Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:47:56

LOGOUT.hu

Ebben az összefoglalóban megtaláljátok a leírást arról, hogy hogyan állítsátok össze magatoknak egy saját sorozat illetve filmes jukeboxot. Az eredmény ehhez hasonló lesz:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8501) galaxys80 válasza dgyuri0123 (#8500) üzenetére


galaxys80
veterán

Hát mivel felsoroltam egy rakás eszközt amin tökéletesen megy a lejátszás így kizárásos alapon a Med wi-fi -ével lehet csak a gond.

(#8502) dgyuri0123 válasza galaxys80 (#8501) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

1 évig nem volt gond? Akkor most mitől romlott el? Szerintem a router a ludas. Indítsd újra. De te tudod... :)

"csak a zene van"

(#8503) sziku69 válasza galaxys80 (#8501) üzenetére


sziku69
senior tag

Szerintem is a router körül kell nézelődni. Lehet hogy valami bezavarja a jelet. Ha sok a wifi jel a környéken, akkor érdemes körbenézni. Ezzel a programmal meg tudod nézni, hogy a környék routerei milyen csatornára vannak belőve. Illetve meg tudod nézni a jelerősségeket is.
Próbáld átállítani a routert egy másik csatornára, amelyik erősebb. (ezt is meg tudod nézni)

(#8504) galaxys80 válasza dgyuri0123 (#8502) üzenetére


galaxys80
veterán

(#8503) sziku69

Köszönöm a segítő szándékot, de higgyétek el mindent kipróbáltam a routerrel.
Restart megvolt, csatornák váltogatása megvolt. De egyébként sem volt túl sok értelme, lévén hogy családi házas környezetben lakom és talán 1-2 másik hálózat érzékelhető, az is nagyon gyengén.
Illetve azért is meglepő lenne a router gond, mert a med az ami a legközelebb van hozzá. Minden más eszköz (2 TV, WD player) másik szobában vagy másik szinten van. Mégis semmi probléma a lejátszással.
Őszintén szólva a wifi-n történő másolás is már elkeserítő sebességű volt elsőre is. 5 mb cammog át az adat, míg az ezer éves, hackelt wd-re lazán 8-9 megával lehet másolni.

(#8505) dgyuri0123 válasza galaxys80 (#8504) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Elhiszem, de olyan is van, hogy a router bizonyos készülékszám felett eldobálja az adott eszközt, ha nem tudja kezelni a "tülekedés" miatt. Nem lehet, hogy több a wifi-s készüléked, mint korábban volt? Vagy nincs túl sok egy időben használva? Csak agyalok ám...

"csak a zene van"

(#8506) galaxys80 válasza dgyuri0123 (#8505) üzenetére


galaxys80
veterán

Igazából én is ezen a vonalon kezdtem el gondolkozni. Hogy változott-e valami az elmúlt időszakban a környezetemben. De semmi. :(
És ugye jelen esetben nem is arról van szó, hogy eldobná a jelet, hanem mintha visszaesne a sávszélesség a med-el kapcsolatban.

(#8507) dgyuri0123 válasza galaxys80 (#8506) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

O.K. Ez is értem, de nem csak eldobálhat, hanem belassul, ha sok az eszköz, hiszen az elvi sávszélesség osztódik a készülékek számával, nem?

"csak a zene van"

(#8508) galaxys80 válasza dgyuri0123 (#8507) üzenetére


galaxys80
veterán

De egy 60 megás netnek erre a célra elégnek kell lennie, úgy hogy legrosszabb esetben lóg rajta 2 telefon meg egy laptop, de igazából nincsenek aktívan használva.
Korábban volt, hogy ment a torrent miközben akadálytalanul néztem a filmet hálózaton keresztül.

(#8509) dgyuri0123 válasza galaxys80 (#8508) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ez lett volna a következő kérdésem... a torrent... de látom, nem az a ludas.

Akkor passzolok.

"csak a zene van"

(#8510) galaxys80 válasza dgyuri0123 (#8509) üzenetére


galaxys80
veterán

Imádom az ilyen X-aktákat. :)

(#8511) sinick válasza galaxys80 (#8508) üzenetére


sinick
senior tag

Nálam egy MED1000-es van. Wifi-n 720p (max. bitráta 10Mbps) és 1080p (max. bitráta 20Mbps) sosem akadozott. Csak akkor akadozik PC-ről való lejátszás (SMB-n), ha a PC-n elkezdek letölteni vagy 10 torrentet (a net 100/100-as digi). A torrent (utorrent) nem a hálót eszi meg, hanem a merevlemezt... főleg ha mellé még disk overload is keletkezik.

Router TP-Link, korábban 841ND (V5.1) most 1043ND (V3), a 841-es WiFi-je picit erősebb volt (14 méteren két 40 centis téglafalon 2 esernyő helyett 1 esernyő van). Csúcsidőben wifin-n 1 tv, 1 med, 2 teló, 1 erősítő, 1 tabletet szolgált ki, majd idővel - mivel híve vagyok annak, hogy ami nem mobilis, az lógjon dróton - tévé/med/erősítő a PC mellé ment drótra. Ezzel annyi lett jobb, hogy a med-re stabil 11 MBps-sel másolok, előtte WiFi-n 8 körül volt. Ha a med-en saját lemezről filmet nézek és közben a med lemezére másolok, akkor a másolás belassul kb. 2MBps-re.

Írod, hogy a samun nincs gond. A samu biztos, hogy smb-n keresztül játsza le a fájlt? (Fateromnak van samuja, az smb-n nem játszik le fájlt, csak dlna-n. A WD-d ennek ellentmond, mert az biztos smb-n.)

(#8512) #54715584 válasza galaxys80 (#8508) üzenetére


#54715584
törölt tag

A netsebességednek mi köze a wifis átvitelhez?

(#8513) galaxys80 válasza #54715584 (#8512) üzenetére


galaxys80
veterán

Olvastad, hogy mire válaszoltam?

(#8514) #54715584 válasza galaxys80 (#8513) üzenetére


#54715584
törölt tag

Igen, éppen ezért nem értem.

(#8515) Tin


Tin
veterán

sziasztok!

közel 5 éve használom a med600x-et, hálózatról. az asztali windows gépen smb-vel megosztottam könyvtárakat, és hálózaton keresztül játszottam le. tök jól működött.

egészen pár héttel ezelőttig. először a win10-es gépet nem látta többet, aztán 1-2 nappal később már a win7-est sem. semmi változtatás nem volt rajtuk.

hálózat OK. más eszközről OK. egymást látják a gépek. minden frankó.

csak a mede8er fejezte be a működését. volt factory default, az sem segít. utolsó firmware.

ötletek?

(#8516) sziku69 válasza Tin (#8515) üzenetére


sziku69
senior tag

Én beújítottam egy 3A-es tápot. Régebben voltak random leállások. Csere óta nem volt problémám.
Szerintem elég gagyi a tápja. Lehet hogy nem adja le a megfelelő feszültséget.

(#8517) Tin válasza sziku69 (#8516) üzenetére


Tin
veterán

á, nem ez a gond. szerintem a windows frissítéssel, ami a wannacry-típusú exploitok ellen jött ki, valamit megváltoztatott a sharingben, és ezért nem látta.

nfs-t felraktam a gépekre, ezen jól megy.

(#8518) aldebaran


aldebaran
őstag

Tegnap kiírta a youtube app, hogy többé nem támogatott. Ma már a videók nem töltődnek be és új fw sincs a láthatáron. :(
Teljesen megszűnt ennek az eszköznek a támogatása? :F

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#8519) spiky03 válasza aldebaran (#8518) üzenetére


spiky03
veterán

Úgy látszik akkor a YouTube mindenhonnan kivezeti magát...
Pana tv-nél is havernál már rég nincs.
Mindjárt megnézem nálam bejön-e még...

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#8520) lionshamlet válasza aldebaran (#8518) üzenetére


lionshamlet
senior tag

2017.06.30-ig még megy.
Nálam elindul a youtube alkalmazas.

De ahogy nezem jukeboxbol nem mindegyik yt trailer video indul el.
Pl.: elindul:
- BvS
- avengers polgarhaboru
- Deadpool

Nem indul:
- a hangya
- avengers ultron kora
- 300 rise of an empire

A kerdes, ha a youtube tamogatas megszunik, akkor a dedikalt alkalmazason kívül, a jukeboxbol inditott trailereket el fogom e tudni inditani?

Az alkalmazas nem zavar, de az hogy a jukeboxbol a filmek elozeteset meg tudtam nézni, az azert kényelmes ficsőr.

(#8521) aldebaran válasza lionshamlet (#8520) üzenetére


aldebaran
őstag

Hát ez sucks. :(
A rengeteg vásárlót cserben hagyják vajon?

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#8522) spiky03 válasza spiky03 (#8519) üzenetére


spiky03
veterán

Megnéztem nálam is írja a 06.30-at.
Viszont a tv-n is megnéztem, ott még nem kaptam semmiféle jelzést, hogy megszűnne.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#8523) sziku69 válasza spiky03 (#8522) üzenetére


sziku69
senior tag

Nálam sem megy. Az LG tvmen megy, és nem ír semmi határidőt. Viszont a tv böngészőjéből gondolom majd ugyan úgy el lehet indítani.

(#8524) Daert


Daert
őstag

Üdv.
Remélem valaki tud nekem segíteni a MED600X3D lejátszóm kapcsán.
A készülék érdekes módon nem látja a videó fájlokat.Mappákat igen,de azon belül magát a videó fájlt nem.A fényképeket sem olvassa be SD kártyáról,sem merevlemezről.
Van a doboz mellett egy külső HDD,amin több régi különböző fájl található,ezeket korábban kezelte,felismerte és látta de most már nem.Pendrive és más kölső vinyó esetében is ez a helyzet.
Mi lehet a gond?
A boxon a V.4.0.2 Firmware van.

(#8525) sirály69 válasza Daert (#8524) üzenetére


sirály69
őstag

Nekem is van hasonló problémám.
A meghajtón sem a filmet, sem a könyvtárat nem látja.
Akár mit csinálok semmi sem segít.
Be kell szerezmem a filmből 1 másik verziót.
Csak azt nem tudom beemelni, hogy a könyvtárat mirt nem látom...?

Szerver Hosting Debrecenben

(#8526) dgyuri0123 válasza sirály69 (#8525) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

1: Újra be kell állítani a hálózatot.
2: Win alatt megszűnt a hálózati megosztás, úja be kell állítani. Nálam Win10 nagy frissítés után csinálta ugyanezt.
3: Ha kedvencek között volt a megosztott mappa, akkor először töröld, tallózd meg újra utána ismét berakatod a kedvencek közé.
4: Ellenőrizd Med-en, hogy az SMB engedélyezve van-e (gondolom igen).

Szerintem ennyi elég, hogy ismét jó legyen.

"csak a zene van"

(#8527) Daert válasza dgyuri0123 (#8526) üzenetére


Daert
őstag

Megbocsáss,de nem értem mi köze a hálózati beállításoknak a lejátszáshoz.
Próbáltam alaphelyzetbe hozni az összes beállítást,ez sem segített.
Nekem nem hálózatról játszik le hanem USB-n csatlakoztatott HDD-ről.

(#8528) dgyuri0123 válasza Daert (#8527) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Vagy úgy... akkor semmi köze hozzá, bocs.

"csak a zene van"

(#8529) sinick válasza Daert (#8527) üzenetére


sinick
senior tag

Merevlemezen vagy mappán állva "menü" gombra felugró menüben nincs "Zene"-re (music) állítva a szűkítés? Mert csak akkor nem látható a kép és videó. Bár ha próbáltad, akkor nem lehet szűrés (kérdés, hogy "próbáltam alaphelyzetbe hozni" mit jelent... próbáltad vagy alaphelyzetbe is hoztad).

PC-n látja a fájlokat? Le is tudod játszani? (Gondolom, igen.)

Hirtelen nem tudom, hogy mappa és fájl attribútumra (rejtett/rendszer) illetve mappa és fájl biztonságra (pl. NTFS-en ismeretlen tulajdonos/nincs mindenki jog) érzékeny-e a MED, ezektől függetlenül ellenőrizd le ezeket is a vinyón. (Ez utóbbit mondjuk kizárnám, mert az SDC-n gondolom valamilyen FAT van, azon nincs jog.)

Ha egyik sem, akkor esetleg tedd fel újra a 4.0.2-őt.

(#8530) sirály69 válasza Daert (#8527) üzenetére


sirály69
őstag

Szintén...

Szerver Hosting Debrecenben

(#8531) dgyuri0123 válasza sinick (#8529) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ha képre van állítva, akkor nem látja a filmmappák tartalmát, max. a borítóját, ha van, de ez innen kezdve USER ERROR . :D Be kell állítani, hogy "minden médiafájl" és látni fogja, ha jól emlékszem így fejből, mert nincs előttem a Med600.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#8532) sirály69 válasza dgyuri0123 (#8531) üzenetére


sirály69
őstag

Nekem csak 1-1 videoval van gondom...

Szerver Hosting Debrecenben

(#8533) dgyuri0123 válasza sirály69 (#8532) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Szerezd be más forrásból... ;)

Olyan hibát én nem ismerek, hogy bizonyos fájlokat nem ismer, de az összes többi, ugyanolyan típusút meg igen. Csak példának mondom, ha MKV-t lejátszik, akkor mindnek mennie kell. Ha nem így van, akkor az MKV-ban van a hiba.

"csak a zene van"

(#8534) aldebaran


aldebaran
őstag

Na, itt a vége a youtube-nak az eszközön. :( :O

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#8535) sirály69 válasza sirály69 (#8532) üzenetére


sirály69
őstag

Az új lejátszóval meg csak a vakítás megy a Med-nél! :O :W

Szerver Hosting Debrecenben

(#8536) #54715584 válasza sirály69 (#8535) üzenetére


#54715584
törölt tag

Azmelyikaz?

(#8537) sirály69 válasza #54715584 (#8536) üzenetére


sirály69
őstag

Ezaz...!
Csak a vakítás megy, hogy hamarosan jön az új lejátszó..., de semmit sem árulnak el, csak annyit hogy hamarosan. Írtam is nekik és semmi közelebbi infó nem adtak.
Nagyon gáz!

Szerver Hosting Debrecenben

(#8538) aldebaran válasza sirály69 (#8537) üzenetére


aldebaran
őstag

Nekem nem kéne új lejátszó, csak a youtube.... :( :W

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#8539) lionshamlet


lionshamlet
senior tag

Viszont a youtube előzetesek mennek.
Jellemzően az 1-2 evnel nem regebbi filmeknel.

Az ennél regebbi filmeknel csak sötét képernyő.

Masnal is ilyen?

(#8540) vieri2000


vieri2000
tag

A youtube nekem se megy valamit kiír de mivel angol nem sok közöm van hozzá . Mi lehet az oka?
app on this decice is no longer available van erre megoldás?

Másik problémám hogy amikor elinditom a filmeket pl mkv usbre csatlakoztatott winchesterről akkor nem indul el csak egy fekete ké pernyőt mutat de ha a tv-rendszer frekcencia váltoját 3szor megnyomom akkor már van kép és hang majd utána tudom 720, 1080 stb beállitásra állitani és már müködik is Milyen beállitási problámám lehet? köszi a segitséget. 4.0 verzio van

[ Szerkesztve ]

(#8541) aldebaran válasza vieri2000 (#8540) üzenetére


aldebaran
őstag

1. többé nem lesz yt ezen az eszközön
2. tv beállítási probléma, hisz azon kell állítanod, vagy a meden állítsd át a felbontást a menüben.

[ Szerkesztve ]

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#8542) vieri2000 válasza aldebaran (#8541) üzenetére


vieri2000
tag

yt lemondva de a tv-n hol állitok mit kell keresnem? 8 éves samsung lcd tv meden már mindent kiprobáltam

[ Szerkesztve ]

(#8543) sony309


sony309
őstag

Med 600-t használok a rádugott HDD-vel, innen játszok le mindent.
Napokban vettem egy tabletet, most már azzal és a BubbleUpnp alkalmazással böngészem a zenéket a HDD-ről, megy is semmi gond. De:

Hogy és mit kell beállítanom az app-on, hogy az album borítókat is lássam a tabon?

Köszönöm, ha "megszán" valaki egy kis segítséggel! :R

S3x, hifi & rock and roll

(#8544) vieri2000 válasza aldebaran (#8541) üzenetére


vieri2000
tag

sikerült beállitani a képfelbontás frekvencia váltot kellett kikapcsolni és már jó is lett. köszi a segitséget

(#8545) sony309 válasza sony309 (#8543) üzenetére


sony309
őstag

Senki nem használ a böngészéshez Android-os eszközt? :U

S3x, hifi & rock and roll

(#8546) dgyuri0123 válasza sony309 (#8545) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Szerintem senki nem használja önmagában zenehallgatásra. Filmeket meg (szerintem) inkább tv-n nézünk. :)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#8547) sony309 válasza dgyuri0123 (#8546) üzenetére


sony309
őstag

Értem. Köszönöm! :R

S3x, hifi & rock and roll

(#8548) FeRkE


FeRkE
őstag

A Youtube miatt ne a Mede8er-t szidjatok, inkabb a Google-t.

(#8549) aldebaran válasza FeRkE (#8548) üzenetére


aldebaran
őstag

Igen, ezt sajna már láttam. Akkor beletehetnék a lejátszóba a nem flash alapú lejátszót, például egy update-be. :K

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#8550) FeRkE válasza aldebaran (#8549) üzenetére


FeRkE
őstag

Hat, ha Mede8er tenyleg fejleszti az ujat akkor nem erdeke mar a regit okositani. Gondolom az uj majd kepes lesz ra, plusz egy ok, hogy valtson az ember ra. Marmint szerintuk :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.