Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:47:56

LOGOUT.hu

Ebben az összefoglalóban megtaláljátok a leírást arról, hogy hogyan állítsátok össze magatoknak egy saját sorozat illetve filmes jukeboxot. Az eredmény ehhez hasonló lesz:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8051) #54715584 válasza apszi (#8049) üzenetére


#54715584
törölt tag

Emiatt ne frissíts. 4.0.2 a legutóbbi azt hiszem, de ha jól tudom a feliraton nem változtattak. Maradtak ugyanazok az opciók. Ugyanúgy lehet méretet, színt és még késleltetést is állítani.

[ Szerkesztve ]

(#8052) apszi válasza #54715584 (#8051) üzenetére


apszi
őstag

Köszi Sony és Monstre, Az én szemem egy picit kövérebb betüket kívánna, de akkor marad minden ahogy van. :R

[ Szerkesztve ]

(#8053) tobias40 válasza sony309 (#8050) üzenetére


tobias40
veterán

ISO-ban nem lehet a felirat helyét változtatni?
Én nem tudtam... :U

(#8054) sony309 válasza tobias40 (#8053) üzenetére


sony309
őstag

Nem tudom, nem próbáltam.

S3x, hifi & rock and roll

(#8055) bl4ze válasza #54715584 (#8051) üzenetére


bl4ze
veterán

Talán annyi a változás, hogy az új FW már enged tallózni "browse" feliratot. Azaz más mappáról, más drive-ról is be tudod állítani milyen feliratot használjon.

.:. bl4ze .:.

(#8056) sinick válasza apszi (#8049) üzenetére


sinick
senior tag

Szia!

Nekem a mede8erforum szakija valamiért erősen javasolta, hogy stabil 4.0-ról térjek át 4.0.2 bétára (Katt IDE). Lehet van pár nem dokumentált bugfix. Nekem előtte volt nagyon ritkán olyan hiba, hogy lejátszás közben távon megnyomott kikapcsolás gomb nem kapcsolt ki, hanem bezöldült a kép. Előtte le kellett állítani a filmet. Lehet, hogy ehhez nincs köze, de ez azóta ezt megszűnt.

(#8057) sziku69 válasza tobias40 (#8047) üzenetére


sziku69
senior tag

Beledugtam egy rádiós egeret, de semmi reakció. Próbáltam egy vezetékes egeret......semmi. Kurzorjel sehol. Ugyan ezek az egerek az LG tv-be bedugva rendesen működnek (WebOs)
Próbáltam egy légegeret Mele F10 Pro.......kikapcsolja, bekapcsolja, jobbra léptet balra léptet, de semmi egyéb nem működik, és itt se jelenik meg a kurzor jel.

Viszont ami van eredeti távirányító, annak pedig beragadnak a kurzor gombjai, és emiatt katasztrófális az irányítás vele. valamikor egyáltalán nem lehet ide-oda léptetni vele, valamikor pedig többet ugrikát mint kellene.

Szóval arra kérnélek benneteket, ha baráti áron lehet ehhez a playerhez billentyűzetet venni, az ajánljon hozzá.
Tudom hogy van hozzá eredeti billentyűzet, de nem akarnék egyenlőre sok pénzt rááldozni!

Előre is köszi a segítséget! :R

(#8058) tobias40 válasza sziku69 (#8057) üzenetére


tobias40
veterán

Miért akarsz mindenáron billentyűzetet venni a távirányító miért nem elég?
Mennyit ér meg a táv neked,én az enyémet sosem használtam! :P

(#8059) sziku69 válasza tobias40 (#8058) üzenetére


sziku69
senior tag

Írtam már fentebb, hogy nem vagyok kibékülve vele. A gombjai katasztrófálisak. Beragadnak. Ha viszont cserélném, akkor valamilyen légegeres megoldás lenne jó billentyűzettel, hogy ne a "lépegetős-okézgatós" szövegbevitel legyen, ha rámegyek a youtube-ra. Pl.

Te próbáltad már sima egérrel? Rádiós, vagy kábeles. Már arra is gondolok, hogy valamilyen beállítás nem tetszik neki. Pl. engedélyezve van a CEC. Ez most jutott eszembe, viszont nem vagyok a cuccnál, így nem tudom kipróbálni.
Ahogy már (talán) írtam, az LG magic vezérlője is maradhatna, ha elő tudná hozni a menüt (opciókat) legalább. Annál látszik a kurzor nyíl, de nem aktív.

Ja..és ha nem használtad a távodat, akkor mit használsz?

UI: most olvastam vissza, hogy Harmony-t használsz. ?

[ Szerkesztve ]

(#8060) tobias40 válasza sziku69 (#8059) üzenetére


tobias40
veterán

Mindent a Harmony-val irányítok még a klímát is! :Y

Nem kell nekem a szövegbevitel ezért elég a táv is. ;]

[ Szerkesztve ]

(#8061) sziku69 válasza tobias40 (#8060) üzenetére


sziku69
senior tag

Irigyellek!!! :DD :DD Bezzeg én meg Maximalista vagyok :)

(#8062) sziku69


sziku69
senior tag

(#8063) apszi válasza sinick (#8056) üzenetére


apszi
őstag

SZia!
Ahogy elnézem, ezt a hálózatkezelés miatt javasolta, így ez miatt nekem nem releváns, szóval marad a régi, de azért köszönöm az ajánlást :R

(#8064) FeRkE válasza tobias40 (#8060) üzenetére


FeRkE
őstag

Melyik Harmonyd van? Kezdenek elszaporodni a taviranyitok (3 van jelenleg), lehet erdemes lenne nekem is lecserelni oket :)

(#8065) tobias40 válasza FeRkE (#8064) üzenetére


tobias40
veterán

Van egy 600-as és egy 650-es is.. :R

(#8066) modflow


modflow
veterán

A The Renamer program miért nem tudja átnevezni a Wasteland című filmet?
Fent van imdb-n, de mégse találja. :(

(#8067) BrandonXXV válasza zappafan (#8030) üzenetére


BrandonXXV
aktív tag

Valóban, az IP címem NATolva volt, amit a szolgáltatóm feloldott a kérésemre. Viszont a borítókat így sem tölti le sajna az új címekhez. Mit nem csinálok jól még?!

(#8068) sinick válasza apszi (#8063) üzenetére


sinick
senior tag

Nem, mert nem az volt a probléma forrása.

(#8069) poli27


poli27
veterán

Ez a mede8er megszűnik amúgy, mert a .org végződésű honlapjuk valami letöltés.zip-et tölt le csak... : [http://www.mede8er.org]

(#8070) McAdam6 válasza poli27 (#8069) üzenetére


McAdam6
tag

(#8071) poli27 válasza McAdam6 (#8070) üzenetére


poli27
veterán

Eddig az org is ment, sőt a Magyar forumon a linkek is oda mutatnak... csak a főoldal nem működik, a letöltés igen....

V4.0.2 - 2016. 04. 06. - Béta
HozzászólásSzerző: Sid » 2016.04.11. 18:27

Publikus béta, letölthető INNEN. + javítást tartalmaz:

1. A régebben szkennelt, még a YouTube-ra mutató filmelőzetes linkek frissülni fognak, ha a menüből az Előzetesek hozzáadása-t kiválasztjuk.
2. Mivel a TheMovieDb.org oldal korlátja, hogy egy nem angol nyelven feltöltött filmelőzetes nem jelenik meg az angol adatok között, és nem is lehet hozzáadni azokhoz. Így most ez a firmware azt csinálja, hogy ha nem talál angol nyelvű előzetest, akkor még néhány más nyelven is megpróbálkozik annak keresésével, hátha más nyelvű van már feltöltve az adatbázisba.
3. Javítva, hogy ha nagyobb filmgyűjteményeknél indítottuk el az Előzetesek hozzáadása funkciót, akkor időtúllépés miatt nem működött jól a keresés. Most a képernyővédő is ki van kapcsolva a keresés alatt.

(#8072) #54715584 válasza McAdam6 (#8070) üzenetére


#54715584
törölt tag

Az eu-s is működik.

(#8073) Fifi


Fifi
őstag

Sziasztok!

Már több, mint 2 éve megvan a Mede8er MED600X3D lejátszóm, de eddig nem foglalkoztam a jukebox-szal, mert a filmek katalógusaiba letöltöttem a blueray/dvd borítót, így a saját médiáknál a mappa ikon helyett szépen megjelentek, így borító alapján lehetett válogatni.

Most viszont felmerült az igény a jukeboxra, hogy ne csak kép legyen, hanem több információt is lássunk a filmekről. Kipróbáltam a beépített jukeboxot és meglepő módon elég szépen működik. :K
Viszont, ha már lúd legyen kövér és legyen több információ (feliratok, hangsávok, felbontás stb.) az adatlapon, így jutottam el a yadishoz.

Hála az összefoglalónak nem volt nagy kaland belevágni. :D

Viszont pár gondom akadt, amiben kellene egy kis tanács:
1.) Míg a beépített jukebox megbirkózik az információk letöltésével, addig a yadis ugyanazon könyvtárnevek alapján nem tölt le semmit. Pl erre a beépített scrapper működik a yadis meg nem:

Az összefoglalóban említett keresés gomb sem hoz eredményt, egyesével be kell írnom a filmek címeit és kézzel kiválasztani a találatot. Ez így elég melós munka ...

Mivel linuxot használok, gondoltam a virtualboxban futó windows miatt a hiba, de egy kölcsönkért notebookkal, amint win 8.1 fut, azon is ez a helyzet.

Át kellene neveznem az össze film könyvtárát, hogy így nem ismeri fel őket? Mit rontok el? Hol a hiba?

2.) A GLASS 3.1 HD Overscan doc1368 6 Synopsis Sheet template tetszett meg, de észrevettem, hogy az Ő Ű betűkkel gondok vannak az általa használt fontok miatt, így azokat kicseréltem, Meg a túl hosszú magyar filmcímek miatt kisebbre kellett venni néhány helyen a fontot. Tehát ez pipa. ;)

3.) Ebben a fent hivatkozott template-ben van olyan mintakép, melyben egy trilógia egyben látszódik. Ilyet hogyan lehet elkövetni?
Esetleg ez csak a dune sajátja, ilyet a mede8er-n ne is álmodjak?

Ötleteiteket szívesen várom! :B

Akik a mede8er-t temetik: szerintem ez még most is jó készülék és 2 napja rendeltem még egyet, mert a nappaliban lévő a.c. ryan mini belefagy sokszor az nfs-n tárolt filmek közti böngészésbe. Gondolom kicsit sok file van rajta ... :DDD

Bye, Fifi

[ Szerkesztve ]

(#8074) Met válasza Fifi (#8073) üzenetére


Met
nagyúr

Könyvtár nevében csak a film címe? Évszám és pontok nélkül.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#8075) Fifi válasza Met (#8074) üzenetére


Fifi
őstag

Szia!

Köszönöm! :R Csak így működik:

Ha már évszám van benne, akkor sem jó még. :(

Mivel az eredeti címeket meg szeretném tartani, ezért vagy egy rakat symlink lesz a könyvtárakra vagy egyesével letöltöm őket ...

Ebből is látszik, hogy jó a mede8er, hisz a beépített scrapernek nem okoznak gondot ezek a file-ok, csak ott meg szegényes az információ a yadishoz képest.

Bye, Fifi

Szerk: Esetleg a 3.) pontra is tudsz valami okosságot?

[ Szerkesztve ]

(#8076) dgyuri0123 válasza Fifi (#8073) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

A film pontos neve legyen a mappa neve, egyéb karakterek és pontok nélkül. Évszám lehet, de zárójelbe kell tenni.

"csak a zene van"

(#8077) Met válasza Fifi (#8075) üzenetére


Met
nagyúr

Passz.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#8078) Fifi


Fifi
őstag

Esetleg van még valakinek jó template-je yadishoz, ami édes anyanyelvünknek megfelelő jó fontokat tartalmaz?

(#8079) dgyuri0123 válasza Fifi (#8078) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Itt nézd meg. Én is innen szedtem le. Minden működik, ékezetek, stb...

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#8080) Met válasza dgyuri0123 (#8079) üzenetére


Met
nagyúr

Már nem él a Zippyshare-es link.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#8081) dgyuri0123 válasza Met (#8080) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Bakker, igazad van...

Akkor "Mongoose" kolléga talán privátban tud segíteni.

"csak a zene van"

(#8082) Bobbacsi válasza Fifi (#8078) üzenetére


Bobbacsi
veterán

http://www.4shared.com/zip/h1BZkEYMce/templates4_.html
Ezt nézd meg.

(#8083) Met válasza Bobbacsi (#8082) üzenetére


Met
nagyúr

Sírba visz ez a TV Rename, ha a beépített scrapelőt használom az hatással van a Yadis-ban testre szabott filmekre (pl. automatikus nézet bekapcsolása)?
Nem szoktam a lejátszóval feliratot kerestetni de olvasom hogy most nem megy. Ez hatással lehet a sorozatok scrapelésére?

Bocs, nem válasz akart lenni. :U

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#8084) Bobbacsi válasza Met (#8083) üzenetére


Bobbacsi
veterán

A TV Rename-t nem használom.
Sorozatokat (Arrow,Grimm ...stb ) igy szoktam a lejátszóval kerestetni :
Ezt a laptopon csinálom,majd átrakom a Mede8er-re.
Sorozat neve pl : Grimm (könyvtárnév) benne megint Grimm benne Season 01
ide beleteszem az aktuális részt :Grimm S06E4.El Cuegle
megkeresem a feliratot itt [link]
Majd elinditom a Mappa skennelését a Mede8er-el.

(#8085) Fifi válasza Bobbacsi (#8082) üzenetére


Fifi
őstag

Szia!

Innen hogy tudom letölteni facebook/twitter/google+ accountok nélkül? :F
Mondhatjátok, hogy őskövület vagyok, de nekem ezekre nincs szükségem. :B

Bye, Fifi

Szerk: Megoldottam :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8086) Fifi válasza Bobbacsi (#8082) üzenetére


Fifi
őstag

Köszönöm! :R

Ezek a templatek nem kicsit jobbak, mint az én fontcserém!

Bye, Fifi

(#8087) Bobbacsi válasza Fifi (#8086) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Szivesen

(#8088) Fifi


Fifi
őstag

Két templateből összeraktam egy nekünk tetsző változatot, nagyon nagy köszönet ismeretlenül is Monngoose-nak! :R

A tampletekben a korhatáros info is szépen el van készítve, de ahogy nézem tmdb ilyen adatot nem tárol.

Gondolom a tamplet készítője nem hiába integrálta ezt. Ha angolra váltom a nyelvet, akkor sem volt még olyan film, aminél letöltötte volna, hiába állítom át BBFC (UK)-re vagy MPAA (US)-re a forrást.

Ti kézzel töltitek ezt mindig ki vagy nem is foglalkoztok vele?

Bye, Fifi

(#8089) lionshamlet válasza Fifi (#8075) üzenetére


lionshamlet
senior tag

Nekem amíg nem volt mede8er, ilyen templatet hasznaltam a yadissal.

[link]

De miota megvan a mede8er, utana mar tok felesleges yadissal vacakolni, sztem.

[ Szerkesztve ]

(#8090) petya80 válasza lionshamlet (#8089) üzenetére


petya80
tag

Egyetértek, ahogy lejön kölcsönzőből, semmi átnevezés, scan ráengedve, fél perc és kész a borító.

(#8091) poli27 válasza lionshamlet (#8089) üzenetére


poli27
veterán

sztem sincs értelme yadisozni...

(#8092) e90lci


e90lci
senior tag

Sziasztok
Valaki használ Synology nasban yamj alkalmazást mede8er-el?Múködik?Vagy ez csak Popcorn-hoz jó?

[ Szerkesztve ]

(#8093) dgyuri0123 válasza poli27 (#8091) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Kinek a pap.... :)

"csak a zene van"

(#8094) Bobbacsi válasza poli27 (#8091) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Nekem azért így jobban tetszik Yadisozva :) [kép]

(#8095) BrandonXXV


BrandonXXV
aktív tag

Én a borító letöltéssel küzdöttem egy ideje. Mint kiderült a szolgáltatóm NAT-olta az IP címem, amit végre feloldott. Ezzel nem oldódott meg a probléma sajnos, továbbra sem töltött le egy borítót sem. Végül egy teljes visszaállítást csináltam a mederen és láss csodát, ismét működik rendesen minden.
Én sem használok yadist, szimplán csak ráengedem az új filmekre a scannelést és minden megjelenik ami nekem kell.
Persze, ha valaki többre vágyik, akkor jó a yadis :)

(#8096) dgyuri0123 válasza Bobbacsi (#8094) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Mert jobban is néz ki... :K

"csak a zene van"

(#8097) Fifi válasza petya80 (#8090) üzenetére


Fifi
őstag

Kinek mi jön be. Én mindkettőt használom tegnap óta :D

Ami a kölcsönzőből jön és a TV sorozatokra tökéletes a beépített jukebox, de ott is a type B Yadis Look Movie Scraper Skin-t alkalmazva.

Ami meg a kölcsönzőből átkerül tartós tárolásra, ott meg yaDIS Tribute-Glass-Mix-HU témával a Colour-Full-HU témából kölcsönzött óra ikonnal kiegészítve és a játékidő áthelyezésével. ;)
korhatáros címke nélkül
korhatáros címkével
és jukebox plus segítségével rendszerezve a tárolás helyétől függetlenül.

Ezúton is köszönöm a gyors és hatékony segítséget az elmúlt napokban! :R

Bye, Fifi

(#8098) #54715584


#54715584
törölt tag

Kérdés: az egyik mappán rányomtam a scan folderre, és most nem tudom a sima listát nézetet visszaállítani. Hogyan lehet?

Másik kérdés: hozzáadtam a trailereket is a filmekhez, de amikor kilépek a trailer nézéséből, akkor egy pillanatra visszaugrik a fő mappába é látom az összes filmet borítókkal együtt. Ez bug?

Lehet maradok a sima listás nézeteknél, de ahhoz vissza kellene állítanom eredeti állapotba és szeretném ezt megúszni reset nélkül. :D

(#8099) Bobbacsi válasza #54715584 (#8098) üzenetére


Bobbacsi
veterán

A távvezérlőn : Nézet a Saját média felületének megváltoztatása nem segit ?

(#8100) Met válasza Bobbacsi (#8084) üzenetére


Met
nagyúr

Na igen, ilyenkor nekem azt írja hogy nem található film információ.
Minden úgy van ahogy az összefoglalóban írva van (file és könyvtár nevek stb.)
Scanneltem az egész TV Series mappát, csak a sorozat mappáját, csak egy évad mappáját de nem jó.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.