Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:47:56

LOGOUT.hu

Ebben az összefoglalóban megtaláljátok a leírást arról, hogy hogyan állítsátok össze magatoknak egy saját sorozat illetve filmes jukeboxot. Az eredmény ehhez hasonló lesz:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9251) dandy91


dandy91
tag

Hello
Ki, milyen hangcuccal kötötte össze ? Max 30e-ig tudtok valami jó hangtechnikát hozzá?

"Never Give up"--"No pain,no gain"--"Who dares wins" Uplay: Bower_0

(#9252) #54715584 válasza dandy91 (#9251) üzenetére


#54715584
törölt tag

Szerintem egy nullát még írjál a végére annak a számnak. :)

(#9253) bendeguz76


bendeguz76
aktív tag

Egy med1000-es modellhez szeretnék vásárolni egy 1 tb-os laCIe portable ssd-t.kompatibilis lehet a két eszköz egymással?

bendeguz_HUN

(#9254) gboszi válasza bendeguz76 (#9253) üzenetére


gboszi
senior tag

Mindk ssd? Hogy nagyon nagyon gyorsan elinduljon a film? :F

"If you're good at something, never do it for free!"

(#9255) bendeguz76 válasza gboszi (#9254) üzenetére


bendeguz76
aktív tag

akkor nekem egy WD 1.0TB Elements USB 3.0 is megfelelne igaz?

bendeguz_HUN

(#9256) dgyuri0123 válasza bendeguz76 (#9255) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

1 TB-os SSD áráért kapsz 4-6 TB-os HDD-t. ;)

"csak a zene van"

(#9257) bendeguz76 válasza dgyuri0123 (#9256) üzenetére


bendeguz76
aktív tag

csak a belső hdd-re vonatkozik a 3tb-os korlát?valahol mintha azt olvastam volna. :F

bendeguz_HUN

(#9258) dgyuri0123 válasza bendeguz76 (#9257) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ezt nem tudom.

"csak a zene van"

(#9259) sinick válasza bendeguz76 (#9257) üzenetére


sinick
senior tag

Nekem 4-es van benne.

(#9260) gboszi válasza bendeguz76 (#9255) üzenetére


gboszi
senior tag

Passz, nekem nasom van hozzá, lehet, hogy neked is jobb lenne, ha ilyen nagy tárhelybe gondolkodsz, meg torrentre is használnád. Bár nem nagyon értem, hogy ssd-ből 1 Tb-osat akarsz, de a HDD meg zavar a 3Tb korlát.

Mit szeretnél? És akkor tudunk segiteni. :)

"If you're good at something, never do it for free!"

(#9261) spiky03 válasza spiky03 (#9250) üzenetére


spiky03
veterán

Akkr erre nincs senkinek sem semmi otlete, hogy hogy tudnam atvinni az egyik telorol a masikra?

Sajnos az apk filet nem talalom a telon a mappajaban. :(((

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#9262) bendeguz76 válasza gboszi (#9260) üzenetére


bendeguz76
aktív tag

Szeretnék egy 1-2 terrás mobilis valamit amin filmeket viszek pc med között.

bendeguz_HUN

(#9263) sinick válasza bendeguz76 (#9262) üzenetére


sinick
senior tag

Erre nem éri meg a hordozható SSD, mert lehet, hogy PC oldalon gyorsan másol, a MED-en nem fog.

Én ezt úgy oldom meg a MED1000-esen, hogy:
1) Ha teljes átrendezés kell a MED 4 TB-os merevlemezen, akkor MED-ből merevlemezen ki, majd PC-re eSata-ra rádugom és másolgatok ide-oda.
2) Ha pár filmet viszek át, akkor egy 2 TB-os mobil HDD-vel oldom meg.
3) Ha egy-egy film, akkor LAN-on tolom át.
4) A MED-en PC megosztáson keresztül nézek filmeket.

Utóbbi két évben már szinte a 4. pont szerint járok el. A MED-en lévő tárolás szinte csak a gyerekeknek szól, addig jó nekik volt egyszerű kezelésben és hordozhatóságban, míg kicsik voltak. Utóbbi egykét évben már tárgytalan, és ha majd cserélem az egész hóbelebancot, akkor vonulok is át NAS-ra.

[ Szerkesztve ]

(#9264) gboszi válasza spiky03 (#9261) üzenetére


gboszi
senior tag

Szerintem androidos topikban tudnak neked segiteni.

"If you're good at something, never do it for free!"

(#9265) spiky03


spiky03
veterán

Szerintetek az mitől lehet, hogy az NFS megosztásból nem tudom a Jukeboxba beletenni a filmeket? Mert amikor kikeresem a NAS-on az NFS megosztás, majd a mappát amiben a filmek vannak és rányomok a kiválasztott filmre, hogy adja a Jukeboxhoz, akkor csak teker és kifagy az egész Med. :F

A Jukebox mappájába viszont beteszi a film mappáját, amiben csak a két kép van (folder.jpg, fanart.jpg)

Van valakinek valami ötlete?

Próbáltam újraindíteni a NAS-t is meg a MED-et is de semmi. Volt 1-2 alkalom amikor így működött.
A sima SMB-n megosztott filmekkel nincs baja, azokat hozzá is adja a Jukeboxhoz meg le is játsza őket.

Köszönöm a segítséget! :R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#9266) coreska válasza spiky03 (#9265) üzenetére


coreska
aktív tag

Ment pü.

(#9267) krisztin válasza #31774976 (#9247) üzenetére


krisztin
újonc

Wifis?

(#9268) vieri2000


vieri2000
tag

Üdv! egy kis segítséget kérnék, olyan problémám hogy bizonyos fájlokat nem ismer fel a med600.(pl: mkv) valamikor "réges régen" ajánlottak itt egy olyan kis programot amivel a fájl át kellett irni és utána már felismerte a fájlt a med600. de sajnos nem találom azt a hozzászólást nem tudnátok segíteni melyik program lehetett?

(#9269) dgyuri0123 válasza vieri2000 (#9268) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Mkv-t tökéletesen kezeli. Ha mégsem, akkor rossz a kódolása a filmnek.

"csak a zene van"

(#9270) vieri2000 válasza dgyuri0123 (#9269) üzenetére


vieri2000
tag

Sajnos már volt ilyen problémám és most sem egy filmmel van gond. De ujra lett telepitve a gépem és áldozatul esett az a kis progi.Az érdekeség az hogy most több filmnél a sample jó viszont maga a film nem játszódik le ismeretlen fájlformátum miatt, holott sima mkv-ként van mentve mint a sample. Nem tudom mi lehet akkor a gond.

[ Szerkesztve ]

(#9271) dgyuri0123 válasza vieri2000 (#9270) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Több száz MKV-t néztem meg és egyikkel sem volt bibi. Viszont, a rossz vagy "más" kódolású MKV-t nem játssza le. Ha pl. X265 (H265) véletlenül, azt szinte biztosan nem kezeli...ha jól emlékszem. Manapság egyre gyakrabban fordul elő ez a kódolás, talán ez lehet az oka, hogy nem megy a film. Én egyéb okot nem ismerek.

"csak a zene van"

(#9272) sony309 válasza dgyuri0123 (#9271) üzenetére


sony309
őstag

Én is szinte csak mkv-t nézek és soha semmi gond!
A H265 kódolassal valóban nem birkózik meg!

S3x, hifi & rock and roll

(#9273) gboszi válasza vieri2000 (#9270) üzenetére


gboszi
senior tag

Igy elsőkörben akkor nincs teljesen letöltve a film. Sosem találkoztam olyannal, hogy a sample megy a film meg nem. Pont ez a lenyege a samplenek. Esetleg privatban ird meg h melyik nem megy.

"If you're good at something, never do it for free!"

(#9274) dgyuri0123 válasza sony309 (#9272) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Soha nem volt (és tán nem is lesz) olyan atom stabil lejátszóm, mint a Med600 volt. :)

"csak a zene van"

(#9275) vieri2000 válasza gboszi (#9273) üzenetére


vieri2000
tag

Üdv! Megnéztem a letöltést és azt kell mondanom nem ott van a hiba mert a laptopon simán lejátszotta, végig. Tehát nem a rossz a letöltés. De még most is azt a kis progit keresem amivel lehet modósítani a fájlt. Különben meg Robert Gida volt az egyik film :) .

[ Szerkesztve ]

(#9276) sony309 válasza vieri2000 (#9275) üzenetére


sony309
őstag

A laptopom és az asztali PC-m is lejatsza a H265 kódolású filmeket, de a Med meg nem!
Az .nfo fájlban milyen kódolást ir?

[ Szerkesztve ]

S3x, hifi & rock and roll

(#9277) Fifi válasza vieri2000 (#9275) üzenetére


Fifi
őstag

Lehet, hogy az AVI FourCC Code Changer-t keresed?

(#9278) vieri2000 válasza sony309 (#9276) üzenetére


vieri2000
tag

Baratom.Robert.Gida.2018.CuSToM.BDRip.x264 MKV fájl (.mkv). Codec..............:XviD 1.3.5

[ Szerkesztve ]

(#9279) vieri2000 válasza Fifi (#9277) üzenetére


vieri2000
tag

Megnéztem, sajnos ez nem az.

(#9280) FrezeR


FrezeR
senior tag

Sziasztok

Egy MED600-as lejátszóm van. Mitől lehet az, hogy ha nézek egy filmet, meccset hálózaton keresztül (egy NAS-ről) lejátszva, akkor fogja magát a lejátszó megáll a felvétel és kilép a főmenübe. Ez előfordul egymás után 4-5x is és van olyan, hogy ki is kapcsol és újraindul az egész.

(#9281) galaxys80 válasza FrezeR (#9280) üzenetére


galaxys80
veterán

Pontosan ugyanezzel küzdök egy wd player nas kombóval. Külső vagy belső hdd?
Dlna vagy smb?

(#9282) FrezeR válasza galaxys80 (#9281) üzenetére


FrezeR
senior tag

Egy WD My Cloud-ról játszom le a filmeket SMB megoldással. A WD és a lejátszó is rá van kötve a routerre és így használom őket a lejátszáshoz.

(#9283) sirály69 válasza FrezeR (#9282) üzenetére


sirály69
őstag

Nekem külső hdd-vel ismcsinálja néha....

Szerver Hosting Debrecenben

(#9284) galaxys80 válasza sirály69 (#9283) üzenetére


galaxys80
veterán

Nekem megoldást jelentett, hogy fix ip-t adtam minden eszköznek amivel lejátszok. (Meder, tv)
Azóta egyszer sem szakadt meg vagy restartolt.

(#9285) vieri2000


vieri2000
tag

Meg lett a hiba oka, miért is nem játszotta le az mkv fájlokat a med600. Nem a med600-al volt a hiba hanem a pendrive volt rossz és pechemre az sd kártya is hibás volt amivel ellenőrizni akartam a filmeket. Mind az sd kártya mind a pendrive szektor hibás lett és a rá másolt filmeket ezért nem lehetett lejátszani de pont ugy kerültek a hordozokra hogy a sample jó volt. Nem gondoltam volna hogy igy sikerül belenyúlni egy problémába.
Közben megkerült a program is Dvdate-72 volt amit annyira kerestem. Köszi mindenkinek a segítséget.

(#9286) FeRkE


FeRkE
őstag

Sziasztok,

A feliratok keresese nektek mukodik meg Med600-on ? Nekem egy j oideje sajnos mar nem :(

(#9287) galaxys80


galaxys80
veterán

Sorozatok jukebox szkennelése működik rendesen?
Korábban, mintha olvastam volna, hogy már nem megy rendesen.

(#9288) _Petya_ válasza FeRkE (#9286) üzenetére


_Petya_
őstag

[link]

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#9289) gboszi válasza _Petya_ (#9288) üzenetére


gboszi
senior tag

Vazze hivatkozási alap lettem :C lassan kérdés leszek a legyen ön is milliomosban :Y :DD

"If you're good at something, never do it for free!"

(#9290) _Petya_ válasza gboszi (#9289) üzenetére


_Petya_
őstag

A nagyság átka ;)

A másik oldalon meg a lustaság, csak egy oldalt kellett volna visszalapozni...

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#9291) FeRkE válasza _Petya_ (#9288) üzenetére


FeRkE
őstag

Koszi, marmint manualisan kell megadni a MED-nek az IP cimet (Network->Wired LAN setup->Fix IP) es ott a DNS szerver IP cimet is manualisan beallitani erre?

(#9292) _Petya_ válasza FeRkE (#9291) üzenetére


_Petya_
őstag

Hát, így is lehet, de szebb megoldás ha a routereden állítod be hogy a api.opensubtitles.org domaint mindig a 92.240.234.122 címre oldja fel.

DD-WRT-n pl így: [link]
OpenWrt most nincs előttem de azon is be lehet állítani a dnsmasq-nak a fenti opciót, ugyanígy a legtöbb normális routerben van erre lehetőség.

[ Szerkesztve ]

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#9293) gboszi válasza _Petya_ (#9292) üzenetére


gboszi
senior tag

Hm..és sima ASUS-on is van erre lehetőség?

"If you're good at something, never do it for free!"

(#9294) _Petya_ válasza gboszi (#9293) üzenetére


_Petya_
őstag

Hát meg kell nézni, általában az ilyen routerekben nincs, vagy legalábbis a gyári firmware-ben, tegyél rá OpenWrt-t és sokkal rugalmasabbna konfigoható lesz.

Az a baj ugye hogy ha behazudod a 92.240.234.122-at DNS szervernek akkor a MED által indíottt összes DNS kérés az opensubtitles.org DNS szerverén fog átmenni, ami nyilván csak saját magáról tud authoritative answer-t modnani, midnen mást relay-ezni foz máshova, és emiatt picit lassabb lehet.

Ha esetleg bővebben érdekel, miért kell ez a hackelés, akkor itt le van írva: [link]

Röviden: az opensubtitles.org nagy forgalma miatt elkezdte a Cloudflare CDN-t használni, emiatt az api.opensubtitles.org már nem a saját szerverükre mutat, hanem a Cloudflare CDN-re, ami cache-eli a kéréseket, több mint 50% forgalmat tudnak így megspórolni, és mindenkinek gyorsabb is, eddig jó.

Továbbá, a Cloudflare CDN támogatja a HTTP 1.1 chunked encoding-ot, [link] így ha a kliens azt állítja magáról, hogy érti a HTTP 1.1-et, akkor a Cloudflare CDN alapból chunked encoding-al (gyakorlatilag zip-elve) küldi a feliratot, így megint jelentős forgalmat lehet csökkenteni, és sebességet növelni. Ez is egy jó ötlet.

Viszont, a Med szoftvere bugos, ugyanis azt állítja magáról hogy érti a HTTP 1.1-et, de a kapott chunked encoding-os válasszal nem tud mit kezdeni, ezért nem megy a felirat letöltés. Tehát amíg nem javítják ezt ki (vagy csinálják meg hogy értse a chunked encoding-ot, vagy ha már nem, akkor ne hazudja azt hogy HTTP 1.1, mondja hogy HTTP 1.0 és akkor sincs baj...), addig marad az, hogy meg kell kerülni a Cloudflare CDN-t, és direktben az opensubtitles szerverhez kapcsolódni. Ehhez kell a fent említett hack.

Huh, jó hosszú lett, de remélem sikerült tisztába tenni a kérdést mindenki számára..

[ Szerkesztve ]

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#9295) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali.
HBO go-t nem lehetne valahogy nézni med600-on? Plazmám nem támogatja az HBO go appot. App-ot esetleg medre?

[ Szerkesztve ]

(#9296) sirály69


sirály69
őstag

Úgy néz ki, hogy megdöglött a táirányítóm. 3 éves volt. Heti 2-3 filmet néztem a géppel....
Milyen távirányítót vegyek hozzá?

Szerver Hosting Debrecenben

(#9297) bigdady válasza bigdady (#9295) üzenetére


bigdady
nagyúr

Böngészőben be sem jön a honlap. Böngészője halott a med-nek?

(#9298) bigdady


bigdady
nagyúr

Mennyiért lehet most eladni egy 600ast? Mennyit ér? Még város kb 1 hónapig. Valaki ha ilyet keres szóljon :)

(#9299) bigdady


bigdady
nagyúr

Böngészőt nem lehet valahogy működésre bírni hogy hbogo.hu bejönne?

(#9300) djnice válasza bigdady (#9299) üzenetére


djnice
veterán

DRM miatt nem menne. 6-7000 Ft körül van már 4K HDR lejátszó, azon minden megy.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.