Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:47:56

LOGOUT.hu

Ebben az összefoglalóban megtaláljátok a leírást arról, hogy hogyan állítsátok össze magatoknak egy saját sorozat illetve filmes jukeboxot. Az eredmény ehhez hasonló lesz:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5151) berbatov2


berbatov2
senior tag

Vettem egy med600-ast.
Nagyon tetszik és mindenféle állítgatás nélkül felismerte a syno nas-t is.
Itt egy baj van, a bejelentkezésnél beállítom, hogy emlékezzen, mégis kéri a felh/jelszó párost, tehát nem jegyzi meg..
Vannak-e olyan alapbeállítások amiket érdemes lenne elvégezni?

(#5152) gboszi


gboszi
senior tag

BD-ISO Menu
kicsit off
sziasztok, olvasgattam vissza rendesen, hogy a med kezeli a BD menüket, de mégse, mert nem mindet. Eddig amiket letöltöttem kikölcsönöztem BD50 vagy BD25 nem játszott le menüt. Elvagyok (bár titkon reméltem h megy) viszont gyerkőcnek szereztem Bogyo és Babóca BD50-et. Amin rajta van az összes rész. Na ez úgy néz ki marad egy darabig szeretném megcsinálni olyan formátumunak, hogy legyek menüje. Mivel tudom ezt a legkönnyebben megoldani? Mac van itthon, de tudok szerezni win7es gépet is. Köszi a segítséget.

"If you're good at something, never do it for free!"

(#5153) z123456789 válasza coolrob (#5149) üzenetére


z123456789
addikt

(#5149) coolrob
Én Bubble UPnP-t használok, szerintem király.

(#5151) berbatov2
Syno-ban nem tudsz állítani jogosultságot?

(#5152) gboszi
Menüben "BD menü engedélyezése" nem segít a dolgon?

[ Szerkesztve ]

(#5154) gboszi válasza z123456789 (#5153) üzenetére


gboszi
senior tag

Azt írja, hogy inkompatibilis a menü...folytatja igy is? :) (persze be van kapcsolva)

"If you're good at something, never do it for free!"

(#5155) rappit4 válasza gboszi (#5154) üzenetére


rappit4
őstag

Az azt jelenti, hogy Java tartalom van a menüben, amit nem kezel.

(#5156) gboszi válasza rappit4 (#5155) üzenetére


gboszi
senior tag

Igen ezt tudom. Ezt szeretnném megoldani, erre kértem segítséget, hogy mivel konvertáljam át. BD50 ->BD25 és saját menü. Ez a terv.

"If you're good at something, never do it for free!"

(#5157) z123456789 válasza gboszi (#5156) üzenetére


z123456789
addikt

Sajnos ez az egy tippem volt, nem igen használom a BD menüket. :(

(#5158) rappit4 válasza gboszi (#5156) üzenetére


rappit4
őstag

(#5159) Csubeee


Csubeee
tag

Kedves fórumozók!

Mostanában találtam rá erre a médialejátszóra. A közeljövőben szeretném a "multimédiás szórakozást" leválasztani a laptop-ról. Lenne egy pár kérdésem, de elnézést kérek ha ezek már korábban megtárgyalásra kerültek, de 5000 hsz-t képtelen vagyok belátható időn belül átnyálazni.

Szóval a tények. Egy Logitech Z-906-ot használok laptopról külső hangkártyával (sound blaster x-fi surround 5.1 pro). Ezt szeretném leváltani ezzel a lejátszóval.

- Első kérdésem, hogy vajon hang minőségben számíthatok-e változásra? (hangprocesszor??)-
- A második kérdésem, hogy e között a típus és a 800-as között van-e akkora különbség, hogy megéri a plusz 10-12000 ft-ot? (amit találtam, hogy 800-ban több a kimenet, opcionálisan belső hdd-t lehet bele tenni)
- Valamint tényleg elég 512MB DDR3 SDRAM (leírásban ezt találtam) full hd filmek gördülékeny lejátszására?

Azt meg már meg sem merem kérdezni, hogy hálózaton (pl. wifi) könnyedén kommunikál-e a pc-vel, vagy érdemesebb valamilyen adathordozón (pendrive, HDD) keresztül használni?

A válaszokat előre is köszönöm. Már az is nagy segítség lenne ha azt mondanátok meg, hogy kinél, kb. hol találom meg a választ a több ezer hozzászólásban.

Üdv,
Cs.

(#5160) rappit4 válasza Csubeee (#5159) üzenetére


rappit4
őstag

Hangminőségben nem valószínű, hogy jobb lesz, mint a soundblaster, mivel annak valószínűleg jobb a DA konverziója, mint a med600-nak. Gondolom nem optikaival vagy coax-al akarnád rákötni a logitechre? (Ha jól tudom nincs is rajta)
A 600 és a 800 közt az a különbség, hogy a 800-ba lehet beletenni merevlemezt, illetve van rajta coax hang kimenet.
A legnagyobb bitrátájú blu-ray filmeket is gond nélkül viszi.
Wifi-n nem érdemes filmeket nézni, de kábelen egy gigabites routerrel már annál inkább.

(#5161) berbatov2


berbatov2
senior tag

Szoval tovabbra is fennall a kerdes:
Hasznalja-e valaki synologyval a medjet?
Tenyleg mindig be kell irni a felh/jelszo parost?
Kicsit nehezkes a taviranyitoval.

(#5162) Bobbacsi válasza berbatov2 (#5161) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Synology DS215j + Mede8er600-ast használok NFS-el egyszer beírtam a jelszót,azóta nem kérte többször.
(pl : IP cím :192.168.1. xxx jelszó : volume1/filmek. ennyi)

[ Szerkesztve ]

(#5163) bigdady válasza berbatov2 (#5161) üzenetére


bigdady
nagyúr

Arra sem emlekszem valaha kérte-e nfs-en. Sosem keri. Meg gyari alapba allitas utan sem...

(#5164) Csubeee válasza rappit4 (#5160) üzenetére


Csubeee
tag

Köszönöm a választ.
Optikával van összekötve most is. A konvertálást (D/A) a hangrendszer végzi.
Ebben az esetben nem fogok tapasztalni hangminőség romlást?
Üdv

[ Szerkesztve ]

(#5165) Bobbacsi válasza Bobbacsi (#5162) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Bocs,erre írtam :

(#5166) berbatov2


berbatov2
senior tag

Koszonom mindkettotoknek!
Akkor lehet az lesz a baj, hogy az elejen en a sambat valasztom ki. Bar foggalmam sincs mi mit jelent, csak piktogramm alapjan valasztottam. Na kiprobalom nemsokara!

(#5167) rappit4 válasza Csubeee (#5164) üzenetére


rappit4
őstag

Akkor nem!

(#5168) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali

Letrehoztam multkor ezt a yadisos rendszert de most bekerult egy uj film de szkenelesre nem talalja a boritojat. Vagy mostantol mindig pc-n keresztul kell beolvastatni mint ahogy az osszefoglalo irja?

(#5169) rappit4 válasza bigdady (#5168) üzenetére


rappit4
őstag

Igen, a yadissal.

(#5170) Ispy válasza berbatov2 (#5166) üzenetére


Ispy
veterán

NFS-nél szerver oldalon adod meg a jogosultságot, érdemes a mednek fix ip-t beállítani, utána erre engedélyezed a nasban a mappákat.

Sambat csak az elején használtan, bd filmek nekem mar szagattak rajta.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#5171) berbatov2 válasza Ispy (#5170) üzenetére


berbatov2
senior tag

Ezt a fix ip temat kene meg korul jarnom, mert a nasnak is azt kellene adnom, es akkor ennek is. Gondolom a hgw-be kellene ezt beallitani.
Nfs, Samba, Upnp mik a kulonbsegek amugy?

(#5172) Ispy válasza berbatov2 (#5171) üzenetére


Ispy
veterán

nfs - linux alapú fájlmegosztás
samba - windows alapú fáljmegosztás
upnp - router és gép között automatikus port megnyitás

NAS-nak a dsm-ben tudsz beállítani fix ip-t, vezérlőpult -> hálózat -> hálózati interface fűl, ott kézi beállítás

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#5173) berbatov2 válasza Ispy (#5172) üzenetére


berbatov2
senior tag

A hgw mondjuk oszt neki 192.168.1.x-et. Mire kell allitani e helyett? Illetve mednek mit allitsak be? Es ugy altalaban miert kell a fix ip?
Ha van turelmed megkoszonnem a valaszod! :)

(#5174) Ispy válasza berbatov2 (#5173) üzenetére


Ispy
veterán

Hát gondolom a routerednek a címe vagy 0-ra vagy 1-re végződik, szóval a 2-től 255-ig tartományból kiválasztod a mednek az egyiket, a nasnak meg egy másikat.

Fix ip azért jó, mert így a belső hálón könnyen tudsz az eszközzel kommunikálni, például nekem a nas megosztott könyvtárai fel vannak csatolva az itthoni gépeimen, így könnyen hozzá tudok férni a fájlokhoz kívülről. Ezen kívül elő szokott fordulni, hogy a dhpc-n keresztül nem kommunikálnak jól az eszközök.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#5175) z123456789 válasza berbatov2 (#5173) üzenetére


z123456789
addikt

Bármire. Mondjuk 192.168.1.99-en van az enyém. Azon tuti nincs más.
A NAS-om meg .....1.15-ön. Az sem egy tipikus szám amit mondjuk valami alap funkció használna.
Azért kell, mert így nem osztogat össze-vissza címeket az eszközöknek, hanem kapásból azon a címen keresi.
Olyan nagyon szakmailag nem tudom megindokolni, de nekem már az is elég hogy ez egy bevett szokás. Illetve volt hogy nekem DHCP-n nem érzékelte az NFS-t.

[ Szerkesztve ]

(#5176) berbatov2


berbatov2
senior tag

Koszonom a valaszokat.
Ma probaltam eloszor elerni a synot kivulrol, persze nem sikerult.
Amit most beallitok majd: fixip, telon ( android) vpn. Van e meg valami?

(#5177) z123456789 válasza berbatov2 (#5176) üzenetére


z123456789
addikt

A külső eléréshez én portforwardot használok a router beállításainál, illetve DDNS címet.
VPN-t annyira nem vágom, mert pl a cégtől nem tudok VPN-nel csatlakozni a proxy miatt. Ezért azt hagytam is a csába'.

(#5178) berbatov2 válasza z123456789 (#5177) üzenetére


berbatov2
senior tag

A portforward megvan, így nézki a ddns beállítás a routeren:

Itt mit kellene beírni?

(#5179) z123456789 válasza berbatov2 (#5178) üzenetére


z123456789
addikt

PM-ben folytassuk, megpróbálok segíteni.

(#5180) Disque válasza Ispy (#5174) üzenetére


Disque
aktív tag

Én nem szoktam fix ip-t használni így lehet hogy rosszul gondolom, de a fix ip-t nem úgy kéne megadni, hogy az kívül essen a router által dhcp-n kiosztott tartományból? Mert ha van telefon, laptop, számítógép is a rendszerben ami dhcp-s, akkor így ip cím ütközés lehet, vagy tévedek? Szóval én a fix ip-t 256-tól kezdeném, ha a router 255-ig osztja.

(#5181) z123456789 válasza Disque (#5180) üzenetére


z123456789
addikt

Ha valamit már használsz fix IP címnek, akkor azt a router nem használja fel. Illetve szerintem 256 után már nem kezel IP címeket. De ebben nem vagyok biztos.

[ Szerkesztve ]

(#5182) Ispy válasza Disque (#5180) üzenetére


Ispy
veterán

0 és 255 között lehet. Ütközés kizárva.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#5183) Met válasza Disque (#5180) üzenetére


Met
nagyúr

Mac címhez van hozzárendelve az ip cím a routerben (legalább is nálam) ezért nem is tudná oda adni más kliensnek azt a címet.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#5184) Ispy


Ispy
veterán

Sajnos továbbra is csinálja a med, hogy megáll a film menet közben és csak a back gomb 2x lenyomására hajlandó tovább menni. Már fent van a legfrissebb fw. Valakinek valami ötlet?

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#5185) rappit4 válasza Ispy (#5184) üzenetére


rappit4
őstag

Elég random hibának tűnik, próbáld meg a lipsyncet kikapcsolni,az tud furaságokat csinálni.

(#5186) Csubeee


Csubeee
tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy torrendezésre alkalmas a készülék? Ha igen, memória kártyára / pendrive-ra tud rögzíteni?
Köszönöm.

(#5187) mikoljan válasza Csubeee (#5186) üzenetére


mikoljan
tag

Bizonyos megkötésekkel lehet rajta torrentezni. Azonban ez egy céleszköz: médialejátszó.

- - - We Enter Into The Future - - -

(#5188) xTc


xTc
aktív tag

Sziasztok!

Alapvető kérdésem lenne, adott nekem egy X3D600-as lejátszóm, amin 3.0.2-es firmware van, érdemes-e frissítenem 4.0-ra? Igazából alapvető problémát nem tapasztalok a 3.0.2-vel sem, ezért félek kicsit a frissítéstől, tapasztaltatok valami komolyabb problémát a 4.0-es firmware-rel?

Előre is köszi.

(#5189) Ispy válasza rappit4 (#5185) üzenetére


Ispy
veterán

És azt hol találom? Bocs a láma kérdésért :)

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#5190) z123456789 válasza xTc (#5188) üzenetére


z123456789
addikt

Nem kell félni, frissítsd nyugodtan!

(#5191) xTc válasza z123456789 (#5190) üzenetére


xTc
aktív tag

Okés köszönöm, ha lesz egy kis időm rászánom magam.

(#5192) rappit4 válasza Ispy (#5189) üzenetére


rappit4
őstag

Audio alatt van a pontos nevét nem tudom, tán ajakszinkron asszem.

(#5193) Csubeee válasza mikoljan (#5187) üzenetére


Csubeee
tag

Köszönöm

(#5194) Csubeee


Csubeee
tag

Abba tudna valaki tanácsot adni, lehet-e hálózaton keresztül "összekötni" laptoppal? (pl. belső hálózat)
Köszönöm előre is.

(#5195) Bobbacsi válasza Csubeee (#5194) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Legegyszerübb megoldás ha egy megfelelő hosszúságu UTP-kábellel összekötöd a Mede8ert a routerrel.
Meg a laptopot is ugyanabba a routerbe.

[ Szerkesztve ]

(#5196) bogabi válasza Disque (#5180) üzenetére


bogabi
senior tag

Otthoni környezetben kicsi a valószínűsége, hogy 10-20 eszköznél több lesz ugyanabban a szegmensben. Mondjuk van 10 eszközöd. Routerben beállítod, hogy a DHCP 1 és 100 között oszt IP-t (tabletnek, telónak, notinak), a kézi címeket meg értelemszerűen 100 felettire állítod szépen sorban magukon az eszközökön (NAS, nyomtató, MED, stb.). Így nem lesz ütközés és a 100-as DHCP tartomány bőven elég.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#5197) poli27 válasza bogabi (#5196) üzenetére


poli27
veterán

Vagy a routerben állítja statikus bérletre a klienset!

(#5198) bogabi válasza poli27 (#5197) üzenetére


bogabi
senior tag

Persze, lehetőség van ezer, én csak javasoltam egyet.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#5199) Disque válasza bogabi (#5196) üzenetére


Disque
aktív tag

Igen én is így gondoltam, csak azt nem tudtam eddig, hogy 255 felett nem lehet ip-t kiosztani. Én az ütközést úgy tudom elképzelni, hogy ha ki van kapcsolva a fix ip-s eszköz akkor a router kioszthatja az ő fix ip címét dhcp-n és akkor ütközés lehet ha bekapcsolom. Amit írtál szerintem is egy jó megoldás és viszonylag egyszerű is kivitelezni. Az hogy minden eszköznek fix ip-t adjak nem biztos hogy megvalósítható, ha idegen eszközök is jelen lehetnek a rendszerben, pl a haver telefonja.

(#5200) mikoljan válasza Disque (#5199) üzenetére


mikoljan
tag

Én nem vagyok programozó, de ha router-nek a rom-ját bütykölném, akkor úgy utasítanám (semmi extra esetre nem gondolok), hogy nézze meg először a foglalt IP-ket tartalmazó értékeket (MAC-cím) és úgy osszon ki további IP-t, hogy a fixen beállítottakat ne ossza ki. Pont ezért vannak foglalva, mert adott eszköznek az kell, ezért nem is lesz ütközés.

- - - We Enter Into The Future - - -

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.