Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3001) ZCoyote


ZCoyote
őstag

Van értelme megszerezni a MCSA minősítést Win 7-ből vagy érdemesebb inkább Win 8-ból?

Romani ite domum.

(#3002) FLx válasza ZCoyote (#3001) üzenetére


FLx
addikt

Nyolc.

(#3003) J0shu4M1ll3r válasza FLx (#3002) üzenetére


J0shu4M1ll3r
senior tag

Ennyire nem lenne értelme már a 7-nek?
Én meg pont úgy lettem informálva, hogy nagyon sok helyen használják még (pl: nálunk is), és ezen felbuzdulva kezdtem el tanulni.

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#3004) FLx válasza J0shu4M1ll3r (#3003) üzenetére


FLx
addikt

Hetest már értelmetlen tanulni, ha a nyolcas megy, akkor a hetes is. Később meg jól jön, ha láttál már nyolcast és nem csak pislogsz, hogy jaj hát én még csak a hetest láttam. Mindig a legújabbat kell tanulni, ha már elkezdesz valamit.

(#3005) J0shu4M1ll3r válasza FLx (#3004) üzenetére


J0shu4M1ll3r
senior tag

Jogos!
Ok, értem, köszi!
Üdv!

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#3006) ZCoyote válasza FLx (#3004) üzenetére


ZCoyote
őstag

Köszi!

Romani ite domum.

(#3007) kraftxld válasza ZCoyote (#3001) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Van, sok helyen még most megy a WinXP => Win7 migráció, ha a közeljövőben szeretnéd használni akkor szerintem simán érdemes. Ha időd meg vizsgakuponod is bírja akkor meg főleg.
Jónéhány projecthez kérték a gyártól a 2003-as MCSE-k listáját is a mult évben....

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3008) ZCoyote válasza kraftxld (#3007) üzenetére


ZCoyote
őstag

Ez gondolkodtatott el a dolgon. Nem tudom például, hogy hány cég fog átállni a Win 8-ra egyáltalán. Nálunk jelenleg XP és Win 7 van, 8-nak se híre se hamva. Ráadásul a régebbieket elég jól ismerem, Win 8-at meg csak otthon használok.

Romani ite domum.

(#3009) timelord1987


timelord1987
őstag

Van egy ingyenes kuponom a 74-409-es vizsgához.
Hogy tudom érvényesíteni a prometricen?

(#3010) FLx válasza timelord1987 (#3009) üzenetére


FLx
addikt

Regisztrálsz és a végén a fizetésnél beírod.

(#3011) belaolle


belaolle
csendes tag

Sziasztok!

Mennyire reális Juniorként elhelyezkedni úgy hogy Átképzem magam folyamatosan Windows Server területre,Jelenleg 2 Vizsgát sikerült teljesítenem a 70-640, 70-642, jövőhéten készülök letenni a 646-ot majd folytatom a készülést a 417-es W.S.2012-es kiegészítő vizsgára. Mit gondoltok ez a helyes irány ?
(ITIL, CISCO, SQL, Exchange?)
Sajnos szakmai tapasztalatom igen csekély mivel nem ezen a szakterületen diplomáztam hanem tanár voltam és az elmúlt 4 évben azért dolgoztam hogy legyen elég kp-m továbbképezni magam és ez most folyamatban is van. Minden segítséget köszönök.

B.

Találd meg önmagad....

(#3012) Poultier


Poultier
tag

Sziasztok!

Remélem jó helyre írok, iránymutatást szeretnék kérni tőletek.
Röviden vázolom a helyzetet:
6. féléves vagyok a Kandó HIPI-n, és tavaly szeptembertől van szerencsém dolgozni gyakornokként az egyik multinál az üzemeltetésen. Itt lehetőségem volt/van megismerkedni mindenféle technológiával, különböző szerver-architektúrával, pl.: Cisco, HP, Microsoft, Huawei, etc.. Van lehetőségem valós eszközökön való gyakorlásra, amit ki is használok.
Amit suliban tanulok, az már rég elavult, sajnos a laborunknak nincs pénze fejleszteni szinte semmit, hála a költségmegvonásoknak. Arra gondoltam, hogy a napra kész tudást bizonyítandó jó ötlet lenne letenni néhány gyártói cert-et, DE vidéki kollégista lévén nem igazán vagyok eleresztve anyagilag, így a 80-100$-os vizsgadíjakat nem tudom kifizetni.
Ebben szeretném kikérni a tanácsotokat, hogy mely cert megszerzéséből profitálhatom a legtöbbet?
Válaszokat előre is köszönöm! :R

U.i.: Mindenféle tananyagot biztosít az osztályom, illetve a munkahelyi könyvtár.

(#3013) kraftxld válasza Poultier (#3012) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Pedig a $100-as MS vizsga még az olcsóbbak közé tartozik, ha ezt sem tudod kigazdálkodni akkor nincs igazán sok értelmes javaslat.
Esetleg a gyárral lehetne egyezkedni, hogy kicsit kevesebb pénzért melózol és 2 havonta megdobnak egy vizsgakuponnal. Ők úgyis leírhatják költségként.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3014) djgeg válasza Poultier (#3012) üzenetére


djgeg
őstag

Hát a 100$ még olcsónak számít! Főleg ha figyelembe vesszük, hogy így nem veszed meg a hivatalos könyveket (méregdrágán) és a képzésen se veszel részt (ami az előzőknek a sokszorosa).
Mindezek mellet volt régebben ha jól emlékszem valami diák kedvezmény vizsgadíjakra. Vannak beta vizsgák ingyen is. Vannak ingyenesen szerezhető kuponok MVA-ról pl. Arról nem is beszélve, hogy hasznos tudással lát el.

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#3015) FLx válasza Poultier (#3012) üzenetére


FLx
addikt

Ha nappalis diák vagy, akkor lehet kapni az iskolában ingyenes vagy legrosszabb esetben 50%-os kupont.

(#3016) Konflikt válasza timelord1987 (#3009) üzenetére


Konflikt
addikt

belepsz, fogalasz idopontot kb ennyi:)

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#3017) zsolti.22


zsolti.22
senior tag

Sziasztok!

MCSA-ra milyen könyvekből érdemes tanulni?

(#3018) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

Sikeres 74-409-es vizsgához jár az MS Certificate vagy több vizsgát kell letenni?

(#3019) belaolle


belaolle
csendes tag

Sziasztok!

Lehet hogy ez most egy kicsit off amit kérdezek de Mcsa Windows Server 2008- minősítéssel milyen állásra lehet pályázni (most szereztem meg). Mit érdemes figyelembe venni a jelentkezés során ? Ha van bármi tipp vagy ötletetek nagyon sokat segítene..

Előre is Köszi

B

Találd meg önmagad....

(#3020) FLx válasza belaolle (#3019) üzenetére


FLx
addikt

System admin állásra pl. De magában sehol nem lesz ez elég, maximum az előny rovatot tudod vele erősíteni.

(#3021) DopeBob


DopeBob
addikt

Sziasztok,

Exchange tanfolyamra hova/kihez érdemes menni (ahol elfogadnak SA vochert is)?

Illetve 2010 vagy 2013? Teljesen szűz terület még, érdemes a 2010-el kezdeni, vizsgázni és azt upgradelni 2013-ra? Valószínűleg 2010-el már nem lesz dolgom.

MZ/X

(#3022) Konflikt válasza timelord1987 (#3018) üzenetére


Konflikt
addikt

jar, reszletek. csak ezt az egyet kell teljesiteni

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#3023) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Szerdán megint egy Exchange 2013-as duplavizsga kör, hétvégén tanulni kéne rá, aztán majd meglássuk :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3024) kraftxld válasza DopeBob (#3021) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Tuti lesz még 2010-el dolgod :) A 2013 még eléggé küzdős, bár most már SP1 is van, Win 2012 R2-n elérte a vállalható kategóriát.
Csak 1-2 cégnél álltunk még át 2013-ra, de eléggé küzdős volt néhány dolog.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3025) DopeBob válasza kraftxld (#3024) üzenetére


DopeBob
addikt

2012 R2-n? Az alap az adott, 2008 R2-re lenne telepítve majd, akkor az még felejtős? Már elég rég kiadták, azt hittem már kibukott minden hibája :( Igazából tök új projekt, nem szívesen vetetnék már 2010-et.

MZ/X

(#3026) kraftxld válasza DopeBob (#3025) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Outlook kliensek milyen verziójúak?
2008 R2 alatt megy a 2013-as Exchange, de én 2012 R2-re raknám.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3027) DopeBob válasza kraftxld (#3026) üzenetére


DopeBob
addikt

Egyelőre 2010, de frissítési garancia van, úgyhogy akár 2013 is lehet. 2012-es szerver licenc nincs, 2008 R2-ből viszont van szabad.

Levelező szervert üzemeltettem már de az Exchange az még új lesz. Sőt még azt sem tudom biztosan, hogy Office 365 vs Exchange 2013 párharcból ki jönne ki győztesen, végig kell számolgatni, melyik mennyibe kerülne.

Valami könyv van esetleg, aminek nekieshetnék? MS Press könyvek már feltételeznek némi Exchange tapasztalatot... illetve továbbra is várnék tippet, melyik tanfolyamra és kihez érdemes menni.

[ Szerkesztve ]

MZ/X

(#3028) kraftxld válasza DopeBob (#3027) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Tony Redmond-nak van egy elég jó és vaskos 2013 könyve, én azzal kezdenék.
A tanfolyás nem tudom mennyire hasznos, és elkezdeném nyomkodni VMware workstation-ben, egy DC-t klónozol a gyári rendszerből, aztán azzal eljátszol :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3029) DopeBob válasza kraftxld (#3028) üzenetére


DopeBob
addikt

Az a két kötetes? Abba már belenéztem, de az sem Exchange szüzeknek van :B

Tanfolyamra még pont van elég vócser, úgyhogy azt nem hagynám ki semmiképpen.

MZ/X

(#3030) kraftxld válasza DopeBob (#3029) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Exchange szűzeknek ez a könyv a legjobb: [link]
Igaz 2007-ről szól, de az alapok megvannak benne, és ha jók az alapok könnyen megtanulhatod a különbségeket.
Ha meg nagyon akarsz tanfolyni akkor én erre mennék el: [link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3031) djgeg válasza DopeBob (#3027) üzenetére


djgeg
őstag

Mi 400 fővel használjuk az Office 365 öt (nem csak exchange), pont most gondolkodunk el a saját exchange 2013-on. Miért? Mert az Office 365 igazán kis mennyiségnél volt előnyös, most már többet fizetünk, mintha mi üzemeltetnénk, és vagy pluszba még ott maradunk licencelni pár office licence pakot.

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#3032) belaolle válasza DopeBob (#3027) üzenetére


belaolle
csendes tag

Szia!

Tanfolyamot keresel akkor itt van egy megoldás, rendes nagyon a srác aki csinálja és elérhető áron(jártam/járok hozzá tanfolyamokra)
http://forsitis.hu/

Hívd fel bátran május első hetében indul valamikor Exchange tanfolyam nála. Egy telefont megér szerintem...

Sok szerencsét

Üdv B

Találd meg önmagad....

(#3033) jFox


jFox
őstag

Sziasztok!

Ezekből kellene valamelyikből vizsgát tennem: 70-688 Configuring Windows8 vagy 70-689 Managing and Maintaning Windows 8
Tudtok ajánlani tananyagot amiből érdemes felkészülni ezekre? Esetleg valahol eérhető braindump?
Előre is köszönöm a válaszokat! :R

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#3034) jFox válasza jFox (#3033) üzenetére


jFox
őstag

Bocs, elírtam a számokat 70-687 és 70-688. :B

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#3035) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

Ezek a laborok ingyenesen használhatóak?
http://technet.microsoft.com/en-us/virtuallabs?id=mnfRF7L10Hs

(#3036) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Csatlakozom a Microsoftos táborhoz első cert-emmel: a 98-366 vizsga után Passed feliratot láttam a monitoromon :DD
(mondjuk CCNA papírral a kezemben nem annyira nagy dolog, de ingyé' volt, gondoltam nem hátrány ez az önéletrajzban :) )

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#3037) Yushchenko


Yushchenko
őstag

Sziasztok!

Melyik vizsgaközpontba érdemes bejelentkezni vizsgára Budapesten? Illetve az MS honlapján látom a 100 USD-s vizsgadíjat, de a központok honlapján nem látok semmi információt a vizsgák áraira vonatkozóan.

Előre is köszönöm!

Üdv. Yush

(#3038) Khan13 válasza Yushchenko (#3037) üzenetére


Khan13
senior tag

Netacademiát tudom javasolni, nagyon rendesek, és a hely is kellemes. A prometricen most bekattintgattam, és mutatja a 100USD-t. Ha emailen regisztrálsz náluk (küldenek egy kitöltendő formot), és helyben fizetsz, akkor kicsit drágább, legalábbis amikor voltam múlt tavasszal.

(#3039) Yushchenko válasza Khan13 (#3038) üzenetére


Yushchenko
őstag

Köszönöm a választ!

Abban tudsz segíteni, hogyen lehet ezzel a 100USD-s árral regisztrálni?

(#3040) Khan13 válasza Yushchenko (#3039) üzenetére


Khan13
senior tag

Prometricet kell végig nyomogatni, nagyjából next-next finish módon. A Test Sponsor a Microsoft, onnantól értelemszerűen kitöltöd, a végén kéri a bankkártya adataidat. Ha nem szeretnél ilyen módon fizetni, akkor írsz a Test Centernek, ami példánkban mondjuk a NetAcademia, ők pedig visszaírnak a részletekkel, de ahogy mondtam, így várhatóan drágább.

(#3041) Yushchenko válasza Khan13 (#3040) üzenetére


Yushchenko
őstag

Köszi, ez így rendben van. Csak valamiért nem enged beregisztrálni :S

(#3042) FLx válasza Yushchenko (#3041) üzenetére


FLx
addikt

Az mit jelent? Hibaüzenet? Amúgy nyáron általában zárva van egy csomó központ.

(#3043) Yushchenko válasza FLx (#3042) üzenetére


Yushchenko
őstag

Nem megy tovább, hiába nyomok rá a Submit-re. De nem ír hibát... Már sok böngészővel teszteltem, illetve írtam a helpdesknek.

(#3044) Yushchenko válasza FLx (#3042) üzenetére


Yushchenko
őstag

Visszaírtak, hogy csak ideiglenes volt a hiba. Mostmár be tudtam regisztrálni, köszönöm a segítséget!

Most keresgetnék anyagokat a felkészüléshez, 410, 411, 412-höz. Esetleg valami tuti tipp, ami átfogóan leírja az érintett témaköröket? Próbateszt van valahol?

(#3045) Khan13 válasza Yushchenko (#3044) üzenetére


Khan13
senior tag

MS Press könyvek címükben a vizsga nevével és számával, Microsoft Virtual Academy, 90 Days to MCSA és hasonlók. MVA kurzusoknak szokott lenni teszt része is.

(#3046) Yushchenko válasza Khan13 (#3045) üzenetére


Yushchenko
őstag

Köszi!

(#3047) vzozo válasza Yushchenko (#3044) üzenetére


vzozo
senior tag

Egy jótanács: ezek a mai MS Press könyvek inkább egy bő lére eresztett marketingkiadványnak foghatók fel, ég és föld a különbség szakmai szinten a mostani 2012-es és a régi pl. 2003-as könyvek között. Nem hiába voltak régen 800-1000 oldalasak, ma pedig 3-400 oldalban "lenyomják"...

A becsületükre szóljon, hogy legalább minden témakört telepakolnak Technetre mutató linkekkel, ahol aztán részletesebben el lehet mélyülni egy-egy témában. Illetve ha nem dolgozol ezzel napi szinten (minden technológiával biztosan nem), akkor elengedhetetlen egy jó játszós tesztkörnyezet.

(#3048) Yushchenko válasza vzozo (#3047) üzenetére


Yushchenko
őstag

Köszönöm a tanácsot!
Szerencsére dolgozok win2012 (persze többet 2008 és 2003) környezetben, de az igaz, hogy mindennel nem foglalkozok, illetve szeretem nem bántani őket, ha egyszer már működnek. Ill. elég sok RAM van a laptopomban, el tudok futtatni egyszerre 3-4 virtuális gépet.

(#3049) RaPiDsHaRe


RaPiDsHaRe
aktív tag

Sziasztok!

Ezek az MS vizsgák milyen nyelvan történnek?

(#3050) kraftxld válasza RaPiDsHaRe (#3049) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Olyan nyelvan amit kiválasztasz :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.