Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3851) orbano válasza szaki1 (#3847) üzenetére


orbano
félisten

jesszusom, de jó, hogy ezt elolvastam :) :R

A vér nem válik VAZZE!™

(#3852) Bally válasza orbano (#3851) üzenetére


Bally
senior tag

Hát erről nem találtam tesztet ''CANON A710 IS 82.000Ft''

Ellenben, ezt highly recommended-nek írják: ''Canon SD700 IS Digital ELPH (IXUS 800)''
Véleményetek erről a gépről?

Jobbat írnak róla, mint a pana-ról

Végülis annyira nem ragaszkodom a zoom-hoz, ha jobb a másik :S

szerk: [link] dpreview oldalán.

[Szerkesztve]

http://www.illatosut.hu/ - 14 nap az élet? | http://www.pwned.nl/ - cheater?

(#3853) orbano válasza Bally (#3852) üzenetére


orbano
félisten

megkérdeztem google-tól hogy canon a710 review és találtam: [link]
vagy: [link] ;)

kicsit beleolvastam a másodikba, elégedettek voltak vele. a hagyományos kereső szeirntem fain :)

[Szerkesztve]

A vér nem válik VAZZE!™

(#3854) Bally válasza orbano (#3853) üzenetére


Bally
senior tag

Óbasszus leragadtam annál az egy tesztoldalnál, pedig én is szoktam mondani, hogy ''guglizni ember guglizni''. :B

http://www.illatosut.hu/ - 14 nap az élet? | http://www.pwned.nl/ - cheater?

(#3855) Bally


Bally
senior tag

Eddíg eléggé meggyőző a 710-es, alszom rá egyet, megemésztem, és döntök :)

http://www.illatosut.hu/ - 14 nap az élet? | http://www.pwned.nl/ - cheater?

(#3856) xedos válasza Bally (#3852) üzenetére


xedos
addikt

Nekem volt Canon IXUS 400-asom.
Szerethető kis gép. Jó fényviszonyok mellet nagyon szép éles képeket csinált.
Ugyanakkor mint az összes kompakt gép, szobai körülmények között már nem olyan jó...
A Pici optika és vaku kevés...
Szerintem nézd meg a CANON A710-et. Méretben közepes, tulajdonságokban nagyon jó!
A Digitcam-nél ha van ki lehet próbálni.

(#3857) Bally válasza xedos (#3856) üzenetére


Bally
senior tag

Köszönöm, egyre szimpatikusabb ez a 710-es gép. Még azért olvasok róla több tesztet, körülnézek itt a környéken (vidék), hátha találkozom 1-el, és ki tudom próbálni.

http://www.illatosut.hu/ - 14 nap az élet? | http://www.pwned.nl/ - cheater?

(#3858) Bence01


Bence01
tag

Hello én is egy hasonló gépet szeretnék venni. Igaz csak karácsony körül de sosincs elég korán elkezdeni körbejárni a témát. Én egy kompakt gépet szeretnék azért jó ha kicsi de inkább olyat ami ár/tudásba jó 60-max 100e-ig meg ne legyen túl zajos a képe és szép makrókat tudjon. Én elég nikon beállítottságú vagyok szóval szeretnék inkább abból választani én is az s4-et néztem meg a p szériát. De mondjuk a fuji F30 is tetszik. Szóval valami ilyesmit akarok amiben azért már manuális lehetőségek is vanak és min. 2évig megelégszem vele. Légyszi ajáljatok valami tuti gépet! köszi :R

Solo Puffin ti darà forza e grinta a volontà

(#3859) Dare2Live válasza Bence01 (#3858) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

F30 ha tetszik nyugodtan vedd meg a piacon kapható egyik hanem legjobb ultrakompakt.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#3860) Dare2Live válasza xedos (#3856) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

az új kompaktok pl F30 szobai körülmények közt is meglepően jók tudnak lenni.

Én pl az A610em vakuján csodálkozok belső térben olyan képek sikerülnek amik a régebbi 5éves digitemmel reménytelenek lettek volna.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#3861) x64


x64
aktív tag

Bocsi, hogy ide (is) írok, de az akksi topic kicsit halott mostanság.

Mostanában szeretnék töltőt és akkumulátorokat venni.
Milyen márkát, melyik típust (töltő) javasoljátok?

Ansmann (Photocam III + 4db 2700mAh-s akksi),
vagy Varta
vagy Sanyo
vagy Energizer
vagy Minwa
vagy egyéb?

A kérdés az lenne, ár-érték arányban melyik márka melyik típusa éri meg a leginkább? Személyes tapasztalatok velük. Stb. Gépem egyébként Canon PS A610.

Kb 5-6k-t szánok rá, szóval inkább proci vezérelt kompaktok, mintsem 1h-s gyorstöltők érdekelnek...

Köszi!!!

(#3862) Dare2Live válasza x64 (#3861) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Nekem A610em van Vartaval és úgy 500fotó + 15-20video a kapacitása. Vettem pótakunak enegizert is abszolúte fölösleges volt.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#3863) Bence01


Bence01
tag

Köszi az ajánlást azért elég meggyőző de még egy kérdés melyik a jobb a fuji f30 vagy a nikon p1?

Solo Puffin ti darà forza e grinta a volontà

(#3864) bandus válasza x64 (#3861) üzenetére


bandus
veterán

Egyértelműen az ansmann a legjobb ;)

Bence: fuji.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#3865) Dare2Live válasza Bence01 (#3863) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

én F30at venném.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#3866) Krinya


Krinya
tag

Sziasztok!

Ismét ittvagyok, sajnos A610-et nem sikerült szerezni :O

Canon A540 helyette?
Van valakinek véleménye erről?
Vagy esetleg az A610 helyett tudtok ajánlani?
Lényeg, ne legyen 60 fölött(ha lehet tényleg ne:) )
Nagyon szemezgetek a Fuji s5600-zal, de az olyan böszme nagy, nem lehet hurcolászni hátizsákbavágva.

:F

Nincs oda nem illő alkatrész, csak gyenge felhasználó

(#3867) perempe válasza Krinya (#3866) üzenetére


perempe
addikt

Hátizsákba vágni a Canont se érdemes, az S5600 stapabíróbbnak tűnik.

Ha Canon kompakt, akkor S60. (Hátha kapható még 54K-ért...)

* Brahms: 4. szimfónia *

(#3868) Krinya válasza perempe (#3867) üzenetére


Krinya
tag

Természetesen tokban gondoltam:)
Ezalatt azt értettem, hogy nehezebb magunkkal vinni sétálgatás közben...
5600-ra magamat rábeszéléskövetkezik
Az S5600 mérete:113.5x85x112mm
A540 méretei: 90,4 x 64 x 43,2mm
Canon S60 valahogy nem tetszik. (finnyás vagyok, tudom)

Nincs oda nem illő alkatrész, csak gyenge felhasználó

(#3869) perempe válasza Krinya (#3868) üzenetére


perempe
addikt

Azt tudom, hogy úgy gondoltad. A Fuji jobb konstrukció szvsz.

Az S60 28mm-ről indul, ami nagy előnye.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#3870) Fryskitt válasza x64 (#3861) üzenetére


Fryskitt
addikt

Én GP párti vagyok... Bár a MédiaMarkt-ban láttam 2600-as 4db-os Panasonicot 2990-éert. Ugyan töltő nincs hozzá. De emellé lehet venni kisebb teljesítményűt töltövel olcsóbban, aztán használni elsősorban a 2600-osokat, és tartaléknak meg a kicsiket. De az Ansmann és az Energizer sem rossz.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#3871) mobbo


mobbo
senior tag

sziasztok
uj vagyok a topikban de olvasgatom szorgosan

sajna kerdezni vagyok kenytelen:
csajomnak kellene egy ajandek gep
szeretne jo fotos lenni, de meg eleg kezdo
full manualis beallitasokra is kepes, fenykepezogep formaju (nem kompakt), kepstabilizatoros, legalabb 5-6MP-es szep rajzolatu kepeket keszito gepet keres(unk)

arban valahol 100 es 130 koze jo lenne beferni

melyik az a gep?
koszi elore is
:R

(#3872) perempe válasza mobbo (#3871) üzenetére


perempe
addikt

Ennyi pénzért használt DSLR vázat ajánlanék, azon nem nagyon lehet bukni. Kisebb képzaj, nagyobb dinamika, DOF, gyorsaság, cserélhető obi. Különösen jó megoldás, ha akadnak régebbi obik otthon.

Innen kereshetsz:
[link]

[Szerkesztve]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#3873) mobbo válasza perempe (#3872) üzenetére


mobbo
senior tag

valami konkretum kellene nekem
gyarto, tipus, stb.

(#3874) perempe válasza mobbo (#3873) üzenetére


perempe
addikt

[link]
Nikon D70/D50, Canon 350D/300D, Pentax váz...

* Brahms: 4. szimfónia *

(#3875) mobbo


mobbo
senior tag

halas vagyok hogy probalsz segiteni
de aproneten itt megint csak egy halom gep van tol-ig aron
de hogy melyiknek milyen rajzolatu a kepe, mennyire allithato manualisan, stb. nincs ott
nezegettem mar sok adatlapot de nekem egy szakember szakerto tanacsa kene
miszerint: ''tesokam zx30, az kell neked, tudja amit keresel, jo is, olcso is, itt kaphato LINK''
valami ilyesmi lenne nagy segitseg nekem :)
ha erted mire gondolok
:R

(#3876) j.bravo válasza mobbo (#3871) üzenetére


j.bravo
addikt

Ha nagyon komolyan gondolja a fotózást, hosszútávon is, akkor valóban a legjobb egy használt dslr. Később is bővíthető, fejleszthető, az ő tudásával együtt nőhet. De ha szeretne most is egy ''kész'' csomagot, akkor akad a bridge-ek között is megfelelő, bár az újonnan kapható típusok közül elég kevés a minden felsorolt kritériumot kielégítő.

Leginkább egy Panasonic FZ30, vagy Konica-Minolta A2, esetleg A200 amit javasolnék, de alkalmasint egy használt Pana FZ20 is jó lehet. Canon Powershot Pro1 is jó lehet, vagy a Fuji s9500/9600 ha nem létkérdés a képstabilizátor.

Ezek mint fényképezőgép formájúak, a Fujikat kivéve stabilizátorosak, a zoom és az élesség is állítható gyűrűvel, és mindent beállíthatsz manuálisan. Külső vaku is tehető mindre, a Minoltákra TTL/ADI rendszervaku is.

Link: megtalálod őket a perempe által linkelt oldalon, vagy a dpreview.com-on, vagy a pixinfo.hu-n is. Mindegyik helyen vannak tesztképek, illetve néhol a hétköznapi emberek által a való életben készített képek is.

[Szerkesztve]

Whatever.

(#3877) mobbo válasza j.bravo (#3876) üzenetére


mobbo
senior tag

:R

(#3878) perempe válasza j.bravo (#3876) üzenetére


perempe
addikt

Tesztképekre a http://pbase.com/cameras/ oldalt ajánlom:
[link]
Kiválaztva a kívánt típust, a userek képeiből random ad képet.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#3879) mobbo válasza j.bravo (#3876) üzenetére


mobbo
senior tag

nezegettem kepeket az emlitett gepekkel
fz30 kiabrandito, az fz20 picit jobb de messze van az elestol
a canon pro1 picit jobb mint az elozok
a Konica-Minolta A2 kepe a tobbihez kepest relativ jo, de ez se eles
:(

a borotvaeles kep csak abrand? :F
vagy csak en vagyok vak?

(#3880) Fryskitt válasza mobbo (#3879) üzenetére


Fryskitt
addikt

Nekem sokat segítettek a dpreview és a steves-digicams.com képei is.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#3881) werttzui válasza mobbo (#3879) üzenetére


werttzui
őstag

Marketing ezzel fogják meg az embereket vegyél drága tükörrefist annak éles a képe .

PENTAX

(#3882) Fryskitt válasza adik (#2071) üzenetére


Fryskitt
addikt

Nekem a kis Nikonok nem jöttek be. Ha már az, akkor csak DSLR.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#3883) orbano


orbano
félisten

Sziasztok! Bedobom a közösbe én is hasonló kérdésemet: tanulni szeretnék fotózni. Egy Canon eos 400d-n gondolkodom, de ahogy számolgatok, nem biztos, hogy belátható időn belül lesz pénzem lecserélni a kitobit, ezért gondolkodom egy bridge vásárlásán. Mit ajánlotok, amivel kevésbbé leszek elégedetlen egy dslr-hez képest? :U

előre is köszönöm :R

A vér nem válik VAZZE!™

(#3884) j.bravo válasza mobbo (#3879) üzenetére


j.bravo
addikt

Csak csapongva, ahogy eszembe jut:

- Ne haragudj, nem akarlak hülyének nézni, de azt keresed, hogy 1) a képen minden vonal éles legyen (a téma és a háttér is), vagy 2) csak a téma? Bocs még egyszer, ha félreértem :B

- Khm, ha mondjuk ezek nem, ugyanakkor egy kis szappantartó kompakt képe pedig éles, akkor a különbség az utólagos szoftveres feldolgozásban és annak mértékében van. A kis kompaktokban defaultból elég nagy a szoftveres élesítés, a komolyabbakban nagyobb szabadságot hagynak utólag a júzernek.

- Ha megnézel egy dslr-rel, kitobival készült képet, alapbeállításon, nem fogod élesebbnek látni, szerintem. Sőt, a kisebb mélységélesség miatt az életlen részek erősebben életlenek lesznek, mint a kiskompaktnál. Ugyanez igaz a szappantartó-bridge összehasonlításra is csak kevésbé durva a különbség.

- Még valami: a borotvaélességet a sokmegapixeles képet képernyőnyi méretre kicsinyítve keresed, vagy pedig 100%-os nagyításban (1 monitorpixel=1 pixel az érzékelőn)?
Csak mert az utóbbi esetben nem fogsz találni borotvaéleset, még a sokszázezres kategóriában sem, egyszerűen azért, mert ez kb. annak felel meg, mintha egy filmes géppel készült filmet egy nagyon erős nagyítón keresztül néznél, vagy pedig egy óriásplakátot 20 cm-ről.Egy kulturált gép képe képernyőnyi méretben nézve, vagy értelmes méretű nyomatban (A4, esetleg A3) abszolút megfelelő élességű, ha a fotózáskor nem rontották el :)


Whatever.

(#3885) j.bravo válasza orbano (#3883) üzenetére


j.bravo
addikt

Hű, valahol feljebb ez már ki lett ám vesézve... keress vissza, vagy ha lesz időm majd visszakeresek én is.
Röviden: nem olyan szar a kitobi mint mondják. Ha tényleg komolyan gondolod, akkor ez ne tartson vissza a dslr-től.
De ha még nem vagy benne biztos, hanem először tanulnál, akkor a legjobb ár/érték arányú választás pillanatnyilag a Fuji s5600. Szerintem.

Whatever.

(#3886) Fryskitt válasza orbano (#3883) üzenetére


Fryskitt
addikt

Fuji vagy Canon. S5600, S9500 vagy S3 IS esetleg G7.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#3887) domedee válasza orbano (#3883) üzenetére


domedee
senior tag

Ha már árban ebben a kategóriában gondolkodsz, akkor nézd meg az Olympus E330/E500 vázakat a kétobis kitben. Az általános vélekedések szerint a kitobik közül a legjobbak vannak a vázzal. Aztán ha később lesz pénz cserélni, akkor a jó obi itt sem drágább, mint a Canon oldalt (esetleg Canonm részen több a használt cucc, de én speciel nem vennék használtat). A felbontás nem számít ebben a kategóriában, egyedül ami a canon felé viszi a lécet, az a markolat. Amikben szerintem hátrányban van: (nekem pl Oly E330 van) E330: kihajtható LCD, élőkép az LCD, mint a kompaktoknál! (nagyon állat:D, jól tud jönni ha nincs lehetőség belebambulni a keresőbe állandóan), xD és CF kártya egyszerre.

Amúgy én a Fuji S9600-ot mondanám. Ha nem lett volna pénzem az Oly-ra, ezt vettem volna.


[Szerkesztve]

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#3888) vamosip


vamosip
tag

Sziasztok!

Eddig egy Nikon CP 2100-asom volt, most szeretnék egy kicsit jobbat venni helyette. Mivel a pénz eléggé behatárolja a választást, és mivel töltőm, SD-kártyám van, ezért a köv. típusokra esett a választásom:

Canon A430, A530, A540

Ebből az 540 adja a legnagyobb szabadságot, viszont nem tudom, milyen képet csinál a többihez képest. Ajánlhattok más gyártót típust is, de az SD bővíthetőség fontos lenne.
Ami fontos: kis méret, jó kép, elfogadható videó, SD, kis fogyasztás.

Köszi: P.

(#3889) BEE válasza orbano (#3883) üzenetére


BEE
addikt

[link]

Jobb gépet csak dslr-ből kapsz most.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#3890) adik válasza vamosip (#3888) üzenetére


adik
őstag

teljesen rendben van az A540. paramétereknek megfelel, és nem is nagyon tudnék olyan gépet mondani, ami ennyi pénzért alternatívája lenne. manuális beállításokkal pl már igencsak egyedül van kategóriájában (sajnos)

Kettő, csipkebokor vessző!

(#3891) werttzui válasza j.bravo (#3884) üzenetére


werttzui
őstag

Azért arthur miller 200-d je szebb rajzolatú élesebb zaj és elmosás mentesebb képet csínál mint az én fz-30-as om én a d200-as gépet már nagyon jónak tartom /ez már sz.tem a tűéles kategória persze van aki 1 pixelhibát is kiszúr de mi az átlag ember átlag fotóit nézzűk mobbo szerintem ilyesmire gondolt ;) szerintem

PENTAX

(#3892) Ijk válasza orbano (#3883) üzenetére


Ijk
nagyúr

Esetleg R1 ha együtt tudsz élni a hátrányaival.
Én is ebben a cipőbne járok. Minél többet gondolkozol annál nehezebb a választás.
Persze még DSLR jöhet szóba, csakhát nem terem fán a pénz és nekem sincs többlet 200 ezer forintom egy jobb obira. Az olympus meg számomra a 4/3 miatt felejtős.
Szóval vehetsz egy nagy zoomos kompaktot (Panasonic, Fuji), de ezeket szvsz 2 éven belül le fogod cserélni. Vagy dlsr és rá fogsz még költeni ugyanannyit. Illetve akkor ott van még az R1 ami számomra a legracionálisabb választás lehet, nekem ideális a zoomátfogása, nagy telét olyan kevésszer használok hogy azért nem éri meg több százezres rendszert venni.

Esetleg még nézd meg a pentax k100-ast, igaz nem pentaprizmás de van benne IS és a kitobjektív sem olyan rossz

[Szerkesztve]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#3893) j.bravo válasza werttzui (#3891) üzenetére


j.bravo
addikt

Valóban, de azt se nézted még 100%-on :)

Biztosan élesebb, de egy kitobi szintű obival nem sokkal (esetlega kevesebb zaj miatt annak tűnik), illetve ott sem borotvaéles 100%-os nagyításban (1 monitorpixel=1 ccd pixel), ''csak'' normálisan nézve.

Whatever.

(#3894) j.bravo válasza Ijk (#3892) üzenetére


j.bravo
addikt

Az már szerintem túl van a kereten :) Hazsnáltn nem nagyon kapható meg. Amúgy jó választás szerintem.

A pentatükör kontra pentaprizma dolgot kicsit túldimenzionáltnak érzem. A belépőszinten szinte mindegyik pentatükrös (d50, 350d, 400d is), mégse panaszkodik senki. A Pentaxok keresői pedig elég keményen jobbak a kategóriatársaknál, mintha egy nagyképernyős TV-t néznél. Komolyan, érdemes belenézni egymásután egy Oly e500, egy 350d/400d, egy d50, egy d70, és bármelyik Pentax keresőjébe. A pentaxé fog a legjobban tetszeni, garantálom. :)


Az R1 meg jó választás csak sajnos nagyon biztosnak kell lenned benne, hogy nem fog hiányozni a 120mm feletti gyutáv. Mert valóban pöpec kis obi, dehát egybe van hegesztve a vázzal... ha mégis kell a nagytele (jellemzően egy fotózni tanulni most kezdő ember még nem nagyon tudja 100%-ra, mit szeretne majd a jövőben fotózni, mire lesz szüksége), akkor nem egy 60k-s s5600-at kell lecserélni és bukni rajta 30%-ot vagy többet, hanem egy háromszor annyiba kerülő gépet.

Whatever.

(#3895) Ijk válasza j.bravo (#3894) üzenetére


Ijk
nagyúr

Hát igen, mindenkinek tudnia kell mérlegelni hogy mire van szüksége. Kezdőknek valóban javasolt inkább egy olcsóbb nagy átfogású kompakt -nekem is jelenleg fz5 van- és ha úgy érzi hogy kinőtte (mint én) legjobb ha egy listát ír mire van szüksége. Mert kompromisszummentes gép nincs. Nekem a nagylátószög 95%-ban fontosabb mint a 420mm tele, ezért nekem a sony által nyújtott 24mm nagyon jó.

A kompaktok mindaddig jók amíg az ember rá nem jön hogy szüksége van 200-nál magasabb használható iso-ra is. :)

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#3896) orbano


orbano
félisten

R1-en gondolkoztam én is nagyon sokat. Egy FZ5 szintű gépet hamar kinövök szerintem (legalábbis egyelőre azt hiszem). Az R1-től meg tényleg azért félek, mert sokat tudok rajta bukni... hát, valóban jó kérdés... Lehet előszedem a régi jó FED 3-ast :DDD

A vér nem válik VAZZE!™

(#3897) xedos


xedos
addikt

Mobbo és Orbano:
Én a CANON S3 IS-t ajánlom...
Nem száltak el megapixelben (6mP) szép rajzolatú a képe, a színei is szépek.
Használhatósága jó, nagyon sokat bír az akksi! 500kép!

Ami a hátránya: sajnos a nagy zoom 35mm-ről indul (432-ig)
Cserébe fényerős F2.7-F3.5, és nincs rajta fókusz gyűrű.
Ami miatt még megfogott: kisebb mint az átlagos ultrazoom like dslr kategória.
Fujival szemben van képstabilizátor, a Panasonic Fz 20-30-50-es sorozatnál pedig szebb a képe!
Még egy apróság: videózás közben zoomolhatsz +fényképezhetsz is!
+szabvány mini USB csatlakozó! Nincs egy újabb kábel az asztalodon...

(#3898) bandus válasza xedos (#3897) üzenetére


bandus
veterán

Engem is meggyőzött, egyik havernak ilyen masnája van. Nekem az egyetlen gondom vele az a nagyon műanyag kinézet, fogás. Bár ez a 350D-re is jellemző. A zoomot meg kell szokni, nekem furcsa volt. Viszont ténylrg nagyon szépen, élenes rajzol.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#3899) werttzui válasza j.bravo (#3893) üzenetére


werttzui
őstag

De ez nekünk már tűéles kategória :U

PENTAX

(#3900) orbano válasza xedos (#3897) üzenetére


orbano
félisten

és az R1hez képest milyen? :U kókuszgyűrű annekem kellene én anélkül halott vagyok :)
a kis méret nekem nem szempont, a nagyobb gépeket szeretem, jobban meg lehet fogni
a kábelt meg bedugom a fiókba,, van belőle jó sok :D

amúgy köszi, S3 IS benne van a pixisben :B

A vér nem válik VAZZE!™

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.