Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Ferger válasza LOTR (#50) üzenetére


Ferger
tag

Nézd: Munka melett próbálj meg elvégezni egy nappalit, vagy levelezőt. A GDF-en nem kell állandóan több száz kilómétert utazni, az országban max 50. km-en belül mindenhol van egy konzultációs központ.
Pár százezerért nappalis diplomát lehet venni, számold csak ki, hogy pl. 4 évig jársz, az 48 hónap, szorozd meg csak 100.000-el, az majdnem 5 guriga.
Ebből lejön a 8X kb. 120.000 tandíj, az mondjuk egy misi.
Még így is marad kb. 4, amiből lehet etetni a gyereket, és élni, nem élősködni a szülőkön.
Ennyi lóvétól esel el, ha nem dolgozol melette.
Ha apuci nem támogat, akkor melyik az olcsóbb diploma?
Amúgy diploma != egyetem.

Ha Isten a harmadik napon teremtette a Napot, a Holdat és a csillagokat, hogyan mérték az első két napot?

(#52) LOTR válasza Ferger (#51) üzenetére


LOTR
addikt

én azt arra értettem hogy volt többször is az a botrány hogy a rendszergzda pár százezer ft ért kiállított egyéb papírokat
amúgy valóban sokba kerül vidéken tanulni, de elég sok álláshírdetésben kiírják hogy kivéve Gábor Dénes (persze ha vki valóban tanul akkor úgyis tudni fogja mindegy hol csinálja), de azért ez álláskeresésnél sokat számít sztem

One Ring to rule them all

(#53) lúzer


lúzer
veterán

upsz!

mostanában mi a véleményetek?
mert én is elkezdtem, de bizonytalan vagyok.

tényleg ilyen negatív a vélemény az iskoláról?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#54) Thyb válasza lúzer (#53) üzenetére


Thyb
senior tag

Beszéltem HR-esekkel, és szerintük igen. Ha nem is dobják ki rögtön az anyagodat, 1-2 pozicióval általában alacsonyabb beosztást kapsz minty a más sulin végzők. Sajna hire ment, hogy pls a kommunikáció szakosoknál milyen követelmények vannak (állitólag semmi), és ezek után a legtöbb cég általánosit.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#55) lúzer válasza Thyb (#54) üzenetére


lúzer
veterán

és ha állásban maradok?
(munka mellett csinálnám)

később meg már van szakmai gyakorlat?

tudom, hogy ez hülye kérdés de érdemes végigjárni?
statisztikát nézve 25% járja ki.
akkor talán mégse olyan laza?

bár nekem is van olyan osztálytársam, aki tuti hogy kibukik, nem is értem miért jár, mások fizetik talán

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#56) Müge válasza Ferger (#1) üzenetére


Müge
tag

Mivel egyre inkább szaporodnak a gagyi főiskolák, a jó nevű intézményeken szerzett diploma felértékelődik. Ez mindenre igaz, informatikusokra is. GD-s diplomával nem lehet ugrálni, baromi rossz híre van, megjegyzem, nem alaptalanul.
Ha tudsz felmutatni érdemi gyakorlatot, talán sikerül ellensúlyozni a diplomád ''származását'', egyébként ne sok jóra számíts... Ez van, közgázon is, máshol is, nem mind1, h. Corvinust vagy valami noname intézményt végeztél...

A tévedés híd a tapasztalatlanság és a tudás között - Theroux

(#57) fokukac válasza Müge (#56) üzenetére


fokukac
nagyúr

Namost, a Corvinus is elég noname, mert ezt a nevet senki sem ismeri. szerencsére az én diplomámban még a régi név szerepel... (megkönnyebbült szmájli)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#58) Müge válasza fokukac (#57) üzenetére


Müge
tag

Najóvanmosmá:DD

A tévedés híd a tapasztalatlanság és a tudás között - Theroux

(#59) Müge válasza Müge (#56) üzenetére


Müge
tag

Mielőtt vki félreértené, maximálisan úgy gondolom, h. a tudás az illető személytől, és nem a képzéstől/sulitól függ elsősorban, de itt most nem is erről volt szó.

A tévedés híd a tapasztalatlanság és a tudás között - Theroux

(#60) jakobkacsa válasza fokukac (#57) üzenetére


jakobkacsa
senior tag

en meg jol benyalom, es szegyenkezhetek majd juniusban, hogy valami Corvinus nevu helyen vegeztem...
bar azert gondolom a tisztelt munkaeropiac nagyon is tisztaban van a nevvaltassal

Dyslexia for cure found!

(#61) efge


efge
aktív tag

szerintem gdf-et csak melo mellett erdemes elvegezni.
mivel sok helyen az oneletrajzodat egybol hajitjak a kukaba, ha nincs diplomad, felsofoku vegzettseged, ezert kell a gdf. mivle az a legkonnyebb elvegezni. ez teny.

tanulas szempontjabol ne varj sokat tole. arra jo, hogy oda jarsz 4 evig, kifizetsz x osszeget es cserebe lesz diplomad.

A tűzfal a gyengék menedéke! A bátrak IEt használnak!

(#62) fokukac válasza jakobkacsa (#60) üzenetére


fokukac
nagyúr

a munkaerőpiac már a régi névre is szarik... :(

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#63) Tsunami


Tsunami
senior tag

Az informatikai szakmában az a lényeg mit tudsz, milyen referenciáid vannak, mit tudsz felmutatni + mennyi embert ismersz. A GDF-re jártam én is pár évet, de huztam el, mert szerintem amit ott tanultam volna, tök fölösleges, egyrészt mert nem érdekelt, másrészt pedig amit jelenleg tudok (magamtól, meg egy kis képzés) azt nem tanultam volna ott, ergo, tudásilag nem lennék előbb, a papír meg csak papír marad, én lehet hogy meg tudok olyat csinálni amit egy diplomás nem, és akkor már nem is számit a papír, mert a gyakorlati tudás 100% lényegesebb ezen a téren mint az hogy kinek van diplomája. A GDF-eseket meg mind leszarják, már elnézést, ezt tudom, és ha nincs valakinek kemény referenciája, összeköttetése, akkor nem sok esélye van, de ez vonatkozik BME-re is, csak az elismert legalább.

''három a kettő tizen''

(#64) efge válasza Tsunami (#63) üzenetére


efge
aktív tag

egyetertek azzal amit irsz, de vedd figyelembe hogy vannak olyan munkahelyek ahova nem vezsnek fel ha nincs diplomad, illetve vannak akik ha megszereznek egy diplomat jobb allast kaphatnak cegukon belul, tobb fizetest kapnak. ahogy latom ezek az emberek vegzik el a gdf-et.

A tűzfal a gyengék menedéke! A bátrak IEt használnak!

(#65) Tsunami válasza efge (#64) üzenetére


Tsunami
senior tag

Igen az igaz amit írsz, hogy eleinte jobb, eleinte több pénzt kapsz, hosszútávon nem biztos mert az előrelépéshez is megint mi kell? vagy nyalás, vagy ismerettség, ha valaki nem akar évekig ugyanabban a pozicióban lenni. Legjobb ha ismernek sokan, vannak jó referenciák, dolgozol valahol, és csinálsz külső megrendeléseket, esetleg a saját szakállra dolgozás teljesen, persze ha már az alapok megvannak. Ez itt Magyarország, ezt nem szabad elfelejteni, hiába vagyunk únióban ha a lényeg nem úniós: a fizetések és a hozzáállások. A GDF-re pedig tényleg az megy (nem bántani akarok senkit, mer én is odamentem) aki nem tud jobb suliba bekerűlni, és ezt tudja mindenki. A mai diplomások közűl elég kevesen tudnak jól elhelyezkedni, nem ebszélve arról, hogy sokan még a szakmájukban sem dolgoznak.

''három a kettő tizen''

(#66) beeboy


beeboy
addikt

gdf helyett írj dgc-t az önéletrajzba.

Dennis Gabor College ;]

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#67) bcs


bcs
aktív tag

én most találtam egy olyan hirdetést, ahol kifejezetten frissen végzett gdf-eseket, mag kandósokat kerestek.

(#68) Thyb válasza lúzer (#55) üzenetére


Thyb
senior tag

Én suli mellett végeztem el a SZIF-et, és ilyen esetben senkit sem érdekel, hogy hova jártál, hanem hol és mit dolgoztál. Ilyenkor a fősuli már csak papirnak minősül, és azért segit elhelyezkedni, mert bizonyos cégek csak akkor alkalmaznak valakit az üzletpolitikájukból kifolyólag, ha papirod is van. Persze belső előmenetel lehetséges 1 bizonyos pontig, de utánna a papir mégiscsak előjön a legtöbb esetben. Az a korszak amikor a kiváló dolgozó jelvény elég volt az előmenetelhez sajna már letünt.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#69) Thyb válasza bcs (#67) üzenetére


Thyb
senior tag

Összeg? Nem azért van, mert tudják, hogy máshol kiszórják őket, s igy alacsony áron be lehet őket szervezni?

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#70) lúzer


lúzer
veterán

köszi mindenkinek

csak tényleg bizonytalan vagyok
ahhoz mit szóltok, hogy a statisztikák szerint csak 25% végzi el?
vagy azért van mert tényleg bárkit felvesznek?

[Szerkesztve]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#71) lorcsi


lorcsi
veterán

nem tudom hogy hol hogy tanítanak csak arról tudok nyilatkozni ahol én tanulok:De-MFK
EGY NAGY NULLA ZA EGÉSZ .
egész vizsgaidőszakon az egyetemre kellett kijárnom hogy tudjak a neptunon vizsgákra jelentkezni & ''ez a egkisebb baj''
amíg a vizsgára várok még le se lehet ülni max a radiátorra ha nem éget..:F
a tanárok szinte semmit nem oktatnak pl. kivitelszervezés,épszerk,számvitel az egész egy nagy nulla
a jegy beírás pofára megy!!!
az elsős Közgáz tanáromon kívül egy normális tanár sincs.....

(#72) lúzer válasza lorcsi (#71) üzenetére


lúzer
veterán

mi ez a rövidítés? (mfk)

bocs, de nem ismerem

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#73) lorcsi válasza lúzer (#72) üzenetére


lorcsi
veterán

DE-MFK
Debreceni Egyetem - Műszaki Főiskolai Kar
Menedzser vagyok épírész rajzpokat csinálok:F
& komoly számvitelt követelnek tőlünk de ha elvégezzük nem is tervezhetünk..(nem is akarnák..:F)

(#74) Gabcsika


Gabcsika
tag

Az egyik haverom jövőre végez a GDF-en. Munka? Esélytelen. Sajnos. Láttam az infós szigorlati(!) vizsgájukat (infós a gyerek). Egy kérdés, három válaszlehetőség. ''Válassza ki a helyes megoldást!''. Atyám... És ez szigorlaton!
Viszont a GDF nagyon gusztusos prospektusokat gyárt (nyilván van miből, ezt mondanom se kell), amivel a negyedikes végzősöket ''elcsábítja/hatja'', ill. az, hogy a tandíj (legalábbis a többi ilyen pénzes sulihoz hasonlóan) nem megfizethetetlen. A dipi szart se ér, ''de legalább a gyerek 4 évig jó helyön van... (addig sé otthun)''

De egyetértek azokkal, akik a diploma mellékességét hangoztatják. Úgyis az számít meg tudod-e csinálni vagy sem. A versenyszférában. Persze.

Freedom, Nature, Love & Music

(#75) jimhun


jimhun
senior tag

Én most vagyok másodéves a Zalaegerszegi GDF-en. Azért kelett ide jönnöm mert egész Zala megyében (de szerintem máshol sem) nem találtam olyan sulit ami mellett dolgozni tudtam volna. Eleve az ember csak hétvégén ér rá akkor sem mindig. Na EZ a GDF nagy előnye !!!
Az assszonyka a Kodolányira jár Pestre, ahol megmondták ha 2-3x hiányzik egy tantárgyból már felejtheti is el a félévet. Szerencsére a munkahelyén elengedik Pénteken is, csak ez sok helyen nem így van !!! (Ráadásul amikor jelentkezett azt mondták neki hogy pénteken nem lesz suli).

Ja a GDF nagy előnye hogy olyan tankönyveket ad (ingyen !) amikből igenis ha valaki akarja nagyon jól meg tudja tanulni a dolgokat. Mellesleg úgy tudom sok főiskolán használják a GDF-es tankönyveket. Az más hogy a tanárok hogy állnak hozzá, meg hogy ha csak végigpuskázod az egészet akkor is meg lehet szerezni a diplomát. Legalábbis a tanárok nagy részénél.
Aki akar az igenis megszerezheti a ''normális'' tudást itt is

(#76) Gabcsika válasza jimhun (#75) üzenetére


Gabcsika
tag

Aki akar az igenis megszerezheti a ''normális'' tudást itt is

Az áram is mindig a kisebb ellenállás felé folyik...

Freedom, Nature, Love & Music

(#77) jimhun válasza Gabcsika (#76) üzenetére


jimhun
senior tag

én azokról beszélek akik tényleg szeretnének tanulni. Azok itt is megtanulhatják azt amit a másik iskolákon. Az tény hogy nagyon sokan vannak akik csak azért járnak ide hogy ''legyen egy diplomám'', aztán majd valahogy lesz.

Könnyű leszólni azokat akik ide mennek, de mint ahogy nekem is nem volt más lehetőségem csak ez.....és nem a ''kisebb ellenállás'' miatt mentem ide...

(#78) jimhun válasza Gabcsika (#74) üzenetére


jimhun
senior tag

''''A dipi szart se ér, ''de legalább a gyerek 4 évig jó helyön van''''''
Általában a GDF-re nem azok jönnek akiket a gazdag apuka, gazdag anyuka ''berak'' egy főiskolára, hanem akik munka mellett szeretnének tanulni.
A gazdag gyerekeknek ott van a többi fősuli, amit egy ''jómunkásember'' nem engedhet meg...

(#79) #57764352


#57764352
törölt tag

összegezzünk: megéri odamenni vagy nem munka mellett?
hogy csak egy papírt adjon, arra jó?

(#80) jimhun válasza #57764352 (#79) üzenetére


jimhun
senior tag

Jó kérdés. Főleg ha azt nézed hogy mennyi pénzt rááldozol a dologra. Egyébként volt egy nagy cég (villanyégőket gyárt, nem mondom mi :) ). Oda jelentkeztem és be is kerültem volna (programozó a végzetségem OKJ) csak éppen azt mondták hogy nem csak a tudás kell hanem kelle az a bizonyos papír is.... tök mindegy hogy GDF vagy akármi..

(#81) Gabcsika válasza lorcsi (#71) üzenetére


Gabcsika
tag

az elsős Közgáz tanáromon kívül egy normális tanár sincs.....
Aki pedig egy fiatal csajszi..., ugye? Úgy már mindjárt más! Van értelme suliba járnod, nem igaz? :DD

Freedom, Nature, Love & Music

(#82) Gabcsika válasza jimhun (#80) üzenetére


Gabcsika
tag

Egyébként szörnyű ez a ''papír-mizéria'', nem?

''- Jó napot, uram!
- Jó napot!
- Papírjai?! PAPÍR, PAPÍR, PAPÍR!!! Grrr...
- Ááááhhh''

Kb. :D

Okádék dolog. A ''modern'' társadalomban a papír tesz emberre? Úgy látszik!

(Ez nem jimhun-nak válasz, a reply csak az ő beírására jutott eszembe)

Freedom, Nature, Love & Music

(#83) jimhun válasza Gabcsika (#82) üzenetére


jimhun
senior tag

Az ! Ez egyszerűen undorító, bár úgy tudom a nyugatibb országokban elsőként a tudást vizsgálják, és csak utána nézik a papírt.

Nekem egyébként az a célom a gdf-fel, ha elvégzem akkor megyek egyből ki külföldre(ott ugyanúgy elfogadják mint bármely más diplomát) vagy csinálok egy másoddiplomát(az ugye csak 2 év, és ott nem olyan szigorú az hogy mikor vagy ott stb..tehát meg tudja csinálni egy olyan valaki is akinek sok a munkája mellette).

(#84) DaSilva válasza jimhun (#77) üzenetére


DaSilva
senior tag

A 'nem volt más lehetőség' nem indokolja azt, hogy a gdf Magyarország legnagyobb felsőoktatási intézménye huszonakárhány-ezer fős hallgatói létszámmal. A 'kisebb ellenállás' már sokkal inkább.

Az meg nem szempont, hogy aki tanulni akar, az itt is megtanulhatja. Há persze, aki nagyon akar, az otthon is odaülhet a net elé, és szépen összevadássza magának.

a topikcím az ugye az, hogy 'Mennyit ér a diploma, ha a Gábor Dénesen tanulok?'
Ha gyakorlatiasan a munkaadó szemszögét vesszük: mivel az iskolát _nulla_ erőfeszítéssel el lehet végezni, egy gdf-en kiállított papír az égvilágon semmit nem árul el az illető képességeiről. Ergo a gdf-es diploma szart sem ér.

huss, fohászom száll feléd

(#85) lorcsi válasza Gabcsika (#81) üzenetére


lorcsi
veterán

nem. egy idős fickó volt de olyan jó volt bejárni az előadásaira hogy eszméletlen reggel 8-tól volt (matekon pl. mad'elaludtam ..arra nem sokáig jártam..)& szinte csüggtem a szavain...soha ne,m tanultam előtte közgázt de ő megtanította....

(#86) bcs válasza Thyb (#69) üzenetére


bcs
aktív tag

de valószínű.

(#87) jimhun válasza DaSilva (#84) üzenetére


jimhun
senior tag

Mellesleg akiket én ismerek és a GDF-en végeztek soha nem volt azzal gondjuk hogy elfogadják vagy nem.

Szerinted akkor milyen más lehetőség lenne pl számomra?????



''nem indokolja azt, hogy a gdf Magyarország legnagyobb felsőoktatási intézménye huszonakárhány-ezer fős hallgatói létszámmal. A 'kisebb ellenállás' már sokkal inkább.
''
Azért a legmagasabb a létszám mert a GDF-nek van a legtöbb helyen kihelyezett szakja !!! (Ezzel elég nagy hülyegéget mondtál). Ahova én járok rajtam kívül kb 12 vannak ugyanazon a szakon-évfolyamon. Ja, itt nagykanizsaán meg is szünt mivel nem volt megfelelő a létszám.
Tanulj otthon az intenet elött, csak nem tudom kitől kapsz akkor papírt, ami ugye kell, amélkül a tudás nem ér semmit.

(#88) petyax válasza DaSilva (#84) üzenetére


petyax
aktív tag

''mivel az iskolát _nulla_ erőfeszítéssel el lehet végezni'' Szerintem előbb próbáld meg elvégezni és utána állíts ilyeneket. Semmivel nem könnyebb elvégezni, mint bármelyik másikat, ha valaki normálisan megtanulja a dolgokat és főleg munka mellett. Pl. nem olyan egyszerű egy programnyelvet magadtól megtanulni és utána levizsgázni belőle. (pascal, c++), vagy matek szigorlat, ssadm, adatbáziskezelés...
Én ismerek olyat, aki elkezdte, nem ment neki, átment az Elte-re és azt mondta, hogy sokkal könnyebb.
Igaz, hogy sokan azért csinálják, hogy legyen egy papír, de azoknak a nagy százalékuk soha nem fejezi be.

És diplomamunkának is lehet olyat készíteni, hogy külön kiemelje a BME-ről érkező vizsgabizottság is a munkádat.

Egyébként én nem úgy veszem észre, hogy nincs értéke, mert eddig soha nem érdekelt senkit, hogy hol szereztem a diplomát, a lényeg amit tudsz és elsajátítassz mellette (programozás, html, flash...)

(#89) Müge válasza #57764352 (#79) üzenetére


Müge
tag

Ha tényleg nincs más lehetőség, mehetsz oda munka mellett.
De ha pl. választasz egy nívósabb helyen egy levelező tagozatos infós/progmatos stb. szakot, lényegesen többet érsz vele. Meg levelezőnél nem kötelező ám bejárni, mint sokan hiszik, tehát GD ebből a szempontból sem előny.

Tényleg az számít, hogy tudsz-e, vagy sem, de egy cég számára kézenfekvő szelekciós szempont a diploma, jobb, mint a kb. 5-600 jelentkezővel többfordulós tesztet csináltatni.

Ha nem kérnének diplomát, mi lenne? Egy meghirdetett állásra ( mondjuk sztenderd programozó ) jelentkeznének több ezren, vagy még többen. Mi alapján szűröd őket?

1. Tudásuk -> teszt -> költséges, időigényes, esetleges, de nem a papír számít

2. Diplomájuk -> gyors, olcsó, de nem garancia a tudásra

3.

Először megnézik, van-e diplomád.
Ha van, milyen? Megnézik, milyen minősítéssel végeztél.
Mennyi a gyakorlatod? A gyakorlatod releváns-e az állás szempontjából?
Tudsz-e nyelveket? Milyen szinten?
Ha kielégítőnek találják úgymond a papírjaidat, mehetsz interjúzni, ahol multik de nagyobb magyar cégek esetében is pl. angolul megy a beszélgetés akár szakmai dolgokról is, egyből kiderül, tudsz-e vagy sem. Egyébként ezek a szelekciós eljárások a legtöbb esetben töbfordulósak, nem lehet papír/tudás kérdést csinálni belőle, az egyik nincs meg a másik nélkül, punktum!










A tévedés híd a tapasztalatlanság és a tudás között - Theroux

(#90) Müge válasza petyax (#88) üzenetére


Müge
tag

Igen, megLEHET tanulni, LEHET ilyan diplomamunkát csinálni, és LEHET keményen tanulni, valóban felkészülni egy vizsgára, LEHET valódi tudást szerezni, de ha az ember nincs rákényszerítve a tanulásra... :F

Bátyám 3000 forintért szigorlatot vállalt, szépen keresett vele, igen, lehet tanulni, de az ízi véj, az ízi véj...
Nem arról beszéltünk, hogy egyénileg ki tanul, hanem mi a követelmény!
Nekem is van rakat ismerősöm, hát, hadd ne mondjam, miket mesélnek! Ezzel, ismételten hangsúlyozom, nem azokat minősítem, akik ott tanulnak, mert az az egyéntől függ, hogy okosan, vagy ostobán jössz ki a GDF-ről, hanem az intézmény nem jó. Ennyi.

A tévedés híd a tapasztalatlanság és a tudás között - Theroux

(#91) lorcsi


lorcsi
veterán

Hogy van mint van ez a diploma Miről kell írni c egyáltalán fogalmam sincs erről mi & hogy van a diploma munkával???:Y
A de-MFK-n a könyvekért olyan mintha 2x vagy 3x árat kérnének..:F idén vettem először eu ismeretek köny vet nem volt más választás ez volt 2500huf....
csúcs ráment az egész tankönyv támogatás....:Y

[Szerkesztve]

(#92) adalbert1


adalbert1
veterán

Sziasztok!

Gondoltam hozzászólok én is a témához, mivel a GDF-en tanulok.(igaz, most évet halasztok).
Szerintem az tévhír, hogy könnyű suli lenne, vagy csak én nem tanultam soha eleget:)

Vannak nehéz tantárgyak, de viszont vannak nagyon könnyűek is, ez gondolom minden suliban így van...
Viszont államin tényleg az a jó, hogy nem kell fizetni, + a könyvek is ingyen vannak.

Az is igaz, hogy elég sok link alak jár ide, és tényleg sok olyan arc is, akinek a szülei kicashelik a tandíjat, csak hogy legyen diplomája a gyereknek. Az ilyenek tényleg rontják a suli hírnevét.

Aki akarja, megtanulja a dolgokat, viszont sok tantárgyból könnyen is át lehet csúszni.

(#93) jimhun válasza Müge (#89) üzenetére


jimhun
senior tag

Hidd el én nem akarom Őket isteníteni, mert lehúznak félévente 150 rugóval:).
Én is szívesebben mentem volna valami nívósabb helyre, de én tényleg úgy tudom hogy ott sokkal szigorúbban veszik e bejárást, legalábbis ha azt nézem ahogy az asszonykámnak kell járnia(minden péntek, kötelező). És Ő levelező.
Mindenesetre még annyit hogy szerintem biztos hogy többre megyek vele mint ezzel ami most van(OKJ programozó), mert ez tényleg semmit nem ér. (Pascal rulez !!! :)).
Még esetleg annyit fűznék hozzá hogy az egyik ismerősömegy nívósabb helyen tanul és érdekes módon ők programozásból Pascalt tanulnak, a GDF meg ugye Java-t tanit, amivel az ember azért többre megy szerintem.

(#94) faster


faster
nagyúr

Én azt hallottam, hogy elsősorban a számonkéréssel van probléma, túl könnyűek a vizsgák.

(#95) jimhun válasza faster (#94) üzenetére


jimhun
senior tag

Ez igaz. Ezzel én sem értek egyet. Csak ez hülye dolog...mert ha nehezebb a vizsga akkor a sok lámát kiba*ák és kevés lesz a létszám , akkor viszont nem indul új évfolyan és aki tanulni akar az sem tud...Így jártam én is Nagykanizsán, egyszerűen nem indult évfolyam..

(#96) DaSilva válasza petyax (#88) üzenetére


DaSilva
senior tag

'Én ismerek olyat [...]'

Én meg olyanokat ismerek, akik nem éppen százas izzók, és hasítanak a gdf-en.

'Semmivel nem könnyebb elvégezni, mint bármelyik másikat'

Szerintem azért próbálj meg elvégezni egy másikat. Mondjuk teszemazt a műinfót a BME-n. Mondjuk teszemazt egy kurrens szakirányon, ahova 4,8+ -as átlaggal lehet bekerülni.

'[...]és főleg munka mellett'

Szerintem próbáld meg a Sote áok-t elvégezni 'főleg munka mellett'. Megnézem meddig jutsz.

'átment az Elte-re és azt mondta, hogy sokkal könnyebb.'

Az Eltén az info egy tanári szak. Nem mérnök, nem kutató, tanár. Ha ez mond valamit. Ha nem, akkor annyit segítek, hogy tanári szakokból 2 db felvétele kell ahhoz, hogy emberszámba vegyenek. De sokan csinálnak hármat.

'És diplomamunkának is lehet olyat készíteni, hogy külön kiemelje a BME-ről érkező vizsgabizottság is a munkádat.'

Már csak az a kérdés, hogy miből emeli ki.
De most ez megint az a téma, hogy 'de a gdf-re igenis járnak értelmes emberek'. Biztos járnak.

'mert eddig soha nem érdekelt senkit, hogy hol szereztem a diplomát'

Addig örülj. Csak úgy viccből próbálj meg egyszer elhelyezkedni egy piacból élő kis magyar szoftvercégnél.

huss, fohászom száll feléd

(#97) jimhun


jimhun
senior tag

Szerintem felesleges ilyeneken vitázni....
Egy Gdf-es is lehet egy cégnél olyan helyen ahol kap nettó 700-at. És a BME-s vagy SOTE-s is lehet olyan helyen hogy kap max 150-200-at.
Meg persze FORDÍTVA is.

Tudja mindenki hogy szerepe van a diplomának, de nagyos sok minden számít ezen kívül is. Kis országunkban főleg az ismeretség...:(

(#98) Gabcsika válasza lorcsi (#85) üzenetére


Gabcsika
tag

Véletlenül nem Dr. Szász Tibor volt az? :D

Freedom, Nature, Love & Music

(#99) Gabcsika válasza DaSilva (#96) üzenetére


Gabcsika
tag

Nnnnaaa!

Nem eszik annyira forrón azért...

1. A BME műsz. inf. TÉNYLEG nehéz BEJUTNI. Elvégezni már annyira nem, mint ahogy kinéz.

2. ELTE, SOTE. Bekerülni nehezebb, mint elvégezni... Csak a híre tartja össze a sulit (nem a falak, láttam). Inkább nem jellemzem mi folyik ott sok szakon ''oktatás'' címszó alatt... Könyvtárakat töltene meg.
(Orvosit munka mellett? Hmm. Nyami-nyami...) :D

3. ''Sokan csinálnak 3-at...'' Nagyon sok haverom is ilyen. Fogalmuk sincs arról, hogy mennyi 2x2 vagy hány lába van a póknak... Magyarul annyira szétaprózzák magukat, hogy nem igaz. A vizsgák már RÉG (és az anyag is, kicsit) nem a régi... Értem ez alatt azt, hogy a színvonal zuhan. Köztudott az ELTE anyagi helyzete... Siralmas. Érdekük a sok hallgató (igen, igen még mindig a fejkvótás rendszer van Mo-on). Sok hallgató ford. arány a minőséggel. Jó ez valahol általános, de vidéken hál' Isten jobb a helyzet ezen téren.

Az egész egyetem Bp-en fel lett fújva, egészen egyszerűen mert Bp-en vannak. Ez nem azt jelenti, hogy aki elvégzi, az inkább a Dunának menjen, frászt! Csak annyit jelent, hogy már ott sem a régi az oktatás... :(

Freedom, Nature, Love & Music

(#100) Gabcsika válasza jimhun (#97) üzenetére


Gabcsika
tag

Tökéletesen egyetértek!

Freedom, Nature, Love & Music

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.