Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76601) Szellem. válasza Cs1csó (#76600) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Egyik ilyen teszt sem reprezentativ. Való életben, valós körülmények között másként teljesítenek a termékek.
Jobban hiszek, egy korrekten elkészített videós tesztnek, ahol elemzik a minták felismerési képességét és a futtatáskor történő reakciókat, védelmet.
Az már más kérdés, hogy a való életben nem biztos, hogy az ember szándékosan akar direkt begyűjtött mintákat élesben futtatni a gépén. :D
De az biztos, hogy jobban mutatja, hogy élesben hogyan reagálhatnak a termékek.
Lehet valami adatbázisban kiváló, de proaktív védelemben elesik egy ismeretlen minta esetén. És ugye a fertőséhez elég egy darab kártevő, hogy kivégezze a gépet!

[ Szerkesztve ]

(#76602) Semplar


Semplar
őstag

Friss ropogós aláíratlan. Persze az eredeti oldalról. Majd aláírják.(remélem). :)

[ Szerkesztve ]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#76603) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Csoda.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#76604) Semplar válasza ƵøŁĭ (#76603) üzenetére


Semplar
őstag

Késésünk az Intel TDT oldalán végzett hibajavítások kiterjedt tesztelésének tudható be, biztosítva, hogy az innovatív integráció a várt módon működjön ott, ahol más fogyasztói kiberbiztonsági termék nem rendelkezik.

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#76605) ƵøŁĭ válasza Semplar (#76604) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Úgylátom megint félmunkát végeztek :D .

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#76606) Semplar válasza ƵøŁĭ (#76605) üzenetére


Semplar
őstag

Hát azért béta. ;]
Ingyenes is ráadásul, nem kötelesek kapkodni vele. :D

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#76607) Semplar válasza ƵøŁĭ (#76605) üzenetére


Semplar
őstag

A régi skinnel amúgy továbbra sincs semmi gond, én azt használom. Az új kevésbé informatív nekem. [kép] [kép] [kép] [kép]
Szerintem a fórumukon szokásos notórius panaszkodók jó része laikus, vagy konkurens fizetős védelmek ügynöke. :U

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#76608) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Nekem a régi 5.10-es felépítés jött be a legjobban. Panaszkodók nagy részének igaza van. Sok idő a javítás és csak ígérgetnek.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#76609) Semplar válasza ƵøŁĭ (#76608) üzenetére


Semplar
őstag

Nekem a régi 5.10-es felépítés jött be a legjobban.👍

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#76610) riki válasza Semplar (#76609) üzenetére


riki
senior tag

Elnézést,hogy megkérdezem,de te nem router mögött vagy ? Ennyi blokkolt behatolást még életemben nem láttam . Nekem a ZoneA /minden bekapcsolva /1 ! blokkolt egy hónap alatt. A másik gépen meg MWFC malmozik unalmában. :U

[ Szerkesztve ]

(#76611) Energie X


Energie X
őstag

Sziasztok! Androidos mobiltelefonra van jelenleg valami jó védelem? Most avast free-t használok.

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#76612) TFSi válasza Energie X (#76611) üzenetére


TFSi
őstag

Én a Bitdefender Mobile Security-t próbálom. A próba verzió 14 napos és rögtön 3600Ft-ért kínál egy éves védelmet az első napokban, de egy hét múlva ezt már 2399-ért teszi. Várok még, hátha lesz ez még jobb is. Egy S23 Ultra készüléken használom, nem tűnik fel a működése.

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#76613) Mikulásbá válasza Energie X (#76611) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Én F-Secure SAFE-et használok, mivel 5 gépes, így 2 telóra is azt tettem fel, akkura nincs hatással.

(#76614) Semplar válasza riki (#76610) üzenetére


Semplar
őstag

2017 -es kép. Windows 7 és csak sima modem, de a CIS tűzfala szigorú volt. :)

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#76615) konci79 válasza Energie X (#76611) üzenetére


konci79
őstag

ESET van az Alzánál 1690 ft- ért.

Más: 1 hét múlva lejár a Kaspersky a pc-n. Magától átvált free-re vagy hogy zajlik ez?

Mondjuk gondolkodom a Comodo-n, hogy felteszem , abban mi van a free verzióban?
Kerestem azt is, meg a Kaspersky- t is, de lehet én vagyok bamba, de nem találtam direkt összehasonlítást a fizetős verziokkal...

(#76616) Cs1csó válasza konci79 (#76615) üzenetére


Cs1csó
félisten

HA költeni akarsz akkor ugye több lehetőség is van: F-Secure, Kaspersky, ESET, Bitdefender
DE ha ingyenes érdekel akkor én ezen 4 termék közül válogatnék: Defender, Bitdefender Free, Avast Free, Kaspersky Free

(#76617) konci79 válasza Cs1csó (#76616) üzenetére


konci79
őstag

De mi a különbség a Kaspersky Standard és a free között?
Valószínűleg elég lesz nekem az is, csak elgondolkodtam a Comodo-n, hogy kipróbálom.
A Standardot még jó áron vettem, de már jelentős drágulások vannak, maradok ingyenes vonalon.

Mobilnál kivételt tettem, múltkor 1500 volt az ESET az alzánál, annyit megért.

(#76618) Winnie The P válasza Paxker315 (#76217) üzenetére


Winnie The P
őstag

Hali!
Megvetted?

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#76619) Szellem. válasza konci79 (#76617) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

A Standard tartalmaz tűzfalat, meg egyéb olyan dolgokat, amikre ha nincs szükséged, akkor jó lesz a Free is. Én a Standarból csináltam sima KAV-ot, mert a felesleges moduljaival nekem gondom volt. Ez a Tűzfal és a Behatolás megelőző rendszer, de nem a tűzfala behatolás megelöző, hanem a Programszabályozó.
És a Standard után nem fog átállni Free-re. Sőt. Ahhoz a fiókodhoz sem tudod hozzárendelni a Free-t ahol már lejért a licenced. Teljesen új fiók kell neki.
Jól ki van ez találva, hogy vedd meg, ha már egyszer megvetted.
A magam részéről, ha lenne sima AV, én azt venném meg. Nekem a többi pénzkidobás és felesleges funkciók tömkelege.

[ Szerkesztve ]

(#76620) Semplar válasza konci79 (#76615) üzenetére


Semplar
őstag

Comodo
Online PC-támogatást kivéve minden benne van, ami a pro -ban.

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#76621) konci79 válasza Szellem. (#76619) üzenetére


konci79
őstag

Értem, köszi.
Eltávolításhoz kell valami varázslat?
Mintha olvastam volna korábban hogy nem egyszerű kigyomlálni.

Az nekem nem gond.
Csak kicsit kusza nekem, a weblapjukon nem láttam a free-t, azt a fórumról lehet letölteni, amit linkeltél korábban ?

(#76622) Energie X válasza konci79 (#76615) üzenetére


Energie X
őstag

Feltettem az eset 30 napos verzióját. Elsőre furcsa, hogy a manuálisan indított teljes rendszer átvizsgálás 10mp alatt megvolt, míg az avasttal ez kb 4-5 perc, illetve a sophos-nak is eltart egy darabig. Valamit esetleg rosszul csináltam?

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#76623) Szellem. válasza konci79 (#76621) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Fogod, letörlöd a Programok és Szolgáltatások menün keresztül. (szokásos eltávolítási mód), Restart, majd érdemes egy kavremovert lefuttatni. De nehogy a kavremoverrel kezd el letörölni, mert az gond lesz!

(#76624) Jack Oneill válasza Energie X (#76622) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Jol csinaltad csak az ESET ellenorzese profilokkal rendelkezik. Alapbol gyors ellenorzest csinal. Kulon kell beallitani, hogy a teljes gepet ellenorizze, es ezt meg lehet fokozni, hogy az adott profilokat is testre szabhatod, hogy mennyire legyen reszletes kereses. Nalam anno 1 ora korul volt a teljes ellenorzes.

(#76625) Energie X válasza Jack Oneill (#76624) üzenetére


Energie X
őstag

Elfelejtettem írni, hogy mobilra tettem fel. Gondoltam kipróbálom mielőtt megveszem. Megpróbálom még egyszer a teljes mobil scannelését, de nem találok mélyvizsgálatot.

[ Szerkesztve ]

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#76626) Szellem. válasza Energie X (#76625) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Fura is volt olvasni, hogy a teljes ellenőrzés 10mp alatt végzett. :)
Az Eset nem arról híres, hogy windows-os PC-n elindul az automatikus rendszerátvizsgálás azt 10mp alatt befejezze.
De így érthető.

(#76627) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok,

Idős rokonnak kell segítenem, minden bizonnyal vírusos lett a gépe. Tegnap este szólt, hogy furcsa dolgok történnek, ránéztem a gépre, és azt láttam, hogy a Windows értesítések panel tele van mindenféle fake hirdetéssel és jelzéssel (pl. vírusirtó nem aktív / nem működik, töltse le ezt meg azt a vírusirtót, webkamerán megfigyelik, google toolbar összeomlott, és ehhez hasonlók). Gondolom ez valami malware lehet, igaz? Azt manapság mivel érdemes scannelni/irtani, MBAM még jó programnak számít? (régebben azt használtam ilyen célokra)
A gépen egyébként fut a licenszelt ESET Internet Security, ezek szerint az nem fogta meg, bármi is legyen ez. (habár malware-k ellen tudtommal nem annyira hatásos)

Ha már itt tartunk, malware-k elleni valósidejű védelemhez ESET mellé mit javasoltok? Már korábban is gondolkoztam rajta, hogy kellene ilyesmi. Nem gond, ha fizetős, de csak akkor fogjuk meglépni, ha otthoni felhasználásra elfogadható árakat kínálnak, kb 10 gépről van szó.

Köszönöm!

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#76628) Mikulásbá válasza A_ScHuLcZ (#76627) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Tűzoltásra Norton Power Eraser vagy Kaspersky Rescue Disc.
Én lementeném a fontos cuccokat a gépről-amennyiben még lehet és teljes helyreállítást csinálnék minden törléssel.
Aztán egy normális védelmet tennék a gépre, ha lehet fizetős, van választék bőven.

(#76629) Cs1csó válasza Energie X (#76622) üzenetére


Cs1csó
félisten

10mp alatt max a memóriát vizsgálja át. Tehát ami épp fut azokat vizsgálja át.

(#76630) Semplar válasza konci79 (#76621) üzenetére


Semplar
őstag

Igen. Itt pedig megtalálod a teljes leírását.

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#76631) Winnie The P


Winnie The P
őstag

Hali!
AVG IS ajánlott kategória még? Plusz FF mellett UO illetve alkalmanként EEK futtatva a gépen.
Köszi.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#76632) Cs1csó válasza Winnie The P (#76631) üzenetére


Cs1csó
félisten

Akár, bár szükséged az "IS" nem elég pl. a free AVG (sőt akár az Avast Free-t is telepíthetnéd ebben is van tűzfal modul)
AVG = Avast (ezt jobb ha tudod, motorháztető alatt minden ugyanaz)

(#76633) Winnie The P válasza Cs1csó (#76632) üzenetére


Winnie The P
őstag

Viszonylag jó áron van IS. Azt tudom, hogy a két termék valójában egy. Meg nem akarom, hogy az arcomba tolja a reklámokat.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#76634) Cs1csó válasza Winnie The P (#76633) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem lősz az IS-el mellé, főleg ha jó az ár.

(#76635) TFSi válasza TFSi (#76612) üzenetére


TFSi
őstag

Végül a Microsoft Defender Antivirust választottam. Nincs kedvem plusz egy alkalmazásért fizetni, mert így is van elég, amiért perkálok. A Defender elvileg ingyenes, legalábbis munkahelyi vagy O365 családi csomaggal biztosan.

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#76636) Beren válasza A_ScHuLcZ (#76627) üzenetére


Beren
tag

Én is jártam hasonló módon anyám gépével, de nem vírus volt - a böngészőben lett engedélyezve, hogy push értesítéseket dobáljon fel pár olyan honlap, aminek ezt nem kellett volna engedélyezni... Egy gyors ellenőrzést megér, mielőtt nekiesel a gépnek durvább dolgokkal.

(#76637) Energie X válasza Cs1csó (#76629) üzenetére


Energie X
őstag

Én is erre gondoltam. A biztonsági jelentés szerint 582 alkalmazást és 10902 fájlt ellenőrzött át 10 mp alatt...

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#76638) Szellem. válasza TFSi (#76635) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Nem rossz döntés. Én azért egy Configure Defenderrel vagy DefenderUI-val kicsit felturbóznám.
Reklámblokkoló mellé és kalap-kabát.

(#76639) TFSi válasza Szellem. (#76638) üzenetére


TFSi
őstag

Microsoft Defender Endpoint for Android ez jelen esetben. Reklámok sajnos kellenek, különben pár oldal majrézni fog. A többi elérhető a Play-ből?

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#76640) konci79 válasza Semplar (#76630) üzenetére


konci79
őstag

Fel is tettem.
Nagyon nem is piszkáltam, tanuló módba tettem, és bekapcsoltam a HIPS-t,.
Az biztos hogy a böngészés gyorsabb mint a Kaspersky-vel, pedig a kiegészítőt fel sem raktam ahhoz.

(#76641) Semplar válasza konci79 (#76640) üzenetére


Semplar
őstag

👍
Tesztelgesd, ha meguntad, hogy túl sokat kérdez a HIPS, itt a habkönnyű beállítás.

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#76642) ledgeri válasza A_ScHuLcZ (#76627) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Megnézném, hogy az értesítéseket mi generálja, mert a chorme, és chromium dolgok tudnak oda megjeleníteni valótlan vírusjelentéseket!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#76643) Szellem. válasza konci79 (#76640) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Próbáld ki a semplar által belinkelt cruelsister beállításokat. Aztán teszteld.
A Kaspersky után nem csodálom, hogy a böngészés gyorsabb. Annál a terméknél minden az, mondom ezt a felhasználójaként. Sajnos évek óta nem hajlandóak tenni azért, hogy gördülékenyebb legyen ez a funkciója. A Malwaretipsen is több olyan Kaspersky config van, ahol kikapcsolják a titkosított forgalom vizsgálatát és a szkript elhelyezést a webforgalomba. Nem véletlen.

(#76644) A_ScHuLcZ válasza Mikulásbá (#76628) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Azt elfelejtettem írni, hogy jelenleg nem férek hozzá fizikailag a géphez, mert messzebb lakunk egymástól (100km+), teamviewer/anydesk elérésem van hozzá alapvetően. Ha ilyen manőverekhez kell folyamodnom, arra leghamarabb a hétvégén lesz lehetőségem. Nagymamámról van szó egyébként, simán elképzelhető, hogy kattintott valamit, amit nem kellett volna. Win alatt futó tisztító programokkal nem érdemes próbálkozni először? Ha igen, mivel?

Normális védelem = mit javasolsz? Én abban a hitben voltam, hogy az ESET normális védelmet nyújt, ezért vesszük meg már sokadik évre 10 gépre a rokonságban.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#76645) A_ScHuLcZ válasza A_ScHuLcZ (#76644) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

ledgeri: Ilyenek jelennek meg az értesítési sávon, ez alapján úgy tűnik, hogy az Edge a forrás. (ezek szerint mégis van olyan, aki használja :) )

Szerintem ez lesz az, amit benyelt a gép: link

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#76646) ledgeri válasza A_ScHuLcZ (#76645) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Nem veszem el #76636-os Beren kenyerét... Csak hamarabb írtam, mint görgettem volna tovább a későbbiekre...

Egyébként engem is kerestek már meg, hogy jaj vírus, aztán csak valami gagyi oldal pop-up-ol. Ha csak annyi volt, akkor oké, de azért még fusson le egy alap ellenőrzés, és akkor meg lesz a tiszta lap!

(mondjuk újabb érv, hogy miért ajánlott az alap reklámblokkolós/tartalom blokkolós felállás: nincs reklám, nincs mire random katt, sokkal sokkal kevesebb az esély ilyesmit benyelni, még ha csak valami promós oldal nyomja magát!)

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#76647) A_ScHuLcZ válasza ledgeri (#76646) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Egyébként tényleg valami pop-up-os dolog volt, és az Edge-ben rejtőzött. A linkelt programmal ki lehetett irtani, de néhány percen belül visszaette magát, a következő scannelésnél újra látszódott. Végül az lett a megoldás, hogy reseteltem az Edge beállításait (minden kuka), és az látszólag megoldotta, utána nem tért vissza.

Remélhetőleg így is marad..

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#76648) ledgeri válasza A_ScHuLcZ (#76647) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ajánlanám még azt, hogy te nézd át a beállításokat, ha az a fő böngésző, akkor jobb, ha egy többet látott szem (vagyis kettő...) átnézi! Hátha -félerőből- ilyenek és hasonló szintű dolgok elkerülhetőek!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#76649) Akelaus válasza A_ScHuLcZ (#76645) üzenetére


Akelaus
senior tag

Én is használom melóhelyen, mindig nagyot néznek az informatikusok, mikor valami miatt tákolni kell a gépet, hogy az Edge az alapértelmezett böngésző. :DDD
"Te az Edgét használod?!"

(#76650) marcellp


marcellp
csendes tag

Kaspersky helyett mit tudtok ajánlani? Önmagában Windows Defender elegendő? Elég bizonytalan vagyok a választásban. :(

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.