Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:47:56

LOGOUT.hu

Ebben az összefoglalóban megtaláljátok a leírást arról, hogy hogyan állítsátok össze magatoknak egy saját sorozat illetve filmes jukeboxot. Az eredmény ehhez hasonló lesz:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9651) Bib válasza tylerddd (#9650) üzenetére


Bib
őstag

Persze, a kezelési útmutatóban is le van írva.

(#9652) sony309 válasza tylerddd (#9650) üzenetére


sony309
őstag

[link]

S3x, hifi & rock and roll

(#9653) VGYke válasza sony309 (#9652) üzenetére


VGYke
addikt

A linkelt oldaladnál visít a víruskergető, nem egészséges!

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#9654) Bobbacsi válasza VGYke (#9653) üzenetére


Bobbacsi
veterán

A Bitdefender Total Security nem szólt egy szót sem :)

(#9655) VGYke válasza Bobbacsi (#9654) üzenetére


VGYke
addikt

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#9656) sony309 válasza VGYke (#9653) üzenetére


sony309
őstag

Akkor ne töltsed le!

(Az eset persze, hogy vísit, mert egy .pdf fájl letöltése következne! A Win 10 víruskereső sem szól egy szót sem, pedig nem rossz.)

S3x, hifi & rock and roll

(#9657) tylerddd válasza Bobbacsi (#9654) üzenetére


tylerddd
veterán

Nálam az oldalt jelezte veszélyesnek a BTS, a fájl tiszta! Köszönöm sony309!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#9658) VGYke válasza sony309 (#9656) üzenetére


VGYke
addikt

Kösz a tanácsot! De minek a félkövér kiemelés? :((( Semmi köze a pdf fájlnak az ESET figyelmeztetéshez. Jól látszik mivel van problémája: "JS/Adware.Subprop.O". JS=JavaScript, ami nem pdf, advare=reklámprogram. de ezt már nem javaslom tovább okoskodni!
Mivel a hozzászólás túllihegése OFF, illene úgy is kezelni!

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#9659) pappeti0509


pappeti0509
csendes tag

Sziasztok! Mi lehet a baj?????? Elővettem a mede8er MED600X3D médialejátszómat, mert szükségem lenne egy hálózati lejátszóra, de sajnos a helyes jelszavak ellenére sem műkökik a saját hálózatomon (SYNOLOGY NAS) és helyelen jelszóra hivatkozva eldom. Kb. egy éve ,űködött még.... Van még egy (mert valamikor ez volt a megoldás, de azzal sem meg.. Szerintetetk hol keresem a hibát?... Köszönöm

(#9660) sony309 válasza pappeti0509 (#9659) üzenetére


sony309
őstag

SMB vagy NFS? Próbáltad mindkettőt?
Gyári visszaállítás volt?

S3x, hifi & rock and roll

(#9661) pappeti0509 válasza sony309 (#9660) üzenetére


pappeti0509
csendes tag

Szia! Az első a gyári visszaállítás volt

Ami elvileg sikerült, de érdekes módon a SMB-ben ott voltak a már régen nem haszált DNAs-neve.
Amokor látom NAS nevét és beirom a nas nevét és jelszavát nem csatlakozik, meg áll az eszem
Azonos hálózaton vagyok....

(#9662) sony309 válasza pappeti0509 (#9661) üzenetére


sony309
őstag

NFS nem játszik?
Beírnék mindent újra kézzel.

S3x, hifi & rock and roll

(#9663) pappeti0509 válasza sony309 (#9662) üzenetére


pappeti0509
csendes tag

Sajnos erre nincs mód :(

(#9664) sony309 válasza pappeti0509 (#9663) üzenetére


sony309
őstag

Nem adsz meg valamit mégis rosszul?

S3x, hifi & rock and roll

(#9665) Bobbacsi


Bobbacsi
veterán

Nosztalgiából elővettem én is a jó kis Med600-asomat de valahogy nem
jön össze se SMB-n se NFS-en nem akar müködni normálisan.
NAS-ról ( DS 918+ ) próbálom de bármelyik jelszót írom be nem müködik.
A NAS Felhasználó/Jelszó párossal ,se A Workgroup párossal sem !
v4.0.2 szoft van rajta visszaállítottam már Alaphelyzetbe is de semmi.
Nincs valami jó ötletetek ?
A beállitások végénel van valami jelszó de itt csak számokat lehet beírni
(ez mire vonatkozik nem tudom )
Láttam egy másik jelszót is valahol (most nem találom ) ott csak a
root -van megadva alatta meg 3 *** ezt meg nem is lehet megváltoztatni
Szóva nem tudom ?

[ Szerkesztve ]

(#9666) pappeti0509 válasza Bobbacsi (#9665) üzenetére


pappeti0509
csendes tag

Szia!

Én is ezzel küszködök!!!!! Ez vmikor 30.000,-Ft felett volt most meg kuka???? a kód amit kérdezel 4 db nulla. Újra indul, újból kell konfigurálni, de azt nem értem, hogy a régebbi SMB nevek itt vannak az új hálózatot meg ugyan felderíti, de a belépésnél eldob, hogy nem helyes a név és a jelszó.... Már jobban őszülök.....Van valakinek ötlete?

(#9667) pappeti0509 válasza sony309 (#9664) üzenetére


pappeti0509
csendes tag

Szerintem mindent úgy "állítottam" be ahogy régen. Kb. egy éve minden rendben volt. most meg kuka????????? Ez komoly luxus...... kb. 40.000,-Ft volt Próbáltam segítséget kérni a valamikori forgalmazótól "lejátszó.hu" a telefont nem vették fel az emailra nem válaszolnak. Hogyan tovább? Tudtsz segíteni???

(#9668) sony309 válasza pappeti0509 (#9667) üzenetére


sony309
őstag

Nálam tökéletesen müködik, tudom ez téged nem boldogít.
Én az NFS megosztást használom NAS felé, a SMB 1.1 (?) támogatottsága megszünt a Win irányába.

S3x, hifi & rock and roll

(#9669) pappeti0509 válasza sony309 (#9668) üzenetére


pappeti0509
csendes tag

próbáltam és pl. az NFS - ben nem látja a synology nast. Hol kezdjen a kísérletezést a NAS oldaláról pl. SYNOLOGY a nasom

(#9670) sony309 válasza pappeti0509 (#9669) üzenetére


sony309
őstag

Nem tudok segíteni, sajnálom.
Olyan régen kellett hozzányúlnom, hogy nem emlékszek már semmire.

Gyári leírásod van hozzá?

S3x, hifi & rock and roll

(#9671) pappeti0509 válasza sony309 (#9664) üzenetére


pappeti0509
csendes tag

Szia! Jutottál valamire, nekem sem működik.....

(#9672) pappeti0509 válasza sony309 (#9670) üzenetére


pappeti0509
csendes tag

oké

(#9673) Bobbacsi válasza pappeti0509 (#9671) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Lehet hogy ezt tölem akartad kérdezni :)
Semmire nem jutottam NFS-en van amelyik könyvtárat át tudom
rakni a kedvencek közé ( Filmek ) de pl a MARVEL nevü könyvtárnál
megint felh/jeszó-t kér Dehogy miért nem értem ?
A NAS-on mindkét könyvtár egyforma jogokkal van beállitva.
Rejtély :(

(#9674) pappeti0509 válasza galaxys80 (#9408) üzenetére


pappeti0509
csendes tag

Szia!

Köszönöm! Bővebben írnál erről valamit, típus, hol kapható?

Az itthoni NAS-ról szertnénk a helyi hálózatunkról filmeket nézni. Gondolom a Mede8er pedig kuka... Üdv Péter

(#9675) sony309 válasza pappeti0509 (#9674) üzenetére


sony309
őstag

Nem akarom elhinni, hogy egyszerre ment tönkre mindkettőtöknek!

S3x, hifi & rock and roll

(#9676) sinick válasza sony309 (#9675) üzenetére


sinick
senior tag

Nekem egy kb. 8 éves MED1000X van és kb. 2 éve labilisan kezdte kezelni a belső vinyót. Külső tápot cseréltem, nem oldotta meg. Aztán vinyóra gyanakodtam és azt átraktam a PC-be. Addig 138 adatkapcsolati hibát naplózott a vinyó smart. 2 éve, amióta a PC-be van, egyet sem! Szóval nem jól kezeli már a MED, viszont más baja nincs.Ja, a MED-en van egy külső kb. 6 éves 2TB-os WD Passport is, azzal nincs semmi baja.

[ Szerkesztve ]

(#9677) sony309 válasza sinick (#9676) üzenetére


sony309
őstag

Ha visszaolvasol, akkor láthatod, hogy mindkettőnek a hálózatkezeléssel van baja.
Számomra hihetetlen.

S3x, hifi & rock and roll

(#9678) sinick válasza sony309 (#9677) üzenetére


sinick
senior tag

Igen, láttam, gondolkodtam is, hogy offline-ba tegyem a hsz-t. De azt mindenképpen jelezni szerettem volna, hogy míg nektek a kompatibilitás, nekem addig hardver kezd tönkremenni.

Viszont a hálózatkezeléssel nekem semmi bajom (W10, W11, SMB1, jelszó nélküli megosztás). Ezt már offline-ba rakom, mert ez meg nem linux. :)

[ Szerkesztve ]

(#9679) Schatt


Schatt
csendes tag

Sziasztok!a medi8ter fórum mióta halott? a srác aki a firmeket csinálta elérhető valahol?-
zsinóros med600ast használok 1 hónappal ezelőtt töltöttem le utoljára kb borítót és leírást a TMBD ről a szerkesztés funkcióval.
most meg csak mennek a karikák körbe körbe és nem tolt be semmit kilépni nem lehet csak áramtalanítással ... több mappával is próbáltam ugyanez .
mivel hálózaton lévő laptopról játsza a filmeket a net elérhetőséget mint hibát kizárom.találkoztatok ilyesmivel?
köszi Attila

Üdvözlettel: Attila

(#9680) sinick válasza Schatt (#9679) üzenetére


sinick
senior tag

Szia. Nem emlékszem, de mintha valamiért a mederbe a kapcsolat beállításaiba DNS szervert google DNS-re állítottam, azaz 8.8.8.8 illetve 8.8.4.4. Meg jó pár éve Yadist meg yadismeder progikat használok, ld. topikosszefoglaló.

(#9681) pappeti0509


pappeti0509
csendes tag

Örülnék, hogyha megtalálnák azt a szakembert, aki ápolta a me8er eszköz életét a forgalmazóval (lejatszo.hu).

Emlékszem, amikor én vettem ezt az eszközt nagyon kedvesen biztattak ennek a készüléknek a jövőjéről Három év alatt vettem 3 db-ot 1 vezetékest és 2 db WIFIST.

Még mindig van 2 db. Szeretném használni, de úgy látszik elengedték a kezét, pedig ez a cuccnak közel 40.000,-Ft vol darabja.

Úgy emlékszem Opauszki úr volt a lejátszo.hu vezetője. Tőle vettem még Békáson az első és egy NAST.

A fórumon is volt egy srác aki a frissítéseket tette fel https://www.mede8erforum.com/

Ma néztem megint, írnak a fórumra, de a semmibe menne az üzenetek.

Tudom vannak most már korszerűbb eszközök, de miért kellen kidobni ezeket, h esetleg életre kelthetők?

Rossz érzés fog el, hogy nem éreznek felelősséget a forgalmazók és a gyártó, lehet, hogy nem is tudja, hogy Magyarországon ilyen gondjaink vannak.

Nem jelzi senki feléjük?

A mai „családi! igényeket (házon belőli mozizás NAS-ról).

Még mindig ki lehetne szolgálni ezzel a mede8er eszközzel, á házi mozizást, ha kapnánk rá egy frissítést.

Az sem zavarna, ha valaki rá állna és készítene egy működő programot és azért fizene kellen egy elérhető összeget.

Most csak elektronika szemét és, ha kidobom, csak a környezetet szennyezem vele, ezt nem akarom.

Remélem, hallja-látja a segélykiáltásunkat és felveszi a kesztyűt és kihívásnak tekinti a helyzetett egy hozzáértő szakember!

Üdv Péter

(#9682) sony309 válasza pappeti0509 (#9681) üzenetére


sony309
őstag

Nálam teszi a dolgát minden probléma nélkül (tudom ez téged nem boldogít), NAS-ról és USB-ről is etetem.

S3x, hifi & rock and roll

(#9683) pappeti0509 válasza pappeti0509 (#9681) üzenetére


pappeti0509
csendes tag

Hello Sony!

Nem boldogit, de az jó, ha a tied működik...

Az a furcsa, hogy az enyém is müködöt, de miután okos TV-t vettem elfeledkeztem róla.

Most újra elővettem és voala, se kép se hang.

Amikor a nasra szertnék csatlakozni már vége a történetnek, elfogadja a jelszót de a

könyvtárat már nem tölti be így a filemeket se. SAJNOS!

Hoppá, megpróbálom az USB-t is

[ Szerkesztve ]

(#9684) zolipapa74 válasza Schatt (#9679) üzenetére


zolipapa74
csendes tag

Szia Schatt!

Nálam kb. 1 hete kezdte ezt csinálni. Egyébként letölti a borítót, de kb 8-10 perc egy film. Tehát ha többet kell beszkennelni akkor nagyon durva tud lenni. Nézegettem a mede8erforum.com oldalt, de megoldást nem nagyon találtam rá. Még a firmware letöltési linkek is halottak :-( Itt írnak róla [link]

(#9685) gulyasa válasza zolipapa74 (#9684) üzenetére


gulyasa
őstag

A borítókhoz miért nem használod a yadis-t? :F
Sokkal kényelmesebb és gyorsabb számítógépre kötve megcsinálni, mint a lejátszón kínlódni vele...

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1, Lenovo Tab M10 2nd Gen

(#9686) zolipapa74 válasza gulyasa (#9685) üzenetére


zolipapa74
csendes tag

Szia gulyasa!

Eddig egyszerű volt, mert egy kattintás és pár perc alatt megcsinált pár filmet.
Próbálkoztam már régebben a Yadissal de nekem kicsit nehézkes volt.
Most is felraktam + a yadis2mede8ert is, de nem jutottam előrébb. Biztos beállítás kérdése, de a xml fáljokat nem rakja be a film mellé, a workspace mappában találom meg. De átmásolva sem jelenik meg a kedvencek között, így újra szkennelést kell nyomjak. Több mappám van megosztva. A filmek nevét egyesével kell átírnom stb. Aki kiismeri annak biztos jó. Láttam, hogy a magyar nyelvű leírást is felrakta itt valaki, de már nem elérhető. Bár nem tudom, hogy több infót tartalmaz-e, mint az összefoglaló. Ha valaki átküldené nekem azt megköszönném. zsigrai74@gmail.com

(#9687) sinick válasza zolipapa74 (#9686) üzenetére


sinick
senior tag

Ami itt a topik összefoglalóban van, az teljesen jó.

(#9688) pappeti0509


pappeti0509
csendes tag

Örülök, hogy van akiknek működik és elégedettek, DE! van arra mód, hogy valami ötletet, tanácsot adjanak, nekem, nekünk akiknek nem működik a MEDE8ER ?

Mondjuk lehet, hogy frissiteni kellene?

Van valakinek programja?

Útmutatása, hogyan legyen telepítve?

Volt aki a DNS-re írt. OKé, hogyan irjam be a megadot 8.8.8.8 -at mert ezt én nem tudtam beírni, nem volt hova... Köszönöm

(#9689) sinick válasza pappeti0509 (#9688) üzenetére


sinick
senior tag

Én írtam DNS-t de most kipróbáltam és nem jó. Vagyis nem számít, a saját szkennelés nálam is marha lassú.

Figy! Ez egy lassan 10 éves eszköz. Informatika világában ez már nyugdíjas korú. 2016 óta nincs firmware. És tuti, hogy nem is lesz! Ugyanúgy, mint ahogy a hasonló korú androidos telefonok és tabletek sem kapnak már frissitéseket és 4-es és 5-ös androidon sem fut már sokminden.

[ Szerkesztve ]

(#9690) pappeti0509 válasza pappeti0509 (#9688) üzenetére


pappeti0509
csendes tag

Szia! Értem amit írsz, amit nem értek, hogy tegnap működött és holnap nem, ennyi. Jó, hogy ilyen megértő vagy te már ki is dobtad? A tápot és a távírányítót is? :)

(#9691) sinick válasza pappeti0509 (#9690) üzenetére


sinick
senior tag

DNS téma... közben rájöttem, hogy tárgytalan, mert nem a med8erben állítottam DNS-t google-ra, hanem egy tévében - nem az enyém -, mert nem működött rajta a net!

Nem, nem dobtam ki, mert mindig találtam megoldást. A mede8er-rel sem most kezdődött ez.

Először az volt a probléma, hogy megszűnt rajta a Youtube támogatás. A Panasonic erről bizonyos típusok vonatkozásában küldött erről korrekt tájékoztatást a mede8er pl. nem. Ez csak akkor volt gond, ha nyaralásba elvittem az eszközt és mobilneten keresztül volt Youtube.

Aztán Windows 10 alatt hálózatkezelési problémák jöttek elő, mert alapból az SMB 1.0 le van tiltva. De ezt csak egyszer kellett visszaállítani a Windowsban.

Aztán rendszeresen volt az a probléma, hogy a jelszó nélküli megosztás kezelést a Windows nagyfrissítések mindig kikapcsolták. Oké, ez még mindig visszakapcsolható.

Aztán közben lett a mede8er-ben (1000-es) egy hardverproblémám is, azaz a beépített merevlemezt vagy eleve nem látta, vagy menet közben leválasztotta. Táphibára is gyanakodtam, vettem párezer forintért egy másikat, így nekem kettő is van! Nem táphiba volt és nem is a lemezzel volt gond, mert három éve azóta is stabilan működik egy számítógépben, az alaplapon lehet valami feszültség szabályozás vagy kontakthiba.

A szkennelés hibát viszont észre sem vettem, mert évek óta yadis/yadismeder párost használom, mert a számítógép gyorsabban szkennel, mint a mede8er. A tartalom is szebb. (Idén talán egyszer szkenneltem vele a nyáron próbára, akkor még működött.)

De az van amit írsz... amint "tegnap működött és holnap nem" eset lesz, akkor dobom ki a távirányítóját és a két tápot is ki, mert már kiszolgálta az idejét. Sajnálni fogom, mert nem találtam még meg az utódját. Pedig nem vagyok az a kidobós fajta, sok eszközömet szerelő vagy magam javítom.

[ Szerkesztve ]

(#9692) sony309 válasza pappeti0509 (#9688) üzenetére


sony309
őstag

Nincs mire frissíteni, mert nincs újabb. Ez az utolsó firmware (X3D_Series_V4.0.2_20160406_patched_2) és nálam működik.

A hálózatkezeléssel pedig nincs tippem se, mert 6-7 éve beállítottam és azóta is működik, nem kell nyomogatnom.

Nincs a közeledben egy Med tulajdonos, akivel két pálinka és egy-egy sör között próbálkoznátok?

S3x, hifi & rock and roll

(#9693) pappeti0509 válasza sinick (#9691) üzenetére


pappeti0509
csendes tag

sajnos nincs😒 az usb oké, azzal működik

(#9694) sony309 válasza pappeti0509 (#9693) üzenetére


sony309
őstag

Én biztosan megpróbálnék segítséget szerezni, ha nem jutnék előrébb sokadszorra sem!

S3x, hifi & rock and roll

(#9695) pappeti0509 válasza sony309 (#9694) üzenetére


pappeti0509
csendes tag

Szerinted itt mit szeretnék, ha nem segítséget? Úgy látom van akinek működik és van aki talán már nem is használja vagy ha igen segíteni nem tud. Elvinném olyan hozzáértőnek aki megoldja a problémát, de eddig nem volt senki sem.

(#9696) sony309 válasza pappeti0509 (#9695) üzenetére


sony309
őstag

"A segítséget szerezni" úgy értettem, hogy megkérdezném itt a fórumon, hogy a lakhelyem közelében van-e Med tulaj, akinek működik?

S3x, hifi & rock and roll

(#9697) pappeti0509 válasza sony309 (#9696) üzenetére


pappeti0509
csendes tag

Persze én is így gondoltam de azt hiszem hogy ha a közelben van ilyen, talán már reagált volna. Egyáltalán, ha volna benne valami fele segítő szándék, hiszen a távolságok legyőzhetők Egyelőre még nem találkoztam ilyen segítő emberrel

(#9698) sony309 válasza pappeti0509 (#9697) üzenetére


sony309
őstag

Én Kistarcsán lakok.

S3x, hifi & rock and roll

(#9699) pappeti0509 válasza sony309 (#9698) üzenetére


pappeti0509
csendes tag

Nagyszerű, áldoznál időt rám, Sashalmon lakom? . 😉

(#9700) sony309 válasza pappeti0509 (#9699) üzenetére


sony309
őstag

Hogyne! Írok PM-t.

S3x, hifi & rock and roll

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.