Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:16:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Pont tegnap rendeltem, és végre teszt

Ezek a képek alapján nem bántam meg, pedig ettől féltem a legjobban :C

És szerintem akksiban is hozni fogja az Mi8 szintjét

Már alig várom :B

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#2) #16820480


#16820480
törölt tag

Alapvetően teljesen jó ez a telefon, de azt hiszem ez az az év, amikor végleg elvesztett a OP. A 7 Pro túl nagy és túl drága nekem, a sima 7 meg nem lett igazán érdekes telefon semmilyen tekintetben sajnos.

(#3) gippazoid


gippazoid
senior tag

A szerző valamiért haragszik a OnePlus-ra. Felvetéseinek nagy része teljesen jogos, de azzal érvelni ellene hogy külföldi webshop, nem fair. Azért nem ugyan az mint egy gearbest vagy társai.
Ez a gyártó saját webshop-ja, európai raktárból vámkötelezettség nélkül jön a készülék, javítása is itt történik Európában, futár viszi el és hozza vissza.
Ugyan úgy el lehet állni, mint egy itthoni vásárlás esetén.
Akkor hol itt a probléma?

Amikor reklámozzák a szlovák webshop-ot ahonnan alacsony áfával lehet Xiaomi telót rendelni, az nem fáj a szerzőnek? Oda esetleg kiutazik személyesen ha gondja van? Az nem külföld?

(Nem, nincs OnePlus telóm és sosem volt, ilyen árak mellett pedig nem is biztos hogy lesz.)

[ Szerkesztve ]

Gippazoid Novelties Inc.

(#4) Snooker147


Snooker147
tag

A Xiaomi lett az új Oneplus! MI 9 olcsóbb legalább 80K-val, de jön a MI 9T Pro (Redmi K20 Pro) ami abszolút a csúcs, és olcsóbb lesz bőven. Úgy gondolom hogy 170-180 körül lesz az ára, ami legalább egy ötvenessel jobb az Oneplusnál.

(#5) gippazoid válasza Snooker147 (#4) üzenetére


gippazoid
senior tag

Most már van egy Xiaomi a közelemben, bár Andoid One-os készülék. Teljesen korrekt. Az is lehet hogy a következő telóm már nekem is az lesz, nem Samsung.

Gippazoid Novelties Inc.

(#6) gippazoid válasza #16820480 (#2) üzenetére


gippazoid
senior tag

Attól kezdve, hogy bejutottak szolgáltatóhoz, ráadásul nem kis piacon (USA), szerintem teljesen más irányt vesz a cég szekere. A régi OP imidzs tényleg le lett húzva a WC-n, de abból tartósan növekedni nem nagyon lehet, vagy nem olyan mértékben mint amikor szolgáltatók is bedolgoznak az értékesítésbe.

A helyükben én is erre indultam volna.

Gippazoid Novelties Inc.

(#7) gippazoid válasza enginev3.0 (#1) üzenetére


gippazoid
senior tag

Kollégám már 1 hete használja, ne izgulj, f.sza teló, gyönyörű meg minden!
Nekem ez túl drága és túl nagy, de ő az X óta OP fan.
Jó lesz! :)

Gippazoid Novelties Inc.

(#8) golyós válasza gippazoid (#3) üzenetére


golyós
őstag

Szerintem nem haragszik, csak tényszerű. Egészen egyszerűen ennyiért inkább bármelyik hazai forgalmazótól P30pro.
Xiaomi van itthon is, szervíz is, ráadásul egy fele ennyibe kerülő készüléket összehasonlítani ezzel szerintem felesleges.

És tényleg batár nagy. Most szeretnék venni lányomnak használható telefont, de egyszerűen 6" alatt nincsen. Miért nem lehet 5-5,5" méretben jó zelfont gyártani.
A Xiaomik is már 6 felett járnak.

[ Szerkesztve ]

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#9) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Kicsit kissebb volna már rendelném is...

Aki hülye, haljon meg!

(#10) CptAdamica válasza golyós (#8) üzenetére


CptAdamica
veterán

Sokat elhangzik a Mi9, de a Xioami is bejezte a kedvező árazást, ezt ők is mondták. Ami a legnagyobb vicc, hogy a Mi9-et még mindig nem lehet itthon hivatalosan kapni.

(#3) gippazoid Szerintem is, a mai világban, ahol ennyire élénk a netes kereskedelem nem kéne már ezen leakadni.

Megjelenés óta nyúzom, nekem nagyon bejön. :)

Megyen!

(#11) gippazoid válasza golyós (#8) üzenetére


gippazoid
senior tag

Mi A2 lite van a közelemben. Az 6" alatt van és teljesen jó, még a MIUI sincs rajta mert Android One (ha valaki nem kedvelné a gyártói felületet). A szervize folyamatosan változik, a beszerzéstől is függ. Van amit Lengyelorszába küld a TeleMax (ők már nem javítják) de ott a Wayteq szerviz is. Aki személyesen meglátogatható szervizt szeretne annak Samsungot kell vennie. A szolgáltatók is sikeresen szétverték a saját szervizhálózatukat, tehát már csak ez maradt. Minden más elküldős. A TeleMax-nak vannak átvevő pontjai.

Azt továbbra is fenntartom, hogy a webshopos vásárlást mint negatívumot beállítani butaság.
Soha nem vennék már műszaki cikket úgy, hogy ne legyen 14 napos elállási lehetőségem.
Ezért nálam a bemegyek és megveszem dolog kizárva. Bemegyek, megnézem, majd megrendelem neten.
Ha olyan helyen rendelem ahol van erre lehetőség, akkor a helyi üzletben személyes átvételt kérek. TV-t pl. így veszek. Nincs szállítási sérülésen vita, mert a boltban eleve kipróbálják, előttem kibontva a készüléket és el se viszem ha pixelhibás vagy törött. Az ő érdekük is ez, ők vezették be hogy tesztelnek minden ilyen készüléket.
Ha nem tetszik, akkor visszaviszem és kp-vel a zsebemben jövök ki a boltból. Nem várok 30 napot visszautalásra. Decemberben 10 napig volt nálam egy LG TV de nem jött be, visszavittem, pénzzel a zsebben jöttem ki a boltból. Elfelejtve a dolog.

[ Szerkesztve ]

Gippazoid Novelties Inc.

(#12) Narancskoma


Narancskoma
tag

Azért azok az éjszakai fotók elég durvák...

(#13) CHIPman


CHIPman
nagyúr

"„vakon” a képernyőre nyomva a zár nem old fel, egy extra lépés az ikon felvillanásához és a leolvasás megkezdéséhez szükséges (tapi, felemelés, bekapcsoló megnyomása)."
OP6 után féltem ettől, viszont rájöttem, hogy az ambient display kitűnően működik, és minden alkalommal, amikor feloldanám, már ott van a leolvasó (pl. értesítésnél is). Ugyebár a 6-nak a hátulján volt az olvasója, tehát azt mindenképp fel kellett emelnem a feloldáshoz, ez annál sokkal kényelmesebb, és minden tekintetben jobb. Egy elülső hagyományos leolvasóhoz képest elképzelhető elenyésző mennyiségű olyan helyzet, amikor valóban hátrányos, de nekem 1 hét alatt még soha nem kellett a feloldáshoz olyan mozdulat, amit amúgy nem tettem volna meg.

Az egykezes módot én nem hiányolom. Volt már olyan telefonom, amiben volt, de ott sem használtam. Nagy a kezem, és telefongyűrűt használok, ami miatt nem kell fogást váltani a képernyő tetejének eléréséhez. Így az egyetlen dolog, amit nem értem el eddig egy kézzel, az a Google hirdetések bal legfelső sarokban lévő miniatűr X gombja, gondolom nem véletlen. A WiFi-t simán be tudom kapcsolni a bal felső sarokban, és az értesítési sávot is gond nélkül lehúzom.

A Zen mode-ot én hülyeségnek tartom, és sajnos uninstallálni/letiltani sem lehet magát az alkalmazást. Aki nem tudja letenni a telefont, az szerintem tudja magáról ezt, és ugyanúgy nem fogja bekapcsolni a módot sem.

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#14) *Mukeey*


*Mukeey*
addikt

Most ez a legjobb készülék szerintem a piacon. Többieknek össze kell kapniuk magukat, főleg az Apple-nek, ha ősszel villantani akarnak valami ütőset...

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#15) hyperspace


hyperspace
őstag

Lumia 920 jut eszembe mindig, mikor megy a rinya a cikkben a méretek miatt. 5mm-rel magasabb, mint az S10+, ami szintén nem kicsi, de annak a tesztje nem mondja, hogy hatalmas.

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#16) enginev3.0 válasza *Mukeey* (#14) üzenetére


enginev3.0
félisten

Mikor bejött az S10 képeken kinevettem
Aztán élőben megszerettem és majdnem megvettem
De mikor megláttam ezt a készüléket, azóta ismét nem tetszik annyira az S10+
Szebb ez a kerekítettebb forma szerintem

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#17) *Mukeey* válasza enginev3.0 (#16) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Azt a lyukat nem kellett volna rátenniük és szuper lenne az S10 is. Na meg az exynos chip mindig a SD után kullog sajnos🙄 Samsung további negativuma, hogy a főverzió frissítések nem szoktak túl jól sikerülni nekik...

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#18) enginev3.0 válasza *Mukeey* (#17) üzenetére


enginev3.0
félisten

Igen
Miui után ez volt a fő szempont nálam
Hogy stock droid legyen vagy ahhoz nagyon közeli

Nem akarok se romolni, se semmit, csak használni, és viszonylag időben megkapni a frissítéseket

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#19) Bone123 válasza hyperspace (#15) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Az S10+ jóval légiesebb, itt már minden milliméter és gramm számít. A legtöbb kollégám, ismerősöm túl nagynak találta a OnePlus 7 Prót csupaszon, és mivel zömében tokkal használnak telót, abba beletéve pláne gondjuk volt a kezeléssel és a bezsebeléssel.

A hatalmas telefon tényszerű kijelentés, a túl nagy nyilván már szubjektív vélemény, mindenesetre fontos volt kiemelni hazai bolti próba hiányában, hogy az adott esetben a tesztek alapján vásárló illető mire számíthat kicsomagoláskor. Egy jófajta, de hatalmas telefonra.

(#20) L4mie válasza #16820480 (#2) üzenetére


L4mie
veterán

Csatlakozom....3 éves az OP3 és fel se merült bennem másik gyártóban gondolkozni ha ezt válanám.....szerencsére még teszi a dolgát így nem veszélyeztet a kérdés, de ennyiért nem veszek telefont....3 év alatt több mint duplájára nőtt a csúcskészülékük ára az nem az a 1+ amibe én beleszerettem anno.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#21) ricsi0307


ricsi0307
senior tag

És én még ekézem a Mi 9-em, hogy mossa a zajt fényes nappal is. Ez a telefon akkora csalódás nekem mint OnePlus fan, hogy hihetetlen.

(#22) Szakiii válasza enginev3.0 (#18) üzenetére


Szakiii
addikt

Romolni? Szerintem a samu gyári romok kifejezetten jók és pont abban jók hogy gyakorlatilag semmilyen app nem kell pluszbe az átlag felhasználás mellé. S7-et még piszkáltam de ott is gyári rom volt csak rootal, nem tudom mi indok lenne romot cserélni egy s10en már szerintem rég nem érv a stock droid nekem már inkább negatívum hogy esetleges kényelmi dolgok nincsenek benne.

(#23) bordi10 válasza Bone123 (#19) üzenetére


bordi10
senior tag

Pont akkora, mint egy Note 8/9, kb 1mm eltérésekkel, ezt kvázi mindenki tudja, akit érdekel ez a készülék. Nem értem, hogy mit kell a méretén lovagolni.
Egy "ajánlott" plecsnit bőven rá lehetett volna köhögni, érződik a teszten is némi sértődöttség, mert a gyártó most nem küldött ingyenbe egy bazi nagy press kit-tet.
"A médiával való kommunikáció sem az igazi az olyan kis piacokon, mint a hazai: a tesztpéldányt is kedves olvasónk ajánlotta fel"

Samsung QE65QN90B | Samsung Galaxy S23 ULTRA™ Green | Samsung Level On Wireless PRO Gold | Samsung Galaxy Watch5™ PRO | PlayStation®5 | PSN Id: bordi10

(#24) #16820480 válasza gippazoid (#6) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk igazán növekedni szerintem pont a(z alsó-)középkategóriával lehet inkább, azt sokkal többen veszik, mint a felsőt. Egy Pixel 3A szintű telefont simán meg tudnának csinálni mondjuk 250-300$-ért, ami elég népszerű lehetne. Az ilyen 7-800€-s kategóriában elég nagy a választék, ide betörni nem egyszerű azért.

Mennyien akarták, hogy legyen az OPX-nek folytatása, aztán abból sem lett semmi. Amennyire hallgatnak a felhasználóikra :U :N

(#25) CHIPman válasza Szakiii (#22) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Maradjunk annyiban, hogy az S8+ tökéletes volt papíron, viszont iszonyatos bukással azért adtam el 10 hó után, mert factory reset után is olyan lassú volt, hogy másodpercekig vártam dolgokra. Az OP6-ot pedig azért adtam el 1 év után, mert ugyan semmi bajom nem volt vele, de megtetszett a 7 pro. A kettő között van különbség, soha többet nem veszek Samsung okostelefont, pedig az S8+-szal bezárólag 6db Samsung okostelefonom volt, és más nem is.

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#26) petipetya


petipetya
nagyúr

Ha a One egy nő lenne és randira menne veled, akkor egy pofonnal azonnal faképnél hagyna, mert hibásan plasztiknak nevezted. Főleg, hogy a sandstone hátlappal szerelt verzió volt az általános a piacon. A cikkből érdemes lett volna kihagyni a OnePlus elleni sértődöttséget.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#27) b.daniel válasza bordi10 (#23) üzenetére


b.daniel
senior tag

Amúgy kicsit én is az egész tesztben éreztem egy negatív hangvételt, ami többnyire nem a valós hibáknak szólt (mert nyilván azok is vannak) hanem annak, hogy vannak dolgok amikben változott a gyártó a One hoz képest.. Ami meg lássuk be teljesen érthető, profitorientált cég, a telefon full prémium, és még mindig olcsóbb vagy 65ezerrel mint más gyártók hasonló termékei

(#28) Juhaszatti válasza CHIPman (#25) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Nem nagyon hallani ilyen esetről, hogy másodpercekig kellett volna várni dolgokra, úgyhogy az egyedi probléma lehetett. Konkrétan azé a készüléké. Még az S8 szériára sem lehet általánosítani ez alapján, nem hogy az egész márkára.

(#29) petipetya válasza golyós (#8) üzenetére


petipetya
nagyúr

"A Xiaomik is már 6 felett járnak"

Xiaomi Mi 9 SE

"nincs rá lezsóidő"

(#30) HarleyCustom válasza Juhaszatti (#28) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Már miért ne lehetne általánosítani? Ő is megtette :D ;]

Cikkhez:
Nincs mese! Ez egy tablet. :D

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#31) marcarc válasza #16820480 (#2) üzenetére


marcarc
senior tag

Ha a végleg elveszettséget neked az jelenti, hogy épp most kerültek be egy szolgáltatóhoz, az egyik legnagyobb felvevőpiacon ahol ráadásul még jobb áron is adják a telefonjaikat mint az öreg kontinensen akkor ...ő oké. A 7pro a legsikeresebb készülékük lesz szerintem, vszeg az első olyan készülék lesz aminek az eladási számaival hencegni fognak.

Az viszont tény, hogy arculatot váltottak, nem csak a flasgship killerség de a megfizethető csúcshardver kínálása terén is. Egy egy jó készülék és azon kevesek egyike ahol nincs egyszerűen kompromisszum ha a rendszer sebességéről beszélünk.

Az ára igen, nekem személyszerint is nyaldossa a határokat. Ha ilyen ütemben halad akkor vszeg egyrészt tovább fogom használni a készüléket - ami egyébként ebből a szempontból időtállónak tűnik vagy várjuk a megváltást de ne ringassuk magunkat abba, hogy bárki olcsóbban fogja adni a telefonjait mint amennyibe a gyártás kerül. A Xiaomi sem egy életre tervezi tartani az 5% netto haszonkulcsot, az is biztos, bár ők egy-két évente biztos, hogy fognak egy nagyot durrantani (Poco F1-2).

A legtöbb régi OP usernél meg a "Nexus" szondróma jeleit lehet észrevenni, amin én is keresztülmentem de van élet utána is. Tök jogos, ez az OP már nem az az OP. Az ésnincsenjack meg Qi töltés nélküli kommentek nélkül meg amúgy sem érdekes az élet.

[ Szerkesztve ]

(#32) Eugene Roe válasza Snooker147 (#4) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Mi 9 3300 mA, kicsit elkalkulálták magukat 2019-ben.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#33) HarleyCustom válasza marcarc (#31) üzenetére


HarleyCustom
veterán

De ez milyen má'?
Ellopják az adatainkat a Kínaiak.meg az USA,meg mindegyik,osztakkó' még pénzt is kérnek a rohadt telefonjaikért...és nem keveset...
A minimum az lenne,hogy ingyen kapjuk meg a készülékeket,ha már mimdent megtudnak,de nem,mi még fizetünk is nekik,ezek meg jót röhögnek rajtunk...hogy még pénzt is adunk az adataink mellé... :D
Na ebbe belegondoltatok?

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#34) Juhaszatti válasza marcarc (#31) üzenetére


Juhaszatti
addikt

"Ha a végleg elveszettséget neked az jelenti, hogy épp most kerültek be egy szolgáltatóhoz, az egyik legnagyobb felvevőpiacon ahol ráadásul még jobb áron is adják a telefonjaikat mint az öreg kontinensen akkor ...ő oké."

Azt írta, hogy őt vesztették el végleg. Nálam sem igazán játszik már ez a méret, úgyhogy ha maradnak ezen a vonalon, valószínűleg pont ugyanez a helyzet velem is.

(#35) enginev3.0 válasza Szakiii (#22) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nem, én arra gondoltam hogy a Samu nem szokta elsietni a frissítést, a többi rész már a miuihoz ment

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#36) DeathAdder


DeathAdder
veterán

A cikket olvasva végig egy negatív hangvétel jött át. Pont ilyen diszkréten beszél az egyik haverom amikor negatív véleménye van valamiről :) Nem tudok rájönni ebből a tesztből hogy ez a telefon most tényleg szar, vagy csak a tesztelő pikkel rá? Egy biztos, ez a teszt sokakat eltántorít majd ennek vásárlásától.

Én örülök hogy végre egy noccs nélküli batár nagy dög, fasza kijelzővel, pure droiddal. SD kártya bővítés rohadtul felesleges (ez miért negatív érv? és pl. iphonnál miért nem az? vagy Note-nál miért nem negatív érv hogy hatalmas?). Jack hiánya egyeseknek viszont valóban fájó pont lehet, illetve az ip védettség, akkor az majd nem vesz ilyet és ennyi. Valakinek meg az infra hiányzik, amit egy 40 ezres xiaomi tud egy 400 ezres telefon meg nem...

[ Szerkesztve ]

(#37) HarleyCustom válasza DeathAdder (#36) üzenetére


HarleyCustom
veterán

iPhone-nál is megemlítették régen,mindig,néha,negatívumként,hogy nem bővíthető,meg hogy nincs jack....emlékszem...Te viszont ezek szerint nem emlékszel

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#38) Juhaszatti válasza DeathAdder (#36) üzenetére


Juhaszatti
addikt

A Note-nál azért nem negatív hogy hatalmas, mert az egy direkt arra kitalált széria, S-Pennel. Az veszi, aki hatalmas telefont akar. Aki márkán belül kisebbet venne, annak ott az S10 vagy az S10e.
OP-ból viszont csak nagy van, és hatalmas, hiába vennék szívesen OnePlust, kiesik a lehetséges alternatívák közül. Ezért negatív.

[ Szerkesztve ]

(#39) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Batár nagy?? És akkor a mate 20 X, vagy a Z ultra mi? :B

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#40) #16820480 válasza marcarc (#31) üzenetére


#16820480
törölt tag

Én annyit írtam, hogy számomra elveszett, mert ennyiért már nem kell, tök mindegy mit pakolnak bele. Ahogy nem veszek ennyiért telefont más gyártótól sem.
A Xiaomi sem olcsó már annyira, szépen évről évre emelnek az áron, de még mindig olcsóbbak a OP-nál.

Nekem elég lenne amúgy középkategóriás hardver is, ha valaki csinálnak normális kivitelben (Moto Z4 például egész szimpatikus, csak nem lehet majd itt kapni).

(#41) GoldhandRent


GoldhandRent
őstag

Srácok, én tudom miért ilyen búskomor és limeízű ez a teszt.. Ez egy huawei ide-oda verő mobil, amit a kedves fizető huawei partner nem néz jó szemmel, így természetesen a remek készülék tesztjét valamivel le kellett húzni. Így lett megoldva a PH! és a huawei közötti kiemelkedő és boldog kapcsolat.

Nincs OP-m, nincs huaweim, de ez itt egy szembeötlő tény :D

(#36) DeathAdder az a nem vízállóság sem olyan nem vízálló. Eléggé ki van gumizva.. csak ha még rákerül az IP matrica, akkor nem ennyi lenne, hanem mégegyszer ennyi :)):)))))))))

(#39) MikeWazowski a képen az a huawei se volt soooookkal (sőt..) kisebb, de arra fixen nem mondták, hogy TV mértű

[ Szerkesztve ]

-

(#42) batai15


batai15
félisten

Kiváló készülék lett.
Bár kár az ekkora méretért, és a szelfi kamera megoldásért ,nem rajongok érte.

(#43) Snooker147 válasza Eugene Roe (#32) üzenetére


Snooker147
tag

Azért van gyorstöltés, és vezeték nélküli lehetőség is. Szerintem a 3300 elég egy napra, átlag felhasználással 5-6 óra üzemidő megvan.

(#44) Timer válasza b.daniel (#27) üzenetére


Timer
veterán

Hatalmas +1. Végig érződött a sértettség azért, mert a készülék "drága", és mert a gyártó nem adott demo példányt belőle (amit mondjuk én sem értem, miért nem tesz, mikor minden szirszar jutyúber lámának adott a világban).

Azt kellene megérteni, hogy a a valódi OP örökséget nem ez, hanem a sima hetes viszi tovább. Ez csak egy "teszt", szondázzák a népet, hogy van-e rá igény. Nem érdemes a házon belüli elődeihez mérni, mert nincs neki.

(#45) kali_c válasza GoldhandRent (#41) üzenetére


kali_c
tag

Hogy miért búskomor a teszt azt döntse el mindenki maga.
OP7-ről minden nap kijön egy hír, különböző hibákról. Nem hiszem, hogy egy P30 Pro vagy még egy S10+-szal is össze lehetne vetni.
Honor 20 Samu A80 vagy Mi 9 kategória

(#46) marcarc válasza kali_c (#45) üzenetére


marcarc
senior tag

A fórumon többen használják, több mint egy hete. 1 embernek volt vele baja és az sem a ghost touch volt. Minden új telefon első kéthetében ráugranak egy egy dologra, ez ilyen. Ugyanúgy javítva lesznek mint más gyártók hasonló szoftveres nyűgjei.

(#47) CHIPman válasza Timer (#44) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Pontosan. Meg hogy azért nézzük meg, hogy melyik csúcskategóriás telefonhoz képest "drága".

"OP örökséget nem ez, hanem a sima hetes viszi tovább"
Ez teljesen igaz, viszont úgy lenne az igazi, ha megkapta volna mindhárom kamerát és a warp30-at is (bár még a dash-sel is gyorsabban tölt, mint a konkurensek).

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#48) goldister


goldister
tag

Hát nem tudom. Nálam ég és föld a 60Hz és a 90Hz közötti különbség. Sokkal gyorsabbnak tűnik. Másrészt konkurenciánál akkor is olcsóbb. Ne a sufnyi gsm-t kell nézni.

(#49) varesz11


varesz11
tag

Azt látom kicsit a cikkben, amit sokan mások is. Úgy van beállítva kicsit, mintha egy középszerű, felejthető felsőkategóriás telefon lenne, felsőkategóriás áron. Érzésre az "ez már nem a régi olcsó OnePlus" gondolatmenet miatt.

Szerintem ezzel az árazással 2019ben a legfelső kategória alatt vannak, viszont a készülék paraméterei alapján mégis abban a körben versenyeznek. (kijelző, CPU, memória, tárhely tecnológia) Akár tetszik akár nem, manapság a felső kategória 300 felett nyit általában. Nyilván kérdés, hogy kinek hol kezdődik a felső kategória, de ha a piaci trendeket nézzük, akkor a "legnagyobbak" már átlépték ezt az összeget és a többiek is ebbe az irányba haladnak.
A OnePlus a csúcs gyártók alatt van árban, míg funkcionalitásban nem csak hozza a kategóriában elvárhatót, de bizonyos dolgokban fölé is lő.
Ezek alapján valóban átalakult a OnePlus filozófiája: már nem középkategóriás árú "flagship killert" gyártanak, hanem a felső kategórián belül kínálják a legjobb ár/érték arányt.

A felsorolt "hibák" közül egyébként több egyértelműen a költségcsökkentést hivatott segíteni.
Nincs füles a dobozban, mert az pénzbe kerülne. Nincs IP hitelesítés mert az pénzbe kerülne. Ennek kapcsán egyébként szerintem teljesen egyértelmű az üzenet: le van szigetelve, cseppálló, de nem kértek IP hitelesítést, mert az rádobna az árra.
Ezeket nyilván beletehették volna, meg lehetne még 2 kamera, de akkor ez is 300 felett nyit.

A szoftver kicsit szubjektív téma, de a letisztultság, funkcionalitás és legfőképp a frissítési policy miatt szerintem a legjobb az OxygenOS jelenleg. Valahogy ez nem kap akkora hangsúlyt mostanában a tesztekben, pedig ha az embert kicsit is zavarja az ilyesmi, nagyon frusztráló tud lenni mikor hónapokkal a kiadás után érkeznek biztonsági frissítések, főverziók pedig ki tudja mikor. (Mate 10 Pro tuljaként ez tántorít el leginkább attól, hogy ezután újra Huaweit vegyek.)

(#50) mjani1172 válasza gippazoid (#3) üzenetére


mjani1172
addikt

"európai raktárból vámkötelezettség nélkül jön a készülék, ja"

"reklámozzák a szlovák webshop-ot ahonnan alacsony áfával lehet Xiaomi telót rendelni, az nem fáj a szerzőnek?"

Kevered a dolgokat és hangulatot keltesz félinformációk (se) birtokában.
Lehet a szerző nem akarja kimondani, de én megteszem amit sokan tudnak, az OP egyszerűen nem ad számlát. Ez példátlan, és nyugodj meg nem jófejségből vagy környzetvédelemből teszi. Ha adna már az egyik legdrágább lenne.Így könnyű a többiek alá vágni árban.
Ha tudod miért teszi ezt, esetleg megoszthatnád.

A szlovák webshop. Alapvetően nem szeretem ezeket, de a konkrét cégről csak jót hallottam, sok dolgot vásároltam, és mindig kaptam számlát.
Ha meg itt reklámoz és ezért cserébe ajánlják az miért zavar téged? Miért kéne egy olyan tetű céget ajánlani ami inkorrekt és forintot nem dob a többieknek?

A szerző ami írt a telefonról az igaz vagy nem?
Szerintem nem írt írt valótlant.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.