Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3151) Dare2Live válasza Fawkes (#3147) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

a610/a620at kapsz újonnan. a630/a640et meg bőven. 2év gar.

nem olyan szintű? én az A610et képminőségben érezhetően jobbnak tartom mint pl az fz7et. ld dpreview.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#3152) Dare2Live válasza perempe (#3148) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

A610 is csúnyán elkeni.

szenzor méretet meg nefelejtsük el, hogy a ccd egy tényezője. baromira nemmind1, hogy az egy fuji superccd (hr/sr) vagy pl egy sony. Sőt azsem, hogy az 2/3os ccd 2001es ccd vagy 2005ös. pl itt az f30ccdje iso400on (nem 80on)[link]
6mpel nem azért a +1mpért veri agyon a nikon 5700et.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#3153) Allien válasza Fawkes (#3140) üzenetére


Allien
veterán

Azért én speciel nem 100%-ig értek egyet. Én is szerettnék új gépet. De, amíg működik a jelenlegi, addig pl. megtehettném, hogy mondjuk dslr-re gyúrok, méghozzá olyan területen, amivel jelenleg gondom van. Ebből fakadóan, egy jelenleg működő bridge gép mellé elég lenne egy (relativejobb)obival mondjuk egy D50-s is. Mondjuk portréra, közelebbi témákra egy közepes vakuval. Nekem speciel kézilabda csarnokba kellene, ahol nem túl jó a fény, és a kis Z2-m nagyon sokat tököl, mire kiold, addigra az esemély már lezajlik! Még full manuális módban is! (táncversenyeket szerettnék fotózni:B)
Ugyanis relative jó fényviszonyok melett a Z2 is jól elvan (és minden más kisebb-nagyobb gép is), és kicsi súlya miatt remekül használható. Csak az AF eléggé lassu. Éppen ezért lenne jó egy dslr, ebben jó kiegészitője lenne. Aztán, ha összejön megint egy kis lé, akkor vehetnék plussz obit. Ami számomra a D50 felé terel, az az SD kártya, mivel jelenlegi gépem is azt használ.:DDD
Bár, ha megtehettném, jelenleg egy másik KonicaMinolta gépet vennék, ez pedig a sanyi alfája.;)

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#3154) Fawkes válasza bandus (#3149) üzenetére


Fawkes
őstag

Hát nem tudom hol van egy kalap alatt...A DSLR a felső kategória, teljesen elkülönítve :F
fz-k alternatívák, aki mondjuk nem akar sokat bíbelődni csak klikk és print....

(#3155) Dare2Live válasza Dare2Live (#3152) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

itt van iso 800on a picurka 1/1.7es új fuji sccd [link]

érdemes összelőni pl a 2/3as samsung 815el annyira elveri pedig pixelre kb uakkora a terület, hogy füstöl. sőt durvábbat mondok lödd össze egy olympus e500 al és hát annyira nem egyértelmű a dolog.

[Szerkesztve]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#3156) Fawkes válasza Dare2Live (#3151) üzenetére


Fawkes
őstag

Őőő..mondtam volna olyat, h nem kapsz újonnan?

(#3157) Dare2Live válasza Fawkes (#3154) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

fz50 172eft
nikon d50 váz 133K. 40Kból pedig már jó obit veszel használtan és normális obit tudsz venni újonnan.

éshát azért a két gép nem egy kategória., igaz hosszú teléd még nincs.

[Szerkesztve]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#3158) Dare2Live válasza Fawkes (#3156) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

''És ez az összegzés az új szegmensre koncentrál, a használtnál azért a gari, állapot etc nagyon nagy szerepet játszik, újaknál ezek a tényezők adottak.
''

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#3159) Fawkes válasza Allien (#3153) üzenetére


Fawkes
őstag

Egen ez is alternatíva.De a legtöbb felhasználó pl.: nem akar, vagy nem tud költeni a gépére 1-2éven belül.

Persze, lehet DSLR-re gyúrni.Csak obik messzilátó, vakú etc sokba van.És ahogy láttam, általában le is cserélték a kiteket.

(#3160) Fawkes válasza Dare2Live (#3158) üzenetére


Fawkes
őstag

Igen.De ez nem a Cannon A sorozatra vonatkozott:- )Azért nem tettem bele a kategorizálásba, mert nem találkoztam velük/nem hallottam volna, hogy erre esett volna a választás, vagy javasolták volna őket.De ha nem így van akkor bocs:- )

(#3161) Agyasima


Agyasima
senior tag

Sziasztok!

A segítségeteket kérném. Gép vásárlás előtt állok, de nem igazán ástam bele a témába magam, hogy _biztos_jó_döntést hozzak. Szóval:
- nem profi képeket akarok csinálni, hobbigép lenne, nyaralás, ünnepek, buli, stb lenne használva
- úgy gondoltam 5 MP, vagy afeletti lenne (bár 5MP is bőven elég, ahogy utánaolvastam)
- 3x optikai zoom nagyjából elég, épp lehet több is
- ne legyen nagy (gondolom ezzel a ''sokzoom''-os gépek kilőve)
- videózzon 640x480-ba, hanggal (mono)
- egyszerű kezelhetőség, főleg az elején fontos
-de mivel ismerem magam, később a manuális beállításokat is tuti nyomkorásznám
-szép képeket csináljon, lehetőleg a leghülyébb körülmények közt is

Amit kinéztem magamnak:

Olympus SP-320. Amit most vettek le az Edigital árlistájáról. A gépre nagyon maximum 50 ezrest költenék, de ez már a végső határ, ettől csak lefele tudok eltérni. Az ára csak a gépre értendő, a kiegészítőkre külön keret meglenne. (tok, mem.kártya, egyebek..)

Mit javasoltok? Minden segítséget szivesen várok!

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#3162) perempe válasza Dare2Live (#3155) üzenetére


perempe
addikt

Azért a RAW-ban nem biztos, hogy ennyire nagy lenne a különbség. Este meg se próbálok WB-t állítani.

Off:
Egy régi felsőkategóriás gép helyett egy kommersz újat választanál?


[Szerkesztve]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#3163) perempe válasza Dare2Live (#3157) üzenetére


perempe
addikt

Szerintem is ez a jó út.

Kompaktot nem érdemes venni 60-80 felett.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#3164) bandus válasza Fawkes (#3154) üzenetére


bandus
veterán

Te a tükrösöket írtad felsőkategóriának, én ide mondjuk az fz50/30, s9500/600, r1, stb.. írnám, és a dslr-eket különválasztanám a kompaktoktól. De no offense,ilyenen ne vesszünk össze

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#3165) Allien válasza Fawkes (#3159) üzenetére


Allien
veterán

Itt a ''felhasználókkal'' van a gond. Sokan csak, és kizárólag azt gondolják, hogy megvesznek valamit, és ahoz nem kell plusszba venni semmit. Eleve, hiába veszel egy gépet, mindhez kell plusszban memkártyák, aksi, megfelelő táska, tisztitó eszközök, esettleg extra cuccok, pl lcd védőfólia (akinek nem inge, az nem vesz rá), álvány stb...
De, akinek már van egy kisebb gépe, akár bridge, az nem biztos, hogy nem szerette meg, és az is lehet, hogy megtanulta használni is. Márpedig ez (szvsz) alapfeltétel ahoz, hogy feljebb lépjen, még akár a bridge kategória tetejére is. Hiszen, cseszheti a szuper cuccost, ha esettleg a gép nem azt akarja csinálni, amire Ő gondol, márpedig soxor meg kell ''mutatni'' a gépnek, mit is akar az ember. Sajnos, az én gépem olyan, hogy minimum félautomatán kell, hogy használjam. A full manuál azért nehézkes, mert a témát a kis lcd-n még jobban kiemeli, és nehezen látható az élessége (ManualFokusz mód). Éppen ezért kénytelen vagyok soxor trükközni az AF-l, de megéri a fáradozást, viszont, ha nem cserélnem kell, hanem egy plussz gépre lenne keretem, akkor egy bridge már nem biztos, hogy sokáig örömöt tudna okozni, míg egy dslr, ahogyan írtam, megtenné, és hajlandó lennék(leszek) rá majd késöbb is áldozni, 1-2-3 évente egy új obit venni. Ergo, egy alap kiskompaktról érdemes lehet nagyobb bridge-re váltani, de egy közepes bridge-ről már (szvsz) nem érdemes egy csúcsbridge-re sem, még ha az ember csak önmagának, hobbyból fotózgat, akkor sem. :B
De mindenkinek magának kell ezt eldöntenie. :R

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#3166) Dare2Live válasza perempe (#3162) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

digitálisban szerinem eszeveszett a fejlődés. Egy 5-6éves canond30 és egy canon 400dt pl nem érdemes hasolítani annyira cudarul elveri a 400d a 30at.

de még egy 60Ks a610et se alázza be az 5éve 500Ks canon. (Ami mai árfolyamon már inkább 1misi.)

Lehet ez kicsit erősnek tűnik vagy az is de azért érdemes megnézni a dpreviewes d30 tesztet pl [link] és hasonlítgatni.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#3167) perempe válasza Dare2Live (#3166) üzenetére


perempe
addikt

Ez persze a CCD-re igaz, de az optikákra nem. Ezért választanám inkáb a 5700-at az A610 helyett. (Még gari nélkül is.)

* Brahms: 4. szimfónia *

(#3168) pitman válasza Dare2Live (#3166) üzenetére


pitman
őstag

A d30 nyilván alulmarad a mai dslr gépekkel szemben, de az alatta levő kategóriákkal még mindig összevethető a képe szerintem. Ez viszont elgondolkoztató.

(#3169) Zebu válasza Dare2Live (#3157) üzenetére


Zebu
addikt

Egyre inkább a D50 felé húz a szívem. Még olvasgatok róla. szerintem megveszem kirobival. Elég lesz az egy darabig nem? Kitobi+Nikon szett 158e a Digitcamnél

Megéri?

Jó masina ez?:)

(#3170) Zorbee


Zorbee
csendes tag

ELADÓ panasonic ls2


2 db.Panasonic dmc-ls3 silver lumix lencse,optikai képstabilizátorraé ,5 megapixel, 3x optikai zoom,2 inches kijelzővel kábellel,0 perces dobozban eladó.40000 ft

(#3171) j.bravo válasza Zebu (#3169) üzenetére


j.bravo
addikt

Én ezt vettem, ugyanott. Nekem egyelőre bejön. :D
Bár még nem fotóztam vele olyan sokat.
A kitobi mellé kelleni fog másik, a képe nem rossz, legalábbis nem olyan gáz mint amennyire mindenki lehúzza. Egy kompakthoz képest még így is százszor jobb, egy átlagos bridge-nél sem rosszabb. Még persze kitapasztalom.
(Persze egy jobb obival még sokszor jobb képminőséget ki lehet hozni a gépből, de így se rossz!)
Ja, marha gyors az AF és az exponálás is (shutter lag gyakorlatilag nincs).

Az 55mm (ekv. 82,5) viszont gyakran kevés, előbb-utóbb be kell ruháznom egy jobb ár/érték arányú kis/középtele objektívbe.

Whatever.

(#3172) Zebu válasza j.bravo (#3171) üzenetére


Zebu
addikt

A fent említett gépekhez képest szerinted?

Igazából azért jobb egy bridge masinánál, mert itt legalább megvan a bővítés lehetősége

(#3173) Dare2Live válasza perempe (#3167) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

optikát sajnos sokkal nehezebb tesztképek alapján hasonlítani. legalábbis nekem. Megkell nézni a 2gép tesztképeit aztán kinek melyik.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#3174) j.bravo válasza Zebu (#3172) üzenetére


j.bravo
addikt

Épp emiatt választottam.
Az R1 ragyogó obival bír, de tudom hogy kevés lenne a 120mm és akkor lecserélve nagyobbat buknék rajta.

FZ50 labdába se rúghat mellette. FZ30-on gondolkodtam, meg az s9500/9600-on is, de a bővíthetőség győzött.

Whatever.

(#3175) Dare2Live válasza pitman (#3168) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

énis így érzem.

egykategória ugrás történt gyak minden kategóriában az elmúlt 5-6évben. Ez elég gyors fejlődés imho ha marad 5év múlva olyan bridgét kapunk ami egy 350D/d50 szinvonalát hozza? R1,R2? namind1.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#3176) Dare2Live válasza Zebu (#3172) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

bravo tökéletesen leírta.

ha elég a 24-120 az R1 best buy, nincsmiről gondolkodni. Ha úgyérzed nem és kell a legjobb képminőség az egyik hanem jelenlegi legjobb választás a D50.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#3177) Zebu válasza j.bravo (#3174) üzenetére


Zebu
addikt

figy és szerinted csak a vázat kellene valami obival, vagy elég a kitobi?

(#3178) werttzui válasza Zebu (#3169) üzenetére


werttzui
őstag

Most ár érték kategória győztes mindenképp megéri én is ezt választanám ha most vennék gépet és szép képeket csinál ha érdekel a tükörrefizés most vedd meg lehet tovább fejleszteni és ez nem egy olyan masina amit az ember 1-2 év után dobna.

PENTAX

(#3179) werttzui válasza Zebu (#3177) üzenetére


werttzui
őstag

Ha sok pénzed van akkor csak a vázat vedd meg és egy jobb obit hozzá ha nincs most pénzed akkor a hozzá adott kit obi sem a legrosszabb. /and az objektívek topicban kérhetsz hozzá tanácsot biztosan segítenek / and egy jobb obi 80 ropinál kezdődik a hozzáadott kit kb 20-25 be kerül/ Ha belejössz a fotózásba kb 3 db obira lessz szükséged min./ illetve van olyan obi is ami majd 1 milla ;]

[Szerkesztve]

PENTAX

(#3180) j.bravo válasza Zebu (#3177) üzenetére


j.bravo
addikt

Kezdetnek szvsz elég a kitobi, bár hogyha tervezel másikat/jobbat venni ami ezt a tartományt lefedi akkor buksz rajta mert elég olcsón lehet csak eladni.
Obiból nem rossz a használt ha vigyázva van rá, szvsz.
A d70-hez adott kitobit, a 18-70-et dicsérik (főleg a hosszabb végén), illetve a Sigma 17-70-et is (az főleg nagylátóban). Ezek még elérhető árúak és elég jók, de tényleg ott az obitopik.

Whatever.

(#3181) werttzui válasza werttzui (#3179) üzenetére


werttzui
őstag

Ja és az összegbe amit rászánsz tervezd bele a memória kártyát egy pót akksit ill egy állvány főleg esténként szinte kötelező esetleg egy nagyobb vakut ami kb 60 ropitól indul and ha belemerülsz a fotózásba 1-2 szűrőre is szükséged lehet. ;)

PENTAX

(#3182) Zebu válasza werttzui (#3179) üzenetére


Zebu
addikt

jah vágom, de sok pénzem nincs :)

(#3183) perempe válasza Zebu (#3182) üzenetére


perempe
addikt

Érdemes otthon keresgélni. Akad otthon régebbi lencse? Normális portrét nem tudsz kompakttal készíteni.

Nekem régről van egy Zeiss 20/4 Flektogon, egy Indusztár 50/2,8 és egy Helios 58/2. Ezeket mind fogom tudni használni a DSLR vázamhoz. Ráadásul van nyugdíjas fényképész ismerősöm, akitől állványt kaptam, most meg lencséket fogok kunyerálni...

[Szerkesztve]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#3184) werttzui válasza Zebu (#3182) üzenetére


werttzui
őstag

Ha max 200 ad van akkor kit obi+ 1-2 tartozék :)

PENTAX

(#3185) Zebu válasza perempe (#3183) üzenetére


Zebu
addikt

jah jó lenne, de nincs nagyon otthon ilyesmi.
csak egy régi Smena :):D

(#3186) Dare2Live válasza werttzui (#3181) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

hehe pontezt kiszámoltam anno meghogy cipelhetem is inkább vettem egy vaku árából egy gépet. :)

képminőségben igaz megse közelíti.... :(

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#3187) Zebu


Zebu
addikt

Ezt láttátok már?

[link]

Kicsit elhezitáltam a 350D irányába is :)

[Szerkesztve]

(#3188) Zebu válasza Zebu (#3187) üzenetére


Zebu
addikt

Figyusztok mit jelent a D70-nél a mélység mérés? Konkrétan ez a gyakorlatban mit csinál? Azt tudom, hogy a mélység magában a képen mit takar, de ez hogy méri ez micsoda? Használható?

D50ből látom kihagyták. 350D-ről megtalálok ilyen infot.

(#3189) hali01 válasza Zebu (#3188) üzenetére


hali01
őstag

Sztem te a mélységélességellenőrzésre gondolsz.
A beállított rekeszértéknek megfelelően beugrassza a blendét,h lásd mekkora tartomány lessz éles a képen.Jó dolog az néha.
A D50/70/70s-ről még annyit nem árt tudni,h nem barátlik a régi menetes obikkal.Vagyis nem mér fényt,így neked kell megsaccolni a beállításokat vagy külső fénymérőt kell használni.
Nincsen előzetes tükörfelcsapás sem ami néha jól tud jönni.D50-nél nem lehet kikapcsolni a zajszűrést.
most ennyi jutott eszembe hirtelen.

[Szerkesztve]

(#3190) Zebu válasza hali01 (#3189) üzenetére


Zebu
addikt

Igen erre gondoltam...

Minél többet olvasok róla annál inkább elbizonytalanodom. Indultam a bridge kategóriáról, reggelre már DSLR lett belőle :)

Most a D50 és 350D között hezitálok....

szerk: Hozzáteszem 350D már volt pár órát a kezemben. Kicsit nagyon plasztik hatása volt, de ezért lehet egyesek megköveznek majd. Igaz ez most másodlagos... Fogása is kicsit fura... Mondjuk tutira szokás kérdése....

[Szerkesztve]

(#3191) werttzui válasza hali01 (#3189) üzenetére


werttzui
őstag

Mondj már valami jót is :DDD Te mit vennél ennyiből. :F

PENTAX

(#3192) j.bravo válasza Zebu (#3188) üzenetére


j.bravo
addikt

szerk: hali01 megelőzött, de ha már ennyit gépeltem, itt hagyom.

Na, ha vágod mit jelent a mélységélesség, akkor tudod hogy az adott képkivágáson a blendétől (rekesztől) függ.
A régi manuális objektíveket kivéve a fénymérés és fókuszálás maimumra nyitott blendével történik (hogy minél világosabb legyen a keresőkép), a blendét csak az expozíció idejére ugrasztja be a gép.
Némely gépen van egy gomb, amit ha megnyomsz, a gép beugrasztja neked a blendét hogy a keresőben is ellenőrizhesd a mélységélességet (persze a kép arányosan sötétedik).

A 350d-n van ilyen gomb, a d50-en nincs. Én úgy döntöttem megvagyok nélküle :)
(filmen ahol drága egy akár rossz mélységélességgel elpocsékolt kép, ott fontos. Itt nem annyira. Vissza lehet nézni a tft-n, és újra lőni ha kell. Ha pedig erre nincs idő, akkor a blendebeugrasztásra sincs idő. Szerintem.)

Más dolog, ami fontos lehet: a d50 nem tud tükörfelcsapást (azaz hogy még az expozíció előtt fel lehet csapni a tükröt, hogy az okozzon bemozdulást a képen). Makrónál vagy nagyon nagy telénél lehet fontos; ezeket még nem próbáltam. Jó állvánnyal nem érezni a hiányát az eddigi tapasztalataiom szerint, de én még csak éjszakai hosszú expo-val próbáltam összehasonlítani egy 350d-vel a képet tükörfelcsapással és anélkül. Akkor nem mozdult be.)

- A zajszűrést viszont igenis ki lehet kapcsolni (legalábbis az enyémen van a menüben egy ilyen pont...:D)
- Fényt mérni nem tud manuális objektívekkel, ellenben ad élességvisszajelzést (a 350d tud fényt mérni, ellenben ezt nem; igaz ahhoz lehet szerezni egy emulátor csippel ellátott adaptert ami elhiteti a vázzal hogy AF obi van rajta csak manuális állásban). Nekem gyanús hogy ilyen okosságot azért lehetne építeni Nikonokhoz is, de valamiért még nincs, vagy még nem találtak errefelé...) Sokan próbálkoznak egyébként kézi fénymérővel, vagy saccoláson alapuló beállításokkal, és nem lehetetlen a dolog. Pl.: [link] #18470, 18475-ös hsz.


[Szerkesztve]

Whatever.

(#3193) werttzui


werttzui
őstag

D50 vs 350D szavazatokat a topicba. :) Ki melyiket választaná.

PENTAX

(#3194) j.bravo válasza werttzui (#3193) üzenetére


j.bravo
addikt

Szerintem az enyémet és hali01-ét tudjátok, eddig 1:1 :D

(zárójelben megjegyzem, hogy ha az egyik bokron találtam volna mondjuk 40k-t egy portrémarkolatra, akkor lehet h 350d-t vettem volna. Na jó inkább 60-at mert a gép/kit maga is kicsit több mint egy 20-assal drágább.)

Ja, még valami: mindkettőn csak egy vezérlőtárcsa van, a kanyonon elöl (mutatóujj), a nyikonon hátul (hüvelykujj). Nekem a hátsó esik jobban kézre, de másnak nem biztos. Hosszú távú használatban szerintem ez is szempont az ''alap'' fogás mellett.
(mindkét vonalon a nagytestvérek a kéttárcsások, asszem).

[Szerkesztve]

Whatever.

(#3195) Jinxx válasza werttzui (#3193) üzenetére


Jinxx
senior tag

Egyértelműen 350D. :DDD Igazából csak d70 volt a kezemben, ezt lehet inkább egy kalap alá venni a 350D-vel, de még a d70-hez képest is jobban bejött.

Ja igen....portrémarkolattal. ;]

[Szerkesztve]

(#3196) Zebu válasza Jinxx (#3195) üzenetére


Zebu
addikt

Kb. 1-2 hét múlva tervezem a vásárlást.
ami biztos, hogy csak kitobival fogom megvenni, azzal ''eljátszadozom'' majd menet közben kitalálom mire is van még szükségem.

(#3197) Agyasima válasza Agyasima (#3161) üzenetére


Agyasima
senior tag

Gyerekek, gyerekek! Ilyen gagyi gépekkel nem foglalkoztok, vagy csak átsiklottatok rajta?

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#3198) j.bravo válasza Jinxx (#3195) üzenetére


j.bravo
addikt

Na igen... csak ne hagyjuk ki a számításból hogy ez mennyivel dobja meg az árat...
Én úgy döntöttem inkább obit veszek azért a pénzért.

De kinek a pap, kinek a papné, kinek meg a pap(p)ék lánya :D

Whatever.

(#3199) werttzui


werttzui
őstag

Sztem 50d talán jobb a képminősége és az érzékelő mérete is nagyobb kevesebb m pix-hez .
2:2

PENTAX

(#3200) j.bravo válasza Agyasima (#3161) üzenetére


j.bravo
addikt

Sajna nincs ezzel közvetlen tapasztalatom.
Nekem tetszett az edigitalban kézbevéve, de nem csináltam vele képet.

A húgomnak - mérete miatt is - Sony DSC-W30-at vettünk. Ha nem kellenek manuális beállítási lehetőségek, hanem elég egy (jól működő) auto mód és egy rakat ''témaprogram'', akkor jó választás szerintem. Gyors, a képek pedig jók, pedig nem vagyok igénytelen.
A videot nem próbáltam, elvileg 640x480.

werttzui: valóban, bár itt azért egy nagyságrendről beszélünk, és ez általában zaj miatt fontos; amiben pedig a két gép minimális eltéréssel ugyanott van. A kitobija talán egy leheletnyivel jobb a d50-nek, de ez se olyan nagy különbség.

[Szerkesztve]

Whatever.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.