Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) kraftxld válasza N.Balázs (#950) üzenetére


kraftxld
nagyúr

En meg a beta vizsgat csinaltam, ugyhogy nem hinnem, hogy az info helytallo meg. Szerintem nincs benne sok appcmd, az a beta-ban lehetett, gondolom senki se tudta oket aztan ki is vettek :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#952) hati


hati
addikt

"In accordance with the effort of Microsoft to reduce the company's carbon footprint and impact on the environment, starting June 1, 2009, MCP certificates will transition from paper to digital format. If you would like to order a printed certificate, this option will be available starting in July. You must pay shipping and handling fees for printed certificates."

(#953) hati válasza N.Balázs (#950) üzenetére


hati
addikt

Minden témakörből kell a 70%.

(#954) kraftxld válasza hati (#952) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Na, szépen vagyunk... nem hiszem, hogy épp az MCP papírok szállítása olyan megterhelő lenne.... gondolomm azt a 2 dollárt is ráverik a népre amibe az economy mail kerül.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#955) bobsys válasza kraftxld (#954) üzenetére


bobsys
addikt

nekem nem ervagas, egyetlen papiron sincs sehova kirakva, itt porosodnak a fiokban meg otthon valahol valamelyik mappaban
transcriptem meg elerheto a neten barki megtudja nezni akinek megadoma kodot

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#956) N.Balázs


N.Balázs
csendes tag

Na ismét én. Lassan már meguntok. :)
Próbálok jelentkezni vizsgára a Prometric oldalán, gond nélkül el is jutok a fizetési adatokig, beírom a Voucher számát, majd mikor a Validate gombra kattintok, hibába futok. 2-3 perc várakozás után egy
"The page cannot be displayed
We apologize for the inconvenience. Please try again later. If the problem persists, please contact our webmaster."
hibalapot kapok csak. Próbálkoztam már jópárszor, semmi eredmény. Írtam is nekik már (az se volt könnyű, míg megtaláltam a Contact us oldalt), egyelőre semmi előrelépés.

Találkozott már valaki hasonlóval? Félek, hogy keresztet vethetek a Voucherre. Mert arra meg azt írják, hogy "You must register your voucher code online at Prometric. Online registration valid for this offer only"

Mindenesetre ha keddig nem sikerül, és semmi választ se kapok, bemegyek személyesen a TrainerC-hez, és megkérdem mit lehet tenni,

[ Szerkesztve ]

(#957) hati


hati
addikt

Megvan a Windows 7 (béta) vizsgám. :))

(#958) N.Balázs


N.Balázs
csendes tag

Gratulálok.

Épp ezt akartam írni, nekem is sikerült. Ezzel elvileg MCSA is lettem. A Cert. Planner már jelzi is, hogy teljesítve minden, de a Transcriptben még nem szerepel. Mondjuk ott a Vista MCTS is csak 1-2 nap múlva lett külön jelezve, úgyhogy kivárom türelemmel.

Kedden 9-kor 643-as a soron következő. Ezt választottam végül is, mert WDS-ben, Clusterben meg Terminal Serverben már van egy kis tapasztalatom (646-as tanfolyam amin voltam suliban szintén tartalmazta ezeket, WDS-t végigrágtam a Win7-hez is), így ez tűnt a legjobb választásnak. Remélem nem lesz tele Appcmd-vel :D

(#959) karczt válasza CsodaPOK (#932) üzenetére


karczt
csendes tag

Köszi az infót. Ma letettem első MS vizsgám 70-640 :)
981/1000 :)

most elkezdek gyúrni a 70-642-re...

(#960) hati válasza N.Balázs (#958) üzenetére


hati
addikt

Köszi, neked is grat!

A sikeres bétáért nem szokott az MS ingyen vizsgát adni?

(#961) kraftxld válasza hati (#960) üzenetére


kraftxld
nagyúr

De, azt a vizsgát ami sikeres volt.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#962) N.Balázs


N.Balázs
csendes tag

Nem tudom, nekem ez volt az első béta vizsgám. De:

"...automatikusan megkapjuk az MCTS: Windows 7 Configuring minősítést, és általában kapunk egy ingyenes kupont is, egy általunk választott vizsgára. Ezt egyébként többnyire akkor is megkapjuk, ha nem sikerült a vizsga."

[link]

Én igazából azt várom, hogy kapunk-e valami részletesebb visszajelzést. Érdekelne hány pontot sikerült elérni.

Holnap 643. Nem mondanám, hogy annyira sikerült a felkészülés, mint az eddigi vizsgáimra. Persze tudtam a legelején is, hogy kevés idő jut rá, de meg kellett próbálni. Remélem lesz bőven szimuláció.

(#963) kraftxld válasza N.Balázs (#962) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ez fals info, nem jar plusz kupon a beta miatt, egyszer volt Budan kutyavasar a 71-113 as vizsgaval (ha jol remlik a szama) ami az uj szimulacios technologiat tesztelte, es az elso 3000 resztvevo kapott 3 ingyenvizsgat.

Igen, postan kuldik majd a pontos eredmenyt par het mulva.

Van egy tippem, hogy a 643on nem lesz egy szimulacio sem :(

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#964) N.Balázs válasza kraftxld (#963) üzenetére


N.Balázs
csendes tag

Hát Flowman eléggé MS-közeli embernek számít (MVP, a Technet fórum vezetője), persze ettől függetlenül tévedhet is. Majd kiderül.

Az eddigi egyetlen TS vizsgám (a bétát nem számítva) a 620-as Vista, abban 7-8 szimuláció is volt, ezért reménykedtem benne, hogy hátha. ~2 óra, és minden kiderül.

(#965) kraftxld válasza N.Balázs (#964) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Én eddig 7 db beta vizsgán voltam, egyért sem járt bónusz kupon a fentin kívül.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#966) N.Balázs


N.Balázs
csendes tag

Ez is igaz, neked meg rendesen van már tapasztalatod benne jópár vizsgával a hátad mögött. Mondjuk egyszer szívesen vetnék egy pillantást a transscriptedre is. :D Max ha nem kapunk, akkor így jártunk, legalább a Win7 (és nekem ezzel az MCSA) megvan.

Nem volt őszinte a mosolyom a mai 643 után. :D 868 pontos lett végül, de ott helyben nem fogadtam volna nagy tételben rá, hogy akár a 700-at megközelítem. A 48 kérdésből az első 16 rögtön IIS, jópár AppCmd-s kérdéssel, ez meg is adta az alaphangot. Volt még jópár olyan, ahol 2 közel ugyanannyira jó közül döntsem el melyik lenne mégis a jobb. Sluszpoénnak Windows Media Player 11 for Mac, meg WSS 2.0 -> 3.0 migráció, amit nem emlékszem, hogy akár csak érintőlegesen is láttam volna a Training Kit-ben. Sajnos igazad lett, szimuláció egy szál se. Ez nagyon nem szimpatikus, jobban szeretem a gyakorlati dolgokat, mint a tippelgetést. Mindenesetre levontam a tanulságot, hogy jobb ha maradok a szokásos 3-4 hetes nyugisabb felkészülésnél, mert ez az intenzív ~1 hét nem feküdt annyira.

(#967) kraftxld válasza N.Balázs (#966) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Itt megnézheted a transscriptem:
[link]
757457
Access code: 12345678
Az elmult 1 évben nem voltam nagyon vizsgázni már, mert nagyjából megcsináltam mindent ami érdekel meg használom is, plusz költöztem is egy kicsit és ez eléggé kimerítette az anyagi dolgokat, de majd pár hónap mulva amikor túl vagyok 1-2 HPs vizsgán szeretném folytatni a 351-es ISA 2006-al, a 3 db Exchnage 2007-et is meg kellene csinálni plusz ott van még az SBS2003, SBS2008 ami most elég jól jönne mert az ügyfeleink nagy része SBS-t használ. Persze nemsokára jön a Win7 aztán az Exchange 2010 amire meg végzek ezekkel lehet upgrade-olni Server 2010-re vagy mittudomén minek fogják majd hívni :D

Jaja, mondtam, hogy nem lesz szimuláció, meg szívatják a népet az appcmd-vel :) Amúgy nekem sem szimpi ez a folyamat, hogy mellőzik a szimulációt. Az új Hyper-V-s szimuláción alapuló technológia nagyon ígéretes volt, mert ott tényleg mindenhez hozzá tudtál férni, nem volt véges próbálkozásod mint a régiekben. Pl a Vista vizsgán már más technológiával megy mint a régi Server 2003-as.

Amúgy gratula a sikeres vizsgához!

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#968) karczt


karczt
csendes tag

Sziasztok,

Kis infora lenne szükségem :)
Megkaptam az elérést az MCP sitehoz, és elvileg ott kellene igényelnem a welcome kit-et, amit postán küldenek ki. Megadtam a címem stb 1-2 napja, a leírás szerint a meg kellene jelenni egy welcome kit opciónak a Program benefits menü ponton belül de ott ilyen nincs.

Esetleg kell még várnom egy kicsit? vagy valami hiba csúszott a mátrixba?:)

(#969) bobsys válasza kraftxld (#967) üzenetére


bobsys
addikt

exch-t passzold, tanulj az exch 2010et :) (en azt fogom)

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#970) Scaty válasza karczt (#968) üzenetére


Scaty
tag

Szia!
Valószínűleg azért, mert a Microsoft 2009 június elsejétől áttért a digitális oklevelekre, és már nem küld papír alapú Welcome Kitet...

"In accordance with the effort of Microsoft to reduce the company's carbon footprint and impact on the environment, starting June 1, 2009, MCP certificates will transition from paper to digital format. If you would like to order a printed certificate, this option will be available starting in July. You must pay shipping and handling fees for printed certificates."

Ahogy ezt Hati kollega már ide egyszer bekopizta... :)

VCP DCV 2023, HPE MasterASE Advanced Server Solutions, HPE MasterASE Storage Solutions Architect, Hitachi Qualified Professional - VSP Midrange

(#971) karczt válasza Scaty (#970) üzenetére


karczt
csendes tag

köszi. Ez volt az első MS vizsgám, és mikor bejelentkeztem még írta a welcome kit-et. csak a linkek hibásan működtek, aztán másnapra már nem volt.

Akkor sajna lecsúsztam erről... :(

(#972) N.Balázs válasza karczt (#971) üzenetére


N.Balázs
csendes tag

Én 27-én kértem az MCSA welcome kit-emet, és ma jött meg a mail róla, hogy elküldték. De azóta már én se látom azt a felületet, ahol anno igényeltem.

(#973) Atikusz


Atikusz
senior tag

a windows 7 (béta) vizsgáról hol lehet részletesebben olvasni? jelentkezés, díjak stb.

(#974) N.Balázs válasza Atikusz (#973) üzenetére


N.Balázs
csendes tag

2 hónapja, a béta időszak alatt promó kóddal ingyen lehetett próbálozni a vizsgával. Normálisan egységes, 80$-os ára van az összes MCP vizsgának, gondolom ez sem lesz kivétel. Jelentkezni jelenleg nem lehet a Prometricen keresztül, gondolom majd ha kijön a végleges termék, utána indul a végleges vizsga.

Bővebb infó a vizsgáról itt: [link]

[ Szerkesztve ]

(#975) Atikusz válasza N.Balázs (#974) üzenetére


Atikusz
senior tag

és hivatalos magyarországi oktató- és vizsgaközpont hol van, ahol el lehet végezni a tanfolyamot?

(#976) N.Balázs válasza Atikusz (#975) üzenetére


N.Balázs
csendes tag

Tanfolyamról eddig nem volt szó. Az olyan 200-250000 Ft, de egyhamar úgyse lesz, mert a tananyagok se készülnek el egyből.
Oktatóhelyek: Netacademia, IQ-JB, TrainerC stb.

(#977) hati


hati
addikt

2 hét múlva megyek a 647-re

(#978) Hunter2


Hunter2
addikt

Vizsgaárakról hol lehet tájékozódni?Csak a vizsga ára érdekelne tanfolyam nélkül.
A vizsgák teszt jellegűek?tehát pl 4 válaszból kell kiválasztani a jót?

(#979) kraftxld válasza Hunter2 (#978) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A vizsga ára fent van HUF-ban a vizsgáztató intézet honlapján, de a prometric.com-on keresztül 80USD-ért lehet jelentkezni.

A vizsgakérdésekről: [link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#980) hati válasza kraftxld (#979) üzenetére


hati
addikt

A vizsgához hozzá lehet jutni 72$-ért is (10% kedvezmény). ;)

(#981) kraftxld válasza hati (#980) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Valami voucher kóddal?
Bár már kb 1 éve volt, mikor legutoljára Mo-on jelentkeztem fizetős vizsgára.
Vagy azóta csökkentették az árat?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#982) hati válasza kraftxld (#981) üzenetére


hati
addikt

Igen. Egy fazon osztogatja egy fórumon, csak kérni kell és másnap küldi. Én már jópár vizsgámat ilyen kódokkal tettem le.

(#983) PonPon


PonPon
senior tag

Sziasztok! rég voltam...
talátam torrenten végre testout exchange 2007 anyagot: [link]
csak irják hogy nincs hozzá serial, vki probálta már? müködik ez vhogy?

(#984) DopeBob


DopeBob
addikt

Sziasztok,

egy-két kérdésem lenne MCTS vizsgákkal kapcsolatban. Nemrég voltam egy tanfolyamon a NetAcademianal, és szeretném megcsinálni a hozzá tartozó vizsgát is. Ott azt mondták hogy 35e+ÁFA a vizsga, de a Prometic oldalán 80USD van árnak feltüntetve. Ez hogy van akkor? Mind a kettőt ki kell fizetni? Vagy a NetAcademia miért ilyen drága? Ha jelentkezek egy vizsgára neten és kifizetem bankkártyával választok egy vizsgahelyet, ott elvileg már nem kell fizetnem?

Előre is köszönöm szépen a segítséget!

MZ/X

(#985) kraftxld válasza DopeBob (#984) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Jó kérdés, hogy miért 35+áfa a vizsga. Elég ha a prometricen kifizeted a 80USD-t, aztán már senki nem kér tőled semmit.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#986) bobsys válasza DopeBob (#984) üzenetére


bobsys
addikt

ahogy kraftxld mondta fizesd ki prometricen keresztul es ennyi
pofatlan lehuzos banda, hivatalosan semmilyen plusz koltseget nem szamolhatnanak fel a 80USD + AFAn kivul

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#987) DopeBob válasza kraftxld (#985) üzenetére


DopeBob
addikt

Még esetleg azt megkérdezhetném, hogy melyik vizsgahelyet ajánljátok?

MZ/X

(#988) kraftxld válasza DopeBob (#987) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Én eddig a NetA-nál a WSH-nál, valamint Christchurch-ben az Auldhouse-nál voltan, mindegyikkel meg voltam elégedve, pontosan kezdtek stb. Egyszer volt gond a NetA-nál, de ott azért mert én voltam a kísérleti nyúl a prometric bevezetésekor.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#989) bobsys válasza DopeBob (#987) üzenetére


bobsys
addikt

Controll Kft sem rossz, tft monitorok, segitokeszek a lanyok
multkor lehalt a gepem es eleg volt egyet-kettot kalimpalnom a kameraba 2 perc mulva mar jottek is be a terembe
Szamalk-nal regen voltam de azzal sem volt gond

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#990) Scaty válasza DopeBob (#987) üzenetére


Scaty
tag

Én a magam részéről TrainerC hívő vagyok... Nagyon aranyosak és szépek a lányok, zseniális a hangulat...

VCP DCV 2023, HPE MasterASE Advanced Server Solutions, HPE MasterASE Storage Solutions Architect, Hitachi Qualified Professional - VSP Midrange

(#991) CsodaPOK válasza DopeBob (#987) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Számalkot is csak ajánlani tudom.
Viszont most másik épületbe költöznek és kb augusztus közepétől lehet csak megint vizsgázni: http://www.szamalk.hu/tisza/anyagok/hirek/hirek.htm#link8

(#992) hati


hati
addikt

647 kipipálva. :))

(#993) bobsys


bobsys
addikt

CompTIA Server+ Certification sikeresen megszerezve
es hogy hogyan jon ide? hat ugy hogy ez a vizsga megjelenik a microsoftos transcriptemben is
par nap pihi es nekiallok a CompTIA Security+ tanulasanak

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#994) bobsys válasza bobsys (#993) üzenetére


bobsys
addikt


:D

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#995) hati válasza bobsys (#994) üzenetére


hati
addikt

Grat! :C

(#996) bobsys válasza hati (#995) üzenetére


bobsys
addikt

te is upgradeltel mcitp:ea-ra jol gondolom?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#997) hati válasza bobsys (#996) üzenetére


hati
addikt

Igen.

(#998) bobsys válasza hati (#997) üzenetére


bobsys
addikt

csak igy tovabb

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#999) mrmagus


mrmagus
tag

Ma neki megyek 70-298 nak :D

VM -rearm ...

(#1000) mrmagus válasza mrmagus (#999) üzenetére


mrmagus
tag

Teljesítve :D

VM -rearm ...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.