Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) kraftxld válasza nlb84 (#400) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Most nem 100%-ban a szakmában dolgozom, de nem panaszkodom a pénzre, bár lehetne jobb is :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#402) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Eladóak a következő Microsoft vizsgára felkészítő könyvek (kinyomtatva, bekötve, pöpec állapotban 1 max 2x olvasva, nem a hivatalos MS könyvek hanem syngress meg ilyenek) kötésáron. 1 kötet - 2K

70-290 (Managing and Maintaining a Windows Server 2003 Environment) - 2 kötet
70-291 (Implementing, Managing, and Maintaining a Microsoft Windows Server 2003 Network Infrastructure) - 2 kötet
70-293 (Planning and Maintaining a Microsoft Windows Server 2003 Network Infrastructure) - 2 kötet
70-294 (Planning, Implementing, and Maintaining a Microsoft Windows Server 2003 Active Directory Infrastructure) - 2 kötet
70-297 (Designing a Microsoft Windows Server 2003 Active Directory and Network Infrastructure) - 1 kötet
70-284 és 70-285 (Exchange 2003 implementing és designing) 2 kötet
70-299 (Implementing and Administering Security in a Microsoft Windows Server 2003 Network) 1 kötet
70-350 (Implementing Microsoft Internet Security and Acceleration (ISA) Server 2004) 1 kötet

Több darab esetén kedvezmény, meg van még pár régebbi Microsoft Official Curriculum meg egyéb vizsgafelkészítő cucc, az is vihető olcsópénzért.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#403) bobsys válasza Scaty (#393) üzenetére


bobsys
addikt

megkesve de koszi
MCSE-hez a modulokat szepen lassan, plusz Exchange lehet
valamint ha meglesz a Citrix vizsgam akkor azt is

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#404) Scaty


Scaty
tag

Na tegnap megjött az MCSE és az MCTS kecskebőr... Az MCTS-t letöltés alapján nagyon rondának tituláltuk, valószínűleg azért, mert a színes lézerprinter nem tud aranyat nyomtatni... :D De így eredetiben mindjárt más...

VCP DCV 2023, HPE MasterASE Advanced Server Solutions, HPE MasterASE Storage Solutions Architect, Hitachi Qualified Professional - VSP Midrange

(#405) thaler2


thaler2
senior tag

Hivatalos Microsoft Press könyveket hol tudok venni a közelben? Tehát, hogy ne Amerikából küldjék nekem ... Konkrétan a 70-620as könyvről lenne szó, pdf-ben megvan már, de én szeretném kézben fogni, valahogy úgy jobban szeretem a könyveket. Szóval a vásárlásra van valami barátságosabb megoldás, vagy kénytelen vagyok amazonról rendelni?

(#406) Pópa válasza kraftxld (#402) üzenetére


Pópa
senior tag

Bocsanat, megkesve bar de ittvagyok.
Kozben mar Manchesterben lakom, es ujra van idom tanulni.
-----

Beszelnunk kene. :)

Trust is good, control is better!

(#407) kraftxld válasza Pópa (#406) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Oké, majd kereslek :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#408) kraftxld válasza thaler2 (#405) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Az oktatóközpontokban lehet rendelni könyveket is, bár az árakat nem ismerem.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#409) thaler2 válasza kraftxld (#408) üzenetére


thaler2
senior tag

Néztem az összeset, de elég gyér a kínálat, és ami nekem kell, az nem volt a listájukon. Mindegy, irok nekik mailt, hogy betudják e szerezni.
Igazából azért lenne rá szükségem, mert egyrészt a hozzátartozó cd-t is megnézném(neten nem találtam...) + kinyomtatva boltban 10-12ezer körül jön ki(15ft/lap).

[ Szerkesztve ]

(#410) kraftxld válasza thaler2 (#409) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Bármelyik könyvet be tudják szerintem szerezni, multkor láttam elég spec-eket is. A nyomtatás meg szerintem olcsóbb :)
De ezt az oldalt is tudom ajánlani, már vettem tőlük könyvet, és minden rendben volt.
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#411) thaler2 válasza kraftxld (#410) üzenetére


thaler2
senior tag

Jaj, de komoly ez a könyves bolt! Összes könyv megtalálható náluk, ami nekem kell!
Elég vicces kiírást találtam rajta:

Lista ár: 10,860 .-
Kedvezményes ár: Diákoknak, könyvtáraknak, oktatási intézményeknek 10,860 .-

Ennyi kedvezmény azért nem kéne :DDD

Viszont nemtok dönteni, van több fajta könyv is a 70-620as vista vizsgára... Sz.tem a Ms Press mellett döntök, mégis csak ms könyv. Van még Exam Press kiadás is (most szedem, meglesem milyen)

(#412) thaler2


thaler2
senior tag

Üdv, egy kis fordítással zaklatnám a kollégákat, ha valaki tudna segíteni, a következő mondatról lenne szó:

It is likely that the configuration decisions you make during the installation of Windows Vista will remain in the effect until the computer on which you install it is retired from service.

Konkrétan engem megfektetett, és mostmár baromira kíváncsi vagyok, hogyan van :D

(#413) Raymond válasza thaler2 (#412) üzenetére


Raymond
félisten

A win konfiguracio amit kivalasztasz a telepites soran ugy marad amig a halal el nem valaszt a geptol.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#414) thaler2 válasza Raymond (#413) üzenetére


thaler2
senior tag

Ki más tudta volna, ha nem te ;)

(#415) Raymond válasza thaler2 (#414) üzenetére


Raymond
félisten

Marmint arra gondoltak hogy nagy valoszinusegel nem lesz mar megvaltoztatva (likely). Ami igaz is az esetek legtobbjeben.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#416) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Lehet menni 23-ig 71-652-re ingyen a következő promo kóddal: 652HV
Ez a beta vizsa pontos neve: TS: Windows Server Virtualization, Configuring
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#417) thaler2


thaler2
senior tag

Tier 1 illetve Tier 2 alatt mit kell pontosan érteni? Remélem nem offolom szét a topicot, igazából ez is témához tartozik :)

(#418) kraftxld válasza thaler2 (#417) üzenetére


kraftxld
nagyúr

[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#419) lptszm


lptszm
csendes tag

Ezúton dvözlök minden veteránt a fórumról!
Érdemi információkkal egyelőre a bemutatkozásomon kívül nem szolgálhatok: leptoszom vagyok, fél-MCSA és negyed-MCSE. Üdv thaler2, köszönöm az eddigi segítséget! :)

(#420) thaler2 válasza lptszm (#419) üzenetére


thaler2
senior tag

Üdv, szívesen a helpeket, és maradjunk az Ádámnál :)

(#421) kraftxld


kraftxld
nagyúr

MCM (Microsoft Certified Master) program:
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#422) kraftxld válasza kraftxld (#421) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Hopp.. lemaradt még infó:
[link]

Azért a 18,5K $ elég húzós :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#423) SASboy


SASboy
tag

Novell 50-686-ból volt esetleg már valaki vizsgázni?

(#424) sajoati


sajoati
csendes tag

Ahoj. Épp jelentkezni akarta, egy MS vizsgára, amikor eszembe jutott, hogy a prometric.com-on ez $80+VAT = $100 lenne.

Mondom király, ez 16K. de iqjb-nél alapból 28.8K (bruttó), netakadémiánál dettó, trainerc-nél 36K.

Na, de hogy is van ez? Jelentkezem a prometricnél egy prometrices vizsgára, és ott 16K, emitt meg, szélsőséges esetben 36?

Rákérdeztem, és ez a válasz jött prometrictől:

"According to the agreement Prometric has with all the centers they are not allow to charge extra fee for an exam. They are allowed to charge VAT.

If this is not the case you will have to scan the receipt and emailed it to us. We will forward it to the Channel Managers for further investigation."

Valaki futott már ezügyben egy kört? Ha olvassa ezt egy illetékes szívesen venném, ha közzétenné álláspontját a dologról.

(#425) kraftxld válasza sajoati (#424) üzenetére


kraftxld
nagyúr

"Na, de hogy is van ez? Jelentkezem a prometricnél egy prometrices vizsgára, és ott 16K, emitt meg, szélsőséges esetben 36?"

Pontosan. De a VAT-ot se vonják le, 80USD a vizsga.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#426) sajoati válasza kraftxld (#425) üzenetére


sajoati
csendes tag

az oké, de odamegyek az iqjb-hez, és meglengetem a prometrices számlát, hogy nekem akkor itt most vizsgázni kéne, akkor nem hajtanak el?

még 6 vizsga hátravan az mcse-ig, szóval nem mindegy hogy összesen kb. 50.000 HUF ide vagy oda.

(#427) kraftxld válasza sajoati (#426) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nem hajtanak el. Én is így szoktam csinálni. Prometric-en regisztrálok, domborkártyával fizetek, megadott időpontban megjelenek vizsgázni. Még nem volt semmi gond. (Igaz volt, de az a prometric programjának a szarakodása miatt volt)
Legutoljára a 150-es USD árfolyam miatt 13K-ra jött ki egy vizsga, ami azért nem mindegy, hogy 28.8, 36 vagy 13 :)

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#428) sajoati válasza kraftxld (#427) üzenetére


sajoati
csendes tag

oks, köszönöm, ez nagy könnyebbség (éppen megtörték a motoromat, elvileg fizet a biztosító. de ha nem, akkor a kár költségeiből kétszer is mcse lehetnék vizsgailag. :-/ )

(#429) sajoati válasza kraftxld (#427) üzenetére


sajoati
csendes tag

azt meg elarulnad, hogy melyik vizsgakozpontban sikerult ez? elore is koszi.

(#430) kraftxld válasza sajoati (#429) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Netacademia, WSH

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#431) lptszm


lptszm
csendes tag

S.No. Item Status Carrier AWB Shipped Date Shipping To Address
1 MCP Welcome Kit Order Received 06/13/2008 én kicsi utcám

2 MCP Welcome Kit Shipped 06/14/2008 én kicsi utcám

3 MCP Welcome Kit Order Submitted 05/25/2008 én kicsi utcám

Kiváncsi volnék, számotokra mi derül ki a fenti táblázatból? A 2. rekord tegnapról mára virradóra került bele, mit gondoltok, most tudatosult a cégben a postára adás ténye?

forrás: http://href.hu/x/66q6

(#432) lptszm


lptszm
csendes tag

2 MCP Welcome Kit Shipped FedEx International Mail Service Not Applicable 06/28/2008 énkicsiutcám

Postára adták. :) \o/

(#433) Scaty


Scaty
tag

Na akkor már csak kb 3-4 hét, amíg megkapod. Nekem az MCSA és az MCSE papírok majdnem pontosan 1 hónapig utaztak a "shipped" idejétől.

VCP DCV 2023, HPE MasterASE Advanced Server Solutions, HPE MasterASE Storage Solutions Architect, Hitachi Qualified Professional - VSP Midrange

(#434) lptszm


lptszm
csendes tag

Örömmel hallom. Köszi az infót!

(#435) lptszm


lptszm
csendes tag

Megjött. Van öröm, bodottá. :)

[ Szerkesztve ]

(#436) Krinya válasza kraftxld (#427) üzenetére


Krinya
tag

Ha jól értem, akkor a Prometric-en regisztrálsz, majd ott kiválasztod, hogy hol szeretnél vizsgázni, és USD-ben fizetsz? Hmm.. Megnéztem, most a 70-290-es vizsga 80$, ami igen csak kedvezőbb mint a 28ezres díj.

Egyelőre nem akarok élesben regisztrálni, és jelentkezni, de gondolom a Prometric-en kell időpontot is megadni, hogy mikor akarok vizsgázni menni? Vagy azt már a helyi vizsgaközponttal tárgyalom meg?

Jelentkezés, fizetés, vizsgára menés közt mennyi az átfutási idő?
Bocsánat a sok kérdésért, de ez a Prometric-es lehetőség egyelőre nekem új:)

Köszönöm előre is a válaszokat!:)

Nincs oda nem illő alkatrész, csak gyenge felhasználó

(#437) kraftxld válasza Krinya (#436) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A prometric-nél tudsz választani időpontot is, nem kell telefonálni se semmi, csak beesel a kiválasztott időpontban.
24 órával a vizsga előtt kell jelentkezni, ennyi a megkötés.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#438) Krinya válasza kraftxld (#437) üzenetére


Krinya
tag

Szuper, köszönöm! :R
De akkor miért kerül ez itthon 28.8?

Nincs oda nem illő alkatrész, csak gyenge felhasználó

(#439) kraftxld válasza Krinya (#438) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Látod, ez jó kérdés :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#440) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Rendszergazdák napja - Rendszergazdák szigete:

[link]

MCP ID-vel rendelkezők elsőbbséget élveznek :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#441) Scaty


Scaty
tag

Barangolva a neten olvastam, hogy a 620-as Vista vizsgán már van szimuláció is... De még állítólag beta és nem számít bele a pontszámba... Érdekes...

VCP DCV 2023, HPE MasterASE Advanced Server Solutions, HPE MasterASE Storage Solutions Architect, Hitachi Qualified Professional - VSP Midrange

(#442) kraftxld válasza Scaty (#441) üzenetére


kraftxld
nagyúr

1-2 hónapon belől szerintem megyek a 620-ra, akkor majd beszámolok.
Csak most csóróság van, az apeh meg a lakásvásárlás kicsit a földbe döngölt anyagilag :(

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#443) Scaty


Scaty
tag

Kollegám majd elvileg Jún. 25-ödikén (Tudod, Sysadmin day...:)) megy vizsgázni Vistából, úgyhogy lehet, hogy én számolok be hamarabb.... Én meg VMware-ből megyek ugyanakkor... Aztán meg Sysadmin Island party...

VCP DCV 2023, HPE MasterASE Advanced Server Solutions, HPE MasterASE Storage Solutions Architect, Hitachi Qualified Professional - VSP Midrange

(#444) pop_eye válasza kraftxld (#442) üzenetére


pop_eye
csendes tag

kraftxld: Korábban felkínált anyagokból a 70-270(WinXP) vizsgához lenne még valami?

[ Szerkesztve ]

(#445) kraftxld válasza pop_eye (#444) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nyomtatott anyagom nincs hozzá sajna :(

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#446) lptszm válasza pop_eye (#444) üzenetére


lptszm
csendes tag

Pár plusz pontért jól teszed, ha megismerkedsz a bluetooth és WiFi technológiákkal, illetve azok használatával, hibaelhárításával (tényleg csak köszönőviszonyra gondolok).
A június eleji vizsgámon (WSH @ Bp) a vártnál több GPO témájú kérdést kaptam, ezért, véleményem szerint egy 290-es szerveres könyvet is nyugodtan átlapozhatsz a vizsga előtt. Mikor vizsgázol pop_eye?

(#447) Ethan Hunt


Ethan Hunt
csendes tag

Sziasztok!

Olvastam a fórumon, hogy a www.swsbooks.hu-n lehet vizsgafelkészítő könyveket vásárolni. Én első körben a 070-270-es vizsgát szeretném, de láttam, hogy több könyv is tartozik ehhez.

Tudnátok segíteni, hogy az alábbiak közül melyiket érdemes megvenni?

Ezt?
http://store-wizard.com/cgi-bin/swsbooks/htmlos/25228.17.2577947405123226004?

Vagy ezt?
http://store-wizard.com/cgi-bin/swsbooks/htmlos/25228.17.2083471883423226004?

Esetleg ezt vegyem meg?
http://store-wizard.com/cgi-bin/swsbooks/htmlos/25228.20.3394519198623226004?

(#448) Scaty válasza Ethan Hunt (#447) üzenetére


Scaty
tag

Szia! Én pl. a harmadikból készültem fel a vizsgára, de az első is érdekes lehet, mert az már harmadik kiadás, szemben az utolsóval, ami második. A második az már a 2003-mal foglalkozik, és a fedőlapja szerint a 290,291-es vizsgákra készít fel. Igaz, hogy rajta van a 270-es vizsga is, de a címe az "Server 2003 Core requirements" tehát inkább a 2003...

VCP DCV 2023, HPE MasterASE Advanced Server Solutions, HPE MasterASE Storage Solutions Architect, Hitachi Qualified Professional - VSP Midrange

(#449) Ethan Hunt válasza Scaty (#448) üzenetére


Ethan Hunt
csendes tag

Köszi a választ, szerintem akkor beruházok rá.
Remélem sikerülni fog majd a 270-es vizsga, végülis az XP telepítése, konfigurálása megy mint az ágybasz@rás. :)
Csak értsem majd meg az angol nyelvű kérdést. =)

(#450) kraftxld válasza Ethan Hunt (#449) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Vigyázz, mert vannak elég izmos group policy kérdések is :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.