza kraftxld (#849) üzenetére


Bonzo
tag

Én is köszönöm a Trainsignalos tippet! :C Beszerzés alatt a cumó.. :)

(#855) PonPon válasza Bonzo (#853) üzenetére


PonPon
senior tag

össz-vissz annyi volt az exchnge hogy feltudom-e sorolni a server role-okat:) ez ment:)
kérdeztek még portokat, rövidítéseket, meg egy alhálózati maszk számítás.

(#856) Krix


Krix
őstag

Sziasztok,

beléptem ma én is a klubba egy sikeres 70-620-as Vista vizsgával. A kovetkező a 290-es lesz valamikor májusban.

Kb. a fele kérdés szimuláció volt. A kedvencem a konfiguráljon dial-up internet kapcsolatot a megadott tulajdonságokkal. :D Kb. 10 éve kellett utoljára ilyet csinálnom. Volt 4-5 olyan kérdés amire a válsz benne volt valamelyik másik kérdésben. A nagy része hálózati beállítás jellegű volt.

Kár, hogy nem lehet megnézni mit rontottam el. Érdekelt volna. Ez mindenhol így van egyébként? (Ez volt az első MS vizsgám, még tapasztalatlan vagyok ez ügyben. :) )

If it is not broken then don't fix it!

(#857) Scaty válasza Krix (#856) üzenetére


Scaty
tag

Először is gratula! Igen, sajnos így van, hogy nem tudod meg pontosan, hogy mit rontottál el, csak hogy melyik területből hogy teljesítettél.most így nem emlékszem, hogy a Microsoftnál kiírják-e hogy az adott terület kérdéseiből hányra válaszoltál helyesen, de pl. HP-nál igen...

VCP DCV 2023, HPE MasterASE Advanced Server Solutions, HPE MasterASE Storage Solutions Architect, Hitachi Qualified Professional - VSP Midrange

(#858) Krix válasza Scaty (#857) üzenetére


Krix
őstag

Nem írták ki sem a kérdések számát sem azt, hogy mennyit rontottam. Csak egy csík ábrázolta témánként, hogy mennyit teljesítettem, de még egy nyomorult % arány sem volt. :(

If it is not broken then don't fix it!

(#859) kraftxld válasza Krix (#858) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Gratula a vizsgához!
Nekem is volt ez a modemes szimuláció :)
Az, hogy hány %-ot értél el simán ki tudod számolni a kapott pontból, mert 1000 a max, tehát én pl multkor 807 pontot kaptam, ez 80,7%

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#860) bobsys


bobsys
addikt

Lassan indul a Win 7 beta exam

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#861) hati válasza bobsys (#860) üzenetére


hati
addikt

köszi

(#862) Canary


Canary
csendes tag

első vizsga megvolt, és sikeres is, hála Istennek, 85,7% (CompTIA A+ 220-601)
elkezdem tanulni a 602-t, remélem az is összejön :)

köszi a segítséget Tőletek!

(#863) bobsys válasza Canary (#862) üzenetére


bobsys
addikt

gratulalunk hozza
en a server+-t tanulom, de business caset kell irnom rola, hogy a ceg fizesse a combos vizsga dijat

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#864) bobsys válasza bobsys (#860) üzenetére


bobsys
addikt

Aki esetleg menne win7 beta examra, annak hasznos lehet

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#865) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Szerdán megyek 70-536 .NET Framework 2.0 vizsgára az IQsoft-hoz.
Egy 2006-ban kiadott könyvből tanulgatok rá.
A kérdésem az lenne, hogy vajon változtak azóta vagy hasonlóak a kérdések, mint ami ehhez van?

- http://pazsitz.hu -

(#866) Scaty


Scaty
tag

Holnap ismét tanfolyam (Advanced SAN Infrastructure) de azért előtte még egy vizsga csak bejátszik, pénteken ismét vizsga és ha minden igaz, akkor meglesz a Storage MasterASE...

VCP DCV 2023, HPE MasterASE Advanced Server Solutions, HPE MasterASE Storage Solutions Architect, Hitachi Qualified Professional - VSP Midrange

(#867) bobsys válasza Scaty (#866) üzenetére


bobsys
addikt

te dolgozol is neha :) vagy csak tanulsz meg tanfolyamra jarsz?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#868) Canary


Canary
csendes tag

elég durván nyomod :)

(#869) mrmagus


mrmagus
tag

Elég High End :D

VM -rearm ...

(#870) Scaty válasza bobsys (#867) üzenetére


Scaty
tag

Általában a tanulást éjszaka nyomom... Így az asszony is kevesebbet morog, dolog meg annyi van hogy általában a tökünkről szakad a víz... Pl. néhány hete vasárnap kellett kimenni egyik ügyfelünkhöz szervert migrálni, mert csak akkor volt időnk... :) Ja egyébként vizsga is kipipálva, StorageWorks ASE 2008 rulez... :)

[ Szerkesztve ]

VCP DCV 2023, HPE MasterASE Advanced Server Solutions, HPE MasterASE Storage Solutions Architect, Hitachi Qualified Professional - VSP Midrange

(#871) RichyL86 válasza bobsys (#864) üzenetére


RichyL86
csendes tag

Van még esetleg valami írásos anyagod ebben a témakörben?

Be szeretnék próbálkozni én is a beta exammal.

:R

(#872) mrmagus


mrmagus
tag

Május. 8 neki ugrunk 299nek :D azzal meg is lesz az MCSA :D ha miden jól megy:D

VM -rearm ...

(#873) hati


hati
addikt

Én 2008 network és AD upgraid tanfolyamon ülök éppen (6416b). A jövőhónapban meg jöhet a vizsga (70-649)!

(#874) mrmagus válasza hati (#873) üzenetére


mrmagus
tag

Egy kalappal:D a vizsgára:D meg a felkészülésre :K

VM -rearm ...

(#875) Scaty


Scaty
tag

Nekem az MCSE upgrade következik hamarost, aztán meg az EA vizsga... :)

VCP DCV 2023, HPE MasterASE Advanced Server Solutions, HPE MasterASE Storage Solutions Architect, Hitachi Qualified Professional - VSP Midrange

(#876) hati válasza Scaty (#875) üzenetére


hati
addikt

Nekem is, lásd előző hszm :)

(#877) mrmagus


mrmagus
tag

Akkor most mindenki gőz erővel gyűri a cert vizsgákat:D

VM -rearm ...

(#878) bobsys válasza RichyL86 (#871) üzenetére


bobsys
addikt

tomoren: technet + virtual pc

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#879) PazsitZ válasza PazsitZ (#865) üzenetére


PazsitZ
addikt

Hát nem sikerült sajnos, 639 pont lett csak.
De mivel ingyenes vizsgalehetőség volt és kihúztam a határidőt így nem maradt sok időm, ha a gyakorlati példákat is lett volna időm megcsinálgatni tuti meglett volna.
De sikerült elbénáznom. :( :O

- http://pazsitz.hu -

(#880) CsodaPOK válasza PazsitZ (#879) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Fel a fejjel!
Elmúlt, így jártál, nézz előre.
Tanulj, gyakorolj és menni fog :)

(#881) PonPon


PonPon
senior tag

megbizonyosodtam hogy tényleg van értelme tanulni ezeket a cuccokat!
egy 3/4 MCSA-val (exchange in progress...) és infos diplomával sikerült elhelyezkednem, nem is akárhol... egy szavam se lehet

(#882) kraftxld válasza PonPon (#881) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Gratula!

Kivancsi vagyok milyen helyre sikerult. Irnal bovebbet? (Akar priviben is :) )

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#883) bobsys válasza kraftxld (#882) üzenetére


bobsys
addikt

PonPonnak
gratula
csak kemenyen
hajra,hajta

PazsitZ: fel a fejjel, tudom kicsit elkeserito, nekem is az volt mikor nem sikerult a vizsga, de legkozelebb menni fog

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#884) kraftxld válasza PazsitZ (#879) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nyugi, nekem is volt jópár failed vizsgám, nem kell betojni, tanulni kell rá többet meg gyakorolni, aztán menni fog. Az egyik exchange vizsgám pl 1 kérdésen múlott, de 2 napra rá sikerült javítani :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#885) mrmagus


mrmagus
tag

Nekem csak az első vizsgám lett eddig nagyon FAILED :D 464 el, de legalább ösztönzőleg hatott és 950++ lett :D. Hiába való vizsga nincs, mindegyikkel tapasztalatot gyűjtesz, ami a legfontosabb :D

====
Nem tudom, hol olvastam de valahol volt egy jó hasonlat, ez olyan mint a MÁRTIX-ban NEO ugorj át a másik házra :D Elsőnek mindenki leesik :D
====

Szal. fel a fejjel és sok szerencsét következőleg:D

VM -rearm ...

(#886) PonPon válasza kraftxld (#882) üzenetére


PonPon
senior tag

köszi, srácok...
jaja próbálok kemény lenni, próbaidő meg minden...

[ Szerkesztve ]

(#887) PonPon válasza kraftxld (#49) üzenetére


PonPon
senior tag

ez itt egy véletlen:)

[ Szerkesztve ]

(#888) Scaty


Scaty
tag

Na, tanfolyamnak vége, vizsga abszolválva, MasterASE minősítés megszerezve...De basszus!!! Ezt a f...ság vizsgát... Kb. a fele marketing kérdés...

VCP DCV 2023, HPE MasterASE Advanced Server Solutions, HPE MasterASE Storage Solutions Architect, Hitachi Qualified Professional - VSP Midrange

(#889) kraftxld válasza Scaty (#888) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Lehet, hogy a mérnökök nem értek rá kérdést kitalálni mert dolgoztak, így rásózták a marketingesekre :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#890) Scaty válasza kraftxld (#889) üzenetére


Scaty
tag

De akkor ne adják oda a marketingeseknek... Miért van olyan kérdés vizsgán, hogy az ügyfélnek x tipusú storage-ja van, milyen szolgáltatatást akarsz rásózni??? (de nem ám migrációs vagy replikációs, hanem care-pack, garanciakiterjesztés,olajcsere, mutyizás, elviszlekvacsorázniaztánjólveszelmégvalamit...)

VCP DCV 2023, HPE MasterASE Advanced Server Solutions, HPE MasterASE Storage Solutions Architect, Hitachi Qualified Professional - VSP Midrange

(#891) bobsys


bobsys
addikt

baze, nem hiszem el, matol lehetett jelentkezni a win7 beta examra, most probaltam es mar nem lehet (The maximum count for the promotion has been exceeded. Please try another promotion) :O

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#892) "Zé" válasza bobsys (#891) üzenetére


"Zé"
csendes tag

Nekem 3/4 8-kor még sikerült regisztrálni. Most már csak jól fel kellene készülni rá...

(#893) bobsys válasza "Zé" (#892) üzenetére


bobsys
addikt

akkor nem sokkal csusztam le
fel nyolckor mar itt voltam, csak melo volt

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#894) hati válasza "Zé" (#892) üzenetére


hati
addikt

3/4 8-kor, még nekem is sikerült. :)

(#895) bobsys


bobsys
addikt

tegnap este nekem is sikerult regelnem,
meg sohasem mentem igy vizsgazni mindig a cegen keresztul tehat lenne egy kerdesem
viszem az emailben kapott papirt mikor megyek vizsgazni es a vizsgaztato hely ugye nem kerhet semmilyen penzt?

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#896) kraftxld válasza bobsys (#895) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Még az sem kell, beballagsz mondod, hogy erre meg arra a vizsgára jöttem ekkor meg akkor, előkapod a két igazolványt, kizsebelnek aztán már hajtanak is befele vizsgázni :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#897) bobsys válasza kraftxld (#896) üzenetére


bobsys
addikt

kosz, megnyugodtam
a 2k3 topicban en is talaltam neked valamit nezd meg

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#898) thaler2


thaler2
senior tag

Üdv!

70-622-es vizsgát csinált valaki?Tapasztalatok?

(#899) kraftxld válasza bobsys (#814) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A 646 egy vicc, 96,4% lett, ismét volt egy kérdés amin a fejemet fogtam.

Nagyvonalakban:

Van 50 szervered, ip címet akarsz változtatni mindegyiken, minimális admin beavatkozással (ez sem szimpi mostanában a vizsgákban, hogy egyre kevesebb részlet van megadva).

1, odaballagok mindegyik géphez, átírom az IP címet
2, rdp mindegyik gépre majd IP csere,
3, futtatom az admin gépén a netsh-t
4, futtatom az admin gépén a servermgrcmd-t.

Itt ugyebár szerintem a 3. a helyes válasz, de semmi kapcsoló vagy mittoménmi nem volt megadva. Kipróbáltam itthon, futtattam a netsh-t a gépemen, de nem változott 50 szerver IP címe az üzemben :DDD
Az persze senkit nem érdekel, hogy mi lesz ha átírom az 50 szerver IP címét.

Amúgy elég unalmas, egyszerű vizsga, akinek van némi tapasztalata, meg mondjuk volt egy 1 napos 2k8 előadáson plusz egy kicsit utánaolvasott.
44 kérdés volt, az összes!!!! 4-ből egyet típusú, 2 db exhibit, se szimuláció, se semmi másfajta kérdés. Nagyon általános dolgok voltak benne, semmi konkrétum. Így nem is csodálkozok, hogy előbb-utóbb sz@rt se fog érni a rendes MS-es papír, csak MCM vagy MCA fog számítani valamit, de azok meg horror áron vannak.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#900) CsodaPOK


CsodaPOK
senior tag

70-648-ról van valakinek tapasztalata?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.