Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:47:56

LOGOUT.hu

Ebben az összefoglalóban megtaláljátok a leírást arról, hogy hogyan állítsátok össze magatoknak egy saját sorozat illetve filmes jukeboxot. Az eredmény ehhez hasonló lesz:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8751) dgyuri0123 válasza Joe215 (#8750) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ha ok nélkül túlmelegszik, az nem természetes. A hűtés jó dolog egyébként, de ha esetleg döglődne a processzor, az csak meghosszabbítja a haldoklását. Szerintem. Mindenesetre nem árthat a plusz hűtés neki, az biztos.

"csak a zene van"

(#8752) spiky03 válasza Met (#8749) üzenetére


spiky03
veterán

Én is ugyan így használom a 600-ast. ;)

Csak filmeket meg sorozatokat nézek.
Feliratokat é is mindig az adott részhez belinkeltet szedem le, max átnevezem és kész.
Filmeket Yadissal szerkesztem, az jobban tetszik, mint a gyári. Sorozatoknál meg a gyárit használtam, amíg működött. :D Most ott is manuálban nyomom.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#8753) #54715584 válasza dgyuri0123 (#8744) üzenetére


#54715584
törölt tag

Dehogy halt meg az FHD. :K
Még azok a kis sz*r*s 1 gigás ripnek sem nevezhető csúfságok sem haltak ki. :D

(#8763) Panthera


Panthera
őstag

Üdv!

800-as tulajok tesztelték már: van érezhető minőségi különbség a koax és az optikai kimenet között? Azt olvastam itt, hogy a DAC az nem annyira jó.

(#8764) kenny123


kenny123
addikt

Sziasztok!

Napokban költöztem, és most jutottam el odáig hogy újra összerakjam a médialejátszót a synology NAS-al.
NFS szervert akarom beállítani újra, látszólag jók a beállítások is de valamin átsiklok.
Új modem/router van, nagyjából így összedugva:
NAS és Mede8er bedugva egymás mellé. A hálózati adattáron a megosztott mappába felvéve a médialejátszó IP címe, illetve a médialejátszón beállítva NAS ip címe, hogy ott keressen NFS szervert. Elvileg meg is találja (kilistázza) de amikor csatlakozni próbálok, failed.

Min siklottam át? Már van vagy 2 éve hogy összeraktam legutóbb, működőképesre... :)

Köszi a segítséget!

yo

(#8765) kenny123 válasza kenny123 (#8764) üzenetére


kenny123
addikt

Frissíteni / újraindítani kellett a nast, egyből jó. Bocs a dupláért, ha esetleg zavar valakit törölhető! :R

yo

(#8766) #54625216 válasza spiky03 (#8752) üzenetére


#54625216
törölt tag

Én is csak lejátsszásra használom a med-et, a többit a nas intézi. Ami igazából zavar, hogy nem találtam olyan alkalmazást, ami a letorrentezett sorozat epizódot (nem filmet) és hozzá a feladatot átnevezi, letölti a metaadatokat és a képeket hozzá.
Eddig az átnevezést a nas-on futó filebottal csináltam, a feliratot én is manual töltöttem le, a metaadatokat és a képeket pedig a med elintézte.

A fícsör vitához:

Ha veszek egy adott eszközt adott tudással, akkor igenis elvárom, hogy legalább a garanciaidő alatt legyen hozzá megfelelő terméktámogatás is és ne fogyjanak ki alóla a fícsörök. A gyártó vegye a fáradtságot és ha mondjuk a thetvdb.org http-ről https-re vált, akkot bezony adjanak ki firmware frissítést, ha pedig a google több pénzt kér a youtube-ért, akkor nyilván rossz szerződést kötöttek az elején és nem biztosították a licencet a terméktámogatás teljes élettartamára, hát akkor viseljék a rossz üzletkötés következményeit és nyeljék be az extra költséget.

Abban egyetértek, hogy a hardvernek vannak fizikai korlátai és van egy pont, aminél az online tartalmak elérhetetlenné válnak, de mondjuk egy 30kb-os jpg letöltése nem ez a kategória.
Itt egyszerűen arról van szó, hogy minden marketing bullshit ellenére a mede8er terméktámogatása az aliexpress-es kínai szutykokéval van egy kategóriában. Eddig vígan ajánlottam a márkát mindenkinek és érveltem amellett, hogy a brand megéri az extra árat a noname cuccokhoz képest, mostantól senkinek sem fogom javasolni, hogy med-et vegyen.

[ Szerkesztve ]

(#8769) sony309


sony309
őstag

Akinek nem felel meg a Med, mint médialejátszó, az miért jön a Med topikba?

Nem értem.

S3x, hifi & rock and roll

(#8771) lionshamlet


lionshamlet
senior tag

Engem erdekelne hogy miert jo a medialejatszon youtubozni es hasonlók?

Okostelefon-tablet-pc-notebook.

Eszembe nem jutna mede8er-en youtubozni, plane távval.

Egyébként ott a vasarlaskor 500.000 ft-ba kerülő philips tv-m, ott sincs youtube.
Mondjuk sose hasznaltam, nem arra vettem.
Ahogy a mede8ert sem.

(#8772) dgyuri0123 válasza lionshamlet (#8771) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"Engem erdekelne hogy miert jo a medialejatszon youtubozni es hasonlók?"

Ezt én sem értettem soha.

A jelenlegi tévémen tényleg gyorsan, könnyen használható a YT is, de nem nagyon használom így sem. Kipróbáltam, fasza...de ennyi. :)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#8790) #54625216 válasza sony309 (#8769) üzenetére


#54625216
törölt tag

"Akinek nem felel meg a Med, mint médialejátszó, az miért jön a Med topikba?"

Mondjuk azért, mert én konkrétan megvettem, két éve használom, erre egyik napról a másikra nem működik benne a thumbnail letöltés és lassacskán kifogynak belőle a funkciók, mert a 40ezer forintos lejátszónak ugyanolyan nulla terméktámogatása van, mint egy 8ezer forintos kínai szutyoknak. És nem, ettől nem a kínai szutyok értékelődik fel, hanem a mede8er mint márka le.

(#8792) sony309 válasza #54625216 (#8790) üzenetére


sony309
őstag

Én csak filmnézésre használom (YT-t, netezést ki sem próbáltam!), arra tökéletesen megfelel nekem!
Filmekhez megtalálja a borítót, sorozatot nem nézek, annak a borítói nem érdekelnek.
Ha filmekhez sem találna borítót, akkor megcsinálná a Yadis.

S3x, hifi & rock and roll

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.