Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76851) Szellem.


Szellem.
Topikgazda

Végre megjelent az F-Secure 19.4 natív 64 bites támogatással:

(#76852) szabeska válasza Szellem. (#76851) üzenetére


szabeska
addikt

Elég csak lefrissíteni, hogy 64 bites legyen, vagy tiszta telepítés kell?

Szerk: már látom, csak olvasnom kellene :D

[ Szerkesztve ]

F1

(#76853) Szellem. válasza szabeska (#76852) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Mivel nem egy bonyolult és lassan települő termék, ezért én azt javaslom, hogy a korábbi letöröl, és új verzió fiókból letölt, majd telepít. :)

(#76854) szabeska válasza Szellem. (#76853) üzenetére


szabeska
addikt

Jogos :B

F1

(#76855) Szellem. válasza szabeska (#76854) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Majd, nézd meg mi a tapasztalatod, de azt vettem észre, hogy még pattógósabb minden. Eddig sem volt gondom az F-Secure rendszerre gyakorolt hatásával, de azt kell mondjam ez a full 64 bites átállás még jobbat tett neki.

(#76856) Piftuka válasza Cs1csó (#76847) üzenetére


Piftuka
veterán

És az F-Secure, bár náluk mindig magas a false pozitív aránya. Anno az AVAST esetében is nagyon bosszantó tudott ez lenni. (Amikor a saját honlapjukról letöltött kliens telepítő fájlt is rendszeresen gyanúsnak találta... :DDD )

Igaz, ha itt a táblázatban a grafikon alapjául szolgáló adatokat megnézzük, akkor látható, hogy darabszámra az AVAST/AVG pároshoz képest minimális a különbség.

No, és persze a kártevők felismerésében 100%-osan, hibátlanul teljesített, és az a legfontosabb szempont.

"Aquila non captat muscas."

(#76857) Szellem. válasza Piftuka (#76856) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Ez a táblázat eléggé félrevezető tud lenni.
Vegyük a kedvenc termékemet a Kasperskyt. Bizony, tud lenni téves riasztása annak is, amit a táblázatban nem jeleznek. Az elmúlt pár hónapban belefutottam.
A F-Securenak is van bőven, de dolgoztak rajta elég sokat. Plusz, nagyon hamar kiveszik a listából.
Vagy ott a Norton ami még több téves riasztással tud bírni, és nem kettő a különbség mint a grafikon mutatja.
Ezek a tesztek egy adott csomagról mutatják meg az eredményeket, de a való életben kicsit másképp teljesítenek.

(#76858) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

Kérlek, segítsetek, hogy ezt az oldalt megnyithatom mobilról? https://konyvakciok.hu

(#76859) Mikulásbá válasza timelord1987 (#76858) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Egyszer igen. :DDD

[link]

"https://konyvakciok.hu shows no signs of malicious activity. Nevertheless, remain vigilant while browsing."

[ Szerkesztve ]

(#76860) Piftuka válasza Szellem. (#76857) üzenetére


Piftuka
veterán

Értelek, és logikus mindaz, amit írsz.

Tehát a valós tapasztalatok alapján továbbra is az "AVAST/AVG" - "Kaspersky" - "F-Secure" tengely mentén érdemes annak választania, aki a Windows Defender helyett/mellett keres cyberbiztonsági megoldást?

"Aquila non captat muscas."

(#76861) Cs1csó válasza Piftuka (#76860) üzenetére


Cs1csó
félisten

Fizetős vonalon akár Bitdefender vagy bár drága szokott lenni de ESET is jó. Ingyenes vonalon mivel a Defender "kvázi" ingyenes: Kaspersky free, Bitdefender free, Avast/AVG free.
A leggyengébb láncszem mindig is a felhasználó.
Amire fókuszálni kellene:
- mennyire fogja a gépet
- milyen az ára (1gép/év/3-5k HUF áron van több védelem is tehát ugyanez 10k HUF-ért vagy többért már soknak tűnik.
- a support legyen olyan nyelven elérhető akár szóban akár írásban ahogy tudsz kommunikálni.

- "tetszen" "bízzál benne" ezek szubjektív feltételek de fontosak hiába dícséri itt mindenki ha te nem tudsz benne bízni, taszít a felhasználói felület, vagy ahogy értesítéseket ad stb. ezeket azért tartom fontosnak mert bőven van alternatíva nem kell egynél leragadni, kényszerből vagy mert sokan ezt ajánlják.

[ Szerkesztve ]

(#76862) niof


niof
addikt

Úgy tűnik, ismét sikerült hazugságon kapni egy céget, név szerint a Kaspersky-t. Tavaly, mikor előfizettem, azt ígérték, hogy az egy év letelte után is kedvezményesen lehet majd megújítani az előfizetést. Ma reggel kaptam a levelet, hogy az ígért ~19k Ft helyett 41k Ft lesz a megújítás díja. :((( Mégis mit képzelnek ezek magukról? :((

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#76863) Szellem. válasza niof (#76862) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Megteszed, hogy beteszed ezt a levelet ide?
Csak mert a Kaspersky oldalán teljes áron sem kerül egyik termék sem 41k-ba.
Nem téged akarlak megkérdőjelezni, csak kíváncsi vagyok rá.

(#76864) niof válasza Szellem. (#76863) üzenetére


niof
addikt

Azon ne múljon...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#76865) Szellem. válasza niof (#76864) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Az igen!
Én ezt valóban nem tartom tisztességesnek. Jogos az észrevételed. Azért én futnék vele egy kört, hogy gusztustalan ez a megújitási ár.

Ez az 5 gépes licenc amid van. Most megnéztem az oldalon, de nem feltétlen hazudnak, mert oda van írva, hogy az első év után mennyi lesz a megújítás ára:

Ez fura egy üzletpolitika, mert ki az a marha aki 3-szoros árat fog fizetni. A maradó ügyfeleket nem így szokták megtartani.
Mond le az automatikus megújítást és vegyél kedvezményest az oldalról.
Most jut eszembe, hogy én sosem hosszabbítottam így automatikusan licencet. Mindig újat vettem, pont emiatt.

[ Szerkesztve ]

(#76866) niof válasza Szellem. (#76865) üzenetére


niof
addikt

Éves megújítás, 5 gépre.
Szerinted érdemes ezzel vacakolni? Vagy keressek valami más megoldást ismét?

Persze, instant kikapcsoltam a megújítást. Csak az a kérdés, engedi e, hogy meglévő fiókra új kedvezményes csomagot vehessek.

[ Szerkesztve ]

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#76867) Szellem. válasza niof (#76866) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Nézd, ha megvagy vele elégedve és jó volt a gépeden, akkor maradhat!
Annyi, hogy mond le az automatikus megújítást a fiókodban.
Plusz, ha nincs igényed a Premium szolgáltatásaira, akkor pedig vegyél olcsóbb csomagpot. Plus-t vagy Standardot.
De feljebb szerkesztettem a hsz.-emet.

(#76868) Szellem. válasza niof (#76866) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Igen, engedi. Nekem mindig engedte.
Felmész a kaspersky.hu-ra és "újra" megveszed. Ugyan ezt a fiók adatot és címet kell megadnod.

(#76869) niof válasza Szellem. (#76867) üzenetére


niof
addikt

Igen, észrevettem, én is írtam még hozzá.
Amúgy igen, elégedett voltam vele. Akkor, mikor vettem, még nem a 40k-s ár volt az apróbetűnél, ezért is vettem meg, mert úgy gondoltam, hogy az a plusz ~8-10k az teljesen rendben van. (Valami nagyon akció volt, olyan 12-13k-ért vettem a csomagot, ha jól rémlik, nem vagyok 100% biztos benne, de jóval olcsóbb volt, ez fix.)
Egyébként az a terv, hogy váltok a standardra ha lejár, csak azt nem tudom, hogy ebben az esetben el kell távolítani a régit, vagy csak átírom a licenckódot, és az app megoldja a többit? Bár gyanítom, hogy az extra fícsörök miatt uninstall lesz...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#76870) niof válasza Szellem. (#76868) üzenetére


niof
addikt

Jó, köszi. Ha lejár, akkor megpróbálom ezt a módszert. Azért vannak jó dolgok ebben a csomagban, amit nem tudom, hogy a standard tud e, hogy pl. egy csomó alkalmazást lefrissít a háttérben. Nem mindent, de pl. Notepad++, VLC, IrfanView, meg még pár apróságot biztos, és az tök jó volt, hogy mikor ezeket elindítom, mindig a friss verzió van fent, és nem kézzel kell megoldani, vagy még egy appot fenntartani erre. Kényelmi funkció, de szerintem hasznos.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#76871) Szellem. válasza niof (#76869) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Ha ugyan azzal az email címmel veszed meg a kaspersky.hu oldalon a licencet, akkor ugye meglátod a fiókodban, hogy ott lesz a Standard. Egyszerűen a programon belül a licenckezelésnél lehet váltani, hogy mit akarsz használni.

(#76872) Szellem. válasza niof (#76870) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Tudja a Standard is. Abban is van ez az alkalmazásfrissítő funkció.

(#76873) niof válasza Szellem. (#76872) üzenetére


niof
addikt

Ez jó hír! Köszi szépen! Majd beszámolok, hogy sikerült megoldani. :R

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#76874) niof


niof
addikt

Közben beugrott valami tavalyról. Mintha (mintha) az 1 licencest árán adták volna kedvezményesen az 5 licencest valami akcióban... Ez csak hirtelen eszembe jutott.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#76875) milan26


milan26
senior tag

Moszkvában is pénzből élnek, én nem látok ebben semmi furcsát. Nem túl korrekt, ez nem jellemző az oroszokra, de azért hagynak lehetőséget. Én inkább azt furcsállom, amikor ingyenes termékről gondolja azt valaki, hogy az nincs finanszírozva. Valahogy mindig van, vagy adatokkal, vagy egy alapítványon keresztül, vagy a prémium felhasználók által. Lényeg a lényeg, a Kaspersky még mindig az egyik, ha nem a legjobb védelem, és ésszerű áron is meg lehet venni.

[ Szerkesztve ]

(#76876) UserX


UserX
őstag

Az új F-SECURE verziót honnan lehet letölteni??? :B
Engem a 'Download'-nál a fiókomat kéri, ha belépek viszont nem találok letöltési opciót! :B :W
Előre is kösz! :R

(#76877) Szellem. válasza UserX (#76876) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

My F-Secure – Az F-Secure-előfizetések kezelése
Itt belépsz és egyből be kell, hogy dobja az eszközöket. Ott tudod letölteni.

(#76878) UserX válasza Szellem. (#76877) üzenetére


UserX
őstag

Nem dobja fel, de rájöttem, hogy időközben felfrissített önmagától! :B :DDD Booocs!

(#76879) Szellem. válasza UserX (#76878) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

De azt ne felejtsétek el akinek lefrissült a termék, hogy a full 64 bites verzió csak tiszta telepítésnél lesz full 64 bites!
Aki ráfrissítette, az a 19.5-ös verzióval fog majd csak full 64 bitest kapni. De fentebb a release notes-ban le is van írva.

(#76880) ledgeri válasza Szellem. (#76879) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Megéri azt nem kivárni?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#76881) Szellem. válasza ledgeri (#76880) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Miért ne érné meg? Mennyire bonyolult egy programot letörölni, frissen letölteni a fiókból és felrakni. Ez az F-Secure esetében kb. 3 perc.
Sőt! A legtöbb esetben én inkább az új főverzió megjelenésekor a tiszta telepítést javasolom.

[ Szerkesztve ]

(#76882) stuka20


stuka20
aktív tag

F-secure- karanténba helyezett egy fájlt nekem, amit githubról töltöttem le. Kivettem a karanténból és megkérdezte tőlem, hogy "biztos, hogy ezt akarom? A jövőben nem fogja karanténba helyezni ezt a fájlt" - erre újra letöltöm és karanténba helyezi.. Ráadásul hiába helyezem vissza, a fájlt nem tudom futtatni, mert még letöltés közben törli..

(#76883) Cs1csó válasza ledgeri (#76880) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szerintem az éri meg, hogy a friss ropogós NATÍV 64 bites verzió kedvéért törlöd a régi 32 bitest és telepíted frissen, üdén a 64 bitest.

Megjegyzem az Avast már vagy 6-8 éve natív 64 bites ha nem régebb óta. A Kaspersky még mindig nem az...

(#76884) Mikulásbá válasza stuka20 (#76882) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Lehet komolyan kellene venni, nem? :U
Próbáld máshonnan leszedni azt a valamit.

(#76885) stuka20 válasza Mikulásbá (#76884) üzenetére


stuka20
aktív tag

De honnan máshonnét, ha nem githubról?

#76881Szellem.
Köszi az infót, meg is tettem én és márhogy is néz ki, mint előtte.

(#76886) ledgeri válasza Szellem. (#76881) üzenetére


ledgeri
nagyúr

3 perc megcsinálni... 0 befektetés kivárni... De mi az előnye megcsinálni?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#76887) Semplar


Semplar
őstag

Of LoLBins, 0 Days, and ESET (Part 2)

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#76888) Szellem. válasza ledgeri (#76886) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Full 64 bites kiadást kapsz.

(#76889) ledgeri válasza Szellem. (#76888) üzenetére


ledgeri
nagyúr

...mert a 0 befektetéses, kivárós megoldással nem leszek ugyanott?
...mert ha évek óta működött, ezen hónap a kritikus, a következőben már késő,vagy bármikor is jön a kövi?

Ha hibásan működne az aktuáls verzió, megérteném, ha veszélyes lenne a 32-est használni megérteném, de még mindig nem látom a mérleg-döntő különbséget!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#76890) Szellem. válasza ledgeri (#76889) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Na, ez már a trollkodás kategória.
Szerintem, hagyjuk is ennyiben a dolgot.
Ha Te nem akarod feltenni vagy nem fontos az a Te dolgod. Én válaszoltam tisztességgel a kérdésedre.
El tudod dönteni, hogy kell e neked most a 64 bit vagy vársz hónapokat.
Plusz ez a termék kellően ki van tesztelve. Szerintem ennyire nem tesztelnek ki egy tereméket sem. Ettől még lehet bugos, de nem jellemző.

[ Szerkesztve ]

(#76891) ledgeri válasza Szellem. (#76890) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Trollkodás kategória mikor próbálom megérteni, hogy miért érdemes sürgetni azt ami be fog következni, aktuális előnye igazán nincs és mostani meg nem csinálásából nincsen semmi hátrányom?! Legyen! :R
(az ilyen szintű megalapozottságot el szoktam rakni kispolcra ;) )

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#76892) PMoon válasza stuka20 (#76882) üzenetére


PMoon
junior tag

Esetleg megpróbálhatod, hogy a virustotal.com oldalra felrakod a stuffot.
Csak, hogy kiderüljön mit mond rá a többi víruskergető.
Ha ott is gond van, akkor szerintem keress másik release-t belőle.
Sajnos az utóbbi időben kiderült, hogy a github kódokba is kerültek "nem oda való kiegészítések". Gondolom az sem segít a dolgon, hogy a MS rendszereit is évente 2-3 alkalommal sikeresen támadják és ugye már az övé a github is. Szóval, csak körültekintően.

Szellem:
Pont hétvégén frissült az F-Secure az egyik gépemen (rég indítottam, sokat frissített)
Mintha olyat láttam volna a frissítés listában, hogy "***-64bit".
Ez akkor mégsem azt jelenti, hogy teljesen 64bit lenne? Biztosan törölnöm kell majd újra felrakni?
(Fájl/IP alapú, kézzel konfigolt tűzfalat használok, csak a beállítás miatt kérdem)

[ Szerkesztve ]

(#76893) Cs1csó válasza PMoon (#76892) üzenetére


Cs1csó
félisten

Erről ment itt az eszmecsere, azt gondolnám, hogy egy 32 bites programot nem lehet "in place upgrade"-elni (ha jól tudom így mondják, amikor saját magát frissíti) de lehet, hogy ez történik (látszatra) már ha frissítések között felajánlja: gondolom a frissítés egy kvázi 32 bites verzió törlés, 64 bites verzió telepítís.

(#76894) Szellem. válasza ledgeri (#76891) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Te totál túlkomplikálod.
Mit nem értesz azon amit leírtam:
Fel van telepítve az F-Secure és következők a lehetőségek:
-Lefrissül 19.4-re, de nem full 64 bites a támogatottság. El vagy vele, nem érdekel megvárod a 19.5-öt.
-Letörlöm a korábbi verziót és leszedem a fiókból a 19.4-et és csinálok egy tiszta telepítést és full 64bites verziót kapok.
-64 bites környezetben a 64 bites alkalmazás gyorsabb is.
Feljebb leírtam, hogy mi volt a kiadásjegyzék. Ezek alapján felnőtt ember vagy és el tudod dönteni, hogy neked érdekes e vagy sem. Kérdeztél, és kaptál rá választ.
Itt egyedül Te beszélsz sürgetésről, senki más. Valaki vagy eldönti, hogy tiszta telepítést csinál és felrakja most vagy vár a 19.5-re. Ami egyébként ugyan úgy gyalulni fog mindent, csak kényelmesebb.
Ha Te kényelmesebb vagy, akkor ezt írd le és szevasz.

(az ilyen szintű megalapozottságot el szoktam rakni kispolcra ;) )
Szintén amikor szándékos értetlenséget érzek. ;)

[ Szerkesztve ]

(#76896) Jack Oneill válasza ledgeri (#76891) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Gyerekek! Miert kell ertetlenkedni? Ledgeri mas topikban is olvasom a hozzaszolasaidat es tok jokat irsz, latszik, hogy ertesz a temahoz, de ez most ertetlenkedes (trollkodas).
Ezt rohadtul túl komplikáljátok tobben is szerintem.
1. Adott egy program, aminek a frissítést 2 féleképpen meg lehet oldani. Vagy vártok, amíg magától lefrissül (ez a kényelmesebb nyilván), vagy nem vártok, és szűz telepítést csináltok. Nem egy nagy ügy, sőt bizonyos idő után ajánlott is bármelyik szoftvernél, ahol már több ráfrissítés történt.

2. Szellem pontosan leirta, hogy mit lehet csinálni, de nem azt írta, hogy mit kell! Senkit nem erőltetnek, pusztán elmondtak egy lehetőséget, hogy így is fel lehet tenni, galiba mentesen. Ezt vagy elfogadjátok, vagy nem, de nem kell értetlenkedni szerintem. Vannak itt sokan, akik azt a megoldást részesítik előnyben, hogy szűz telepítést csinálnak, mert nekik az vált be. És akkor mi van? Felteszem a kérdést, nekünk az mennyivel rosszabb, hogy másképp telepíti a programot?

Mindenki döntse el maga, melyik megoldást választja, a lehetőségek adottak, de nem köteleznek rá senkit. Elony vagy hatrany? Egyenileg dontse el mindenki.

[ Szerkesztve ]

(#76897) PMoon válasza Cs1csó (#76893) üzenetére


PMoon
junior tag

Na, most kíváncsiságból újra elindítottam azt a gépet és igen :K , jelenleg "felemás" az F-Secure. Most egy része 32bit, más része 64bit.
Nagyon keveset használom, így én most nem törlöm és rakom fel a "tiszta" 64bit-et, de igen, valószínüleg akkor lenne csak teljesen 64bit.
Csak érdekesség képpen, most ilyen: [kép] [kép]

Egyébként amikor átállnak az új verzióval teljesen 64bit-re, akkor elengedik a 32bit-et végleg?
(Nem használok 32bit rendszert csak érdeklődöm)

(#76898) Szellem. válasza PMoon (#76897) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Egyébként amikor átállnak az új verzióval teljesen 64bit-re, akkor elengedik a 32bit-et végleg?
(Nem használok 32bit rendszert csak érdeklődöm)

Igen, ez a cél. Egy teljesen 64 bites termék, ami már most is az, ha tiszta telepítéssel rakja fel az ember.

[ Szerkesztve ]

(#76899) niof válasza Szellem. (#76898) üzenetére


niof
addikt

Éppen itt az ideje...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#76900) Szellem. válasza niof (#76899) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Így van, de ezt már a többi gyártó is megléphette volna.
64 biten, 64 bites alkalmazást és főleg AV kéne már futtatni.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.